2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ubytovna: (3961 BBY)
Uběhly čtyři týdny od doby, kdy ses vrátila se Zallou z vaší zásobovací cesty a podobnou cestu jsi za tu dobu absolvovala se Zallou ještě dvakrát. Ty další dvě cesty se už udály bez výraznějších potíží a nikde nebylo ani stopy po nějakém dalším útoku.
Většina věcí se obecně začala obracet k lepšímu a jednou z nejvýznamnějších bylo přesídlení do obnovené bytové jednotky vedle nemocnice. Budova sice nebyla ještě celá v pořádku, ale k dispozici byly pokoje po dvou lůžkách a jednoduchou menší skříní. Nemocnice samotná byla opět vyčleněna pro svůj původní účel, i když to znamenalo, že byla nyní z větší části prázdná.
Republiková pomoc opravdu dorazila a to do konce během jednoho týdne, což bylo hodně překvapující. Nicméně s její přítomností se práce výrazně urychlily, nicméně i tak zbývalo na práci více než dost.

Dalším pozitivem bylo i více času, který jsi s mistrem mohla věnovat svému výcviku - nyní jste pravidelně cvičili vždy hodinu ráno a hodinu večer, zatímco přes den jste pomáhali, kde bylo potřeba.
Během minulého týdne jste dávali ještě se skupinou techniků a několika dobrovolníků elektrárnu, kdy jsi nejednou mohla využít Sílu. Přesto se vám povedlo získat relativně stabilní přísun elektrické energie, byť budova sama nebyla úplně v pořádku.

Ne všechno však bylo na renovujícím se Quelloru tak růžové, jak se mohlo zdát. Tvůj mistr měl poslední dny plno práce s epidemií, která tu vypukla a schvátila velké množství lidí, kteří potřebovali okamžitou pomoc. Ale hlavně se tu stále častěji vyskytovaly krádeže zásob z jednoho ze dvou skladišť, které jste k tomu využívali. Mezi lidi to nepřinášelo žádnou extra pohodu - vlastně jenom nejistotu a zvyšovala se i místní nedůvěra mezi nimi.
Nyní jsi čekala na svůj dnešní trénink, ale mistr měl nečekané zpoždění, což mu nebylo příliš podobné - jasně jsi však mohla vnímat, že byl v pořádku.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

[quote="Jordi Linx"]Quellor, Ubytovna: (3961 BBY)
Čekala jsem na mistra. Ten, kdo občas měl zpoždění, jsem byla já, nikoliv on. Chvíli jsem s rukama v kapsách přecházela kolem hromady stavebního materiálu. Už třikrát jsem si ho hezky zkontrolovala pomocí Síly, ale nevnímala jsem, že by mu hrozilo byť jen zkrácení jednoho z jeho rohů, žádné nové instrukce jsem nedostala, tak jsem tedy hezky čekala dál.
Třeba dneska trénink nebude. To by bylo super. Včera večer to byla vážně ostuda. Ale zase ráno mi to šlo celkem dobře… nebo alespoň myslím.
Nakonec jsem se pohodlně rozvalila právě v té pěkné hromadě. Ruce jsem si dala za hlavu, nohy jsem si natáhla, oči mhouřila do nebe a… čekala jsem.
Kdyby se něco dělo, tak mi mistr dá vědět. Nač bych ho zbytečně otravovala? Určitě to musí být něco vážného. Takže nejlepší bude, když ho nebudu rušit zbytečnými dotazy. Bezpochyby se nakonec dozvím, proč přišel pozdě.


Na Quelloru se mi líbilo čím dál tím víc. Jistě, byla tu epidemie, rabování a zvýšená kriminalita, ale na druhou stranu… byla jsem užitečná, měla jsem do jisté míry i vážené postavení a nikdo se na mne nedíval tak, jako v Chrámu. Tedy jako na zdroj problémů, od kterého je dobré držet se co nejdál.
Za ten měsíc jsem se na Siliina doslova přisála a měla jsem k němu daleko bližší vztah, než by normálně po měsíci vznikl. Dva roky jsem byla sama, bez přátel, přežívala jsem pouze s kamarády, kteří se dali za kamarády označit s hodně odřenýma ušima. Chlastala jsem s nimi, podváděla, kradla, dělala bordel, obchodovala… všichni jsme z naší party měli vážné problémy a všichni jsme je řešili stejně blbě. Cokoliv hlubšího tam však scházelo. Ale teď… mi mistr prostě nahrazoval to, co mi tak dlouho scházelo. Kdybych to řekla nahlas, znělo by to v současné době blbě, ale za ty poslední roky jsem byla zrovna teď nejspokojenější.

Přes ty svá malá jatka jsem se dostala. Mistr mi hodně pomohl a teď by to už pro mne asi nebyl tak velký problém. Ale to neznamená, že bych si smrt oblíbila a bylo by mi to jedno.

Náušnice se ihned po mém návratu redukovaly na dva malé, stříbrné kroužky. V každém uchu jsem měla jeden. A vlasy... no, barva se nechytla moc dobře, takže už zase byly zrzavé. Navíc mi začaly trochu dorůstat a všude mi zavazely. A nešly ani sepnout do culíku. Pořád jsem na ně nadávala.
Od pasu dolů jsem byla oblečena jako každý jiný Jedi. Jen můj opasek měl novou přezku ve tvaru lebky s několika vypadanými ozdobnými kamínky. Dostala jsem ji darem od Ostrika a byla jsem z ní vážně nadšená.
Protože mi scházely čisté a nezničené tuniky, tak jsem byla navlečená v tílku od Osti, jak jsem mu říkala. Mělo modrou barvu a byl na něm motiv, který propagoval jednu z těch moderních hudebních skupin, o které jsem slyšela sice poprvé až tady, ale to mi vůbec nevadilo. Důležitý byl ten obrázek zombíka.
Přes to jsem měla oblečenou žlutou pánskou košili, aby mi nebylo zima. Jen jsem si dala pozor, aby ten obrázek zombíka bylo vidět.

Neměla jsem nic na práci a tak jsem si sladkou chvilku nicnedělání celkem užívala, protože těch jsem moc neměla. Své předsevzetí jsem dodržela a začala jsem distančně studovat tři kurzy, jelikož víc bych zde asi nezvládla. Ale ony mne tak strašně bavily, že to ani studium nebylo. Jeden se jmenoval drogy a toxikomanie, druhý metodika vyšetřování a třetí kriminalogie. O jakémkoliv z nich jsem dokázala žvanit hodiny. Vlastně, já byla opravdu hodně ukecaná. A pokud jsem zrovna mlčela, tak to mohlo znamenat jen to, že mám extrémně špatné svědomí, něco se mi stalo, nebo jsem byla sjetá od Siliina.
Dokonce jsem přestala hrát i hry, jelikož ty drogy byly tak strašně zajímavé... že jsem raději šáhla po učebním materiálu než po nějaké střílečce.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ubytovna:
Čekání sis rozhodla ukrátit drobným lenošením, na nějž si v poslední době rozhodně neměla čas. Kde nebyl trénink, bylo něco jiného, ale v celku jsi z toho byla spíše pozitivně naladěná, než nějak jinak. Tvůj vztah s mistrem se uklidnil i co se tvého vzhledu týkalo - běžné náušnice mu nijak nevadily a nepodotýkal nic ani k oblečení i díky tomu, že sám moc dobře věděl, jak na tom jste. Nejednou jsi ho taky viděla ve starém doktorském plášti, nebo prostém pašeráckém oblečení, které střídal se svými oděvy.
Doba jeho příchodu se protáhla již na celou půl hodinu, když se konečně objevil. Působil značně unaveně a nedalo se pochybovat o tom, že by potřeboval hodně dlouhý a vitalizující odpočinek. Takto unaveně působil už několik posledních dní, možná vlasntě od počátku epidemie.
Přišel poblíž tebe a znaveně usedl, aby si trochu protáhl ruce.
Mám pro tebe špatnou zprávu, dnešní trénink musíme zrušit. Situace je kritická a musím se vrátit k ošetřování. Dosavadní pokusy o zatavení epidemie jsou značně neúspěšné. Naštěstí jsi v poslední době pokročila, takže jeden den výpadku nebude vyloženě vadit,
začal a jasně jsi mohla vnímat, jak využíval tu chvilku odpočinku, které se mu dostalo hovorem s tebou.
Nicméně to neznamená, že by ses tu mohla jen tak poflakovat. Naneštěstí tu pro tebe mám úkol, který nepatří do kategorie těch příjemných. Dnes ráno došlo k další krádeži a jednalo se i o zdravotnický materiál. A jak sama víš, ten nám v současné době chybí asi nejvíce. Tyhle krádeže už musíme zastavit a proto se tomu budeš naplno věnovat na úkor všeho ostatního. Takže ode dneška se již nebudeš podílet na renovaci elektrárny, byť bys tam byla ještě hodně zapotřebí. Ale tohle má mnohem vyšší prioritu. Nicméně vím, že ti v tomhle chybí dostatek zkušeností, tak ti s tím pomůže Sarwen,
pokračoval dál a informoval tě o současném stavu situace. Kdy ti nyní dal prostor se k tomu vyjádřit.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ubytovna:
Sotva se mistr objevil, svou polohu jsem upravila tak, abych seděla pokud možno normálně. To, že trénink odpadá, mne potěšilo a dalo mi obrovskou práci, abych se neusmála, takže jsem jenom přikývla.
Jupí! Já věděla, že to tak dopadne! Kdybych si procvičovala jenom Sílu, to by mi nevadilo, ale šerm… prostě paráda.
Siliina jsem nepřerušovala a nechala ho mluvit. A nebýt toho, že se mu snažím nelhat a když něco pokazím, tak se dokonce i přiznám, tak bych to určitě i komentovala větami o tom, jak toho strašně "lituju".
Jůj,opravdové vyšetřování… to je ještě lepší.
Novým úkolem jsem byla doslova nadšená. Ani trochu mne nemrzelo, že se už nebude podílet na práci na elektrárně, která byla stejně zábavná, jako to vodovodní potrubí před tím. Takže jeden obrovský kopec nudy.
Sarwen?To jméno jsem slyšela, ale zabývá se jen těma technickýma serepetičkami, nebo ne?
Není Sarwen spíš mechanik, mistře? A odkud to zmizelo? Byl to tady ve městě, nebo se jednalo o nějaký menší sklad na periferii? Ví se, kdy přesně to zmizelo? Bylo to ve čtyři, v pět, nebo v šest hodin? Byl někdo napaden? Ti pachatelé situace jen využili, třeba tím, že ostraha nebyla pozorná, nebo to bylo naplánováno? Jakým způsobem se tam dostali? Jsou nějací podezřelí a svědci?
Ti svědci mi stejně budou na nic. Nesmím zapomenout na tu výběrovost vnímání. Určitě mi bezvadně popíšou blastery, které měli, ale většinou pachatele ten svědek nedokáže popsat. Navíc tady síš půjde o to, abych našla jejich hnízdo, než abych lovila jednotlivce...
A co ostatní stopy, nechali tam po sobě něco?
Pochybuju, že zde bude nějaká laboratoř, takže na nějaké cákance krve, analýzu prachu z bot… asi budu moct zapomenout. I když jejich otisky by taky nebyly špatný… ale na co by mi v tomto případě byly? Teda, pokud by nebyly nějak specifické...
Mám to prohlídnout včetně okolí? Nevyskytoval se tam v poslední době někdo podezřelý? Nebo někdo, kdo tam byl viděn třeba jen v době před loupeží? Kolik těch pachatelů asi bylo? Jak se dostali z místa pryč? Jak materiál odvezli? Měli landspídr, motorku, nebo něco jiného? Odkud a jak se ti pachatelé asi objevili? Jaké předměty použili k loupeži?
Zasypala jsem Siliina otázkami tak, jak mi přicházely zrovna na mysl a využívala jsem při tom svých nově nabytých znalostí.
Jo a… neexistuje třeba podezření, že to přepadení bylo nafingované?
Když mi prvotní seznam otázek došel, tak jsem už skoro zmlkla a nechala mluvit mistra.
A mistře, neměl byste si odpočinout? Jste si jistý, že je ta situace tak kritická, že by se bez vás chvíli neobešli?
Mé nadšení z nového úkolu začaly utlumovat starosti o Siliina. Teď se do mého hlasu vkrádaly spíše obavy. Ne, nelíbilo se mi to.
Co když se nakazíte taky? Co bych dělala? Vždyť já se v těch věcech absolutně nevyznám a to by potom byl opravdu pořádný průšvih...
... a než bych zjistila, co mám vlastně dělat, tak by to mohlo dopadnout hodně blbě.
Teprve teď jsem pustila Siliina ke slovu také.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ubytovna:
Jakmile jsi k tomu dostala možnost, tak jsi zavalila Siliina obrovským splavem otázek, že jenom trochu zaraženě seděl a koukal na tebe, než si to celé srovnal dohromady. Únava na něm byla znát, ale v tomhle případě ji trochu nechával probublat ven a šetřil si síly na další práce, která ho čekala. Přeci jen bylo stále ještě ráno a tvůj mistr byl očividně v jednom kole celou noc. Využíval tedy každého momentu mimo, aby trochu dočerpal energii, byť v tomto případě se jednalo spíše o dočerpání Síly.
Brzdi Hayasan, nevyšetřuješ mě, ale krádež. Vím pouze, že to proběhlo dnes v noci a víc jsem se tím zabývat nemohl. Vše potřebné si budeš muset zjistit až na místě. Původně jsem přemýšlel i o zapojení Zally, ale ta má na práci nyní něco jiného,
pokusil se mistr trochu zkrotit tvé nadšení a zapálení do nového úkolu, ale té energie navíc se mu prostě nedostávalo a pokud nějakou měl, tak se rozhodl ji šetřit pro jinou příležitost.
Ano, Sarwen je šikovný mechanik, ale za svou kariéru dělal spoustu věcí a v tomhle ti může více než pomoci. Navíc je hodně zcestovalý a řekněme, že sám v minulosti prováděl ne zrovna zákonné věci. Právě proto ti bude vhodným průvodcem, i když se to na první pohled nemusí zdát. Nechal jsem mu nějaké instrukce, takže až tu skončíme a ty se připravíš, vyrazíš za ním do kosmoportu a potom budeš spadat pod jeho velení,
pokračoval dál mistr ohledně některých informací, aby na konci našel dostatek síly, aby jasně zdůraznil, že ve velení bude i tak Sarwen. Neznělo to nijak urážlivě, ba to tak ani nebylo myšleno - jen šlo o důrazné informování o stanovené posloupnosti vedení v rámci tohoto úkolu.
A jsem rád, že si vážíš mého zdraví, ale netřeba se obávat. Nejen, že jsem proti velkému množství nemocí očkovaný, ale mám jako spojence Sílu a nákazu jsem si s ní vyléčil již z počátku jejího vypuknutí. Předpokládám, že až doposud sis toho ani nestačila všimnout, že?
pousmál se kulišácky a trochu se protáhnul, než znovu vstal.
A odpočinu si na chvilku, jakmile provedu další dvě léčení. Beze mě by se situace mohla udržet, ale pokud se u několika jedinců stav zhorší, tak bych jim později možná nemusel být schopen pomoci - ne při současné míře únavy. Takže lepší vyléčit je hned,
vysvětlil svůj současný postoj a jak se zhruba situace v lékařském křídle měla. Nyní jsi tedy opět dostala prostor k možným dalším otázkám nebo nápadům. Pokud ne, tak byl mistr připraven vrátit se ke své práci v léčení a zachraňování životů.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ubytovna:
Už jsem měla přichystané další kolo otázek, ale po prvních slovech mistra jsem je ani nevyslovila, a když jsem zjistila, že mám spadat pod Sarwena a velení bude mít on, dokonce jsem vypadala i nespokojeně.
Jsem přece Jedi, zatímco Sarwen… je obyčejný pašerák a podvodník! A když už Jedi s někým takovým spolupracuje, tak přece nebývá ten, kdo je jemu podřízen! Toto není fér… Navíc každý, i ne-Jedi, se denně setkává s něčím novým a musí se s tím poprat. Já bych to zvládla určitě taky.
Toto se mi vážně nelíbilo. Ale měla jsem se začít hádat s mistrem a pokoušet se ho přesvědčit o něčem, co už zřejmě považoval za uzavřené? Zdálo se mi to naprosto zbytečné. Navíc držkovat na Siliina nepřipadalo v úvahu. Všichni ostatní by teď nejspíš alespoň trochu pocítili mou nespokojenost v podobě ironických poznámek, ale můj mistr byl výjimka a ta nejbližší osoba v celé galaxii, což se teď projevilo tím, že jsem alespoň mlčela. Sice jsem z nenadálého vývoje situace byla celkem rozmrzelá a dle toho jsem se i tvářila, ale na druhou stranu… mohla jsem se chovat daleko hůř. A mluvit s jiným Jediem, tak bych se i chovala.
V každém případě se ještě uvidí. Třeba se s ním bude dát nějak manipulovat… a pro hezkou holku, a já hezká holka určitě jsem, to občas nebývá tak veliký problém… ale jestli je jako pašerák fakt protřelý, tak by třeba na hezkou tvářičku nemusel dát… navíc jsem teď celkem kostnatá a po té mé slavné dietě se mi určitě zmenšily prsa… to je teda pech. měla jsem si obarvit vlasy. Ta růžová okouzlovala hodně mužských... při nejbližší vhodné příležiosti poprosím Osťu.
Už jsem netrpěla takovým tím panickým strachem, že mistra strašlivě zklamu, počáteční fáze opojení, extrémní snahy, či jak to nazvat, už byla za mnou, takže jsem už začala vymýšlet, jak ho obejít tak, aby to ale nepoznal. Protože to by byl malér. Vyloženě neposlechnout, to bych si nedovolila, ale občasná klička kolem... Snažila jsem se své ne zrovna čisté úmysly neprozradit a nedat najevo, jelikož bych si nějaké to pokárání určitě vysloužila už teď a o to jsem nestála taky. Mé staré zvyky prostě nezmizely jako mávnutím kouzelného proutku a zrovna to, že by nade mnou měl mít navrch nějaký lump, který by normálně měl sedět ve vězení… to bylo dle mého názoru hodné malé, soukromé a hlavně velmi utajené, vzpoury. Tedy, pokud se to podaří, což je věc druhá.
Ať je to jak chce, tak to Sarwenovi neulehčím, to teda ne. Není to můj mistr a já rozhodně nebudu skákat tak, jak on bude pískat. Na druhou stranu nemůžu být vyloženě nepříjemná. Ještě se uvidí, kdo bude mít skutečné velení. Kdyby mne poslal do jistých míst, tak to bych potom mistrovi vysvětlovat vážně nechtěla.
První Siliinovu lekci jsem měla ještě teď v živé paměti.
Hm, když vy jste tak dobrý léčitel…
Trochu jsem si povzdechla. Jakmile se začal Siliin zvedat, tak jsem ho napodobila.
To bude fakt super, až se vrátíme do Chrámu. Přijede jeden odborník, který má v závěsu padawanku, která si nedokáže vyléčit ani odřeninu bez toho, aby se z toho výkonu pak týden nevzpamatovávala…
To, že Siliinovo zdraví není nijak ohroženo, mne uklidnilo. Alespoň v tomto ohledu jsem mohla hodit své starosti za hlavu a věnovat plnou pozornost své žabo-myší válce a vyšetřování.
Bomba, jsem ráda, že vám nic nehrozí… a nebojte, já to se Sarwenem určitě vyšetřím. Tak se zatím mějte, uvidíte, že budete hodně překvapený. Takže už bych měla asi jít, ať teda Sarwen nečeká...
Teď už s úsměvem na rtech a trochu obnoveným nadšením, jelikož jsem měla svůj malý ďábelský plán, který, jak jsem doufala, bude nějak fungovat a před mým mistrem zůstane navždy utajen, jsem ještě vyčkala, pokud ještě něco Siliin nechtěl a jestli-že mne propustil, odběhla jsem rovnou za Sarwenem.
Další dotazy jsem neměla, neb mistr o tom přepadení zřejmě ví jen tolik, že proběhlo a své dotazy můžu položit Sarwenovi, který snad alespoň na některé i odpoví.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ubytovna:
Z faktu, že během mise budeš spadat pod velení někoho jiného jsi nebyla nikterak nadšená a ve tvém výrazu to bylo více než znát. Vlastně tvé nadšení dosáhlo takové míry, že už sis rovnou začala v hlavně osnovat plán, jak to svému "veliteli" ztěžovat a komplikovat. Jakoby tě snad ani nezajímalo, co je to vlastně za člověka a jestli si opravdu zaslouží všechno to "zlo", které jsi na něho zatím v hlavě chystala.
Nicméně mistrovi tvůj výraz a znepokojení neušlo a nedalo se pochybovat o tom, že k tomu nejspíš něco podotkne. A opravdu, když už ses rozhodla odejít, tak se mistr ještě zastavil a nepatrně si odkašlal.
A nenech se zmýlit. Nejenom Jediové jsou experti a více než schopní v oblastech, kde bys to nečekala,
poznamenal neutrálním a pevným tónem, než ti ještě popřál štěstí a také se vydal svým vlastním směrem. Tím jsi tedy osaměla a mohla se vydat vstříc plnění svého úkolu.

Sarwena jsi našla u kosmoportu zavrtaného do landspeederu, jak ho dával dohromady. Jeho wookiejský parťák stál opodál a něco remcal, nicméně Sarwana to nijak nerozhazovalo a věnoval se pouze svojí práci. Wookie ještě něco zkusil říci, ale když se mu ani tentokráte nedostalo odezvy, tak jenom něco vztekle zalamentoval, nejspíše pár velice hezkých slov. Sarwena to však ani tehdy nikterak nerozhodilo a jen se dále věnoval své práci, dokud jsi k němu nedorazila blíže.
Růžovlásko, podáš mi ten menší hydroklíč, který leží na kapotě? Takový ten menší a ošoupanější,
poznamenal po chvilce, aniž by vykouknul ven nebo se nějak jinak mohl přesvědčit, že jsi dorazila zrovna ty. Byla sis prakticky jistá tím, že tě vidět nemohl i proto, že neustále ležel pod landspeederem a něco tam dělal.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ubytovna:
Mistrovo odkašlání, stejně jako zvednutá ruka, jsou pro mne tak jasnými signály, že na ně reaguju bez přemýšlení a zcela automaticky.
To poučení jsem si samozřejmě vyslechla. Ale slovně jsem na něj nezareagovala, jen jsem přikývla.
Tak, to je samozřejmé… rozhodně Sarwena nebudu moct ignorovat… třeba ty zkušenosti vážně má… ale velet bych měla já.

Na Sarwena jsemse optala jakéhosi kluka, který mne bezpečně nasměroval.
Už když jsem se blížila, tak ten wookie mi byl trochu povědomý. Sotva Sarwen promluvil, bylo mi jasný, že s ním jsem se už setkala. A dle stylu jsem i přesně věděla, kde to bylo.
To je ten týpek, co mi poradil a který dokonce prohlásil, že jsem pro něj mladý maso… U Sitha… toho nesvedu...
To oslovení mi nijak nevadilo. Občas mi tak někteří tady říkaj a já si zvykla, že opravování a vysvětlování toho nepodstatného detailu, že mne obdařili jménem, prostě u některých nemá cenu. Tak jsem to přešla. To, že mne Sarwen zcela evidentně vidět nemohl, mne totiž upoutalo víc. Ale ty neidentifikovatelné zvuky, které vyluzoval ten wookie ve mne vyvolaly domněnku, že se mne už zase snaží svému parťákovi dohazovat. Tak jsem se napřed zaměřila na něj.
Víte, jak jste se mne snažil tenkrát Sarwenovi dohazovat, že jo hm… pane…
Na chvíli jsem zaváhala, neboť jeho jméno jsem neznala, ale nakonec jsem se spokojila s tím jednoduchým oslovením,
… tak jsem nad tím trochu uvažovala a zatímco já jsem na Sarwena moc mladá, on je na mne zase moc starý. Navíc nemá pěkný tvar nosu, uši vypadají jako dvě plácačky na mouchy, přední zuby jsou trochu křivý… a vůbec, kdybych ho měla hodnotit pouze dle vzhledu, tak z desíti bodů by u mne dostal slabých pět. A kdyby občas použil takový ten vynález, kterému se říká hřeben, možná, ale jenom možná, by to dotáhl na šestku. A vzhledem k tomu, že v současné době chodím se sedmičkou…
Po pravdě, z jeho vzhledu jsem si pamatovala akorát ty rozcuchané hnědé vlasy, ale nedalo mi to, abych si hned na úvod do svého „nadřízeného“ nerýpla. Navíc, nebyl zde důvod, proč bych nemohla držkovat. Siliin byl daleko… tak co.
Teprve poté jsem se zaměřila na Sarwena a odpověděla jsem mu.
Což o to, to bych mohla. Ale nějak podivně se leskne. Není na něm olej, že ne? Rozhodně se neplánuji zamastit od něčeho, co se dává tady do těch landspídrů. A jen Síla ví, co to vlastně je,
už za svého řečnění jsem šáhla k Síle a pro jistotu se toho hydroklíče vážně ani nedotkla. Hezky, pomocí Síly jsem mu ho pošoupla tam, kde jsem odhadovala jeho ruce.
Normálně by bylo zajímavý sledovat vás při opravě, třeba bych se i přiučila, i když… já už jeden landspídr spravila,
nezapomněla jsem se pochlubit a vůbec mi nevadilo, že to bylo jen vyměnění jedné trubky.
Ale mistr Siliin říkal, že mi máte dělat poradce.
To je ono. Teď si pokusím hrát na „parťáka“ a pro začátek z toho vyždímat alespoň rovnocenné postavení.
Zcela záměrně jsem vynechala tu část o tom, že mi má velet.
Už budete hotový? Teda, ne že bych chtěla nějak spěchat.
Snažila jsem se nedávat najevo svou netrpělivost, ale já vážně spěchala. Ten nový úkol, i přes to, že bych měla být podřízena nějakému pašerákovi, zněl sám o sobě dobře.
A taky vůbec nic nevím, mistr neměl čas se tím nějak zabývat. Jen mne poslal sem, na tuto slezinu. Mám spoustu dotazů. Jestli by ta oprava, nebo co to tam děláte, trvala déle, tak bych si je musela zapsat, jinak bych třeba na něco důležitého mohla zapomenout…
Osobní deník nosím vždycky při sobě. Stejně jako světelný meč. Jen blaster si normálně nechávám v pokoji, kde dnes i zůstal.
Jo, jinak, přeji vám krásný den, pánové. A krásný bude, protože oba máte potěšení z mé maličkosti. Jste rádi, že? Zrovna včera mi jeden z vašich kluků dal dokonce i kousek čokolády. Je do mne zamilovaný. Jenže kdybych s ním začala chodit, tak bych od ostatních přestala dostávat ty drobné dárky v podobě občasných dobrot... to je dilema, co?
Trochu jsem se poušklíbla a pro zatím jsem se jen opřela o landspídr a čekala jsem na Sarwenovi odpovědi. A jako obvykle mi nestačila pouze jedna věta. Navíc, nebyla jsem si zcela jistá, jestli je toto místo vhodné k probírání té loupeže, tak než Sarwen vyleze...
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ubytovna:
Teprve, když jsi spatřila wookieho a to, že se Sarwen nacházel pod rozmontovaným speederem ti připomnělo, žes ho vlastně už viděla, jakmile jsi poprvé vstoupila na tuto planetu. Fakt, žes byla odhalena, aniž by tě spatřil, sis odůvodnila přítomností wookieho, jenž tě mohl spatřit a podat o tobě jakési hlášení. A právě tento wookie se ti dostal do pozornosti jako první a to i díky demonstraci toho, kdo jsi vlastně měla být.
Na tvou poznámku se wookie akorát rozchechtal, plácnul do kapoty landspeederu a s nějakým tobě nedefinovatelným komentářem vyrazil pryč.
Je dost možné, že je od oleje - ale nemá snad opravený landspeeder větší hodnotu než čisté ručky jedné slečinky? Navíc, kdybych ho měl čistit po každém použití, tak nedělám nic jiného,
nechala Sarwena narážka na klíč klidným a převzal ho, aby pokračoval ve své činnosti. Nebudil dojem, že by s tím nijak spěchal a to nehledě na tvá slova. Navíc v klidu mlčel do doby, než se rozhodneš skončit a vyjádřit snad vše své pochybnosti, otázky a cokoliv, co by mohlo souviset se situací.
Jo, Arij mi říkal, že nad tím mám dohlédnout a taky to udělám, nicméně tohle potřebuju opravit, jinak to zase zbrzdí práce dále od ubytoven. Cesta pěšky tam většinou zabere dost času a když se díky tomuhle povede získat pár hodin navíc, tak proč ne. Nicméně ke krádežím, nevím toho o moc víc než ty, až na pár drobností, na které jsem se ptal,
odpověděl na to, jak vypadal váš časový plán a rozhodně se s tím nějak netrápil. Nakonec trochu povyjel a rozhlížel se po podlaze, jakoby něco hledal. Jeho zašpiněný obličej prozrazoval, že tu už nad opravami nějakou tu hodinku strávil.
A dilema je v tom, že jsi Jedi a tohle bys neměla řešit, nebo že jsi mladá holka, které se z nějakých nevysvětlitelných důvodů podobná pozornost zamlouvá, hm? Nicméně, než to opravím a ty přejdeš mou poslední poznámku, tak by mě docela zajímalo, jestli máš nějaký plán vyšetřování,
dodal ještě Sarwen a začal něco urputně šroubovat, jako by mu mělo jít o samotný život.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ubytovna:
Arij? On vážně řekl Arij? To snad ne… ale na donašeče nevypadal… jen bych asi měla být opatrnější. Když je mistr unavený, tak kdyby třeba náhodou řekl, že jsem byla nemístně drzá, tak by to asi bylo horší než obvykle… hm… ale já chci být lídr… mají spolu minimálně kamarádský vztah… U Sitha… to mi scházelo… asi bych měla trochu brzdit... přeci jenom, vždycky se líp říká, ty jeden, než vy jeden, co to máte za drzouna...
Jak víte, co by měl správný Jedi řešit? My nemáme vztahy zakázané. A mistr Poll, který splynul se Sílou tak před sto lety, řekl, že dva jsou více než jeden a dokonce i více než tři. V jistém smyslu je to prý úplně nejvíc. A když Kachon je na Coruscantu… co neví, mu prostě neublíží, no ne?
Zvolila jsem tón, který už nezněl tak přidrzle. Přeci jenom, opatrnost byla na místě. Už za řečnění jsem si vyhlídla jeden z těch čistčích fleků na podlaze, abych se na něm usadila.
A nechcete pomoct? Bylo by to rychleji. Jo, a neříkejte mi, že jsem slečinka, nebo mladá holka, prosím. Sice jsem věčný rebel, bojuji proti svým nadřízeným a tak dále, ale už nejsem malá. Mé jméno je Hayasan. A tím se opět dostáváme k tomu, jak by se měl správný Jedi chovat. Když se podívám třeba jen na Radu, tak jsou to nafoukanci toho nejvyššího kalibru, kteří jsou přesvědčeni o vlastní důležitosti a neomylnosti. Baví se se mnou jako s idiotem. Mám být taková, hm? Ne, díky. Pozice, či póza, rebela mi naprosto vyhovuje.
Zcela evidentně ta oprava byla na dýl, tak jsem se pořádně rozkecala. Vždyť jsem si dneska ještě s nikým pořádně nepopovídala. Obvykle mé řečnění musí snášet můj mistr, ale ten tu nebyl, dnes se tomu vyhnul a jak mám asi vydržet mlčet?
No, a co se toho plánu týče, tak ten je jednoduchý. Musíme jet na to místo loupeže, obhlédnout to tam, chytit zloděje za flígr a předhodit mistru Siliinovi. Souhlasíte, ne? A když budete tak laskav a seznámíte mne s detaily, tak můžu plánovat i trochu podrobněji.
Plán jsem vážně neměla. Ale přiznat to nahlas? Sarwen sice není žádný idiot, tak mu to možná dojde, ale s trochou štěstí to třeba i zakecám.
A postupovala bych přesně dle doporučené metodiky. Musíme zjistit charakter místa činu. Ale to bude nějaká periferie, že? Potom je rozhodující doba spáchání loupeže, což je někdy v noci nebo nad ránem a poté rozhoduje i charakter napadených osob a to v tom ohledu, jestli se pachatelé situaci přizpůsobili, nebo ji využili. Heleďte, nějakou laboratoř na důkazy mít asi nebudeme, co? Takže intenzitu agrese a stopy, které z ní vyplívají, jako tělní tekutiny, řešit nebudeme. Potom je třeba zjistit, jestli loupež byla provedena s, nebo bez předchozího kontaktu. Jako jestli bylo provedeno napadení ze zálohy, frontální napadení a tak dále.
Byla jsem ráda, že se můžu blýsknout naučenými znalostmi a v podstatě jsem začala drmolit naučený text.
Potom je tu složitá otázka svědků. Jsou tu vůbec nějací? A i kdyby byli, tak takový svědek si dle statistiky pamatuje spíš zbraň, než toho, kdo ji použil. Tomu se říká výběrovost vnímání,
dokonce jsem se i snažila, aby to neznělo jako poučování. Sarwen se o nějaké to vůdcovství zřejmě moc nerval a já jsem chtěla, aby to tak i zůstalo.
Dále je třeba vyloučit tu možnost, že přepadení bylo fingováno, materiál si rozdělila ostraha, pokud tam byla a tak.
Trochu jsem se zamračila, neb jsem se snažila vzpomenout na něco, co by mohlo být důležité. Ale kapitoly o výslechu podezřelých a tak se mi nezdály nijak důležité, tak jsem je vynechala.
Vy nějaký plán máte? Když naše plány dáme dohromady, tak to může fungovat líp. Víc hlav, víc ví a teď jsme parťáci, ne? A doufám, že nedopadneme jako ti dva v kriminálce Spodní patro Coruscantu. Tam byli oba vyšetřovatelé zabiti. Ta holka to měla dobrý, umřela hned, zastřelili ji. Ale ten chlápek umíral čtyři dny s nožem v břiše a nikdo mu nepomohl.
Teprve teď jsem si toho chlápka pořádně prohlédla a trochu pobaveně jsem se ušklíbla. Jeho umaštěný zjev stál za podívanou.
A když jsem už byla u toho plánu, neměla bych nám jít sehnat nějakou vodu a jídlo na cestu? Zrovna včera jsem si kontrolovala postavu a já nejsem hubená, ale doslova vychrtlá.
Polovinu místního jídla nejím, protože mi nechutná, nebo připomíná nějaké bezobratlé a ta druhá půlka… hm… když já banthu nejím ani v Chrámu… sice to vždycky pěkně voní, respektive, s prvním týdnem se to nedá srovnat, to jsem jedla jen suchý chleba… ale hm…škoda jen, že skutečné důvody mé slavné diety praskly už před čtrnácti dny...
Ještě jsem nevstala. Raději jsem si počkala na odpověď, abych si nemusela znovu sedat.
A rovnou bych si doběhla i pro blaster...
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Opravna u kosmoportu:
Při uvědomění si toho, že se Sarwen zná s tvým mistrem více než na běžné bázi, ti nejspíše došlo, že vztah mezi nimi by pro tebe mohl mít jisté nevýhody, jako třeba přenos informací. Což znamenalo změnit přístup k celému tomuhle všemu na nějaký značně opatrnější. A zatímco Sarwen pokračoval dál ve své opravě, ty ses mohla klidně soustředit na své vyprávění, které se jako obvykle krapet protáhlo. Vlastně jeho délka se protáhla až do takových mezí, že sis po nějaké chvilce uvědomila Sarwena sedícího před landspeederem a koukající nejistým výrazem na tebe.
Tobě asi často říkají, že jsi ukecaná, co? A to jaké máš vztahy v Chrámu a všude okolo si radši nech pro sebe. Zvlášť, když to vnímáš takhle, což je sice u mladých holek poměrně obyčejné, ale i tak. Mě Jediské aféry a podobně nezajímají, takže si to nech pro sebe, stejně jako toho Kachona, dětičky a čokoládky,
informoval tě nejprve a položil hydroklíč zpět na kapotu, aby uchopil tobě neznámou komponentu a s jedním dalším kusem nářadí se vrátil pod landspeederu a pokračoval v další náročné práci, která k tomu všemu patřila. Jeho překrucování se na podlaze jasně prozrazovalo, že se nejednalo o nic jednoduchého a musel neustále měnit pozici, aby tam komponentu správně napasoval.
A s opravou pomoc potřeba nebude, jenom tohle přidělám, pak budeš moct zkusit nastartovat. Ale ještě do toho nelez, nerad bych, aby to na mě spadlo. Nicméně co se týká dostupných informací, tak se ke mně zatím dostalo to, že nikdo nebyl zraněn. Takže nedošlo k přímému kontaktu s ostrahou, kterou tvořila dvojice mužů. To samo o sobě už nám něco říká, stejně jako to, že ostraha to zjistila až ráno. Následná inventura prozradila některé chybějící materiály a zásoby, o nichž se ví, že je jejich nedostatek. A teď se tě zeptám, co si z toho, jakožto fanynka brakových holonetových seriálů tak vzdálených skutečnosti, odvodíš a můžeš mi říct?
řekl nejprve a zašmátral ven po jedné matce, která se mu odkutálela pryč a nedařilo se mu ji nějakou dobu uchytit. Jakmile ji nalezl pokračoval dál v práci.
A někde vedle toho poškozeného motoru nalevo od landspeederu je pár sušenek. Sice jsou krapet starší, ale zchroupat se dají. Nepotřebuju, abys během vyšetřování někde padla nedostatkem potravy,
dodal ještě a pokračoval dál v šroubování. Dle všeho už byl zhruba v půlce a mohl to tedy brzo dokončit.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Opravna u kosmoportu:
To poučování jsem skousla. Ale dalo mi to hodně práce, abych se k tomu nijak nevyjádřila.
U Sitha, vypadá to, že role už byly rozděleny. To si zkouší hrát na mého mentora, mistra, nebo já nevím co?
Má nálada se pomalu, ale jistě, dostávala někam k bodu mrazu.
Mohlo mne napadnout, že se mistr nebude kamarádit s nějakým póvlem. Ale vážně nemám ve zvyku poslouchat někoho jiného kromě mistra. Teda, pokud ten někdo… u Sitha, ať jde do prčic!
Už jednou jsem vám říkala, že mne nemáte označovat jako mladou holku. Buď mi říkejte padawane, nebo Hayasan, nebo jak chcete, ale takto fakt ne. Nejsem už žádné děcko, tak se tak ke mně, prosím, nechovejte. Takže já si nechám pro sebe své Jedijské aférky a vy mne nebudete označovat jako děvče a mladou holku. To je celkem fér dohoda.
Jinak bych ti třeba mohla začít říkat starý dědku a možná bych i zapomněla na to, že mi za záda furt dýchá mistr… ale to jen v případě, že mne fakt naštveš. Nebo bych ti mohla vykládat o svém prvním sexu, otázkou však zůstává, co by tě naštvalo víc.
Napřed jsem se pokusila stanovit nějaké hranice, nicméně příliš jsem od toho neočekávala. Jen jsem se mračila a nepokoušela jsem se ani skrýt svou nenáladu. Pokusila jsem se zvolit velmi slušný tón a dávala jsem si záležet na tom, aby to neznělo drze.
Já myslela, že máme vyšetřovat. Proč tedy toto zkoušení? Nebo to má být nějaký test? Kdybych to věděla, tak si seženu omluvenku, neboť mne skolí zákeřné bolení břicha.
A pokud to teda chcete vědět, tak se z toho nedá odvodit vůbec nic, dokud ostrahu nevyslechneme. Jeden mistr řekl, že nějaké hádání a dohady jsou naprosto zbytečné, když postačí trocha trpělivosti. Nicméně když se vrátím zpět k té ostraze, tak to vede hned k několika možným závěrům. Zaprvé, ostraha nebyla moc pozorná, a i přes to, že byly hlášeny přepady, tak prostě spala. Zadruhé, ostraha nespala, ale pozorně hlídala. V tom případě mají naši zločinci terén pořádně zmáknutý a přesně znají trasy ostrahy, umístění kamer, intervaly prohlídek a tak. Zatřetí, ostraha nespala, nehlídala, jelikož a protože je součástí té bandy. V tomto případě je nutné položit si otázku, jestli dobrovolně, nebo jim bylo třeba vyhrožováno. Ale to v konečném důsledku na věci vůbec nic nemění. Za čtvrté, k žádnému přepadení nedošlo, ti chlapi si ho jen vymysleli a materiál někam ulili. A podivné mi přijde už jen to, že sklad, který je zcela evidentně důležitý, hlídala jen dvojice chlápků. Ať už to nakonec bylo jakkoliv, tak ti lupiči ani nemuseli pořádně plánovat, protože dvojice chlápků není překážkou ani pro jednoho lupiče, natož pro bandu. Tedy, pokud to banda vůbec byla. Já bych to zvládla sama levou zadní a ještě bych si uvnitř objektu stačila pustit holofilm. A to, že to zjistili až ráno, nemusí být tak podivné. Každý regál se určitě nekontroluje a pokud ti zloději byli šikovní... za předpokladu, že tam opravdu byli a ostraha v tom nejede, tak za sebou otevřenou branku určitě nenechali. To, že třeba z určitého skladu zmizel všemi oblíbený džus, tak na to se v Chrámu s trochou štěstí přijde až za několik dní, takže asi tak k tomu, že to ostraha nezjistila dřív.
A kdyby tu nebyl tak šílený nedostatek všeho, tak ten s potravinami bych už navštívila dávno. Považuji se za dobrého zloděje. V podstatě není sklad, do kterého bych se v Chrámu nedokázala dostat... Jen bych se musela ubezpečit, že mistr je někde hodně daleko. Což by byla asi největší komplikace. A taky by mne zajímalo, co na tom, u Sitha, chce vyšetřovat? Pokud v tom nejede ostraha, tak ty stopy, které najdeme, nám budou stejně platný jako mrtvýmu Jediovi světelný meč. No, uvidíme. Vždyť Sarwen je přece odborník… nakonec, případný neúspěch aspoň můžu svalit na něj. Ale to bych asi musela mistrovi lhát… to stejně nepůjde… u Sitha... možná by byl nakonec lepší ten trénink...
Seděla jsem dál na zemi a pro sušenky se nijak nehnala. Jednak proto, že budou okoralé a okoralé sušenky příliš v lásce nemám a druhak proto, že jím sušenky, které jsou z jedné strany polité čokoládou. Ostatní druh sušenek nestrčím do pusy.
Jo, tak mi řekněte, kdy mám nastartovat. A dík za ty sušenky, ale pokud nejsou čokoládové a to jen z jedné strany, kdyby byly obalené celé v čokoládě, tak mi nechutnají. Máslové chutnají jak máslo, mák mi leze mezi zuby a taky. A jen taková poznámka na závěr. Já rozhodně nejsem ukecaná. Jen si ráda povídám.
Opět jsem zmlkla a nechala reagovat Sarwena. Měřila jsem si ho trochu nepřátelským pohledem. Vadilo mi, že se musím krotit, že můj plán s vůdcovstvím zcela evidentně vybouchl a že mne bere jen jako nějakého mladičkého žáka. Taky se mi nelíbilo to neustálé poučování, které bylo všude, kam jsem se jen vrtla. A ta jediná osoba, která má právo mne poučovat, je pouze Siliin, jelikož je ve všem úplně nejlepší a já třeba jednou budu jako on. Ne, Sarwen mi nebyl sympatický a já doufala, že to slavné vyšetřování přežiju bez toho, aniž bych mu řekla něco, co by považoval za nutné sdělit mistrovi.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Opravna u kosmoportu:
Když jsi se začala rozčilovat nad tím, žes byla opět označena za malou holku, tak sis po chvilce uvědomila, že se Sarwen zpoza landspeederu prostě a jednoduše začal chechtat. Tvá popudlivost mu tedy byla očividně k smíchu a nijak to neskrýval, vlastně to dával dost jasně najevo.
Jsem zvyklý každého nazývat tím, kým doopravdy je. Hodnosti a jména jsou jedna věc, ale označení toho, čím je někdo doopravdy vypoví za mnohem víc. Proto taky tomu wookiovi neříkám Warrvolrra, ale vzteklej chlupe, montáku nebo velká tlapo. Fakt, že si někdo svoje jméno zaslouží vypoví o mnohém a upřímně, to tvé haštěření, nutnost prodrbat svůj život s úplným cizincem a pocit, že máš vždy pravdu prostě mluví proti tobě, takže, děvče, takhle se věci mají,
vysvětlil po chvilce, proč nehodlal upustit od již zavedeného názvosloví, za kterým se rozhodl si stát. Navíc přidal speciální důraz na tvé oslovení při konci svého proslovu. Zároveň se trochu vysoukal ven a natáhl se znova po hydroklíči, než se vrátil nazpět a opět pokračoval ve své práci. Zdálo se, že již bude mít brzo hotovo, což znamenalo cestu dál na místo činu.
A když jsi takhle vybíravá v jídle, tak se nedivím tvé podváze. Měla by sis uvědomit, že mnohdy je tohle celé o přežití a být ráda, že máš stravu ohřátou a nějak připravenou. Ta místní je dokonce relativně vyvážená na vše potřebné, co by dospělý jedinec mohl potřebovat. Nepředpokládám, že by tě to ale zajímalo, stejně jako to, že občas kuchařům pomáhal Arij, aby zajistili energeticky vydatnou stravu, což by místním dodalo šťávu. Každopádně je to tvoje vlastní hloupost,
neodpustil si komentář ani k tomu poslednímu a zdálo se, že dotáhl poslední šroubek. Tento fakt podpořilo, když se vysoukal ven a položil nářadí vedle sebe.
Nastartuj. A co se tvého shrnutí týká - stačilo říct, že ostraha není v tomto momentě důvěryhodná, stejně tak její výpověď. Důležité pro nás bude zjistit, jak se dostali dovnitř, když nikde nedošlo k vážnému poškození a to ani u žádných dalších vchodů. Kamery k dispozici nebyly, na to je vše moc zdevastované a víc mužů nebylo proto, že na to prostě nejsou lidi. O pachatelích nám však něco vypovídá fakt, že šli po konkrétních zásobách a to těch nedostatkových. Tudíž, kdopak se nám tady už nějakým způsobem sháněl po nedostatkových zásobách?
vyzval tě nejprve k provedení zkoušky landspeederu, aby se Sarwen následně pustil do analýzy tvých slov, ale hlavně i k vyjádření svých domněnek. Mnoho z nich úmyslně nedořekl a nebylo pochyb o tom, že si přál, abys je doplnila ty. Zaměřil se na konkrétní body a vyčetl z nich snad vše, co se dalo, ale především se držel informací, které měl v tuto chvíli jisté a podložené.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Opravna u kosmoportu:
Teď jsem byla uražená úplně a to dokonce do takové míry, že jsem se nezmohla ani k odpovědi. Jen jsem na něho čuměla. Nejvíc mne vytáčel ten jeho chechot.
U Sitha… u Sitha… vždyť jsem se jen trochu chlubila a vytahovala… co v tom bylo osobního? Hajzle jeden…
Ten chlap mi strašně vadil. A sotva začal o mé vybíravosti, mrskla jsem po něm takovým pohledem, že kdybych měla místo očí světelné meče, tak je bez milosti probodený. Nicméně ovládala jsem se. Nahlas jsem mu vůbec nic neřekla, jelikož kdybych otevřela pusu a začala vyjadřovat své skutečné názory, tak mne potom mistr asi zabije.
Nádech, výdech… klid… nádech, výdech…
Já prostě vyjmenovala všechny možné scénáře, tak sorry, no.
Uraženě jsem odsekla a hezky pomalu, spíše milostivě, jsem se přesunula k landspídru. Už jsem chtěla i poznamenat, že se v těchto technických věcech nevyznám a že to i asi pokazím, ale naštěstí jsem si uvědomila, že by to vyvolalo jen další salvu smíchu.
No počkej, Sarwene. Celou cestu ti budu vyprávět o svých milostných avantýrách v Chrámu. Hlava ti půjde kolem, to ti slibuju. Navíc… na co si budeš moct stěžovat? Že jsem si s tebou povídala? To by bylo směšné… ale raději hm… kašlu na to, kdyby z toho potom něco bylo, tak mi to za to nestojí.
Nejsou to náhodou ti, kteří přepadali ten konvoj, když byly rozváženy léky mimo město?
Ostatně, jejich chování by bylo jen logický. Já se na to vyšetřování tak těšila… a teď tu musím dělat jen poskoka… no, tak ho budu dělat. Ať si vyšetřuje Sarwen sám.
Znovu jsem odsekla a uražený tón byl více než patrný. Snažila jsem se vystačit si s minimem slov. Nestála jsem o žádný průšvih. Takže jsem si mlčky sedla do landspídru, pokusila se nastartovat a očekávala jsem další pokyny.
Ale, proč hned podezřívá ostrahu? Jasně, jejich výpověď není úplně v pořádku, ale byli tam jen dva… navíc, ti lupiči sice fungují už nějakou dobu, ale člověk si vždycky říká, že mě se to přece nemůže stát… mohli být unavení… já bych ještě žádné závěry nedělala, protože přistupovat k nim s tím, že jim nevěřím, jen zamlží můj úsudek. Ale na mém názoru stejně nezáleží, takže… ať si Sarwen poradí.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Opravna u kosmoportu:
Diskuze se Sarwenem se ukázala v mnohém náročnější než různá cvičení, která jsi již stihla s mistrem Siliinem absolvovat. Rozhodně to byla náročná zkouška pro tvé sebeovládání a sebekontrolu, ale nehodlala ses jen tak vzdát a zápolila s tím všemi svými silami. Jedním z kroků v obraně bylo i nastartování landspeederu, který tu opravoval. Na spuštění nebylo nic složitého - klasické tlačítko, nicméně po tvém stisku se nic nestalo. Sarwen něco zamručel, vrátil se nazpět, chvilku tam něco mlčky dělal, než se znova vynořil a pokynul ti, ať to zkusíš znova. Tentokrát už se vše povedlo, byť landspeeder chvilku váhal. Nicméně se to uklidnilo a běžel připravený sloužit.
Skvělé, jeden problém vyřešen, další přichází. Chcípni to, omyju se a vyrazíme na místo činu,
uzavřel Sarwen technickou kapitolu a vysoukal se celý ven. Do ruky si vzal hadr a pečlivě si v něm žmoulal ruce, dokud je nepovažoval alespoň za trochu čisté a poklidil si nářadí.
A ano, narážel jsem přesně na tuhle bandu. Kdo jiný by tu kradl takové množství, věděl odkud a věděl co? Nebudeme si dělat iluze o tom, že ta skupina nemá žádné špehy. A i když jste jim pořádně zatopili a čapli šéfa, tak jedna věc je u těchto gangů vždy stejná. Na šéfovo místo se třepou minimálně tři další čekající na jeho chybu. A když se nový šéf chce ukázat a podpořit svou pozici, tak musí udělat nějakou odvážnější akci - nicméně to přihrává druhé straně, protože při tom nemusí být tak důkladní,
rozhodl se Sarwen vytáhnou poučku, nejspíše ze svého života, a to o struktuře a fungování gangů. Zatím vykročil směrem k menší místnosti.
A pokud se nechceš dívat na mé mužné tělo, tak je tu možnost klidně počkat venku. Nicméně se schválně zamysli nad tím, čeho přesně chceš v téhle krádeži dosáhnout. Jaký máš cíl pro tento úkol? Až se opláchnu, tak to cestou probereme,
dodal ještě nakonec a vešel do místnosti dopřávajíc ti chvilku o samotě a to s další položenou otázkou.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“