1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, ulice města

Tak nic nepovedlo se, odtušil jsem v duchu. Ještě jednou jsem přelétl očima všechny přítomné. což čítalo oba barabely, úlisnou nevěstku i Smantha, který nevypadal, že by chtěl něco podniknout. Chtě nechtě jsem musel uznat, že se pro tuto chvíli opravdu budu muset podřídit i když se mi to moc nelíbilo. Byl jsem nicméně pevně rozhodnutý, že se podřídím pouze do té doby, pokud to bude nezbytné a že se na to pokusím Smantha upozornit, pokud to bude možné.

Uposlechl jsem a vykročil jsem v těsném odstupu za Smanthem, následujíce jeho příkladu. Šel jsem, ač jsem vůbec nezakrýval, že se mi to ani trochu nelíbí a že to dělám jen velice nerad. Kráčel jsem tak pomalu, jak to jen šlo, ale nedělal jsem to jen proto, abych oba barabely naštval. Po cestě jsem si zachovával dobrý přehled o tom, kudy jdeme a o všem co se nacházelo a dělo kolem nás. Pozorně jsem hledal nějakou vhodnou příležitost k tomu, abychom se z toho pokusily nějak vykroutit. Jenomže žádná příležitost se po cestě nenaskytla. Cesta byla jednoduchá a žádné místo kde bychom se mohli pokusit odpojit, aniž by to vyvolalo rozruch na ní nebylo. Když jsme se dostaly ke konci té cesty, zjistil jsem, že jsme v podstatě v pasti.

Ve chvíli, kdy jsme zjistili, že jsme vešli do slepé uličky jsem znovu zaváhal. Pokračovat dál se mi líbilo, pokud možno ještě méně, než dojít až sem. Vlastně se mi na tom všem nelíbilo vůbec nic. Za tou úlisností se zřejmě skrývalo něco víc, než jenom kratochvíle, kterou nám vnucovala ta nevěstka. Všechno to bylo moc dobře připravené a natolik podložené násilím, že to že to prostě jen na normální "kšeft" vůbec nevypadalo. Pokud jim opravdu dovolíme, aby si s námi dělali co chtějí, tak jako tak to s námi dobře nedopadne. Měl jsem sto chutí se o něco pokusit a ne se prostě vzdát a čekat jaké záměry s námi nají oni. Prostě jsem nemohl dělat všechno jak ta nevěstka se svými siláky pískali, i když to stále znamenalo určité riziko. .

Když mě pak jeden z těch barabelů na konci uličky postrčil kamsi a dovnitř, už jsem na nic nečekal Dokud jsem měl ještě alespoň kousíček volného prostoru, pokusil jsem se uskočit stranou a získat alespoň nepatrný odstup od našich strážců. Zároveň jsem sáhl k opasku, u kterého jsem byl poslední dobou celkem zvyklý nosit blasterovou pistoli, kterou jsem ovšem dosud moc nepoužíval. Hodlal jsem se pokusit o obranu odstrašit, odradit barabely a nedovolit, aby se jim povedlo zatlačit mě a Samozřejmě také Smantha definitivně do kouta. Doufal jsem, že se mi podaří vyklidit cestu, abychom odsud mohli uniknout.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, ulice města

Byli jste barabely zatlačeni a ty jsi cítil ohrožení. Z toho vyplývalo jen jedno, chtěl jsi vás dva osvobodit a vyhnout se tak nepříjemnostem, do kterých vás ukecaná prostitutka nejspíš hodlala dostat. Už už jsi sahal po své zbrani, která by vám s největší pravděpodobností zachránila kejhák. Navíc bylo jisté, že imperiální voják ve městě, které spravovalo samo Impérium, by dlouho bez pomoci nezůstal. Všeobecně bylo známo, jako císař nakládá s ne-lidskými bytostmi, takže barabely by jistě čekal výlet do nějakých dolů na otrockou práci. A to v nejlepším případě...

Než jsi však stačil cokoliv udělat, chytil tě větší a silnější z těch bodyguardů za paži a silně ji stiskl. Takže i kdyby se ti podařilo uchopit zbraň, téměř jistě bys ji nemohl udržet a bolestí bys ji stejně upustil k zemi.
Druhý plaz poté sykl: "Měli byste být rozumní a následovat nás. Máme pro vás důležité sdělení. Neupozorňujte na sebe zbytečně imperiály, nechcete se přece dostat do nebezpečí...?!"
Smanth se dosud o nic nepokusil, ale po barabelových slovech se k tobě naklonil a rukou ti naznačil, abys nechal blaster tam, kde je. Zřejmě něco vytušil a souhlasil s domnělým věznitelem v jeho názoru, že přílišná pozornost vojáků by teď nebyla na místě.

Ord Mantell, město - suterén budovy

Vaši noví společníci vás zavedli dveřmi do potemnělé místnosti, vypadalo to zde jako ve skladišti. Různé bedny, regály plné zboží, krabice s neznámým označením. A to všechno osvětlovalo pár jasně svítícíh stropních světel.

Došli jste až úplně dozadu poměrně rozlehlé místnosti. Tam seděl za stolem muž, kterému jste nemohli vidět do tváře, protože světlo sem nedopadalo.
"To jsou oni?" zeptal se chraplavým hlasem nově příchozích.
"Ano, otče," řekla polohlasem žena. Dva barabelové vás dovedli až na pár metrů ke stolu, načež se vzdálili. Ale neopustili místnost úplně, pouze se věnovali své činnosti opodál.
"Dobrá. Děkuji ti, Dalilah!" odpověděl zřejmě starší muž.

Do toho se ozval po delší době i netrpělivý Smanth: "Myslíš, že nám tady někdo dluží vysvětlení!"namísto odpovědi se dočkal známého zapípání. Kousek od něj z přítmí najednou vyjel váš znovunalezený droid, kterého jste opustili v atmosféře Ord Mantellu!
Poněkud překvapivé shledání...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, ulice města

Původně jsem se chtěl zkusit uvolnit, bránit se barabelům třebas i holýma rukama a tak udělat všechno proto, abychom se dostali ze situace v níž nás drželi. Škubnul jsem rukou, kterou mi jeden z barabelů chytil, abych ji vyprostil. To se mi ale nepovedlo, protože ji barabel svíral příliš pevně. Ke svému osvobození bych musel zkusit použít dalších končetin a i tak by měl v těsném kontaktu se držící barabel jistě výhodu. Byla to teprve slova druhého z barabelů jenž mě přiměla, abych uvolnil své křečovitě napjaté svaly a přestal se pokoušet o urputnou obranu. V tu chvíli jsem přestal myslet i na blaster, který mi stále příhodně visel u pasu, což jsem Smanthovi dal najevo tím, že jsem v odpověď na jeho gesto přikývnul.

Nevěděl jsem sice stále co to vlastně má znamenat a jak mohou vědět, že nejsme imperiálové, když jsme na sobě měli kompletní výbavu imperiálních pilotů, ale zmínku o sdělení a imperiálech jsem prostě nemohl jen tak přehlédnout. Pokud zde byla možnost, že pro nás opravdu mají nějaké informace, pak stálo za to podstoupit určité riziko a obavy musely jít stranou. Stále nebylo zcela vyloučené, že se může jednat o velmi rafinovanou léčku, pak by to ovšem musel být naprosto bezchybně vykalkulovaný, vymyšlený a provedený plán.

Ord Mantell, město - suterén budovy

Do dveří jsem nyní vešel již dobrovolně a rozhodně také ochotněji, než jsem se choval po cestě sem k téhle budově. Šel jsem kam nás vedli, aniž bych se pokoušel o jakýkoliv další odpor. Pozorně rozhlížet jsem se ovšem nepřestal. Registroval jsem, že se prostory, kterými procházíme podobají skladišti, ale tohle zjištění mi prakticky mi mnoho nenapovědělo. Netušil jsem s kým máme co dočinění.
O odpor jsem se nepokoušel ani ve chvíli, kdy jsme došli na konec místnosti, kde byl stůl a za ním kdosi seděl. Věděl jsem již, že v tuto chvíli nemůžu získat vůbec nic, pokud nebudu hrát alepoň nějakou dobu požadovaným způsobem a proto jsem to byl tentokrát já, kdo zvolil spíše lehce vyčkávací taktiku. Přesto, že zde byly další nevysvětlené, poněkud tajemné aspekty a přesto, že jsem stále cítil určité napětí, brzdil jsem se a v první chvíli jsem neudělal vlastně vůbec nic. Tentokrát se ale ozval Smanth a jeho slova dané situaci dost odpovídala, tudíž už nebylo nutné nic dalšího dodávat.
Vysvětlení bychom si opravdu zasloužili.

Poté, co se za námi ozvalo zapípání jsem se otočil a nestačil se divit. Horáce bych si dokazal lépe přdstavit v rukách zdejiších vojáků, což by pro nás určitě nebylo příznivější, ale tady a teď jsem ho rozhodně nehledal. Počítal jsem více méně s tím, že Horác zná informace ke splnění úkolu a že se nás a že se podle nich bude podobně jako my orientovat, což povede k našemu setkání.
"Horáci, co ty tady děláš?" vyhrkl jsem překvapeně aniž přemýšlel o tom, jestli to může mít nějaké nežádoucí důsledky, jako bych doufal, že to bude právě on Horác, který všechno vysvětlí a pak protože, jsem věděl, že i já dlužím droidovi vysvětlení a omluvu jsem dodal.
"Promiň, ten způsob cestování mě vážně mrzí, ale bylo to nutné.."
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, město - suterén budovy

Horác ze sebe vydal sérii pípnutí a robotických zvuků, ale nebylo zcela jisté, zda jde o nadávky, nebo smířlivá slova.
Nicméně to teď nebylo nejdůležitější...

"Myslím, že náš malý kovový přítel vaši omluvu přijal," promluvil znovu muž, jehož identita vám byla stále neznámá.
"Je na čase, abychom se vám konečně představili. Moje jméno je Dex Berel a tohle je moje dcera Dalilah. A naši přátelé, co vás sem přivedli, jsou Umag a Hooq. Společně jsme skupina zvláštního utajení a máme za úkol vám pomoci při plnění vašeho úkolu. Jste to přece vy, kdo má zálusk na nově budované imperiální centrum támhle na náměstí?" překvapil vás nečekanou otázkou.

"Takže to jistě znáte toho, kdo nás sem poslal..?" neváhal opáčit Smanth, aby odvrátil hrozbu, že budete zatčeni nějakými tajnými imperiálními agenty. Museli jste se přesvědčit, že tito lidé jsou skutečně vašimi spojenci.
Postarší muž nezaváhal a okamžitě odpověděl: "Agos Latta, můj dobrý přítel!"
Dalilah se pousmála. A zrovna na Tebe.

"Teď k věci, jaký máte plán?" ptal se vás Dex.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, město - suterén budovy

Vrátil jsem svůj pohled zpět k neznámému muži sedícímu za stolem. Horácovi jsem řekl, co jsem chtěl a dál jsem s svou pozornost musel věnovat něčemu jinému. Opravdu nebyl čas na to, abych zrovna teď nějak dlouze s droidem rozprávěl. Stále ještě jsem nevěděl, co to má všechno znamenat a čemu zde můžu důvěřovat, ač jsem se měl v zápětí dozvědět alespoň něco z toho. Proto mi nezbývalo, než doufat, že jsem si Horácovu odpověď v podobě další série pípnutí vyložil správně i v souladu s tím, co říkal ten neznámý muž.

Informace o tom, kdo jsou další účastníci tohoto setkání mě už tolik nepřekvapila, protože se to zdálo být zcela logickým vyústěním varování, které se nám dostalo před vstupem. Už od té chvíle se zdálo být podobnější pravdě, že do celé věci nejsou zapletení imperiální složky. Jenže jestli je to pravda, nebo velice důmyslná past, to jsem stále ještě tak docela nevěděl. Bylo by celkem divné, kdyby se o nás Impérium dozvědělo jenom tak, i když to by možná tak zcela nebylo ani v případě blíže neidentifikované tajné skupiny o níž jsem toho zrovna moc nevěděl. Určitou odpovědí byl samozřejmě Horác, který se jaksi ocitl v sídle té skupiny a z něhož bylo možné získat některé informace, pokud by to ovšem tady za tu chvíli bylo vůbec možné, což byl také jeden z důvodů, proč měl být v případě neúspěchu zničen.
Nyní jsme tedy snad měli o něco více údajů, které se na základě Smanthova dotazu, jenž byl taky správně zodpovězen, zdály být pravdivé. Ani to ale nemuselo znamenat, že bychom tomu muži měli bezmezně důvěřovat. Stále hrozilo, že můžeme udělat chybu, a to i tehdy, kdy by se třeba nejedná o Impérium jako takové. Stále jsme museli být ostražití.
a vědět o té skupině něco víc, by nám tedy taky zrovna neuškodilo.

Následně se nás Dex, teď už jsme znali alespoň jeho jméno zeptal na náš plán a museli jsme na to něco říct. Buď se z toho vyvléct, nebo povědět čistou pravdu. K okamžitému provedení druhé možnosti jsem se zatím neodvažoval, tak nějak jsem se na to úplně necítil. Nebylo to sice absolutně vyloučené, ale takový krok bych raději nechal na Smanthovi. Ten byl pro něco takového jako zástupce velitele daleko povolanější. Pokud by to bylo na mě, asi bych s vysvětlováním začal postupně.
A pak jsem si, řekl, proč bych to vlastně neměl udělat. To, co jsme tím odhaloval stejně už bylo známo, neboť Smanth sovu otázkou přiznal, že ten muž za stolem vidí do karet. Něco říct musíme a tohle nám snad pomůže v případě, že i Dex mluví pravdu. Smanth bude třeba na má slova moci nějak navázat a pak se uvidí.
"Hlavním bodem našeho plánu je ověřit naše informace a pokud možno získat další, abychom věděli, jak přesně je možné provést finální část akce," pronesl jsem a očima zatěkal mezi Smanthem a Dexem.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, město - suterén budovy

Dex se netvářil, že by jej tvoje odpověď plně uspokojovala. Možná čekal obšírnější hlášení. To mu možná částečně doplnil Smanth.
"Jsme tady teprve chvíli. Máme ale jistý postup, který musíme dodržovat, abychom nebyli nápadní. Předpokládám, že když jste tady a máte nás zajišťovat, asi víte, co je naším úkolem..." vmísil se do rozhovoru.
"Jistě, ta budova bude co nevidět dokončená a pokud by se nedejbůh stala nějaká nehoda, imperiálové by přišli o značnou část prostředků, kterou do stavby vložili. Což samozřejmě pro nás znamená jistý úspěch," opáčil Dex.

Mezi vás se přidal i Horác a najednou z něj vyšel paprsek nazelenalého světla, který v mžiku na volný prostor na podlaze začal promítat holoobraz vašeho cílu.
Ty i Smanth jste jej takto trojrozměrně viděli vůbec poprvé a Smanth to komentoval jasně a stručně: "No má úcta!"
Teď se zase přidala Dalilah se svou troškou do mlýna: "No pánové, jste si jistí, že to zvládnete? Mohu vám poskytnout své služby... ale ne ty, co jsem vám nabízela na ulici!"

Dalilah se pousmála a bylo vidět, že to myslí vážně. I když otec se na ni nepodíval dvakrát vlídně.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, město - suterén budovy

Ač to tak původně úplně nevypadalo, situace se přes určitou opatrnost začala přeci jen docela dobře odvíjet a čím dál víc se objasňovala. Smath i Dex udělali další krok dopředu. Smanth byl stejně jako já spíš opatrný, přičemž jsme si dávali pozor, abychom neudělali nějakou chybu, o to se zřejmě snažil i Dex, co však bylo podstatné z toho co říkal bylo, kolik toho věděl. Tohle si rozhodně nemohl jen tak vymyslet. Vypadalo to, že téměř jistě ví úplně všechno. Pokud opravdu věděl všechno, nemělo mu cenu toho mnoho zamlčovat, protože toho co jsme mu ještě neřekli zase tolik nebylo aby si to nemohl domyslet sám. Chtěl jsem tedy po Dexovi pokračovat, pokud si nevezme slovo opět Smanth, ale v tu chvíli se do rozhovoru vmísil Horác s tou mapou. Nepředpokládal jsem, že takovou mapu máme k dispozici a proto jsem své myšlenky soustředil poněkud jiným směrem na zjištění některých konkrétních údajů, ale když už jsme takovou mapu měli, musel jsem uznat, že je to tak lepší, že z toho můžeme slušně vyjít a docela dost vytěžit. Také nabídka pomoci, které se nám dostalo byla pozitivní. Snad bychom si poradili sami, jak jsme očekávali, ale když už tu byli místní, kteří nám mohli přispět.....
"Vlastně jsme některé věci ani nevěděli. Mysleli jsme si, že tu není moc vojáků a chtěli jsme se zařídit podle toho, co zjistíme na místě. Pouštět se do plánování na slepo by nemuselo být šťastní řešení." Ujal jsem se slova, když jsem si zběžně prohlédl plánek budovy který Horác dosti příhodně promítal.
"Potřebovali bychom vědět, jak je budova hlídaná. Zatím jsme mnoho ostrahy neviděli, ale nemyslím si, že by na ni nikdo nedával pozor. Kdybychom to věděli, stačilo by se podívat po místě, kam můžeme rozmístit nálože. Zřejmě k tomu budeme potřebovat proniknout do budovy, abychom ji co nejvíce poškodili narušili v jejích základech. K tomu bychom taky měli vědět, jak to můžeme provést a tenhle plánek nám v tom může taky dost pomoci. Horác by pak měl nálože odpálit. A to více méně asi většina k našemu plánu. Pomoc by se možná mohla hodit i když bychom to snad zvládli sami a když se kolem toho bude motat víc lidí bude to asi i víc nápadné."
Poté jsem se zahleděl znovu na plánek. Snažil jsem se najít cokoliv, co by odpovědělo na moje otázky a podpořilo co jsem říkal.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, město - suterén budovy

Dex tě poslouchal a z výrazu jeho tváře šlo vyčíst, že s tebou víceméně souhlasí a nic z toho, co jsi zde vykládal, nejsou jen plané řeči, nýbrž uvažování založené na holých faktech.
"K tomu nezapomeň přičíst ještě jednu drobnost, chlapče. Jste imperiální piloti a dovnitř vás bez nějakého zvláštního povolení nepustí! Proto musíte buď mít sakra dobrý důvod oficiálně vejít do budovy, nebo vše musí proběhnout tajně a beze svědků..." nezapomněl dodat.

Smanth už se mezitím přitočil nenápadně k Dalilah a přikloněn k ní prohodil: "Možná by nám Dalilah mohla poradit, vyzná se tady."
Nebylo jisté, jestli ten chlap s dívkou flirtuje. Nebyla by první ani poslední. Ale v tu chvíli ti to mohlo připadat trochu nepříjemné. Přece jen choval větší sympatie k dceři vašeho velícího, kterou jsi měl možnost poznat v táboře. A naopak Dalilah tobě nebyla lhostejná a soudě dle úsměvů tomu bylo poobně i obráceně.

"Nějak by to snad šlo udělat. Tedy pokud mi důvěřujete..." opáčila sympatická rebelka.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, město - suterén budovy

" To je pravda... a skoro bych na to zapomněl. Ale nešlo by v rámci plánu těsně před akcí zařídit změnu převleku? Po tom všem bychom se mohli znovu vrátit k imperiálním pilotům, které by samozřejmě nikdo na podezřelém místě nemusel vidět. Kdyby to bylo možné provézt, třeba by nám to operaci trochu usnadnilo, Nosí vojáci pohybující se kolem budovy nějaké zvláštní uniformy?"
pokračoval jsem ve vážném hovoru s Dexem, který o celou věc prokázal asi největší zájem z těch, kteří byli v místnosti. Jednal přímo a zdálo se, chce doopravdy rychle a stručně probrat všechny hlavní body celé akce. V tomto jednal možná trochu jako velitel Latta. Smant mezi tím lehce ztrácel iniciativu, přesto, že to byl on, který byl vyšší z nás dvou a proto se měl v celé věci možná také více angažovat. Netroufal jsem si říct, jestli je to zcela tím, že jeho pozornost byla odváděna k poněkud postranním myšlenkám a cílům, nebo jestli je to tím, že postupuji správně a Smanth k celé věci nemá, co by dodal. Tak či onak to bylo z části na mě a když jsem něco začal a do rozhovoru se už takhle zapletl, musel jsem to také dokončit.
Pootočil jsem a přejel rychlým pohledem ty dva. Smantha a Delilah. Nemohl si odpustit malou poznámku na Smnathův účet.
Kývnul jsem směrem ke Smanthovi, aby bylo jasné, že je řeč o něm, ale svá slova, adresoval Delilah.
"Vidím, že on ti rozhodně důvěřovat začíná a protože má vyšší hodnost, než já.... Ale vypadá to, že máš něco konkrétního v plánu. Pokud je tomu tak, tak ven s tím."
Nechtěl jsem Smantha příliš provokovat ani vzbudit zdání, že bych Delilah, nevěřil. Řekl jsem to spíše jen tak v žertu, protože jsem Smantha znal a protože byl už prostě takový.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, město - suterén budovy

Dalilah tvou poznámku přešla s lehkým úsměvem a znovu i pohlédla na Smantha, který se ošil a vyrukoval se svou troškou do mlýna: "No, pokud tady Dalilah může pomoci, přece jí neodmítneme, že?"

Dívka potvrdila, že vám může být prospěšná.
"Ano, znám tu budovu a její nejbližší okolí. I když se nedá dovnitř bez příslušných povolení takřka ani nahlédnout, měla bych jistý plán. Můžu vám ukázat, kde si seženete uniformy nižších důstojníků, kteří pravidelně docházejí kontrolovat dokončovací práce. Ti dva chodí po službě do jedné kantýny tady nedaleko. Jak si ale ty jejich uniformy obstaráte, aby neměli zbytečné řeči, to už je vaše starost, kluci!" laškovně mrkla na oba z vás.

"Věřím, že společně dokážete splnit daný úkol. A kdyby něco neklapalo, naši vás budou jistit ze zálohy a pomůžou v případě nesnází," ukázal Dex na dva rebely, kteří dokončili svoje úkoly a přišli si poslechnout poradu.

"Gowite, tak se mi zdá, že je nakonec naše situace docela slušná, co říkáš?" šťouchnul te kamarád, když bylo domluveno vše.
Tedy skoro vše. Byl už podvečer a zrovna se plnily místní bary, převážně těmi imperiálními vojáky, kterým skončila denní služba.
"Kdy vyrazíme?" zeptala se dívka natěšeně.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, město - suterén budovy

"Jasně, že ji neodmítneme," zvážněl jsem v zápětí a radši honem věci uvedl opět na pravou míru, přičemž jsem se nepřestával dívat směrem k Delilah. Její plán se mi opravdu líbil. byl smělý a poskytoval nám relativně slibnou možnost jak dále postupovat a zajistit si přístup do budovy.
"Už jenom proto, jak dobrý ten plán," pokračoval jsem nahlas a přitom rozvíjel svoje další úvahy. "Budeme muset být rychlí, něčím upoutat pozornost těch důstojníků a možná se je pokusit odlákat na nějaké méně nápadné místo, kde je budeme moci překvapit, provést náš záměr a vzít si jejich uniformy. Každopádně uvidíme, co se s tím dá dělat. S těmi uniformami se nám pak snad podaří vniknout do budovy daleko snadněji. Vlastně nás tam vojáci možná pustí sami a úplně dobrovolně, což by v jiném případě asi opravdu neudělali. Jak jsem řekl, snad bychom to zvládli i sami, ale jakákoliv podpora se nám bude hodit, takže bychom vám měli poděkovat za takové přivítání na téhle planetě."

Nadšení, které před další fází projevovali Smanth a Delilah jsem taky sdílel. Situace opravdu nebyla špatná. Vlastně to bylo naopak. Když se takhle všechno řeklo a shrnulo, vypadalo to docela dost jednoduché. Zdálo se, to relativně prosté. Sehnat si příslušné uniformy, popřípadě si najít nějakou pohádku na vysvětlení a vpochodovat do budovy otevřenými dveřmi. Jenomže tak to bylo pouze na první pohled. Něco mi říkalo, že to až zas tak jednoduché, jak to vypadá nebude, že určitě nastanou nějaké komplikace, stejně jako nastaly po přistání. Stále všechno záviselo na tom, že neuděláme žádnou chybu, která by mohla ohrozit hladký průběh celé akce.
"Jo je to dost dobré, lepší než jsem čekal, ale stejně si nesmíme dovolit žádné chyby," vyjádřil jsem svůj souhlas.
"Takže vyrazíme hned? A co Horác?"
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, město - suterén budovy

"Půjdeme si pro ty uniformy, pak se sem zastavíme pro Horáce. Budeme potřebovat jeho plány budovy," neopomněl Smanth na droidovu úlohu po vašem boku a pohledem zkontroloval vaše nové přátele. Zatímco Dalilah se chystala vyjít z taného úkrytu rebelů, její otec se na vás podíval a podal Tobě i Smanthovi pravici.
"Hodně štěstí. Dalilah vás povede, můžete jí plně důvěřovat!" řekl a stiskl vám ruku na rozloučenou.

Ord Mantell, město, ulice

"Hele, už se stmívá..." prohodil Smanth, když jste vyšly do zšeřelých ulic města.
"Tady tma padá celkem brzy. Což nahrává všelijakým zlodějíčkům a násilníkům. Už jsem v minulosti měla několikrát s takovými co dočinění a musela jsem se naučit o sebe postarat," mrkla na vás dívka a naznačila, že s případnými potíži by si nějspíš dokázala poradit.

Chvíli jste bloumali ulicemi, které byly stále celkem plné, protože obyvatelé měli stále co napráci. A kdo ne, šel se bavit do barů a pochybných podniků.
A jeden takový jste teď měli přímo před sebou.
"Kavárna Hvězdný prach - jsme na místě," prohlásila polohlasem Dalilah a zpomalila, když jste se přiblížili k poněkud výstředně vyhlížejícímu vchodu do osvětleného podniku. Nevypadal nijak nevábně a patrně sem chodila většinou lepší společnost.

Vy jste však měli na sobě stále pilotní kombinézy, což mohlo působit nezvykle. Portýr u vchodu, asi 30-letý ramenatý blonďák, se také netvářil dvakrát vřele.
"Čím mohu posloužit, dámo a pánové?" řekl poněkud strojeně, ale s nádechem hrozby v hlase.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, město - suterén budovy

"Dobře, to bude asi nejlepší," přitakal jsem Smanthovi, neboť jsem myslel právě na to, že Horác a jeho přítomnost , není kvůli mapě, jenž v sobě ukrýval a kvůli tomu, že byl ten, kdo měl ve finální fázi našeho plánu odpálit nálože a zničit budovu, o nic méně důležitá, než ta naše. Zároveň však na nás, jako imperiální piloty mohl soustředit určitou nežádoucí pozornost, neboť imperiální piloti by s sebou droida mít neměli a proto bylo moudré ho zanechat v bezpečí úkrytu, dokud nenastane ten správný čas a jeho účast na operaci nebude doopravdy zapotřebí. Poté jsem Dexovi rozhodně a bez váhání nastavil vlastní ruku a spolu se Smanthem a Delilah se hotovil k odchodu.


Ord Mantell, město, ulice

Když jsme vyšli ven, bylo něco jinak, než ve chvíli, kdy jsme zmizeli v budově, v niž jsme se setkaly s místními představiteli těch kteří tak docela nesympatizovali s Impériem. Smanth to vystihl dobře. Všechny detaily se začaly smívat, barvy se překrývaly stínem. Vlastně celé město zmizelo ve tmě. Postupně se stmívalo a muselo se stmívat doopravdy docela rychle.
Po cestě jsem toho moc nenamluvil, stejně jako při předchozím průchodu městem jsem se hlavně pozorně rozhlížel všude kolem sebe. Nechtěl jsem, aby se nám tentokrát doopravdy přihodila nějaká nepříjemnost, aby nás někdo zastavil a chtěl nás obtěžovat.. Z Delilah a ostatních, s nimž jsme se setkali už jsem strach neměl, natož, že bych odmítal jejich doprovod, ale o zlodějích a násilnících o nichž Delilah mluvila a vůbec o obyvatelích přizpůsobivších se podmínkám tohoto města jsem nevěděl co si můžou dovolit. Bylo nás sice dost, z toho dva příslušníci Imperiálního letectva, ale přesto, někteří takoví si můžou dovolit poměrně hodně. Kromě toho, nás v houstnoucím šeru mohl někdo poměrně dost snadno i pohodlně sledovat.

Kráčel jsem kousek za Smnathem a Delilah a tentokrát se doopravdy snažil držet spíš jakoby maličko v pozadí a nebýt tím, kdo na sebe jako první z naší tříčlenné skupinky upoutá pozornosti. Tuto snahu jsem se pokusil zachoval i po tom, co jsme se dostali až před vchod kavárny, jenž nám ukázala Delilah. Přesto, že žádný z mých předchozích pokusů neskončil fiaskem, dal jsem i tentokrát přednost ostatním dvěma. Delilah, která plán vymyslela a dobře znala místní poměry i výše postavenému Smanthovi, jehož zkušenosti byly přeci jenom o něco lepší.
Z reakce portýra bylo zřejmé, že obyčejní vojáci tu nemají co dělat a že na piloty, jejichž výskyt na planetě nebyl obzvlášť velký tu taky nejsou zvyklí. Vzhledem k typu podniku se to bylo celkem jasné. Dovnitř směli jen ti, kteří měli určité postavení a tedy i tu výsadu, to privilegium. Možná jsem přeci jen čekal maličko jinou sortu. Možná jsme se o nějakém důvodů měli pečlivěji poradit předem. Takhle nás jako vždycky muselo rychle něco napadnout, pokud, ovšem Smanth, nebo Delilah již nemají nějaký plán. Nejlepším argumentem by asi byly peníze, ale to bych se já nebo Smanth zřejmě zcela zbavil těch několika drobných, které jsme měli v kapse a kdo ví, jestli by to tak vůbec stačilo. Dost možná, že ne, že by to byla jen almužna i jako spropitné, aby nás portýr ochotně pustil dovnitř.
Koutkem oka jsem se nenápadně ohlédl po Smanthovi a Delilah a čekal, jestli někdo z nich něco řekne, nebo udělá.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Ord Mantell, kavárna 'Hvězdný prach'

Jako první zareagovala vaše pohledná společnice a bylo vidět, že je na toto přivítání zcela připravená.
"Poslyš brouku, nech nás jít dovnitř a já se ti pak odměním..." přitočila se ladně a špitla vrátnému do ucha, přičemž mu něco strčila do kapsy.

Chlap vypadal mírně šokovaně, ale hned vám uhýbal z cesty a napřímil se, jako by vcházel sám císař. Přitom trochu zbrunátněl, ale nedal na sobě nic znát.
"Cos mu to řekla, Dalilah?" dotázal se Smanth, když jste šli nahoru po schodech do hlavního sálu kavárny.
"Je to můj starý známý," opáčila dívka. Víc nebylo třeba dodávat, evidentně si poradila s nastálou situací po svém. A Smanthovi to stačilo.

Byli jste tedy uvnitř. Tichá hudba, poloprázdné stoly, společnost určitě jiná, než obvyklá sorta lidí ze zakouřených putyk.
Zatím nebylo vidět ty důstojníky, jenž by vám měli propůjčit své uniformy.
Došli jste k volnému stolu a Dalilah vás gestem vyzvala, abyste se usadili.
Už za chvíli přišel elegantním krokem postarší Zeltron a uhlazeným hlasem se zeptal: "Panstvo si bude přát?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 1. mise pro Gowita Dentrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Ord Mantell, kavárna 'Hvězdný prach'

Hned od začátku se ukázalo, jak bylo dobře, že jsme přijali nabídku Delilah a ona byla teď s námi. Znala to tu a tak to vyřešila dost dobře. Stačilo jí pár slov, aby nás dostala dovnitř, což se navíc obešlo bez zbytečného upoutání pozornosti okolí. Tady jsem začali dobře. Ideálně by se nám to tu mělo podařit s naprosto minimální pozorností a čím víc lidí nás prostě přehlédne a nebo nás budou brát jako něco normálního tím lépe. Ale asi bude těžké docílit, aby to tak doopravdy proběhlo. Nápadní jsme zřejmě byli sami o sobě. Kdo ví, jak rychle bychom se dovnitř dokázali dostat já a Smnath. Stačilo by říct cokoliv, co by správný Impreiální pilot říkat neměl, nebo nemusel a podezření by tu bylo hned a spolu s ním dost velké problémy.
Vstoupil jsem za Smanthem a Delilah dovnitř do kantýny a to co se právě přihodilo jsem diskrétně přešel. Pokračoval jsem v mlčení i ve snaze být ostražitý a dost možná to tak bylo líp. Příliš se o tom bavit, nebo se pokusit na to vyptávat, jako Smanth, taky nebyl zrovna nejlepší nápad. Byli jsme uvnitř, tam kde jsme chtěli být a to bylo v této dost důležité.

Posadil jsem se ke stolu, který Delilah vybrala, pokud možno tak abych seděl vedle Smantha a abych byl obličejem obrácený do místnosti. Očima jsem přelétl sál v němž jsme seděli. Ač už tak či onak, moc jsme sem nepatili. Jednak proto, že jsme nebyli součástí lepší společnosti a pak proto, že imperiální piloty tady zřejmě moc často nebylo vidět a obyčejné vojáky asi zrovna taky ne. Pokud by nás ten portýr ani nepustil do vnitř.... už to samotné bylo svým způsobem varování. Byl jsem trochu nejistý a přemýšlel jsem o tom, jak moc to, že nezapadáme bude pozorováno. Stačilo se trochu vyptávat a to mohl udělat kdokoliv hosté i obsluha. A nebo některý z důstojníků nemusel přimhouřit oči. Místní návštěvníci nepatřili k těm, které bychom mohli jen tak odbít a okamžitě poslat do háje.

Důstojníci na které jsme tu čekali tu zřejmě nebyli. Kdyby Ano Delilah by nás na to určitě upozornila a mimo to bych si asi všiml jejich uniforem. Díky tomu jsem měl ještě nějaký čas na to, abych se na jejich příchod trochu připravil. I tady bylo potřeba mít nějaký plán a Delilah jasně řekla, že tady už si musíme poradit sami. Důležité bylo nějak upoutat pozornost důstojníků, pokud si nás prostě nevšimnou už při svém příchodu. Měli bychom se jim něco pokusit namluvit a tak nebo onak je vylákat někam, kde se na nás nebude dívat zbytek hostů. Nejlíp ven, tam by nám s nimi pomohli oba barabelové. Nakonec by byl důležitý moment překvapení a nečekaný útok. Otázka byla, co jim namluvit, nebo jak to šikovně udělat, aby s námi vůbec chtěli odpochodovat někam pryč.

Z těchto úvah mě vytrhnul zeltronský číšník, který přišel k našemu stolu. Na už jazyku jsem měl celkem běžnou objednávku. Jinde bych zřejmě prostě řekl klasicky Corellianské pivo, což by byl jeden ze způsobů, jak nic nepředstírat a nepřijít za jednu objednávku o všechny peníze na jednou a asi bych ho i dostal. Ale ještě včas jsme se zarazil a svou objednávku pozdržel. Ne protože jsme se Smanthem byli v uniformách, to zřejmě nehrálo tak velkou roli, ale prostě jsem nevěděl.co se tu běžně popíjí, když sem chodí taková smetánka. Říct nápoj, který dostanete v jakékoliv kantýně, by možná znamenalo se ztrapnit. Kdyby si poručil někdo další to samé věděl bych hned a svou objednávku vyslovil¨, ale takhle.....?
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“