3. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 3. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Příspěvek od Xavier »

Generis, Lesní cvičiště

Mno, co jiného jsem od padlého Jediho mol čekat?
Otázal jsem se sám sebe a tasil meč, abych vykryl jeho ránu do boku.
Používal jsem Soresu, nechtěl jsem stále ještě zabíjet, jen jsem se potřeboval udržet.
Jak by se asi na tebe tvůj bývalý padawan dnes díval? Pln nenávisti. Rozhodnut poslat děti do boje který sami nechtějí, ale namluvit jim, že ano. Zneužít jejich chabých znalostí o skutečné bitvě.
okusil jsem se trochu se vzdálit. Neustále jsem pozoroval jeho pohyby, hledal v nich řád. Mluvil jsem jen jak mi to přišlo na jazyk.
Jak asi budou překvapení až vedle nich zemře jejich dobrý kamarád. Až poznají, že skutečná bitevní vřava se liší od romantického povídání u táboráku. Tahle jim dát terč na záda. Jaký si to Jedi!
Napadlo mne, že ho to možná ještě více rozčílí, a já budu mít větší problém vykrývat jeho útoky, ale zároveň zuřivý protivníci dělali více chyb.
A já nehraji o čas. Ani nejsem ten co zde chce vraždit, to jsi ty. Já jsem momentálně zde hlas rozumu.
Což je dost špatná situace, vzhledem k mé psychické labilitě.
To poslední souvětí už jsem si nebyl jistý, zda jsem řekl nahlas.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Příspěvek od Jordi Linx »

Generis, Lesní cvičiště:
Vědom si své jasné nevýhody a také jisté neznalosti okolního prostředí se ti do boje příliš nechtělo. Přesto jsi neměl na vybranou a musel jsi přejít do obranného Soresu. Jeho použití bez Síly bylo pro tebe takové podivné, ale roky praxe splatily svou daň a útok protivníka se ti povedlo odrazit do strany. Z téže strany potom na tebe zatlačil a snažil se využít dobrého postavení nohou. Přetlačování však bylo jednou z oblastí, kde jsi mohl konečně pocítit i nějakou výhodou ze své mechanické náhrady, která byla schopna vygenerovat více fyzické síly, než jsi kdy byl schopen se zdravou končetinou. Dospěli jste tak ke klasickému mrtvému bodu se zkříženými čepelemi.
Na mě? Spíš jak by se díval na tebe a další imperiální krysy. Nosíš světelný meč a zabíjíš na příkaz naleštěného černého kusu brnění,
odsekl ti, ale žádný záchvat zuřivosti se nekonal. Přece jenom se dalo očekávat, že rytíř, který měl mimo jiné svého padawana se nenechá jen tak psychicky rozhodit, i když rozkaz 66 dovedl natropit v myslích mnoha jiných Jediů až neuvěřitelnou paseku, čehož jsi byl také svědkem. Jenže jsi mohl vidět, jak mnoho z nich přešlo a plnilo roli inkvizitorů stejně jako ty.
Duros odskočil dozadu a meč držel v obranném postoji.
A co ty víš o válce? Co víš o umírání těch, s nimiž jsi od malička žil bok po boku? Co víš o smrti těch, kteří byli zrazeni těmi, za nějž jsme riskovali? A jestli sis nevšiml, tak jim neříkám nic o tom, jak je válka skvělé vzrůšo, ale že to je pravá zkouška. Moc dobře vědí, co to znamená smrt a jak náhodná může být, ale pořád lepší, když zemřou bok po boku v boji za své vlastní přesvědčení, které přijali, než na rozkaz nějakého mechanického impotenta, který zabijí kohokoliv, kdo s ním nesouhlasí!
pokračoval odhodlaně a zhluboka se nadechl, než proti tobě vedl další útok. Nemohl sis být přesně jistý tím, zda-li se neřídil vztekem nebo hněvem, rozhodně však nebylo pochyb o soustředění muže před tebou.
Další útok vedl shora na tvé pravé rameno, i když jsi z jeho postoje mohl vyčíst, že výhodnější by měl útok na levou stranu tvého těla.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 3. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Příspěvek od Xavier »

Generis, Lesní cvičiště

Teď jste mne pobavil. Jediný kdo zde chce zabíjet jste vy!
Opravil jsem ho.
A jak moc vím o ztrátě přátel a ostatních vim dost, nemysli si.
Dalšímu útoku jsem nastavil meč, aby po něm sjel mimo mé tělo, sám jsem se mírně přikrčil a ukročil do strany, abych tomu pomohl. Zdálo se mi, že ztrácí koncentraci, a nebo se mne jen snaží ukolébat.
Jestli opravdu věříš, že z tvého vyprávění pochopily, jaké to je ztratit někoho blízkého, tak si to jen nalháváš, abys ulevil vlastnímu svědomí. To nemaj ani ponětí, a nebudou mít, dokud se jim to nestane!
Opět jsem mírně ustoupil, dávaje si pozor, abych se nedostal do rohu.
A neni pro ně lepší žít, než zemřít? Žít malé nedůležité životy, místo vykrvácet do hlíny a v posledních okamžicích sledovat jak ho jen všichni překračují?
Dál jsem kul železo.
A čí je to přesvědčení? Jejich? Nebo TVOJE? Řekni čí? Nepřijali jen tvé přesvědčení, protože jsi jim vtloukal do hlavy jak je třeba Vadera porazit?
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Příspěvek od Jordi Linx »

Generis, Lesní cvičiště:
Souboj mečem i slovy i nadále pokračoval v rozvíjejícím se tempu. Pokoušel ses zjistit, do jaké míry je tvůj protivník soustředěný, ale síla a přesnost jeho útoků ti jenom potvrzovali, že o nějakém polevení v pozornosti tu zatím nemohla být ani řeč. I přes využívání Soresu jsi totiž musel zůstávat plně ve střehu a navíc jsi dospěl k poznání, že bez Síly je náročnější neunavovat se. Nebylo to sice v nějaké smrtelné míře, jak by to mohlo být v případě náročné útočné formy, ale s dávkou posledních dnů jsi začal jasně pociťovat, které činnosti jsou pro tebe únavnější a které ne.
Samozřejmě, že jim nemůžu vynahradit skutečnou zkušenost, ale o tom výcvik není. Jde o to je připravit. A mají zemřít v boji, nebo se nechat vymasakrovat tvými kamarády? Nebo ještě hůř, přidat se k vám, když a stát se otroky vůle někoho jiného?
pokračoval ve slovech, stejně jako v útocích. Zničehonic změnil stranu útoků a nyní plně využil své pozice, když následující údery dopadaly směrem k oblasti tvého hrudníku zleva. Dařilo se ti je vykrýt, ale jasně sis uvědomil, že to nebylo tak jednoduché, jak se mohlo i přes vědomí výhody jeho postoje znát.
Jsou tu, protože tu chtějí být. Kdyby nechtěli, tak už nepřijdou. A hlavně, co máš ty za právo mi tu dávat lekce? Imperiální poskoku! Nic jiného stejně nejsi, už proto že tvá vůle nepatří tobě!
zavrčel a spustil sérii tvrdých útoků.

Plynule střídal strany, levou, pravou, na rameno, na stehno a vše v jeho podání vypadalo až neuvěřitelně přirozeně. Nebylo pochyb, že cvičení bez Síly pro něj bylo denním chlebem a skvěle by si vedl v jakémkoliv duelu za podobných podmínek.
Zatím jste se pohybovali po místnosti a tobě neušlo, že z tvé současné pozice by ses mohl zkusit protáhnout k hlavnímu vchodu, kdyby se ti trochu povedlo odvést pozornost svého protivníka na druhou stranu. Směrem, kam jsi potřeboval upoutat jeho pohled, jsi mohl nalézt jednu skříňku a možná i z jistého úhlu dveře do jeho vlastního pokoje.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 3. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Příspěvek od Xavier »

Generis, Lesní cvičiště

Zdálo se, že durosovo mozek přestává mít spojení s realitou.
Tak mě de vo to, aby nemuseli zemřít vůbec, ty chytrej. Momentálně jim v tom však bráníš ty.
Dál jsem vykrýval jeho rány.
Ano. Jak snadné pro tebe. Nemáme vlastní vůli. Jsme jen loutky. Protože, jinak by to znamenalo, že máme jen jiný názor, že nejsme loutky bez mozku které nevadí, že zabiješ. Jak dlouho si nalháváš tyhle bludy? Když mě zabiješ, tak mě aspoň zabij s tím, že si přiznej žes zabil myslící bytost co ti jen a pouze stála v cestě, neschovávej svý svědomí, za tím žes zabil loutku bez vůle, droida.. Poskoku rady.
Ušklíbl jsem se.
Vše z čehos mě osočil lze otočit i na tebe. Já jsem alespoň k sobě i ostatním tak upřímný, že to přiznám, že sem vrah a špatnej člověk. Ty si stále ještě namlouváš, že si ten hodnej, co bojuje proti těm zlejm. Oba sme stejný. Přiznej si to.
Únava mě začala ubíjet, potřeboval jsem se dostat na volnější prostor, abych nebyl neustále zády ke zdi.
A opravdu věříš, že kdyby někdo z nich přestal chtít, že by opravdu nepřišel, a všechno by bylo jen tak v pohodě? Blbost! Sou to teenageři! Vycouvat z toho by pro ně znamenalo, že ztratí tvář před všema svejma vrstevníkama.
Otočil jsem hlavu ke dveřím do jeho pokoje.
Střílej teď!
Doufaje, že se otočí, aby se postavil aktuální hrozbě.

Pokud se otočí:
Rychle mu podklouznu pod rukama směrem k východu.
Ani sem nevěřil že na to skočíš. No co potřeboval jsem trochu prostoru
Opět jsem zaujal obraný postoj.

Pokud se neotočí:
Dál jsem se bezútěšně bránil.
No co, nemůžeš mě vinit z toho, že sem to zkusil.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Příspěvek od Jordi Linx »

Generis, Lesní cvičiště:
Vyčerpání z probíhajícího duelu jsi silně vnímal, ale i tak jsi neubral na tempu svého hovoru. Možná jsi také doufal, že bys tím mohl do jisté míry oslabit pozornost tvého protivníka či trochu narušit jeho soustředění. Ale tak i tak jsi musel připustit, že byl v současné chvíli silnější. Naneštěstí to nebylo jenom jeho tréninkem v tomto prostředí, ale také tvým nezvykem na nové části těla. Nejvýrazněji jsi to pociťovalo v došlapu na méně biologickou nohu a především při dýchání.
Jistěže mi stojíš v cestě, stejně jako mě ohrožuješ a taktéž i mé studenty,
prohlásil jasně a provedl složitý výpad, který se ti povedlo vykrýt jenom s maximálním úsilím. Bylo potřeba zlepšit situaci a moc dobře sis toho byl vědom. Už se chystal něco říci, když jsi se rozhodl pro svou klasickou fintu.
Připravoval jsi se na obě varianty reakce - tu třetí jsi však nečekal. Vlastně to bylo něco mezi těma prvníma dvěma - mírně se natočil tím směrem, ale stále se držel v takové pozici, aby mohl včasně zareagovat do obou směrů. Paradoxně ti to otevřelo možnou a poněkud riskantní skulinu na protější straně. Naštěstí ani jeden z vás nedisponoval Silou a tak mohla tahle finta mít alespoň tento účinek.
Vrhnul jsi se do protějšího směru, než jsi měl původně v úmyslu a meč jsi využil pouze jako štít proti případnému útoku. Což se ukázalo jako skvělá volba, protože se obě čepele skřížily, když jsi se s vypětím všech sil protlačil mezi stěnou a protivníkem. Ten na tebe trochu čepelí zatlačil a přiměl tě ztratit rovnováhu, ale díky pohybu vpřed se ti to povedlo zkorigovat a zastavil ses až mírným nárazem do stěnu, který jsi očekával. Pevná stěna ti rychleji navrátila stabilitu a lépe ti umožnila dostat se do obranné pozice před dalším útokem. Jen slova jsi hned nemohl nalézt, protože takhle jsi vývoj nepředpokládal.
Stejní? Nenech se vysmát, radši mrtvej, než sloužit plechovce,
dodal ještě a chystal se na další útok, kterým ti chtěl odříznout cestu ven. Nebylo pochyb, že mu neušla tvoje současná kondice.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 3. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Příspěvek od Xavier »

Generis, Lesní cvičiště

Pokus o uvolnění nevyšel tak dobře, jak jsem čekal, ale alespoň něco.
Já tě neohrožuju, ty jsi proti mně tasil jako první. Ty jsi zaútočil, ty používáš agresivnější postoj. Já si nepřeji smrt nikoho ze zúčastněných.
To sice nebyla tak docela pravda, chtěl jsem mu vytrhat střeva a oběsit ho na nich, za to že odsud odehnal Sílu a utišil hlasy co jsem měl v hlavě, ale povinnosti mi říkaly, že bych ho měl přivést živého.
To je problém? Co ti vadí víc, že je lord ze Sithu, nebo že má rozsáhlé kybernetické náhrady?
Optal jsem se ho nevěřícně.
A stejní jsme. Oba zabíjíme když musíme, já si jen nevodím do řeže děti.
Už mi nemohlo zbývat moc času, odhadem tak slabých 7 minut. Maně mne napadlo, zda výbuch, posílen o veškeré ty výbušniny a munici, nezasype tuto jeskyni i s námi uvnitř.
Alespoň ho tak vezmu s sebou. A nebudou mi muset kopat hrob.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Příspěvek od Jordi Linx »

Generis, Lesní cvičiště:
Souboj i nadále pokračoval, byť ses snažil jej kouskovat, zaujmout svého protivníka jinak, než svým světelným mečem či alespoň trochu uchlácholit nebo rozptýlit svým proslovem. Účinky však nebyly podle tvých představ a stále se ti ani nepovedlo zjistit nějakou z protivníkových slabin, tedy z toho mála pozornosti, kterou jsi mu věnoval. Navíc se prodlevy mezi jeho proslovy krátily, jak se víc soustředil na souboj, než rozhovor.
Jen abych ti připomenul ...
načal větu, kterou utnul kvůli výpadu, jímž tě přiměl couvnout a on se tak díky tomu opět dostal mezi tebe a možný východ. Promarnil jsi tak svou šanci, kterou sis vydobil poměrně riskantním manévrem. To však již nyní bylo minulostí, protože duros ti opět stál v cestě, pokud by ses chtěl dostat ven a během sedmi minut se skrýt před možným dosahem exploze.
... že ty ses vetřel do mého obydlí nikým nepozván,
pokračoval a provedl útok shora na tvé levé rameno. Všiml sis, že v tomto případě využil více hrubou sílu, než nějakou přesnost, což však pro tebe nepředstavovalo výraznější problém.
... nemluvě o tom, že ses mi tu pokoušel poškodit majetek a slídil jsi tu,
hovořil, přičemž následoval další silový útok tentokrát na levé stehno. Skoro jako by zkoušel tvou obranu a sám hledal skulinky, skrz ně by ukončil souboj rychleji ve svůj prospěch.
...a navíc jsi jednoznačně s nepřítelem, takže tvůj únik by znamenal jejich příchod, což by doopravdy zmasakrovalo ty děti,
ukončil svou dosavadní diskuze a vrhl se vpřed prudkým bodnutím, které se zdálo být doprostřed hrudníku, ale vytušil jsi, že půjde spíše k pravému ramenu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 3. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Příspěvek od Xavier »

Generis, Lesní cvičiště

bodnutí jsem vykryl do pravé strany, kam asi mělo směřovat a sám jsem uhnul více do strany levé, abych se spíše dostal z jeho útoku.
Jistě. trest za vloupání a poškozování cizí věci je přeci v každé společnosti okamžitá poprava, jak jsem na to mohl zapomenout.
Použil jsem dva rádoby útoky, jen abych ho mírně zmátl v jeho teorii na můj způsob boje. Neplánoval jsem je nijak agresivní, ani neměly být nijak úspěšné, jen ho mírně rozptýlit.
A kdo by asi tak měl přijít? Já jsem byl na tebe poslán. Někdo jiný přijde jen pokud já totálně selžu, či padnu.
Ujasnil jsem mu fakta.
Situace je taková, že pokud mne zabiješ, přijde někdo jiný. Tvůj plán na místní revoluci nevyjde, o to jsem se již postaral. Takže bys musel utéct nebo ohrožovat děti svou přítomností, každopádně by tím byly bity děti, můj nástupce pravděpodobně s nimi nebude mít slitování jako já. Nebo ten světelnej klacek vypneš a domluvíme se jako dva rozumný lidi. Co ty na to?
Hodiny neúprosně tikaly a čas, který zbýval do výbuchu muničního skladu byl téměř pryč. Přestal jsem si s ním tedy hrát a postavil ho před problém čelem.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Příspěvek od Jordi Linx »

Generis, Lesní cvičiště:
Po vyhnutí se bodnutí jsi sám provedl dva útoky, ale duros byl dostatečně pozorný, aby na ně včas a vhodně reagoval, takže jsi si de facto nikterak nepomohl. Duel i nadále pokračoval, a stejně tak ubíhal čas - každopádně jedním sis mohl být jistý. Vzájemná diskuze už ho začínala otravovat a příliš se mu nechtělo na ni dále reagovat, protože to na něj stejně nemělo výraznější dopad a příliš ho to nezajímalo.
Tak stejně nejsi zloděj a přišel jsi sem jen proto, abys mě odstranil. Tak nevím, co tu zavádíš, sithský pse,
poznamenal, aby se jakoby zastavil v útoku. Ve skutečnosti však za svá slova pouze skryl svůj útočný úmysl, který přetavil v sérii nepříjemných úderů. Sice střídal strany a to, zda byl jeho záměrem vršek tvého těla nebo spodek, ale již po dvou úderech jsi vycítil, že na pravou část těla dopadaly razantnější rány, zatímco na levou se snažil o ty nepříjemnější, jakoby tam hledal limity tvých náhradních končetin. Jak se váš souboj protahoval, protivník očividně rozpoznal, že svými mechanickými částmi těla reaguješ v boji jinak a přizpůsobil tomu svůj styl, což ti jen o to více komplikovalo obranu. V současné době to tedy rozhodil na pravou část tvého těla - tam tvrději, razantněji a silově a levou, kam se snažil posílat útoky nejrůznějšího charakteru. Tak abys mu při obraně více zvedat paži, nebo ji naopak mít co nejtěsněji u těla, shora i zezdola a dost rychle tak odhaloval, jak přesně tvoje náhradní končetina fungovala.
A navíc, si myslíš, že tu hodlám zůstat, až to tu skoncujeme? Nejsem idiot, abych nevěděl, že když se nevrátíš, tak přijdou další,
odsekl razantně, stejně jako udeřil v úrovni krku opět na tvou pravou stranu, což ti působilo značné potíže a přimělo tě to ustupovat a stále zápolit s rovnováhou.
Do exploze jsi mohl odhadovat tak pět minut, ale pod podobným náporem by to byl opravdu hodně nejistý hazard.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 3. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Příspěvek od Xavier »

Generis, Lesní cvičiště

Duros, k mému zklamání, rozpoznal již mé silné a slabé stránky v podobě umělé levé ruky. to začalo vypadat špatně, i sama možnost, že souboj bude trvat, dokud nás to zde nezasype, začala být stále méně a méně reálná a vypadalo to, že mne prostě a jednoduše zabije.
Nikdo by neměl umírat sám.
Blesklo mi hlavou, bez hlasů, radících mi, upozorňujících mě na různé nebezpečí a hledajících v soupeřově taktice pravidelné vzory jsem byl najednou... bezradný, zmatený. Chyběli mi, mnohem víc, než jsem si byl ochoten připustit.
Že sem tady abych tě odstranil? Wow, jak to, že o mých rozkazech a pohnutkách víš víc jak já? hmm, to kdybych věděl, už když jsem přišel, že tě mam jen zabít, tak jsem sem jak blbej jen tak nelez. A já jak debil sem lezu, abych to s tebou prokecal. Kdybych jen u na začátku věděl, že tě chci zabít....
Podivil jsem se nad durosouvou "dokonalo znalostí" mých motivů.
Byl jsem však nucen i něco udělat s dosavadním stylem boje.
Síležel, mé umělé končetiny, nebyly tak kvalitní, abych s nimi mohl předvést něco pro něj neočekávaného. Na to, aby dostaly vrstvu phriku, jsem si nemohl dělat nárok ani omylem. Musel jsem tedy přemýšlet jinak.
Na pravou stranu útočil mnohem více silově a hrubě, vyčkal jsem tedy na silnější sek z této strany a místo jeho vykrytí jsem se skrčil, ustoupil a i mečem místo zadržení jeho útoku, ho nastavil jen tak, aby po něm výpad sklouzl až za mne. Doufal jsem že ho tahle, z mé strany nečekaná invence mého bojového stylu, rozhodí dostatečně natolik, aby se mi odkrylo okénko v jeho mezeře, kterým bych se mohl přiblížit a bleskově zaútočit.
A i kdyby to nešlo mečem, kop umělou nohou do kolena by měl pro něj jistě podobný účinek, jako kdyby ho tam kopl wookie.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Příspěvek od Jordi Linx »

Generis, Lesní cvičiště:
Moc dobře jsi vnímal nepříliš příznivý vývoj situace v tvůj prospěch a jednoznačně jsi usoudil, že s tím musíš něco provést. Nejjednodušší možnou úpravou bylo pozměnění tvého bojového stylu, kdy ses rozhodl protivníka zkusit rozhodit a pokud možno, tak jej i zasáhnout. Tím také upadl veškerý dosavadní hovor, ať už měl nebo neměl nějaký smysl. Možná by nebylo ani od věci se zamyslet, jak hodně sis jím snažil kompenzovat absenci svých "hlasů-kolegů-kamarádů".

Pro změnu bojové taktiky sis vyčkal na další tvrdý úder do tvé pravé strany. Musel jsi připustit, že čím déle jsi bojoval v absenci Síly, tím více sis na to zvykal, ale tvůj protivník v tom měl i nadále výrazný náskok a zkušenosti.
Útok konečně přišel a tys jej zaregistroval dostatečně včas, abys mohl provést nový naplánovaný manévr. Už v prvotních částech jsi mohl vidět mírné překvapení u tvého protivníka, ale jeho ruce a pohyby již byl automatický a příliš pozdě na to, aby mohl adekvátně zareagovat. Meč v jeho rukou minul tvou pozici a otevřel ti drobné místo k útoku, přesně dle tvého očekávání. Svým mečem jsi však zareagovat nemohl, protože jej stihl "uzamknout" tvým a tudíž ses mohl spolehnout pouze na své končetiny, s čímž jsi však počítal tak nějak dopředu. Vyrazil jsi přímo vstříc jeho opěrné noze. Soupeř to postřehl a pokusil o úhybný manévr, čímž musel uvolnit uzavření mečů, ale to už bylo vám oběma k ničemu. Zasáhl jsi ho plnou silou do stehna, byť jej už stahoval nazpět. Přesto jsi mohl vidět, že při následném došlapu měl co dělat, aby udržel stabilitu a rovnováhu. Nic výrazného jsi mu tedy nezlomil ani nevyvrknul, ale jeho noha byla minimálně na několik následujících momentů řádně oslabena, což znamenalo i drobné polevení v síle útoků tvého protivníka. Navíc jsi měl nyní drobnou výhodu v tom, že jsi mohl na chvilku zkusit udávat tempo souboje, což byla další výhoda, kterou se ti povedlo pro tento moment získat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 3. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Příspěvek od Xavier »

Generis, Lesní cvičiště

K mému velkému překvapení, trik celkem vyšel, sice jsem ho nemohl zranit mečem, a ani kop nebyl zrovna odzbrojující, ale furt jsem dosáhl mnohem větších úspěchů, než jsem čekal.
Udělal jsem tedy ze všech možných špatných řešení situace to nejhorší.
Ze Soresu, ve kterém jsem se doposavaď bránil, jsem přešel do svého oblíbeného Ataru. Které sice nepostrádalo širokou škálu útočných prvků, ale na druhou stranu bez Síly a s umělými končetinami mé techniky vypadaly jako z filmu s Huckem Borrisem.
Doufal jsem nicméně, že bych mohl získat dílčího úspěchu, když byl nyní vyveden z rovnováhy, měl bolístku na noze, s tím že se změnou stylu, mu poznatky o mém stylu boje byly nyní k ničemu.
Tlačil jsem na něj co to šlo, spíše jen abych se mu nedal zas až tak zadarmo.


Pozn: Huck Borris je parodie na Chucka Norrise (jak jsi asi sám poznal).
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 3. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Příspěvek od Jordi Linx »

Generis, Lesní cvičiště:
Vzhledem k vývoji situace ses toho rozhodl využít co nejdříve a nejvíce. A proto byl tím nejjednoznačnějším řešením přechod na jiný styl - Ataru. Udělal jsi tak i s vědomím nevýhod, které se v tuhle chvíli ukazovaly jako možné.
Ono přirovnání s Huckem Borrisem nakonec nebylo až tak od věci, protože minimálně z počátku to takhle vypadalo a zdatně jsi tomu notně dostával. Svého protivníka jsi také tlačil dozadu a nedával jsi mu příležitost k tomu, aby se nějak zkonzolidoval. Soustředil jsi se však jen na provádění samotných úderů, než abys jej nějak specificky tlačil nebo se pokoušel o zásah nějakého konkrétního místa. Pár minut ti to stačilo, než se začaly dostavovat ony nevýhody.
Ruce ti těžkly tempem, jež by jsi ještě před nějakým tím měsícem ani nepovažoval za možné. Dech se ti zkracoval mílovými kroky a jasně jsi viděl, jak každý další úder ztrácel část ze své síly. A největší problém byl v tom, že jsi nebyl jediný, kdo si toho všiml a vyústilo to v uzamknutí vašich mečů do nerozhodné pozice.
Při podvědomé kontrole zbývajícího času jsi musel vyhodnotit, že exploze měla přijít někdy v nejbližší minutě, pokud už tedy neměla nastat. Otázkou bylo, jak nyní vydržet právě do oné exploze, protože Ataru rozhodně nebylo v tomto momentě tím ideálním řešením. Ne za situace, kdy tvůj útok přestal mít drápy a kousat nepřítele.
Už jsem myslel, že jsem tě podcenil, ale pak jsi udělal tuhle chybu. Použil jsi ten nejnevhodnější styl pro boj bez Síly!
vydechl tvůj protivník, který také vykazoval známky únavy. Jenomže v porovnání s tebou jsi to mohl odhadovat na únavu tréninkovou, takovou tu po několika kilometrech běhání a posilování na úvod dne.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: 3. Mise pro Xaviera(Xavier Kirsten)

Příspěvek od Xavier »

Generis, Lesní cvičiště

Vzhledem k únavě a tomu, že mi útoky nevycházely jsem postupně přešel zpět do soresu, snažeje se stále držet útočnější pozici. Což ale nebylo snadné a tak jsem v podstatě byl zase v defenzivě a nejhorší na tom bylo to, že můj útočný pokus stál zřejmě více sil mne, než jeho a že by mi vyšel stejný trik podruhé nemohla být řeč.
No co, aspoň si nemůžeš stěžovat, že sem předvídatelnej.
Zasmál jsem se.
Ale řekni mi, bojíš se bejt pohřbenej za živa? Protože jestli jo, tak, jestli se nemýlim, máš dost blbej den.
Výbuch musel nastat každou vteřinou. I kdyby nás to nemělo zasypat a pohřbít, výbuch tolika výbušnin a munice minimálně zatřese zemí, a to pořádně, takže by ho to mohlo rozhodit dostatečně na to abych získal okénko pro další sek či bodnutí, kdy bude chytat rovnováhu. Sám jsem mírně snížil těžiště a připravil se na výbuch, seknout po něm dokážu, i kdybych padal.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“