2. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Wrait »

Transportní loď

Ulevilo se mi, že nebudu na planetě sám. Jinus mě oslovil "pane Wio". To mě trochu překvapilo. Obyčejně jsem rytíř Wio, Taru'n nebo rytíř Taru'n. Kousl jsem se do rtu.
Děkuji... Počkal jsem na něj.
Samozřejmě. Tady je. Svoje číslo jsem si pamatoval nazpaměť, vytáhl jsem kus papíru a tužku z kapsy na opasku a napsal mu číslo. Vím, že si ho rovnou uloží, ale stejně...
Promiňte, mám rád tuhle formu. Usmál jsem se, když jsem mu podával papírek.
Možná právě tohle za to mohlo. Poznal jsem, že se myšlenkami začal soustředit na mě. Věděl jsem, co přijde.
Jistě... Z toho, co jsem vám řekl by se dalo spousta věcí mylně odvodit. A kdybych vám řekl, že jsem státní pracovník o nic lepší by to nebylo. Usmál jsem se. Nechci, aby si o mě myslel, že se před ním snažím něco skrýt. A hlavně jsem neponechal místo pro pochyby.
Jsem člen Řádu Jedi, rytíř Taru'n Wio. Ještě jednou jsem se představil a mírně uklonil.
A prosím, říkejte mi jménem. Nerad jsem oslovován příjmením, avšak nenutil jsem Jinuse, aby mi dovolil to samé. Navíc jsem teď neměl dobrou představu o tom, co se stane. Jeho myšlenky míří všemi směry.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Jordi Linx »

Hyperprostor, Transportní loď:
Na dotaz o svém povolání jsi se rozhodl k tomu přistoupit poctivě a upřímně, díky čemuž ses Jinusovi opět uklonil, tentokráte však již jako rytíř Jedi Taru'n Wio a na jen jako náhodný spolucestující. Jinus Polinac nejprve překvapeně zamrkal očima, chvilku si tě prohlížel, než se začal z plna hrdla smát. Neměl jsi pocit, že by to měl být výsměch, nebo něco v tom smyslu, Jinus se prostě otevřeně bavil.
O-omlouvám se, ale nemohu jinak. Musím říct, že jsem opravdu ... slepý, asi tak, že jsem si to neuvědomil dříve. Ještě jednou vás tedy ... rád poznávám,
vysvětlil konečně po chvilce a zvedl se, aby opětoval úklonu. Svým představením se ti jej tedy povedlo výtečně překvapit, což u něho asi nebývalo až tak běžné.
O rytířích Jedi jsem ještě nikdy nic ... nepsal, ale už jsem mnoho četl. Nebude vám vadit, pokud bych se vás někdy ... zeptal, na některé věci? Nyní musím poslat zprávu o svém ... postupu zaměstnavateli, tudíž musím naši konverzaci ukončit,
připustil Jinus, že s Jedii měl možnost se setkat pouze pasivně jako čtenář nebo pozorovatel. Poté se ale omluvil, že bude muset váš dialog uzavřít, protože jej čekali ještě nějaké pracovní záležitosti. Pokynul ti na pozdrav, než se vytratil do své kajuty.

Po zbytek cesty jste měli možnost si ještě několikrát promluvit, než jste dorazili na cílovou planetu. Přistání samo o sobě proběhlo hladce a bez výrazných potíží, takže jsi konečně octl na pevné zemi planety Kegan. Jinus stál nedaleko tebe a rozhlížel se, zatímco posádka lodi již pracovala na vyložení nákladu. Tvá mise zde mohla naplno začít.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Wrait »

Hyperprostor -> Kegan
Přitakal jsem Jinusovi, že mi žádná otázka vadit nebude. Alespoň jsem v to doufal.
Rozloučil jsem se s ním a vzal jsem si něco k svačině.
Pak jsem se odebral do své kajuty. Udělal jsem si poznámky na papír. Papír... opravdový. Pak jsem si to stejně přepsal do datapadu, ale papír se nevybije.
Z toho povídání a po svačině jsem měl příjemný pocit, ale chtělo se mi odpočívat. Lehl jsem si na postel a přemýšlel.
Podle chronometru jsem zaspal celé coruscantské odpoledne. Za tu dobu, co jsem procestoval s mistryní, jsem si už zvykl na změnu času. Také jsem se na to vždy připravil. Nařídil jsem chronometr na Keganský čas a šel se projít.
Zbytek letu jsem strávil s posádkou, která byla velice bujará a taková společnost mi na Keganu pravděpodobně bude chybět.


Konečně jsem vystoupil na zem. Napadlo mě zeptat se Jinuse, v jakém hotelu nebo ubytovně má pokoj, abychom to od sebe neměli daleko. Poděkoval jsem za odvoz, pro zatím se rozloučil a vydal se prohlédnout si město. První otázkou pro mě bylo: jak si na tom stojí náš řád. Snažil jsem se najít očividná vodítka k tomu, jak se k nám Kegan staví. Pokusím se promluvit s obchodníky s potravinami nebo v kantýnách s barmany. Další věcí, co je potřeba zjistit, kde se dá zaplatit ubytování kredity. Musím si najít ubytování.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Jordi Linx »

Kegan, Ulice města:
Po vystoupení z lodi jsi se dozvěděl od Jinuse, kde bude ubytován a on tě informoval, že se zkusí ozvat, abyste si domluvili třeba společnou snídani pro výměnu informací a pokračování vašeho rozhovoru. Poté už jsi se vydal na průzkum svého okolí a studium zdejších poměrů, abys byl více v obraze.
Již v prvním obchodě se ti povedlo zjistit, že nebyl problém si tu směnit republikové kredity za místní měnu a to v kurzu, který zhruba odpovídal Coruscantským poměrům. Sice některé hotely přijímaly i kredity, ale tam tě to stálo již o něco více. S ubytováním jsi taky nemusel mít problém, protože jsi našel jeden menší slušný hotel, který byl sice trochu bokem hlavních tahů, ale v dostupné vzdálenosti od klíčových míst, včetně Jinusova hotelu. Ten byl jeden z nejluxusnějších ve městě a i ostatní při hlavní třídě patřily ke skupině těch dražších a noblesnějších. Město bylo jinak organizováno v kruzích, kdy každý byl vymezen pro nějakou činnost. O to jednodušší bylo pro tebe hledání ubytování, kdys procházel turistickým kruhem, naopak obchody a podobně byly v obchodním kruhu a tak dále. Nejvzdálenější od středu byl průmyslový kruh, zatímco v prostředku byly budovy těch nejvýše postavených na planetě.
Co se týkalo znalostí a podvědomí o Řádu Jedi a jeho zdejším působení, tak zde se názory a pocity rozcházely. Několik obchodníků a majitelů kantýn to vítalo, protože otevření se světu znamenalo příliv turistů a tedy zvýšení tržeb. Někteří z toho už nebyli tolik nadšení, protože jim to přineslo jednání s některým nepříjemnými zákazníky, kteří také zavítali na tuto planetu, když třeba jen prolétali okolo. Mladší generace neměly skoro vůbec tušení, až na několik výjimek, kteří byli do Jediů hodně zapálení a sami by se chtěli jimi stát. I když ostatní vrstevníci na tyhle nahlíželi jako na podivíny. Ale celkově se zdálo, že v obchodní čtvrti a kantýnách byl víceméně neutrální postoj. Otázkou jak to bylo v industriální čtvrti, kde se dle všeho také nacházelo několik kantýn a dalších okruzích města.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Wrait »

Kegan, město... někde

Rozloučil jsem se s Jinusem, který slíbil že zavolá. Podle turistické mapy, kterou jsem obdržel hned jak jsem se dostal z přistávací plošiny a patřičně jsem za ní poděkoval, zjistil jsem, jak je město postavené, i když zvýrazněná byla jen jedna část. Podle mapy jsem si předběžně určil které čtvrtě k čemu fungují, později jsem zjistil, že jsme měl v podstatě pravdu. Na prvním místě jsem si vyměnil polovinu kreditů. V celkem dobrém kurzu jsem získal základ pro další akci. Přišel jsem turistickou trasu, bez zbytečného zastavování na prohlídky, našel nějaký přiměřený hotel a ubytoval se. S klíčky od pokoje v kapse jsem se vydal na "Kneipentur" po místních kantýnách, abych zjistil jak se věci s námi mají.
Cestou jsem zabrousil i do obytné části čtvrti. Překvapilo mě, že jsem tu našel tři místní děti, vedené mladým kiffarem. Běhali po ulici s duraplastovými trubkami a hráli si na jedie. Druhá skupina jimi očividně pohrdala a zkoušela jejich schopnost odrážet letící předměty. Oni tu schopnost bohužel neměli a kameny je odehnaly o pár bloků dál.
Na jeden den jsem si řek, že toho bylo dost, navíc se začínalo stmívat. Vrátil jsem se na hotel a sepsal první objevy. Jedi jsou, stejně jako všude jinde vnímáni rozporuplně. Většinou z ekonomických nebo politických důvodu.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Jordi Linx »

Kegan, Hotel:
Po prohlídce jsi zamířil zpět do hotelu, kde sis mohl odpočinout a připravit se na další den. Předběžná prohlídka města, především jeho vnitřní kruhů, ti tak nějak vykreslila základní nálady ve městě vůči okolí. Zatím se dalo říci, že to bylo vesměs neutrální, byť jsi stále neměl přehled o průmyslových čtvrtích, nebo kruzích vzhledem ke struktuře města, a také prostoru mimo město.
Zatímco sis zapisoval své poznámky, tak ti přišla zpráva od Jinuse.
Omlouvám se, že jsem nemohl zavolat, ale jsem plně ponořen do práce a v nejbližších několika dnech nebudu volně k dispozici. Mohu se pokusit ti pomoci s nějakými informacemi, kdybys je potřeboval, protože místní guvernér je mou prací zde velice unešen. Jsem jeho hostem s přístupem snad ke všem možným materiálům o Keganu, že ani nevím kde začít. Mám tu k dispozici i dvě milé asistentky, byť je podezřívám, že mají pouze dohlédnout na to, abych vyhledával ty nejlepší informace. Samozřejmě to nemám v úmyslu a výsledek bude doufám co nejblíže realitě.
S pozdravem Jinus.
Zpráva od autora holoknih a scénářů k holofilmům jasně naznačovala, že se ti povedlo získat zde spojence s přístupem k mnoha užitečným informacím. Otázkou bylo, jak toho vhodně využít k řešení tvého úkolu, který ti byl zadán Radou Jedi. Z prohlídky jsi mohl vytušit, že jsi zatím nepotkal nic podobného tomu, co by alespoň trochu přibližovalo zařízení pro produkci rikknitových vajec, jak jsi s ní byl obeznámen.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Wrait »

Kegan, hotelový pokoj
Přišla zpráva a to velice dobrá.
To by se mohlo hodit, když už nic jiného, možná najdu výpis státních zakázek ve městě. Udělal jsem tečku za poslední poznámkou, kterou jsem ještě stihl dopsat.
A když ne to, třeba zjistím, kdo tu provozuje tu špinavou továrnu. Chudáci... Zavzpomínal jsem na Nové Plymto a jeho obyvatele, včetně Rikknitů.
Zapsal jsem zprávu pro Jinuse.
Děkuji, že jsi napsal. Pomoc od místní správy by byla určitě příhodná, jde především o jejich zájem. Pokud nebudou spolupracovat, tak alespoň přemluvím ty dvě milé asistentky, aby pomohly vám.
Pokud budete mít zítra čas, napište nebo zavolejte. Měl bych být na příjmu a můžeme se domluvit na čase.
Na slyšenou Taru'n Wio
Odeslal jsem zprávu a rozhodl se prospat.


Po ranní koupeli a krátkém cvičení Síly, jsem se vydal do průmyslové čtvrti. V nejbližší kantýně jsem se nasnídal a snažil se zjisti něco o místních poměrech.
Nikam jsem nespěchal, spíše jsem sledoval a hledal. Hledal cokoli podobné strojům na Novém Plymptu.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Jordi Linx »

Kegan, Tovární okruh:
Nebylo příliš velkým překvapením, že tovární okruh města byl tím největším a tedy i nejvíce vzdáleným od středu. Snídani jsi strávil v jedné z tamních kantýn a byl jsi rád, že poživatelnost předčila možnou míru otravy. Snídaně v Chrámu toto jídlo tedy mnohokrát převyšovaly, protože měly alespoň jakýsi minimální standard.
Pozitivum alespoň bylo, že ses mohl najíst v klidu, protože kromě tebe se v kantýně nikdo jiný nenacházel, pokud bys tedy nepočítal barmana a možná někoho v kuchyni, byť na to jsi nemusel sázet. Krmi podobnou té tvé by v pohodě dovedl připravit i droid.

Průzkum továrního okruhu sliboval dlouhou zábavu na celý den. Velké množství továren jsi mohl vyřadit už na první pohled, protože většinou nesplňovaly velikostní parametry, zatímco další skupinou byly ty, jež neplnily bezpečnostní vlastnosti. Samozřejmě se v jejich okolí nacházela nějaká ta stráž, jen se tam nedodržovaly tak přísné předpisy, které byly nutné pro pěstování rikknitových vajec.
Bylo již téměř k polednímu, kdy se ti zatím povedlo najít dvě možné lokace, jež si však poté musel z rozdílných důvodů vyloučit, když ti dorazila zpráva od Jinuse:
Setkání bohužel nebude možné, ale ta nabídka na informace platí. Stačí mi jen napsat, co bys potřeboval sehnat a zaúkoluju asistentky. Guvernér mě táhne kamsi na zdvořilostní oběd do sídla, kde se snad odehrávaly důležité události minulosti, takže alespoň nasbírám obrazový materiál,
Jinus
Protože jsi dorazil na rozhraní tovární a další čtvrti, tak se ti poštěstilo v nalezení něčeho, co by se dalo přirovnat k zajímavé restauraci. Nevypadala příliš luxusně, ale dostatečně útulně a kvalitně, aby stála za návštěvu. Případně jsi mohl pokračovat ve svém pátrání.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Wrait »

Kegan, průmyslový okruh
Uf... Eh... Snídaně za všechny prachy. Když jsem se dostal na čerstvý vzduch div mi nepraskly plíce z rozdílného ovzduší.
Už chápu proč někdo odsuzuje globalizaci Keganu... No nic.
Myšlenky na snídani čas od času přebily schopnost myslet na úkol. Nakonec jsem část objektů, které očividně nemohly tvořit příhodné prostředí pro farmy.
Když jsem už konečně zapomněl na snídani, ozval se žaludek. Naštěstí jsem narazil na restauraci. Už od pohledu a vůně vařila líp.
Poznávání rozličných kuchyní není v popisu mé práce... Doufám.
Vešel jsem dovnitř a našel si nějaký prázdný stůl, popřípadě se nechal usadit, pokud byli tak všímaví. Objednal jsem si místní salát a ovocný nápoj s dezertem dle denní nabídky.
během čekání jsem si přečetl zprávu. Klepaje prsty do stolu jsem začal přemýšlet.
Bez setkání... Tohle je zatím tajná operace.klepal jsem do stolu Leknou se, až se dozví že po nich jdu? Půjdou po mně nebo po Jinusovi? Jemu se nesmí nic stát. Rozhodl jsem se odpovědět až po obědě.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Jordi Linx »

Kegan, Průmyslový okruh:
Při vstupu do restaurace jsi tentokráte již působil mnohem opatrnějším dojmem, čemuž by se nikdo s tvou ranní zkušenosti nemohl nijak divit. Umístěn ke konkrétnímu stolu jsi sice tentokrát nebyl, ale pohledná lidská číšnice k tobě dorazila velice brzy a nejprve se tě optala na pití, zatímco ti předávala lístek. Měl jsi dojem, že se pokoušel udržovat i příjemný úsměv během obsluhování, byť rozhodně neměla mnoho času na poflakování se. Kromě tebe tu totiž bylo relativně plno a byť se našel nějaký ten prázdný stůl, nedalo se pochybovat o schopnosti podniku uživit se.
Jako první ti byl donesen ovocný nápoj a to o správné teplotě a prakticky bez výrazného čekání. Takže na rychlost obsluhy sis stěžovat nemohl. V restauraci navíc panoval i relativně klid a vyhrávala hudba, která nikoho nemohla jen tak urazit. Zanedlouho ti byl přinesen salát z čerstvých plodin, což jsi poznal už při prvním kousnutí. Sice to nebyla speciální odrůda, kterou bys mohl dostat v nejdražších hotelech, ale na chuť sis za cenu v menu rozhodně stěžovat nemohl. Lahodně vypadal i dezert, čímž tvá objednávka zatím skončila, pokud bys tedy nevyužil nabídky číšnice na nějaké další přání.

Zatímco sis mohl vychutnávat dezert, tak ti nemohl ujít ruch na druhé straně, kde právě na onu číšnici začal křičet nějaký host. Pokud bys napjal sluch, tak bys mohl zaregistrovat, že se hájila výpisem ingrediencí v jídelníčku, ale hosta to vůbec nezajímalo a začal být velice urážlivý. Nebylo pochyb o tom, že tím obtěžoval i ostatní hosty, ale nejvíce do nesnází přiváděl servírku, která nevěděla, jak by měla postupovat. Z kuchyně vykoukla malá sullustanka, která také nevypadala dostatečně schopná na vypořádání se s hostem, který působil i vzhledem docela mohutně a mohl tedy využít k podpoření svých názorů i fyzické síly. Zatím se k tomu neuchyloval, ale jeho křičení nasvědčovalo, že by mohlo dojít i k nejhoršímu, pokud by nemuselo být po jeho.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Wrait »

Kegan, průmyslový okruh

Bylo vidět, že na jídle si dávají záležet, stejně tak i na pití. Salát mě příjemně překvapil a tak jsem ho nechal chvilku usadit. Mezitím jsem odpověděl Jinusovi.
To věc trochu komplikuje. Vám věřím, přeci jen máme podobný záměr - najít pravdu. Pokud věříte svým asistentkám a ostatním, že se nepokusí zatajit informace, hledám jakoukoli zmínku o rikknitových vejcích. Další věcí, která by mi pomohla, je katastrální mapa průmyslového okruhu s vyznačenými nepoužívanými, novými a rekonstruovanými budovami. Předem děkuji za snahu a doufejme na viděnou.
Téměř ve stejný okamžik, kdy jsem dojedl dezert, dolehla ke mě vlna myšlenek, následně agresivní feromony smísené s potem a na konec hluk od vzdáleného stolu. Chvilku jsem pozoroval co se děje a poslouchal. Ze všech těch vjemů mě rozbolela hlava. A uši. Ten člověk měl hrozný akcent a zněl strašně nespisovně, možná právě proto, že se snažil mluvit spisovným basikem.
Všiml jsem si i kuchařky. Ihned získala můj obdiv, i když nemusela být jediná v kuchyni. Vydal jsem se směrem ke stolu.
Dovolíte? Dobrý den, pane.
Dovolil jsem si vzít jídelní lístek od servírky a podle ingrediencí, které jsem zaslechl, vybral jídlo a ukázal prstem. Počkal jsem, až servírka potvrdí, že to je opravdu to jídlo.
Stalo se něco závažného? Podle toho křiku bych rovnou volal ambulanci.
Začal jsem diplomaticky, nechci, aby se oponent urazil nebo ně z něčeho nařkl.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Jordi Linx »

Kegan, Průmyslový okruh:
Spokojen s potravou sis však opět nemohl užít chvilku klidu před dalším namáhavým pátráním. Stihl jsi však požádat svého nového přítele o pomoc a svěřil mu i informaci, která by se dala považovat jistým způsobem za tajnou. Ale přemýšlení nad touto záležitostí bylo narušeno hlukem, jenž jsi shledal za nepřiměřený a i proto jsi se vydal k jeho zdroji. Nenápadně jsi se postavil tak, aby muž v případě útoku na servírku musel jít přes tebe a se slušným otázáním si vyžádal jídelní lístek. Už krátký pohled stačil na to, aby poznal, že servírka neměla důvod se zákazníkovi omlouvat.
Tvůj zásah překvapil všechny okolo - jak servírku, která na tebe šokovaně hleděl, tak i muže v jehož případě se jednalo o zaražený pohled. Možná jakoby nebyl schopen uvěřit tomu, že se našel někdo, kdo by se postavil jeho nesmyslnému běsnění. Neříkal celou dobu nic do doby, dokud jsi nedoporučil lékařskou péči.
Co si to sakra dovoluješ? Co se do toho pleteš? Koukej se sbalit chapadláku jeden a starej se o svoje věci!
vzpamatoval se muž a prudce vstal, div že nezvrhl stůl ve své blízkosti. Mohl jsi nyní jasně vidět, že měl výškovou převahu a to skoro o hlavu. A i když nebyl trénovaný v boji, tak rozhodně mohl oplývat hrubou silou.
Servírka vyděšeně ucouvla o dva kroky a měl si krátce dojem, že o tebe snad projevila starost, protože nechtěla ustupovat dále. Tohle si navíc získalo pozornost i ostatních zákazníků a přibývalo mumlání a nejistoty.
Někteří hosté se pokoušeli odejít a většinou zanechávali kredity na pultu, zatímco kuchařka se začala je pokoušet uklidňovat. Okolní atmosféra houstla nehledě na klid, s kterým jsi před agresora předstoupil. Situace však byla vypjatá a tvůj vstup ji v jistém směru ještě více vyhrotil.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Wrait »

Kegan, restaurace
Prohlédl jsem si obra se stoickým klidem. Zastavil jsem se u očí.
Teď už je pozdě… Stáhnout ocas… Během očního kontaktu se snažím přečíst myšlenky – důvod jeho rozhořčení. Zatím se nesnažím na něj nijak jinak působit.
Důvod je jednoduchý. Začnu, aniž bych se hnul z místa. Je to moje práce. A mimo to: Za a – rušíte ostatní zákazníky, za b – přivádíte personál do rozpaků… Bezdůvodně a za c – snažím se předejít jakémukoli zranění jen kvůli vaší špatné náladě. Nespouštím z něj oči. Jste schopen – v tichosti – vysvětlit, proč ten povyk?

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 2. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Jordi Linx »

Kegan, Průmyslový okruh:
V tváří tvář hrubiánovi jsi zachovával klid, k němuž tě vycepovala léta výcviku v Chrámu. Dobře jsi věděl, že bylo mnoho rytířů, kteří v podobné situaci mohli mít trochu odlišný a možná agresivní postoj, ale to nebyl tvůj případ. Co bylo možná pozitivní, tak tvůj klid se přenášel i na členku personálu a na tvého soka. Naneštěstí v jeho případě to účinkovalo úplně odlišně.
Cítil jsi v něm vztek na všechno okolo, nezměrnou frustraci a velké množství agrese. Nepovedlo se ti zjistit konkrétní příčinu nebo důvod, ale bylo ti jasné, že limity tohoto jedince dosáhly maxima.
Protože mě všichni štvete!!
vyhrl najednou a ohnal se po tobě, ale jeho pěst minula a pouze neškodně prosvištěla vzduchem v místech, kde jsi ještě před chvilkou držel svou hlavu. Možná vypadal fyzicky silně, ale na cvičeného rytíře s posílenými smysly a roky tréninku rychlostně nestačil. Potíž však byla v tom, že fyzický střet byl nyní nevyhnutelný a i nadále jste se nacházeli v prostorách restaurace. Muž prudce vstal, aby se připravil do boxerského postoje a převrhl tím svůj stůl i s jídlem, které nebylo dojedeno. Servírka couvla o několik kroků a hosté, kteří se stále zdržovali vevnitř začínali spěšně utíkat z restaurace.
Asi dva metry za tebou se nacházel stůl s dvěma židlemi a podobné rozpoložení bys našel i po svých stranách. Stůl u kterého doposud seděl agresor byl hned u duraskleněného velkého okna ven. Skrze něj bylo možné sledovat ulici venku a táhlo se po celém obvodu restaurace.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Wrait
Učedník
Učedník
Příspěvky: 395
Registrován: 19.10.2008 17:27:42
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. Mise pro Wraita(Taru'n Wio)

Příspěvek od Wrait »

Kegan, resteurace

Věc se komplikuje. Místo toho, aby mi vysvětlil, co ho štve, zákazník se rozzuřil ještě víc. Nečekal jsem to a prvnímu úderu jsem se vyhnul jen intuitivně. Zdvihl jsem ruce k zákazníkovi, abych naznačil, že se nechci prát, případně k obraně.
Dobrá, dobrá... Tohle už je trochu moc, nemyslíte? Podívejte se na všechny ty lidi, co si o vás pomyslí, když tu tak vyšilujete? Snažím se ho přemluvit, aby se uklidnil. Zatím se nehýbu a stojím před ním.
Dobrá, jestli se neuklidní, budu ho muset nějak dostat odsud.Pokud se neuklidní, budu ho muset přemluvit, aby šel ven a jestli nepůjde, budu ho tam muset nějak dostat.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“