1. Misia pre Isadora Gazliho (Shisco)

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vězeňská orbitální stanice, blok 15928X

Stanice působila dost pochmurným dojmem, duraocelová šeď, zlomené zástupy spoutaných trestanců a všeobjímající puch, který mne provázel na každém kroku, mi na kuráži taktéž moc nepřidával.
Tohle by snad mohla být i příjemná dovolená, ušklíbnul jsem se svatouškovsky, když mne droidí ruce vmáčknuly do turbovýtahu, načež se kabina rozjela dolů tak rychle, že mi žaludek málem skočil až do krku. Dojem obracejícího se žaludku ještě zvýraznila aqualishova slina, která mi přistála na obličeji.
Jak nechutné.
Ruce jsem měl spoutané za zády, otřel jsem si ji tedy o rameno a opětoval dozorci zavrčení.
Dokázal bych tě ukrást i před zraky těch tvých droidů, ale co bych s takovou huttí řití dělal, což? zašeptal jsem k němu vesele a opět se zachichotal jako malé dítě. Aqualish zbrunátněl a nepraštil mě zaťatou pěstí do břicha jen kvůli tomu, že kabina výtahu dorazila do požadovaného podlaží. Nevybíravě mne vytáhnul z výtahu ven a pomalu mě vedl skrze vězeňský blok, který mi měl být v průběhu mého úkolu jevištěm a zároveň zkouškou vlastní vnitřní síly a odhodlání.
Pod všemi těmi pohledy, které na mě spoluvězni rozličných ras upírali a kterými si mě měřili, jsem si připadal skoro jako modelka producírující se po molu oděná v svítivě oranžovém vězeňském mundúru. Poslal jsem vzdušný polibek zamračené twi'lečce za silovým polem a aqualishský strážce vypadal, jako by mne chtěl na místě roztrhat. A když jsme konečně došli k mojí cele, kopnul do mě a já se praštil o stěnu. Mohl jsem se tomu kopu vyhnout, kdybych chtěl - Síla byla stále se mnou - ale byl jsem s dopadem aqualishovy nohy připraven a dokud mi nepůjde o život, chtěl jsem hrát svou roli se vším všudy. Odletěl jsem proti tlusté duraocelové stěně, narazil do ní zády a dopadnul k zemi, přičemž se mi před očima roztančily hvězdičky.

Sakra, promnul jsem si se zaklením naraženou kostrč a pomalu vstal. Náraz hlavy o podlahu mě s největší pravděpodobností na chvíli poslal do říše snů. Už jsem nebyl spoutaný paralizačními pouty, což byla vcelku příjemná změna, ovšem měl jsem pro sebe jen pár metrů čtverečních místa, záchod, který vypadal, jako by předchozích několik let kroužil v kosmickém prostoru kolem stanice, a stejně vyhlížející umyvadlo s už tolikrát recyklovanou vodou. To bylo teď moje království.
Ach jo, s tou příjemnou dovolenou to beru zpátky...

Hej, ty! Hej... ozval se po blíže neurčitelné době z vedlejší klecové buňky něčí hlas. Jsi tam?
Né, jsem jen iluze, co by asi elita mezi galaktickými lupiči dělala v téhle cele?! Kurva... dodal jsem zklamaně. Chtěl jsem se podívat, kdo to na mě mluvil, ale nedokázal jsem skrze narůžovělé silové pole nahlédnout do buňky v těsné blízkosti, proto jsem zavřel oči a natáhnul se v Síle, abych po bytosti, která mě oslovila, zapátral.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Vězeňská orbitální stanice, blok 15928X

Po chvíľke ako si sa ubytoval, sa ozval z vedľajšej cely hlas. Nevidel si, komu patrí a preto ti to nedalo a použil si svoje Jediiské schopnosti a natiahol si sa v Sile, plne sústredený si našiel tú bytosť, rozmerovo je to človek. Muž v postaršom veku
Hej si tam?
ozve sa znova
Viem, kto si. Už sa to tu rozkríklo, že k nám vezú elitu medzi lupičmi. Ráno sa pozhovárame o určitom biznise.
dodá nakoniec chlap vo vedlajšej cele. Po chvíľke ticha počuješ len chrápanie, veľmi hlasné chrápanie.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vězeňská orbitální stanice, blok 15928X


Na chvilku jsem se ponořil do Síly, abych zjistil, že trestanec ve vedlejší buňce je lidského druhu, starý odhadem mezi padesáti a šedesáti lety.
Jo, jsem tady, vytrhnul jsem se ze soustředění, abych odpověděl.
Byznyse? zachichotal jsem se. Myslíš tím tu sexy twi'lečku na kraji? Nebo kdo kdy bude čistit podlahu?
Že bych měl až takové štěstí? napadlo mě. Žeby? Pro mistra Yodu a velká zvířata z vládní tajné služby jistě nebude problém zařídit mi apartmá přímo vedle mého cíle.
A nebo snad o... chtěl jsem ještě říci, ale byl jsem přerušen hlasitým chrápáním spoluvězně, který nečekal na odpověď a usnul.
Hej! zvolal jsem skrze silové pole cely.
No, to je jedno...
S tím, že půjdu taky spát, jsem se natáhnul na postel. Byla všechno ostatní než pohodlná, ale když je člověk zavřený v nejhorším vězení v Republice...
Tak je rád, že se dožil dalšího dne, dodal jsem ještě v duchu, než se má mysl propadnula do snění.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Vězeňská orbitální stanice, blok 15928X

Zo sna ťa asi po troch hodinách spánku prebudilo hučanie sirény, ktoré signalizovalo náhodné prečistenie ciel. Zo všetkých strán išiel krik väzňov pred tvojou celou prebehlo asi desať dozorcov a ako si už mohol počuť, vbehli práve do cely vedľa tvojej
Čo hľadáte?
spýta sa muž z cely
Možno by som vám mohol pomôcť.
za nevinnú poznámku dostal obuškom do tváre a už v krvy ležal na zemi
Nič tu nie je!
zakričí dozorca a pozrie sa na muža na zemi
Hoďte ho naspäť...
v tom uvidí, že sa na to všetko pozeráš
Čo chceš dostať aj ty?
spýta sa a zasmeje sa, potom spolu s ostatnými odchádza preč, vypne sa siréna a zase je ticho. Z vedľajšej cely sa len ozve zakašľanie a výkrik
Kurvy!
potom počuješ ako muž vypľuje sliny
Videl si čo tie svine robia?
spýta sa ťa chlap
Mimochodom moje meno je Parkus.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Re: 1. Misia pre Isadora Gazliho (Shisco)

Příspěvek od Shisco »

Vězeňská orbitální stanice, blok 15928X

Byl jsem na nějaké louce. Ležel jsem v trávě rozvalený na zádech a vychutnával si vůni lučních květin a žár malého modrého slunce, kolem kterého planeta obíhala. Vedle mě ležela Tiinan, tak krásná, až mě z toho u srdce zabolelo. Znovu, jako už tolikrát, jsem se zahleděl do těch jejích kouzelných očí a chtěl jsem ji pohladit po vláskách, když vtom moji snovou idylku narušilo protivné houkání sirény a já se probudil.
Co to sakra...
Posadil jsem se na postel a promnul si oči, načež se mi naskytla podívaná na skupinu asi deseti dozorců, kteří vytahovali mého spoluvězně za hlasitého řevu ven z cely. Snad aby něco hledali, ale pravděpodobnější mi připadalo, že si prostě jen přišli zakopat do něčeho živého.
Vy šílené rancoří blitky! vyštěknul jsem skrze silové pole na bachaře. Jeden z nich se otočil mým směrem a zpražil mě hněvivým pohledem.
Čumíš na mě? odpověděl jsem na jeho vražedný výraz ve tváři širokým úsměvem. Jo, ty s tou sexy mašličkou!
Zabralo to, bachař si jen pohrdavě uplivnul, otočil se a pyšně odkráčel pryč.
Možná bych měl trochu brzdit, nebo bude příští zátah na moji celu.
To nešlo nevidět, změnil jsem hlas nárazově opět na příčetný.
Kdysi dávno jsem měl parťáka. Utekl z Chrámu Jediů, když byl ještě malý kluk. Vždycky říkal, že na každou svini se vaří voda.
Svým způsobem mu ani nekecám.
Těší mě. Myslím, že o mně už jsi určitě slyšel. Cheryc Adonay, jméno mé.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Misia pre Isadora Gazliho (Shisco)

Příspěvek od Jazen »

Vězeňská orbitální stanice, blok 15928X

Teší ma.
povie chlap odvedľa. Potom ešte pár minút vykašliava krv, keďže dozorcovia mu nič nedarovali. Pocítiš v Sile ako sa jeho postava presunie a počuješ len hlasný výdych
Ako som vravel, ráno sa pozhovárame.
nezostáva ti teda nič iné ako ísť dospať tých pár hodín. Bez väčších problémov zaspíš. Bezsenný spánok ti preruší až húkanie sirény a vyhukovanie dozorcov
Budíček vy banda!
kričia jedna radosť dozorcovia, tých pár hodín spánku ubehlo veľmi rýchlo a ty si sa zobudil ešte viac rozbitý ako keby si ani nešiel spať. Všimneš si ako sa vypne silové pole tvojej cely.
Každý na značku!
zaznie ďalší rozkaz dozorcu, vybehneš teda na chodbu a vidíš, že všetci väzni už stoja vonku na značkách, ktoré sú nakreslené pred celami.
Doľava po schodoch a dole!
šteká príkazy dozorca, neváhaš a nasleduješ Parkusa
Dobré ráno.
povie ti a môžeš si všimnúť, že sa jedná o prešedivelého starého chlapa. Postupuješ po chodbách väznice, až do obrovskej haly, kde sa zaradíte do radu na jedlo. Keď príde na teba rad droid kuchárka ti nakydá niečo hnedé na tácku, ktorú si si pred tým zobral. Je rozdelená na tri časti. Ako postupuješ radom, droidi ti do každej prehrádky nakydajú zmesku inej farby. Hnedá, zelená a žltá. Parkus si všimne, že sa na svoje jedlo divne pozeráš a povie ti
Je tam všetko čo potrebuješ bielkoviny, sacharidy a rôzne vitamíny. Odporúčam nečuchať.
zasmeje sa a zavedie ťa ku stolu. Sadne si a hneď sa pustí do jeho jedla.
No tak si to ty. Ja som to vedel.
povie s plnými ústami a nechtiac prskne kus zmesy na stôl.
Ako to, že ťa chytili?
spýta sa napokon.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Re: 1. Misia pre Isadora Gazliho (Shisco)

Příspěvek od Shisco »

Vězeňská orbitální stanice, blok 15928X

Těžko říct, kolik času uběhlo do okamžiku, kdy nás siréna znovu vytrhnula ze spánku. Připadalo mi to jako hodně krátká doba, možná tak hodina nebo dvě od razie na vedlejší celu. Pomalu jsem se posadil a protřel si oči, pak jsem pohlédnul na bachaře, který se výhružně tyčil před mojí celou.
Čumíš na mě, jako bys mě chtěl sežrat... pronesl jsem jen tak mimochodem, když se silové pole mojí cely deaktivovalo. Dozorce jen zahučel něco o tom, ať koukám mazat na značku, nebo mi pomůže obuškem, tak jsem radši šel. Zařadil jsem se k ostatním a čekal, co se bude dít. Po chvíli se dal celý zástup pomalu do pohybu.
Zdravíčko, zařadil jsem se za Parkusem a tiše opětoval jeho pozdrav. Zdálo se mi, že není příliš vitální, i pokud nepočítám ten výprask, co dostal v noci od stráží. Ti tě ale zřídili...
Mám vystupovat jako psychopat, možná bych ten dojem měl trochu upevnit, napadlo mě, když kolem mě nepříjemně blízko prošel strážce a vrhnul po mně opovrhujícím pohledem. Pokud bych na něj skočil a začal ho bezhlavě mlátit, tak bych ten dojem jistě upevnil, ale sesypali by se na mě všichni ostatní bachaři a musel bych pak nějak čas strávit hojivém transu.
Ne. Cítím, že bude spousta příležitostí chovat se jako psychopat.
Dorazili jsme až do jídelny - obrovského sálu, který byl narozdíl od zbytku stanice prostý typického zápachu. Snad to byla zásluha několika malých placatých úklidových droidů, kteří popojížděli sem a tam a čistili podlahu kolem stolů, u kterých se trestanci všemožných ras krmili něčím, co se mi už z dálky po čichu nezdálo.
Pochváleny buď snídaně v Chrámu.
Když na nás po chvíli přišla řada, kuchařský droid mi u okénka přistrčil misku s několikabarevnou, nevábně vypadající hmotou. Vzal jsem misku a posadil se za Parkusem k prvnímu volnému stolu.
Pro Sílu, co je to za kentus? Není emocí, je jen mír, napomenul jsem se v duchu, abych se donutil svoji porci jíst.
Byla to loupež století. Měli jsme to připravené, sto milionů kteditů už bylo na dosah. Jenže ten parchant Xatyr mě zaprodal a moje kredity sbalil! praštil jsem do zbytku svého jídla pěstí, až se za vydatného začvachtání rozletělo po okolí.
A teď si sedí někde za Vnějším okrajem v obrovském paláci a směje se mi. Parkusi, za co tady jsi ty? Mám pocit, že už jsem tě někde viděl.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Misia pre Isadora Gazliho (Shisco)

Příspěvek od Jazen »

Vězeňská orbitální stanice, blok 15928X

Parkus sa schuti zasmeje na tvojom výbuchu hnevu
V tomto biznise platí hlavne, never nikomu.
povie rozvážne starší muž naproti tebe, potom si naberie lyžičkou svojej kaše a vloží si ju do úst
Hm...tak dneska to je trošku sladšie.
povie a potom pokrúti hlavou
Ah..prepáč, pýtal si sa ma na dôvod môjho pobytu tu.
prehltne ďalšie sústo a vraví
No tak ja som toho na rováši mal viacej. Od menších lúpeží, kradnutia lodí, pašovania a tak.
usmeje sa a pokračuje
Nakoniec ma chytili, keď som ukradol spod nosa Jediiský koráb aj s pasažiermi. Tí chudáci stáli ešte dobrých 5 minút na pristávacej rampe, dokedy si všimli čo sa deje. Mávali na mňa tými ich mečíkmi a ja som si spokojne zamknutý v kokpite utekal preč cez pol galaxie. Jediným problémom boli práve pasažieri, kde jeden z nich bol poradca hlavného kancelára. Keď som vystúpil z hyperpriestoru pri Tatooine čakalo na mňa päť republikových križníkov a zopár eskadier stíhačiek. Takže tak sa skončila moja krásna lúpež.
skloní hlavu k jedlu a naberie si lyžicu kaše
Hovadá mi naparili dvadsať rokov.
zakašle a pozrie sa ponad tvoje plece, potom so strachom v očiach odkloní pohľad. Ty už len pocítiš niekoho labu na tvojom ramene
Hej nováčik, vypadni toto je moje miesto.
otočíš sa, aby si zistil komu patrí ruka. Patrila asi dvojmetrovému chlapovi, ktorý bol väčší od teba asi o tri krát.
Vypadni alebo to schytáš.
povie výhražne. Parkus na teba pozrie a hovorí
Poď preč.
a už sa zberá na odchod.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vězeňská orbitální stanice, jídelna bloku X

Otřel jsem si špinavou pěst o nohavici a dál, ač s nepříliš velkou chutí, pokračoval v jídle. Pomalu jsem nabíral lžící svou pseudokaši a strkal si ji do pusy, přičemž jsem poslouchal Parkusův příběh.
Loď Jediů, hmmm... zadíval jsem se na Parkuse a rozesmál se.
To muselo být něco, sedět v bezpečí pilotní kabiny a čumět na ty jejich nabubřelé xichty. Ikdyž... Za těch dvacet let to asi nestálo, dodal jsem po chvilce.
Tatooine? Kde to je? Nikdy jsem o něm neslyšel...
Kaši už jsem měl skoro snězenou a ať už bylo její složení jakékoliv, musel jsem uznat, že je to lepší než být hlady nebo žít z energie Síly.
Já jsem dostal třicet, takže až se odsud dostanu, budu starej, povzdechnul jsem si a zatnul zuby v gestu rozhořčení.
Co to...
Zarazil jsem se, neboť jsem ucítil záchvěv v Síle, který zněl agresivně a primitivně. O několik úderů srdce později i Parkus hodně znervózněl a já ucítil velkou chlupatou ruku na svém levém rameni.
Zvednul jsem zrak, ruka patřila člověku - dvoumetrovému stokilovému plešounovi, který podle obličeje vypadal, že neumí do pěti napočítat.
Aneb když má někdo inteligenci bowlingové koule, ať taky tak vypadá.
Ještě jsem nedojedl, cannočí tlamo! obořil jsem se na chlapa.
Parkusi seď, byli jsme tu první.
Není emocí, je jen mír. Ale tenhle si o to opravdu říká.
Ó, tak ty mi vyhrožuješ?
Prudce jsem se zvedl ze židle, až se převrhla. Reakce hromotluka na sebe nenechala dlouho čekat, jako už tolikrát jsem se za pomoci svých Silou podpořených reflexů vyhnul ráně pěstí mířené na obličej a provedl hbitý kop kolenem do slabin.
Není vášní, je jen klid. Nebojuji s hněvem či nenávistí v srdci.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Misia pre Isadora Gazliho (Shisco)

Příspěvek od Jazen »

Vězeňská orbitální stanice, jídelna bloku X

Muž sa len na teba zamračil a zakričal
To si robíš srandu? Vypadni, hneď!
potom nasledoval tvoj kop do slabín, ktorý mužovi nič nespôsobil, keďže len ťažko vydýchol vzduch z pľúc. Zavrčal na teba a hovorí
Tak to máš, krpec!
chytil ťa rýchlo pod krk, proti jeho ťahu si sa neubránil ani svojimi Jediiskými reflexami, a hodil ťa cez celú miestnosť. A ty tvrdo narazíš do steny, náraz však zablokuješ Silou, čiže ťa moc nepochráme. Muž bol prekvapivo silný, potom si zrazu v Sile zacítil čosi divné, čo upútalo tvoju pozornosť, zrak ti padol na jeho krk, kde bolo vidieť trošku odlupnutej kože, cez ktorú trčalo čosi kovové, pravdepodobne čip. V tom ti to došlo, mal modifikované svalstvo, čo mu umožňovalo dosiahnuť obrovskej sily
Máš dosť?
spýta sa napokon veľký chlap, medzitým k tebe dobehne Parkus a povie ti potichu
Kašli na to a poď preč, dostaneš nakladačku a zavrú ťa na samotku.
dopovie a začne ťa ťahať preč z jedálne
Čo bojíš sa?
počuješ len spoza tvojho chrbta a taktiež aj smiech.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vězeňská orbitální stanice, jídelna bloku X

Nakopnul jsem hromotluka kolenem, se zanedbatelným účinkem. Nebyl to náraz do masa, cítil jsem, jak koleno zastavilo něco tvrdého.
Jau, co to u všech rontů je?
Chvilková nepozornost mne stála zásah do krku, pak mne muž za ten krk zvednul a hodil mnou přes půl místnosti, až jsem se rozplácnul o stěnu. Nebýt toho, že se mi podařilo pomocí Síly zmírnit náraz, asi by mne zbavil vědomí.
Zvednul jsem se ze země a snažíc se vyhnat z hlavy hvězdičky jsem si zrekapituloval poslední okamžiky, abych si uvědomil, co se vlastně stalo. Pak jsem opět ucítil varovný záchvěv Síly a pohled mých očí opět sklouznul k mému protivníkovi. Zpod drobné oděrky na krku se mu zalesklo cosi kovového.
To vysvětluje, proč je ta splašená hora svalstva tak silná. Kybernetická úprava, nebo snad šlechtění pomocí nějakých chemických sajrajtů?
Pak ke mně přiběhnul Parkus a naléhal na mne, abych v konfrontaci nepokračoval. Sotva to dořekl, chlapisko začalo provokativně pózovat.
Áááááárgh!
Rozběhnul jsem se proti němu zpříma, abych vzbudil zdání pošetilého útoku zepředu. Co jsem však měl v plánu ve skutečnosti, bylo chlapovi pomocí Síly zmáčknout varlata - přesně v okamžiku, kdy budu nadosah - a využít času, který mi to dá, abych mu vyrval ten čip.
A pokud se to nepodaří, budu na to muset nějak jinak. Ale nechci ho zabít, jsem přece Jedi.
V okamžení mne napadl záložní plán, a to popadnout židli, vyskočit na stůl - ne Silou posíleným skokem - a rozbít mu tu židli hezky zeshora o palici.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Misia pre Isadora Gazliho (Shisco)

Příspěvek od Jazen »

Vězeňská orbitální stanice, jídelna bloku X

Rozbehneš sa proti chlapovi, ktorý nejaví známky strachu, len sa priblblo usmieva. Dav za ním ho povzbudzuje a ty sa tesne pred ním šmykneš po kolenách a podletíš ho medzi nohy, nechýba tvoj plánovaný úder na varlata. Muž len trochu zaskučí a padne do kolien, prebehneš k nemu a vytrhneš mu čip z krku. Okamžite prejde rukou k danému miestu a zakričí
Aaaaaaaaaaaaaah!
potom padne tvárou k zemi a už počuješ sirény. Do jedálne vbehne asi dvadsať dozorcov a jeden z nich vystúpi, už si ho videl, bol to ten čo na teba zazeral pred celou
Čo sa to tu deje?
zakričí a pozerá sa na teba
To si spravil ty?
spýta sa a kývne na dvoch mužov
Toto hovado zoberte na ošetrovňu a jeho na samotku!
rozdá príkazy strážcom, dvaja ťa hneď zdrapnú pod pazuchy a ostatný začnú rozháňať dav. Dozorci ťa vedú znova po chodbe k celám ale zabočia namiesto doľava, doprava. Dlhá chodba je ukončená kovovými dvermi, keď sa k nim dostanete jeden z dozorcov dvere otvorí svojou kartou. Uvidíš maličký priestor o veľkosti asi 1,5x1,5x2 metre. Dozorca ťa sotí smerom dovnútra a hneď zatebou zatvorí dvere. Vo vnútri je temno, žiadne svetlo, žiadne okno, nič. Po chvíľke sa otvorí maličké okienko na dverách a v nich sa zobrazí tvár dozorcu
Uži si to tu, drsňák!
so smiechom okienko zatvorí a ty počuješ ako odchádza preč.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vězeňská orbitální stanice, jídelna bloku X

Bleskurychlým škubnutím jsem vytrhnul čip z mužova krku. Zařval bolestí a rány se mu spustila stružka krve.
Pohlédnul jsem na čip ve své ruce. Kromě sériového označení, které mi pranic neříkalo, jsem postřehnul drobný, ale vcelku důvěrně známý znak.
Cože, Technounie? Proč vyrábějí takovéhle čipy?
Na otázku, jestli jsem to udělal já, jsem jen s blaženým úsměvem na tváři přikývnul, hodil čip na zem a rozdrtil ho podpatkem boty.
Během okamžiku mě popadli dva strážci a táhli mě pryč z jídelny. Vzpínal jsem se, abych jim to co nejvíce ztížil.

Vězeňská orbitální stanice, cely

Vedli mě neznámou chodbou. Vlastně ale nebyla zase tak neznámá. Tentokrát již žádná silová pole, ale těžké duraocelové dveře a všude špína. I ten puch, kterým byla chodba doslova prosycena, mi byl povědomý.
Tohle už jsem viděl. Ve snu. Ale co ty tváře? Co to znamenalo? vrtalo mi hlavou, když mě bachaři táhli za sebou a já si udržoval ten nejsamolibější xicht, jaký jsem dovedl. U jedněch dveří se bachaři zastavili, jeden z nich přitisknul na dveře malou kartičku a ty se se zasyčením otevřely.
Uvnitř bylo prostoru asi jako v kufru většího landspeederu, stěží se tam dalo lehnout.
Je tady vůbec záchod? podivil jsem se. Odpovědí mi byl pohled na díru v zemi na konci místnosti. Nebylo tam však umyvadlo.
Něco na způsob mučení žízní? Jak barbarské...
Vstrčili mě dovnitř a zabouchli za mnou. Se slovy "Užij si to tu, drsňáku" zabouchnuli i maličký průzor, kterým sem pronikala aspoň troška mdlého světla z chodby. Pohltila mě temnota, že jsem si neviděl ani na špičku nosu.
A ještě k tomu zlomení naprostou tmou. Nu nevadí...
Sednul jsem se zkříženýma nohama na zem a ponořil se do hluboké meditace.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1. Misia pre Isadora Gazliho (Shisco)

Příspěvek od Jazen »

Vězeňská orbitální stanice, cela

Usadíš sa a presunieš sa do meditačného štádia, čas ubieha bez tvojho povšimnutia. Z meditácie ťa vyvedie až zabúchanie na dvere a otvorenie tvojej cely. Uvidíš pred sebou dozorcu, ktorého nepoznáš. Svetlo osvieti celú miestnosť a ty uvidíš pred sebou na kope asi 15 táciek s jedlom, väčšina hnije
Ako vidím jedlu si moc nedal!
povie dozorca a zasmeje sa
Vstávaj, strávil si tu päť dní.
postavíš sa a dozorca si ťa premeria pohľadom
Takže si to ty Jedi.
povie na tvoje prekvapenie napokon
Poď za mnou, vrátime ťa do normálnej cely. Ale najskôr ti musím nasadiť putá.
vytiahne z brašne putá a nasadí ti ich. Potom sa otočí a kývne ti, aby si išiel za ním.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Vězeňská orbitální stanice, cela

Nacházel jsem se ve stavu nádherného táhlého nevědomí. Vytrhnulo mě z něj až zabušení obrněné pěsti na duraocelové dveře mé cely. Pak se dveře otevřely, náhlý příval světla mě úplně oslnil.
Když si mé po dlouhou dobu meditace nepoužívané oči zvykly na světlo a uvědomily si, že ten oslňující záblesk jsou ve skutečnosti pouze mdlé zářičky z chodby, spatřil jsem snad patnáct misek s už mírně plesnivou barevnou kaší, které ležely pod zvenčí otevíratelným transpariocelovým průzorem.
Co to? napadlo mě okamžitě, aby mi na mou myšlenku dal bachař vzápětí odpověď.
A kurva. Pět dní, to jsem trochu přepísknul.
Tyto obavy ovšem trvaly pouze několik sekund, kdy jsme na sebe s bachařem vzájemně hleděli. Řešení, jak z toho ven, mě napadlo takřka okamžitě.
Postavil jsem se na nohy, které byly po tak dlouhém sezení značně zdřevěnělé, a pohlédnul stráži přímo do očí, načež jsem zvednul levou ruku do výše jeho hlavy a udělal jí nepatrné gesto.
Zapomeneš na to, žes viděl ty misky s jídlem. Nejsem Jedi a nežil jsem pět dní bez jídla a vody.
Mistr Brakin byl mým oficiálním mistrem sice pouhých několik dní, ale jeho cvičení ohledně mind-tricků po mém pasování na rytíře Jedi mi hodně pomohlo.
Pak jsem ještě pomocí Síly shodil misky do odpadní jámy u stěny a jakmile stráž přestala valit oči, nechal jsem ji, aby mi nasadila pouta.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“