Dobrodružství poručíka Thrana: Velký útěk

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Dragonstar - místnost

Ach jo... Člověk si v té temné cele ani nezapamatuje východ.
Sebral jsem ze země nabízený žvanec a vyšel ze zajatcovy cely.
Chytrej tah, v případě přebytku tuku...
Vyhodiv potraviny do nejbližšího koše jsem se vydal do společenské místnosti.
...Špatný tah v případě snahy oslnit někoho v budoucnu svou figurou.
Přejíc chodbou se mé kroky ( i díky výtahovým strojům) přesunuli právě tam, kde jsem chtěl být.
Obdivuju ty, kteří mají chuť pořád něco vymýšlet.
Ocitli jste se ve druhém podlaží. Přeji hezký den.


Pohled na zametacího droida, co se zasekl u výtahových dveří byl vskutku zážitek.
No možná svou radost z techniky přehodnotím. Pomyslel jsem si a určil posuvným manévrem droidíkův další směr.
Po krátkém bloudění jsem nakonec dospěl ke svému cíli a praštil sebou do sedačky.
Jdeme dráždit hady.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dragonstar - společenská místnost

V místnosti bylo poměrně rušno, jak už to v době krátce po prostřídání směn bývá, a nezdálo se, že by ti někdo věnoval zvláštní pozornost. Přece jenom, byl jsi nedávno přiřazený a většina personálu s tebou nestačila navázat nějaké užší kontakty. A menšína měla vesměs v plánu jiné společenské vyžití než s tebou konverzovat třeba o tvé práci navíc.

Vlastně s určitou výjimkou jménem Brent.
Sotva si všiml tvého usazení se a hlavně výrazu, který příliš optimisticky nevypadal, spíš naopak, obrátil se na tebe s obligátním: V pohodě?
Z jeho výrazu se dalo vyčíst, že si nemyslí, že budeš v pohodě, protože jsi zrovna musel dostat pořádnou ťafku, pokud šlo o iluze o Impériu, a že prostě nemá zájem, aby se to nechalo přirozenou cestou vytlít - čistě proto, že sith nikdy neví, jak to všechno vlastně vytleje a on by měl nerad špatné svědomí, že se vykašlal na kolegu, když potřeboval morálně podpořit.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Dragonstar - společenská místnost

Tak si udělejme rychlou rekapitulaci... Jsem na lodi, která se hemží inkvizitory, v nemožné situaci, v nemožným plánu, vlastní výroby. Mám na krku atentát na mou jedinou pojistku v postupu vpřed a v hlavě se mi rodí šílený plán jak z té šlamastiky ven...

Jsem v pohodě Brente. Tak v pohodě jak jen člověk na téhle lodi může být. Občas si říkám, že tahle práce zbývá těm, jenž nejsou Impériu zrovna dvakrát po chuti. Takže jo, jsem v pohodě. Usměju se a trochu se podrbu za uchem.
Jsou někde k dispozici schémata bezpečnostních opatření? Rád bych je zkontroloval... V cele 5-23-09 došlo k pokusu o vraždu. Nerad bych abychom přišli o pracovní síly a mě pak díky tomu neměl kdo platit výplatu...

Byl to riskantní tah, ale tušil jsem, že jiná možnost asi nebude. Ethair Barkas se mi nejevil jako zrovna ochotný spolupracovník IIA. A také jsem si nebyl jistý zdali by mi povolil přátelskou konverzaci s Wydem v bezpečnostním centru přes komunikační kanál. Svým způsobem mi Corriolanova drobná nehoda, v jistém smyslu mohla být výhodou...
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dragonstar - společenská místnost

Zdálo se, že první část odpovědi tvůj kolega víceméně čekal, ale tu druhou rozhodně ne. Alespoň se tak dalo usoudit ze zmateně nakrčeného nosu a zákmitu určité dezorientace v očích.
Nějak si nejsem jistý, co myslíš tím pokusem o vraždu.
Buď tě tamní obyvatel napadl, nebo ty jsi napadl tamního obyvatele, což nicméně považuji za vyloučené, a nebo tamní obyvatel skončil polomrtvý po výslechu, čemuž se v případě, že ten výslech vedl inkvizitor a snažil se z něj dostat nějaké informace... no, oni zpravidla ví, kam až si můžou dovolit zajít. A tedy i jak mohou ohrozit vězně,
odpověděl Brent co nejvěcněji.
Navíc je tu ten háček, že používají - jak to říct diplomaticky: speciální a jinými vyšetřovateli nenapodobitelné výslechové prostředky. O Vaderovi se traduje, že dokáže na dálku člověka uškrtit... a to je zlomek toho, co mu jeho schopnosti mohou umožnit. A inkvizitoři jsou v tomhle stejní, byť na podstatně nižší úrovni.
Takže asi bys to měl dát do hlášení o průběhu směny, pokud myslíš zrovna tohle, a usuzuješ, že mohlo dojít k překročení pravomocí. Barkase by to mohlo inspirovat k seřvání kolegů ze své sekce, a pokud ne, tak se to prostě zamete pod kobereček, nebo ti vysvětlí, že se pleteš do něčeho, po čem ti nic není, nebo se dozvíš, že to tak vážné nebylo.

Vzápětí mu došlo, že to mohlo vyznít i jinak, než to zamýšlel, a dodal: Jo, Ethair Barkas je psychopat a inkvizitor. Ale taky je cokoli jiného než vypatlaný sadista. A spíš se věcně vymezuje, než aby trestal lidi, kteří se snaží dodržovat imperiální pravidla a předpisy.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Dragonstar - společenská místnost

O Vaderovi se říká spousta věcí... Přiťakám a zvednu se.
A taky se traduje o dvojitých agentech a to je teprve historek....
Přecházeje po místnosti jsem koutkem oka sledoval místnost.
Mít tak možnost skecnout si s Wydem... Věděl jsem, že milý Adrian si po debaklu s Raidenem milerád vylepší reputaci.

Snažíc se vypozorovat uspořádání kamer jsem se vzápětí vrátil zpět na pohovku.
Máš rodinu? Zeptal jsem se po chvíli.
Rád bych si promluvil se svou přítelkyní. Před odletem jsme se rozešli ve zlém a já bych si to u ní chtěl nějak vyžehlit. Díky mé závislosti na prášcích ode mě odešla. Zašeptám a vytáhnu z kapsy mou krabičku antidepresiv, kterou jsem si přibalil na cestu.
Aspoň jednou mluvíš pravdu...
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dragonstar, společenská místnost

To mě opravdu mrzí, nasadil Brent smutný tón a výraz. Příliš autentický na to, aby to hrál - pokud tedy nebyl výjimečně dobrý herec. Ale tomu nic nenasvědčovalo, a už vůbec ne jeho pozice na lodi.
Nicméně jestli mu něco táhlo hlavou, jsi nedokázal rozpoznat.
Obávám se, že to není možné. Nacházíme se v hyperprostoru, a ten kvůli bezpečnostním opatřením nemůžeme opustit. Takže možnost zavolat jí bude až z Kesselu.

Vcelku rychle zhodnotil krabičku s prášky a zdálo se, že se mu znatelně ulevilo.

Antidepresiva?
Největší blbost, co s nimi můžeš udělat, je rychle a natvrdo je vysadit. Organismus na to reaguje dost škaredě a vypadá to jako abstinenční příznaky. Teda, vlastně je to druhá největší blbost, mnohem horší je mixovat je s alkoholem.

Koukl na tebe způsobem, který naznačoval, že tento způsob přístupu k léčbě u tebe nepovažuje za zcela vyloučený.
Nicméně antidepresiva jsou nutnou součástí léčby, zejména, když máš depresivní sklony na základě genetické či hormonální poruchy.
Pokud chápu dobře, tak u tebe to odstartovalo něco jiného, nějakého idiota nenapadlo, že je v takových případech podstatná doprovodná léčba, protože jinak se ty stavy budou zhoršovat. Respektive se nijak nevyřeší.
Bez ohledu na to, o kolik si zvýšíš dávku - maximálně ti z toho bude blbě.
Hm... jak dlouho ty léky bereš?
Pomáhají ti vůbec, co vedlejší účinky?

Přimhouřil oči a zdálo se, že se snaží odhadnout možný rozsah škod na tobě spáchaných z jeho úhlu pohledu nedostatečně kompetentním lékařem.
Pak ho něco napadlo a dodal:
Asi takhle - mluvíš s člověkem, co absolvoval kadetku na Caridě a nějakou dobu fungoval v imperiální armádě jako medik.
A navíc má s antidepresivy určitou osobní zkušenost, což má určité spojitosti s důvody jeho převelení do těchto složek.
A který by ti rád nějak pomohl. Vlastně který by ti rád pomohl tak, jak to jen půjde.

Povzbudivě se na tebe usmál a zdálo se, že za každodenní maskou člověka zvyklého na působení na vězeňské lodi se objevily rysy někoho, kdo by se mnohem víc hodil do jakékoli - třeba i polní - nemocnice. Protože tam by pro něj bylo přece jen mnohem pravější místo.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Společenská místnost

Díky za poučnou přednášku. Pokýval jsem hlavou a nasadil obličej zpráskaného psa.
Mluvím s člověkem co absolvoval kadetku na Caridě, slouží na pohřební lodi a ještě navíc je medik? Větší šanci potkat modelku na vernisáži asi nedostanu co? Donutil jsem se k úsměvu.
Momentálně bych měl každou příležitost chytit za pačesy…

Takže tvoji slibnou kariéru ukončili prášky? Položím bezelstnou otázku a přejdu zpět na sedačku.
Smůla a přitom každého schopného chlapa je potřeba. V porovnání se mnou seš vlastně svatoušek. Beru je už od třinácti… Zatvářím se pohoršeně a s krabičkou si jen tak pohazuji ve vzduchu.
Měl jsi někdy meziletový potíže? Slyšel jsem, že na to jsou dobrá sedativa. Když už umřít tak proč ne mlád že? Nejradši bych to měl všechno za sebou, vždyť co nám tady ještě zbývá?

Naděje, chlapče. Mizivá naděje… Zněla odpověď.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Společenská místnost

Brent se zhluboka nadechl a podle výrazu to vypadalo, že v duchu počítá do deseti, aby neměl nutkání ti jednu vrazit - vcelku zvažoval, že by ti to mohlo prospět, když vedeš takové řeči.
Místo toho po pár vteřinách dodal jen:
Idiote. Myslíš si, že tohle někdy něco vyřešilo?
Chvíli tě pátravě pozoroval.
Jestli antidepresiva bereš od třinácti a nezabírají, tak je někde chyba. Osobně bych to odhadoval na špatně stanovenou diagnózu, protože kdyby šlo jenom o chybku v biochemickém nastavení mozku, tak by nic jako závislost vzniknout fakt nemělo. Nicméně jestli jsou ty deprese součást následků posttraumatického stresového syndromu, tak je to vcelku průšvih.
Do hlavy ti nevidím a vyptávat se tě na osobní věci tohoto typu nehodlám.
V tom případě doporučuju ty léky spláchnout do záchodu, protože je máš sklon používat jako výmluvu, proč se se spoustou věcí nevypořádáš sám a neuděláš si v nich jasno. A k ničemu je doopravdy nepotřebuješ.

Brentův výraz celkově připomínal staršího bratra, který se ti sice snaží nemluvit do života - ale stejně mu to nedá.
A s přítelkyní bych si nedělal starosti. Pokud tedy se sebou míníš něco skutečně dělat - a v tvém vlastním zájmu doufám, že míníš.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Společenská místnost

Je zajímavé sledovat člověka, který má své mantinely stanoveny na základě životní zkušenosti. A ještě zajímavější je sledovat člověka jenž se snaží tyto mantinely postavit… Vzpomněl jsem si na tento literární úryvek, ale nemohl jsem si vzpomenout kde jsem ho viděl, či slyšel.
Podíval jsem se na Brenta nic neříkajícím pohledem a přistihl se, že je mi ho svým způsobem líto. V jádru to byl jistě dobrý člověk a teď měl zde co dočinění s psychopatickým sebevrahem. To druhé slovo bych si zřejmě po odlepení pomyslné masky dokázal odpustit, ale tím prvním už jsem si tak jistý nebyl.
Zanechala snad smrt mých rodičů na mě nějaké hlubší následky? Zabránil jsem nutkání poškrábat se za uchem.
Je snad pomoc Corriolanovi něčím víc? Je to snad probuzení?

Abych zakryl své duševní pohnutky zareagoval jsem na poněkud ostrou přednášku: Víš, jaký je rozdíl mezi idiotem a géniem? Prakticky neznatelný, čili žádný.
Nadechl jsem se a poté pokračoval: Možná jsem klesl na dno a těžce se z toho hrabu, ale rozhodně se nevyhýbám konfrontaci. Což se o tobě říct nedá s ohledem na to jak si bez povšimnutí přešel otázku o rodině. K dispozici jsou jen tři důvody a já si chci odskočit. A abych dokázal, že to se mnou není tak špatný spláchnu to na ošetřovně platí?

Snažil jsem se mluvit naprosto monotónním hlasem, což se mi i celkem dařilo. Zaváhání nastalo pouze ve chvíli, kdy krabička při špatném pohybu levé ruky padala na zem. Naštěstí rychlý pohyb pravé ruky vrátil vše do původního stavu, takže levá ruka poté mohla dokončit představení šupnutím medicíny do kapsy.
Doufám, že je tam splachování zdarma. Nemám totiž u sebe ani ň… Konstatoval jsem.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Společenská místnost

Vzhledem k tomu, že rodinu nemám, není moc co odpovědět, pokrčil Brent rameny.
Naši umřeli, když mi bylo osm, a bratra sestřelili v době, kdy jsem byl na Caridě v druháku. Vzhledem k úmrtnosti, kterou mají začínající vojenští piloti, se to dalo vcelku čekat.
Konverzační tón, kterým to bylo řečeno, dosti kontrastoval s obsahem.
Co jsi jej tak pozoroval, spíš než že by se programově vyhýbal jakýmkoli zmínkám o rodině z důvodů nevyřešených trablů to působilo dojmem, že nesnáší, když se někdo cizí přehrabuje v jeho pocitech a nějak jej lituje - a že si uvědomuje, že rodinná historie k tomu může svádět.

A pokud jde o záchody na ošetřovně, je to stejný případ, jako záchody na zbytku lodi. Jen se o poznání méně používají, shrnul druhou část tvých slov a povzbudivě se na tebe usmál, spokojený, že ses rozhodl se skutečně dát dohromady.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Dragonstar

Chlapec to má věru velmi pestré. Holt taky se s ním osud nemazlil. Pomyslel jsem si.
Takže asi nerad sleduješ letecké záběry? Optám se a naberu směr ku ošetřovně.
Nesnáším, když jsem vsadil startovné na divokou kartu. Zvlášť pokud je potencionální vítěz ještě v boxech...

Bylo mi jasné, že uskutečnění takového plánu představuje značné riziko. Riziko, jenž bylo mnohokrát vyšší, než nedávno provedená „sabotáž“ na Coruscantu. Zároveň mi bylo jasné, že pokud chci svého oblíbeného rebela vysekat z průmyslového popraviště, budu si muset sakra pohnout. Během přesunu z bodu A do bodu B jsem si neustále přehrával mé možnosti.
Život je loterie, a tak se k němu musí přistupovat...

Dveře se otevřely a já vešel spolu se svým společníkem do místnosti. Zároveň jsem si snažil vybavit s chvil strávených v bezpečnostním centru rozestavení kamer. Při cestě na WC pokoušeje zaznamenat nějaké náznaky přítomnosti podobných udělátek.
Jen doufej, že tě nesledují i tam ač bych byl radši za nějaký jiný daleko konfortnější, temnější kout...
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dragonstar

Vtipálku, zhodnotil Brent tvou ne zcela místnou poznámku.

Jak sis mohl ověřit svou teorii z bezpečnostního centra letmým porozhlédnutím se, sledovací zařízení bylo na ošetřovně především jen aby se neřeklo, že tam není. Tvořilo krásné mrtvé úhly, a WC bylo zcela nesledovatelné - zjevně se na rozdíl od jiných prostor na lodi nepředpokládalo, že by se tady mohlo dít něco, o čem by mohlo být dobře mít alespoň základní a systematický přehled.
Přece jenom, tohle byla ošetřovna pro posádku a nacházel ses na vězeňské lodi.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Dragonstar

Paráda... Oddechl jsem si a mohl tak pokračovat podle stanoveného scénáře.
Poostavil jsem se zády směrem ke dveřím a po očku sledoval kameru.
Víš co děláš? Projelo mi hlavou.
Ne... Přišla nepříliš uspokojivá odpověď.

Víš čím se vyznačují psychopati? Položím Brentovi otázku a v duchu odpočítávám vteřiny.
V nestřeženém okamžiku jsem Brenta chytil za paži a vtáhl ho směrem do kabinky. Tam jsem ho pustil a schválně škobrtnul a spadl na zem.
Co do mě strkáš?
Řekl jsem nahlas, abych se vzápětí uchýlil k šepotu:
Odkdy se medik sloužící na Caridě a podle všeho s dobrými referencemi dostane na Dragonstar? Položím otázku.
Proč tu vlastně jsi? Vězenské lodě zřídkakdy mají ohleduplného, školeného medika. Je to pojistka. Žádné úlevy zaměstnancům, žádné vězňům. Záruka imperiální molrálky... Při těch slovech jsem si vzpomněl na počet trestů na Akademii.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dragonstar

Na ty dobré reference jsi přišel kde? zeptal se tě stručně Brent a tvářil se... těžko říct, jestli zmateně či pobaveně, ale byla v tom směs obojího.
Tedy, ne že by nebyly, ale je to s nimi podstatně komplikovanější. To, že jsem tady, bych spíš než imperiální personální politice přičítal utilitarismu nadřízených, pokud jde o lidské zdroje.
Jeho tón naznačoval, že o tomhle by se doopravdy nerad bavil a rozebíral to do větších detailů.
Mimochodem, když jsme u těch otázek, odkdy se agenti ISB zapojují do aktivit IIA tak, že IIA de fakto poskytují perfektní krytí pro případ, že se něco pokazí a ještě se na lodi chovají jako prototyp osoby zapojené, zapojující se či snažící se zapojit do nějakých... protiimperiálních aktivit?
Ta otázka zněla... zvědavě. Možná v tom bylo i něco navíc, protože pohled, který ti Brent při jejím položení věnoval, naznačoval, že by možná nebylo zcela od věci se třeba i začít obávat, do čeho jsi to vlastně zase spadl.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Dragonstar

Při vybarvení situace jsem se lehce pousmál. A to i v situaci kdy prakticky nebyl důvod. Brent nemusel mít zas tak velký problém předhodit mě Barkasovi na stříbrném táce ve stříbrném pohárku a se stříbrnou lžičkou.
Měl k tomu rozhodně dostatek příležitostí, tak proč to neudělal? Tahle otázka mi však zatím zůstávala utajena, což mě svým způsobem docela dost štvalo.
Výzva? Dávalo by to smysl.

Odkdy zde funguje veřejný audit? Nahodil jsem svůj klasický neutrální výraz a demonstrativně se porozhlédnu po kabince, v které jsme se právě nacházeli.
Jsem věru rád, že jsem se v tobě nespletl. Jsi věru velmi flexibilní prototyp úředního šimla... Zvednu se a pohlédnu mu zpříma do očí.
Pro tvou informaci: Poté co jsi mě ISB vyžádala, abych lezl IIA a především Adrianu Wydeovi do nepatřičných mezí, s ohledem na jeho geniální plán hry záměna aneb kdo je kdo?" Předhodil jsem jim "levnější" řešení ... Jestli je výhoda mít za sebou dvě organizace uzurpující vládu nad agentským sektorem? Normálně bych se řídil podle hesla: "Kdo uteče vyhraje." Ač to teď spíš vypadá, že co si jeden neudělá sám... Ty sám rozhodně nejsi týmový hráč jinak by už kolem nás všichni hopkali. Takže buď si chceš vychutnat kariérní postup nebo máš osobní důvod proč tak neučinit.
Mírně se pousměji a dodám: Každopádně to představuje problém. V tomhle byznysu se obvykle takové věci řeší rychle...

Brenta jsem sledoval klidným a naprosto nic neříkajícím pohledem, ačkoli bylo také třeba počítát i s nejhorší variantou, jenž by bylo dočasné zneutralizování potenciální hrozby. Upřímně jsem však doufal, že k tomu nedojde. Náš tajnůstkář si svým počínáním zvýšil svou cenu. A i když bylo těžké si to přiznat v tuto chvíli by se mi možný spojenec docela hodil. Jistě, zabavení inkvizitora a odbavení Algernona Corriolana by se slovně dala popsat jako lusknutí prstu. Z hlediska časového harmonogramu už to ovšem tak veselé nebylo. Navíc nebylo jisté nakolik bude vězeň mobilní.
Zkrátka upřímě řečeno, ruka zdravotního bratra by se hodila...
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“