Dobrodružství poručíka Thrana: Velký útěk

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dragonstar

Hlavně tvoje přeřazení sem bylo dost atypické, takže jsem si proklepl pár informací, shrnul Brent v rámci tvé zmínky o auditu, protože usoudil, že si může dovolit s tebou mluvit na rovinu - alespoň tak, jak si troufne.
Plus tvoje chování a reakce. Ne že bys nebyl dobrý herec a rozhodně si uvědomuješ, že nejlepší je říkat pravdu do té míry, jak je to jenom možné, ale... když člověk ví, čeho si všímat, tak si všimne.
Mimochodem, za tím, co jsem ti říkal o prášcích, si fakt stojím: bude ti to ze začátku možná připadat kapku nepříjemné, ale s trochou snahy to ustojíš.

Tvůj víceméně společník se pousmál a zauvažoval, jak přesně vyjádřit pár věcí.
Jinak to týmové hraní bych nepodceňoval.
Ethair Barkas je na téhle lodi z nějakých důvodů.
Já jsem na téhle lodi z nějakých důvodů.
Ty jsi na téhle lodi z nějakých důvodů.
A v zásadě to zastřešuje stejná organizace, takže nepovažuji za vyloučené, že by ty důvody šly skloubit.
Mimochodem, Adrian Wyde je korunovaná bantha. Divím se, že ho nechali řídit a organizovat další operaci.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Dragonstar

Je dobré vědět, že na pozadí neprůstřelného krytí mi zeje díra. Doufám, že jsi přeskočil nudné pasáže. mám na mysli ty, kde se vyskytovalo slovní spojení „na výbornou.“ Poukazujíc na fakt, že moje složka je skutečně čtení -hodná jsem se přinutil jednat rychle.
Když se ve mně tak vyznáš, tak ti také mohlo dojít proč tu jsem. Máš momentálně tři možnosti: Prásknout mně, pomoct nebo podrazit. Obojí by bylo pro nás krajně nepříjemné, jelikož ve dvou případech ze tří koušu a kopu a ani jedna ze soupeřících super velmocí by tím nic moc nezískala. A nejsem si ani jist, jestli rozkol je to co tahle mašinérie potřebuje…

Ustoupil jsem o krok dozadu abych spolustojícímu nechal trochu prostoru.
Jak jsou rozmístěná protipožární opatření u Barkasova kanclíku? Optal jsem se rádoby rozhodnutým hlasem.
Je to jako čekat z které strany přijde výstřel. Jak typicky poetické…
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dragonstar

Takových tam moc nebylo, srazil Brent tvé sebevědomí a zdálo se, že celou tvou analýzu situace poslouchá s jistým... pobavením.
Nezdálo se, že by ho tvůj rozhodný tón nějak přesvědčil, že jde o víc než o tón a masku.
Kdybych tě chtěl prásknout, tak jsem to udělal, kdybych tě chtěl podrazit... tak nějak mě nenapadá, proč to dělat. Takže mi asi nezbyde než ti pomoct. Tedy k opatřením u Barkova kanclíku - klasický protipožární systém a minimax. Pokud jde o jeho pracovnu, tak tam je klasický protipožární systém, nicméně postavený jen na detekci kouře.
Lehce se poušklíbl.
K čemu přesně to potřebuješ vědět? Snad nehodláš podpálit loď?
Nezdálo se, že by mu ta představa zas až tak vadila.
Možná by bylo jednodušší mi říct, oč se snažíš a co přesně tu máš za úkol. Kdybych ti chtěl nějak zkomplikovat život, tak už jsem to mohlo udělat, třeba jít s těmi nesrovnalostmi za Barkasem.

----------------------
1212

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Dragonstar

Musel jsem v duchu Brentovu důvtipu. Ten kluk se mi začínal líbit a to bylo špatné znamení. Ne tak kvůli časové tísni jako spíše kvůli morálním zásadám.
Nejdřív Corriolan, teď tohle…
Technicky ano… Odpovím na otázku ohledně podpálení lodě.
Mým úkolem je přepravit vězně do bezpečí a infiltrovat teroristickou buňku. Pochybuju, že bych útěk to zvládl s rukama v klíně takže potřebuju něčím rozrušit pozornost. V případě požáru je nutné vyklidit oblast a jak kancl tak cely jsou pro loď dva stěžejní body. Potřebuju, aby se někdo s medicínským osvědčením vydal do inkvizičního bloku 5-23-09, vyzvedl tam vězně a dopravil ho do únikového modulu. To je ta lepší část…

Odmlčím se abych nabral dech:
Ta horší část je připravit hořlavé překvapení, dopravit ho na místo a vyhnout se podezření… To poslední slovní spojení jsem doslova vyplivnul.
Moc ti slíbit nemůžu, ale tohle sám nezvládnu. Jestli jsi někdy chtěl udělat něco pro dobro Galaxie máš možnost.
Má lékárna k dispozici nějaké hořlavé směsi?
Zeptal jsem se spěšně.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dragonstar

Skvělé, vždycky jsem chtěl být zakladajícím členem klubu sebevrahů, zkonstatoval Brent sarkasticky tvůj návrh, přičemž bylo vidět, že si v tvém plánu všiml několika obzvlášť vypasených much.
Jen takový dotaz: je ti jasné, že ta loď je v hyperprostoru a ještě tu nějakou dobu - pár dní - bude? A že je nastavená tak, aby jej opustila až dorazí ke Kesselu?
A pokud jde o založení požáru, buď to tu můžeme vyhodit do povětří, proti čemuž jsem dost zásadně, nebo založíme něco, s čím si požární systém poradí... nejpozději tak do hodiny, dvou.
Tedy bych s jakýmkoli hraním si s ohněm experimentoval až budeme mimo hyper. Jinak z toho bude průšvih jak Vaderova vlajková loď - a fakt nerad bych se za to Vaderovi zodpovídal.
Přece jen, jeho přístup k neúspěchům při realizaci plánů je příliš... ultimátní.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Dragonstar

Nádherná to představa vskutku... Příprava na útok byla jistojistě potřebná a správné naplánovat takovou akci již znamenalo přinejmenším poloviční úspěch. Při Brentově upozornění na drobné mušky se předemnou zjevila extra velká.
Kolem Kesselu nebylo moc planet coby se vyznačovaly rebelskou aktivitou a únikový modul není zrovna stoprocentní záležitost... Bylo mi jasné, že v tomhle ohledu mě chtěl Brent zbrzdit a ať už se mi to líbilo nebo ne byl to v tu chvíli opravdu spásný nápad.
Co se to se mnou děje?! Tuhle otázku jsem si kladl čím dál častěji a míra její frekventovanosti se mi v tuto chvíli absolutně nehodila do programu.

Musíme sehnat transport a znizet! Nemůžeme čekat na to, že se v modulu poneseme jako část nějakého bezcenného smetí... Stále ještě rozhozen z mého myšlenkového výpadku jsem vytáhl z kapsy svou nerozlučnou kamarádku a hodil ji do záchodu.
I to v případě bettaverze představovalo problém. Únikový modul byl takřka nemanévrovatelný a ač to byl nejednodušší způsob útěku předpokládatelnou osmdesáti procentovou úspěšnost srážel na pouhých čtyřicet, což bylo pro mě již značné riziko.
Budou se muset zaměstnat strážní...
Nezbývalo mi, než si získat důvěru některého ze zdejších „zlých hochů...“ Nezbývalo mi tedy než při výměně směn, kdy je ostraha méně ostražitá projít trestní záznamy a doufat, že je tu šance na zázrak.

Neboj, v případě nouze mám zásobu! Ušklíbnul jsem se a nabídl Brentovi přednost doufaje, že mou narážku pochopil.
Nelíbilo se mi měnit už tak kostrbatý plán, ale moc jiných možností jsem neviděl...
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dragonstar

Tak TEĎ se DOOPRAVDY začínám bát, poznamenal Brent a v koutcích mu ironicky cuklo.
Mimochodem, tvůj cíl ví, že ho zachraňuješ, nebo jsi mu toto sladké tajemství dosud nesdělil? A kdo to vlastně je?
To už jste opustili, k jeho určité úlevě, prostor WC.
A než se zeptáš - momentálně mají kamery v prostoru ošetřovny menší výpadek. Takže se můžeme bavit otevřeně i mimo ty toalety.
Jako by mimoděk se podíval na hodinky a spokojeně se usmál.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Dragonstar

„Predátor si předpřipraví oběť a zaútočí. Ta překvapená nenadálým ohrožením, již nemá šanci uprchnout. Po krátkém boji vítězí ten silnější…“

Úrývek z nejmenovaného článku z doby, kdy jsem studoval podněty vedené k určitému typu jednání mě nyní udeřil do očí, až jsem instinktivně zamrkal. Bylo přirozené, že se mi v hlavě začali rojit tyto myšlenky. Po nástupu na Akademii jsem začal studovat různé psychologické postupy. Z části proto, že jsem to shledával jako zajímavý předmět, ale z větší části to spíše byla snaha odpovědět si na otázku zda by vše dopadlo jinak, kdybych měl jiný náhled na svět.
Zamrkaje jsem tiše zaklel. Svoje „pomůcky“ jsem právě dal všanc a další na mě čekaly až v mém pokoji.
Sakra…

Vyšel jsem s Brentem z oné místnosti a snažil se nedat nic znát. Když se Brent zeptal na jméno vězně jakžtakž v klidu jsem mu po svém odpověděl: Nevěstu uvidíš v šatech taky až ve svatební den…
V klídku, Napomenul jsem se přísně. Vydrž a za chvíli si to budeš moct promyslet.
Mé vyhlídky na klidnou analýzu mi však zkazil právě Brent.
Jak by mohl…? Napadlo mě, ale to už jsem se bleskově otočil, abych o pár sekund později držel svému spojenci zbraň těsně u hlavy…

Před osmi lety

Nal Hutta – bytový blok (dům rodiny Thranových)

Malý chlapec se plahočil domů s rukama a oblečením naprosto špinavým. Na umazaných rtech a ještě umazanějším obličeji mu hrál úsměv.

Dneska jsem to tomu Rodianovi nandal, ten už si nedovolí osočit mě z toho, že podvádím při sázkách...

Ačkoli sázku nakonec nevyhrál, byl šťastný. Šťastný, protože dnes poznal pocit vítězství, a to vítězství sám nad sebou. Dokázal se mu postavit a ačkoliv schytal pár ran, o dost víc jich rozdal. Po pár krocích mu ale úsměv zmrzl. Čtvrť ve které bydlel se nyní hemžila imperiálními vojáky a byt ve kterém s rodiči žil byl nyní v troskách. Nedokázal se pohnout a jen si sedl opodál a díval se do země. Stěží vnímal jak ho, čísi ruce zvedli ze země (ačkoli nebyl žádné peříčko) a odnášejí ho pryč…

Současnost

Dragonstar

Stál jsem proti Brentovi se stále ještě chvějícími se koleny, ale již jistou rukou na spoušti.

Na tohle jsi měl myslet dřív...

Tak o copak, jde asi tobě hm? Zeptal jsem se a očekával odpověď.
Bylo mi jasné, že nemám moc času, ale neměl jsem v podstatě co ztratit.
Nikdo se nebude shánět po agentovi IIA, který si proti sobě poštval přímého nadřízeného…
Ačkoliv ve mně všechno vřelo cítil jsem se nesmírně uvolněně. Poprvé za svůj život jsem byl za sebe.

A jak krásný to byl pocit…
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dragonstar

Vychutnávání si krásného pocitu a položené otázky překazil náhlý pád. Respektive dlouhý let vzduchem a tvrdé přistání o stěnu, které ti vyrazilo dech.
Brent stál pořád na místě, teprve teď to uvědomil - stejně jako skutečnost, že pouze pohnul rukou... a ne moc výrazně k tomu. Rozhodně se tě ani nedotkl.
Jde mi výhradně o to, aby imperiální tajné služby dokázaly na téhle lodi spolupracovat, prohlásil klidně a lehce se ušklíbl.
Takže doporučuji se o ty informace podělit. Věř mi, je to pro tvé dobro - jak by se ti asi zamlouvalo, kdyby Ethair Barkas při výslechu tvůj cíl zabil, třeba jen proto, že by se náhodou rozhodl být spokojený s vymlácenými informacemi a usoudil, že dotyčný na něj udělal takový dojem, že mu radši zkrátí následné utrpení?
Tenhle tón a výraz se k Brentovi zcela nehodily a přišly ti spíš jako nějaká maska. Nicméně i tak byly nepříjemně skutečné.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Dragonstar

I z tohohle se dá ledcos vyvodit... Chtěl jsem poznamenat, ale namáhavé vstávání v kombinaci s otřesením dalo v odpověď pouze jen jakési chrochtnutí.
Mimoděk jsem si sáhl na místo, kde se mi dělala nemalá boule.
Už chápu, proč musí kčižníky tak často na prohlídky... Konečně vstanu, postavím se a s potěšením sleduji, že se mi navrací dar řeči.
Mám pocit, že případná servisní kontrola se stane pro toto plavidlo nezbytnou... Odvětím na Brentovu poznámku o možnosti zabití cíle.
Počítám, že Barkas není moc nadšený představou, když se nad ním stahuje síť, zvláště když tu máme dalšího hráče, který míchá kartami.
Vážně, začíná to být čím dál lepší...

Chceš pomoct, fajn. Pozvi inkvizici na kávu, zajisti transport a já ti za pár let pošlu pohled. Nebo můžeš zkusit udělat něco pro dobro téhle lodi, Galaxie i sebe.
Co víš o Algernonovi Corriolanovi?
Zeptám se a na obranu zvednu ruce:
Půjdeš mi za svědka? Občerstvení zdarma...!
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dragonstar

No vidíš, že to šlo - a ani to nebolelo, konstatoval Brent inkvizitorským tónem a zase se vrátil ke své předchozí roli - nebo spíš odložil roli a vrátil se k tomu, co bylo pod ní?
Dost věcí, odpověděl pak na tvou otázku - neotázku a zamračil se u toho.
Jak tak poslouchám, bude třeba POŘÁDNĚ zamíchat kartami... protože jestli se to nějak zvorá, tak si o tom se mnou lord Vader asi fakt promluví - a o podobnou konverzaci opravdu nestojím.
Pak se mu v očích modře zablesklo nápadem.
Myslím, že mám jisté řešení, díky němuž se rancor nažere a bantha zůstane celá. Jenom to bude chtít doladit detaily.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Dragonstar

Ajta, aj… Bylo potřeba přehodnotit můj dosavadní postup.
Nikdy jsem nebyl týmový hráč a tato představa mi byla upřímně řečeno cizí.
Vsadím se, že ve svém domě si na bezpečnost potrpíš… Pronesu a zvedám ze země zbraň, kterou následně zastrkávám na své místo.
Pokud máš na mysli jak tučnou tu banthu chtít, obávám se, že se plácneš přes kapsu.

Kredit, už jsme stejně vyčerpali…
Tak co nás to bude stát?
Práce v týmu měla svá pozitiva i megativa, ale to bylo to poslední co mě teď zajimalo…
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dragonstar

Tak záleží, jak moc si ceníš jistého majora z IIA, poznamenal Brent ležérně.
V zájmu vlastní kariéry totiž provedl několik kroků, díky nimž může být použit jako ideální obětní beránek...
Popravdě, podobné míchání kartami se mi vůbec nezamlouvá, ale Wydovi bych i přál, aby do nějaké sebou vykopané žumpy fakt spadl.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Dragonstar

Upss… Momentálně jsem se cítil jako poškoláček při jedné z větších akcí.
Rozbitá výloha a nadávky majitele spolu se střepy se mísili na chodník a celá banda s hlasitým řehotem utíkala pryč.
Malé děti malé starosti, velké děti velké starosti…
Fakt, že můj milý přítel inkvizitor naznačil Wyedovu nepřímou spolupráci stylem „rozbité výlohy“ mě přinutil zamyslet se.
…Analýza situace pro mne nikterak růžová a Brent to věděl. Vždyť to měl koneckonců i v popisu práce.

Brilantní vskutku, už chápu proč tvoje reference jsou na tak vysoké úrovni. Buď se za tou maskou jemnosti skrýval úlisný skrček anebo, (…a to by bylo ještě horší… ) naivní blázen.
Utíkal mi čas a já věděl, že se musím rozhodnout rychle. Svým způsobem jsem tohoto člověka obdivoval. Svou cestu razil rafinovaně, nenásilně a beze stop.
Nedivil bych se kdyby měl nepřátele uvnitř toho jeho spolku, ale taky se nedivím proč tak neohroženě zastává svou funkci…

V podstatě to bylo jednoduché: Zvážit fakt, že v případě podrazu je naděje úspěchu mise nulová nebo spíše to, že v případě úspěchu se dokonce života budu ohlížet přes rameno jestli na mě někde nečíhá Wyde s kosou.
…Karty jsou rozdány…
Poslouchám…
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dragonstar

Stručný popis reality: Ethair Barkas s Wydem několikrát spolupracoval; předpokládám, že o výsledcích této spolupráce ti v ISB něco řekli. Pokud ne, tak se tě asi doopravdy chtějí zbavit. Stručně řečeno, výsledky byly katastrofální, za Wydea to pokaždé odskákali jeho lidi... a Barkas ho nemá rád.
Ne že by mu vadilo, že to za Wydea vyžrali ostatní, ale několikrát mu narušil jeho plány na odlov a odchyt. V posledním případě tak, že mu Wyde vyfoukl důležitého informátora, prý proto, že z něj dostane nějaké informace o skupině Arthura Ruena. Dostal z něj leda tak banthí lejno, takže už víš, o kom mluvím.
To, že mu Wyde nasadil za krk svého agenta, aby mu informátora vyfoukl a zdrhl, ho naštve - ale když se k tomu přihodí možnost dát Wydeovi lekci, tak na to rozhodně kývne,

začal Brent vysvětlovat pozadí svého plánu.
Minimálně Corriolana nedorazí a předpokládám, že až zjistí, co nutně potřebuje vědět, tak by byl schopný ho i dát nějak víc dohromady. Nebo to dát ho nějak víc dohromady hodí na mě.
A minimálně je schopný... asi ne přímo zorganizovat, ale rozhodně nezasabotovat při přistávání vhodné podmínky k útěku. Čistě proto, že když tahle šílená Wydeova akce pojede, bude možnost se podívat jeho plánům víc na zoubek. Což mě přivádí k otázce: jak jsi na tom s pilotováním?

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“