Čas dospět - mise pro Tarmien Nalju

Tady je místo pro uzavřené mise

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Pakrik Major

Když jsi přicházel ke kanceláři Kurfiřta, zrovna z ní vycházel Nail.
Usmíval se od ucha k uchu.
Dobré ráno, pane Nalju.
Usmál se na tebe ještě šířeji a odešel.
Dobré jitro pane Jedi.
Přivítal tě Kurfiřt když jsi vešla k němu do kanceláře.
Nakonec... jsme došli k rozhodnutí, že se soustava Pakrik se oficiálně k sithům nepřidá.
Lehce nervózně si přesedne.
Nicméně jsme se s lordem Nailem domluvili na velmi úzké spolupráci.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Pakrik Major

"Dobré ráno, pane Naile" opětuji pozdrav a přiměji se k úsměvu, ačkoli je mi jasné, že vzhledem k Nailově spokojenosti s výsledky jednání asi příliš důvodů k optimismu nebude.
I kdyby - jde o tuhle soustavu a sektor...

Přesto z toho, co mi řekl kurfiřt, zamrazilo.
Takže... takže...
Kolečka v hlavě se roztočila a vzápětí vyhodila nejpravděpodobnější možný výsledek.
Dávalo to dokonalý smysl, rozhodně z pozice Pakriku Major.
Přijmout sithskou nabídku - a zároveň zůstat neutrálními. Po formální stránce.
Mimoděk jsem přikývl.
Rozumím, odpověděl jsem klidným, vyrovnaným tónem.
Nerad bych, aby to znělo nezdvořile, ale rád bych se zeptal na jednu věc: tou velmi úzkou spoluprací je myšlena de fakto realizace lordem Nailem připravené dohody?

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Pakrik Major

Kurfiřt mírně zakýval hlavou, jak si rozmýšlel, do jaké míry máš pravdu.
Víceméně. Základ tvoří právě smlouva připravená pro náš vstup do sithského společenství, nicméně mnohé body byly upraveny.
Odpověděl nakonec.
Nyní, jestli mě omluvíte, mám dosti práce k vyřízení.
Omluvil se a začal se přehrabovat ve své počítačové konzoly.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Pakrik Major

...čili opravdu to nejlepší rozhodnutí pro tuto planetu, pomyslím si a na očích je mi vidět určitá úleva. Čekal jsem, pod vlivem kurfiřtových slov, něco mnohem horšího.
Jistě, rozumím - a děkuji vám za váš čas.

Po odchodu z kurfiřtovy pracovny si uvědomím, že je to asi poprvé, co mám z něčeho skutečně dobrý pocit - i když to nejspíš nedopadlo tak, jak to dopadnout mělo, alespoň z pohledu jedijské teorie.
...rancor se nažral, bantha zůstala celá - vlastně by spíš ti rancoři měli být v plurálu...

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Pakrik Major

Zahlédl jsi nedaleko, jak lord Nail mluví s kýmsi skrz komlink.
Co se dozvěděl jsi neměl jak zjistit, nicméně, poté co dohovořil měl evidentně mnohem lepší náladu.
Schoval komlink, pokynul ti, když si všiml, že se na něj díváš a odešel směrem k lesu.
Tebe zde na planetě už povinnosti nedržely, a jediný důvod pro pobyt zde by mohly být snad už jen prázdniny.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Pakrik Major

Charakteristická vlastnost lorda Naila - dokáže dokonale srazit náladu kamsi k bodu mrazu, a stačí mu na to se tvářit MILE.
Zcela se tím vyrovnal mistru Vrookovi, a to i v detailech, že člověk měl najednou nutkání přezkoumávat okolní situaci, jestli se mu náhodou nepodařilo něco zásadního a důležitého přehlédnout. Ačkoli, u mistra Vrooka se to omezovalo především na kodex a zejména na enklávní řád.

No nic. Je čas se vrátit domů - a cestou sepsat hlášení.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Pakrik Major - Hyperprostor - Dantooine

Vzhledem k tomu že tě nic na Pakriku nedrželo vydal ses domů.
Cesta proběhla v pohodě a poskytla ti dost času na sepsání hlášení.
Když jsi přistával, mistr Tokare již na tebe čekal.
Jak dopadl jsi?
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine

Konečně doma!
Enkláva vypadá stejně, jako když jsem před pár dny odlétal - a dokonce působí i stejným dojmem -, ale to se dalo čekat.
O uvítacím výboru složeném s Vandara Tokareho, se to samé říct nedalo; vlastně spíš jsem něco takového neočekával.
Zhluboka se nadechnu. Sepsat všechno byla vcelku fuška, a je mi jasné, že s vysvětlováním to bude horší.
Hm, je to takové složitější, mistře, začnu trochu obšírně a obezřetně. Pak si to uvědomím a zkusím aplikovat zkušenosti z mise, klidně, věcně a i trochu stroze.
Stručně vzato se součástí konference stala diplomatická jednání mezi kurfiřtem, zástupcem sithské strany a mou osobou. Pakrik Major zůstal po formální stránce neutrální. Přístupová smlouva nicméně projde modifikací a myslím, že zejména její část o ekonomické spolupráci bude uvedena do praxe.
Přijde mi zbytečné to nějak zaobalovat, říkat věci napsané v hlášení, snažit se nějak vytvářet prostor pro okecávání. Mimoděk se mi vybavily obavy, které jsem měl při třístranném diplomatickém jednání ohledně sithských zájmů v sektoru - a moje vize. Ať už byla skutečná, nebo ne, ať se mi jí podaří zabránit, nebo ne, dokázala mě upozornit na jednu věc.
Nemůžu si dovolit ztrácet čas rozebíráním problémů, snahou vyhovět a působit dokonale. ¨
Sice se říká, že kdo nic nedělá, nic nezkazí - ale i nedělání je způsob reakce, a jeden z nejhorších k tomu.
A když něco dělám - musím tomu věřit alespoň natolik, abych za to dokázal nést odpovědnost.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine

Sith byla tam říkáš?
Otáže se tě překvapeně.
Nečekané.
Začne se mírně drbat na bradě.
Ale jinak úspěch tvá mise zaznamenala. Že systém Pakrik přidá se, my očekávali jsme. Velmi dobrá práce.
Pochválí tě mistr.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine

Být paranoidní, usoudím, že uvítací výbor čekal právě proto, aby mi vysvětlil, že neúspěch je normální součástí jedijského života a že si z toho v zásadě nemám nic dělat, pomyslím si poněkud ironicky.
A vlastně na tom není nic překvapivého.

Hm, odpovím nicméně nahlas, myslím, že to signalizuje mnohem silnější zájem sithů o daný sektor, než Rada předpokládala... Republika a řád tam sice nic tak zásadního vidět nemusí - ale mohou něco podstatného přehlížet. Pokud důležitost oblasti pro sithy nevzrostla právě kvůli - řekněme, že nezájmu - Republiky.
Upřímně jsem zvědavý, co z mistra Tokareho na toto téma vypadne. Sice jsem řekl věci, které ze situace přímo vyplývají... ale třeba to mistra rozmluví k nějakému obsáhlejšímu shrnutí současné situace.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine

Že nic, Pakriku nemůže k Sithům v přidání se zabránit, my mysleli jsme.
Oznámil ti.
Vděk za záchranu od Mandalorianů velký je. Pakrik neutrální byl, nevázán žádnými vazbami k Republice. Že s větrnými mlýny budeš bojovat, mysleli mnozí. Že politicky neutrální zatím zůstává, velké vítězství je.
Pokusil se tě povzbudit.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Dantooine

Musel jsem se pousmát.
Takhle jsem nad tím nepřemýšlel - spíš jsem uvažoval, proč má Darth Revan o ten sektor takový zájem, aby tam poslal zkušeného diplomata... lord Nail tak na mě totiž působil, odpovím mistrovi upřímně a pohled se mimoděk zatoulá k siluetě budovy enklávní.
Zvlášť, pokud se zdál být Pakrik tak jistý. Mohl poslat kohokoli.
Nedodám už ...tak jako Rada.
Pochopitelně - myslím si, že zachování statu quo neutrality je pro planetu to nejlepší, co se mohlo stát. A pochopitelně jsem také rád, že to dopadlo, jak to dopadlo. Ale... možná je to jen přecitlivělá reakce na první misi... přítomnost sithského diplomata mne opravdu zneklidnila.

...nemluvě o tom, že zná mého mistra.
To si nicméně nechám pro sebe.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dantooine

Zda prvořadým úkolem Naila konference byla rozporuplné je. Pozornosti upoutal on spoustu.Několik lidí v okolních soustavách zemřelo, zatímco soustředili se oči všechny na něho.
Zachmuří se Tokare.
On velký přítel býval, tvého mistra.
Dodá nakonec.
Odpočinout jdi si ty. Zasloužil to sis.

KONEC
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené mise“