Sashi Aagaard - Naplňující se předtucha - výcvik pro Hayasan

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Sashi Aagaard - Naplňující se předtucha - výcvik pro Hayasan

Příspěvekod Merthor » 25.7.2016 20:33:15

Rok 762 po Ruuasnaké reformaci byl docela klidný, nikterak výrazný. V Galaxii se neudálo nic, co by utkvělo v paměti. Avšak Republika potřebuje své statečné ochránce v době války i míru, takže za zdmi Chrámu Jediů nepřestává probíhat výcvik nových adeptů. Žije to tam svým vlastním životem, ve znamení studia plněním drobných povinností. Některým při plnění svých povinností zšedivěly vlasy, zatímco ti mladí svůj úděl teprve vyhlížejí. Čekají, kdy přijde jejich chvíle udělat další důležitý krok svého života. Kdy se započne další fáze jejich výcviku, kdy se budou moci naučit to, co touží umět. Pro jedny je to čekání celkem krátké, pro jiné nekonečně dlouhé. Všichni však nakonec přeci najde začátek cesty v Síle jim předurčené.

Corucant, Chrám Jediů:

Den konání velkého turnaje minul. Někteří měli to štěstí, že bezprostředně po něm přestali být adepty younglingy a stali se padawany. Bohužel ne všem bylo Sílou do té míra přáno. Ještě zde zůstávalo pár takových, jež na nalezení mistra stále čekali.
To byl mimo jiné i tvůj případ. Výsledek samotného turnaje pro tebe byl velkým úspěchem. Málokdo správně odhadnul, že tvé snažení skončí teprve dvě kola před koncem, mezi nejlepšími osmi účastníky. Až do posledního kola jsi byla všem vyrovnaným soupeřem, což mohlo na přítomné mistry působit dobrým dojmem. Sám mistr Yoda ti přede všemi nahlas vyslovil pochvalu.
Navzdory tomu si tě zatím nikdo z potenciálních mistrů za padawanku nevybral. Poté uběhlo v rychlém sledu dalších šest dní, během nichž se vrátil život do běžných kolejí. Málo co z těch šesti dnů, se lišilo od doby bezprostředně před turnajem.
Hned první den po turnaji pokračovala dopolední výuka, zasvěcená výkladu o objevování méně známých kultur Galaxie.
Po výuce následoval oběd. Odpoledne již bylo volnější. Bylo vyhrazeno libovolné prospěné činnosti, dle vlastního výběru, tak aby si každý rozšiřoval obzory zábavnější formou a částečně běžné zábavě. Případně bylo též možné jít naproti svému osudu.
Druhý až šestý den po turnaji proběhli stejně jako den první. Teprve sedmý den přinesl oživení v podobě nepatrné události.
Spolu s oním oživením vyvstala otázka, zda se ti nenabízí další možnost, přinejmenším k prožití čehosi zajímavého.

Jak jsi to obvykle dělala, k večeru toho dne ses šla podívat na místo, kde se nacházely tvé oblíbené skrýše, do malého prázdného skladiště. Ve skladišti ses chvíli zdržela, věnujíce svou pozornost prostorné skříni, jakož i jiným příhodným místům. Když ses už skoro sbírala k odchodu, náhodou sis všimla, že v rohu jedné z polic leží cosi, co tam dříve určitě neleželo.
Bližším průzkumem bys snadno zjistila, že se jedná o kartu z tenkého plastoidu, pokrytou úhlednými řadami drobných čísel.

Kód: Vybrat vše
66337666

66337666
(777) 7339-9933/    (777) 8866-6999/    (733) 3355-3662/    (777) 7338-8844/
(444) 2227-7723/    (344) 8666-8466/    (444) 6677-7666/    (689) 9336-6336/
(666) 3334-6644/    (444)-2227-7723/    (377) 7755-5555/    (444) 8777-7337/
(772) 8866-6999/    (333) 4447-7733/    (966) 6766-2448/    (337) 7766-6666/
(338) 3336-6677/    (774) 4477-7777/    (773) 3667-7733/    (888) 3355-5222/

Ačkoliv jsi ji tam s jistotou před tím neviděla, karta do skladiště na první pohled docela zapadala, neboť nevypadala nově.
Mírně ohnutý roh a dva škrábance na horní straně naopak budili dojem patiny způsobené používáním. Na horní straně karty se nacházel osmimístný kód. Čísla pod ním byla rozdělena do jedenáctimístných skupin shodně s předvolbami a čísly kanálů meziplanetárního spojení. Jako by pocházela z centrály chrámového personálu, kde měla být stále na očích, aby její obsah nebylo potřeba hledat ani v datapadu. Pak tu ovšem bylo jakýsi zvláštní dojem. Pár věcí, které neodpovídaly. Chyběla jakákoliv poznámka, komu uvedená spojení patří. Rovněž nešlo nikterak určit, jaký je vztah mezi kartu a skladištěm. Jisté se dalo říct jediné. Někdo během tvé nepřítomnosti přišel do skladiště, snad se v něm i rozhlédl, ujistil se o jeho prázdnotěi.. Potom zase odešel a po jeho přítomnosti zde zbyl kus plastoidu.

Nyní záleželo na tobě, jak s kartou naložíš. Kolik jí věnuješ pozornosti. Zda se ji hodláš více zabývat, či ji zde necháš ležet.
Pokud by tě nezaujala, mohla ses věnovat celé řadě zajímavých aktivit. Kromě toho ses musela rozhodnout, co udělat pro nalezení někoho, kdo by se mohl stát tvým mistrem, neboť ti zůstával dostatek možností, i když tě dosud nepotkal úspěch.
Kdo neměl mistra, nemusel dosud zoufat, protož co není dnes, může klidně být zítra. Takový byl aspoň názor zkušených Jediů
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 678
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město

Re: Sashi Aagaard - Naplňující se předtucha - výcvik pro Hay

Příspěvekod Hayasan » 28.7.2016 19:41:25

Corucant, Chrám Jediů:
Na turnaji jsem si vedla celkem slušně. No dobrá, pryč s falešnou skromností. Můj výkon byl prostě super! Za velký úspěch bych považovala i daleko horší umístění. Být mezi prvními osmi možná překvapilo mistra Yodu a další, ale nejvíce udivená jsem z toho byla asi já. Svůj úspěch jsem oslavila celou tabulkou oříškové čokolády, kterou jsem si schovávala pro horší časy. Snědla jsem ji sama a nikomu jsem nedala ani kousek. Obvykle bych se s menšími problémy rozdělila, lakomá jsem byla jenom trošičku, ale tento úspěch bylo třeba oslavit. A když jsem neměla žádné přátele a i členové mého vlastního klanu byli spíše jen známými a minule mne dokonce zapomněli pozvat na noční výpravu proti jinému klanu… sice jsem díky své absenci nemusela celé tři dny drhnout ručně nádobí, ale stejně to zamrzelo.
Prvních pár dní jsem s napětím očekávala, kdy se stanu padawanem. Těžko popsat první pocity, když se padawany stávali i studenti, kteří si vedli hůře než já. Byla jsem rozmrzelá a zklamaná. Měla jsem však dost rozumu na to, abych se snažila ovládat a zbytečně jsem své pocity neventilovala. Slyšela jsem, že něco podobného se občas dělá i naschvál, aby se zjistila studentova reakce. Nechtěla jsem nic podcenit. Třeba zítra…
Snad jako každý jsem si přála být padawankou nějakého člena Rady. Nebo jiného významného Jediho. V mých představách měl můj budoucí mistr minimálně dva metry, byl svalnatý až hrůza, charisma z něj sršelo na sto honů a až příliš nápadně se podobal hrdinům z nějakých holofilmů.

Měla jsem za sebou pár povinných meditací, nebo spíše pokusů o ně. Přežila jsem nanejvýš nudnou hodinu historie, na které jsem se moc neblýskla, jelikož jsem měla plnou hlavu turnaje a nebyla jsem schopná soustředit se na vyučujícího. V podobném duchu se nesly i následující hodiny. Teď jsem ale všechno učení pustila z hlavy. Možná jsem mohla dělat něco smysluplnějšího, ale já byla u svých myšek. Zachraňovala jsem je před zabitím. Některé jsem měla i ochočené a krásně se mi s nimi relaxovalo. Měla jsem je místo přátel. Povídala jsem si s nimi a podobně.
„Tak, mistře Grayi, snad se už nebudete snažit rozkousat klec! Příště vás ošetřovat nebudu!“
Vracela jsem posledního myšáka, notorického útěkáře, zpět do jeho výběhu. A vyhrožovala jsem jen naoko. Až příliš dobře jsem věděla, že kdyby bylo třeba, ošetřím svého myšáka i zítra a pozítří. Koneckonců, je hrdým otcem hned třech vrhů. Ne že bych nechtěla více myšek, ale mé prostory byly narvány k prasknutí, nehledě na tu spoustu času, kterou mi myšky sežraly. Kdybych se věnovala víc výcviku a méně myším, možná bych byla první.
Myšky měly klece vyklizené, s pár jsem se i pomazlila a jedna potvora mne dokonce kousla. Pomalu jsem se otáčela k odchodu, když tu jsem si všimla…
„Do háje!“
Z nálezu karty jsem radost neměla. Z prvotního šoku jsem se ale velmi rychle vzpamatovala. Kdyby o mých myškách někdo věděl, určitě bych už měla problém. Dotyčný si zde kartu zřejmě jenom zapomněl. Ale stejně… možná bych měla změnit skladiště, protože to by mohlo znamenat, že tyto prostory chce někdo využívat.
Kartu jsem si vzala a zkusila jsem ji blíže prozkoumat. Leč nějaká čísla mi mnoho neprozradila. To první součíslí by možná mohlo znamenat nějaké identifikační číslo, nebo něco podobného. Možná bych něco mohla najít v Archívu, případně bych se mohla zeptat mistra Yody. Ten by mi určitě poradil, jakým směrem bych mohla pátrat dál. Ale napřed se zkusím po řešení poohlédnout sama a radu někoho zkušenějšího využiju až v momentě, kdy nebudu sama vědět.

Vydala jsem se tedy směr Archív. Chtěla jsem si nejprve vyhledat číslo 66337666 a poté i kousek z těch ostatních. Třeba by mne to navedlo správným směrem.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 843
Registrován: 25.1.2013 22:01:44

Re: Sashi Aagaard - Naplňující se předtucha - výcvik pro Hay

Příspěvekod Merthor » 02.8.2016 19:11:21

Corucant, Chrám Jediů:

Jakkoliv nevzbuzovala žádné nadšení, přesto ona karta upoutala tvou pozornost do té míry, že ses rozhodla pro její vypůjčení. Realizace první část záměru, odnést kartu do archivu, kde bys mohla blíže ověřit její obsah, ještě nepředstavovala problém. Archiv byl víceúčelové, hojně navštěvované místo. Jedni zde hledali informace nutné pro plnění svých úkolů, jiní včetně dětí, poučení a zábavu. Cestu do archivu jsi dobře znala a svou přítomnost zde bys snadno vysvětlila, i kdyby ses mírně zpozdila. Chodby chrámu nebyly zdaleka prázdné. Členové řádu odcházeli později od večeře, nebo mířili kamsi za klidným rozjímáním. V archivu to bylo podobné. Vedle pultu si nějaká Elominská padawanka úhledně srovnala datakarty nahranými záznamy a texty. Také tři z terminálů archivu byly obsazeny. Mladá Bothanka, Givin i lidský rytíř ve střeních letech se zdáli být plně zaměstnáni svojí práci. Kromě nich a neustálého dohledu nad archivem, postával stranou jakýsi Arkanián. Teoreticky bys měla prostor si všechny přítomné dobře prohlédnout. Bohužel nikdo z nich se nemohl pochlubit výškou nad dva metry. Rovněž tobě platilo pár pohledů, když jsi po příchodu do místnosti zaujala místo u dalšího volného terminálu.

Vyhledávání konkrétních čísel, bylo už těžším úkolem, neboť se terminál nechoval tak, jak bys v dané chvíli potřebovala. Databáze kontaktů a inventáře samozřejmě byly součástí archivu. Do jistých částí jsi ale jako youngling neměla volný přístup. Na údaje z těchto tobě skrytých částí by ses musela někoho zeptat. S pomocí přístupných částí jsi získala následující fakta. Terminál ti potvrdil existenci formátu čísel vyskytujících se na kartě. Osmimístné kódy patřily k značícím prvkům, užívaných v archivu a na policích ve skladech. Nebylo přímo řečeno, zda jsou osmimístným kódem označené i karty s kontaktními čísly. Vyloučené to nebylo. Ve spoustě skladů se pro pořádek musel číslovat a evidovat každý kousek papíru. Formát uvedených kontaktních čísel přesně odpovídal. Když jsi trvala na vyhledání konkrétního čísla, byla jsi odměněna výrazným upozorněním:
Kód: Vybrat vše
"Vyhledávání nebylo úspěšné. Hledaná oblast je příliš široká. Zpřesněte prosím zadání

Poslední pokusy tě nejvíce přiblížili číslu (689) 9336-6336. Mezi skutečnými, snadněji přístupnými čísly byla dvě lišící se pouze jednou pozicí. Obě patřila nějaké organizaci, sídlící přímo na Coruscantu. Během hledání sis navíc mohla povšimnout, jak často se v číslech na kartě opakují dvojčíslí a trojčíslí. Čísla, jež jsi právě nalezla v databázích, obsahovala čtyři dvojčíslí za sebou pouze v malém množství případů. Pohybovala se náhodně na celé škále, většinou nevykazovala tak výrazné pravidelnosti. Nalezení jednoho podobného čísla i schematické uspořádání skupiny čísel mohla být pouze shoda okolností. Nebo to shoda okolností být nemusela, což by znamenalo, že tímto způsobem k hledaným číslům nemůžeš probojovat, nebo dokonce nebudou fungovat. Pak by ses téměř neposunula. Nutně bys musela přijít na to, co znamenají ony podobnosti obsažené v číslech. Během tvého pátrání se čas stačil posunout zase o kousek vpřed.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 678
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město

Re: Sashi Aagaard - Naplňující se předtucha - výcvik pro Hay

Příspěvekod Hayasan » 02.11.2016 19:53:08

Corucant, Chrám Jediů:

Cesta do Archivu byla taková poklidná. Tu jsem se na nějakého Jediho usmála, támhle jsem ustoupila z cesty, občas jsem i pozdravila, pokud jsem měla pocit, že se to ode mne očekává. Trošku jsem se dokonce i loudala s rukama v kapsách. Ačkoliv jsem si pohvizdovala písničku, nevěnovala jsem melodii větší pozornost. Mé myšlenky se točily kolem mého nálezu, který mne moc nepotěšil.

„Dobrý večer,“
pronesla jsem při příchodu do Archivu. Možná jsem pozdravem někoho vyrušila, ale nechtěla jsem působit jako nějaký nevychovanec, který nedokáže otevřít pusu a slušně pozdravit. Co by si o mě ostatní Jediové asi pomysleli? Negativní reklamu jsem nepotřebovala. Sice zde nebyl nikdo dostatečné výšky, ucházející postavy a tak dále, ale co kdyby sem později vešel?
Jenže dostatek slušnosti mi v mém úkolu nijak nepomohl. Povzdechla jsem si. Tohle bylo zapeklité. Sice stačilo požádat o pomoc prakticky kohokoliv a jistě by mne neodbyl, pokud by vyloženě neměl čas, jenže má žádost by vedla k nechtěným otázkám. S tímto úkolem jsem se musela poprat sama a případná konzultace by byla až krajním řešením.
Z těch čísel mne pomalu začínala bolet hlava. Musela jsem si ji promnout. Nebyla jsem o mnoho moudřejší než před chvílí. Pomalu mne začínal tlačit čas. Brzy bych měla jít na kutě. Ale nad tím jsem nakonec mávla rukou. Přetáhnutí večerky sice mohlo znamenat problémy, možná i nějaký trest, avšak to mne tolik netrápilo. Řešila jsem daleko závažnější problém.
Posledních osm čísel je nějaká organizace. K té se asi nedostanu. Nějaké podobnosti asi moc řešit nebudu, to bych tu byla do zítřka a stejně bych toho moc nevymyslela. Ale co první tři čísla? Ty by mohly být vodítkem… Když poslední čísla vedou k organizaci, tak první čísla by mohly vést k tomu, kde něco o té organizaci najdu.
Do terminálu jsem tedy zadala pouze první tři čísla.
Co kdyby to bylo číslo nějaké police přímo tady, v Archivu? To bych se ještě stihla vrátit a nezmeškala bych.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx
Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 843
Registrován: 25.1.2013 22:01:44

Re: Sashi Aagaard - Naplňující se předtucha - výcvik pro Hay

Příspěvekod Merthor » 13.11.2016 13:00:13

Corucant, Chrám Jediů, archiv:

Zjištění totožnosti zmíněné společnosti, se obešlo bez složitého probírání archivem. Údaj o oněch dvou číslech, jsi totiž získala, protože se v jejich přítomnosti archiv odkazoval na jeden článek na holonetu. Stačilo získat připojení na holonet a mohla sis ten článek najít. Článek už neplatil za zcela aktuální. Pojednával o společnosti AroCor streets, najímající personál, jako piloty landspeederů a obyčejné hlídače. AroCor streets se asi před rokem bránila ošklivému nařčení z trestné činnosti. Článek končil obvyklou doložkou. "Rádi bychom očistili jméno naší společnosti. Proto prosíme každého, kdo by mohl poskytnout potřebné informace, aby kontaktoval náš právní úsek: (689) 9336-1336, nebo zástupce ředitele: (689) 9336-4336." Další sondou do případu s nařčením ses mohla dozvědět podstatu onoho nařčení. Jeden ze zákazníků, majitel společnosti na zpracování kovů, zjistil ztrátu cenných předmětů. Obvinil společnost AroCor streets ze způsobu vydávání instrukcí, napomáhajícímu trestné činnosti. Něčeho takového by se společnost mohla dopustit jen, pokud by učila piloty landspeederů způsobovat kolize a hlídače předstírat hlídání. Řád Jediů se před rokem v tomto případě ve prospěch společnosti AroCor streets žádným způsobem neangažoval. Aférky se netýkal žádný další záznam v Archivu. O údajích společnosti by snad ještě něco zjistila, ať už by to bylo dotazem u někoho, nebo jiným zdlouhavějším způsobem, s čímž by snad bylo vhodné vyčkat do rána.

Pokud jsi nechtěla právě nyní se svým snažením skončit, pokud ses nechtěla vzdát, měla jsi ještě jednu logickou možnost. Nabízelo se ti východisko v podobě rozdělení jedenáctimístných čísel komunikačních kanálů na více menších uskupení číslic. Jako první jsi mohla získat trojmístné číslo předvolby, nacházející se v závorce. Za předvolbou se nacházelo dalších osm čísel, tvořících dvě čtveřice, oddělené pomlčkou, případně i osm dvojic. Celkem bylo komunikačních kanálů dvacet. To znamenalo také dvacet trojmístných, dvacet osmimístných a čtyřicet čtyřmístných separátních hromádek čísel. U každé z hromádek byla stejně velká šance najít potřebnou souvislost, jako u celého jedenáctimístného kontaktu, či oné osamocené skupiny osmi čísel. Jak už jsi věděla, osmimístné kombinace označovaly různé věci. Umístění ve skladech, záznamy v rejstříku archivů, inventář místností chrámu atd. I kdyby ses mohla získat přístup do všech databází s osmimístnými čísly, musela bys každé zadat několikrát, čím by ses dostala jen u osmimístných kódů přinejmenším k šedesátce hledaných položek. Hledání většiny z nich by se protáhlo do pozdního večera. Aby toho nebylo málo, osmimístné kódy nebyly jediným pouzývaným označením. Stejně často byly využívány devítimístná a sedmimístná číselná označení, kódy s čísly i písmeny a kdo ví kolik dalších způsobů identifikace. Identifikační čipy mohly obsahovat kombinace, složitostí na parseky vzdálené osmimístným kódům. Devítimístný ani kód se ovšem neslučoval s uspořádáním čísel do skupin uvedených na kartě. Nutně by vyvstala bonusová otázka. Jak stanovit řadu čísel tak, aby se na jejich základě dal ověřit devítimístný, kód. Zato s dvojčíslími, trojčíslími, čtyřčíslími a sedmimísnými skupinami čísel se to dalo provést velice snadno. Krom toho se dala objevit i dvojčíslí, trojčíslí a čtyřčíslí s výrazných skupin čísel následujících za sebou. Třeba sedmička se častěji než samostatně, vyskytovala v po sobě jdoucích, trojících a čtveřicích. Vzít v úvahu všechny kombinace tedy znamenalo ponořit se na hodně dlouho, hodně hluboko do nesourodé změti čísel,

Naštěstí ti na pomoc opět přispěchal terminál v archivu. Každý terminál měl mimo hlavní rejstřík implementované ještě tak zvané pomocné seznamy. Stačilo se ze začátku katalogu jedním kliknutím přepnout na požadovaný seznam. Jedním z nich byl seznam tematických okruhů. Nespornou výhodou seznamu tématických okruhů bylo přehlednější značení. Ve skutečnosti byly jednotlivé okruhy označené dvojčíslími, trojčíslími, případně čtyřčíslími, která se mohla shodovat s čísly nacházejícími se na kartě. I tady však hrozila shoda okolností, kdy bylo pravděpodobné, že se větší část v seznamu a na kartě budou vyskytovat shodná čísla pouhou náhodou. Stejná čísla nezaručovala prakticky nic. Důkazem se stal první nalezený okruh 333 s názvem Řemeslná výroba. Nevýhodou obdobných seznamů byla nutnost znát hledané téma, či věnovat dostatečnou pozornost postupnému procházení témat. A jak známo postupné procházení spousty témat je málokdy naprostá brnkačka. Čím přesněji znáš cíl svého hledání, tím rychleji ho v tisících řádků s číslem a několika slovy najdeš.

Stále to nebyly výsledky dle přání dětské mysli, prosedět půlku večera v archivu a nedovědět se cokoliv konkrétního. Přesto mělo tvé snažení původně nezamýšlený efekt. Začínalo lehce poutat pozornost. Youngling dobrovolně prodlévající v archivu, po čemsi usilovně pátrající, je reálný, i když zase ne příliš častý jev. S přibývajícím časem se k tobě občas zabloudil letmý pohled návštěvníků archivu. Obzvlášť ti, kteří tě viděli přicházet, si tě před svým odchodem určitě povšimli. Pouhé povšimnutí bylo v uplynulé době pro tvé vrstevníky vším. Ti horlivější se snažili dosáhnout pouhého povšimnutí celé týdny před turnajem.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
 
Příspěvky: 678
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město


Zpět na Dokončené výcviky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron