Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Albina
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 03.10.2014 11:32:46
Bydliště: Mezi světy

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Albina »

Rorak 5, Centrální podlaží:

Tahle cesta výtahem mi připadala mnohem kratší, než ta první. A to bylo dobře.
Nemůžeme si přece dovolit zkejsnout v nějakém výtahu půl dne.
Vystoupili jsme na další chodbě a pak už stačilo jen pár kroků a ocitli jsme se v davu na centrálním podlaží.
Hmm, tady by se někdo mohl velice snadno ztratit. Ať už úmyslně, nebo nešťastnou náhodou.
To bylo první, co mě napadlo. Až poté jsem si začala všímat jednotlivců. Podle očekávání tu bylo hodně vyfešákovaných zbohatlíků a ještě více otroků. Spoutaných v řetězech, vláčených za svými novými „majiteli“… jako zvířata. A pro ty pány ani ničím jiným nebyli.
Všimla jsem si, že Kanre pozoruje mou snahu o naprosto neutrální výraz. Pro jistotu jsem si nedovolila ani skousnout spodní ret, i když jsem k tomu měla nutkání. Dočkala jsem se dokonce poučky.
V tý helmě se „nezaujatě pozoruje“ mnohem líp, co? Škoda, že nemůžu mít taky takovou. Blbý rohy.
Mentor dál nečekal a začal si klestit cestu zástupem. Okamžitě jsem vyrazila za ním a pohledem zběžně zkontrolovala otrokářská mola. Nezahlédla jsem tam ale nikoho, kdo by se dal popsat jako „exotický“. Bylo naprosto zbytečné pátrat tam po Veum.
Jak to říkal Kanre- takové zboží si syslí někde stranou. Pokud budeme mít smůlu, tak zrovna v té hlídané VIP zóně.
Plechovka se zničehonic rozeřval, čímž mě vyburcoval k ostražitosti.
Co se zase děje? Napřed se málem vybouráme a teď…
Rozhlížela jsem se ve snaze objevit příčinu droidova znepokojení, připravená na cokoliv. Až jsem je zmerčila. Dva cizí Mandaloriany, hledící naším směrem.
Že by nějací Kanreho známí? A co chtějí?
Z jejich postoje jsem nedokázala nic vyčíst. A nevšimla jsem si ani žádného rodového znaku. Nebylo na to dost času. Mentor poslal Plechovku napřed a přikázal, abych šla s ním. Že prý máme počkat v baru.
Popravdě se mi vůbec nechtělo odejít. Zajímalo mě, co jsou ti dva zač.
Proč se R2 tak poplašil, když je viděl? Není tady náhodou něco, co bych měla vědět?
Nakonec ale respekt k učiteli zvítězil.
Kanre ví, co dělá. Ať se mi to líbí, nebo ne.
„Fajn, budeme tam,“
odpověděla jsem nepříliš nadšeně a vykročila směrem za Plechovkou.

Z kantýny byl už na dálku slyšet rámus, který věstil, že je uvnitř patřičně veselo. Byla jsem připravená uhnout čemukoliv, co by letělo proti mně, ale nakonec se ukázalo, že až tak veselo tam zatím není.
Vybrala jsem si jeden prázdný stůl a usadila se. Neodpustila jsem si přitom tichou poznámku směřovanou k R2:
"Budu předpokládat, že ty o těch dvou nic nevíš, je to tak?"
Myslím, že tuším, jakou dostanu odpověď.
No nic, pak se můžu zkusit nenápadně vyptat obsluhy na zdejší poměry. Když budu mít štěstí, podaří se mi zjistit něco o Veum.
Cejchem svého rodu
označí si bestie.
A kdo jej jednou spatří,
ten jen těžko přežije.

-Seriál Grimm: Hodina smrti


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Phate »

Rorak 5, Centrální podlaží:

Droid chvíli neodpovídal a kontroloval svou kulovitou hlavou okolí. Udělala jsi to samé a zkontrolovala tarén. Kantýna měla poměrně typické vzezření luxusnějších podniků. Byly zde sabaccové a pazaakové stoly, menší oddělené boxy a kruhový bar uprostřed, obklopený stoly a barovými stoličkami. Za barem stál vysoký cizinec s modrou kůží, černomodrými vlasy a rudýma očima.
Vše v podniku bylo z nádherně opracovaného dřeva, židle a sedadla v boxech byly potaženy tou nejlepší kůží a obsluha se tvářila více než profesionálně. Pár takových kantýn jsi viděla na Nar Shaddaa a bylo ti jasné, že při slušném vystupování a málo otázkách, si tady obsluha na dýžkách vydělala menší jmění.

Z návštěvníků tu bylo několik bohatýrů, kteří by mohli být potencionálními kupci vašeho cíle a jejichž tělesné stráže hlídaly vstup do boxů a s vražedným pohledem hleděli na každého v podniku. Mezi hráči bylo mnoho rodianů, sullustanů, několik trandoshanů a pár lidí. Na druhé straně, naproti vám, seděl zabracký pár, který do takového podniku vůbec nezapadal. Z Huttů zde nebyl nikdo. Vypadalo to tedy, že slimák, který má zálusk na Veum, si zařizuje své obchody jinde. Každopádně tu stále byla možnost, že jsou zde jiní, kteří o exotickém "zboží" něco vědí.
Z průzkumu tě vytrhl Plechovka, který konečně zareagoval na tvůj dotaz. Z pípání a cvrlikání sis odvodila, že nejspíš něco ví, ale bude lepší, když se zeptáš Laurenta osobně.

Mezitím k vám přicupitala twi'lecká servírka a obdarovala tě širokým úsměvem. Byla poměrně vysoká, měla narůžovělou pokožku a hnědé oči. Oděna byla ve vyzývavé, ale přesto slušně vypadající, uniformě.
"Vítám vás v Bláznově doupěti. Mohu vám nabídnout něco k pití?" zeptala se zpěvným hlasem a nahodila další úsměv.
"Dáme si Corellianské pivo a vaše vyhlášené nerfí řízky. Dvakrát." ozval se vedle tebe Laurent. Stál vedle stolu s přilbou připevněnou k opasku. Servírka si zapsala objednávku, ještě jednou se široce usmála a odběhla pryč.
Laurent se mezitím usadil vedle tebe a pohledem přejel osazenstvo kantýny.
"Zdejší nerfí řízky jsou vyhlášené. Nakládají je do speciální omáčky z exotického ovoce. Mají pak lehce kyselou chuť, ale jsou vynikající." obeznámil tě s obědem a udělal si pohodlí.
"Co jsi zatím zjistila?" zeptal se tě a poklepal Plechovkovi po hlavě.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Albina
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 03.10.2014 11:32:46
Bydliště: Mezi světy

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Albina »

Rorak 5, Centrální podlaží:

Když se R2 neměl k odpovědi, začala jsem se rozhlížet po podniku.
Docela pěkné místo. Klidné, čisté, žádná zaplivaná špeluňka. Ne jako ten bar, ve kterém jsme byli naposledy… fuj. Dělá se mi špatně jen si na to vzpomenu.
Při vzpomínce na předchozí misi jsem se pro sebe trochu zašklebila a začala sledovat ostatní hosty. Hlavně ty boháče s drsně se tvářícími bodyguardy. Ale v celém lokálu jsem nezahlédla ani jednoho Hutta. Ani jednoho.
To nevadí. Musí tu být přece někdo, kdo se vyzná na zdejším trhu s otroky.
Zato jsem si všimla zabracké dvojice naproti. Připadalo mi, že mezi návštěvníky hrozně vyčnívají, jako by sem nepatřili.
Už ani nevím, kdy jsem naposledy viděla někoho mého druhu. Tady bych je ale nečekala. Připomínají mi starý domov…
Plechovka mi zatím velice jemně naznačil, ať nevyzvídám za mentorovými zády.
„Jenom jsem to zkoušela. Až bude chvilku klid, zeptám se ho.“
Pokusila jsem se hájit, ale vyrušil mě příchod mile se tvářící servírky. Než jsem stačila vůbec otevřít pusu, abych něco řekla, Kanre to udělal za mě. Když z ničeho nic promluvil, skoro jsem nadskočila leknutím.
Počkat, Kanre?! Kde se tu tak najednou vzal? Jakto, že jsem ho neviděla přicházet? Mám na očích celý bar a nevšimnu si člověka vedle sebe. Úžasný.
„Jsi tu docela brzy,“
přiznala jsem překvapeně a nechala ho, ať se v klidu usadí a vyloží objednávku.
„Zní to skvěle, tak jsem zvědavá, jestli bude stejně chutnat.“
Otázka, která následovala, mě přiměla se znovu rozhlédnout po místnosti a ztišit hlas, aby mě slyšeli jen mentor s Plechovkou.
A je to tady. Co mu mám asi říct? Že jsem se stačila jenom dvakrát rozhlédnout?
„Prozatím nic, co by nebylo vidět na první pohled. Je tu určitě několik bohatých zájemců o zvláštní zboží, i když pochybuju, že by někdo z nich byl schopný konkurovat Huttům. Ti se ale evidentně slézají jinde. Jinak… uvažovala jsem, že by možná stálo za to zeptat se barmana na nějaké informace ohledně místního vzkvétajícího obchodu.“
Nachvilku jsem zaváhala, jestli nemám zmínit i své rodáky u protějšího stolu, ale neviděla jsem žádnou spojitost mezi nimi a naším úkolem.
Tak jo. Víc toho nemám. Je čas vmést mi to do obličeje.
Cejchem svého rodu
označí si bestie.
A kdo jej jednou spatří,
ten jen těžko přežije.

-Seriál Grimm: Hodina smrti


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Phate »

Rorak 5, Bláznovo doupě:

Tvůj mentor se usadil do trocchu pohodlnější polohy, ale i tak byl připravený na každou eventualitu. Měl přístupný minimálně jeden blaster a dva nože, kterými mohl během vteřin vyřídit potíže. Nevypadalo to, že by si vás v baru někdo všímal, ale bylo důležité být připraven. Místní byli na podobné ranaře zvyklí. Nejeden zákazník měl jako ochranku mandalorianské lovce a žoldáky. Jejich pověst je předcházela a už jenom pohled na typickou zbroj stačil k tomu, aby si potencionální potížista své konání rozmyslel.

"Cestou sem jsem zahlédl pár bytostí, kteří by se mohli Huttům postavit v souboji na kredity. Ale máš pravdu, že sem se nejspíš najíst nepřišli. Většina si jich vozí jídlo sebou a nechá si ho připravovat od vlastního personálu. Jsou hodně paranoidní." řekl Laurent a sám se pořádně rozhlédl po kantýně. Zapamatoval si každou tvář a snažil se jí přiřadit. Sledovala jsi jeho pohled a znovu si prohlížela zákazníky spolu s ním. Kanreho pohled se zastavil u zabrackého páru. Chtěl něco říct, ale dorazila servírka s tácem, ze které voněla vaše objednávka.
Talíře byly z matného dřeva, velice lehké a elegantní. Na nich spočíval kus nerfího řízku a příloha v podobě zvláštně zbarvené kaše a několika kusů exotického ovoce, které jsi nepoznávala. K tomu jste dostali nejlepší Corellianské černé pivo a dva dezerty, které jste si neobědnali. Laurent obdaroval twi'leckou servírku jedím ze svých vzácných úsměvů, které u něj nebyly často k vidění a poděkoval jí.
První sousto tě utvrdilo v tom, že si Kanre nevymýšlel. Řízek měl nakyslou, ale velice dobrou příchuť a byl skvěle propečen. Něčeho takového jsi se na lodi dočkat nemohla. I Kanre se nechal unést a během oběda nepromluvil ani slovo.
Vynikající jídlo jste zapili jemně nahořklým pivem a dorazili se sladkým dezertem.

"Možná bysme si měli koupit pár porcí na cestu." prohodil lovec, zatímco uklízecí droid sbíral nádobí a utíral stůl. Rozložení v kantýně se během té doby moc nezměnilo, akorár se dostavilo několik dalších hráčů, kteří hned zapadli ke své hře a ládovala kredity do banku.
"Zpátky k tomu, proč tu jsme. Zeptat se barmana na zdejší poměry je dobrý nápad. Nechám to na tobě." spustil Kanre ve své obvyklé tónině, ale než jsi se stačila zvednout, rukou tě opět usadil.
"Co si myslíš o tvých dvou krajanech na dvanácti hodinách?" zeptal se ještě.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Albina
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 03.10.2014 11:32:46
Bydliště: Mezi světy

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Albina »

Rorak 5, Bláznovo doupě:

On… mi dal za pravdu? Páni. To se moc často nestává.
Šlo sice o úplnou prkotinu, ale stejně mi to značně pozvedlo sebevědomí. Víc jsem se uvolnila a na tvář se mi vloudil spokojený, samolibý úsměv. Potřetí jsem pohledem zběžně překontrolovala hosty v místnosti, tentokrát společně s mentorem. Skončili jsme opět u těch zabraků. Rodiče mi vždycky říkávali, abych držela se svým druhem. A pamatovala si, kdo jsem.
Sami se toho pravidla ale zrovna nedrželi. Začali ho zmiňovat až v době, kdy se schylovalo k tomu, že od nich odejdu. A teď jsou pryč oni...
Vlastně jsem byla ráda, když se objevila servírka s jídlem. Jednak mi docela slušně vyhládlo a druhak jsem se chtěla zbavit znepokojivých myšlenek. Zdvořile jsem servírce poděkovala, ignorovala, jak se na ni mentor usmál a pustila se do jídla. Kanre nelhal, bylo vážně vynikající. Doslova a do písmene.
Takovéhle rozmazlování bych si klidně nechala líbit častěji,
pomyslela jsem si a odstrčila prázdný talíř ke kraji stolu, aby ho mohl droid uklidit.
„Rozhodně by to stálo aspoň za zvážení,“
zareagovala jsem nadšeně na Mandalorianův návrh ohledně koupě nerfích řízků s sebou. Následně mi byl svěřen úkol vyslechnout barmana.
S tím, jaký jsem komunikační nemehlo to asi bude zajímavý. Ale co. Přinejmenším to je výzva. A výzvy jsou správný.
„Menší průklep. Hned jdu na to-“
Prudce jsem vstala ze židle, ale Kanre mě zase rychle usadil zpátky. Zmateně jsem na něj pohlédla.
Tak chtěl´s, abych tam šla, nebo sis to už rozmyslel?
Nerozmyslel.
„Co si o nich myslím? Že nevypadají jako štamgasti. Mezi ostatními návštěvníky dost vyčnívají.“
Nachvilku jsem se odmlčela a zvažovala slova. Tahat do toho osobní pocity, nebo ne? Co můžu ale ztratit.
„Je to divný se na ně dívat. Nevím proč, ale prostě je.“
Zrozpačitěla jsem a rychle se pokusila změnit téma.
„Když už jsme u krajanů, možná bych si někdy zasloužila vysvětlení těch tvých před barem.“
Pomalu jsem se připravila na svižný odchod k baru.
Cejchem svého rodu
označí si bestie.
A kdo jej jednou spatří,
ten jen těžko přežije.

-Seriál Grimm: Hodina smrti


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Phate »

Rorak 5, Bláznovo doupě:

Lovec ještě několik úderů srdce sledoval zabracký pár, který jako by úplně ignoroval okolí. Na jeho tváři se usadil výraz, který jsi velice dobře poznávala. Něco se mu hodně nelíbilo. Nevadily mu hromady hrdlořezů, kteří by vás zastřelili z pouhého rozmaru, ale zamilovaý pár v luxusím baru, na vesmíré stanici, která sloužila hlavně k provozu nezákoných činností, mu připadal nepřirozený.
"Něco se mi na tom nelíbí. Kdo vyrazí na líbánky mezi otrokáře?" pronesl Laurent. Spíš pro sebe, což tak často nedělal. Aspoň tedy né nahlas.
"No, nejspíš to nebude mít co dělat s tím, proč jsme tady. Jdi něco vytáhnout z našeho modrého přítele." dodal ještě a trochu se uvelebil v křesle. Plechovka tě popohnal povzbuzijícím zapípáním.

Nahodila jsi ležérní úsměv a pomalu, nenuceně, vyrazila ke kruhovému baru. Snažila jsi se vypadat co nejmíň nápadně, což se ti díky tvé výšce poměrně dařilo. Cestou se za tebou ohlédlo několik hostů, ale spíš způsobem, jakým se dívají na všechny procházející.
U baru sedělo jen šest bytostí. Dva lidé, kteří něco probírali nad sklenkou fialově zbarveného vína, jeden Iktochi srkající whiskey a tři rodiani, kteří si odskočili odpočinout od sabbacového stolu.
Vyškrábala jsi se na jednu z barových stoliček a čekala, až si tě barman všimne. Ten chvíli obsluhoval náročné tužby rodianů, než tě zaregistroval. Upřel na tebe své rudé oči a pozoroval tě. Moment na to vykouzlil na tváři úsměv a vydal se k tobě. Bylo těžké odhadnout jeho věk, už jen proto, že jemu podobného jsi ještě nikdy neviděla.
"Vítejte v Bláznově doupěti, slečno." pozdravil tě basikem s lehkým přízvukem.
"Co vám můžu nabídnout? Trochu Corellianské whiskey? Nebo snad Menkooro?" zeptal se vlídně a ani se nesnažil zjistit, jestli jsi právně způsobilá k pití alkoholu. Na Roraku se na zákony opravdu moc nedbalo.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Albina
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 03.10.2014 11:32:46
Bydliště: Mezi světy

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Albina »

Rorak 5, Bláznovo doupě:

Bylo na tom cosi znepokojivého, když se Kanre z celého lokálu soustředil zrovna na hrdličky, které by nás sotva mohly ohrozit, nebo být nějak důležité.
Má pravdu- kdo normální by toužil po dostaveníčku zrovna na místě, kde každý tahá zbraně? Ať je to jakoliv, teď bych se měla spíš soustředit na rozhovor s modráskem.
Zvedla jsem se, pomaleji než předtím, a konečně vyrazila k baru. Nebylo tam zrovna narváno, takže o místo nebyla nouze. Usadila jsem se a čekala, až barman obslouží skupinu žíznivých gamblerů.
Ty rodiani pijou jak nezavřený, tohle asi bude chvíli trvat…
Barman mě ale překvapivě zpozoroval docela brzy. Podvědomě jsem nachvíli zatajila dech, když jsem mu pohlédla do zářivě červených očí, ale hned, jakmile jsem se zpamatovala, jsem úsměv opětovala. Nezvyk. Ještě nikdy jsem nepotkala bytost s takhle uhrančivýma očima a výraznou barvou kůže.
Tak to vypadá, že jsem doteď neviděla ještě spoustu věcí. Pořád se mám čemu divit.
Bylo by divný se rozvalit na baru a prostě jenom drbat s barmanem, aniž bych si koupila pití.
„Chtěla bych trochu Menkooro…“
řekla jsem pevným hlasem, abych nepůsobila jako úplné mládě. Kterým už dávno nejsem. Ať si říká kdo chce co chce.
Usoudila jsem, že bych měla začít s výzvědami a rychle navázala na svou objednávku:
„A taky by se mi hodily nějaké informace. Není něco zajímavého na trhu s „levnou pracovní silou“?“
Ukončila jsem svůj vyčerpávající projev a prsty se opřela o hladký povrch baru. Příliš jsem si svou řeč nepromyslela, tak mě zajímalo, jak to dopadne.
Cejchem svého rodu
označí si bestie.
A kdo jej jednou spatří,
ten jen těžko přežije.

-Seriál Grimm: Hodina smrti


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Phate »

Rorak 5, Bláznovo doupě:

Barman se nad tvou přímočarostí usmál a zpod baru vytáhl láhev, jejíž etiketa vypadala velice staře. Sebral dvě sklenky a do obou nalil rudě zbarvenou whiskey. Skleničku ti podal a sám vypil obsah té své na jeden lok. Když jsi následovala jeho příkladu, whiskey ti sežehla útroby a tvým tělem projela vlna tepla. Byla řádně vyzrálá.
"Ta je na podnik." řekl barman a nalil ti ještě jednu.
Mezitím se vedle vás ozvali rodiani. Jednak vyžadovali dolití a pak lehce nevkusným způsobem ohodnotili tvou osobu. Chiss se odebral, aby pány uklidnil a doplnil jim sklenice.

"Každá informace má svou cenu." spustil, jakmile se vrátil od tří zelenáčů, kteří hlasitě srkali alkohol.
"Předně by to asi chtělo specifikovat, co "zajímavého" hledáte, slečno. Venku je několik pódií se zajímavýmmi věcmi. Urostlí wookieeové, kteří zastanou každou práci. Ale obyčejný otrok asi nebude to, co hledáte, že? Tady v baru je pár lidí, co prodává zvláštní jedince, které v této galaxii nikdo nikdy neviděl." pokračoval ve svém monologu. Nesnažil se ti vysmát za tvůj přímočarý způsob, ale spíš hovořil jako obchodník. Zřejmě jsi nebyla první, kdo se ho přišel zeptat na nějaké informace o místním dění. A podle toho jak hovořil to vypadalo, že o něm nejspíš ví více než dost.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Albina
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 03.10.2014 11:32:46
Bydliště: Mezi světy

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Albina »

Rorak 5, Bláznovo doupě:

Vzala jsem si sklenku a červenou tekutinu po vzoru barmana vypila na ex. Chutnalo to… zvláštně. Ale v tom dobrém slova smyslu. Celé nitro mi až po konečky prstů zaplavil příjemný, hřejivý pocit.
Modrásek přede mě postavil ještě jeden drink, za což jsem ho odměnila nejpříjemnějším úsměvem, jakým jsem dovedla, a poděkováním.
Je to docela sympaťák,
pomyslela jsem si a usrkla z skleničky. Pití mi ale okamžitě zhořklo, když začali hulákat div že ne na celý lokál ti rodianští ochmelkové.
Tohle vážně přehnali! Já jim ukážu, že si nemají vyskakovat…!
S klokotající krví jsem pohledem zkontrolovala, jestli jsou mé nože pořád na svém místě v pouzdrech. Ale naštěstí mě vlna vzteku přešla rychleji, než jsem po nich stačila sáhnout.
Dost! Máte kliku, že mám lepší věci na práci! Prasata…
Na uklidněnou jsem upila ze svého pití a znovu se začala věnovat barmanovi, který se mezitím stačil vrátit.
No, tak dál. Hlavně se neprokecnout.
„To opravdu nehledám. Můj… kontakt má zájem jen o mladé lidské ženy. Tak do osmnácti let. Je ale vybíravý- musí mít nějakou genetickou zvláštnost. Já nevím, třeba neobvyklou barvu vlasů, očí… a tak.“
Vzpomněla jsem si na Kanrovu poučku. Nebezpečná a štědrá. Je čas vyzkoušet to v praxi.
„Pokud mi pomůžete, nebudete škodnej,“
dodala jsem významně.
Cejchem svého rodu
označí si bestie.
A kdo jej jednou spatří,
ten jen těžko přežije.

-Seriál Grimm: Hodina smrti


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Phate »

Rorak 5, Bláznovo doupě:

Barman se chyvíli tvářil, že přemýšlí. S největší pravděpodobností věděl přesně, kde na takové zboží narazit a asi i tušil o co vám konkrétně jde, ale spíš přemýšlel nad tím, kolik ti toho říct, aby to pak nebyl on, po kom prodejci půjdou, jestli to všechno špatně skončí.
Mezitím se opět ozvala trojice podnapilých hráčů, vyžadující další doplnění prázdných sklenic. Chiss se omluvil a šel pánům splnit jejich přání a také je trochu ukáznit, neboť přitahovali pozornost nejednoho zákazníka v baru, což nebylo nic dobrého.
Rozhlížela jsi se po baru, jestli se něco nezměnilo. Až na zabrackou dvojici, která teď procházela okolo tebe, bylo vše při starém. Nikdo nepřibyl a tvůj mentor stále seděl se s klenkou piva a povídal si s Plechovkou.

Zabracké dvojici, na níž tě Laurent upozornil, neuniklo, že jsi "jedna z nich" a oba ti věnovali zvídavý pohled. Bylo na něm něco lehce děsivého. Rozhodně to nebyl pohled zamilovaného páru, ale spíš Nexu, chystajícího se rozsápat svou kořist. Všiml si toho i Kanre a instinktivně šáhl pod stůl pro jeden ze svých blasterů. Naštěstí se nic nestalo a dvojice se v tichosti vytratila z podniku.

To už se vrátil barman s omluvným obličejem. Jeho ukáznění trojice pobudů zapůsobilo celkem dobře, neboť nyní seděli a ani nedutali. Vypadali lehce vystrašeně a nervózně se rozhlíželi okolo.
"K tomu zboží." začal pomalu a trochu ztišil hlas. "Váš...kontakt," napodobil styl, jakým jsi to prve řekla ty, "by takové specifické zboží nalezl jedině ve VIP sekci. Běžní kupci o tohle nemají zájem a běžní prodejci nic takového ani nenabízejí. To co je k vidění okolo, je většinou standardní pracovní síla." potvrdil tak domněnku a obavu, že se vaše mise značně zkomplikuje.
"Ve VIP zóně nejsou povoleny zbraně a obchoduje se tam s velkými částkami. A co je nejdůležitější," odmlčel se, aby dodal tomu faktu na vážnosti, "je tam vstup pouze na pozvání." dokončil větu a opět ti dolil whiskey.
Nejspíš jsi se mu líbila, neboť byl docela vstřícný. Pokud jsi měla nějaké další otázky, teď byla ta pravá chvíle.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Albina
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 03.10.2014 11:32:46
Bydliště: Mezi světy

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Albina »

Rorak 5, Bláznovo doupě:

Rodiani konečně začali být trnem v oku i ostatním hostům a se škodolibou radostí jsem sledovala, jak je barman srovnává.
Snad už budou zticha. To jejich vřískání se vážně nedá poslouchat,
ušklíbla jsem se pro sebe a rozhlédla se, jestli nedošlo k nějaké radikálnější změně. Zachytila jsem přitom pohled toho páru. Pozorovali mě. A já si přestávala být tak skálopevně jistá, že nám tihle dva nemůžou ublížit. Neznala jsem sice jejich úmysly, ale jejich oči přímo křičely, že zrovna dobré nebudou. A oči nedokážou lhát.
Automaticky jsem se připravila vytasit nože a zaútočit, pokud by se o něco pokusili. Srdce se mi přitom rozbušilo tak silně, jako by se chtělo probít skrz hrudník a pancířem ven.
Tohle je něco jiného, než chtít v afektu napráskat třem opilcům. Proti… „vlastním“ jsem ještě nikdy nebojovala.
Okamžitě jsem si v duchu vynadala.
Kanre mě vycvičil, abych dokázala vzdorovat komukoliv. Jestli mě ta dvojice napadne, zaslouží si nářez. Nejsem jedna z nich. Už ne.
Nakonec k ničemu drastickému nedošlo- prostě prošli kolem a zmizeli z lokálu. V jediném okamžiku se stali součástí nekonečného davu.
Stáhla jsem ruce z rukojetí, opřela se o bar a předstírala, jako by se nic nestalo. V hlavě jsem si ale celou situaci přehrávala od začátku do konce pořád dokola.
Proč mám takovej špatnej pocit, že o nich ještě uslyšíme?
Krátce po jejich odchodu se barman vrátil. Asi už měl v uklidňování nejrůznějších živlů nějakou praxi, protože hráči teď seděli na svých místech jako oukropečci.
Hmm. A to jsem si myslela, že nezmlknou, dokud jim někdo nevrazí. Ono taky záleží na tom, jak dlouho jim to vydrží.
Pozorně jsem naslouchala, když barman začal mluvit. Takže Veum bude někde ve VIP sektoru.
Který je ostře hlídaný. A my se tam musíme dostat potichu. Tak to už vidím živě a v barvách. Co teď?
„To je nemilé,“
hlesla jsem tiše, napila se nově dolitého pití a dala se do usilovného přemýšlení o dalším postupu. Najednou mě něco napadlo. Nebyl to nejgeniálnější nápad, ale jediný, který jsem momentálně měla.
„Pozvaní se určitě musí nějak prokázat, že? A nebyla by tu nějaká dobrá duše, která by mě tam mohla nějak protáhnout? Je to moc důležité.“
Cejchem svého rodu
označí si bestie.
A kdo jej jednou spatří,
ten jen těžko přežije.

-Seriál Grimm: Hodina smrti


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Phate »

Rorak 5, Bláznovo doupě:

Na tvé vyjádření podráždění barman pouze přikývl. Před tebou se právě objevil ten nejhorší možný scénář. Dostat se do přísně hlídané sekce, kde je absolutní omezení jakýchkoliv zbraní a kam se dá dostat pouze na pozvání. Úspěch bude už jen to, že se vám podaří dostat dovnitř. Jestli se dostanete ven i s kořistí, aniž by jste vyvolali nějaký větší rozruch, bude to mistrovské dílo.
"Co vím, tak se pozvánka ukazuje minimálně u vchodu a u první prohlídky. Přiznám se, že jsem ve VIP sekci nikdy nebyl." spustil Chiss, aby odpověděl na tvé další dotazy.
"Důležité." řekl potom pomalu a poválel to slovo v ústech. Zřejmě si pomalu dovštípil o co se znažíte a že by to pro něj nemuselo dopadnout dvakrát dobře.
"S pozvánkami je to těžké. Jsou různé na různé akce. S tímhle já vám asi nepomůžu." rozhodl se, že už ti toho řekl více než dost a udělal malý krok dozadu aby tím dal najevo, že váš rozhovor skončil. Nyní následovala platba za poskytnuté informace.
Pomalu jsi posunula po baru kreditní čip se dvěma stovkami a zdvořile poděkovala. Barman čip sebral a vydal se k dalším zákazníkům.

Pomalu jsi došla zpět k vašemu stolu. Laurent odpočíval po vydatném obědě a na židli vedle něj ležely krabice s extra objednávkou.
"Pár stejků na "doma"." vysvětlil, když jsi se na balíčky podívala.
"Takže, co jsi se dozvěděla?"
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Albina
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 03.10.2014 11:32:46
Bydliště: Mezi světy

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Albina »

Rorak 5, Bláznovo doupě:

Žádný úkol nikdy nebyl snadný. V tom taky spočívalo kouzlo tohohle života. Přesto mi z těch vyhlídek zrovna do smíchu nebylo. Jediné, co jsem si jakž takž dovedla představit, byla cesta tam. Zpátky s Merete už ani náhodou. A informace od barmana situaci v mých očích nijak nevylepšila.
To zní fakt výborně, u vchodu a první prohlídky. Ale jistý to není. Super.
Bylo jasné, že lepší zprávy už nedostanu. Barman dal jasně najevo, že do většího rizika nehodlá jít. Protože byl předtím ochotný, neměla jsem mu to příliš za zlé.
Holt udělal svoje, do malérů ho tahat nemusíme.
Chápavě jsem pokynula hlavou, vytáhla z brašny čip s penězi a zaplatila. Po odečtení mi toho moc nezbylo- akorát tři stovky.
No, sympatickej, ale levnej zrovna není.
„Děkuju vám za všechno,“
řekla jsem ze slušnosti, zvedla se a vykročila zpátky ke stolu, kde už na mě čekali, dokonce i s objednávkou. A velice známou otázkou.
Ujistila jsem se, že nikdo nevítaný není v doslechu, opatrnosti není nikdy nazbyt, a až poté polohlasně promluvila:
„Nevypadá to moc dobře. Musíme do VIP sekce, jenže bez pozvánek, které se na každou akci liší, nás tam nepustí. Akorát nemám ponětí, jak se k nim dostat.“
Leda okrást někoho z VIP hostů. Stejně nám pravděpodobně nic jinýho nezbude. Ale pokud má Mandalorian nějaký plán- chci ho slyšet. Vždycky měl plán, proč by to mělo být teď jiné?
Cejchem svého rodu
označí si bestie.
A kdo jej jednou spatří,
ten jen těžko přežije.

-Seriál Grimm: Hodina smrti


Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Phate »

Rorak 5, Bláznovo doupě:

Mandalorian si vyslechl nejnovější info, zatímco se barman vrátil ke své práci a usměrňování těch veselejších zákazníků. Laurent si lehce nepřítomně mnnul bradu, jako to vždy dělával, když se snažil promyslet plán do nejmenších detailů. Zpravidla mu to vydrželo i několik hodin, během kterých se ukázalo, že svou práci bere opravdu vážně.
"Toho jsem se bál. Komplikace." řekl nakonec, ale žádný důmyslný plán, jak se dostat k vašemu cíli, nevyslovil. Akorát mávl na servírku, která ladně přihopsala a zase odhopsala se zaplaceným účtem a velice štědrým dýžkem.
"Ale jak říkával můj buir, komlikace je pouze převlečená příležitost." dodal, jakmile byla servírka z doslechu a pomalu se zvedl k odchodu. Nasadil si mandalorianskou přilbu a vyrazil ven. Rychle jste ho s Plechovkou, který nesl řízky, následovali a vyběhli z baru na hlavní podlaží.

Na hlavním podlaží to stále žilo svým životem. Prodejci obyčejné pracovní síly vykřikovaly své nabídky a dychtiví kupci na ně hulákali cifry. nešťastní otroci měli buďto náhubky, nebo rezignovali natolik, aby protestovali proti svému osodu.
"Teď chci, aby si se pořádně zamyslela a řekla mi veškeré alternativy, které tě napadnou v souvislosti s naším úkolem." řekl po chvíli Laurent, když jste se vmísili do davu. Nejspíš měl nějaký plán vymyšlený, ale tuto vyučovací techniku používal velice často. Vyslechl si všechny tvé návrhy a pak je jeden po druhém probral, aby jsi pochopila proč je daná alternativa nevyhovující, nebo se naopak snažil rozvinout tu, která se ubírala správným směrem. To všechno bylo samozřejmě poměrně relativní, neboť do celého procesu mohlo vždycky vstoupit několik proměnných a celý plán zhatit. Na druhou stranu bylo dobré pro tebe, že jsi mohla čerpat z bohatých zkušeností svého mentora.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Albina
Učedník
Učedník
Příspěvky: 49
Registrován: 03.10.2014 11:32:46
Bydliště: Mezi světy

Re: Cena svobody - výcvik pro Nie Ancta (Albina)

Příspěvek od Albina »

Rorak 5, Bláznovo doupě:

Kanre očividně nějaký plán měl, aspoň co jsem mohla soudit z jeho gest.
Tak sem s ním, ať se pohneme dál.
Jenže nic takového- Mandalorian pouze zaplatil, narazil si na hlavu přilbu a vyrazil ven.
A ZASE neupozornil! Taky by ho nezabilo, kdyby na mě předtím houknul, abych nemusela běhat jak blbec,
protočila jsem oči.
„Pojď, Plechovko, jdeme!“
Zvolala jsem na R2.
„Než se nám ztratí… Protože já nemám šanci přes všechny ty týpky kloudně vidět,“
dodala jsem když se za námi dveře baru zavřely. Zástup se od doby našeho příletu nijak neztenčil- a o vysoké čahouny, kteří mi zavazeli ve výhledu, pořád nebylo nouze. Společně s droidem jsme ale Mandaloriana dohnali.
Tak jo, je to na mě. Zapoj mozek. Jak bychom se tam mohli dostat? Nevím jak Kanremu, ale mě říkali, že příležitost dělá zloděje…
„No, nejprve mě napadlo „vypůjčit“ si v nestřežené chvíli od nějakých hostů jejich pozvánky. S dobrým načasováním a rozptýlením by to mohlo klapnout.“
Abych si lépe utřídila myšlenky, počítala jsem své nápady na prstech. Tohle byl první. A pořád se to dalo počítat za neuvěřitelnej pokrok.
„Nebo se můžeme pokusit podmáznout hlídače. Každý systém má své chyby a nikdo není neúplatný.“
Jenže ne taky každý je laciný a já už nemůžu přispět víc, jak tři stovky. To je druhý plán. Co dál?
Na ruce jsem přičetla další prst a zamyšleně se zahleděla na astromecha s naší chutnou objednávkou.
„Ještě by šlo, aby se Plechovka naboural do systému a trochu si pohrál se zabezpečením. Případně, a to mi připadá mnohem lepší, bychom si mohli zahrát na poslíčky. Jako že neseme někomu z VIP zóny jídlo a náš zákazník by byl velice nespokojený, kdybychom se zpozdili. Prostě se prokecat dovnitř. Nic víc mě nenapadá.“
Ukončila jsem své rozjímání a čekala, co na to Kanre.
Cejchem svého rodu
označí si bestie.
A kdo jej jednou spatří,
ten jen těžko přežije.

-Seriál Grimm: Hodina smrti


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“