Tarbor Namentin - Pochod v ocelové rakvi

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Tarbor Namentin - Pochod v ocelové rakvi

Příspěvek od Phate »

Úvod - 8 BBY
Pochod v ocelové rakvi

Je to již devět let od konce Klonových válek a nastolení vlády Galaktického Impéria v jehož čele si mocný Imperátor podmaňuje galaxii pomocí toho nejlépe vycičeného vojska. Neporazitelné loďstvo si podmaňuje temný vesmír, zatímco pozemní jednotky s podporou těžké techniky dobývají města a vesnice. V obraně Impéria pomocí těžké techniky našel svůj cíl i mladý Tarbor Namentin, jehož výcvik se pomalu, ale jistě chýlí ke konci.

Corulagská Akademie, výcvikové prostory:

Přímá rána do pravé strany rozhodila kolos pochodující ze strmého kopce. Měl si co dělat abys včas vyrovnal a zkorigoval další postup. Seděl jsi v pilotním křesle dvounohého chodce označeného jako AT-ST a po tvém boku seděl jako vždy Rondu Bok, tvůj velmi dobrý přítel a jeden z nejlepších střelců, kterého jsi během výcviku potkal. Rychle jste si padli do noty a stali se velmi sehranou dvojkou, která zdolávala většinu výzev s precizní přesností.
Nyní měl Rondu nehezký šrám na hlavě a pohmožděnou ruku od velmi silné rány, kterou schytal váš chodec a která rozšklebila pancíř v nepříliš vzhlednou květinu s otrými hranami.
Byl to jeden z nejtěžších cvičných programů, které jsi doposud absolvoval a rozhodně pro vás dva nevypadal moc dobře.
"Ještě jednu ráno a je po nás. Musíme se schovat mezi stromy a najít lepší palebnou pozici. Máme jen MS-4, zbytek vyřadili. Divim se, že ještě držíme pohromadě." zhodnotil váš stav Rondu a nemýlil se. To, že chodec stále šel byl spíš zázrak. Z vaší jednotky zbylo už jen pár stormtrooperů rozesetých v zalsněné krajině a dvě lehká ATčka.
Chtěl jsi něco namítnout, ale v tom se ozvala obrovská rána a následný náraz tě vymrštil kupředu. Hlavou jsi narazil do jednoho z průzorů, což tě na moment omráčilo.

Když jsi přišel k sobě, ležel si na ošetřovně spolu s několika dalšími studenty. Většina měla jen menší zranění, ale i tak byli nuceni odbýt si nějaký čas zde. Tvé zranění spočívalo v lehkém šrámu na hlavě, který teď zakrývala baktou napuštěná náplast. Na lůžku vedle tebe seděl Rondu s rukou omotanou k rameni.
"To sme pěkně podělali. Velitel nám to dá na brífingu pěkně sežrat. Neválej se a poď, už na nás čekaj." prohodil s úsměvem a seskočil z postele. Následoval jsi ho chodbou směrem k brífingovým místnostem.
___________
Takže tě ještě jednou vítám. V prvním příspěvku jen sepiš pocity z toho co se dělo, nějakou interakci s Ronduem. Neposouvej děj dál než do brífingové místnosti.
Přeju příjemné hraní!
“There’s no blade as keen as surprise.”


Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Tarbor Namentin - Pochod v ocelové rakvi

Příspěvek od Korchon »

Corulagská Akademie, výcvikové prostory:
Takhle jsem se naposledy cítil když jsem naboural otcův speeder.
Jenže tentokrát za to nemůžeš. Problesklo mi hlavou. Vzápětí jsem si musel vynadat. Byl to můj stroj. Moje odpovědnost. Ano, průzkumníci nás měli varovat před těmi kanóny, ale to byl jen komplikace, kterou jsem měl předpokládat. přece do nás pořád hustili, že v bitvě se pokaždé něco pokazí. My se tomu musíme, co nejlépe přizpůsobit. To je rozdíl mezi námi a bitevními droidy o kterých mi říkal otec když mluvil o Klonových válkách. Člověk je flexibilní. Někdy ne dost. Pomyslel jsem si trpce.
Ty se trápit nemusíš, řekl jsem Ronduovi. Byl bledý v obličeji a rukou si neustále vjížděl do svých krátce sestřižených vlasů, což dělal vždy když byl nervózní.
A na tos přišel jak?
Ušklíbl jsem se. Podrážděný tón v jehu hlasu jen dokazoval jak špatně na tom je.
Nemůžeš trefit co nevidíš. Navíc když nás dostali byli jsme natočení tak, žes prostě nemohl zaměřit.
Rondu se jen smutně usmál. Pak prohlásil:
Ne, Tarbe, v té mašině jsme byli spolu, takže jsme to taky spolu podělali a teď si to spolu vyžereme.
To po tobě nemůžu chtít, víš co by to mohlo udělat s tvejma výsledkama?
Jen zakýval hlavou. Věděl to. Moc dobře to věděl a stejně si to chtěl vyžrat se mnou. Lepšího parťáka jsem si nemoh přát. Zbytek cesty jsme mlčeli.

Dveře do brífingové místnosti byly před námi. točil jsem se k Ronduovi a hodil jsem po něm povzbudivým úsměvem.
Tak to aspoň dáme sežrat tomu troubovi od bigošů co je tak línej zvednout komlink no ne?
Rondu se jen zazubil a pravil:
To si piš. pak jsme společně a odhodlaně vkročili do místnosti.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Tarbor Namentin - Pochod v ocelové rakvi

Příspěvek od Phate »

Corulagská Akademie, brífingová místnosti:

Podle prvního pohledu do zaplněné kruhové místnosti jste poznali, že jste poslední příchozí a opravdu se čeká pouze na vás. Kadeti byli jako vždy rozesazení do dvou půlkruhů nad sebou a hleděli na velitele Kraxe, který přecházel před holografickou mapou bojiště, které vám bylo od včerejšího dne velmi dobře známé. Celá místnost tak působila jako amfitéátr s naštvaným hercem na pódiu.
Už jste se chtěli omluvit, ale Krax vás zarazil rukou a ukázal na dva poslední volná místa.
"Co sem řikal? Zase poslední." špitnul tvým směrem Rondu, když jste se usazovali.
Velitel Krax, který měl na Akademii pověst toho nejpřísnějšího a nejdůslednějšího výcvikového instruktora stále přecházel před mapou bojiště. Byl to vysoký muž s velmi statnou postavou, mnoha zkušenostmi z boje všeho druhu a kamennou tváří. Nyní si vás jednoho po druhém prohlížel svým propichujícím pohledem. Nikdo z přítomných se neodvážil nekoukat mu zpříma do očí, natož pak promluvit. Většina kadetů se ani neopovažovala pohnout.
"Takže," zaburácel hlubokým hlasem, který se okamžitě rozprostřel do posledního koutu místnosti. "to co jste včera předvedli nebylo ani na úrovnikadetů z prvního ročníku. Kdyby všichni bojovali jako vy, Impérium by zaniklo v řádu hodin! spražil vás hned ze začátku, což se vzhledem k vašemu výkonu dalo očekávat.
"Pozemní jednotky." otočil se nejprve k mapě, kde vyznačil pohyb jednotek stormtrooperů na bojišti a poté ke skupince kadetů sedících po levé straně. "takhle mizernou kooperaci jsem snad ještě neviděl. Co to sakra mělo být u prvního stanoviště? Jak vás napadlo se přesunout dál bez krytí těžké techniky? Tím se dostáváme k vám." dořekl a otočil se na hlouček tvých důvěrně známých přátel, kteří taktéž operovali s tanky a chodci.
"Nehlídali jste si perimetr! Ztratili jste taktickou pozici na stanovišti na kopci a ke všemu jsme díky vám přišly o tři AT-ST a jedno AT-AT! začal pomalu křičet.
"Ani trochu se mi to nelíbilo!" zařval na všechny až sebou první řada znatelně cukla. "Teď chci slyšet vaše návrhy na vylepšení strategie, neboť zítra v sedm nula nula nastupujete znovu a tentokrát vás opravdu nebudu šetřit. Tedy, poslouchám." pronesl a opřel se o holografický stůl.
Chvíli bylo naprosté ticho až se z řad stormstrooperů ozval jeden z velitelů menší jednotky, na které byli kadeti rozděleni. Chvíli líčil možné postupy, které by zabránily dalšímu fiasku. Postupně se tyto návrhy rozrostly v debatu a vymyšlení nové strategie.
"Jasně, dneska vymyslíme strategii a zejtra nám to dá Krax pěkně sežrat až to celý zase změní." dloubl do tebe Rondu.
"Vy dva!" zaburácel instruktorův hlas a sál utichl. "Máte nějaké poznámky ke strategii obrněných jednotek?! zeptal se a jeho pohled mířil na tebe.

_____
Jenom poznámka. Mluv pouze za svojí postavu, nikoli za NPC. Pokud chceš navázat delší hovor, tak ho začni a a já na to v dalším příspěvku nějak navážu, ale hraješ pouze za sebe.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Tarbor Namentin - Pochod v ocelové rakvi

Příspěvek od Korchon »

Corulagská Akademie, brífingová místnosti:
Ač to bylo těžké podíval jsem se Kraxovi do očí.
Se vší úctou pane, mám. odpověděl jsem. Drze bez vyzvání jsem přešel k holomapě
Předpokládejme, že nepřítel svá postavení změní. Při postopu na místa, kde byl minule, by nás mohl chytit do křížové palby. proto navrhuji přispůsobit postup tak aby se nám protivník sám ukázal, ať už je kdekoliv. V prvním sledu by šla pěchota společně s AT-ST a přitáhla by na sebe palbu. Ikdyž tam nevidím dokážu si živě představit ty nevraživé pohledy zřead Stromtrooperů a posádek AT-ST.
AT-AT s průzkumníky na speedrech vyčkají až nepřítel spustí palbu a teprve poté se zapojí do boje. AT-AT využije svých výkonných děl a budě ničit stanoviště po stanovišti. Průzkumníci využijí své mobility a palebné síly, dostanou se zboku za protivníka a napadnou ho zezadu. AT-ST s pěchotou budou mezitím opětovat palbu a následně proniknou mezi nepřátelská postavení, která pak zaberou. Tady máš svou taktiku Kraxíku. Pomyslím si při cestě spět na své sdadlo.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Tarbor Namentin - Pochod v ocelové rakvi

Příspěvek od Phate »

Corulagská Akademie, brífingová místnosti:

Tvé shrnutí strategie se neobešlo bez vlny nevole, kterou vyvolalo zejména využití pěších jednotek jako návnady. Z řad stormtrooperů k tobě doléhaly nadávky, zlostné pohledy a helichotivá gesta. Ani velitel Krax se netvářil zrovna nadšeně, ale poznámky si prozatím nechal pro sebe.
Ještě chvilku po tvém odchodu si prohlížel taktickou mapu a uvažoval nad tvým, dalo by se říct, učebnicovým přístupem k řešení problému. Moment na to se s úsměvem, který u něj neznačil naprosto nic dobrého, otočil vaším směrem.
"Výborně, takže tady poručík Namentin povede zítřejší útok. Nástup je v šest nula nula na počátečním shromaždišti. Rozchod!" zavelel a sám se vydal ven z brífingové místnosti s úsměvem na tváři.
"No tak teď sis nasral do bot kamaráde." spustil Rondu a rozhlížel se po ostatních kadetech, kteří se znechuceně dívali tvým směrem.
"Viděl si jak se Krax díval? Tohle nebude jen tak. A vůbec, měli bysme vypadnout než se na nás vrhnou bělouši." řekl nahonem a začal se rychle zvedat, když se k vám sunula menší skupinka stormtrooperů s vražedným pohledem.
Než jsi ho stačil následovat, obklopila tě horda masa v podobě šesti mužů.
"Tak poslechni, Tarbore. Jestli z nás zejtra uděláš rancoří potravu, Krax bude tvůj nejmenší problém." řekl jeden z nich výhružně a chvíli na tebe zíral. Poté se všichni sebrali a odešli.
Moc jsi neváhal a vydal se za Ronduem na ubikace, aby jsi se připravil na zítřejší boj a ještě promyslel strategii.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Tarbor Namentin - Pochod v ocelové rakvi

Příspěvek od Korchon »

Corulagská Akademie, chodby (ceta na ubikace):
Cestu samotnou jsem ani moc nevnímal, hlavu jsem měl plnou ítřejší bytvy. procházející důtojníky a instruktory jsem zdravil automaticky jedině díky drilu, který nám neustále vtloukaly do hlavy.
Jestli z nás zejtra uděláš rancoří potravu, Krax bude tvůj nejmenší problém. najednou mi prolétla hlavou slova toho stormtroopera. Asi si neuvědomoval, že ve skutečných bitvách to tak občas prostě je. Byl to idiot. jenže idiot se spoustou kumpánů, schopný udělat mi dost problému a modřin a vnitřních zranění...
Zítřejší bitvu musím vyhrát. Tak to prostě bylo. Taktiku samozřejmě pozměňím a to hodně. byl jsem si víc než jistej, že Krax přizpůsobí rozestavení a taktiku nepřítele tak aby moje jednoky padly do pasti.
Tak co Rondu, co navrhuješ? zeptám se parťáka.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Tarbor Namentin - Pochod v ocelové rakvi

Příspěvek od Phate »

Corulagská Akademie, útroby:

Pomalu jste s tvým kumpánem pochodovali chodbami, které se neustále hemžily spěchajícími kadety. V tuto hodinu se jich většina připravovala k večeři. Pouze několik málo jednotek se chystalo na simulovaný boj v noci, který jste měli již několikrát úspěšně za sebou. Poznával jsi některé své spolužáky, což vždycky vyvolalo mírné kývnnutí na pozdrav, neboť nebyl čas se zastavit a klábosit.
Rondu vedle tebe kráčel mlčky, což mu nebylo moc podobné a vypadal zamyšleně.
"Cože, co?" vychrlil, když mu došlo, že se ho na něco ptáš. "Jo jasně, promiň. Přemejšlel sem nad tou taktikou. Sice si to řek moc hezky, ale vztahovalo se to spíš k dnešku. Krax rozhodně nepoužije tu samou taktiku. Tim spíš, že ses mu tak drze vetřel ke stolečku." zažertoval, ale myslel to vážně. Už dneska jste vyvázli jen tak tak a to byla taktika nepřítele nastavená standardně.
"Musíš fakt promyslet každej možnej scénář. Neni náhoda, že je Krax považovanej za jednoho z nejlepších taktiků na akademii." dodal ještě, když jste se pomalu dostali do sekce ubikací.
Váš pokoj byl původně pro čtyři kadety. Nebyl říliš velký a skýtal dvě palandy, dva menší stoly a velice sromný šatník. Toalety a sprchy byly společné pro dané sekce.
V současné době jste jej obývali pouze ve dvou, neboť zbylí dva kadeti byli převeleni do jiné sekce.
"Skočim nám do jídelny pro něco k jídlu, v tom kraválu a návalu bysme jen těžko něco vymysleli. Zatim můžeš přemejšlet jak nám zejtra zachráníš prdel." řekl Rondu, opírajíc se o zárubeň zasouvatelných dveří. Moment na to zase rychle zmizel.
Měl jsi nyní pokoj pro sebe a své myšlenky. Každý ze stolů bylo možno využít jako taktický holoprojektor a v datapadu jsi měl veškeré záznamy z dnešního neúspěšného pokusu.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Tarbor Namentin - Pochod v ocelové rakvi

Příspěvek od Korchon »

Corulagská Akademie, Ubikace:
Přehrával jsem si průběh včerejší bitvy na hologramu a přemýšlím o taktice. K tomu jsem hledal nejvhodnější místa pro nepřátelská děla a cestu pro naše chodce. Pokud by se některý dostalo na moc prudký svah špatným úhlem byla by to katastrofa a nepřítel by nemusel vypálit ani ránu.
hmm tudy by to možná šlo pomyslím si při pohledu na mělké údolí. Sice trochu víc zaměstnám průzkumníky, ale od toho přece jsou.
Svoje síly jsem chtěl při útoku rozdělit na poloviny přičemž jedna skupina zaútočí nejprve na stanoviště na severozápadě a poté podpoří útok mé skupiny na severní stanoviště. Já se svou skupinou se jakoby po oblouku přesunu právě k severnímu stanovišti a zboku ho napadnu. Pokud by se stalo, že by se mi to podařilo dost brzomohl bych se stkat se skupinou pochodující ke mě od severozápadního stanoviště. na stanovištích bych nechal několik stormtrooperů a obě skupiny by pak zaútočili na poslední stanoviště.
Najednou mě něco napadlo a já se musel usmát. možná to bylo jen plýtvání technikou, ale za pokus to stálo. komlinkem jsem zavolal Ronduovi.
Prosimtě, po cestě na spátek sebou vezmi osádku jednoho At-ST a dva stormtroopery a ať jsou v tom v čem zítra budou bojovat. Jo, a jestli se budou vzpírat, řekni, že je to rozkaz poručíka Namentina

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Tarbor Namentin - Pochod v ocelové rakvi

Příspěvek od Phate »

Corulagská Akademie, ubikace:

Z holografického záznamu, který jsi si pro jistotu přehrál hned třikrát, jsi mohl vidět, že vaše taktika byla naprosto amatérská. Jednotky stormtrooperů postupovaly bez zpráv od průzkumníků a doprovodní chodci, kteří měli sloužit jako krytí a hlavní palebná síla, zaostávali zoufale pozadu. Taktéž došlo ke špatnému čtení mapy, když se několik AT-ST dostalo na říliž strmý sráz, pro který nejsou tyto stroje určeny. Gravitace pak udělala své a pomohla tak značně vašemu nepříteli. Většina ofensívy byla zničena ještě před dosažením druhého stanoviště.
Z hodnocení velitele Kraxe, které bylo též připojeno k záznamu, jste si vysloužili tu nejhorší možnou známku a velmi nepěkné hodnocení, které by se nikomu z vás nelíbilo v konečných záznamech vašeho studia.

Tebou vymyšlená taktika spočívala na faktu, že půjde vše podle plánu a Krax si nebude moc vymýšlet. V takovém případě by teoreticky mohla vyjít, budou-li sedět počty nepřátelských jednotek z již proběhlé bitvy.

Rondu ti odpověděl až po chvíli a bylo znát, že má plná ústa. Vychrlil jsi na něj požadavky tak rychle, že nestačil ani pozdravit.
"Kluci od nás nebudou problém. Vidim zrovna dva co půjdou rádi." zamumlal s plnou pusou a na chvíli se odmlčel aby spolkl sousto a zpil ho.
"Ale nevim jak si představuješ, že k nám dotáhnu dva troopery v plný polní kamaráde. Každopádně to zkusim, sedí ttu ta míň vražedná skupinka z naší kumpanie. Snad jsme za chvíli u tebe." dodal a komlink utichl.
Chvíli jsi ještě seděl v naprostém tichu a projížděl si záznam, když se otevřely dveře do kterých okamžitě vpadl Rondu se slušně přeplněným tácem jídla, který postavil na protější stůl.
Za ním se do pokoje vměstnali dva mladíci, které jsi okamžitě poznal. Byli to Gero Dosh, jeden z nejlepších pilotů "átéček", spolu s Welerem Jo, jeho pravou rukou a výborným střelcem. Oba tě s úsměvem pozdravili a dřepli si na spodní postel, která byla blíže stolu u kterého jsi seděl.
"Tak o co jde? Rondu řikal, že je to kvůli tomu zejtřku nebo co? zeptal se tě Gero a Weler pouze souhlasně zakýval, neb měl, stejně jako Rondu, plnou pusu jídla.
"Tvoopži pfídou za chvíli." zamumlal Rondu, kterému bylo sotva rozumět. "Vypadali trochu vyjeveně, ale souhlasili." dodal ještě, když dojedl.
Než jsi stačil něco říct, dveře se opět otevřely a do pokoje vstoupili dva troopeři nesoucí přilby v ruce. Nepoznával jsi ani jednoho z nich. Aby taky ano, na bojišti měli tváře skryté za nicneříkající přilbou.
"Já jsem Jason a tohle je Verol." představil se jeden z nich a oba si sedli na protější postel a dále nic neříkali. Přísnější vojenský výcvik byl znát.
Nyní všichni seděli a hleděli na tebe, čekajíc co jsi si pro ně připravil a proč jsi je sem tahal.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Tarbor Namentin - Pochod v ocelové rakvi

Příspěvek od Korchon »

Corulagská Akademie, ubikace:[/u]
Zdravím vás pánové a děkuji, že jste přišli. Pokud chcete nabídněte si. Ukázal jsem na plný tác jídla.
zavolal jsem si vás kvůli zítřejší bitvě. Vy čtyři totiž budete krýt záda zbytku našich sil. Plán je následující zde vidíte směr našeho postupu. Gero, tvoje AT-ST bude postupovat s mojí skupinou, jak vidíš, my útočíme na to vzdálenější stanoviště. Potřebuju abysi se v půli cesty prudce stočil a na otevřeném kanálu mi ohlásil, že se ti zbláznilo řízení, a že si nad ním ztratil kontrolu. A ať je to přesvědčivé, taky to narafič tak aby ses zastavil jakoby směrem od k poslednímu stanovišti. Jakmile se zastavíte odpálíte uvnitř černou dýmovnici, radši si vemte tři, vždy když jedna vyhoří odpalte další.
Nyní k vaší části chlapi. Díky vaší zbroji vydržíte krátkou dobu ve vakuu takže by pro ně neměl být kouř z dýmovnice v uzavřeném prostoru problém. Proto pojedete ve jednou "Átéčku" s nimi, ALE ne jako stormtroopeři. Potřebuju abyste si vyměnili uniformy s Gerem a Welerem. Jakmile odpálí dýmovnici vyskočíte a budete prchat od tanku jako by měl bouchnout a skryjete se někde poblíž.
Nyní zpět k vám kolegové, pokud byste vypnuli všechny systémy vypadalo by to podezřele, takže necháte zapnuté senzory a energii do zbraní. Budete pozorně sledovat okolí. Pokud by nás chtěl nepřítel napadnout necháte ho přes sebe přejít a minutu po jejich odchodu nahodíte motory a energii a ohlásíte mi to. Heslo které budete volat je Kovadlina.

Obrátil jsem se na obě dvojce. Pánové chápu, že z toho plánu nejste moc nadšení, ale uvažte, pokud by to vyšlo budute mít spoustu bodů k hodnocení navíc. Jakmile jsem domluvil zahleděl jsem se každému do očí a čakal co mi k tomu řeknou.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Tarbor Namentin - Pochod v ocelové rakvi

Příspěvek od Phate »

Corulagská Akademie, ubikace:

Čtveřice mužů vyslechla tvůj plán a názornou ukázku na holografické mapě, kde byl pouze informačně nakreslen váš ideální postup terénem. Chvíli vypadali lehce zmateně ze všech těch informací, které jsi na ně tak rychle vychrlil.
"Tohle se mi nelíbí," spustil Verol, jeden z trooperů, který doposud seděl mlčky na posteli. " když pominu fakt, že máme přenechat zbroj těmahle dvěma, který jí v životě neměli na sobě. I kdyby se nám podařilo je naučit základy fungování systému přileb, v tom zmatku půlku zapomenout a my pak budeme s Jasonem na ráně v těch vašich kyblících." řekl trochu razantněji a bylo nadmíru jasné, že se mu ten plán nelíbí. Jason přikyvoval a stále hleděl na mapu. V obličeji mu ale byl vidět celkem jasný nesouhlas.
Bylo známo, že troopeři si bedlivě hledí své výbavy a naprosto na ní spoléhají. Představa, že by pobíhali venku pouze v hrudním pancíři bez senzorů jejich přileb, se jim nezamlouvala.
Chvílku na to si odkašlal Weler, postavil se k holografickému stolu a nahnul se nad něj aby měl bojiště hezky shora.
"Plán je to fajn, teda až na výtky našich naleštěných kolegů." rýpnul si do trooperů. "Ale uvědomuješ si, že ten pás bojiště je přinejmenším patnáct kiláků dlouhej? Jak vám budeme moct krýt záda, když budete čtyři kilometry před náma? Nehledě na to, že v protokolu je, že zdánlivě poškozená technika se má zkontrolovat, jestli by se nedala využít, takže pokud by se na vás někdo chystal zezadu, určitě nepudou všichni okolo átéčka, ale pošlou malou skupinu aby se podívala, jestli se dá opravit. Promyslel sis to pořádně Tarbore?" řekl aniž by to myslel nějak zle, ale logicky se nad problémem zamyslel a vyvodil důsledky, které by mohly z tvého plánu vyplynout.
"Zejtra de o všechno, výsledek pude do hlášení a po tom tvym výstupu na brífingu si na nás Krax bude chtít smlsnout. Nehledě na to, že si na tobě pak smlsnou leštěnky, jestli to poděláme." doplnil svého parťáka Gero.
Připomínky, které vznesli tvoji kolegové, zněly poměrně logicky. Když jsi je měl teď pohromadě, mohl jsi využít jejich znalostí a sladit postup obrněných jednotek s pozemními skupinami.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Tarbor Namentin - Pochod v ocelové rakvi

Příspěvek od Korchon »

Corulagská Akademie, ubikace:
Nad jejich připomínkami jsem se musel zamyslet. Hlavně nad těmi Welerovými. Zatím jsem řekl stormtrooperů.
Nechci po vás abyste je učili složité nastacování senzorů a funkcí přilby, to ani omylem. Potřebuju jen aby dokázali vydržet ve stísněném prostoru plném kouře bez, toho aby se udusili. Taky si uvědomte, že elitu z vás nedělá vaše zbroj, ale o co je pod ní. nebo jste snad ti nelepší vojáci z Impéria jen když máte na sobě vaše bílé pancíře? Navíc, v naší šedé kombinéze budete v podrostu nenápadnější než v naleštěné bílé. Pak jsem se obrátil na tankisty.
Welere sám si řekl, že by poslali malou skupinku aby zjistila, jestli se bude dát "átéčko" ještě použít. Takže nebudou počítat s plně funkčním strojem, který navíc budou ze zálohy krýt dva stormtroopeři. Přesto máš pravdu patnáct kiláků je fakt moc dlouhý úsek. Jenže terén je hustě zalesněný a kopcovitý, takže jejich technika, stejně jako naše, nemůže projít všude. Problém by mohl vyvstat pokud by měli repulzorový tanky a pásáky, ale to už je riziko. Proto bude lepší, když vás postavíme tak, aby kolem vás projít museli."
Na chvíly jsem se odmlčel a pokynul Welerovi aby přistoupil k holomapě.
Představ si, že si nepřítel protivníků. Ukaž, kudy by jsi nás napadl. Samozřejmě budeme mít vzadu taky průzkumníky. taky chci abyste při prvním náznaku vypadli.
Samozřejmě vy taky, nemyslete si, že vás tam jentak nechám. Pošlu vám naproti motorky. Řekl jsem rychle Jesonovi a Verolovi.
Pánové vím, že je zde velké riziko ale jestli se dostaneme přes tohle cvičení tak při dalších akcích po galaxii budou vždy.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Tarbor Namentin - Pochod v ocelové rakvi

Příspěvek od Phate »

Corulagská Akademie, ubikace:

Dvojici trooperů se tvá výtka moc nelíbila, ale museli uznat, že máš pravdu. I přes to se jim nelíbilo, že budou muset pobíhat po lese chráněni pouze kyblíkovitou přilbou a hrudním plátem. Trénink na to samozřejmě měli, ale to nic nemění na faktu, že proti větší skupině nepřátel by měli mnohem větší šanci se všemi svými senzory. A to i v případě zálohy, kterou jim bude poskytovat átéčko.
"Fajn, naučíme je jen základy aby v tom dýmu aspoň něco viděli a nesejmuli potom třeba nás." procedil Jason a dál oba mlčky seděli, hledíc co Weler vymyslí.
Ten se nyní skláněl nad holografickou mapou a zkoumal terén, který byl povětšinou hustě pokryt porostem v podobě stromů. Byly zde pouze malé úseky, které by se daly označit za louky a pak samozřejmě víceméně vykácené kopce, na kterých ovšem stála opevněná stanoviště nepřítele.
Najít tedy místo, kudy by nepřítel musel projít nebylo snadné.
"Vím, že jsme míjeli několik stezek, ale těžko říct, jestli se někde slejzaj v jednu, kde by se dalo átéčko odstavit. Škoda, že včera zařvali průzkumníci jako první. Ti by měli větší přehled." zhodnotil mapu po chvíli a tvůj plán tedy potkala menší komplikace.
Když jsi se sám podíval, opravdu zde nebylo viditelné místo, kde kudy by musel nepřítel projít aby vám vpadl do zad. Nehledě na to, že tvá jednotka bude rozdělena do několika menších skupin, mířících z více směrů a pokryje tedy větší území.
"Tohle prostě nepude." pustil se do toho Gero. "Nápad s "nenápadnym" krytím je sice fajn, ale na tak velký ploše bys musel těch strojů odstavit víc. A zase tolik jich nemáme abysme je mohli nechat stát v lese a doufat, že si pro ně někdo příde. Musíme vymyslet něco jinýho." dokončil svou řeč a spolu s ostatními, tentokrát i s Ronduem, který pomalu dojídal tvou večeři, se postavil okolo stolu a hledali možnou alternativu postupu.
"Máš ještě nějakej nápad, poručíku?" zeptal se trochu kousavě Jason, který teď stál vedle tebe v zářivě bílé zbroji.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Tarbor Namentin - Pochod v ocelové rakvi

Příspěvek od Korchon »

Corulagská Akademie, ubikace:
Zvážil jsem jejich námitky a ač nerad musel jsem s nimi souhlasit. No nic, je na čase spolknout hrdost a podívat se pravdě do očí.
Dobrá pánové, přesvědčili jste mě. Zapomeňte na to co jsem navrhoval a pokud nemáte žádné další otázky nebo připomínky můžete odejít. s tím jsem je propustil. Otázkou je co teď. S takhle nevhodným terénem se toho moc dělat nedá a vysoké chodící tanky jsou zde spíš jako přítěž.
To je fakt zoufalý když si tohle myslí i tankista. prolétlo mi hlavou a já se tomu musel smutně usmát. Starost mi dělaly hlavně obrovské AT-AT. Na svých čtyřech nohách jsou pořádně neohrabané a střelci na opevněných kopcích by je mohli vidět i v lese. Na druhou stranu mají dost tlustou kůži, přesto by prozradili pozi ci celého oddílu. Najednou se mi v hlavě objevil nápad a já se znovu usmál.
Rondu, poď sem. Zítra se s AT-AT oddělíme před dosažením cíle od ostatních a napadneme ho z jiné strany. Ta Čtyřnohá bestie je větší než rancorn, takže pokud by ji uviděli, mysleli by si že útočíme z jiného směru. Mezitím by ostaní provedli útok z původníí pozice. Co si o tom myslíš?

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Tarbor Namentin - Pochod v ocelové rakvi

Příspěvek od Phate »

Corulagská akademie, ubikace:

Čtveřice tvých spolubojovníků ještě chvíli postávali nad mapou a snažili se vymyslet nějakou strategii, která by vám zajistila vítězství, ale vzhledem k poslední zkušenosti a nabroušenosti vašeho výcvikového seržanta se všichni shodli, že bude asi nejsnazší postupovat standardně a strategii upravovat za pochodu, podle dostupných informací o pozicích nepřátelských jednotek a nastalých situací, které mohou hrát ve váš prospěch.
"Mějte se pánové, a neponocujte, zejtra na vác spoléháme." prohodil Weler, když spolu s Gerem odcázeli z vašeho pokoje.
Jason se svým kumpánem pouze kývly a z chodby se k tvým uších doneslo už pouze jenom remcání a nadávky. Pokud jsi to měl u trooperů rozházené díky své drzosti na brífingu, po tomhle menším debaklu to bebude o nic lepší.
Rondu stál mlčky u holografického projektoru a přehrával si záznamy. Bylo jasně vidět, že dobytí prvního stanoviště proběhlo ukázkově, ale potom už šlo všechno do sithu. Špatná koordinace jednotek a nesrozumitelné rozkazy vás dostaly na kolena a nepříteli se prakticky podařilo zlikvidovat veškerý útok na který jste se zmohli.
"Maj pravdu kámo, bude lepší naplánovat strategii až podle infa od průzkumníků." řekl Rondu ještě předtím, než jsi se zmínil o dalším nápadu s pochodujícím kolosem.
"Asi už je fakt pozdě...Myslíš, že by na to skočili? Že by se všichni vrhli útočit na ATčko a nechali zbytek stanoviště nechráněnej, nebo jen s malou posádkou?" řekl trochu uštěpačně, ale nemyslel to nijak zle. Jen sám moc netušil jak zítřejší bitvu pojmout a najít strategii, které by jste se mohli držet mu připadalo nemožné.
"Můžeme to zejtra probrat s ostatníma a zkusit se podle toho řídit u prvního stanoviště, uvidíme jak to dopadne, ale teď bychom fakt měli jít spát, je už dost pozdě." dodal ještě.
Když jsi se podíval na chronometr na zdi, zjistil jsi, že vám do budíšku zbývá necelých sedm hodin. Vypnul jsi záznam a vydal jsi se osprchovat do společných sprch na konci ubikačního sektoru.
Po krátké, leč příjemné sprše jsi ještě rychle něco snědl z toho co zbylo a zalezl do postele. Čekalo tě pár hodin spánku než se na tvá ramena usadí tíha velení a odpovědnost za možný neúspěch mise.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“