Peklo. Cesta tam a zase zpátky (RC-8016)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Peklo. Cesta tam a zase zpátky (RC-8016)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Asi před měsícem, Coruscant, operační velitelství SOBDE

Projektor vypadal přetíženě, což bylo něco, co si Mij Gilamar dokázal představit jen obtížně – dokud ta situace nenastala. Teď jen s přimhouřenýma očima zíral na průsečík corelianské obchodní trasy a lodní stezky. Postupně naskakovala další data.
Ne, tohle nepůsobilo dobře. Ani když od obecných věcí přešli k detailům.
Na tmavovlasou ženu sedící za stolkem vedle to už nijak nepůsobilo. Jak ji znal, přehrála si všechny plány, simulace a údaje tolikrát, až je znala nazpaměť a stala se jen změní faktů. Podobně, jako když na Kaminu procházela záznamy z Killing House, aby mohla poskytnout svým komandům zpětnou vazbu a zabránit příštím chybám dřív, než by vůbec mohly nastat.
„Tohle měla být mise pro omegu,“ poznamenal, aby rozptýlil nepříjemné ticho narušované jen vrčením projektoru.
„A protože to šlo přes Kala, poslal je na Quiiluru,“ v ženině hlase probleskovala těžko skrývaná podrážděnost.
„Někdo to dělat musí.“
„Jo, Miji. Někdo ano.“



Corelia, základna SOBDE – roty Dorn

Šlo to od desíti k pěti, a to od začátku války uteklo sotva čtvrt roku a chlup. Poslední bojová nasazení dokázala to, co se nepodařilo svého času na Geonosis, a z původní Vornskr Squad jste zůstali jen ty s Boem. Velitel s demoličním expertem, jemuž držel náladu nad vodou především Mistr Všechnofuč. Technologická lochneska, k níž přišel v době tvého vzpamatovávání se z bitvy o Geonosis, a která nejvíc ze všeho připomínala výsledek obzvlášť bujarého hromadného křížení mezi republikovou a sepáckou technologií. Prý ji získal v rámci družby komand ve spolupráci se Strill Squad na Coruscantu. Podle chaotických útržků se zdálo, že by snad mohlo jít původně o součást obranných systémů chrámu Jedi, který si následně banda technomaniaků upravila k obrazu svému, ale raději jsi o tom nepřemýšlel. Každopádně ať už byl „Mistr Všechnofuč“ cokoli a jakéhokoli původu, v poslední akci na Allanteenu ukázal, že si své jméno zaslouží. Stará radnice, v níž se uhnízdil sepácký štáb, mohla dosvědčit.
Odvolání zpět na Corelii rozhodně nevěstilo nic dobrého, a nešlo jen o otázku doplnění stavu komanda, přestože v taktické místnosti už u velkého kulatého stolu seděli dva vaši bratři. A pravděpodobně ani vyšetřování původu Boovy zamilované hračky.
Mij Gilmar vypadal, jako by toho poslední dobou moc nenaspal, což pravděpodobně byla pravda. Ti z Cuy´val Dar, které si po odchodu do normálního života přitáhla Republika zpátky jako „externí spolupracovníky s brigádami pro speciální operace“, se prakticky nezastavili. Co bylo nejhorší, ani se při vašem vstupu do místnosti neusmál. Zjevně se mu nelíbilo, že vás vidí – tady a teď.
„Začnu tím nejhorším. Byli jste převeleni ke spolupráci se 110. Klonovým batalionem, který se v současnosti pod vedením generála Krella chystá na Foless.“
Generála Krella předcházela jeho pověst – poměrně impozantní na to, jak krátký čas měl na její vytvoření. Řád Jedi a republiková veřejnost jej opěvovali jako skvělého stratéga. Po GAR a především v komandech se šířily zvěsti poněkud odlišné. Většinou obnášely slova jako di´kut a poznámky, že se jeho jediná mozková buňka cítí natolik osamělá, že se věnuje sebeukájení nad učebnicemi vojenské strategie.
„Svět na křižovatce hyperprostorových tras na hranicích separatistického prostoru a možná brána na Corelii. Zatím stále ještě republikový, i když prakticky hned po Geonosis na něm vypukla občanská válka. Podle zpráv rozvědky se sepíci rozhodli podpořit své politické oblíbence větší várkou plechovek,“ pokračoval Mij a s každou další kartou na stole bylo jasné, co všechno se mu na tom nelíbí.
„Vaším úkolem bude navázat kontakt s prorepublikovými silami a zajistit, aby se Krellovo… zaujetí pozic… obešlo bez zbytečných ztrát na životech.“
„To půjde jednoduše,“
suše utrousil jeden z nových přírůstků do Vornskr Squad.
„Seržant Gilamar to sice neřekl přímo, ale rozkaz není – zastřelte si velitele,“ opravil ho druhý přírůstek.
„Nemyslím nic tak drastického. Jsou jiné cesty. Koktejl nyexu, chromostringu, norbutalu a symoxinu. Opakovaně podávat, dokud vše nevyřešíme za něj. Jednoduché, elegantní a…“
Mij Gilamar si významně odkašlal a pohled, jímž vašeho bratra zpražil, rozhodně nebyl nic příjemného.
„A aniž byste u toho dělali na komkoli jakékoli lékařské experimenty, RC-9044.“
„E… rozumím, seržante.“ Pravděpodobně rozuměl, ale stejně se u toho tvářil poněkud ukřivděně.
„A pokud to bude jen trochu možné, zkuste navázat kontakt s Asharl Squad a Strill Squad, nebo aspoň zjistit, co se s nimi přesně stalo.“
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Peklo. Cesta tam a zase zpátky (RC-8016)

Příspěvek od Phate »

Corelia, základna SOBDE – roty Dorn:

Posledního čtvrt roku bylo těžkých. Velmi těžkých. Velmi krátká doba uběhla od velmi nečekaného rozkazu a našeho přesunu do předních linií na Geonosis, které pro mě bylo opravdu...jiné. První ostrá mise nedopadla ani trochu podle mého očekávání. Probral jsem se v nádrži s bactou po několika dnech. A ještě dýl mi trvalo než jsem byl schopen nastoupit zpět do služby.
Co pro mě bylo nejvíc zdrcující byl fakt, že jsem nedovedl svojí Vornskr Squad domů celou. Hodně těžko jsem se vyrovnával se ztrátou bratrů a mými, nejspíš né tak dobrými, schopnostmi jako velitele týmu.
Bo na tom byl o něco hůř. Dával si celé to neštěstí s výbuchem za vinu. Dlouho mi trvalo než jsem ho přesvědčil, že sepáci nejsou schopní vyrobit lodě tak aby na ně fungovaly normální výbušniny.
Naštěstí si z Coruscantu přivezl něco, čemu říkal "Mistr Všechnofuč" a hrátky s tímhle kusem vybavení, které jsme okamžitě museli zařadit do našeho repertoáru, ho udržovaly nad vodou. Osobně jsem moc netušil co přesně je to za zbraň. Z toho co jsem se učil to vypadalo, že má od každé něco. Naštěstí výsledky mluvily samy za sebe. A opravdu jsem byl zvědavý na bratry ze Strill Squad od kterých si tuhle hračku přivezl.
Několik dalších misí jsme se snažili dělat to co nás učili s největší možnou efektivitou, ale před pár dny jsme byli odveleni zpět na Corellii. Moc se mi to nelíbilo, neboť to nemohlo zamenat absolutně nic dobrého.

Když jsme konečně přišli do taktické místnosti, u stolu seděli dva bratři a seržant Gilamar. Byl jsem rád, že ho vidím, i když on se tak netvářil. Popravdě vypadal mnohem starší a strhanější, než když jsem ho viděl posledně. Instinktivně jsem zasalutoval a pak se pomalu přesunul ke stolu. Bo nasadil svůj tupý výraz a posadil se vedle mě. Prohlížel jsem si dva své bratry, kteří byli nejspíš náhradou za Nye a Rustyho. S bolestí jsem zaplašil vzpomínky a věnoval se tomu důležitému.
Gilamar vypadal opravdu hrozně a zjevně nám nenesl dobré zprávy.
Fierfek! Krell? Proč zrovna pod tohodle di'kutovskýho Besaliska. vzpomněl jsem si okamžitě na zvěsti a hlášení o tomto velmi přesvědčivém veliteli, který pro vítězství obětoval cokoliv. A většinou začínal u mých bratrů. Tohle opravdu nebyla moc dobrá zpráva. Další špatnou byl Foless o kterém jsem si nepamatoval žádné záznamy. O to hůř, že je tamní politická sebranka podporována sepíkama. Celkem jsem začínal chápat seržantův výraz.
Zaujetí pozic bez ztráty na životech? Bezva, takže se budeme snažit aby ten blázen neměl moc šancí tenčit řady našich bratří. napadlo mě, ale došlo mi, že je to lepší než kdybychom tam nebyli.
V tom se do toho vložil jeden z bratrů. Jeho návrh byl celkem lákavý. Musel jsem se nad tou představou zasmát. Dokonce i Bo se připitomněle zasmál.
"Nehody se stávají celkem běžně." dodal jsem.
Chvíli na to seržant utnul jakékoliv vyhlídky na klidný průběh akce. Aspoň, že máme mezi nováčky někoho se smyslem pro humor, ale vypadalo to, že Gilamarovi nebylo do smíchu.
"Máme nějaké podrobnější informace o Folessu, popřípadě o prorepublikovém hnutí, seržante?" musel jsem se zeptat abych si mohl udělat lepší představu o tom co čeho jdeme a jaký typ boje nás čeká. Nehleděl na to, že ani jeden z přírustků nevypadal, že by měl stejného výcvikového seržanta, což by mohlo působit problémy než se pořádně sehrajeme.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Peklo. Cesta tam a zase zpátky (RC-8016)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Corelia, základna SOBDE – roty Dorn:

„Máme. Foless byl jeden ze světů, kde se začala rozvíjet – nebo kvůli kterým se začala rozvíjet, to je přesnější – technologie krytých měst. Pustina na strategicky důležitém bodě v galaxii, mimo oblast megapolí pod štíty to jsou stovky kilometrů chladných stepí, polopouští a kamenitých pouští.
Politické vlivy se rozdělily do jednotlivých měst a podle posledních informací, co máme k dispozici, to v současnosti vypadá takto…“

Při těch slovech spustil na projektoru simulaci a naskytl se vám pohled na nepříliš vzhlednou šedivou, pomalu se otáčející kouli. Monotónní povrch narušovalo devět bodů roztroušených po planetě, dva modré, pět červených a dva zářivě žluté – politická mapa Folessu.
Jedno z bitevních polí se nacházelo víceméně uprostřed čtyřúhelníku separatistů, druhé se hrdě vypínalo poblíž dvou modrých republikových teček, a zářivě rudý bod tvořící spojnici mezi čtyřúhelníkem a trojúhelníkem signalizoval, že s Republikou to zde nedopadalo dobře.
„Pokud se zkušeností ze simulací na základě krytých měst na Kalevale týká, nedají se brát za bernou minci. Folesská technologie je ve srovnání s novomandalorianskou povětšinou zastaralá a méně sofistikovaná ve většině měst. S jednou výjimkou. Arsi. Hlavní konfederační hnízdo.“

Mij Gilamar nepříliš překvapivě ukázal na osamělou červenou tečku.

„Bývalé hlavní město a sídlo vlády vidíte tady,“ přesunul vaši pozornost pro změnu na žlutý bod uprostřed červeného čtyřúhelníku.

„A pokud jde o prorepublikové hnutí… to prorepublikové hnutí jsou víceméně zbytky původní vlády. S výjimkou Arsi, které už předtím bylo kritické k hlavnímu proudu politiky, krátce po Geonosis proběhly v ostatních městech pokusy o proseparatistický převrat. Ve třech byl úspěšný. Před měsícem sympatizanti s CIS napadli tři z měst, Republika v rámci nastavení priorit poslala na podporu loajalistů dvě komanda s jedijským velitelem s tím, že co nejdřív pošlou něco většího. To něco většího je 110. Klonový batalion. A o komandech nemáme žádnou zprávu od chvíle, co se povstalci získali kontrolu a obklíčili hlavní město.“

"Takže úkol typu - zázraky na počkání všeho druhu," poznamenal bratr, který předtím konstatoval to o nezastřelení Krella. "Zmínil jste strilly a asharly... to nevypadá, že všechni byli v hlavním městě."
Jeho pohled se zastavil na modrožlutém trojúhelníku.
"O generálovi jste nemluvil, takže bude mrtvý."
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Peklo. Cesta tam a zase zpátky (RC-8016)

Příspěvek od Phate »

Corelia, základna SOBDE – roty Dorn:

Pří zmínce o krytých městech a megapolích se mi okamžitě vybavilo Tipoca City na mé, dá se říct domovské, planetě. Na většině nehostiných planet to byla nutnost a aspoň jsme si byli jisti, že v jednom z těch krytých měst najdeme co hledáme. Terén mimo město nebyl zrovna lákavý, ale boj v městské zástavbě byl mnohdy o dost těžší a nebezpečnější.
Holografická projekce planety mě pouze utvrdila v tom, že se mi tam opravdu nebude líbit.
Politické rozdělení na tom šedivém kusu šutru taky nehrálo pro nás. Většina měst byla pod separatistickou nadvládou. To znamenalo hromadu plechovek a další nepříjemných věcí. Člověk aspoň věděl jak se popasovat s droidama, ale s ideologií a přesvědčením. Na to stačila decka jen málokdy.
Zastaralá technologie, bezva. To můžeš znamenat buď snadnej přístup, nebo nedostatečnou podporu života. napadlo mě okamžitě. Pokud nebyla technologie kopulí natolik sofistikovaná, dalo by se dovnitř dostat celkem nepozorovaně v menší zkonfiskované lodi. Ale taky tam mohl Bo a Mistr Všechnofuč nadělat až moc velkou paseku.

"To se dalo čekat, klasika." utrousil jsem, když nám seržant ukázal hlavní sídlo vlády uprostřed čtyř nepřátelských měst. S největší pravdděpodobností tam budou i naši bratři z Ashral a Strill Squad i s generálem. Tedy pokud se jim podařilo se někde zašít.
Najít prorepublikové hnutí asi nebude hračka. Přemýšlel jsem jak dlouho se může banda politiků udržet pod takovým nátlakem a doufat, že Republika zasáhne včas.

"Jiný úkoly ani neberem, ner vod." odpověděl jsem a poslouchal dál. Měl pravdu. Komanda se mohla rozdělit a bojovat na obou frontách.
"V čem tedy konkrétně spočívá náš úkol, seržo? Krom toho abychom udělali většinu práce za generála Krella." zeptal jsem se, neboť navázání kontaktu s prorepublikovým hnutím a zajištění pozic mohlo znamenat prakticky cokoliv ve městě, které je obklíčeno separatistickými jednotkami a ve kterém se s největší pravděpodobností ztratilo osm členů komand a jeden generál.
"A ještě, jaké poslední hlášení máte od Strillů a Ashralů a kdo je tam vedl, pane?" vychrlil jsem ještě rychle než se seržant Glamar stačil nadechnout aby odpověděl.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Peklo. Cesta tam a zase zpátky (RC-8016)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Corelia, základna SOBDE – roty Dorn:

„Ne většinu, prakticky všechnu. Vyřešit otázku obranných systémů, které si před devíti dny začali sepáci tahat na planetu a pracovat na jejich instalaci. Krell musí dostat možnost zabrat orbitu planety a následně celý Foless bez toho, aby provedl synchronizaci masivního pozemního útoku s orbitálním bombardováním. Což je jeho plán B pro případ, že by se setkal s výraznějším planetárním odporem. To oficiálně,“ odpověděl Gilamar bez zaváhání na tvou první otázku.
„A neoficiálně to pokud možno udělat za spolupráce s místními, aby se jestřábi v senátu uklidnili a přestali vymýšlet další způsoby, jak připravit Republiku v Koloniích o spojence. Protože všichni víme, jak generál Krell pracuje s informacemi v hlášeních.“

Na chvíli se odmlčel, abyste mohli informaci všichni čtyři vstřebat.

„Poslední zprávy od vašich bratrů máme osm dní staré zprávy o zachycení informací o dodávek sepácké techniky s blíže neurčitými obrannými systémy. Koliduje se to s uzavřením obklíčení kolem hlavního města. Asharl squad se měla v plánu na to blíž podívat a, cituji, udělat si menší výlet k Arsi. Strillové se podle posledních zpráv účastnili bojů v s republikou sympatizujícím městě v čtyřúhelníku, v Losatu,“ ukázal na horní bod čtyřúhelníku vyčnívající do prostoru mezi Arsi a trojúhelník.
„Pokud by padlo, měli rozkaz se stáhnout a podpořit největší uskupení prorepublikových sil, generál nepředpokládal, že by v takovém případě byl odpor v hlavním městě dlouhodobě udržitelný a pomoc komand podle něj byla víc zapotřebí jinde.
Asharl Squad a Strill Squad se mise účastnili pod velením generála Tavise. Pokud víme, poslední jeho potvrzený výskyt byl v hlavním městě v čase posledního hlášení, jeho úkolem bylo přesvědčit prorepublikové představitele Folessu k evakuaci pro případ, že by Losat padl a došlo k obklíčení. Nevíme, jak to dopadlo, nevíme, jestli je naživu, a jeho osoba není předmětem zájmu vaší mise, i kdyby mu to náhodou mohlo život zachránit. Na rozdíl od komand je postradatelný. Rozumíte?“

Jeho pohled se upíral zcela otevřeně na nové přírůstky Vornskr Squad.
„Jo,“ odpověděl autor návrhu na chemický koktejl pro Krella, zatím, co poslední člen až po chvíli ticha bezvýrazně přikývl.

„To jsem rád. Sněhu,“ obrátil se zase na tebe a podal ti balíček pěti datakaret, "všechny podrobné údaje o Folessu, místní situaci, a hlášení komand jsem vám připravil sem. Máte stejný rozsah informací jako Krell, v případě informací o strillech a asharlech větší. Nesmí o tom vědět. Tichá akce bez výbuchů a máchání světelného meče nevypadá na holovizi dostatečně dobře."
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Peklo. Cesta tam a zase zpátky (RC-8016)

Příspěvek od Phate »

Corelia, základna SOBDE – roty Dorn:

"Takže samá lehká práce." řekl jsem sarkasticky při spočítání všech možných i nemožných úkolů, které budeme muset splnit abychom dostali planetu do takového stavu aby ten di'kut s rukama navíc místo mozku nemusel polovinu vybombardovat. Z toho převelení jsem opravdu neměl radost. Jako by nestačilo, že málokdy mám plně pod kontrolovou trojici mně nejbližších, teď budeme muset ještě dávat bacha aby to zbytečně neodnesli i ostatní kvůli pomatenému generálovi. Když jsem se podíval okolo stolu, nebyl jsem jediný komu se to nelíbilo. Samozřejmě až na Boa, jehož obličej opět mluvil sám za sebe.

Osm dní je sakra dlouhá doba bez spojení. problesklo mi hlavou při další smršti špatných zpráv. Pokud se Ashral Squad dostala do Arsi a neodpovídá, je to hodně zlé. Pokud se jim to nepovedlo a museli se spolu se Strill Squad stáhnout do hlavního města, je tu možnost, že okolní separatistická uskupení a obranný systém ruší vysílání z města uprostřed.
Seržant dal jasně najevo, že prioritou je obranný systém a co největší škody dokud nedorazí čtyřručka, ale i přes to jsem se snažil zůstat optimista ohledně svých bratrů a rozhodně se je pokusíme najít.
O generálovi Tavisovi jsem neslyšel nic konkrétního, ale je to Jedi, takže by měl pár dní vydržet.

Převzal jsem od seržanta datakarty a schoval je do kapsy na opasku. Přemýšlel jsem o nejvhodnějším postupu jaký bychom měli zvolit.
"Předpokládám, seržo, že nejsnazší bude letět do některého z Republikou ovládaných měst a odtamtud alternativní dopravou do hlavního města odkud bychom pokračovali dál?" nebyl to ani tak předpoklad, jako spíš otázka ohledně transportu a logistiky vedoucí k začátku naší mise.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Peklo. Cesta tam a zase zpátky (RC-8016)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Corelia, základna SOBDE – roty Dorn:

„Buď tam najdete strilly a budete dál pokračovat pod tvým velením společně, nebo na to budete sami s místními,“ přikývl Gilamar. Zároveň dal najevo, že jestli narazíte na Folessu na zbytky komand, budou podléhat tvému velení a rozhodování.
„A – dejte na sebe pozor. Ta akce je šílená, ale vraťte se. Rozchod.“

Přípravná fáze skončila, bylo na místě se začít balit – a seznámit se s novými přírůstky, které se ani zdaleka nezvedaly ze svých míst. Jeden působil poměrně sklesle, druhý vypadal, jako by mu v hlavě šrotovala kolečka až dospěla k výsledku, který se mu zjevně zamlouval.
„Jestliže máme Krella, nebude problém ukecat dvojnásobné dávky. Co, dvojnásobné, trojnásobné až čtyřnásobné. Vždycky jsem chtěl mít k dispozici dávku tranquarestu, která by mohla zabít rancora,“ prohlásil společenským tónem, když za Gilamarem zaklaply dveře a bylo jasné, že vás neslyší. „Celkově je to mise netušených možností… jak moc myslíte, že za Krellem budou stát kluci ze 110.? Protože co jsem o něm slyšel, tak ho stejně budeme potřebovat dostat z cesty, aby nám nic nehodil do hlavy. Ten fierfek si nenechá svých pět minut slávy sebrat a pochybuju, že nám nechá dost času vše na Folessu uklidit. I kdyby se to tam chtělo nechat uklidit. Mimochodem, jsem RC-9044, váš serža mě svého času označil za Demagola a už mi to tak nějak zůstalo.“
Kupodivu to znělo, že je na to jaksepatří pyšný.
"Bo," představil se Bo a pohled, který na Demagola upíral, nebyl zrovna dvakrát naplněný sympatiemi. Poslední člen komanda je asi čtvrt vteřiny pobaveně pozoroval a pak se pousmál. Boův přístup se mu bezpochyby zamlouval.
"RC-8014. Kyr."

_________________________________
trochu jsem si i kvůli tobě pohrála s myšlenkou, že komanda byla víceméně promíchaná v rámci výcviku bez ohledu na čísla :) - ono i na téhle myšlence něco je.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Peklo. Cesta tam a zase zpátky (RC-8016)

Příspěvek od Phate »

Corelia, základna SOBDE – roty Dorn:

Takže náš čekal výlet do Republikou ovládaného města odkud se ve čtyřech, nebo více posuneme dál k našemu úkolu.
Čtyřech, nebo víc...bezva.
Tíha velení pro mě byla vždycky hnací síla. Při výcviku jsem se kvůli tomu snažil ze sebe dostat co nejvíc, ale po posledních měsících jsem na tom byl o dost hůř. Velet jsem musel, ale často jsem o sobě pochyboval a teď bych měl mít, v ideálním případě, na starost dvě komanda. To mě upřímně děsilo. Tahle mise se dostala z fáze průseru do fáze potencionální katastrofy pod vedením generála blba.

Když seržant Gilamar odešel, přemýšlel jsem co všechno si budeme muset vzít sebou a hlavně jaké to bude s novými členy jednotky. Nebyli jsme jediní, kdo se musel spojit a vytvořit novou jednotku, ale nikdy jsem o tom s nikým nemluvil, takže jsem netušil co přesně od toho očekávat a jak by naše neznalost jeden druhého mohla ovlivnit naší misi. Nakonec jsem nechal podobných úvah a rozhodl se, že to vyřešíme za pochodu. Pár hodin před odletem a pár hodin letu nám snad dá dostatek času abychom se trochu seznámili a poznali co od sebe můžeme očekávat.
Prohlédl jsem si dva nové členy Vornskr Squad, kteří se zatím neměli k odchodu. Ten méně ukecaný se tvářil podobně jako Bo, i když vypadal trochu sklesle. Mohl jsem jen hádat příčinu. Druhý vypadal, že právě něco vymýšlí. Náhlý úšklebek dával znát, že už to nejspíš vymyslel. Upřímně se mi zamlouvalo co vymyslel. Pokud bude ten druhý opravdu stejný jako Bo, budu potřebovat někoho k ruce abychom tu míru zasmušilosti vyvážili a Demagol vypadal, že se toho ujme rád a s chutí. Nakonec se i Kyr zasmál, takže poslední kdo se tvářil jako kakabus byl Bo. Kyr, jeho číslo bylo jen o dvě menší než mé. To znamenalo, že je mi ze všech tří bratrů nejblíž. Dalo-li se to tak říct.
"RC-8016, váš serža když není poblíž serža. Jinak mi můžete řikat Snow." představil jsem se nakonec aby mí noví bratři věděli za jaké jméno přidávat nadávky až půjde do tuhého.
"S vícenásobnýma dávkama souhlasim, to by pod generálem neměl být problém." šťouchl jsem do Boa jestli mu došlo o čem mluvím.
"Co jsem tak zaslechl, tak Krella má rád snad jedině Krell sám. Hoši od 110. budou rádi, že nám můžou pomoct ho zdržovat od jeho plánů na další zbytečnou likvidaci." přispěl jsem svým do debaty a začal jsem opět přemýšlet nad vybavením.
"Na co konkrétně máte specializaci?" zeptal jsem se svých nových bratrů abych si udělal lepší představu o složení našeho týmu a o tom, jak případně vyřešíme chybějící články.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Peklo. Cesta tam a zase zpátky (RC-8016)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Corelia, základna SOBDE – roty Dorn:

„Problém bude něco jiného. Jestli budou i ty vícenásobné dávky stačit na kovošrot. Pochybuju, že u místních najdeme nějakou použitelnou pyrotechniku. Hlavně jestli jim tam už zakempili Expert se Štístkem a s Jedim.“
Při poslední větě se Bo poušklíbl, jestli se mu na celé té akci něco opravdu zamlouvalo, byla to vize spolupráce se strillím týmem – a společné redukování separatistické technologie.

„Pak by ho mohla poskytnout kratší zdravotní indispozice a pokud by 110. zvládla udržet iluzi, že prospal nanejvýš pár hodin, máme o problém méně. Ale to bez nich nepůjde. Kolik času budeme potřebovat, abych si podle toho sestavil seznam, co chci nafasovat? Jinak tu máš medika, co se vyzná v strojích, a taky-medika, co většinu času tráví někde zalezlej se sniperkou,“ rozvinul Demagol svůj plán.

„Ta specializace je průzkumník a ostřelovač,“ opravil jej klidně Kyr. „A v rámci překřižování tréninků specializací i něco z toho medika.“
Pravděpodobně hodlal cosi dodat, ale pro klid v komandu si to raději odpustil. Místo toho se radši rozhodl změnit téma.
„Jestli tomu rozumím, vy s Boem jste ze stejného komanda?“ otázka to byla vyloženě řečnická.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Peklo. Cesta tam a zase zpátky (RC-8016)

Příspěvek od Phate »

Corelia, základna SOBDE – roty Dorn:

Zmínka o místních a mizerné pyrotechnice byla pravda. Těžko na tom budou s výbušninami lépe, když ani nemají pořádnou technologii krytí měst. Celkově jsem byl zvědavý na vybavenost místních, jejich schopnostech a skutečném odhodlání s jakým se chystali nám pomoct.
Boův úškelbek mě jen utvrdil v tom, že se mu se Strill Squad pracovalo opravdu dobře. Což mohlo znamenat jedině vášeň pro zbraně a likvidaci plecháčů všemi možnými způsoby. Doufal jsem, že naše nová jednotka pro něj bude něco podobného.
"Bo se o pyrotechniku postará. To je jeho parketa. To a zbraně všech druhů a velikostí." poznamenal jsem a trochu jsem nakousl Boovu specializaci, protože mu už klasicky nebylo do řeči.

Nejdřív jsem si myslel, že si Demagol dělá legraci, ale očividně to s odstavením generála myslel vážně. Nebyl jsem si jistý, jestli je to opravdu moudré, ale fakt, že Krell byl di'kut nejvyšší kategorie a klidně by nám na hlavu shodil jedno dvě města, mě přesvědčil, že pár dní navíc by se nám opravdu hodilo, vzhledem k tomu, že ani nevíme do čeho konkrétně jdeme a jak moc práce nám dá zlikvidovat separatistický obranný systém.
"Minimálně dva dny. Vzhledem k typu akce bez lepších informací. Pokud bys dokázal zařídit víc, tim líp pro nás. Samozřejmě pokud se toho bude 110. účastnit." řekl jsem lehce spiklenecky směrem k Demagolovi.
Dva medici. To byla dobrá bilance. S Boem jsme měli pouze základy a trochu širší znalosti v tomhle ohledu se rozhodně hodily. Demagol se očividně vyznal v léčivech a podobných věcech.
Trochu mě zamrzelo, že sám nemám žádnou specializaci kromě všeobecných schopností , které byly možná o trochu lepší díky intenzivnějšímu tréninku. Jedinou opravdu unikátní schopností bylo taktizování a velení o kterém jsem bohužel v tuhle chvíli neměl moc valné mínění.
Takhle nemůžeš uvažovat! Musíš udělat všechno proto abys tuhle jednotku dovezl zpátky domů! poručil jsem si jasně aby mě přešly tyhle špatné myšlenky. Nakonec, nestřílím zase tak špatně a jako sniper bych se určitě taky uživil.
"Jsme to co zbylo z původní Vornskr Squad. A tímto vás do ní vítám, ner vode." nahodil jsem úsměv a doufal, že tímhle začíná nová kapitola. Lepší kapitola.
Měl jsem nutkání zeptat se, co se stalo s jejich jednotkou, ale bylo mi celkem jasné co se asi mohlo stát.
"Z jaké jednotky jste přišli vy?" zeptal jsem se místo toho abych si udělal představu.
"Taky jsem si všiml, že seržant Gilamar zřejmě nebyl váš instruktor." nepoložil jsem to přímo jako otázku, ale doufal jsem, že se toho jeden z nich chytí. Zajímalo mě kdo je cvičil. Už jen podle toho se dá leccos vyčíst.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Peklo. Cesta tam a zase zpátky (RC-8016)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Corelia, základna SOBDE – roty Dorn:

„Dva dny a více. Báječné,“ doširoka se usmál Demagol a v očích se mu objevil zasněný výraz. „A se seržantem Gilamarem máme zkušenost jen v tom rozsahu, jako všechny s důkladnější specializací na medika.“

„V mém případě zbytek Jart Squad. Kombinovaný výcvik stejného typu, jako má asharl squad. Tedy Torli Tavis, ve spolupráci s Walonem Vauem,“ odpověděl RC-8014 na tvou nevyřčenou otázku.
„Mohl bys dodat, že Torli má na svědomí výcvik všech účastníků výletu na Foless. S výjimkou tady Snížka a Boa,“ doplnil jej Demagol a neušlo ti, že při suverenitě, s níž mluvil o tréninkovém seržantovi na Kaminu křestním jménem, se sebou Kyr lehce trhl.
„Ale no tak, jsme přece jedna velká rodina. Jinak nevím, co přesně jste vyváděli předtím, ale udržet pohromadě půlku komanda je skvělá práce,“ pokračoval, jako by se nic nedělo, a zjevně to nemyslel ironicky. „Jarty poslali chlapci s baterkama na Geonosis do frontálního útoku, my aspoň zneškodňovali lodě.“

---------------------------
222
A... proč si nepopovídat a nevytáhnout z přírůstků případně nějaké další informace, že :)
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Peklo. Cesta tam a zase zpátky (RC-8016)

Příspěvek od Phate »

Corelia, základna SOBDE – roty Dorn:

Viděl jsem, jak kolečka v Demagolově hlavě opět jedou na plné obrátky. Výsledkem byl lehce zasněný výraz při představě dobře odvedené práce. Jedinou dobrou zpráveou bylo, že když tohle celé praskne, Krell nás nepožene přes soud, ale nejspíš nás rovnou zabije. Aspoň podle toho co jsem o něm slyšel.
Seržant Gilamar vynikal v lékařských věcech. Od nás měl rozšířený výcvik v tomhle ohledu pouze Rusty. Bo opravdu uměl spíš způsobovat, než je léčit. A já se naučil základy a to co jsem během výcviku odkoukal když se něco přihodilo.
Pří zmínce o Walonu Vauovi jsem se lehce ošil. Slyšel jsem jakým způsobem cvičil své svěřence a moc se mi ten přístup nelíbil. O Tavis jsem toho moc nevěděl, kromě faktu, že je to žena. A nově, že cvičila všechny kromě mě a Boa. Z toho vyplývalo pouze to, že ti kdo budou muset zapadnout jsme byli my dva i když nováčci byli očividně každý z jiného komanda.
Trochu mě zarazila Kyrova reakce při Demagolově pojmenování seržanta Tavis křestním jménem. Seržant Vau byl asi opravdu takový jak se proslýchalo.
Tavis... chvíli trvalo než mi to došlo.
"Není náhodou seržant Tavis příbuzná našeho chybějícího generála?" zeptal jsem se, i když jsem netušil nakolik sdílná byla Torli ohhledně své rodiny. Ale rodina byla pro Mandaloriany vším, takže by se teoreticky mohla zmínit o bratrovi, bratranci nebo jiném vzdáleném příbuzném, který teď máchá mečem ve válce.

Nevím jestli Demagol poznal, že mě sžírá fakt, že jsem nedovezl domů celou svou jednotku a snažil se mě trochu povzbudit, nebo to prostě myslel opravddu vážně. Každopádně jako povzbuzení to trochu pomohlo.
"Díky." poděkoval jsem mu a bylo mi vcelku jasné, že s vycházet s Demagolem nebude prroblém.
"Oni vás poslali do přední linie?" zeptal jsem se trochu nevěřícně. Myslel jsem, že všechny komanda byla nasazena na průzkumné a záškodnické akce. Né teda, že bychom si v první linii neporadili, ale potom byl náš těžký výcvik zbytečný jestli z nás tak jako tak udělají terče.
"S katarnovou zbrojí jste určitě byli moc lákavý cíl." dodal jsem ještě a zakroutil hlavou. Poslat komanda do první linie. To mohl vymyslet opravdu jedině nějaký di'kut bez mozku.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Peklo. Cesta tam a zase zpátky (RC-8016)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Corelia, základna SOBDE – roty Dorn:

„Je,“ odpověděl RC-8014. „A pokud mohu posoudit, jsou si v mnoha ohledech podobní.“ Pravděpodobně tedy měl s generálem Tavisem i nějakou přímou osobní zkušenost, o které se ale nehodlal podělit.
„Počkej,“ přerušil ho Bo, jehož myšlenkové procesy se ubíraly poněkud alternativní cestou. „Mladší, vysoký asi jako my, modrošedé oči, ruka v pásce, i když, tu už asi bude mít v pořádku, hnědé vlasy s nádechem trochu do zrzava, má problémy s Camasem, umí obstojně střílet?“
„To by mohl být jeho popis.“
„V tom případě asi vím, o koho jde. Fierfek, proč nemůže být nezvěstnej místo něj Krell… “
„Protože Krell nemá problémy s Camasem a, s prominutím, Foless zní jako přesně ten typ mise, kam pošlete Jediho akorát za trest? Pokud mu teda nepřibalíte batalion a lodičky? Nerad vás přerušuju, ale máme akutnější problémy, než je zatoulanej Jedi. Třeba jak tam zachránit Republice zadek,“ přerušil je Demagol. Na rozdíl od Kyra osobní zkušenost postrádal a nezdálo se ani, že by mu chyběla. Místo toho se obrátil na tebe: „Předpokládám, že se máme zabalit podle specializací, s tím, že čím víc vybavení ukecáme, tím lépe?“
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Peklo. Cesta tam a zase zpátky (RC-8016)

Příspěvek od Phate »

Corelia, základna SOBDE – roty Dorn:

Zajímavé, výcvikový seržant VAR a jeden z jejích generálů jsou příbuzní. Galaxie je opravdu malá. Zajímalo mě, jestli o sobě vědí a jestli spolu třeba mluvili, když teď fungovali výcvikoví seržanti jako poradci. Dokonce i Bo ví o koho jde a celkem se i rozpovídal.
I když generál Tavis není zahrnut do naší mise, celkem mě tohle zajímalo. Jak se dostal Mandalorian k Řádu. A jestli pro něj naše tradice vůbec něco znamenají.
Naše tradice... zase jsem trochu zapřemýšlel nad tím, že tyhle tradice jsme přijali jen proto, že na tom seržantu Gilamarovi záleželo. Spočátku. Postupem času jsem se na to začal dívat jinak. Bylo to něco za co stálo bojovat.
"Jo, Krell nemá problém s Camasem, zato všichni mají problémy s Krellem." dodal jsem suše.
"A vůbec, co asi mohl udělat Tavis tak hroznýho, že ho poslal za trest na Foless a dvě komanda s ním. A co hůř, co jsme udělali my, že letíme na to samé místo a ještě pod Krellovým láskyplným dohledem?" nadhodil jsem ještě, protože se mi tahle mise vůbec nelíbila. Nelíbila se ani seržovi a to už bylo co říct.
"Budeme rádi, když zůstane náš shebs v jenom kuse."
Nehledě na to, že jestli tohle přežijeme, Krell si nás pak tak jako tak podá.
Po Demagolově dotazu jsem se opět vrátil do role velitele. Snad se mi tentokrát povede líp. A snad mi to Strillové nedají sežrat až je najdeme.
"To by souhlasilo. Čím víc, tím líp. Nevíme jak jsou na tom zbylé jednotky na planetě a nakolik se budeme muset spolehnout na vlastní výbavu. Bo, zabal si Mistra Všechnofuče a okoukni co za výbušniny máme na skladě. Pokud máme zlikvidovat obranný systém, nebude to jen tak. Demagole, pokud se opravdu chystáme odsunout generála, sežeň potřebné zásoby přes lékařské jednotky u 110. ať nejsme moc nápadní." přitakal jsem Demagolově dotazu a připomínkou o výbušninách trochu rozveselil Boa.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Peklo. Cesta tam a zase zpátky (RC-8016)

Příspěvek od Elinor Rahl »

Corelia, základna SOBDE – roty Dorn:

„Nás posílají proto, aby mohl Krell tvrdit, že proběhl pokus kontaktovat místní a že opravdu neměl jinou možnost, než si to udělat po svém. Stačilo vidět naše seržanty při zadávání,“ poznamenal Kyr.
„Našeho seržanta,“ opravil ho Bo.
„Citoval seržanta Tavis. To vymezení priorit je její. Stejně jako ta věta o postradatelnosti Jediů.“
To se sebou přinášelo další možné střípky k tomu, co se dělo někde za scénou, a co v zásadě s vaším úkolem nemělo moc co společného.
Když ses ujal vedení, nálada v komandu se začala zvedat.
„Jasně, seržo,“ uculil se Demagol, „jde se na tom dělat.“
I zbytek působil najednou mnohem uvolněněji.


Na palubě Proud of Republic

„Čas a odpočinek jsou luxus, který si Republika nemůže dovolit,“ hřímal besalisk v hangáru republikového hvězdného destruktoru Proud of Republic. Naloďovací přehlídka pokračovala už dobrých třicet minut, obsahovala spoustu keců o ubohých masakrovaných republikánech na Folessu a co jsi odhalil, její tón souvisel především s twi´lečkou s holokamerou se značkou HN.
Její přítomnost byla známá pouze vám na Proud of Republic, a to pouze, když jste stáli ve správném úhlu, pro zbytek jak v hangáru, tak na doprovázejících acclamatorech Fearless a StarKnight.

<Takže až se to posere, budou mít citace,> odtušil Bo na vnitřním okruhu mezi Vornskry.
<A malebné záběry,> přisadil si Demagol.

Sotva zpravodajská vložka zmizela i s ukořistěným materiálem a byla skutečně v tahu, Krellův projev změnil ráz.
„Foless je základní bod, přes nějž se mohou sepáci dostávat na hlavní hyperprostorovou trasu směr Corelia. V současné době je pod plnou kontrolou konfederace, která z něj plánuje vytvořit centrálu pro své operace v oblasti Kolonií a předsunutou základnu pro útok na Corelii. Z toho plyne jediné. Nemáme jinou možnost než smést separatisty z povrchu ohněm a mečem!“ V očích se mu fanaticky zablesklo.

<Seržante?> ozval se na vnitřním okruhu přilby Kyr, <trochu jsem proklepl věci kolem, aby nové fasování… ne právě rozšířených lékařských materiálů… v podezřelém množství nevzbudilo případnou Krellovu pozornost. Nebylo to potřeba. V tom, co se fasovalo na všechny tři lodě, se to ztratí. A ke konvenčnímu vybavení přihodili solidní zásobu neutronových a nukleárních bomb*. >
<Si děláš prdel,> odtušil Bo. <Tyhle hračky se Republika zavázala nepoužívat z humanitárních důvodů, protože kam to spadne, tam je jaderná pustina víc než pět set let. Jestli se civilové dozví,že se to vytáhlo…>
<Jestli se to neutrální či konfederační COKOLI dozví,>
poznamenal Kyr hřbitovním tónem. <A nemluvit o Krellovi, řekl bych, že právě proto ta mise vypadá, jak vypadá.>

Vaše konverzace nicméně Krellovi unikla, protože se soustředil na svůj monolog.
„Někteří z vás mě ještě neznáte, ale vy mě poznáte! Podstatou vojenské služby je disciplína, uznávání řetězce velení a ne hraní si na nepřátele Republiky.“
Poznámka byla nepochybně směřována k vám, Vornskr Squad, a napovídala, že si Krell zjistil nějaké informace o komandech a výsledky se mu vůbec nelíbily. Naštěstí jste měli všichni na hlavách helmy, takže na oplátku nemohl sledovat, jak se jeho proslov líbí vám.

----------------------------------
nukleární bomby - vývojově to vychází z nukleárních bomb, které používali Mandaloriané v MW. O republikovém používání těchto zbraní můžeme mluvit v souvislostmi s částečnými "úpravami terénu" na Mandaloru (oblast kolem Sundari), Fenelu, částech Concord Dawn.
neutronové bomby - tady jak je rozepsal Shisco, ale ty by měly mít nanejvýš nějaká omezení. Použitelnost vůči droidům opět ad. Shiscova poznámka :)
Naposledy upravil(a) Elinor Rahl dne 01.3.2014 12:46:40, celkem upraveno 1 x.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“