Alister Gale - Osudu neutečeš

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, můstek:

Spolu s admirálem, který teď zaujal místo vedle vás, jste sledovali dění na orbitě. Ponkel vypadal spokojeně při pohledu na pomalu se plnící flotilu. Několik menších transportů mířilo i na Tasler, zejména zásoby potravin a dalšího vybavení. Podle lodních záznamů, které jste studovali, bylo nalodění posádky na pořadu zítra a pozítří dopoledne.
Yae'l nepřestával zírat ven na uspořádaný pohyb lodí, stíhačů kroužících v přesně daném koridoru a menších transportérů proudících ve dvou vlnách.
"I tak by se to dalo nazvat. Něco takového se jen tak nevydí." prolomil chvilku mlčení Ponkel. Následně se ohlédl přes rameno jestli všichni dělají co by měli.
"Vím, že je to krásný pohled pánové, ale myslím, že byste měli pomalu jít, generál Gale se chystá na inspekci dosavadního fungování lodi a bude tu co nevidět. Pokud mohu doporučit, jeďte výtahem vedoucím do nižší části lodi." řekl vám admirál potichu a zasmál se. I přes svou vysokou funkci a pověst pedantského velícího to vypadalo, že povahou je to dobrák a na posádku tedy tlačí pouze proto aby z ní dostal maximum.
Yae'l kývl a zasalutoval, jako by ti četl myšlenky, když admirál dorazil a chtěl se nyní rozloučit vojensky, když už je soušástí Revanova loďstva.
Admirál zasalutoval zpět a pokračoval v pozorování výhledu.
Vyrazili jste k výtahu, který vám poradil admirál a který vás uchrání před dalšími problémy ze strany Galea staršího.
"Proč dělá generál inspekci když tu nikdo neni a nic se zatim neděje?" podivil se Yae'l praktikám tvého otce, které mu v tuhle chvíli přišly naprosto zbytečné. Na lodi bylo minimální množství lidí obsluhující základní funkce lodi a tudíž podle něj nebylo co kontrolovat.
Na štěstí byl turbovýtah u můstku, takže jste mohli sjet než vás generál načape na můstku.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler

Se zasalutováním sublimujeme z můstku a děkuji Síle, že jsme na něj stihli zajít včas. Narazit na otce v inspekční činnosti by bylo podobně milé, jako napochodovat do hrobky plné řádně vyhladovělých tuk´at.

„Právě proto,“ odpovím Yae´lovi. „Kontroluje dosavadní fungování, aby se vychytaly chyby a nedokonalosti postupně. A taky aby líp vynikly a byly snadněji odhadnutelné ty, co se navalí s příletem zbytku posádky a přechodem na normální provoz.“

Vecpeme se do turbovýtahu, vybavím si mapu lodi a nastavím patro, abychom mohli pokračovat v procházce „od důležitého po méně důležité“.

„S největší pravděpodobností se budeme pohybovat asi čtvrt hodiny před inspekcí, pokud generál něco objeví, tak časový náskok může trochu narůst, ale i tak bych se nikde nezdržoval a prošel to co nejrychleji.“
Ano, konstatuji samozřejmé.
Navíc až skončíme obhlídku, bude potřeba se vrátit ke klasickém šprtání se a k řádnému pročtení důležitých osobních složek. Ale na to lépe neupozornit, některé jedince na palubě by to mohlo spíš demotivovat a opravdu bych nerad, aby inspekční aktivity generála Galea objevily víc problémů, než je nezbytně nutné.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, turbovýtah:

Yae'l trochu zbystřil při snaze vzpomenout si kam tento výtah vlastně vede a kam by bylo nejjistější jím jet.
"Jasně, to vlastně dává celkem smysl. Akorát možná škoda, že ho to napadlo. Moh pak řešit průsery ostatní a na nás trochu kašlat. Takhle si nás podá hned jak to pude. Hele, mrknem se do nákladních prostor dokud nejsou zaplněný kompletně." uznale odpověděl tvůj společník a navrhl další plán vyhlídkové trasy když se konečně rozpomenul na plán lodi.

Cesta turbovýtahem nyní byla trochu delší. Nákladní prostory Interdictoru byly dle očekávání velké a různé vozíky plné zásob, munice a jiných věcí neustále proudily sem a tam.
"Jeden by nevěřil, že to pro celou posádku vydrží tři roky, když se teda nic neposere." řekl Yae'l když jste procházeli okolo posledního z větších skladišť zatímco kontroloval čas, aby vám Tiergen nepadl do zad.
Většina posádky si vás vůbec nevšimala a zaujatě se věnovala vlastní práci jako by o inspekci věděli.
Další důležitou zastávkou bylo výcvikové centrum v dolní části lodi, sloužící pro vojenskou část posádky.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler, turbovýtah:

"Tak tím bych si nebyl jistý," vyjádřím se ke kašlání. "Generál Gale si našel dost času na řádný osobní dohled i na fakt přecpané lodi bez štítů, s kolabujícími systémy a s cizími problémy naskakujícími v intenzitě šedesát minut do hodiny."

Nepřeháním, v podobném stavu byl Neohrožený, dokud nedorazil do neznámých oblastí a definitivně nemohl být odeslán na pomyslný kovošrot. Myslím, že se tátovi nikdy neulevilo tolik, jako když se zbavil Centurionu, na kterém sloužil většinu války s Mandaloriany.
Nedivím se, ta loď sice přežila Malachor V., ale jen tak tak a jako záchranný modul nikdy fungovat neměla.
Stejně radši změníme téma hovoru.

Procházka se zvrhla v rutinu poněkud bizarního orientačního běhu, respektive svižné chůze. V duchu si procházím seznam míst nutných k navštívení, bude to ještě na dlouho.

Takže výcvikové centrum, simulátory a další podobné věci.
Jo, tuhle loď budeme mít prochozenou tak, že zítřejší fyzický trénink proti tomu bude nic.

Bagatelizace pomáhá. Občas.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, útroby:

Yae'l si představil generála jak komanduje posádku kvůli zbytečnostem během útoku a pobaveně se zasmál.
"Vim, že tohle téma nemáš rád kvůli vztahu s otcem, ale jakej je jako mistr? Jako velící je pedant, to sem poznal, ale spíš co od něj mám čekat až dojde na jediský věci?" zeptal se tě kamarád trochu ostýchavě, zatímco jste jeli turbovýtahem do výcvikového centra.

To bylo kupodivu velmi dobře vybavené a bylo schopné pojmout poměrně hodně kadetů. Tomu taky nasvědčovat rozpis, který byl mezi složkami v palubním počítači. Na první den letu bylo naplánováno několik sad cvičení, vždy pro 250 vojáků a jiných členů posádky.
"Hm, řek bych, že tady nám budou vojclové trochu překážet." zamyslel se Yae'l a představil si jak zde vedete bojový výcvik s nalšími dvěma stovkami vojáků chystajících se na boj.
Vzhledem k nedostatku posádky zde bylo prázdno, takže jste se vydali k další zastávce, kterou byly hangáry stíhačů.
Ty odsud byly trošku dál, takže jste museli několikrát přestupovat a poměrně jste se prošli.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler, útroby:

"Táta jako mistr..." zamyslím se.

Dobrá otázka, kterou jsem si nikdy nepoložil. Až moc dobrá. A jak Yae´l odhadl, dost spojená s rodinnými problémy, protože jablko se od stromu zakutálelo víc, než by bylo stromu milé. I když zrovna tohle byly věci, v kterých to nedostávalo až tak vyžrat.

"Obrátím to, já jako učedník. Moc to nefunguje a myslím, že tátovi to musí být jasné, protože dokud neměl pocit, že opravdu musí, tak mě nic výraznějšího v Síle neučil. Asi dva roky zpátky usoudil, že něco málo, co bych mohl být schopný se naučit, by mi snad někdy mohlo zachránit život.
Takže moje zkušenost je - hodně praktických věcí a praxe, dost systematicky pojatých. Sílu považuje za nástroj, něco, s čím zacházíš. Za první hodinu na akademii jsem slyšel víc mystických keců o Síle, temné straně a podobných záležitostech víc než předtím za celý život. A pokud jde o Sílu, dokázal něco naučit i idiota, jako jsem já, takže po téhle stránce bude dobrej. Na to, jak hrotí spoustu jiných věcí, mi přijde v tomhle trpělivý."


Mezitím se dostáváme do hangáru. Zatím je prázdný, v průběhu zítřka se to změní. Zvláštní pohled, všechno v absolutně dokonalém stavu, prakticky se ještě blýskající novotou.
"Otázka je, jak bude reagovat na tebe, protože jsi na tom v Síle a s jejím zacházením podstatně lépe než já. Popravdě lépe, než většina kadetů na akademii. Osobně bych čekal, že bude chtít, abys naplno rozvinul potenciál, a vedle toho budu poslouchat, že si mám z tebe brát příklad a aspoň trochu se snažit," odtuším budoucí vývoj událostí, respektive scénář, který považuji za nejpravděpodobnější, co se od Tiergena Galea dá očekávat.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, útroby:

Yae'l bedlivě poslouchal tvůj názor na výuku tvého otce, aby věděl na co se přichystat. Při zmínce o schopnostech a touze je prohlubovat nevypadal zrovna nadšeně. Měl jsi pravdu, že v Síle toho dokázal mnohem víc než leckterý Horen na Akademii a aniž to dával nějak sebevíc najevo, při tréninzích si toho všímal každý, zejména potom instruktoři, jejichž naprostá většina nebyla schopná ho něčemu novému naučit co se této stránky týkalo.
"Trocha praxe nemůže škodit. Když to teda nebude praxe z první linie. Mistr Tobre mě toho o Síle učil hodně a byl to přesně ten typ člověka, co tyhle žvásty bral opravdu vážně. Kdo ví jestli bych tu teď s tebou byl kdyby ještě žil." zamyslel se Yae'l trochu a zavzpomínal na svého mistra, který zemřel u Malachoru.

"A možná nebude špatný se ještě něčemu přiučit od někoho s tolika zkušenostma. Ale jestli ti mě bude předhazovat, tak to bude krajně nepříjemný." zasmál se tvůj společník a lehce do tebe šťouchl když jste vstupovali do hangáru.
Ten byl plný sithských stíhaček, které byly dokonale vyrovnány v několika řadách. Novota z nich čišela a u většiny bylo jasné, že za sebou mají pouze zkušební lety.
"Myslíš, že nám je někdy pučej? Přece jenom bysme tohle měli umět ovládat a na simulátoru se nenaučíš všechno." zeptal se Yae'l, který měl tyto všetečné otázky pouze z důvodu, že pro něj velké lodě fungovaly většinou pouze jako transport, nikoliv náhradní a dočasný domov.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler, útroby:

"V pohodě, na to, že nic neudělám správně, jsem zvyklý," dodám co nejlehkovážněji, abych Yae´lovi zvedl náladu z představy, že by ho někdo mohl donutit se doopravdy věnovat tréninku.

Otázka na stíhačky mě pobaví.
"Půjčil bys někomu z posádky světelný meč? Myslím pokud nemusíš a někomu, kdo s ním neumí zacházet, nanejvýš prošel krátkou instruktáží, kterým koncem ho má držet od sebe."
A většina pilotů byla na své stroje ještě háklivější než většina Jediů na své zbraně.

-------------
111
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, útroby:

Tvůj kamarád se zasmál, když mu došlo, že s jeho stylem učení už je na nějaké sebevětší lekce celkem pozdě. I když jak by pravil jeho bývalý mistr "Jedi se učí celýýý život.".
"No, uvidíme co si pro nás generál zejtra přichystá." zakončil tuto debatu.

"Jestli pučil? Blázníš? Bez váhání, takovou srandu bych si nenechal ujít." dořekl a zařehnil se při představě hromádky mrtvol a uťatých končetin po nezdařilém pokusu hrát si na Jedie. Ale chápal, že bude lepší přenechat tyhle krasavice trénovaným pilotům.
Ve vedlejším hangáru byly ustájené transporty stejného typu jako ten, který vás sem přivezl. Byly přichystané na obrovskou migraci z planety do které zbývalo jenom několik málo hodin.

Další zastávkou byla nedaleká strojovna, ve které bylo vyjma obrovských motorů nespočetně mnoho konzolí a displejů hlásajících všemožné údaje o fungování jednotek. Většina jich byla v klidu, neboť loď zůstávala v klidu. I přes to byl na obrovské stroje neskutečný pohled.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler, útroby:

Asi čtvrt vteřiny Yae´la pozoruju a uvědomím si, že asi opravdu nemám smysl pro humor. Rozhodně ne pro ten správný akademický. Že je to jedna s věcí, co máme s otcem společnou, netřeba připomínat - ale na rozdíl od rodiče si nechám jistý údiv pro sebe.

Strojovnu beru jako místo určené k velmi rychlému projití, čím dřív přes ni přejdeme a dostaneme se dál, tím lépe - víme, kde je, a s tím, co víme o jejím fungování, tato informace bude zcela stačit.

"Nějaké další otázky k lodi, jejímu fungování, nebo k mistrovi?" obrátím se na Yae´la, zatím, co postupujeme k dalšímu bodu prohlídky Tasleru.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, útroby:

Yae'l si tě chvíli nevšímal jak jste procházeli strojovnou. Jeho zaujetí technologiemi bylo něco, s čím se potýkal celý život a kdyby neskončil v Chrámu, nejspíš by vlastnil dílnu. Mlčky jste procházeli a tvůj dotaz zůstával stále nezodpovězen. Až když jste prošli menší místností, kde sídlili tehnici, se tvůj kolega trochu vzpamatoval.
"Myslim, že všechno potřebný se brzo dovim." řekl a na chvílku se zase odmlčel jak zkoumal plán lodi a vaší další zastávku. Měli jste dvě možnosti kam se nyní vydat. Jednou z nich byly dílny pro opravy menších pozemních transportů, které se na lodi nacházely a druhou bylo centrální ovládání zbraní.
"Tam kam myslíš, že půjde generál nejdřív?" zeptal se tě Yae'l když zkoumal nejkratší možnou cestu k oběma cílům.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler:

Taky dobře.
Postupně jsme se propracovali k té nudnější části lodě - lépe řečeno: jak pro koho nudnější. Můj vztah k technice byl povětšinou ryze uživatelský a pokud se týká červených tlačítek... možná z toho vyrostu, ale zatím si říkám, že jsem radši, když u nich stojí někdo jiný.

"Spíš k centrálnímu ovládání."
Neznělo to právě nejkonkrétněji, ale celé to stavělo na odhadech, pravděpodobnostech a zkušenostech - tohle bylo to, co by za normálních okolností na 80% nastalo. Výsledky prověrky mohly podobný klasický postup zavrhnout, a když došlo na zavrhování standardních postupů pro zvýšení efektivity, byl na to otec expert.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, útroby:

Chvilku trvalo než Yae'l našel nejrychlejší cestu do místnosti odkud se ovládala palebná síla Tasleru. Cestou jste minuli menší ubikace, několik servisních místností a menších skladů pro tuto část lodi. Všude bylo nečekaně mrtvo, takže vás v postupu nikdo nezdržoval.
Což se ovšem nedalo říct o cíli vašeho pustování. Hned jak jsi otevřel dveře, spatřil jsi skupinku velících obestupujících tvého otce, který prováděl rutinní kontrolu stavu zbraňových systémů za zběžného komentáře hlavního velitele této sekce.
"Ale do banthí řiťi..." prohodil Yae'l a prokroutil oči. Naštěstí ho nikdo neslyšel, ale váš příchod si vyžádal pozornost všech přítomných.
Admirál, který stál vedle tvého otce jen pokrčil rameny a pousmál se.
"Výborně, koukám, že nákresy vám nestačily. Připojte se k nám." řekl pochvalně tvůj otec a pokynul vám aby jste přistoupili blíž.
V půlkruhu okolo generála byla většina vyšších šarží, včetně velitelky armádních složek, která vás bude mít na starosti, když se zrovna nebudete věnovat výcviku pod dohledem tvého otce.
Yae'l neváhal a zasalutoval všem přítomným, aby ze sebe neudělal blbce ještě dřív než otevře ústa.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Elinor Rahl
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 366
Registrován: 10.12.2012 17:24:17
Bydliště: Arca Company Barrack, Coruscant

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Elinor Rahl »

Tasler, útroby:

Zákon schválnosti se tomu říká. Nebo působení Síly v praxi. Když se něco může zmrvit... tak se to zmrví.
I když v tomhle případě ne tak docela. Nic se neděje, jenom jsme potkali tátu ve chvíli, kdy bych ho rozhodně potkat nechtěl.
Zatím,co automaticky salutuju a tvářím se, jako by se vlastně nic nedělo, mám co dělat, abych se podvědomě nenaježil. Zajímavé, co s člověkem taky udělají obavy z velícího.
Donutím se zhluboka nadechnout.

Žádná podrážděnost a vztahovačnost.
Žádné přehnané reakce.
Žádný pocit - tohle mi dělá schválně.
Nedělá, po téhle stránce jsem mu naprosto ukradený.


Beze slova zapadnu za hloučkem někam, kde nebudu překážet, ale zároveň budu mít dobrou příležitost odpozorovat co nejvíc z výkladu. A kde bude věnováno jen minimum potenciální pozornosti.
Samozřejmě, že jsou Mandaloriané mírumilovnými pacifisty. Nemají problém kohokoli kdykoli mírumilovně zpacifikovat.

Pokud máte pocit, že bych měla na něco reagovat a nereaguju, asi jsem se zapomněla odhlásit (resp. si kvůli reálnému životu neuvědomuji tok času)...na ostatní věci nezapomínám.

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Alister Gale - Osudu neutečeš

Příspěvek od Phate »

Tasler, útroby:

Stoupl jsis na okraj hloučku vedle Admirála, který ti pokynul hlavou a dál se věnoval prohlídce. Yae'l tě trochu rozpačitě následoval a stanul vedle tebe.
"Jak se sem dostal generál tak rychle? Asi sme přehlídli nějakou zkratku." zašeptal tvůj společník tvým směrem a dál pozoroval dění okolo sebe.

Jeden z nižších důstojníků, který měl nyní službu a zodpovídal za zbraňové systémy, zrovna popisoval kontrolorům jak by postupovali v případě napadení nepřítelem v ideálních podmínkách. Pokračoval popisem stavu při zničených štítech a nakonec při vyřazení většiny zbraňových systémů. Nutno podotknout, že všechny výklady byly totožné, neboť z centrálního ovádání zbraní se dalo víceméně pouze střílet.
Toho si byla většina vyšších důstojníků samozřejmě vědoma, takže mezi sebou řešili jiné věci, zatímco velitel této lodní sekce si tu povídal sám pro sebe.

"To bylo velice...nezajímavé." řekl znuděně Yae'l, když přednáška konečně skončila.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“