Satina Merell - Kdo chce kam...

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Satina Merell - Kdo chce kam...

Příspěvek od Phate »

Dantooine, osada Klua'tha:

Dok zel prázdnotou a jediným zvukem bylo potiché našlapávání vyšich bot a bzučivý zvuk emitoru paprsku Jaredova světelného meče. Kore postupoval opatrně a velmi obezřetně. Zřejmě mu ani jeho smysly nedokázaly pomoci.
Když jste pomalým krokem dorazili zhruba na půl cesty mezi vchodem a tím co zbylo z vašeho droidího přítele, zdroje světla ozařující prostor doku najednou pohasla. Celý prostor se ponořil do tmy a chvíli ti trvalo než jsi byla schopná se zorientovat ve svitu hvězd lehce ozařujících loď a Jaredovým mečem, který kolem vás udělal malý koridor zeleného světla.

"Pozor!" křikl Jared když se k vám z temného koutu na levé straně vyřítila salva modrých blasterových výbojů. Jared bleskurychle zareagoval a přesunul se tak aby tě dostatečně kryl.
Náhlý útok se několikrát opakoval, pokaždě z jiné strany a úhlu. Kore vypadal poměrně podrážděně, neboť nebyl pomocí Síly schopný vypátrat zdroj palby.
"Dovede se přede mnou skrývat." řekl ti potichu když na malou chvíli útoky přestaly. Moment na to se světla opět rozsvítila. Byli jste víceméně na stejnou vzdálenost jako před výpadkem. S tím rozdílem, že na rampě lodi teď stál Laro opřený o jednu z podpěr.
Vypadal starší a vyšší než předtím, což bylo způsobeno jeho postojem a pohrdavým pohledem, kterým si vás nyní měřil. Měl na sobě lehkou zbroj a přes ní tuniku tmavé barvy, která se nedala ve stínu rampy dost dobře rozeznat. Udělal dva krátké kroky k torsu nebohého droida a přidřepl si k němu.
"Určitě by bojoval do posledního šroubku, kdyby na to došlo," začal uznale. "ale bohužel neměl sebemenší šanci. Určitě vám byl blízký." řekl se sarkastickým podtónem v hlase. Napřímil se a pomalu torso překročil.
"Než vás oba pomalu zabiju, máte nějaké otázky?" zeptal se posměšně.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Satina Merell - Kdo chce kam...

Příspěvek od Gwendolin »

Dantooine, osada Klua'tha:

Od rampy a toho, co by jawové vydávali za lehce opotřebeného droida nás dělí asi 25 metrů. Jsem napnutá jako tětiva luku. Blaster držím křečovitě oběma rukama blízko hrudi. Stojím k Jaredovi bokem. Díky tomu mohu pohledem kontrolovat, jak loď, tak vchod do hangáru. Mysl mám naprosto prázdnou. Nedokážu se na nic soustředit. Možná je to ve výsledku lepší. Alespoň mě nic nerozptyluje. Plus, mínus 14 metrů zbývá, když v tom zhasnou světla.

Zatraceně!
Okamžitě se postavím ke svému společníkovi zády a hlaveň blasteru otočím do míst, kde by měl být vchod. Očima bez většího úspěchu propátrám temnotu kolem. Zatímco my nic nevidíme, náš nepřítel má díky světlu z meče o naši pozici přesnou představu. Varování přehluší tipické bzuum, zvuk vznikající při výstřelu z blasteru. Vše jde strašně rychle. Doba jednoho úderu srdce mě dělí od zásahu. Bez dechu, jako v transu hledím na zelenou čepel, která na poslední chvíli zadrží modré výboje. Na nic se nezmůžu. Až po druhém útoku se proberu z šoku. Z levé strany k mým uším dolehne zašramocení. Třikrát tím směrem vystřelím. Zbytečně. Nová nepřátelská salva přijde po chvilce z opačné strany.

Jak? Umí taky...
Nedokončím větu. Světla se opět rozsvítí. Na rampě nyní stojí Laro v celé své kráse. Tentokrát již nepřipomíná slabou kořist, nýbrž predátora. Silného a sebevědomého. S každým jeho dalším slovem přemáhám nutkání vystřelit mu mozek z hlavy. Hněv nade mnou pomalu získává kontrolu. Po letech potlačování se hlásí o slovo. Čerpá z mé nenávisti. Ze všech sil sevřu levou ruku v pěst. Nehty se bolestivě zaryjí do dlaně a pěst se začne mírně chvět. Pokud bych dokázala zapalovat věci a bytosti pohledem, Laro by si nyní "vychutnával" soukromou kremaci.

Podle čeho soudíš, že to pro tebe dobře dopadne? Ty si mi ale kus arogantního vola!
Zareaguji pohrdavě a nasadím pazzack face. Nemusím být silnější, stačí když tomu mladík uvěří a zaváhá.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Satina Merell - Kdo chce kam...

Příspěvek od Phate »

Dantooine, osada Klua'tha:

Jared se instinktivně postavil tak aby tě v nejhorším případě dokázal ochránit čepelí svého meče. Na jeho tváři se usadil těžko přiřaditelný výraz. Na jednu stranu vypadal naprosto udiveně, na druhou neskutečně vytočeně. Klouby mu zbělaly jak pevně svíral jílec meče. I bez citlivost na Sílu bylo poznat že by Larovi nejradší usekl hlavu. To jste v tuto chvíli měli společné.
Laro udělal zase o několik kroků blíž a pomalu se k vám přibližoval.
"Podle čeho? Ani jeden z vás jste nebyli schopní přijít na to koho to držíte. A váš droid, vytvořený k zabíjení lidí, pro mě nebyl nejmenší potíž." řekl škodolibým hlasem a zadíval se ti do očí. Vypadal, že se samou pýchou každou chvíli vznese a odletí.
Složil ruce za zády a udělal několik kroků do strany. Chvíli chodil sem a tam, ale Jared mu nedal možnost aby se dostal mezi vás a vchod do doku.
"Měl bys to vzdát." řekl zničehonic Jared naprosto klidným hlasem a trochu se napřímil aby se výškou vyrovnal protivníkovi.
"Na nás dva nestačíš...A když se vzdáš, zabiju tě bezbolestně." pokračoval a udělal krok blíž k lodi.
Laro se trochu podiveně podíval a pak se zamračil a zasmál.
"Mistr by na tebe nebyl moc pyšný Kore. Takhle stupidně se nechat chytit a zabít..." řekl Laro posměšným tónem. To Jaredovvi rozproudilo krev.
"Zatim mrtvej nejsem a jestli se mě snažíš vytočit, tak já nejsem žádnej zatracenej Jedi aby mě muselo štvát že nějakýmu sráči useknu hlavu." řekl poměrně vytočeně tvůj společník a vypadal že se chystá k útoku.
Co ale nečekal byla hbitá Larova reakce, který rychle vytáhl blaster a válec, který indikoval pouze jedno. Že je Laro citlivý na sílu.
Salva z těžkého blasteru Jareda nezaskočila tolik jako klap-bzzz světelného meče oranžové barvy, který nepřítel svíral v ruce.
Jared se na tebe rychle podíval a ty jsi slyšela jak se za tebou otevírají dveře doku.
"Promiň." řekl Kore a ty si ucítila jak tě neviditelná síla uchopila a poměrně velkou rychlostí vymrštila skrze dveře, které se za tebou ihned zavřely. Dopadla si tvrdně na durabetonovou podlahu doku. Za dveřmi byla slyšet střelba a světelné meče.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Satina Merell - Kdo chce kam...

Příspěvek od Gwendolin »

Dantooine, osada Klua'tha:

Nepodařilo se. Vlastně mě to ani nepřekvapuje. Jak Laro sám poznamenal, za celou dobu jsme neudělali nic, čím bychom ho výrazněji ohrozili. Alespoň já ne. Jediný Jared má se svými schopnostmi a výcvikem esa v rukávu. Tedy měl. Dokud během přepadení nevyložil karty na stůl. Nyní ví mladík přesně s kým má tu čest. Kéž bychom to mohli říct také. O Larovi vím, jen to, že je to všivej parchant, schopný herec, pravděpodobně i bojovník. A svou přítomnost umí před mým společníkem skrýt, což nevěstí nic dobrého.

Do huttí řiti, co jsi zač?!
V tichosti přihlížím očnímu a následně i slovnímu souboji mužů. Oba touží ukončit život toho druhého. Protivník mi svým klidem a chladnou vypočítavostí připomíná Fallena. Jeho provokace sklízejí úspěch. Jared začíná vidět rudě. Obranný postoj střídá útočný. Na to soupeř zareaguje vytáhnutím blasteru a kovového váčku.

To ne...
Nikdo v celé galaxii by nedokázal zaměnit tuto zbraň s něčím jiným. Skládačka do sebe konečně zapadla.

Co?
Nechápavý výraz vystřídá zmatený, poté vyděšený. Neviditelná ruka mě uchopí a odhodí, jako bych nic nevážila. Tvrdé přistání má za následek vyražený dech, bolavá záda a pár odřenin. Během dopadu jsem také upustila blaster, který nyní leží u stěny. Trvá to několik úderů srdce než se dám jakš takž dohromady a po čtyřech se doplazím ke své zbrani. Posadím se, očima visím na dveřích hangáru. Červené světlo nad vchodem značilo jediné - vstup je zablokovaný. Mám jedinečnou příležitost utéct. Zachovat se jako zbabjelá gizka a doufat, že Jared vyhraje. V opačném případě, že mě Laro nebude pronásledovat. Musela bych hledat pomoc. Ale kde? U toho farmáře, na kterého mi dal Clark souřadnice? Ne. Nemohu ohrozit nevinného. Tak u jediů? Ale co bych jim řekla? Nazdar! Já, zabijácký droid a jeho přítel lovec lidí s jedieským výcvikem jsme přepadli skupinku hrdlořezů. Z jejich šéfa se vyklubal jeden z vás a teď nám jde po krku.? Koukali by na mě jako na blázna!... Pud sebezáchovy velí utíkat, co nejdál to půjde. Ale touha pomoct příteli je silnější. Seberu blaster, zvednu se, přistoupím ke vchodu do hangáru a stisknu ovladač dveří. V případě, že se nepohnou mám v plánu najít řídící místnost. Tam bych si mohla nechat zobrazit záznam z bezpečnostních kamer a obejít zámek dveří. Případně, pokud mají nějaký zabezpečovací systém v podobě zbraní, mohla bych je od tamtud ovládat a zasáhnout.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Satina Merell - Kdo chce kam...

Příspěvek od Phate »

Dantooine, Klua'thské doky:

Světlo nad dveřmi hangáru ti dalo svým probliknutím jasně najevo, že skrze ovládací konzoli se dovnitř nedostaneš. Ta byla ke všemu rozbitá z druhé strany, takže bylo pravděpodobné, že to odnesly i vnitřní obvody. Zřejmě to byl následek odraženého výstřelu.
Zpoza dveří se neustále ozýval zvuk na sebe nerážejících světelných mečů, který se nedal s ničím zaměnit.

Když jsi se rozhlédla po doku, mohla jsi vidět šestery stejně velké nákladní dveře s menšími přistupovými vedle nich. Dok tedy nebyl nikterak velký, což dávalo smysl vzhledem k velikosti osady. Co jsi ale neviděla byla řídící místnosti, nebo někdo z personálu. Vydala jsi se podél stěny doku. Netrvalo dlouho a našla jsi co jsi hledala.
Dveře řídící místnosti byly zavřené, ale tentokrát tě shovívavé světlo pustilo dovnitř. Když jsi vstoupila, do nosu tě praštil zápach spáleného masa. Na židlích pro obsluhu seděli dva muži, staršího z nich jsi rozeznala jako správce doku se kterým Jared mluvil po příletu. Druhý z nich, mladší, byl nejspíše technik. Měl na sobě opravářskou uniformu zamazanou od oleje, nebo podobné tekutiny.
Oba dva krášlila spálenina v hrudníku. Nejspíš od Larova světelného meče.
Konzole před kterými seděli byly vypnuté. Když jsi konečně našla hlavní vypínač, obrazovky se rozzářily a ovládací prvky začali sběsile blikat.

Dantooine, Klua'thský dok č.6:

Jakmile jsi prolétla dveřmi, Jared použil Sílu aby je za tebou okamžitě zavřel. Doufal, že pochopíš a najdeš jinou cestu z planety kdyby došlo na nejhorší. Laro neváhal a zasypal nepřítele další sprškou blasterových výbojů. Jared se buď vyhl, nebo je odrazil svou čepelí ve snaze nezasáhnout Lucky stojící za oponentem.
"Timhle si jí nezachránil Kore! Zabiju tebe a jí si potom vychutnám!" řekl zlostně Laro, kterému Jared ztížil plány. Hněv mu dodával sílu což se projevovalo na útocích. Chvíli byl boj nevyrovnaný, dokud ovšem nedošla Larovi munice. Jared se zastavil v útočné pozici aby si chvíli oddechl.
"Teď se mi konečně můžeš postavit jako chlap." řekl posměšně a zaútočil. Neomezen Jediským kodexem šel tvrdě po útočníkovi. Byl si vědom toho, že nechat ho ještě chvíli naživu by se hodilo kvůli informacím, ale pokud by to mělo znamenat, že ukáže slabost, rád tuhle variantu vynechá.
Rána střídala ránu a souboj se zdál být nekonečně dlouhý. Oba aktéři vynikali v použité technice boje a jen málokdy se některému z nich podařilo udělat překvapivý útok.
Jedním z takových byl naneštěstí Larův sek zespodu po rychlém odražení Jaredovi čepele. Špička oranžové čepele se Koremu zařízla do pravého stehna. Kore se svalil a Laro stál nyní nad ním.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Satina Merell - Kdo chce kam...

Příspěvek od Gwendolin »

Dantooine, Klua'thské doky:

Nic. Jak jsem předpokládala dveře se ani nepohnuli. Tlumeně ke mě doléhají zvuky boje. Výstřely blasteru, bzučení světelného meče.

Dobře. To znamená, že jsou oba naživu.
Snažím se na věc dívat optimisticky. Naděje umře poslední. Pravděpodobně ve stejnou chvíli jako Jared. Pokud ho Laro porazí, nic mi už nepomůže. Naposledy se otočím k východu z budovy. Zaženu nutkání spasit se a vyrazím hledat řídící místnost. Hlaveň blasteru kopíruje směr mého pohledu. Prst na spoušti je připravený okamžitě stisknout a vypálit. Přestože vše nasvědčuje tomu, že Laro přišel sám, opatrnosti není nikdy dost. Hrobové ticho přehlušují pouze zvuky mých kroků. Zanedlouho nalézám svůj cíl. Dveře s nápisem: Řídící místnost. Nepovolaným vstup zakázán.. Ignoruji nařízení a zmáčknu tlačítko konzole. Dveře se zasyčením zajedou do stěny. K mému zděšení nalézám těla správce a dalšího muže. Soudě dle oblečení technika. Zápach spáleného masa pro mě není novinkou. Přesto si reflexivně kryji nos a ústa dlaní.

Parchante! Měli jsme tě zabít hned!
Zpětně lituji svého rozhodnutí a přísahám si, že už se nebude opakovat. Opatrně odsunu kolečkové židle i s mrtvými a přistoupím ke konzolím. Stisknu spínače a do přístrojů začne okamžitě proudit "životadárná" elektřina. Diody se rozblikají a na obrazovce se objeví záznam z bezpečnostní kamery. Ztuhnu. Bez dechu sleduji přímí přenos z doku č. 6. Laro odhazuje blaster strannou a obouruč svírá jílec meče. Skok, výpad, záblesk! Čepele narážejí jedna o druhou a na oba muže dopadá vodopád jisker. Kore na svého protivníka dotírá sérií zkušeně vedených výpadů na hlavu, ramena, hruď, nohy. Nepřestává zasypávat muže ranami a hledat jeho slabá místa. Ten vzápětí přechází z defenzívy do ofenzívy a odpovídá silnými údery, kterými nutí Jareda k ústupu. Boj je neuvěřitelně vyrovnaný. Ani jeden z mužů nemá výraznější převahu. To se však změní, jakmile si špička meče najde cestu k noze mého společníka.

Jarede!
Vykřiknu, zatímco mladík padá na zem.

Musím mu pomoct! Udělat něco čím naruším Larovo soustředění. Spustit požární poplach. Zhasnout světla. Otevřít dveře. Aktivovat zbraně. Cokoliv, čím odvedu jeho pozornost jinam a dám tak Jaredovi příležitost k útoku.
Rychle mačkám namátkou tlačítka v naději, že aktivuji zbraně a rozstřílím nepřítele na kaši.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Satina Merell - Kdo chce kam...

Příspěvek od Phate »

Dantooine, Klua'thské doky:

Vyhrocená situace, která nevypadala dobře pro dalšího z tvých kolegů a která se před tebou odehrávala na jednom z monitorů se záhy změnila po tom co jsi začala sběsile mačkat všelijaké ovladače a tlačítka na konzolích pod obrazovkami. V prvních dvou docích jsi zapnula výstražná osvětlení, ve třetím požární alarm, ve čtvrtém a pátem obranný systém a v šestém, kde měl za malou chvíli přijít Jared o život, se ozvala dunivá rána jak se s velkou rychlostí zavřela střecha doku. Sekundu na to se vypla všechny světla.
Jediné co jsi viděla byly dva světelné meče. Laro, který byl lehce překvapen nezareagoval dostatečně rychle když se po něm Jared natáhl pomocí Síly a nestihl uhnout. Viděla jsi oranžový meč jak se vymrštil směrem k Lucky a s hromadou jisker dopadl na durobetonovou podlahu.
Viděla jsi také jak se Jared sbírá na nohy a vypíná svůj meč. Chvíli bylo v hangáru pouze malé oranžové světlo a Laro snažící se vzpamatovat z nárazu. Netrvalo dlouho a stál na nohou, lehce omámen ránou do hlavy. Než se však stačil zorientovat, srdcem mu projela smaragdově zbarvená čepel. Laro vytřeštil oči a poslouchal poslední slova, která mu Jared šeptal do ucha.
Poté se oba dva svalili na zem. Jared vyčerpán bojem a ochromen zraněním a potlačovanou bolestí si stále svítil mečem aby ve tmě alespoň něco viděl.

Chvíli ti trvalo najít správný ovladač osvětlení a střešního panelu doku. Když jsi ještě naposledy zkontrolovala všechny monitory kvůli nezvaným hostům, vydala jsi se zpět za svým přítelem.
V doku, do kterého jsi se dostala otevřenými nákladními dveřmi nikdo nebyl. Larovo tělo i Nureho torso bylo pryč, zřejmě je oba odnesl Jared na palubu frachťáku, ze kterého vycházelo světlo.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Satina Merell - Kdo chce kam...

Příspěvek od Gwendolin »

Dantooine, Klua'thské doky:

Nemám čas zjišťovat, která skupina tlačítek náleží k doku č. 6. Metodou pokusu a omylu na to dřív nebo později přijdu. Pokud vím kosmoporty nic jako autodestrukční systém nemají, takže se nemusím obávat, že bych budovu srovnala se zemí. Stisknu první sérii tlačítek a zkontroluji obrazovky. V hangáru č. 1 a 2 nyní blikají výstražná světla. Zbylé místnosti jsou beze změny. Mezitím co sleduji záznam z kamer, naslepo pokračuji ve snažení. Výsledkem je požární poplach ve třetím hangáru. Na displejích patřících ke čtvrtému a pátému se objevila hláška: Pozor! Obranný systém aktivován!... Pravou rukou nahmatám ještě nevyzkoušené spínače. Bleskově všechny zmáčknu. Konečně zaznamenám úspěch. Střecha doku, ve kterém probíhal boj se zavře a následně zhasnou všechna světla. Od chvíle, kdy mladíka zranil světelný meč až do teď uběhlo pouze pár standardizovaných sekund. Pro mě to však byly celé roky! Závod se smrtí. Nyní byla řada na Jaredovi, aby zvrátil průběh střetnutí ve svůj prospěch. Polohu obou mužů mi prozrazují zářící čepele. Netrpělivě sleduji obraz, když v tom se oranžový meč rozletí směrem k frachťáku a dopadne na zem. Zelený zhasne, aby se posléze znovu zažehl v těle nepřítele. Obličeje protivníků se koupají v záři zelené plazmy. Zatímco Laro hledí nevěřícně před sebe, Jared umírajícímu muži něco šeptá. Jakmile oba klesnou k zemi pohlédnu na ovládací panel konzole s úmyslem přivést všechny systémy opět do původního stavu. Jen, co se mi to podaří zapřu se dlaněmi o hranu přístroje a vydechnu úlevou.

Díky Sílo!
Napřímím se, naposledy zkontroluji obrazovky a natáhnu se pro svou zbraň.

Je konec.
S touto myšlenkou opustím řídící místnost. Pospíchám. Chci se ujistit, že je Jared v pořádku, pomoct mu s ošetřením, případně s Nurem a Larem. Přivítá mě prázdný dok. Jedinou připomínku nedávného souboje představují stopy ožehnutí od blasterových střel. Kore, mrtvola ani zbytek droida tu není. Spuštěná rampa Lucky láká k nalodění. Vstoupím.

Jarede? Kde jsi? Můžu ti nějak pomoct?
Volám na svého společníka už z rampy.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Satina Merell - Kdo chce kam...

Příspěvek od Phate »

Dantooine, Klua'thské doky, paluba Lucky:

Jakmile jsi vyběhla po rampě, všimla sis, že to co zbylo z chudáka Nureho leželo u opravářského stolu v nejbližší části lodi, kde byly uskladněny swoopbiky. Torso spolu s končetinami leželo na zemi a na ponku byla postavená Nureho hlava, kterou od těla oddělil přesný řez světelným mečem.
"Ošetřovna!" křikl na tebe Jared, když tě slyšel vycházet po rampě. Když jsi došla za ním, seděl na lůžku a provizorně si ošetřoval řeznou ránu na noze. Vypadal vyčerpaně, ale pohled měl plný zadostiúčinění. Vedle něj ležely dva světelné meče a jeho blasterová pistole.
Larovo tělo bylo položené v centru lodi vedle holografického střediska. Z rány na hrudi se ještě lehce kouřilo a v lodi byl puch spáleného masa.
"Děkuju ti, nebýt tebe, tak je nejspíš po mě." řekl potichu Jared a usmál se na tebe. Postavil se, ale zranění mu nedovolovalo dosáhnout plné výšky. Pomalu se vybelhal k larovu tělu a začal ho prohledávat. Kromě blasteru a několika zásobníků měl u sebe poměrně velkou sumu kreditů a datapad. Kore se na tebe podíval a určitě tě napadlo to samé co jeho.
Když začal datapad procházet, mumlal si něco pro sebe, možná že si pro sebe četl co viděl až se z ničeho nic zasekl.
"Letíme na Onderon." řekl rychle a podal ti datapad na jehož displeji stálo toto:

Kód: Vybrat vše

Pro: Poručíka Virela
Od: T.
Předmět: Naše rozvědka zjistila polohu skrytých Mandalorianských jednotek poblíž Izizu na Onderonu. Během několika dní k vám dorazí jeden z našich agentů s doprovodem. Poznávacím znamením bude oblečený droid. Předejte tyto informace agentovi, včetně veškerých geografických souřadnic.

T.
Zatímco jsi si četla vzkaz, který musel Laro rozšifrovat a ukrást nebohému Virelovi, Jared popadl jeho tělo a vyhodil ho z lodi. Rampa se pomalu zavřela a na holografickém projektoru uprostřed místnosti ve které jste stáli se objevil Onderon. Zelená planeta v systému Japrael, kterou obývalo množství různých ras a jejíž povrch střídala velkolepá města, džungle, nekonečné pláně a vysoká pohoří.
"Bude to dlouhá cesta, aspoň budeme mít čas nabrat síly. A možná se pokusit probrat plecháče. Snad bude jeho jádro v pohodě." řekl Kore když se vrátil a vydal se do kokpitu. Lucky se pomalu zvedla ze studeného durabetonu a namířila si to na orbitu. Výpočet souřadnic na Onderon chvíli zabral, ale pak už se nebe před průzorem protáhlo a Lucky skočila do hyperprostoru.
______
Poslední post, tak se můžeš pořádně rozepsat.
“There’s no blade as keen as surprise.”


Uživatelský avatar
Gwendolin
Diplomat
Diplomat
Příspěvky: 821
Registrován: 06.8.2009 18:02:26
Bydliště: Antar 4

Re: Satina Merell - Kdo chce kam...

Příspěvek od Gwendolin »

Dantooine, Klua'thské doky, paluba Lucky:

První na čem spočine můj zrak po vstupu do lodi jsou zbytky Nureho u opravářského stolu. Laro se na plecháčovi vyřádil. Jako řezník oddělil končetiny i hlavu od trupu. Naštěstí neztrácel čas dalším porcováním a tak zůstala naděje, že bude droid opět schopný provozu. Vše záleželo na rozsahu poškození, jak mechanickém, tak softwarovém. A v neposlední řadě na Jaredových schopnostech. Svého společníka naleznu v malé místnosti uprostřed lodi.

Počkej, pomůžu ti.
Ujmu se ošetření mladíkova zranění. Na vydezinfikovanou ránu nanesu bactu. Z otevřeného šuplíku nedaleko lůžka vytáhnu balíček. Sáček roztrhnu a vyjmu sterilní obvaz. Opatrně zakryji ránu a omotávám postižené místo.

Řekni, kdyby to škrtilo.
Ujistím se, že je obvaz dostatečně přitažen. Nakonec tkaninu roztrhnu, naposledy omotám kolem nohy a zavážu.

Mám pro tebe dobrou zprávu. Přežiješ! Ale měl by sis odpočinout.
Vyhodím prázdné obaly, zavřu šuplík, zatímco si Jared stahuje vytaženou nohavici. Jakmile promluví otočím se k němu a obdaruji ho vřelým úsměvem.

Nebýt tebe, tak jsem mrtvá taky. Zdá se, že se skvěle doplňujeme.

Mrknu na muže. Přistoupím blíž, abych včas zareagovala, pokud by se neudržel na nohou. Avšak zbytečně. Přesto zůstávám poblíž. Společně dorazíme k Larovu tělu, kde se Kore ujme šacování. Za krátko už vedle blasteru na podlaze spočívá hromádka kreditů a zásobníky. Pomyslnou třešničkou na dortu se stává datapad.

Je to ono? Patřil našemu Durosovi nebo si v něm Laro zaznamenával deník?
Odpověď mi vzápětí podá Jared společně s přístrojem.


Z osobního deníku Satiny Merell

Mise na Dantooine byla úspěšná! - Těmito slovy by se dal shrnout náš pobyt na této planetě. Je to však pouze jedna strana mince. Získané informace byli vykoupeny životy Durose a jeho kolegů. Banditů a jejich vůdce Lara. Správce doku a technika. V neposlední řadě utrpěli i naše vlastní řady. Nure stále vypadá, jako by si ho na starost vzali jawové. Jared by jistě ocenil dovolenou na nějakém klidném místě, kde by se jeho zranění zahojilo. To by ovšem v Republice nesměla zuřit válka. Revan vybojoval další významné vítězství, avšak konec konfliktu je stále v nedohlednu. Jak znám Mandaloriany, budou bojovat do posledního muže.

Není větší pocty než zemřít v boji! Pche! K čemu jim bude sláva, když svůj národ doženou do záhuby?!

Kdo bude před spaní opakovat na památku jejich jména, když jejich rodiny zahynou?

K vítězství Republiky mám nyní přispět i já. Informace z datapadu nás nasměrovali k Japraelskému systému a k jedné z jeho osmi planet. Konkrétně Onderonu. Tato planeta se čtyřmi měsíci není v hledáčku Mandalorianů poprvé. Její obyvatelé svádějí neustálý boj o přežití se zdejší faunou. A snad i proto představují pro dobyvatele výzvu, které nelze říct ne. Hlavní město Iziz čekají těžké časy.
"Zlo se blíží a má služba začíná. Neskončí až do mé smrti.
Jsem světlo v nejtemnější noci. Hlas slabších. Blaster, který je ochrání.
Svěřuji svůj život Antarianským Rangerům. Pro tento den a pro všechny, které přijdou."

-Přísaha Antarianských Rangerů

Uživatelský avatar
Phate
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 975
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant
Korea North

Re: Satina Merell - Kdo chce kam...

Příspěvek od Phate »

Hodnocení:

Tvar příspěvků: Není co vytknout, délka příspěvku byla adekvátní vzhledem k nahozené situaci. S formou tobě vlastní jsem spokojen, stejně tak s kvalitou a gramatickou správností. Dalším kladem, který se netýká zrovna tvaru příspěvku, je množství, které jsi schopna nahrát pokud je čas.
Chování charakteru: Skvělé zvládnuté chování lehce paranoidní novinářky, která konečně dostala to po čem touží z kariérního hlediska, ale za poněkud jiné situace než očekávala. Držíš se charakteru tak jak jsi ho nastavila což je jedině dobře a v budoucnu na tom bude hodně záležet.
Postup v příběhu: Až na začátek, kdy mě zrezavělé moderátorské schopnosti nabrali na obrátkách, za což se opět omlouvám, jsi se příběhem prokousávala poměrně plynule a nikde jsi se zbytečně nezdržovala.
Reakce na podněty: V průběhu jsi reagovala přesně jak jsem doufal, takže nedošlo k nějakým nečekaným událostem, které by brzdily postup. Skvěle vyjadřuješ Satininy myšlenky a pocity z nastalé situace.
Boj: Základní výcvik se v prvním boji osvědčil celkem slušně. Jinde ho zatím nebylo kde využít.

Shrnutí: Jakožto můj první výcvik na novodobé Akademii po několika letech nečinosti jsem byl překvapen jak snadné je s tebou hrát. Vést Satinin výcvik mě bavilo vzhledem k unikátnímu povolání a charakteru postavy, který jsi tak dobře vystihla v průběhu výcviku. Nebudu hodnotit číselně, nebo procentuálně, ale tvůj výcvik je jeden z nejlepších co jsem kdy vedl a budu jedině rád když nastavenou laťku udržíme i v další misi.

Následky výcviku:
+ nová výbava
+ získání přátel v podobě Jareda a Nureho
+ rozšíření vlastního deníku

- máš mocné nepřátele o kterých v podstatě nic nevíš
- stále netušíš do čeho tě šéf vlastně uvrtal
“There’s no blade as keen as surprise.”


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“