Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Shisco »

Prolog

KEHLIAN AGMETER - ČISTÍ JAKO LILIE


Psal se rok 29 před bitvou o Yavin, podle Ruusanského datování rok 971, a od konce Nových sithských válek si GALAKTICKÁ REPUBLIKA užívala poklidné tisíciletí klidu a míru, během kterých se řád Jedi mohl vrátit ke svému původnímu poslání a věnovat se primárně rozjímání o Síle, stejně jako jeho členové mohli většinu času nechat své světelné meče nečinně viset u pasu a místo bojů pomáhat potřebným.
Navzdory tomu všemu se však objevují nepokoje, paradoxně možná právě proto, že nemá Republika vnějšího nepřítele, se kterým by mohla bojovat, její stabilita nachyluje, neboť její systém se stal prohnilou byrokratickou chimérou po dlouhá staletí rozkrádanou zevnitř. Tato skutečnost dohnala vůdce některých civilizací zvažovat odtrhnutí svých soustav od Republiky, někteří se dokonce netají svým názorem, že by měla být zničena pro dobro jí samotné.
Nic z toho však netrápilo šestnáctiletého lidského Padawana KEHLIANA AGMETERA, pokojně dřímajícího ve svých komnatách v Chrámu Jediů...



Coruscant, Chrám Jediů

Probudil ses za tichého, nijak nepříjemného pípání chronometru na stěně. V okamžiku, kdy se na něm spustil budík, už jsi jen tak podřimoval na rozhraní mezi spánkem a běžným vnímáním, a vzhledem k tomu, že nebylo ani trochu násilné, ti probuzení vůbec nevadilo.
Skrze průhlednou stěnu do tvé komnaty proudila záře stříbrného kotouče coruscantského slunce, které v té části úlovým městem pokryté planety, kde stál Chrám Jediů, právě vycházelo, a podle chronometru na stěně ti zbývala hodina do chvíle, kdy ses měl sejít ve věži Nejvyšší rady se svým mistrem, nosaurianským Jediem jménem Turja Mikar.
Mistr Mikar měl něco přes sedmdesát roků, což je na poměry jeho rasy pozdním středním věkem. Stále byl však čilý a navzdory své výšce okolo metru a půl disponoval docela velikou fyzickou silou, a také kvůli ní si vyvolil za svou formu se světelným mečem Shien, který teď učil tebe. Mistr Mikar používal jeden světelný meč klasické konstrukce se zelenou čepelí.
Zatímco ses zvedal z postele, ozvalo se zaklepání na dveře tvé komnaty, načež hlas na druhé straně řekl:
"Kehliane, jsi už vzhůru?"
Ten hlas jsi dobře poznával. Patřil tvému příteli, lidskému Padawanovi jménem Isador Gazli. Občas jste spolu chodili na snídani do Chrámových jídelen, teď ale jeho hlas zněl naléhavěji a s největší pravděpodobností měl na srdci důležitější věc nežli jídlo.
"Kehliane, to jsem já, Isador. Otevři, musím s tebou mluvit."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám Jediů

Protože už jsem skoro nespal, když zazněl signál chronometru, zůstal jsem klidně ležet sotva pár vteřin. Pak jsem se letmo otočil, abych pohledem zkontroloval kolik hodin je na číselníku chronometru. Natáhl jsem směrem k němu ruku a pak ji ještě na okamžik spustil, abych si promnul obličej. Chtěl jsem okamžitě vstát, abych nepřišel pozdě na setkání se svým mistrem. Právě v tu chvíli, ještě než jsem doopravdy vstal se ozval Isadorův hlas.
Jako by někdo boural Coruscant, pomyslel jsem si trošku štiplavě, když jsem slyšel naléhavost v Isadorově hlasu. Isador by však musel tropit daleko větší poplach, abych mu něco takového řekl nahlas.
„Hned tam budu Isadore,“ zavolal jsem místo toho, pružně vyskočil z postele a vyrazil ke dveřím. Po cestě jsem se snažil alespoň trochu upravit, aby náznaky toho, že jsem právě vstal nebyli příliš do očí bijící. Co nejrychleji jsem došel ke dveřím a otevřel je.
„Co se děje?“ otázal jsem se se zájmem.
Naposledy upravil(a) Merthor dne 30.3.2013 21:09:39, celkem upraveno 1 x.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jediů

Stisknul jsi tlačítko na panelu na rámu dveří a ty se se zasyčením zasunuly do stěny, načež Isador vešel dovnitř a opět za sebou zavřel.
Jeho pod ramena dlouhé stříbrozlaté vlasy byly rozcuchané, pod modrýma očima měl tmavé kruhy skoro jako kdyby se nalíčil a celkově působil dojmem, jako kdyby toho v noci zrovna moc nenaspal. Stejně tak sis všimnul, že má na krku veliký barevný cucflek.
"Kehliane, mám pro tebe jednu zprávu, o které nevím, jestli je dobrá nebo špatná," promluvil Isador a opřel se zády o zeď u dveří.
"A druhou zprávu, o které nevím, jestli je dobrá nebo špatná. Kterou chceš slyšet první?"
Usmál se. Viděl jsi mu na očích, že ho něco trápí a bojí se toho, ale zároveň má z něčeho velkou radost a je šťastný.
"Já jsem jí to včera večer řekl. A ona..."
Vybavil sis, jak jste se před několika dny bavili o Tiinan, vaší společné známé už z dob, kdy jste byli younglingové, z dob, kdy jste byli všichni tři členy Klanu jestřapýra. Isador se ti svěřoval s tím, že se asi zamiloval, a hledal u tebe a u vašeho dalšího společného přítele, Padawana Irvina Tavise, radu, co má dělat.
"A ona že jo," vydechnul Isador a i skrze Sílu jsi cítil, jak jím projela vlna radosti. "Taky mě miluje, Kehliane, miluje mě..."
"Ale já mám strach, příteli..." pokračoval a ztišil poněkud hlas. "Co když nám na to přijdou? Windu nás sežere, co když nás exkomunikujou?"
Když to vyslovil, z jeho hlasu bylo poznat, že má z té představy strach, ale jízlivý hlásek v tvé hlavě ti napověděl, že zrovna od něho to sedí. Stejně jako kdokoliv jiný jsi moc dobře věděl, že Isadorův otec, mistr Mordecai Gazli, si vzal za ženu vlastní Padawanku, Isadorovu matku, a měl s ní dítě, a oba v Řádu zůstali.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant Chrám Jediů

Ustoupil jsem směrem do místnosti a nechal Isadora vejít.Na mé tváři se vystřídala celá série výrazů. Když jsem Isadora uviděl, nejdřív jsem se trochu zamračil a místo odpovědi na jeho první otázku lehce pokrčil rameny. Když začal vyprávět, tak jsem se usmíval a měl jsem co dělat, abych se nerozesmál a pak jsem se pokusil ovládnout a nasadit raději neutrální výraz, ale zřejmě se mi to moc nepovedlo.
S podobnými situacemi jsem zatím neměl žádné zkušenosti, takže jsem jen stěží hledal adekvátní slova.
„Nooo…. co na to mám říct? Bojím se, že ti příliš neporadím.“ Ohlédl jsem se za sebe do místnosti a na malou chvíli se odmlčel.
„Přeju ti to Isadore a chtěl bych ti pomoci, ale vůbec nevím jak. Já bych měl taky strach. Sám dobře víš, jak by zněla ehm…. oficiální odpověď, jenže já k tobě jako rada mluvit nechci, jenomže sám neznám, žádnou cestu ven, která by měla jednoznačné řešení.“ Nakonec jsem se Isadorovi poměrně vážně zahleděl do očí.
Uvnitř jsem byl na rozpacích ještě víc, než to vypadalo z toho co jsem říkal. Isador mě vlastně také postavil před takové dilema.
Příteli bych měl podat pomocnou ruku, ale jednak v sobě ponesu část jeho břemene a k tomu budu vlastně krýt porušování kodexu, prolétlo mi hlavou to co bylo poměrně samozřejmé.
K rozhodnutí už jsem udělal první krok a pokud to bude jenom trochu možné budu pokračovat ve stejném kurzu.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant Chrám Jediů

"Myslíš, že to mám říct svému mistrovi?" vydechnul Isador a to pomyšlení mu viditelně dodalo sílu. "Khai'leb bude vědět, co se dá dělat."
Isadorova mistra Khai'leba Dosska jsi rovněž znal, byl to Trandoshan cvičící Shii-Cho a Niman, a měl zálibu v agresivním vyjednávání, přičemž stejně jako jeho žák si vykládal Kodex poněkud po svém, po vzoru nyní již Síležel zesnulého mistra Qui-Gona Jinna, kterého před třemi lety zabil Sith na Naboo.
"A teď ta druhá věc," začal a udělal dramatickou pauzu: "Vzpomínáš, jak jsme se bavili o tom, že se v poslední době tady na Coruscantu často ztrácí lidé."
Isador odepjal od opasku svůj světelný meč, ale místo toho, aby zažehl jeho žlutou čepel, ho jen pevně sevřel v ruce a mluvil dál.
"Jsou to rasově motivované útoky na lidi, máme to potvrzené. V noci našli na schodech Chrámu Raymonda Jundina, toho bývalého shockboxera, co vyhrál čtyři turnaje za sebou a potom odešel do výslužby."
Procházel se po tvé komnatě a pokračoval ve vysvětlování, nervózně při tom svíraje v dlani stříbrnou, nijak nezdobenou rukojeť svého meče vytvořenou pragmaticky a čistě účelově pro Shii-Cho a nesoucí tak podobnost se zbraní mistra Kita Fista, instruktora První formy.
"Byl tak zřízený, že nemohl skoro ani chodit, ale utekl jim."
Isador prošel kolem velkého zrcadla, které jsi měl na stěně za účelem tréninku, a zašklebil se do něj na sebe.
"Říkají si Bratrstvo čistoty a vypadá to, že máme větší problém, než jsme si mysleli."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant Chrám Jediů

Pokýval jsem hlavou a nepřestával vážně hledět na Isadora.
„Ano….. Taky bych to tak asi dřív nebo později udělal. Mistři mají víc zkušeností a tak ti asi i v tomhle mohou poradit víc než já,“ řekl jsem opět se lehce usmívaje. Opravdu to znělo rozumě a mě by nic lepšího nenapadlo. Vlastně mě to mělo napadnout hned a mohl jsem mu to poradit.
To co mi Isador řekl potom mi na klidu též ani trochu nepřidalo. Na ten rozhovor jsem si vzpomínal a něco o tom, že mizí lidé jsem věděl. Isidor teď však přišel s novými fakty a musel jsem přiznat, že mě tím zastihl poněkud nepřipraveného. Hlavně mnou částečně hnulo zjištění, že se opravdu jedná o rasové útoky zaměřené speciálně na lidi. Jednalo-li se skutečně o takové útoky , pak se to dotýkalo i mě a navzdory tomu, že jsem celkem věřil vlastní síle, v tu chvíli jsem opravdu nevěděl, co si o tom mám myslet. To mi připadá jako ne moc dobrá zpráva.Ale proč tedy Isador říkal, že neví jestli je dobrá, nebo špatná? Byl to jen žert? Stál jsem tam, poslouchal a při tom přemýšlel.
Zřejmě to bude pěkně spletité. Vypadá to opravdu jako celkem vážný problém. Snad bych si se svým mistrem měl o tomhle promluvit zase já.
Když začal přecházet po komnatě, odpoutal jsem se též ode dveří a zamířil jsem k místu poblíž postele, kde jsem měl složené po ruce všechny svoje věci. Musel jsem se začít připravovat na setkání s mistrem, doobléct se a upravit. Mezi předměty mého zájmu byl také můj vlastní světelný meč tmavě modré barvy. Když jsem došel ke skříňce, na které jsem měl všechno položené, otočil jsem se na Isidora.
„To opravdu vypadá na pořádný problém. Řekni mi odkud to víš? Kdo ti o tom řekl? Asi by se s tím mělo něco dělat.“
Začal jsem se připravovat, ale přitom jsem se stále ohlížel na Isadora pohrávajícího si se světelným mečem. Dvakrát se mi to nelíbilo.
„A teď se bojíš, že tě přepadnou v mé komnatě? Myslíš, že je tu mám schované?“ zeptal jsem se, abych to Isadorovi dal trochu najevo.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant Chrám Jediů

"Jasně, promiň..." vydechnul Isador a připjal si svůj světelný meč na magnetickou úchytku na opasku vybledlé béžové tuniky, přes kterou mu splýval šedý plášť.
"Jsem jen nervózní, přeci jen jsem člověk a tohle se mě docela dotýká," dodal.
"Je to dobrá zpráva proto, že jsme se konečně hnuli z místa a máme nějaké nové informace. A špatná zpráva to je... To je asi jasné proč," zakončil poté, co chvíli hledal slova.
"Tak dělat se s tím určitě něco bude, jako řád Jedi jsme se zavázali bránit ty, co se sami bránit neumí. Udržovat svobodu a spravedlnost napříč galaxií," pokračoval Isador, zatímco jsi se oblékal.
"Vím to od svého mistra, byl to právě Khai'leb, mistr Tre Jayen a mistryně Adi Gallia, kdo ho našli. Nevím toho o moc víc než ty, jen to, co mi stihnul říct, než bylo svoláno mimořádné zasedání Rady, které asi trvá doteď."
Isador tě, když jsi dokončil všechny ranní přípravy, přejel pohledem svých jasně modrých očí a prohlásil:
"Myslím, že mistr Khai'leb se na tuhle misi dobrovolně přihlásí a tím pádem já jdu jako jeho Padawan s ním.
Mám hlad jako Hutt, pojďme se najíst..."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscenat Chrám Jediů

V duchu jsem se zastyděl. Nechal jsem se až příliš snadno vykolejit, vyvézt z míry. Stalo se to daleko snadněji, než bych byl ochoten připustit. Dost jsem si zakládal na tom, že se snažím být vzorným padawanem. Zůstal jsem chvíli stát, soustředil se a provedl krátké dechové cvičení, abych se neklidu zbavil. Nepovedlo se to zcela, ale rozhodně to bylo o něco lepší.
„Taky mě to docela vzalo a znepokojilo mě to úplně stejně jako tebe“ ozval jsem se nakonec.
„A úplně s tebou souhlasím“ pokračoval téměř okamžitě. „Říkám si, co všechno se může ještě stát, když už to došlo tak daleko. Je dobře, že se toho rada chytila. Přesně tak jsem to myslel.“ Letmo jsem se otočil k zrcadlu abych zkontroloval, že je na mě vizuálně vše v pořádku a následně kývnul na Isadora.
„Taky mám hlad. Tak pojďme.“ S těmi slovy jsem se vydal přímo ke dveřím, tlačítkem je otevřel a vyšel ven. Po cestě jsem ještě pokračoval.
„Hned jak se najíme, musím jít za mistrem Turjou do věže rady. Chtěl bych si s ním o těch událostech promluvit. Zajímalo by mě jaký názor na celou věc bud mít on, ale kdyby to záleželo jen na mě, tak bych taky dlouho neváhal.“
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jediů

Vykročili jste chodbami směrem k Chrámovým jídelnám, do sálu, kde se křižovaly chodby kolem bronzově zbarvených soch dávných Jediů, pak po schodech nahoru a proskleným turbovýtahem o několik podlaží vzhůru.
"Po pravdě, já tam mám namířeno taky," odvětil Isador, zatímco hleděl skrz průhlednou stěnu kabiny ven na plynoucí pruhy svítících vznášedel.
V jídelně touhle dobou moc Jediů nebylo, když jste se zařadili do fronty, poznával jsi u jednoho ze stolů mistra Cina Dralliga, jak spokojeně nabírá lžící míchaná vajíčka v misce a konverzuje při tom s Obi-Wanem Kenobim a jeho mladičkým Padawanem Skywalkerem. Byli příliš daleko na to, abyste je pozdravili, ale Isador jim věnoval letmou úklonu hlavy a mistr Drallig ji s úsměvem opětoval. Na obrazovkách připevněných nad výdejním okénkem byl puštěný přehled zpráv, avšak nebylo tam nic pro tebe zajímavého.
K snídani bylo na výběr ze slaného a sladkého jídla - míchaných vajíček a hutného tvarohu s kusy ovoce v něm. Isador okamžik zvažoval, co si vybere, načež vzal misku s tvarohem, popadnul vysoký hrníček s kafem, k tomu lžíci a vydal se k nejbližšímu neobsazenému stolu, kterých byla většina.
"Dobrou chuť," popřál ti Isador a rychle, avšak ne příliš rychle jste se dali do jídla.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, Chrám Jediů

Celou cestu k výtahu až a téměř až do jídelny nám zabral rozhovor, takže jsem se spíš věnoval jemu, než okolnímu prostředí. Samozřejmě to prostředí mělo svou atmosféru, kterou jsem dobře znal, jenže mě zajímalo něco jiného. Snažil jsem se utřídit informace, zvěstované Isadorem, ale nedošel jsem k žádnému dalšímu závěru. Na to bych opravdu potřeboval informací víc.
„Dobře. Takže máme i na dále společnou cestu.“ prohodil jsem zpět k Isadorovi a pak krátkou chvíli až do jídelny mlčel. V jídelně jsem se nejdřív krátce obrátil do místnosti a přelétl ji očima a hned na to jsem si stoupnul do fronty za Isadora. Napodobil jsem jeho letmý pozdrav, zprávám na panelu jsem se příliš nevěnoval a pak jsem se samozřejmě věnoval jídlu.I v tomhle jsem Isidora napodobil, když jsem si též vybral tvaroh.
„Tobě taky dobrou chuť“ vrátil jsem zdvořile přání. Jedl jsem pomalu a mlčky. Alespoň tu snídani jsem si chtěl sníst v klidu, bez toho, abych musel přemýšlet o čemkoliv nepříjemném, i když se toho nezbavím na dlouho a kdybych o něčem začal mluvit, asi by k tomu rozhovor nakonec sklouznul..
Když jsme dojedli, opřel jsem se, vzal hrnek a upíjel kávu. Nechtěl jsem se ale už příliš zdržovat. Rozhovor nám přeci jen chvíli zabral. Přes hrnek jsem ještě zašilhal na Isadovra, jestli něco nenapadne jeho. Za nějakou tu chvíli jsem dopil, vstal a prohlásil. „Měli bysme jít.“
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jediů

Seděli jste u stolu a jedli, aniž byste u toho cokoliv řekli, a když jste měli své porce snězené a sladký tvaroh s ovocem utišil hlad, Isador jako by tvé myšlenkové pochody vycítil a povídá:
"Kehliane, přemýšlel jsi někdy o budoucnosti?"
Při té myšlence mu na tváři zazářil úsměv.
"Jak bude vypadat galaxie za dvacet nebo třicet let, až budeme i my váženými mistry Jedi, až budeme i my cvičit své vlastní Padawany..."
Odnesli jste misky zpátky k okénku, kde je servírovací droid přebral, aby je mohl umístit do myčky k umytí.
"Rád přemýšlím o budoucnosti a sním... Co myslíš, že se změní?" pokračoval Isador a poškrábal se ve svých stříbrozlatých vlasech, načež jste při odchodu věnovali letmou zdvořilostní úklonu hlavy mistru Dralligovi, který už se také zvedal, stejně jako Obi-Wan s malým Anakinem, kterého si posadil za krk a který se široce usmíval na celé kolo.
"Co myslíš, že se změní..." zopakoval tiše Isador a jeho pohled sklouznul k mladému Skywalkerovi na Kenobiho ramenou, načež jste zamířili k Jihozápadní věži, kde sídlila Nejvyšší rada Jediů...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant Chrám Jediů

„O budoucnosti….?“ zopakoval jsem zamyšleně. „Trochu ano, ale jen trochu o takových obyčejných věcech,“ řekl jsem a vstal. Před tím, než jsme vyšli z jídelny jsem se ovšem také zadíval na oba mistry. S mistry i padawany jsem se samozřejmě setkával běžně, většinu času trávíce v chrámu. Kdo ví, jestli se moje dráhy s někým z nich střetnou i při nějaké jiné příležitosti. Pak jsem navázal na přetrženou niť rozhovoru.
„Samozřejmě budoucnost nám může nabídnout spoustu možností cestování, ledacos se přiučit o ledacos se zajímat. Kultury, jazyky, lítání a kde co všechno. Ale kdo ví. Je dost těžké říct co se stane za dvacet nebo třicet let. Za tu dobu se toho může stát spoustu. Ale všechno to závisí na tom, jestli v galaxii bude klid.“
Opět nám rozhovor zabral podstatě celou cestu. Rychle jsme se blížili k věži, kde ležel cíl naší cesty a tak jsem vesele prohodil poslední poznámku.
„A ty bys měl samozřejmě dost času na svoji lásku, pokud bude trvat tak dlouho.“ Bylo to takové drobné popíchnutí, nemyslel jsem to nijak moc vážně. Těm dvěma bych docela přál, aby to byla pravda. To bylo to, co jsem si myslel doopravdy.
„Nekdy mi o svých představách můžeš povědět."
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jediů

Dostali jste se skrze chodby až k Jihozápadní věži, kde jste se zastavili před širokým transpariocelovým tubusem, kterým se šlo dívat skrz na Coruscant City, abyste si přivolali výtah, co by vás odvezl až na vrcholek před sál Nejvyšší rady.
"Věřím, že bude. Jsme bytosti světla, ne jenom hmota, a láska? Ta určitě přetrvá i tehdy, kdyz všichni dávno splyneme se Sílou," dokončil Isador s lehkým úsměvem a stisknul tlačítko.
Kabina přijela zespodu během pouhých několika sekund a dveře se otevřely. Vysoký mourovatý togorianský Jedi, kterému se u opasku houpaly dva světelné meče, vám věnoval letmou úklonu hlavy na pozdrav, pak kabina pokračovala v jízdě vzhůru, pocítil jsi v nohách díky zrychlení, jako bys byl o něco těžší, a za pouhých několik sekund jste byli na místě.
Tvůj mistr Turja Mikar seděl na pohovce v předsálí trochu podobném recepci a byl zabrán do rozhovoru s Isadorovým mistrem, Trandoshanem Khai'lebem Dosskem, oba v tradičních pískově hnědých róbách.
"Dobré ráno," řekl Turja a vstal, aby tě uvítal. "Rada nás za několik okamžiků přijme a vysvětlí vám, v čem bude spočívat naše další mise."
"Už se rozhodli," doplnil jej syčivým hlasem mistr Dossk poté, co se i on přivítal se svým Padawanem. "My čtyři se spolu vydáme na infiltrační misi mezi členy hnutí, které si říká Bratrstvo čistoty. Isador ti o něm už určitě říkal."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Corusceant Chrám Jediů

„Taky v to doufám. Bylo by to krásné“ přitakal jsem stručně Isadorovi. To co říkal mě bylo často sympatické. Přes svou snahu a loajalitu jsem chápal, že lidé nejsou stroje a některé věci v nás prostě nefungují na stisknutí knoflíku.
„Dobré ráno mistře.“ Pozdravil jsem okamžitě uctivě mistra Turju, napjatě čekaje, jaké pro mě bude mít instrukce. Kdyby ho mistr Dossk nedoplnil, určitě bych se sám hned zeptal, jaká mise, popřípadě, jestli to nemá společného něco z bratrstvem, ale nebylo to potřeba a pak se to dalo předpokládat, i když to teoreticky mohla být úplně jiná mise. Namísto toho jsem se tedy obrátil na mistra Dosska.
„Ano mistře Dossku Isador mě o tom okamžitě informoval.“ Odpověděl jsem
Zajímalo by mě, kolik má rada dalších informací. Protože si dovedu velice špatně představit, že ty které znám nám budou stačit k získání kontaktu, zvlášť když jsme já a Isador lidé. Ostatně rada nám to sama prozradí. zklouzly i moje myšlenky oopět k problému bratrstva, tím spíš, že to byl teď náš úkol.
Uvědomoval jsem si také, že jsem rád, že budu na misi spolupracovat s Isadorem. Každý se cítí lépe má-li přátele po svém boku.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jediů, věž Nejvyšší rady

Mistr Mikar si rukou zamyšleně promnul rukou jeden z kostěných rohů na své hlavě a povídá:
"Musím říct, že jsem dlouho váhal, jestli se k této misi přihlásit. Nebude to veselé, a tíha, kterou tento úkol uloží na vaše bedra-"
Než tvůj mistr stihnul větu dořict, přerušil ho zvuk otevření dveří do kruhového sálu Rady. Stál v nich samotný Yoda, velmistr řádu Jedi.
"Mistře Mikare a mistře Dossku. Padawane Agmetere a Padawane Gazli," oslovil vás, opíraje se při tom o svou typickou dřevěnou hůlku.
"Rada Jediů hovořit s vámi si přeje."
Isadorův mistr se zvednul z pohovky a zamířil ke dveřím, aby vstoupil.
"Může být těžkou zkouškou pro vaši psychiku," dodal tvůj mistr tiše, aby dokončil větu, načež se vydal za mistrem Dosskem. Oba mistrové s uctivou úklonou ve dveřích následovali mistra Yodu do kruhového zasedacího sálu a když jste jim v patách vkročili dovnitř i vy, dveře se za vámi zavřely.
Zatímco jste postupovali kupředu až do mandalovitého, ornamenty vykládaného kruhu na zemi právě uprostřed celého sálu, velmistr se vyhoupnul do svého malého křesílka, aby zahájil jednání.
Na ostatních křeslech seděli a upírali na vás oči mistryně Adi Gallia, hadovitý Oppo Rancisis s turbanem na hlavě, drobný mistr Even Piell jen o něco málo větší než mistr Yoda, dále cereanský mistr Ki-Adi-Mundi se svou nepřehlédnutelnou protáhlou hlavou, v níž mu bilo druhé srdce, mistryně Yaddle, jež byla ze stejné rasy jako Yoda a narozdíl od něho jí z hlavy splývaly kadeře oranžovohnědých vlasů, rohatý mistr Saeese Tiin přítomný jen jako hologram, tři metry vysoký mistr Yarael Poof, mistr Plo Koon s maskou zakrývající jeho tvář a snědý mistr Windu s lesknoucí se pleší.
"Aby úkol vám Rada zadala, my svolali jsme vás," začal mistr Yoda a zavrtěl se ve svém křesílku, aby se usadil pohodlněji.
"Barbarským praktikám takzvaného Bratrstva čistoty musí být učiněna přitrž," prohlásil rázně mistr Windu a v jeho hnědých, skoro až černých očích zaplály jiskřičky.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“