Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, základna Bratrstva čistoty

Po každém slově, po každé jeho variantě, kdy jsem se pokoušel vymyslet, jak se píše, po každém neúspěchu jsem se zastavil a zvažoval další možné heslo než jsem opět sáhl po klávesnici a něco vyzkoušel. Celkově jsem zase tak pomalý nebyl a na to, že jsem tomu nevěnoval zase kdo ví kolik času jsem vyzkoušel tolik slov a jejich variant, kolik bylo možné a hlavně kolik jsem si pamatoval. Postupně pocit, že pouze ztrácím čas zesílil a vymyslet cokoliv co mělo smysl mi trvalo daleko déle a tak jsem zadal ještě poslední slovo o němž jsem ani nevěděl, kde a kdy jsem ho zaslechl, i když s největší pravděpodobností to bylo jako u ostatních v chrámu od některého z nelidských příslušníků řádu, jenž se v řeči uchýlil ke svému rodnému jazyku a ukončil marné snažení.
Už už jsem chtěl přeskočit další krok stejně nepravděpodobný jako tne první a říct Ohdeemu, aby se pustil do práce, ale najednou jsme se plácnul do čela. Málem bych přehlédl věc, která sice vyžadovala určitou znalost, ale jinak byla pro toho, kdo tuto znalost měl docela jednoduchá a kdybych správným směrem přemýšlel od začátku, bylo by mě to zřejmě bývalo napadlo. Ale dosud nebylo pozdě, abych to, co jsem právě objevil zkusil. Vlastně nebylo pozdě dokud by se nestalo něco dalšího....., kritického.
Nad tím,jaké operace konzoli nejvíc zahltí jsem příliš přemýšlet nemusel. Úzká hrdla systému byla celkem jasná. Těmi byla buď místa pracující přímo se systémem a nebo jiné aplikace pracující těsně nad jeho úrovní přímo na bázi nějakého programovacího jazyka. Začal jsem se tedy po takových prvních rozhlížet, pokračuje při tom v průzkumu tohohle prostředí, zahrnujícího celou řadu osobních nastavení, neboť jsem si nemohl dovolit zde dělat jen tak nějaké pokusy a slepě otvírat vše co mi přijde pod ruku. To bych taky mohl spustit něco, co by nás ještě zatraceně mrzelo. Musel jsem najít takové funkce, abych nezměnil některá nastavení, aniž bych o tom věděl, ale zároveň těch pár, jejichž vliv na systém byl největší, abych tak vytvořil požadovanou chybu v co nejkratším čase. To mi přeci jen ukouslo další malý okamžik ale vybral jsem snad ty správné systémové prvky.
"Tak tě snad konečně mám" zamumlal jsem potichu o poznání spokojeněji, úspěch s obnovou systému na dosah.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, základna Bratrstva čistoty

Usadil ses do křesílka, protože tohle bude na dýl. Přesto ale rozhodně ne na dýl než kdyby Ohdee zkoušel prolomit heslo bruteforce metodou, tedy zkoušet kombinovat všechny znaky se všemi. A permutace například patnáctimístného hesla s použitím aurabeshové abecedy a čísel i znaků z různých cizáckých abeced by bylo opravdu hodně vysoké číslo.
Když ses pustil do zahlcování, netrvalo dlouho, než se dostavil požadovaný výsledek. Holografické obrazovky začaly poblikávat, jak už grafický čip nestíhal posílat projektoru obnovovací impulzy, a větráčky se roztočily na plné obrátky takovým způsobem, že se ti zdálo, jako by každou chvíli měly překonat rychlost světla a skočit do hyperprostoru.
Konečně zafungoval fail-safe mechanismus a konzole se restartovala (neboť kdyby k tomu nedošlo, v okamžení by to jen zasmrdělo a pohasla by nadobro), aby následně opět naběhla do nouzového režimu, kde jsi pak už jen vybral volbu Restartovat s výrobním nastavením.

Kód: Vybrat vše

Aplikuji změny a restartuji...
Czerka LDX provedení Tower
Probíhá kontrola pamětí... hotovo
Načítám zavaděč...

Kód: Vybrat vše

Vítá vás systém Cybot 7.3.1 Elise

Uživatelské jméno: Superuser
Heslo: Superuser

Vítejte, Superuser

Průvodce prvním spuštěním...
[Další]
[Další]
[Přeskočit vše]
Dále tě konzole upozornila na dostupnou aktualizaci na Cybot 7.3.2 Elara, kterou kdyby místní administrátor předtím nainstaloval, měl bys dnes s vlámáním se do systému o poznání více práce. A vypnutí obranných věžiček, stejně jako otevření velkých pancéřových dveří u tunelu k východu, už dále byla otázka asi deseti sekund.
Jakmile se automaticky spustila aplikace na sledování kamer a plocha se zaplnila spoustou widgetů s náhledy v reálném čase, uviděl jsi, jak deaktivované věže pohasly a těžká vrata se začala pomalu zvedat.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, základna Bratrstva čistoty

Monitory naposled problikli a na chvíli zčernali. Rachotící ventilátory stále ještě běželi naplno v zběsilé snaze ochladit tu hromadu rozžhaveného kovu Opřel jsem se v křesle, v němž jsem seděl, vydechl a otočil hlavu na Ohdeeho, jehož pomoc jsem tentokrát nepotřeboval a to hlavně proto, že při mé snaze prolomit heslo stála štěstěna, která způsobila, že věci vypadali, právě tak jak vypadali.
Pak jsem natáhl ruku začal jsem potvrzovat položku po položce, jak se řadily v rámci nastavení naběhnuvšího systému, již obnoveného do tovární konfigurace. Poté jsem se vrátil k ovládacímu panelu věží, které jsem už nemusel zdlouhavě hledat, trochu jsem se vzpřímil a poposednul blíže okraji křesla, ale jen proto, abych si po překonání pomyslné cílové rovinky dopřál ještě jeden okamžik relativního pohodlí, již opět opřený, vítězně sledujíce monitory a údaje, které se na nich opět rozběhly.
Největší překážka k tomu, aby se uvěznění dostali na svobodu, zmizela. Dveře se začali otvírat, smrtonosné zbraně již nebyli tak ostražité a nemuseli jsme se bát, že hned začnou střílet.. Nyní stačilo oznámit to Isadorovi a to jsem taky okamžitě udělal.
"Hotovo.. Našel jsem sklad zakuklenců a uvolnil cestu. Je otevřená Můžeme jít" vyslal jsem telepatický impulz pro tuto chvíli snad poslední, nebo jeden z posledních.
"Mám udělat ještě něco, nebo se k vám můžeme připojit?"
Naposledy upravil(a) Merthor dne 30.7.2013 08:44:20, celkem upraveno 1 x.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, základna Bratrstva čistoty

Na tvé telepatické zavolání ti v okamžení v mysli vyvstanula odpověď.
Děkujeme, právě včas, ozval se ti v hlavě Isadorův hlas. Moc jsi nám pomohl. Jdeme ven.
Teď už zbývalo jen najít z tohohle proklatého labyrintu cestu ven. Stačilo říct a Ohdee se bez meškání rozjel zpátky do chodeb, aby tě jimi bezpečně dovedl k vratům, která jsi předtím tolik pracně otevřel.
Že se blížíš jsi poznal jednak podle skutečnosti, že v chodbách bylo s každou odbočkou více a více světla, a jednak podle v typických kutnách oblečených mrtvých členů bratrstva válejících se po podlaze, z jejichž zranění bylo zřejmé, že byli zabiti světelným mečem. Někteří v mrtvolných rukou stále svírali své zbraně. Jak těla, tak hlavně zbraní byly pořád teplé.
Věže setrvaly v nečinnosti i v okamžiku, kdy ses konečně propletl spletencem tunelů a ocitnul se na místě, které jsi předtím viděl na holoobrazovce v technické místnosti. Otevřenými dveřmi z pevnosti šla vidět červená a modrá blikající světla speederů Coruscantské bezpečnosti, stejně jako šlo slyšet jejich houkání.
Když jsi jimi s věrným astromechem po boku prošel, naskytnul se ti pohled na scenérii coruscantského podměstí plnou svítících kosmodrapů táhnoucích se od nedohledna k nedohlednu do nekonečné hloubky pod tebou a nekonečné výšky nad tebou se všemi těmi bytostmi uvnitř jako nějaký obrovský kybernetický organismus.
Příslušníci Coruscantské bezpečnosti nakládali do obrněných transportérů s paralyzačními pouty na rukou poslední členy Bratrstva, kteří se snažili uprchnout, zatímco zdravotničtí droidi poskytovali potřebným první pomoc a všechno to natáčelo několik holokameramanů.
Na okraji plošiny stál Isador a pomáhal jednomu ze zajatců, kterého jsi poznával, do transportu poté, co mu lékařský droid ošetřil střelnou ránu na boku. Byl to onen muž, kterého zakuklenci zkopali, když přišli odvést vaši skupinku.
"Padawane Gazli, právě dorazila zpráva, že většina vůdců Bratrstva byla lapena," přitočil se k Isadorovi velitel bezpečnostních sil.
"To rád slyším, poručíku," odvětil. "Ale jen většina?"
"Až na jednoho," vysvětloval poručík, načež se objektivy několika holokamer obrátily na tebe.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, základna Bratrstva čistoty

Po vyhodnocení Isadorovi odpovědi jsem vstal, kývl na Ohdeeho. a přešel ke dveřím technické místnosti, abych ji mohl v následujícím okamžiku opustit. Najít cestu z tohle bludiště byla už jen jakási tečka za tím, co jsme tu prožili. S Ohdeem reagujícím okamžitě na jakýkoliv pokyn a informacemi které získal to bylo celkem snadné, lehčí, než cestu ven zajistit. Žádné zdlouhavé přemýšlení na křižovatkách, bloudění, vracení se. Mohl jsem jít nejkratší cestou přímo k východu, tak jak mě Ohdee neomylně vedl.
Kromě blízkosti východu vydávali chodby, jimiž jsem procházel svědectví, co se tu během posledních chvil stalo. Nebylo to nic, co bych neočekával, ale z toho, co tu bylo k vidění bylo jasné že měl Isador celou tu dobu plné ruce práce. Bratrsvo se odmítlo smířit ze situací a tak jeden po druhém zřejmě útočící a prchající zakuklenci, kteří tu leželi naběhli Isadorovi přímo na čepel světelného meče. Vzpomněl jsem si, že jsem sám složil v obětní místnosti šest zakuklenců. Nemusel jsem toho příliš litovat, neboť jsem to udělal v situaci, kdy jsme neměli mnoho jiných prostředků obrany zajatců, ale že bych byl na zabíjení zvyklý to se říct nedalo. V souladu s chrámovým učením jsem měl vštípené spíše, že by Jediové správně zabíjet neměli a dříve jsem k tomu neměl žádnou příležitost, která by se rovnala téhle.
Věže střežící východ přeletěl podezíravým pohledem, jako bych pochyboval o tom, že je vyloučené, aby spustily poté co jsem je vypnul, ale nezastavil jsem se a dostal se až na úroveň brány. Měl jsem co dělat, abych se rychle přizpůsobil změně, světelných podmínek, vyvolané blikajícími světly ozařujícími scenérii přede mnou. Když tu byla Coruscantská bezpečnost, znamenalo to, že si oba mistři museli, ať už situace vypadala jakkoliv hodně pospíšit. S těží jsem si uvědomoval čas po té co jsme se znovu rozdělili.
Klidně jsem došel až k Isadorovi s poručíkem Coruscantské bezpečnosti a vyslechl jejich stručný rozhovor. Okolí jsem si příliš nevšímal, ačkoliv jsem registroval všechno co se okolo dělo.
"Ví se, kdo unikl? Nebyl to náhodou ten Trandoshan?" zeptal jsem se, asi jako bych vedle nich stál již delší dobu a jako by se to rozumělo samo sebou. Kdo mohl uniknout mi opravdu vrzalo hlavou, ale kromě Trandoshana, snad nejdůležitějšího člena Bratrstva, který odhalil alespoň příslušnost ke své rase, jsem o ostatních pohlavárech nevěděl vůbec nic. Ti kteří nás sem přivlekly na špici určitě nepatřili. Možná se mílím, ale za pokus to stojí. Alespoň jsem se zeptal.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, v Podměstí

"Ne, pane," obrátil se k tobě důstojník Bezpečnosti. "Podle hlášení týmu tři byl trandoshanský vůdce polapen. Totožnost uprchlíka není známá."
Holokamery na tebe stále upíraly své elektronické zraky a sotva důstojník dořekl svá slova, obklopili tě všeteční reportéři mířící ti na hlavu mikrofony. Začali se překřikovat jeden přes druhého, jen aby dostali odpověď na své otázky a stihli z nich ještě udělat horké reportáže, kterých budou dalších několik dnů plné holozprávy.
"Mistře Jedii, můžete nám k nastalé situaci něco říct?"
"Co vedlo tohle takzvané Bratrstvo čistoty k únosům a proč unášelo pouze lidi?"
"Jaké je stanovisko řádu Jedi? Jaktože Řád dopustil, aby se Bratrstvo tak rozrostlo, než se rozhodl situaci nějak řešit?"
"Padawane, můžete prosím říct našim čtenářům, co je vlastně Bratrstvo čistoty zač? Je to extrémistická skupina, nějaký kult nebo jen banda fanatiků, kteří nosí zbraně?"
Isador jen zakoulel očima, když viděl, jak se na tebe sesypali jako roj piraních brouků. Předtím je příslušníci Bezpečnosti drželi dál, aby nezdržovali evakuaci, ale teď, když byli všichni zachránění lidé na cestě k ošetření, už byla situace jiná.
I členové právě rozpuštěného společenství již byli naloženi a první vězeňská vznášedla začala vzlétat, doprovázená houkající a blikající patrolou. Důstojník Coruscantské bezpečnosti Isadorovi otevřel dveře do policejního vznášedla a Isador nasedl, zatímco řidič vznášedla čekal, až si prorazíš cestu davem a nasedneš také.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, v Podměstí

Odpověď jíž se mi dostalo na Trandoshana, jehož jsem namátkou vyzkoušel, jsem napůl očekával, neboť onen Trandoshan, nebyl mezi čelními představiteli bratrstva, zdaleka sám. Vyčerpáním této jediné možnosti jsem se opět ocitl na neznámé půdě a kdo tedy vlastně uprchl jsem vlastně už nemohl ani tápat, ač mi tato otázka zcela nevymizela z mysli. Pokud to neví některý z mistrů, zřejmě se odpověď na tuto otázku v životě nedozvíme.
Holoreportérů, s jejich zářícími holokamerami, mikrofony a dalším vybavením jsem si nadále snažil nevšímat. Snažil jsem se nevnímat množství jejich prolínajících se z části zmatených či nepřesných dotazů. Na některé otázky jsem odpověď neznal, nebo se ji sotva dohadoval. Na čem doopravdy jsme budeme vědět teprve tehdy pokud získáme další infojmrace, provedou se výslechy zadržených, tak jak bylo od z začátku v plánu a tak dále a zvěstovat předem výsledek tohoto snažení předem je nemožné. To ale nemělo reportérům smysl říkat a já jsem jim vlastně ani nic říkat nechtěl a i kdybych chtěl, nebyl jsem zrovna kompetentní osoba abych něco takového dělal.
Kdybychom nebyli na Coruscantu, alespoň by se jich na nás nevrhlo tolik, v nejlepším případě by tam nebyli vůbec, napadlo mě, stejně jako to, zdali se tak vrhli i na Isadora. Já jsem sice nic takového neviděl, a okolnosti tomu nenasvědčovali, ale to ještě neznamenalo, že se o to nepokusily, nebo pokusit nechtěli.
Opatrně leč důrazně jsem se mezi reportéry a ostatními posunoval směrem k vznášedlu Bezpečnosti, abych do něj stejně jako Isador mohl nasednout. V davu, jenž mě obklopoval, to nešlo při zachování určitých ohledů zrovna snadno, přesto jsem se ale i s Ohdeem pohyboval píď po pídi požadovaným směrem ke vznášedlu a k úniku před reportéry, kteří si nehodlaly dát pokoj a stále se pokoušeli klást další otázky, Konečně jsem se tam snad dostal, posadil se vedle Isadora a zakroutil nevěřícně hlavou.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, před Chrámem Jediů - Epilog

Vznášedlo Coruscantské bezpečnosti se sneslo na nádvoří vykládané lesklými dlaždicemi, které se rozléhalo na úpatí schodiště do Chrámu Jediů.
"Dobrá práce, chlapi," ohlédnul se za vámi přes rameno na zadní sedadla poručík Bezpečnosti sedící na místě spolujezdce.
"Děkujeme, poručíku," pousmál se Isador. "Ale bez vás bychom je nezvládli pochytat."
"Toho si cením, Padawane," odvětil a na tváři se mu zjevil výraz spokojenosti nad dobře odvedenou prací.
Isador otevřel dveře vznášedla a vystoupil.
"Provázej vás Síla, poručíku," naklonil se ještě dovnitř, aby se rozloučil, načež za sebou dveře opět zaklapnul.
U schodů už na vás čekali vaši mistrové.
"Kehliane," usmál se tvůj mistr, když tě uviděl. Pak k tobě přišel, aby tě objal a poplácal tě po zádech. Měl na sobě pořád hábit Bratrstva, neboť zřejmě ještě neměl čas se převléknout, ale měl už přes něho přepásaný opasek se světelným mečem.
"Jsem na tebe hrdý, můj Padawane," řekl ti. "Zvládnul jsi to na jedničku. Myslím, že tahle mise ti i v očích Rady získala kus respektu, a já se těším, až si konečně svlíknu ten humus, co mám na sobě."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Kehlian Agmeter - Čistí jako lilie

Příspěvek od Merthor »

Coruscant, vznášedlo coruscantské Bezpečnosti.

Během cesty jsem mlčel. Nahromaděné napětí, tak jak jsem ho po celou dobu cítil začalo odeznívat, svaly už nebyli tak křečovitě napjaté a já jsem se cílil uvolněněji, než tam kdesi hluboko dole, uprostřed labyrintu chodeb.Nyní když už se zdálo být po všem jsem si to snad mohl dovolit stejně jako trochu polevit ve svém soustředění. Přes nevelký časový odstup se mi všechno, co jsme s Isadorem prožili, spojilo a začalo znovu vybavovat tak nějak celistvěji. Myšlenky jsem v tu chvíli dobře kontroloval a proto nedošlo k žádnému úniku emocí, přesto, že se mi v hlavě vynořili mimo jiné i dvě chvíle při nichž jsem všechno málem zkazil. Mé myšlenky mě vedly k tomu, že jsem si zopakoval své raní předsevzetí o tom, že musím co nejvíce zapracovat na zlepšení vlastního sebeovládání.


Coruscant, před Chrámem Jediů

Když se vznášedlo opět dotklo země, pozvedl jsem hlavu, otevřel lehce přimhouřené oči a sáhl po dveřích, abych je otevřel a vystoupil. Nedalo mi to však, k tomu, co již řekl Isador něco nedoplnit..
"Opravdu rychlý a pohotový zásah" přidal jsem tedy alespoň pár vlastních slov pochvalného hodnocení.

Otočiv se směrem k chrámu a spatřiv oba mistry, byl jsem tomu vážně docela rád, i když v těch strašných hábitech působili před chrámem ještě podivněji, než v podzemí. Také já s Isadorem jsme již mohli odložit přestrojení, takže bylo téměř jasné, že první věc, kterou všichni uděláme bude, že se půjdeme převléknout.
Zamířil jsem okamžitě k mistru Turjovi, takže k našemu setkání došlo někde napůl cesty k chrámovým schodům. Opětoval jsem jeho přivítání jak jen jsem mohl, potěšen jeho chválou, ač jsem měl z poloviny pocit, že si takovou chválu snad nezasloužím. Pokusil jsem se tedy všechno uvézt na pravou míru, blíže stavu, jak jsem to cítil a odpověděl jsem.
"Díky mistře, ale větší chválu by snad zasloužil tady Ohdee, protože nebýt jeho, nejsem si jistý, jak by to všechno dopadlo."
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, před Chrámem Jediů - Epilog

"Notak, notak," řekl mistr a tiše se zasmál. "Skromnost je ctností Jedie, ale nemusíš to zase tak přehánět."
"Byla to nádherně čistá práce," syknul mistr Dossk, přitočivší se k vám, zatímco jste stoupali po schodech nahoru. Vznášedla Bezpečnosti vzlétnula a proletěla vám nad hlavami, až vás ofouknuly vzdušné víry zpod jejich repulzínových jednotek, a za malý okamžik již mizela za horizontem.
"Byla tady spousta věcí, které se mohly pokazit," pokračoval trandoshanský Jedi. "Třeba kdybys mě tehdy nekryl, jak jsem držel tu výpusť, Síla ví, jak by to všechno dopadlo. A všichni zajatci jsou v bezpečí díky dobré práci nás všech."
"Ale jednu chybu to má," povzdechnul si Turja. "Ten poslední parchant, co jsem ho honil po střechách, po ochozech, po římsách napříč Podměstím. Jak hopsal a dělal přemety... Chvílemi jsem měl pocit, jako by snad znal jediské umění. Khai'leb skočil na policejní motorku a snažil se mu odříznout cestu, ale i tak nám nakonec utekl..."
Mistr se na tebe podíval a pár okamžiků nic neříkal, jen přemýšlel.
"A od té doby mi neustále leží v hlavě to, cos říkal při zasedání Rady. Jestli v Bratrstvu je někdo, kdo umí používat Sílu. Obávám se, že odpověď je ano."
S těmi slovy jste vystoupali na poslední schodek mohutného schodiště a octli jste se na nádvoří Chrámu, kde na vás shlížely kamenné sochy Jediů v nadživotní velikosti.
"Připomnělo mi to toho Sitha, se kterým se střetl mistr Qui-Gon Jinn a jeho tehdejší Padawan Obi-Wan Kenobi, když řešili blokádu Naboo."
"Dostaneme ho jindy, příteli," zareagoval Isadorův mistr. "Teď, když už nemá Bratrstvo, za které by se mohl schovat."
"Co když měl víc než to?" přemýšlel mistr Mikar.
"Kašli na něho, Turjo..."
Isadorův mistr poplácal toho tvého po zádech.
"Pojďme, převlíknem se a půjdeme se najíst, všichni si po dnešku zasloužíme pořádný kopec zmrzliny."
"Z velkého kornoutu?" podotknul Isador, který byl doposud tiše a jen poslouchal vaši konverzaci.
Nato se mistr Mikar hlasitě od srdce zasmál svým typickým smíchem, který trochu připomínal hýkání.
"Jo," řekl posléze, vysmátý jako lečo. "Konečně jsme pro ně našli dobré využití."
Ve vchodu do Chrámu jsi zahlédnul, jak se mihnula jakási hnědá šmouha směrem k vám.
"Omluvte mě prosím," řekl Isador a vyběhnul šmouze vstříc, až se s ní nakonec téměř srazil a šmouha nabyla podobu Tiinan, se záplavou kaštanově hnědých vlnitých vlasů splývajících jí z hlavy, když Isadorovi skočila kolem krku, div ho nepovalila. Pak Tiinan Isadora zatáhla za široký sloup, aby nebyli na očích, a tam ho políbila.
"Takže mistryně Diva měla přeci jen pravdu?" mrknul mistr Mikar na mistra Dosska. Ten zakmital rozeklaným jazykem v trochu škodolibě se usmívajících plazích ústech a povídá:
"Padesát kreditů."
Napřáhnul šupinatou ruku a tvůj mistr mu do ní vtisknul kreditový čip.
"Zase jsi mě oškubal," zakroutil Turja hlavou a pořád se tiše smál.
"Sázka je sázka..."
"Už jsem moc starý na to, aby mě bavilo pořád prohrávat!"
"Víš, co se říká. Neštěstí ve hře..."
"A na to jsem starý už tím tuplem."
"No tak vidíš."
"Dobrá tedy, o dalších padesát, jestli to bude kluk nebo holka?"
"Ty jseš pako..."
"Takže jdeme na tu zmrzlinu nebo co?"
"Jasná páka, na jakou máš chuť?"
"Čokoládová. Vezmu jeden ten kornout. Naplníme ho až po okraj... Mňam."
Jejich hlasy se ztrácely v dáli, když mistrové zamířili ke svým komnatám a ty jsi na okamžik osaměl, jen ty a vyhlídka na teplou sprchu, čisté roucho a zasloužený čas volna...
Obrázek

KONEC
A titulková písnička:

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=MLn4_Wz3Tc0
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“