Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ruiny zříceného města:
Jakmile ses octla sama, tak prvním úkolem bylo vypořádání se se změtí tvých pocitů, které na tebe doléhaly. Roztrpklost, osamění, ale především nejistota a absence jakési naděje v případnou budoucnost u Řádu. A protože jsi neznala nic jiného než Řád Jedi, tak se vlastně mohlo jednat celkově o tvou budoucnost.

Svým pocitům jsi se však nepoddala a rozhodla se věnovat důvodu, díky nimž jsi nejspíš byla vyslána sem. Našla jsi postranní ulici, kde jsi pomocí Síly začala postupně a pomalu pročišťovat trosky.
Započala jsi s odklízením budovy, která se zdála být nejvíce v pořádku a možná k užitku, jakmile by byl úklid ukončen. Trosky jsi z kraje dávala stranou, ale jak se postupně vršily, tak jsi je musela přesměrovávat na jiné místo. K tomu posloužila jiná hromada trosek, která již kdysi asi budovou byla, ale na rozdíl od ostatních ji postihla zkáza vyšší úrovně.
Tebou zvolená budova byla čtyřpatrová a po několika pokusech jsi dospěla k názoru, že odshora bude její úklid mnohem jednodušší. Znamenalo to se v budově dostat nahoru a tam odsud začít vyklízet a upravovat. Činnost to byla v podstatě jednoduchá - najít odpadlou trosku, uchopit ji v Síle a odvalit dolů. Ideálně se ujistit, že tam někdo nestojí a znova. Jednou za čas bylo potřeba ty dole přemístit na "shromaždiště" a pak pokračovat dále.

Než ses nadále, tak již zapadala místní hvězda, únava snad ztrojnásobila místní gravitaci a žaludek žadonil o nějaké sousto potravy. Sejití dolů z horního patra, kde stále zbývala asi polovina trosek, i přes tvou veškerou snahu, bylo trochu úlevné při myšlence, že dnešní díl práce tím končí.
Dole na tebe však k tvému překvapení čekala asi sedmnáctiletá dívka s nepatrnou jizvou na čele. Černé vlasy měla zastřižené nakrátko a na sobě měla obyčejné prosté oblečení - béžové kalhoty, šedé triko a hnědý kabátec, kdy se vše již honosilo jistým nánosem špíny.
Nevím, jestli to děláš, protože si chceš tu budovu přivlastnit, nebo nám ve skutečnosti pomoct, ale v noci je chladno. V prvním patře nemocnice se určitě najde místo, kde bys mohla přespat a nepochybuju i o něčem k jídlu. Tedy, pokud neočekáváš nerfí steaky - víc než šlichtu ostatně přeci jen nabídnout nemůžeme,
pronesla s mírně nedůvěryhodným tónem a čekala na tvou reakci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ruiny zříceného města:
Díky práci, na kterou bylo třeba myslet, a plně se jí věnovat, neměla jsem již příliš příležitostí, abych se zabývala sama sebou. Což bylo vyloženě dobře. Nebýt mého, i když ne příliš ideálního, výcviku a tvrdé práce, kterou jsem si našla, asi bych se z toho psychicky zhroutila, ale takto jsem byla v rámci možností ještě pořád v pohodě.
Když jsem zjistila, že se už nejen setmělo, ale vyšly i první hvězdy, rozhodla jsem se, že dnes jsem toho udělala dost. Samozřejmě, že jsem mohla makat i v noci, ale předpokládala jsem, že když je to tu relativně nebezpečné ve dne, tak v noci se tu bude potulovat jedna banda za druhou. A ani s jednou z nich se netoužím setkat.
Když jsem scházela dolů, bolel mne každý sval v těle. Takovéto „cvičení“ jsem už dlouho nezažila. Ale vzhledem k tomu, že účelem mého snažení bylo vymazat co nejvíce myšlenek, tak jsem to ani jako cvičení nebrala. Spíš to byl pro mne prostředek, jak přežít a na co se upnout.
A zítra zas…
Jen mi blesklo hlavou. Schválně jsem to dále nerozebírala a snažila se zůstat vnitřně prázdná. Všechno se za tmy zdá být horší a já nechci upadat do nějakých depresí, či něco podobného. Zatím jsem pořád Jedi, a co se stane za pár dní či týdnů… bude vůlí Síly.
Když jsem spatřila postavu, obávala jsem se, že si pro mne přišel Siliin osobně. Teprve po chvíli mi docvaklo, že jeho postava je úplně jiná. Když jsem tedy došla k závěru, že danou osobu neznám, hmátla jsem po světelném meči. I když jsem necítila žádné nebezpečí, tak v těchto věcech jsem dosti nezkušený člověk a rozhodně jsem svůj život nechtěla vložit do rukou náhody.
Sotva na mne dívka promluvila, zastavila jsem se a nechala jsem ji domluvit.
Děkuji ti za velkorysou nabídku. Jsi hodná, že ses obtěžovala jít za mnou. Nevím, co bych bez tebe dělala. Asi spala pod troskami a to by nebyla příjemná noc.
Unaveně jsem se na dívku usmála. Teď potřebuju hlavně přátele. Tedy, za takovou chvilku si přátele ani kamarády neudělám, ale známé snad ano.
Jsem pad… zarazila jsem se. Jsem ještě vůbec padawan? No, prostě, říkej mi Hayasan.
I když jsem se snažila tvářit přátelsky, tak jsem přesto očima prohledávala tu tmu před sebou. Možná to může být past.
A ne, tu budovu fakt nechci. Jen jsem si myslela, že by se hodila trocha pomoci. Sice jsem toho moc neudělala… Půjdeš se mnou?
Nakonec jsem se rozhodla vykročit směrem k nemocnici. Sotva jsem se však rozešla, otočila jsem se na dívku, abych se ujistila, že mi nechce vrazit něco ostrého do zad, nebo snad, jestli se mnou opravdu nepůjde. Dnešní den jsem totiž plánovala uzavřít jen večeří a kusem něčeho, na čem by se dalo vyspat.
Kdybych nebal tak unavená a hlavně rezignovaná, určitě bych za tou dívkou nehledala lupiče, ale Siliina, ale teď…
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ruiny zříceného města:
Tvoje reflexy na neohlášenou osobu v téměř opuštěném a zdevastovaném městě byly automatické. Přesto se ti povedlo čepel meče nezažehnout a zjistit, co ti přicházející chtěl. Díky tomu jsi nakonec dospěla k možnému noclehu a večeři, což ses rozhodla s díky přijmout, byť nedůvěra stále zůstávala.
Zalla. A pokud chceš pomoci, tak by bylo užitečnější se zeptat někoho, kdo to tu řídí, než někde naslepo dělat na vlastní pěst. Zvlášť, když nemáš tušení, co je aktuálně nejvíce zapotřebí a kde se nejvíce hodí pomoc,
odpověděla s jistou mírou nevole dívka a vyrazila k nemocnici ještě dříve, než jsi tak mohla učinit ty. Tím i odpověděla na tvou otázku, zda-li půjde s tebou. Čím sis však mohla být jistá, byl fakt, že tě neměla nijak výrazně v oblibě a přišla spíše ze zdvořilosti, které se mohla dle všeho naučit od svých rodičů, nebo jež mohla být vlastní místním. Každopádně při chůzi nasadila docela velké tempo, takže jste za chvilku dorazili do budovy nemocnice.

Zastavila se až kus za dveřmi, kde ukázala na schody dolů.
V jídelně si můžeš vzít něco k jídlu. Ve druhém patře jsou poté nějaká volná lůžka, takže si tam nějaké najdi. Nyní mě omluv, mám ještě spoustu práce,
předala ti několik základních pokynů, než zmizela do dlouhé chodby před tebou.
Hemžení lidí v okolí budovy bylo podstatně menší, než za dne - dle hluku z jídelny jsi však nemohla pochybovat o tom, kde se většina strávníků nacházela. Přesto jsi mohla určit, že je to spíš hluk lokálního hovoru, než nějakého nadšeného vyřvávání nebo snad opíjení se. Vlastně z toho všeho docela znatelně sálala jakási únava a zmoženost, ale také jakási slabá kapka naděje.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ruiny zříceného města:
V hovoru s děvčetem jsem nijak nepokračovala. Sice jsem jí mohla vysvětlit, že mým hlavním účelem bylo vyčištění hlavy a vyhnutí se Siliinovi, nicméně její mírné nepřátelství bylo více než zjevné, takže proč bych jí měla dávat další důvod k tomu, aby se na mne dívala z vrchu. Její „radu“ jsem tedy přijala mlčky a následovala jsem ji. Taky jsem mohla poznamenat, že jsem se dokonce i ptala samotného Siliina, ale opět se mi nechtělo nic vysvětlovat. Ostatně, kdybych chtěla, aby pochopila úplně všechno, tak by t byl rozhovor na celou noc a za to mi to její pochopení nestálo. Nehledě na to, že jsem fakt unavená a mé pohyby jsou spíše mechanické.
Nesnažím se ji předběhnout, jdu za ní, jelikož takto ji mám na očích. Neobtěžovala se sdělit mi důvod, který ji ke mně přivedl a já po něm nijak nepátrala. Nebyl pro mne až zas tolik důležitý. Tím, že po mne neskočila a postavila se do čela našeho „průvodu“ jsem ztratila tu prvotní opatrnost., takže by jí asi nedalo příliš práce nějak mne obalamutit.
Naštěstí však byly její úmysly více méně bez poskvrnky. Tedy až na to prokleté tempo. Moje už tak dodělané tělo muselo vyvinout mnohem větší rychlost, než by se mi líbilo. Nicméně dala jsem si pořádného majzla na to, aby se mi z úst nevydralo žádné zaúpění. V podstatě se na to soustředila celá má mysl a neměla jsem dost energie a prostoru na to, abych se zabývala, kdo ví čím. Za což jsem byla nesmírně ráda.

Sotva zastavila, udělala jsem to samé.
Jasně, díky Zallo. Bylas fakt hodná, žes mne sem dovedla, ještě jsem se s ní slušně rozloučila, než jsem ji viděla mizet kdesi v prčicích. Její společnost sice nebyla příjemná, ale na druhou stranu, byla lepší než žádná.
Mé další rozhodnutí bylo zcela intuitivní.
Napřed jídlo, potom postel.
Ve shodě s touto myšlenkou jsem vyrazila dolů do jídelny.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Ruiny zříceného města:
Udržela sis slušnost i přes nepříliš příjemný pocit ze Zally a při jejím zmizení jsi dokonce pocítila jakýsi drobný příval samoty. To naštěstí netrvalo příliš dlouho, protože stačilo sejít jen několik schodů dolů a zamířit do jídelny. V jídelně bylo k tvému překvapení skoro plno. Dokonce bys mohla tvrdit, že zde bylo mnohem více lidí, než jsi mohla vidět v kosmoportu. Všichni se zabývali svým kašovitým pokrmem nepříliš příjemného vzhledu nebo se věnovali vzájemné diskuzi. I přestože město bylo v troskách, tak až na únavu místních, to na nich nebylo skoro poznat. Dokonce jsi mohla spatřit několik úsměvů.

Tvou přítomnost sice mnozí zaregistrovali, ale ani barva tvých vlasů je nepřiměla věnovat více pozornosti, než komukoliv, kdo sem vstoupil. Vzhled a jeho náležitosti zde očividně nehrály za současné situace žádnou roli. Zamířila jsi proto k výdeji jídel, kde ti starší žena připravila poctivou porci kašovité mírně béžové stravy. Žena vypadala hodně staře, přesto jsi z toho, jak vykonávala svou práci, mohla vycítit jakousi hrdost.

S nalezením volného místa to nebylo snadné, ale trojice dospělých mužů si všimla tvého nejistého pohledu a trochu se pošoupla, aby ti dopřála dostatek místa pro nerušenou večeři. Předtím ti popřáli hezký večer a vyzvali tě k posazení, aby se posléze dále věnovali svému hovoru. Celkový počet obsazených míst se tu mohl vyšplhat až k několika stům a až nyní ti došlo, že tohle dříve nejspíše byla garáž vozidel.
Když to takhle půjde dál, tak do týdne by mohla být hlavní cesta alespoň trochu průjezdná,
poznamenal jeden z mužů mezi sousty a společně s touto informací je všechny zaplavilo jakési zadostiučinění. Pocit, jakoby něčeho dosáhli.
Kdyby nám mistr Siliin nepomohl, tak to děláme ještě doteď,
pousmál se jeden z nich a ostatní mu přitakali.
Stejně ho nechápu - všude pomáhá celý den s tím nejhorším a ani není místní. Víte, Jedi jsem měl vždycky za takové ty arogantní náfuky, co přijedou, oháněj se tím svým světelným klacíkem a pak o sobě prohlašují, že zachránili galaxii. Ale řeknu vám, jsem rád, že jsem se spletl,
rozesmál se další z nich a schytal několik přátelských ran od ostatních.
Jseš obyčejnej akk, víš to?
popíchnul ho muž, který seděl hned vedle tebe.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Ruiny zříceného města:
Nad barvou svého jídla jsem se ani na chvilku nepozastavila. Věrně totiž napodobovala ty blufy, které nám servírují v Chrámu.
Jakmile mi ti tři, celkem sympatičtí chlápci, udělali troch místa, usadila jsem se hned vedle nich.
Děkuji vám, jste strašně hodní, po krátkém zaváhání jsem se rozhodla je i pořádně pochválit, neboť občasné příjemné vystupování dokáže udělat divy. Jen samotné sezení bylo takové blaho, že se to ani slovy nedá vyjádřit. Taky vám přeji pěkný večer.
Odpověděla jsem a jejich přání úplně stejně a ponořila svou lžíci do toho bezbarvého cosi, co mi bylo dáno. Pokud kaše připomínala svým vzhledem jídlo v Chrámu, tak chuť to jenom potvrzovala. Takže jsem se ani neušklíbla. Kousat nepotřebovala, tak jsem to polkla a nehnula jsem ani brvou.
Už zas? Všude, kde jsem, se hovoří jen o něm.
Pomyslím si, sotva zazní asi druhá, nebo třetí věta z úst těch chlápků.
Já jsem teda ještě galaxii nezachránila, opatrně se vmísím do hovoru mužů a je mi celkem jedno, že mám právě plnou pusu. Jsem totiž taky Jedi. Teda, zatím.Dodám, sotva se na mne některý z nich podívá. A jestli potřebujete s něčím pomoct, jsem vám plně k dispozici. Prohlásím po menším zaváhání. S mistrem Siliinem jsme se jaksi… hm… nepohodli.
Opatrně jim pokusím nabídnout pomoc. Nechci se pořád bát vlastního stínu a povídat si leda tak s troskami a menšíma hlodavcema, který se z nich občas vyřítí.
Nad svým jednáním a slovy nijak nepřemýšlím a konečně polknu. Na to jsem příliš unavená.
Když mi řeknete, co potřebujete, tak to prostě udělám. Vypadá to, že mistr Siliin se mnou žádné plány nemá… a já bych byla ráda alespoň nějak užitečná. Nevíte náhodou, jak máte vybavenou nemocnici? Mám totiž u sebe lékárničku… není to sice nic moc, ale kdyby to pomohlo… A taky tu mám ještě něco… sice jsem to plánovala vypít po trochách sama, protože jsem si původně myslela, že mne mí drazí mistři vyslali na nějakou nudnou diplomatickou misi, ale… Odložím lžíci a na chvíli zmizím hlavou pod stolem, abych se začala v mírném přítmí přehrabovat ve svých věcech. Když nahmátnu tvar své láhve, prostě ji položím na stůl.
Udělejte s ní, co uznáte za vhodný. Předpokládám, že na alkohol nebudu mít vůbec chuť, s mírnými obavami se podívám do jejich tvářích a v případě, že bych u nich zahlédla nějakou nevoli, jsem připravená popadnout své věci, nechat jídlo jídlem a zmizet někde v patře ve volné posteli.
Ale po celodenní, namáhavé práci, by se zrovna vám třem mohla hodit. Viděla jsem to tady víc, než by se mi bylo bývalo líbilo. Ani ve snu bych si nedokázala představit podobnou noční můru. Obdivuju vás, že po tom, co jste prožili, vůbec stojíte na nohou a dokážete se takto se svou situací prát.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Improvizorní nemocnice:
Po připojení se k trojici mužů a překonávání stravy, jejíž chuť byla silně neutrálně a možná ani nebyla chutí, jsi nakonec neodolala a připojila se k hovoru. Předtím jsi však mohla říci, že strava v Chrámu byla pravidelně i lepší, než by sis mohla doposud myslet. Muži byli překvapení tvým odhalením i postojem, který jsi vůči mistrovi Siliinovi zaujala, ale nikdo z nich proti tobě ostře nevystartoval.
Jakmile jsi postavila na stůl lahev, tak však ani to příliš nepohnulo s jejich názory a jen si vyměnili několik nejistých pohledů. Nakonec se přeci jen jeden z nich zmohl k řeči.
Podívej, děvče. Nevím, co jsi Siliinovi udělala, ale ten člověk je pro nás zlatej. Bez něho bychom ani zdaleka nebyli tam, kde jsme. Neříkám, že mávne rukou a my si můžeme chlastat, nebo že za nás udělá všechnu práci. Jenže od toho tady není. Z počátku nám to nepřišlo, ale on nás svým způsobem učí,
začal mluvit první a jakoby tím dodal kuráže i ostatním.
Jo, díky němu se s tímhle vším dovedeme vypořádat líp. Ano, sice se občas pořád porveme, ale pak to vyřešíme a když se porveme, tak venku mimo ostatní. Ale hlavně víme, že se můžeme opřít jeden o druhého - což před tímhle vším nebylo myslitelné,
pokračoval druhý a jako důkaz naznačil na pozůstatky monoklu na své tváři.
Heh a nikdy bych neřekl, že někdy něco takového plácnu ale ... je rozdíl být Quellořan a Quellořan. Předtím jsem tady jenom žil - teď doopravdy žiju, s ostatními a získal jsem úctu k téhle planetě. K tomuhle městu a k těmhle smradlavým troskám, co také přežili. Takže bych řekl, že s Jedii to bude podobný ...
rozchechtal se třetí, než dostal několik přátelských ran do ramene a jednu herdu do zad.
Tu lahev dej radši bábě, ta ji schová na lepší příležitost, naznačil starší muž, jenž se doposud nepřipojoval do hovoru a pouze naslouchal, než pokračoval: A dovol mi ti poradit. Abys totiž někoho poznala a pochopila ho, tak na to má drahá potřebuješ víc jak pár minut. Nevím, co vás tam v Chrámu učej nebo ne, ale tady venku je to sakra něco jiného. A jestli to někdo může dost dobře vědět, tak to jsou ti starší Jediové, ať už je to Siliin nebo jiní. Pár jsem jich potkal a většinou to byli fajn típci. A pokud jim taková omladina jako ty tahá po Chrámu jen tak chlast, tak se ani nedivím, že s ním máš problém vycházet,
promluvil a všichni mu naslouchali s jakousi úctou. Byl zde u stolu nejstarší, byť si udržoval překvapivě dobrou kondici.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Chrám Jedi:
Mlčky jsem vyslechla chlápky u stolu.
Jasně. Tak fajn. Zítra budu prostě pokračovat tam, kde jsem přestala.
Nemám chuť, energii a sílu nějak se ospravedlňovat. V rychlosti raději dojím svou porci, aby se neřeklo, že snad ještě plýtvám, jen na ně kývnu, sbalím flašu a pokusím se co nejméně nápadně vymotat z tohoto blázince, najít si postel a na všechno zapomenout.
Na ničem už nezáleží…
Opět si v duchu zopakuju tu větu, kterou jsem před několika hodinami pronesla nahlas ve snaze utvrdit se ve své mučednické pozici, jelikož mi momentálně nikdo nerozumí a každý mnou jenom opovrhuje.
Vyjdu z jídelny, když tu si vzpomenu na jednu část svého předchozího plánu.
Ještě ta nemocnice… tam jsem chtěla jít… A třeba tam...
I když jsem utahaná, fyzicky na dně a psychicky na tom nejsem o moc líp, nakonec jsem svůj úmysl s odpočinkem na chvíli oddálila. Trochu nahrbená vyrazím tam, kde tuším tu lůžkovou část nemocnice, kterou jsem zahlédla z venku
Rozhlížím se kolem sebe jen asi tolik, abych viděla, kam jdu a vyloženě nezabloudila. Ostatní lidi mne zde už taky moc nezajímají v tom smyslu, že bych se s nimi chtěla přátelit. Dvakrát jsem se snažila navázat nějaký kontakt a pokaždé jsem stejně vyhořela.
Cítím se celkem dost osaměle, leč momentálně s tím nehodlám nic dělat.
Nikdy jsem se ještě tak netěšila do Chrámu. Sice tak nějak podvědomě tuším, že mne mistryně Vash asi přizabije, ale pokud se mnou nevyrazí dveře, tak se to přežít dá. Navíc je tam Kachon…
Hned ráno mu zavolám.
Tam někde hluboko v mé mysli sice „bliká“ kontrolka, která říká, že se chovám jako youngling, kterému sebrali oblíbeného medvídka, a tuším, že kdybych zašla za Siliinem a opravdu se mu pořádně omluvila, tak by můj pobyt tady asi byl snesitelnější, ale zatím jsem ještě pořád příliš hrdá a hlavně totálně nepochopená, takže když se mi něco takového mihne v mysli, tak to ihned vytěsním.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Improvizorní nemocnice:
Zbytek večeře jsi zpracovala ve značně rychlém tempu, abys ukončila svůj pobyt mezi chlapy, kteří stejně poté, cos odmítla dále rozvíjet rozhovor, tě ponechali svému osudu a začali hovořit o tom, co je mělo čekat zítra. Skupinka u níž jsi seděla měla očividně na starost odvážení sutin na jakési sběrné místo, kde budou později, podle všeho mnohem později, zpracovány na použitelný materiál. Jejich cílem bylo vyčištění přímých cest pro rychlejší dopravu, stejně jako ověření, aby cesty nebyly ohroženy nějakou budovou na pokraji zhroucení.
Když jsi odcházela s flaškou pryč, tak jsi ještě zaslechla diskuzi o tom, že jakousi budovu budou muset odstřelit, a že by je to mohlo zdržet v jejich práci, ale pořád to údajně bylo vše lepší, než riskovat zavalení cesty později.
Teprve cestou z jídelny sis uvědomila, že místní tu seděli podle toho, jak byly rozděleni do pracovních skupin. Měla jsi také možnost spatřit Zallu, která seděla trochu překvapivě bokem od ostatních skupin, byť ji při příchodu nabízeli místa skoro všichni.

Lůžkovou část jsi našla přesně tam, kde ti byla předtím definována a byla stejně strohá jako tvá večeře. V podstatě zde bylo několik ztlumených světel a množství prázdných lehátek s drobným prostorem okolo nich. Netrvalo ti dlouho, abys zjistila, že tady sídlili především svobodní, osiřelí nebo ovdovělí. Samotné rozestavení lůžek totiž bylo uceleno tak, aby se jich sem vešlo co nejvíce, ale byly všechny stejně daleko od sebe. U několika lůžek byly skupinky, které většinou hovořily o nadcházejícím dnu a nutnosti, co by bylo potřeba udělat.
Dvojice mladíků probírala možnosti zvelebení budovy sousedící s nemocnicí a její využití. Přesněji - zabývali se rekonstrukcí a opravou energetického vedení budovy, aby všude mohlo být světlo, teplo a voda.
Poté jsi minula čtveřici, dvě ženy, mladík a starší muž, která uvažovala nad tím, co by bylo potřeba ještě sehnat.
Energetické články, těch máme akutní nedostek. Určitě se dají nalézt v troskách, ale nepatří to seznamu bezpečných prací,
uvažoval mladík a skupina mu přitakala.
Škoda, že se nedostaneme do severovýchodní části města, někde tam byl sklad s látkou. Oblečení, povlečení na postele, prostě určitě by to nebylo od věci,
připojila své úvahy jedna z žen.
Podobně jsme na tom s materiálovými pojivy. Utěsněním budov a oken, které rekonstruujeme, bychom ušetřili spotřebovanou energii. Ale továrny v západní části jsou také zatím v nepřístupné oblasti,
připojil se starší muž, aby všichni následně začali rozmýšlet, kde jinde by se mohli k podobným materiálům dostat, nebo jak je získat ze známých lokací.

Povedlo se ti nalézt lůžko, které nemělo žádné přímé sousedy a bylo relativně vzadu v místnosti. Dokonce jsi u něho měla lumu s regulovatelným světlem, jež nyní svítila jenom velice slabě, protože mnoho nocležníků zde již spalo.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Improvizorní nemocnice:
Jak jsem tak procházela mezi lidmi a tváříc se, jako hromádka neštěstí, tak k mým unaveným uším nakonec přeci jenom něco málo dorazilo a já to dokonce zaznamenala.
V podstatě jsem si z toho vyvodila, že pokud chci být užitečná, tak se můžu angažovat v několika oblastech.
Jakmile jsem dorazila k volnému lůžku, tak jsem všechny své věci položila opatrně vedle sebe vyjma deníku. Ten jsem si vytáhla a strčila hned vedle světelného meče. Jsou v něm informace, které by mohly přímo ohrozit bezpečnost Chrámu a já na tom nejsem až zas tak špatně, abych si to neuvědomovala.
Posadila jsem na postel a schválně jsem si nelehla. I když mi hlava padala, byla jsem si jistá, že lehnout si by znamenalo okamžitě usnout a to jsem v žádném případě nechtěla. Doslova jsem se musela nutit, abych nad těmi jejich slovy uvažovala.
Nepřístupná oblast bude asi oblast zavalená. Ale o to by to mohlo být zajímavější. Když je člověk šikovný, tak se protáhne všude… Mohla bych se jich zeptat, ale zase bych k někomu dolejzala… ale pořád jsem Jedi… neměla bych ztrácet naději…. Jsem Jedi…. Ještě pořád jsem Jedi… tak se jich zeptám… Aspoň nebudu dělat zbytečnou práci. Jestli mne ale odkopnou i oni, tak se o to tady už starat nebudu. Prostě se nebudu akorát plést svému nadřízenému pod nohy a bude to vyřešené.
Nakonec jsem s mírným vzdychnutím z lůžka opět vstala a přišourala se k té hovořící skupince.
Promiňte, že ruším, oslovila jsem je. Zaslechla jsem váš hovor. Myslím, že bych vám mohla výrazně pomoct. Minimálně s těma energetickýma článkama.
Opatrně jsem se na své společníky podívala. Nebyla jsem si jistá, jestli bych měla pokračovat dál. Víte hm… Jsem Hayasan… padawan Geri… Hay…. Jedi… no… prostě…. Hayasan, jsem Hayasan. Ukončila jsem své představování a vzhledem k tomu, že jsem si nebyla sama jistá tím, co vlastně jsem, bylo to takové představování plné nejrůznějších zaškobrtnutí, odmlček a pohledů raději jinam, než na ty, se kterými jsem se bavila.
Teda, žádné zatím nemám, ale s pomocí Síly by se ty články hledaly určitě líp. Nebo bychom mohli podniknout výpravu do těch nepřístupnejch oblastí. Předpokládám, že budou zasypaný, ale když budeme opatrní… tak se přes trosky určitě dostaneme do těch skladů. Momentálně nikdo o mou pomoc nestojí, takže kdybyste chtěli vy… Přemůžu unavené zývnutí a pokračuju ve své promluvě. Jsem vám ráno plně k dispozici.
Pohled od svých „společníků“ na chvíli odvrátím směrem ke svým věcem, které jsem zanechala bez dozoru. Nedělám si totiž žádné iluze o poctivosti celého tohoto chumlu lidí. Je mi jasné, že v momentě, kdy vám schází i povlečení, tak jediský plášť je celkem dobrý lup.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Improvizorní nemocnice:
Únava i pocit marnosti z celého dne tě doslova hnaly do postele, ale výcvik, byť poslední dobou zanedbávaný, a tvá přirozená nedůvěra snad ke všemu tě přiměly udělat několik protiopatření proti případným zlodějům. Když jsi s nimi skončila, tak jsi možná na chvilku zaváhala, než jsi se zvedla a přemáhajíc své vlastní předsudky zamířila ke skupině diskutující o tom, čeho je zapotřebí.

Jakmile jsi je oslovila, tak se na tebe nejprve trochu překvapeně otočili, už proto, že nečekali vstup někoho dalšího. Svým představením jsi je také zrovna nikterak neohromila, ale příliš to nebrali v potaz, protože se více soustředili na nabídku, kterou jsi jim učinili. Váhání a nejistotu jsi jim mohla vidět ve tvář i bez toho, aniž bys musela používat Sílu. Vyměnili si několik nejistých pohledů, než se konečně jedna z žen rozhodla ujmout iniciativy.
Eh, výprava? Víte, nepřístupná oblast je to proto, že se do ní nesmí vstupovat. Tedy výzkumné týmy tam mohou chodit, stejně jako demoliční experti, ale s nedostatkem výbušnin je to čím dál méně častější. Jde o to, že se tam kdykoliv může cokoliv zhroutit a v současném stavu to není příliš přípustné,
rozhodla se to pojmout trochu opatrně, protože přesně netušila, cože jsi byla vlastně zač. Svým představením se ti je povedlo zmást natolik, že si možná ani pořádně nepamatovali tvoje jméno.
Navíc my nejsme z průzkumných týmů. Patříme k renovančním, kde rekonstruujeme a opravujeme. Jde nám hlavně o to, co bychom pro tohle mohli využít ...
poznamenal mladík a tobě muselo být jasné, že strach měl z možné cesty právě do oněch nepřístupných oblastí. Vlastní už na první pohled jsi mohla jasně říci, že fyzicky patřil spíše do kategorií těch chytrých, ale fyzicky chabě vybavených jedinců. Druhá dívka se trochu nejistě podívala na ostatní, než si troufla promluvit.
Ale pokud byste to dovedla, tak bych vám možná mohla pomoci najít cestu. Mám ... známého, který tvrdí, že ví kudy do západní části ..
navrhla dívka a sklidila nejisté pohledy svých ostatních kolegů. Mohla jsi však vycítit, že to pro ní z nějakého důvodu bylo notně citlivé téma, o něž se nechtěla až příliš podělit.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Improvizorní nemocnice:
Ani toto setkání není to, co jsem chtěla, ale byl to v určitém směru opravdu velký krok vpřed. Sotva se dívka odvážila mluvit o svém známém, bylo mi jasný, že z této výpravy by nikdo z Chrámu rozhodně nebyl nadšen. A právě proto mne to tak přitahovalo.
Tak za toto mne asi nikdo nepochválí. Ale na druhou stranu, kdybych tvrdila, že jsem netušila, že je do Zakázané oblasti vstup zakázán… nebo, a to by bylo ještě lepší, bych mohl tvrdit, že jsem nevěděla vůbec nic o tom, že by se tato oblast jmenovala Zakázaná… vždyť jsem tu jeden den a sama…
Při vyhlídce na smysluplnější bytí jsem trošku pookřála. Únava sice ze mne nespadla, ale už jsem aspoň neměla pocit, že každou chvíli usnu ve stoje.
Potřebujete přece nějaké látky a nějaká materiálová pojiva, že ano? A kdybych vám je opatřila, tak by vám to dost usnadnilo práci… víte, myslím si, že bych se tam zvládla dostat.
Odpověděla jsem pomalu, když to mé mlčení už bylo skoro trapné. Snažila jsem se též nedat najevo tu skutečnost, že mne potulování se někde, kde bych neměla, co dělat opravdu hodně láká.
Pokud by váš známý byl ochoten tam se mnou jít… byla bych mu opravdu velmi vděčná za doprovod. Když mi řeknete, co přesně byste chtěli a co má nejvyšší prioritu, tak se po tom pokusím poohlédnout.
Navíc, když se mi něco stane, nikdo si pro mne oči nevypláče.
Dodám, ale jen v duchu. A spíš ze zvyku, než že bych to myslela vážně. Sice na tom trocha pravdy je, ale tu si rozhodně nepřipouštím.
A to ten tvůj známý jen tvrdí, že to ví, nebo to doopravdy ví? Zadívám se trošku pátravě na tu holčinu, jako by to snad mohla vědět.
Ať je to jak chce, všechno je lepší než to, co bych dělala sama.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Improvizorní nemocnice:
Vycítila jsi možnost získat nějaký smysl pro svůj zdejší pobyt a nechtěla ses jí za žádnou cenou pustit. Skoro se až dalo říci, že jsi po nabídce dívky chňapla jako rancor po čerstvé oběti, která mu byla předhozena. Po tvém souhlasu a vysvětlení, že na podobné záležitosti si dostatečně věříš, ostražitost ostatních poněkud polevila, stejně jako opatrnost vůči tvé osobě.
No na západě by se dala sehnat ta materiálová pojiva, pokud byste se tam dostala,
poznamenal starší muž a zamyslel se, jakoby si snažil něco vybavit. Možná jakoby se v něm objevila jiskřička naděje, že by život zde mohl být zase o něco snesitelnější.
A možná bych si i vzpomněl, kde zhruba. Do rána bych mohl zkusit sehnat mapu a vyznačit ta místa, jen nevím, jak je chcete dopravit zpátky. Jsou to velké bedny, které váží minimálně dvakrát tolik co já,
prozradil ještě, že by poskytnul další informace, ale hlavní odpověď na tvé otázky ještě nepřišla. Dívka nakonec souhlasně pokývla a bylo jasné, že přitakání od starého muže ji v tom napomohlo.
Jestli by byl ochotný ... eh, no nejspíš i ano, ale to byste se musela domluvit s ním. Ale můžu ho požádat, aby s vámi zítra setkal. Třeba hned k sedmé hodině našeho času v ulici vedle budovy,
pronesla nejistým hlasem a tobě došlo, že se opravdu nejednalo jen tak o obyčejného známého. Přesto se však dala dívčina odpověď považovat za jakýsi souhlas a domluvení vzájemného setkání, kde budeš muset prokázat své diplomatické schopnosti, abys získala průvodce. Otázkou však bylo, proč byla dívka okolo svého známého tak opatrná a nechtěla o něm příliš mluvit. Podezíravé pohledy si za to vysloužila i od ostatních, tedy snad až s výjimkou starého muže, který spíše hloubal nad tím, kam přesně by tě měl poslat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Improvizorní nemocnice:
Dostanu se tam, pokusím se zdůraznit tyto dvě slova a pohlédnu chlápkovi do očí. Abych zmírnila možný ostrý účinek tohoto krátkého sdělení, usměju se.
Výborně, aspoň si tu nebudu připadat užitečná jako rozbitý droid. Třeba nakonec má pomoc bude dost podstatná. Ale ten Siilin… Vypadal celkem nebezpečně… ale… nezjistí to.
Vyřešila jsem poslední své morální dilema celkem rychle.
Mapa by mi to opravdu usnadnila. A s velikostí beden bych si takové starosti nedělala. I kdybych měla pomocí síly doprovodit k vám jednu po druhé, tak to udělám.
Tyto slova doprovodím dalším úsměvem, i když ej to úsměv hodně unavený.
A teď mne napadlo, nedá se tam dostat ze vzduchu? Třeba pomocí menší lodě? Bylo by to snadnější a ta loď by toho i více uvezla… ale předpokládám, že asi žádnou nemáte, neboť byste to již podnikli dávno.
Pookřála jsem a začala jsem situaci zkoumat i z jiného úhlu. Stačila trocha pozornosti a pocitu, že někomu opravdu pomůžu a celá má rezignace a ignorace všech okolo zmizela.
Bude za to chtít nějakou odměnu? Trochu jsem se zamračila a zareagovala i na dívku. Kromě trochy oblečení, nevypité flašky alkoholu a světelnýho meče nic nemám. A ten meč nejsem ochotna vyměnit vůbec za nic. Nicméně ten čas bude ideální. Jsem opravdu ráda, že jste se mi to všichni rozhodli takto usnadnit. Vážím si vaší pomoci. Jste opravdu dobří lidé. Pokud jsou všichni takoví, jako vy, tak se nedivím, že nápravy škod probíhají tak rychle.
Někdo by říkal, že mne T´arjan ničemu nenaučil, ale nebyla by to pravda, jelikož jsem právě využila jednu z jeho oblíbených metod. Nicméně on to vždycky myslel upřímně a bez postranních úmyslů, což se teď o mě nedalo říci. V podstatě mi šlo jen o to, aby byli ochotnější a přístupnější další pomoci, i když je to v podstatě i pomoc pro ně. Je mi však jasné, že by nemuseli hnout ani prstem a prostě by mne odpálkovali pryč, kdyby teda chtěli.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Improvizorní nemocnice:
S každou další informací, která vedla k upřesnění toho, co bys mohla zítra udělat, jsi se cítila jistější a jistější. Ani sis to neuvědomovala, ale po chvilce tvá sebejistota dosáhne úrovně, kterou ostatní přítomné poněkud zarazí. Bylo jim to mírně patrné v obličejích, ale nahlas nakonec nikdo z nich nic neřekl.
Jediná věc, která tu jezdí sama od sebe je jeden landspeeder a to ještě občas. A navíc je pořád plně vytížený - rozváží neustále zásoby tam, kde jsou nejvíce zapotřebí,
zakroutila nesouhlasně hlavou žena, která již nějakou dobu mlčela. Tím sis mohla uvědomit, že současný vozový park jsi mohla vidět vlastně již sama a to hned krátce po tvém příletu na Quellor. V porovnání s Coruscantem, kde denně všude okolo cestují milióny vznášedel byl Quellor omezen jen na jedno. A podle rozsahu trosek a města jsi musela připustit, že před útokem to bylo hodně velké město, kdy z něho však zbylo tak málo.
Jsem ráda, že do toho můžete jít .. tu schůzku tedy zařídím na ráno. A pokusím se zařídit, aby za to nic nechtěl, přeci jen tady taky žije. Jenom je trochu ... prostě je dobré být s ním trpělivá. Ale nyní mě prosím omluvte, zkusím to zařídit ještě teď,
uklonila se druhá dívka a zmizela, než měl kdokoliv z vás šanci nějak reagovat. I ostatní se již tvářili, že by rádi odešli a tak jen ten starší na tebe ještě otočil.
Já vám zkusím sehnat tu mapu. Spím tamhle u okna, takže kdybychom se minuli, tak ji nechám položenou na posteli,
poznamenal starší muž, než se s úsměvem vydal ke dveřím vyhledat nějakou mapu. I další dva členové skupinky se omluvili a vyrazili si lehnout, kdy na nich únava byla již patrná a obdobně začínala dohánět i tebe.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“