Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vesmír, Hyperprostor:
Když jsi na konci filmu samou radostí a nadšením skoro vyskočila, tak se ti povedlo Seina výtečně zaskočit, že nebyl chvilku schopen slova. Nakonec se ale pobaveně usmál, vzal misku s drobnými zbytky houbůrků a pomalu vyrazil ke koutku s občerstvením.
Bylo mi potěšením se ti pokusit rozšířit obzory. A jsem rád za svoje tendence nebát se zkusit některé nové věci, ať se jedná o filmy, potraviny nebo třeba nějaké lokální zvyky kdesi,
odpověděl radostně a rukou vyzobal několik posledních úlomků, než misku začal omývat. Po omytí následovalo usušení a navrácení zpět na místo, než si mohl připravit další sklenku s nějakým džusem. Opřel se o pult a zadíval se tvým směrem, nyní už uklidněnější a vyrovnanější, než byl při proslovu před filmem, nebo jak byl uvolněný během něho.
A taky jsem rád za společnost, zvlášť při delších cestách. Tentokrát ale letím naštěstí krátce. To vlastně natolik, že brzy budu muset vystupovat. Až se člověk podiví, jak rychle může během filmu utéct čas. Oproti tomu takové diplomatické jednání jsou přesným opakem,
pokračoval dál a vybral si pauzu na občerstvení, než sklenku položil a trochu se protáhl v rukou. Bylo na něm vidět, že delší sezení mu nedělalo až tak dobře a to i díky jeho udržované kondičce.
Ale pamatuji se, že v Chrámu jsem se taky nenudil. Když jsem necvičil, což jsem dělal většinu času, ať už s mistrem nebo bez, pokud cestoval, tak tam bylo mnoho skupin nebo míst, kde jsem mohl pomáhat. Vlastně bych nikdy nečekal, že jen pomáháním jiným Jediům, v knihovně nebo dokonce i s younglingy se může jeden tolik naučit. Hlavně si však uvědomí, že okolo něho je spoustu podobně smýšlejících lidí. A to mám z členství v Řádu nejradši - nikdy nejsem sám. Mám tisíce přátel, bratrů a sester, na které se mohu spolehnout nebo se s nimi bavit. Jistě, jsou tu černé ovce, ale kde nejsou? A i ty mají něco do sebe,
pousmál se při vzpomínce na svá mladší léta, i když se nezdálo, že by podobných činností mohl zanechat. Nakonec vstal a udělal dva kroky směrem ke dveřím.
Každopádně jsem tě moc rád poznal a budu doufat, že se ještě uvidíme, ať je to kde chce. Musím si jít sbalit věci, protože podle chronometru odhaduji, že jsme do deseti minut na místě. A ještě jedna věc ... pokud chceš něco schovat, nebo to vydávat za nenápadné, tak nesmíš dát najevo, že to vlastně máš, ať je to flaška nebo něco jiného,
usmál se Sein, pokývl směrem k místu, kde se nacházela tvoje flaška a po zdvořilé úkloně vyrazil směrem ke svému pokoji, aby si připravil věc. Drobný otřes signalizující výskok z hyperprostoru jen potvrdil jeho časový odhad a totéž by ses dozvěděla, kdyby sis zkontrolovala čas.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Vesmír, Hyperprostor:
Když jsem zjistila, že jsem Seina mírně zaskočila, mírně jsem zrůžověla a poté ho následovala do kouta s občerstvením, kde jsem pro sebe vyhrabala něco k jídlu, neboť hlad se začal pořádně ozývat.
Vážně? No… hm… já mám raději tradici. Vše je vyzkoušené, v zajetých kolejích a osvědčené. Přesně vím, do čeho jdu, ať je to cokoliv. Na chvilku jsem se odmlčela. I když po dnešku v oblasti filmů asi udělám výjimku. Poté urychleně dodám.
Teprve potom se skloním ke svému jídlu a pořádně si kousnu. Poslouchám Seina a přežvykuju. Sotva domluví, tak napřed polknu a teprve potom odpovím. Já jsem též ráda, žes tu se mnou zůstal. Asi bych se ukousala nudou… I když i to mi teď hrozí. I když už mám plán, jak se nenudit. V noci jsem toho příliš mnoho nenaspala a obávám se, že tamní mistr bude očekávat, že budu plná sil a nadšení.
Dál jsem opět nechala mluvit Seina, neboť jsem si aspoň mohla trochu srovnat myšlenky.
Takže jídlo, spánek… průzkum mé tašky s potřebami… doufám, že mi ještě nedošly barvy na vlasy… Vash a Siilin… Bude určitě překvapený, poznamenala jsem v duchu, neboť jsem právě dostala úžasný nápad.
I přes své krátké zamyšlení jsem byla schopna Seina plně vnímat. Černé ovce? Tím myslíš mne? Já jsem na to hrdá! Trochu se poušklíbnu. Když to nikomu nepovíš, tak ti řeknu sladké tajemství. Víš, proč jsem dneska nesnídala? Ukážu Seinovi jídlo, které držím v ruce, on totiž někdo nasypal do kaše projímadlo. V noci. Musel se proplížit tak, aby ho nikdo neviděl a občas je to fakt docela drsný. Člověk by si myslel, že v noci mistři spí, ale ono to není úplně tak pravda. Nečekala jsem ani na Seinův souhlas a prostě jsem mu to vyklopila pouze tak, že o tom „vím“. A já takto neuvažuju. Já od malička znám jen Chrám a život mimo něj si neumím představit. Nechci být Jedi proto, že je to správné, že mne čeká oslňující kariéra a tak, ale prostě proto, že nic jiného neznám a nejsem natolik odvážná, abych se vydala na průzkum vesmíru sama bez Řádu, který se za mne kdykoliv postaví. Takže asi jsem opravdu černá ovce, ale na druhou stranu, mě se moje pozice rebela, nebo jak mne Vash nazvala, celkem líbí. Nic se ode mne neočekává, takže nikoho ani nezklamu.
Seinovi jsem to povídala s úsměvem na rtech, jako by se mne to ani netýkalo, nebo mi to bylo přinejmenším ukradené. Což tedy bylo, ale ne tak úplně. Každý přece chce aspoň trochu vyniknout a já jsem na tom byla stejně jako ostatní.
Och, ano… Při zmínce mírně zrudnu, neboť jsem se chovala jako šestiletý ucho, co poprvý kradlo v kuchyni a bylo nachytáno. Měj se pěkně. A ať se ti daří, oplatila jsem Seinovi úklonu a sotva zmizel, sesunula jsem se na židli a napřed se opravdu pořádně najedla a vyzvedla svou flašu. Poté jsem vyrazila směrem ke svému pokoji. Sotva jsem se tam ocitla, nastavila jsem si budíka, který by mne upozornil asi tak dvacet minut před tím, než jsem měla přistávat.
Budík nastaven a teď hurá do koupelny. Skoro každýho mistra to dokázalo vyvést z rovnováhy… uvidíme, co na to řekne Siilin. Pokud má být mým mistrem, tak aspoň uvidím jeho reakci na veřejném místě, kde se bude muset trochu ovládat, nebo mým mistrem být nemá a v tom případě je mi to fuk.
Vydala jsem se směrem ke svému báglu, z něhož jsem vytáhla svou dámskou taštičku a ručník a zamířila jsem směrem, kterým jsem tušila koupelnu. Jestli – že jsem ji našla, zamkla jsem se v ní a rozepla jsem svou taštičku, ve které jsem se začala usilovně přehrabovat, dokud jsem nenašla balení několika barv na vlasy.
Takže už mi zbývá jen modrá a růžová… ale modrá na mých vlasech nebude pořádně vidět… S tímto odůvodněním letěla zpět do kabelky. Dle přiloženého návodu jsem si napřed umyla hlavu a poté si na mokré vlasy nanesla všechnu barvu, která vypadala jako taková ta klasická žvejkačková. Nakonec jsem si vlasy více méně vysušila.
Jak dlouho mi to vydrželo naposledy? Tři umytí? Takové ty trvalejší barvy přece nevedu od té doby, co mi mistr Murrough vyholil hlavu… spíš doufám, že jsem všechny ty předešlé barvy opravdu zlikvidovala, neboť jsem se nepodívala, jak dlouho by měla vydržet.
Ať už výsledek dopadl jakkoliv, tak s ručníkem na hlavě a s taškou v ruce se vydám zpět do svého pokoje, kde se rozvalím na postel s úmyslem zbytek cesty prospat, neboť i část předešlé noci byla probdělá… no prostě, resty jsou resty i v této oblasti.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vesmír, Hyperprostor:
Na závěr setkání se Seinem ses rozhodla mu prozradit část svých skutečných zálib, byť ti jasně doložil, že onou černou ovcí nemínil nikoho konkrétního. Onen pocit, kdy se potrefená bantha vždycky ozve a tentokrát ses jí stala ty, nepatřil mezi ti nejpříjemnější, ale Sein to přešel a nijak se to neodrazilo na jeho úsměvném odchodu.

Před nástupem na odpočinek jsi podnikla speciální přípravy pro to, aby ses před mistrem Siilinem blýskla v plné formě. Znamenalo to nějaký čas strávený v koupelně a následná možnost kochat se nad výsledkem působení chemie a míchání barev. Výsledek nebyl klasicky žvýkačkově růžový, ale notně se mu blížil. Hlavní rozdíl byl v tom, že obecně byla barva o něco tmavší, takže působila jako tmavší růžová, což možná i paradoxně lépe sedělo k tvému profilu jakožto zlé ženy, než hodné holčičky. S tímto výsledkem jsi nakonec mohla ulehnout a vyspat se před doražením do svého cíle.

Bylo to skoro jako naschvál, že se tvé buzení ozvalo až poté, co tě probralo úplně něco jiného. Jednalo se o skupinu otřesů lodi, která prudce manévrovala, i když jsi tak nějak vytušila, že nepřátelská palba to rozhodně nebyla. Sotva si přišla k vědomí, tak se teprve ozval budík. Otřesy ještě nějakou dobu pokračovalo - dostatečně dlouho na to, aby ses stihla obléknout a vyběhnout na chodbu.
Omlouvám se za tyto potíže, ale nějaký vůl se rozhodl zde svést bitvu a neuklidil po sobě zbytky. Takže jsme právě proletěli něčím, co se dá s trochou nadsázky nazvat sběrným místem náhradních součástek. Nyní jsme jej však překonali a blížíme se ke Quelloru. Na povrchu přistaneme za zhruba patnáct minut,
informoval pilot a z jeho hlasu byla znát úleva a možná i trochu doprchávajícího vzteku. Nutností vyhýbat se vesmírným troskám, o kterých nic v jeho letovém plánu nebylo, rozhodně nebyl nadšen a bylo to poznat i bez potřeby jej vidět na vlastní oči.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Vesmír, Hyperprostor:
Mé vzbuzení nepatřilo k těm nejpříjemnějším. Byla jsem násilím vytržena ze spánku, a kdybych možná trochu víc trénovala, tak automaticky sáhnu po meči. Takto jsem jen seděla a bezduše vejrala do tmy, neboť jsem si nemohla hned vzpomenout, kde jsem a co dělám. Tento stav vydržel jen pár vteřin a hned potom se ozvalo omluvné hlášení.
S mírným povzdechem jsem se skulila z postele. Pomocí zrcátka z kabelky jsem zkontrolovala svůj rozcuchaný zjev. A když jsem zjistila, že mi vlasy trčí na všechny strany hlavně proto, že jsem šla spát s vlhkou hlavou, jen jsem mírně povzdechla. Hřebenem jsem se snažila napravit škody. Co nezvládl hřeben, zvládl lak na vlasy, takže jsem sice nebyla úplně upravená, ale zase na druhou stranu už jsem nepřipomínala strašidlo.
A je to tady. Doufám, že se mnou nebude chtít vytřít podlahu… ale… tak... přijde mne vyzvednout… nebo mým prvním úkolem bude najít mistra?
Příliš jsem nad tím neuvažovala, neboť jsem musela sbalit to, co jsem vytáhla a chvilku mi to přeci jenom zabralo. Do báglu jsem schovala vlhký ručník, své malůvky i flašu.
Poté jsem se ještě rozhlédla po pokoji, jestli jsem něco nezapomněla a vydala jsem se vstříct novému dobrodružství k východu, abych fakt byla připravená na přistání.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Vesmír, Orbita Quelloru:
Tohle probuzení jsi velice rychle zařadila do kategorie těch ne příliš příjemných, rychle zapomenout. Nepříliš slavné byly i další momenty, kdy jsi potřebovala dát do ucházejícího vzhledu svůj účes. Rozcuchané, zacuchané a kdo ví jak ještě cuchané vlasy se odmítaly zprvu poddat, takže to přineslo docela dost bolesti, než byly zlomeny do tvaru alespoň trochu ucházejícímu. Jako skutečná slečna jsi tak mohla opustit svou kajutu a vyrazit rovnou k výstupní rampě, byť loď ještě nedosedla na povrch. Tam jsi musela čekat dobrých pět minut, než se ozvalo ono vytoužené žuchnutí na povrch.
Když dorazil pilot, tak si snad ani nevšiml tvého zbarvení a hned začal spouštět výstupní rampu.
Očekával jsem vás v kokpitu. Většina cestujících se ráda podívá, kam že to vlastně letí ještě shora, než přistaneme. Každopádně jsme na místě a doufáme, že se vám s námi letělo dobře. Pokud máte nějaké stížnosti, tak je prosím věnujte kancléři Republiky, nám je to upřímně jedno, protože jsme rádi, že lítáme, žijeme a občas se můžeme ztřískat. Přeji hezký den,
rozloučil se s tebou pilot a vyčkal, dokud v klidu nesejdeš dolů po rampě.

Ať už jsi čekala cokoliv, tak realita ti nejspíše vyrazila dech. Zatímco se nástupní rampa začala pomalu zvedat, jak pilot spěchal dále v pokračování svých cest, tys stále uprostřed ruin. Přesněji - ruiny se táhly okolo tebe, kam až si mohla dohlédnout. Domy zničené bombardováním z orbity, jejich části zasypaly ulice, další se prostě jen vypařily. Pouze přistávací plocha byla odklizena, aby se mohl udržovat meziplanetární provoz a nejspíše i část budovy, která tuhle plochu a nejbližší okolí držela ve správě. Než však pilot za tebou odstartoval, tak se dolů spustila plošina se zásobami, pro níž už se blížil starý a oprýskaný landspeeder. Bylo s podivem, že ten otlučený, nerovnoměrný a poslepovaný stroj vůbec fungoval. Každopádně byl stále schopný odtáhnout nějaký náklad. Byla okolo něj čtveřice poněkud ušmudlaných lidí, kteří ti věnoval jenom jeden nechápavý pohled a pak se zaměřili na zásoby, které jim byly přivezeny.
Jediná bedna? To je jako všechno?
zarazil se jeden z lidí, zatímco pilot už chtěl na rampě vystoupat opět vzhůru.
Je mi líto, ale čekají mě ještě tři další planety a víc tahle loď neuveze. Navíc toho ani moc víc na příděl není. Ale s tím vám nepomůžu, obraťte se na zásobování. A nyní mě omluvte, čekají na mě jinde,
nepřipustil pilot větší roztržku a vyjel spěšně nahoru, aby chystal loď ke startu. Dopřál tobě i dělníkům dostatek času na to dostat se dále od lodi, než ji konečně mohl zvednout nahoru.
Jediná průchozí cesta, kterou jsi nyní mohla vidět, vedla do otevřeného hangáru, z něhož čtveřice dorazila a kam se již také chystali se svou bednou. Pro tebe se tu zatím nikdo neukázal ani nestavil a nezdálo se, že by tomu mělo být i jinak.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Vesmír, Orbita Quelloru:
Čekání bylo sice po chvíli dlouhé, ale ať jakkoliv ničím pověst Řádu, tak jsem něco o trpělivosti pochytila, takže to vydržím. Když však přijde pilot a začne na mne mlít pusou, tak tu svou mírně pootevřu, jako bych ani nevěřila vlastním uším.
U Sitha… cože?
Nakonec do něj pomocí Síly trochu strčím, aby ztratil rovnováhu a usadil se hezky na zadek.
Jasně, díky! Popadnu svůj bágl a vyřítím se pryč, kdyby náhodou hořel touhou se mi za cokoliv mstít, nebo na mne někoho poštvávat.

Očekávala jsem všechno, jenom tohle ne. Chvíli jsem nechápavě zírala na tu spoušť, nicméně nemělo cenu tu postávat už jenom proto, že ten člobrda asi hoří touhou po pomstě, tak jsem se nakonec váhavě rozhodla vyrazit směrem do hangáru.
Lidi, co nakládali a snad i vykládali nějaké zásoby, jsem si příliš nevšímala.
Já věděla, že mne zde nikdo nepřivítá. Tak fajn, ať už je to zkouška, nebo není, nejsem malé děcko, co se poprvé ztratilo svý mámě. Ale obávám se, že zde moje snaha bude marná. Kdo ví, kdy se to stalo a zda vůbec Siilin přežil. Možná zrovna teď se někde ukrývá… nebo prostě má jiné a důležitější věci na starost, než jsem já. Ale proč musím mít vždycky jen já, tak nehoráznou smůlu? To i ten hloupý Thes má živýho mistra a sedí si hezky v klidu v Chrámě!
Zatímco jsem mířila k hangáru, zkoušela jsem pátrat pomocí Síly, zda-li se zde nevyskytuje, případně se tu alespoň nevyskytoval někdo, kdo by třeba Sílu ovládal taky. Jsem si vědoma toho, že s růžovými vlasy půjdu přehlédnout jen těžko, takže se o nějakou nenápadnost ani nesnažím. Jen by to přitáhlo větší pozornost.
Pokud nějakou stopu v Síle ucítím, tak se po krátkém váhání vydám za ní. Nicméně v tomto případě si budu dávat extrémně velký pozor, abych nepadla do nějaké pasti.
Jestli-že však bude ticho po pěšině, vejdu do hangáru, ve kterém se pořádně rozhlédnu.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Hangár u kosmoportu:
Loď, její náklad i místní dělníky jsi nechala za sebou a vyrazila jsi rovnou směrem k hangáru. Ten byl asi největší stojící budovou v širokém okolí, byť by sis v jeho vnitřku mohla připadat poněkud stísněná. Na jedné půlce to vypadalo jako na nějakém šroťáku, protože se všude povalovaly elektronické součástky. Okolo nich se motalo velké množství lidí, kteří buď přinášely nové, třídili staré nebo se probírali nashromážděnou haldou. Ti třídiči z nich pak většinou zkoušeli dát dohromady něco, co by mohlo ještě fungovat a ulehčit někomu život. Druhá půlka byla rozdělena na dvě části - jedna sloužila jako sklad zásob, který nebyl zrovna plný a druhá jako řídící centrum pro nejbližší okolí. Tam se to hemžilo velkým množstvím lidí, kdy několik jich zůstávalo na místě, zatímco ostatní stále přicházeli a odcházeli.

Teprve po chvilce prohlížení sis uvědomila, že si tě někdo prohlížel. Nesnažil se to ani nijak skrývat a jen tak na tebe prostě civěl. Byl to malý asi desetiletý kluk, který v ruce držel nějakou součástku a zdál se tebou být fascinován. Jestli to bylo tvými vlasy, světelným mečem na opasku, nebo upraveností a hezkým vzhledem, což se asi o místních moc říct nedalo, to jsi již nemohla přesně vědět.
Než jsi mohla něco říct, tak jsi byla nejprve nucena ustoupit před navracejícím se landspeederem s nákladem. Kromě něho jsi mohla v hangáru zahlédnout ještě jeden rozpracovaný, který byl také skládaný ze všeho možného. Okolo něho se pohyboval jeden wookie s částečně spáleným kožichem a člověk, který neustále na něco nadával. Nebylo pochyb o tom, že opravu tohohle zařízení měli na starosti oni. Ať tak či onak, chlapec ti po průjezdu landspeederu věnoval úplnou pozornost, jakoby snad neměl nic lepšího na práci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Hangár u kosmoportu:
Toho chlapce jsem si hned všimla. Jelikož jsem nezachytila vůbec nic zajímavého a nějak jsem se potřebovala dostat do obrazu, tak jsem se rozhodla opatrně, abych jej nevylekala, vykročit k chlapci.
Ahoj, pozdravila jsem ho a usmála se. Jsem Hayasan Geri, padawan. Víš kdo je to padawan? Je to něco jako učedník řádu Jedi. Slyšel jsi o něm? Určitě ano, že? A nechtěl bys mi, prosím, pomoci? Považovala bych to za čest.
Poté jsem se odmlčela, abych dala prostor i tomu klukovi. Určitě musel být fascinovaný a zmatený a já ho nechtěla zbytečně zasypávat dalšími dotazy.
Hlavně doufám, že slyšel o nějakém Jediovi, který tu byl přede mnou. Fakt nevím, co bych si tu sama počala… Ačkoliv jsem to nedávala najevo, pomalu, ale jistě, jsem propadala panice, neboť něco podobného se mi za celý můj dosavadní život nestalo. Vždycky jsem alespoň přibližně věděla, kde jsem, nebo jsem byla uvázaná na krku nějakému představenému a ten mne stejně našel.
Ne, toto je jen zkouška. Je to jen zkouška. Vymyslel si to na mne Siilin, snažím se sama sebe přesvědčit, usmívám se na chlapce a v podstatě netuším, co mám dělat.
Aspoň něco z něho vytáhnu. A budu vědět, kde Siilin je. Já to zvládnu. Dokážu Vash, že nejsem jen přítěž. Ale jsem tu sama… bez jídla, kreditů… ne, bude to v pohodě, Siilin tu beztak někde číhá./i]
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Hangár u kosmoportu:
Jakoby si chlapec svým zíráním doslova říkal o tvou pozornost, kterou ses jej rozhodla za jeho trpělivost a úpěnlivost odměnit. Když jsi jej oslovila, tak překvapeně zamrkal, jakoby snad nečekal, že bys toho byla schopna. Nikam neutekl a se zájmem, tedy, pokud bys to tak mohla nazvat, ti naslouchal.
Ha'asan Ger?
zopakoval po tobě nechápavě a překvapeně na tebe koukal. Nakonec po tobě zopakoval úsměv a dál před tebou mlčky stál.
Ha'asan Ger!
zopakoval po chvilce znova a tehdy už bylo naprosto jasné, že tu něco nesedělo. Než jsi mohla jakkoliv na tuto situaci reagovat, tak se objevil mechanik, který doposud opravoval nebo spíše skládal ze šrotu něco, co by i mohlo fungovat jako landspeeder.
See ta huen Nöel!
řekl směrem ke klukovi, který si jen povzdechl, podal mu součástku, jež doposud třímal v ruce a odběhl pryč zanechávajíc tě v přítomnosti mechanika. Oblečený v tmavě hnědých kalhotách, šedé košili a zelené rozepnuté bundě před tebou se zaraženým pohledem stál a prohlížel si tě. Jeho smaragdově zelené oči připomínaly některé odstíny zelených světelných mečů, které jsi mohla zahlédnout v Chrámu a rozcuchané krátké hnědé vlasy byly v tomto stavu očividně hodně dlouho udržovány.
Copak potřebujete slečinko? Pokud tu jste za dovolenou, tak jste si sakra spletla planetu,
oslovil tě s jakýmsi drzým přízvukem a jeho pevné tělo napovídalo o skvělém fyzickém zdraví, jež bylo pravidelně udržováno. Vypadal na zkušeného cestovatele, přestože bys mu neodhadovala více než třicet let. V rukách si pohrával s hydroklíčem a komponentou od kluka a nebýt občasného umazání od maziv landspeederu, mohla bys ho označit za typického pašeráka, co sbírá milenky na různých planetách stejným tempem jako kredity za pašované materiály. Rozhodně by to sedělo podle profilů z běžných holoshow, které pravidelně probíhaly na coruscantských kanálech.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Hangár u kosmoportu:
Přesně tak, jak říkají tobě? Zeptám se, když poprvé zopakuje moje jméno.
No vida! Třeba to ještě nějak půjde… Začínám se pomaloučku uklidňovat, i když klidná ještě rozhodně nejsem.
Ne, ne… to je moje jméno, zakroutím hlavou. Ty máš určitě nějaké svoje.
U Sitha, co to zas…
Svou pozornost prakticky ihned přenesu na toho mechanika. Sotva odežene kluka pryč, tak otevřu pusu, abych mu v tom zabránila, ale nakonec se rozhodnu mlčet. Jsem za to ráda, zvláště potom, co na mne promluví, a já si uvědomím, že tento chlápek asi nebude jen tak obyčejný týpek.
Co se tady stalo? Vypadá to tu, jako by si tu Mandaloriání chtěli udělat stůj o stůj základnu… A nejsem tu na dovolené, jen jsem tu měla mít s někým schůzku… Snažím se tvářit, jako by to pro mne byla ta nejběžnější věc na světě.
Hlavně klid. Možná jsem se Vash přece jenom měla zeptat, kde mám Siilin být… Ale takto… kde ho hledat, Pokud ej na nějaké oficiální misi, budu muset projít všechny důležitější budovy státní správy, určitě o něm někde bude záznam. Ale pokud je tu inkognito, Síla mi pomáhej. Nakonec…
Podívám se na chlapa.
Nakonec by se mohl přece jenom hodit. Jestli ej to nějaký pašerák, tak by se v podsvětí nějakým způsobem orientovat měl. Chtělo by to dobrou historku a mohl by mi ho pomoct vyčmuchat.
Rychlostí blesku se snažím najít nějaké řešení.
Takže napřed bych asi měla obejít ty úřady a tak. A potom… i kdyby tu nebyl, tak v nějaké zapadlé putyce najdu lidí jeho kalibru mraky. Vypustím kecy třeba o tom, že urazil svou dobrou kamarádku Lonnu Vash a ta slíbila 20 000 kreditů tomu, kdo mu oholí hlavu, nabarví rohy na červeno a vyfotí se s ním… takže by se mu teoreticky nemělo nic stát a já bych ho pak mohla líp vyčuchat.
Asi bych taky měla podat hlášení Vash. Alena druhou stranu, výš postavený je Siilin a určitě tu má tolik politiků, kteří nezapomínají podávat informace… takže ona to už vlastně může vědět a schválně mne sem poslala. No jasně! Proto mne osobně navštívila! Možná mým skutečným úkolem není najít Siilina,ale zjistit nějaké jiné informace!
No, v každým případě, zatím se přidržím plánu najít Siilina a uvidím, co s z toho vyklube.Stejně zatím ani nevím, kde začít…

Jakmile si opět stanovím priority, jsem rázem klidná, neboť alespoň prozatím nějaký plán mám.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Hangár u kosmoportu:
Mechanik naslouchal tvé odpovědi a zatvářil se poněkud rozpačitě. Z tvé narážky na mandaloriany nebyl příliš nadšený, ale rozhodl se k tomu nevyjadřovat, možná i vzhledem k tvému mládí. Nad závěrem tvé poznámky se nakonec pobaveně ušklíbl a znova ti věnoval důkladné prohlédnutí od shora až k patám, než zakroutil hlavou.
No to by mě zajímalo na rande s kým, jste se sem vypravila. Naděje na nějaký hezký život tu prakticky není, jak jste se už očividně mohla sama přesvědčit,
poukázal pobaveně na věci okolo sebe a v duchu nejspíš i mnohem dále. Bylo tak trochu jasné, že si tvůj přílet a hlavně úmysly vyložit poněkud odlišně, než jsi mohla původně zamýšlet. Mechanik vykročil pomalu ke skládanému landspeederu a gestem tě vybídl, abys jej následovala. Dal tím najevo, že je ochoten se s tebou ještě chvilku bavit, ale zároveň má své úkoly.
A také mě překvapuje, že jste se s ním měla setkat zde. Přílety sem jsou teď takové náhodné a nepředvídané, takže se tu málokdo schází na kosmoportu. Především, když je nyní tolik věcí, které je potřeba udělat,
poznamenal a sledoval svého wookiejského parťáka, který si teprve teď všimnul, kam mu zmizel jeho kámoš.
Následovala sprška ryků a možná i jakýchsi skřeků v jeho rodném jazyce, zatímco mechanik se dotčeně zastavil.
Co si o mě myslíš? Taková mladá holka není nic pro mě. A hlavně, co ti je vlastně do toho? Máme to tu opravit, tak to opravuj,
vyměnil si s ním muž jasný názor a přidal k tomu jeden vřelý úsměv pro tvou maličkost. Wookie ještě něco poznamenal a vrátil se zpět do práce, což zamýšlel i mechanik, který se postavil k motorové jednotce a začal do ní nahlížet.
Pokud potřebujete někoho najít, tak se zkuste nejprve poptat u správce kosmoportu, kterého najdete někde tamhle v té skrumáži lidí, co furt něco potřebujou. Kdyby to nepomohlo, tak po městě najdete organizační centra, což bude další nejvhodnější příležitost se poptat po hledaných. Ale varuju vás, jen málokdo najde své známé a ještě navíc k tomu živé,
rozhodl se ti poradit, zatímco se začal hrabat v motoru, aby tam přimontoval nově nalezenou komponentu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Hangár u kosmoportu:
Na takovou dálku bych přece kvůli chlapovi neletěla. Mělo jít o jistou obchodní schůzku. Má matka si myslí, že její obchodní partner by měl trošku zvýšit své snažení, aby všichni vydělali víc. Ale není to pro ni až zas tak důležité, takže poslala mne. A obávám se, že stejně očekává, že neuspěju… určitě to má zvýšit mé mizerné obchodní schopnosti, pokusila jsem vyvést muže z omylu.
A máte pravdu, přikývla jsem chlapovi. Opravdu to tu vypadá jak po nějaké bitvě. Asi se pokusím splnit úkol, a když tak prostě vymajznu. Ať si to mátinka obstará sama.
Respektive, ať si tu tvrdne Vash sama. Ať jsou její skutečné úmysly jakékoliv… a ať je povaha mé mise jakákoliv, tak asi nebude nejlepší, abych tu pobíhala sama a zkoušela se v něčem vrtat. Takže plán poupravím. Pokusím se najít Siilina. Jestliže se to nepovede, odletím si hezky zpět do Chrámu a ať se Vash třeba zblázní.
Hm, máte to těžký, přikývla jsem chlapovi, kterého jsem poslouchala jen tak na půl ucha, nicméně zachytila jsem alespoň smysl jeho slov. Také když vykročil, automaticky jsem ho následovala, neboť tento reflex mám nacvičený ještě z Chrámu. Když začal mluvit na wookieho, prostě jsem čekala. Ačkoliv máme ve Chrámu několik těchto mistrů a padawanů, nikdy mne ani nenapadlo učit se jejich jazyk. Proč taky? Takže nerozumím ani slovu, ale příliš mne to netrápí.
Když však mechanik přejde do jazyka, kterému rozumím, jen se pousměju. Cožpak se vám nelíbím? Mládí přece není vždy nevýhoda... A určitě bych vás některými svými schopnostmi velmi překvapila, Mrknu na mechanika a úsměv mu oplatím. Poté ho však nechám hovořit.
Děkuji vám za cenné rady. Nevím, co bych si bez vás počala. Jste opravdu hodný, že jste se mi rozhodl pomoci. Doufám, že někdy budu mít příležitost, abych vám vaši pomoc mohla oplatit, velmi slušně se rozloučím. Sice je to možná pašerák, nicméně velmi mi pomohl.
Rovnou se vydám směrem, kterým mi označil správce ve snaze nějakým způsobem dostat se k člověku, který by mi mohl dát alespoň nějaké informace.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Hangár u kosmoportu:
Když jsi vylíčila pašerákovi-mechanikovi a kdo ví co ještě komu svou historku o obchodním partnertovi, tak trochu nevěřícně pokrčil rameny a nijak se tím nezabýval. Měla jsi však dost výrazný pocit, že ti tu historku neuvěřil, každopádně se nijak nevyptával.
Na komentář o náročnosti utrousil pouze stručné - 'Jde to' a věnoval se především opravě landspeederu, kde právě vší silou dotahoval patřičnou komponentu. S prací přestal, až když jsi namítla něco ke svému vzhledu a přiměla ho tak vzhlédnout.
Nic ve zlém slečinko, ale na mě jste pořád ještě příliš mladá. Samozřejmě půvab vám upřít nemohu, i když tímhle typem zkrášlování mu rozhodně nepomáháte. Až vyrostete, tak si klidně můžeme někam vyrazit, protože fešáci jako já nikdy nestárnou,
rozesmál se pobaveně mechanik a vrátil se zpět k práci. Ke smíchu se připojil i wookie, i když jsi si tím v případě jeho chrčení nemohla být úplně jistá.
A bylo mi potěšením, třeba se opravdu za pár let někde potkáme,
zazubil se ještě nakonec pašerák, aby wookie něco utrousil a to v dost popichovačném tónu. Jeho kolega mu jen odvětil, že není jeho problémem, když nemůžou nikde potkat nějaké malé chlupaté koule, které by se mohly wookiemu líbit. Diskuze pokračovala a mezi poslední věci, které jsi mohla zaslechnout patřil výkřik pašeráka, že svému kamarádovi holt pořídí ewockou děvku, když má pořád takové choutky.

Nalézt správce v chumlu lidí se nakonec ukázalo jako velice jednoduché. Starší muž s počínajícími šedinami byl neustále někým tázán a pohyboval se v blízkosti taktického stolu, kde jsi mohla nenápadně zahlédnout mapu města, jak kdysi vypadalo. Každopádně zde nebylo pochyb o tom, že správce dostál svému označení právem a to i díky tomu, že většina požadavků byla vyřízena velice rychle a pohotově. Činnost okolo něj však byla opravdu veliká a to znamenalo, že ti nejspíš nebude schopen věnovat dostatek času a prostoru.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Hayasan »

Quellor, Hangár u kosmoportu:
Než začnu cokoliv podnikat, využiji příležitosti a obhlídnu si mapu. Všímám si hlavně těch centrálních míst, velkých budov a nejrůznějších orientačních bodů.
Kdo ví, kde ten Siilin je…
Teprve, až jsem si toho zapamatovala už dost, odvrátím se od ní a svou pozornost zaměřím na lidi, kteří jsou zde se mnou.
Že bych se je pokusila přesvědčit pomocí Síly o tom, že potřebují být někde jinde? Ale… vždyť by jednoho otravu za chvíli nahradil někdo jinej, takže bych tu byla do zítřka a žádný užitek by z toho nebyl.
Alespoň se tedy procpu před správce a pokusím se ho oslovit a vypadat důležitěji, než ve skutečnosti jsem.
Jsem padawan White z Chrámu Jedi. Rada mne sem vyslala najít mistra Siilina, který nepodal včas hlášení. Obáváme se, že se mohl dostat do problémů. Chci se vás tedy zeptat, zdali byste byl tak laskav a nepodíval se do svých záznamů a neřekl mi, kde byl tento mistr viděn naposledy, případně, jestli to z nich vyčtete, kde pravidelně pobývá.
Vyslovím první vymyšlenou historku, která mne napadla, nicméně je mi jasné, že má několik děr, kterých by si mohl všimnout.
Má hodně práce, takže se nad mými slovy asi nebude moc zamýšlet. Teda, doufám v to. Teď bych byla ráda, kdyby se mnou odcestovala třeba i Vash. Všechny tyto peripetie by byly na ní a ona by je musela řešit. Ještě štěstí, že jsem mu neřekla pravý jméno... třeba fakt budu muset ještě nakonec pátrat kdo ví kde... bude lepší, když minimálně já budu inkognito.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Hayasan Geri)

Příspěvek od Jordi Linx »

Quellor, Hangár u kosmoportu:
Před přistoupením před správce se nejprve pořádně zahledíš do mapy města, která byla notně překreslená nějakými popisovači. Místní se očividně ani nesnažili stůl napájet z nějakého generátoru a jen tak si prostě do mapy čmárali. I z toho mála jsi však jasně mohla vidět, že většina města byla v troskách až na několik skladišť. Ta nyní sloužila hlavně jako velkokapacitní ubytovny a byla společně s kosmoportem, kde ses nyní nacházela a dvěma dalšími budovami vyznačená jako hlavní body obnovy města. Z popisků se ti nepovedlo jasně vyčíst o jaké body se jednalo, ale povedlo se ti tak nějak zapamatovat jejich umístění v rámci města, kde ses teoreticky dovedla nyní pohybovat. Bylo však nepochybné, že realita bude mnohem náročnější než orientace v mapě shora a to za přítomnosti mnoha čar a škrtanců.

Pokusíš se využít vhodné situace, kdy vstoupíš před správce a informuješ ho o svém statutu, hodnosti, smyšleném jméně, ale hlavně sví misi. Okamžitě ti věnuje podezíravý a nedůvěryhodný pohled, čímž bylo jasné, že něčemu z tvé historky neuvěřil. Rukou mávnul na své dva asistenty, aby mu dali na chvilku pokoj a znova si tě hloubavým a podezíravým pohledem přeměřoval.
Opravdu? A když měl naposledy podat hlášení, že to Radě přijde tak dlouho?
zareagoval na tebe ostrým tónem, který jen podpořil, že tvá lež měla v nějakém bodě dost vážnou trhlinu, kterou prakticky okamžitě prokoukl.
A říkáte padawan White? Neohlašuje snad Řád přílety všech svých členů, pokud tedy nejsou na tajné misi? Že mi o vašem příletu nedorazila žádná oficiální informace,
pokračoval dál ve svém dotazování se, které působilo notně agresivně. Jeho postoj byl v současnosti velice jasný a jednoznačný. Bylo to něco ve smyslu "Se mnou si nehraj děvče, na to nemám čas a koukej mluvit pravdu, nebo mi dej pokoj,".
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“