Výcvik pro Lilith(Carsha)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Výcvik pro Lilith(Carsha)

Příspěvek od Heinz »

Khar Shian, Tajná základna:

Otevřu a představím tak svou laboratoř v celé své kráse. Je rozdělena zdí na dvě části, vstupním dveřím bližší část studijní a odpočinková a část pracovní. První místnost slouží zároveň jako pozorovatelna, proto je zeď prosklena. Místnost, do které vstoupíme, by mohla působit téměř nudně, několik velkých kovových beden, které obsahují holokrony, očarované předměty – amulety a zbraně, a nebo předměty, které se očarovat snažím. Dále prosklená, uzamčená knihovna plná svitků, velký stůl, v němž je zabudován holoprojektor, a několik regálů obsahujících kádinky, lahvičky a zkumavky roztodivných obsahů, některé barvou i konzistencí připomínající krev, jiné mozkomíšní mok humanoidů, a některé jsou sotva definovatelné. Ve vzdálenějším rohu se pak nachází menší, ale o to výraznější místo, oproti zbytku místnosti znatelně tmavší kout sloužící k relaxaci.
Mnohem zajímavější je místnost vedle. Té dominuje velký operační – nebo pitevní? - stůl, obklopený chirurgickými nástroji a přístroji sloužícími jak k odsávání, tak k podpoře života. A na stole leží, a k přístrojům je připojený tvor, mládě tuk'aty. Pozadí jim pak dělá chladící box a laboratorní stůl.

Napjatě očekávám reakci a nutno přiznat, že mě i potěší, když uvidím jeho zájem. Až tehdy jsem na jeho poznámku schopen odpovědět, až tehdy znovuzískám jistotu v hlasu.
„Laboratoř je pro mnohé jejich jediný majetek... ačkoli, „majetek“ není to správné slovo, je to celý jejich život, součást jejich osoby. Vstoupit do něčí laboratoře je jako snažit se ovládnout jeho mysl. Jde o osobní urážku i zločin.“
S tímto vysvětlením ho nechám, snad pro něj není dostatečné, ale dál už o tom nehodlám diskutovat, laboratoř je tabu – a to se ten tvor bude muset naučit respektovat. Já mezitím přistoupím k jedné z beden, odemknu ji a vytáhnu amulet posilující Sílu, sice slabý, ale snad dostatečný. Silnější by mohl být v jeho případě dokonce škodlivý.
„Tenhle amulet přijměte jako můj dar, pomůže vám snáze uchopit proudy Temnoty. Navlečte si ho,“
řeknu, navlékaje mu amulet na krk,
„a pak ho uchopte do ruky a snažte se uvolnit. ...Mám tu místo, kde sbírám síly, podívejte.“
Ukážu směrem k „mému koutku“, nedělá mi dobře, že na „mém“ místě bude vetřelec, ale zároveň si uvědomuji, že je to nejspíš nejsnazší cesta, jak v něm probudit cit. Jinde se bude moci jen sotva soustředit.
„Jestli se pak budete cítit příjemněji, dovolím vám ho použít. Snažte se uvolnit, mysl koncentrovat na amulet, snažte se uvolnit jeho sílu. A nebraňte se pocitům, emocím či myšlenkám, které jakoby nepatřily vám. To k vám bude promlouvat Síla...“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Lilith(Carsha)

Příspěvek od Jordi Linx »

Khar Shian, Tajná základna:
Gav se podivoval roztodivnosti tvé laboratoře a jejím jednotlivým částem. Nemohlo ti neujít, že nejvíce jej zaujala tuk'ata a regály s artefakty temné strany. Ostatní si sice také prohlédl, ale těmto dvěma věnoval nejvíce svého času, než se jal pozorovat tvému hledání v bednách, odkud jsi vytáhl onen posilující amulet. Gav k amuletu trochu nejistě natáhl ruku a přijal ho, jenže si jej hned nenavlékl. Dlouhou chvíli si jej nejprve prohlížel v rukou a zkoumal jej pohledem netušíc, co mu to může přinést. Nakonec si jej navleče na krk a mírně se ošije, jak chladný kov dopadne na jeho holý krk.

Než jej mohl uchopit do ruky, tak jsi se jej se značnou nevolí nasměroval na svoje koncentrační místo. Byla to další oběť, kterou jsi takto lordu Sadowovi skládal,ale tvá služba tvému pánu neměla konce ani hranic.

Gav nejistě dokráčel do ukázaného místa, kde se rukama pomalu přibližoval k darovanému amuletu. Nejprve byl jeho dotek takový zkušební, než jej konečně uchopil pořádně a tys mohl vnímat narůst toku Síly v dané oblasti. Přirozená aura tvého meditačního místa jej dobře směřovala a Gava obklopila Sílou. Ten nejprve zavřel oči a pokusil se soustředit, jak jsi mu řekl, když s sebou náhled prudce škubnul a v křečovitém sevřením amuletu hleděl úpěnlivě před sebe.

Zdálo se, že se nemohl skoro pohnout a v Síle se hluboko ponořil do temné strany, byť dle všeho proti své vůli. Postupně se třas přesunul na celé jeho tělo, které jinak strnule stálo a bylo obklopeno vortexem Síly. Nic podobného jsi doposud neviděl u žádného massassiho, kissai nebo kohokoliv z území, které patřilo Sithům. A těžko jsi mohl odhadovat, co se to vlastně dálo. V Síle se zdálo, že se Gav otevřel temné straně, ale prakticky tomu bylo dle všeho úplně opačně a s přibývajícím časem vypadal Gav stále hůře a hůře. Jakoby snad temná strana využívala jeho, než on ji.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Výcvik pro Lilith(Carsha)

Příspěvek od Heinz »

Khar Shian, Tajná základna:

Ne...
Prvotní spokojenost, jež byla vyvolána jeho zvládnutím spojení se Silou, vyprchala stejně rychle, jako vyprchá život z otroka při setkání s tuk'atou. A na její místo se se stejnou rychlostí nahrnula panika.
...takhle to ROZHODNĚ nemá být! Snad ho... snad ho ten amulet nevysává?! Ale vždyť... je jen slabý! Nemá skoro žádnou moc!
Panika v mé hlavě hystericky křičí, podporovaná něčím ještě horším – fascinací. To, co vidím, je skutečně děsivě fascinující. Skoro stejně fascinující, jako by bylo setkání se zjevením dávno pohřbeného lorda... Silový úkaz, Temnota ...jako bytost?
Má mysl stále ještě konsternovaně hledí na energetického hada, který vetřelce obklopil a hrozí ho pohltit, ale tělo už samovolně jedná. A pohotový, rozhodný rozum začíná nad strachem vítězit.
Musí se toho zbavit, jinak to z něj vysaje veškerou energii...
Nesnažím se tomu člověku rozevřít prsty, vzhledem ke křeči by to stejně bylo zbytečné. Temnota ho má v moci, je její otrok... a proto musím dekoncentrovat její moc. Pravou rukou člověka chytnu v zápěstí, abych zmírnil jeho třas, a levou uchopím amulet. Snažím se nasát Sílu a uvolnit tak Daragona z jeho sevření. Zároveň se snažím využít Temnou energii, kterou získávám, k posílení Daragonovy vůle a životní síly.
A doufám. Doufám, že to vyjde.
Musí to vyjít, nesmí mi zemřít. NESMÍ! Jinak je všechno ztraceno!
„Bojuj, musíš bojovat člověče, bojuj a vyhraj nad ním, nedovol mu tě ovládnout!“
Hovořím rychle a polohlasně, ale přesto s nepřehlédnutelnou razancí a dominancí.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Lilith(Carsha)

Příspěvek od Jordi Linx »

Khar Shian, Tajná základna:
Celý úkaz, ten nečekaný vývoj a hlavně jeho síla tě uchvátily a po dlouhou dobu fascinovaly. Bylo to něco, co jsi neviděl a ani nemohl v žádném ze svých experimentů pozorovat. Amuletů posilujících moc jsi viděl už desítky, stejně jako jejich užívání, ale nikdy se to nevyvinulo v něco takového.

Přesto jsi nemohl jenom nečinně přihlížet a musel jsi to zastavit. Trochu proti své vůle, mnohem více ze svého pudu sebezáchovy. Nedělal jsi to kvůli člověku samotnému, ale kvůli sobě a hlavně svému pánu. Když jsi amulet uchopil, stejně jako Gava s ním, tak s tebou nejdříve vlna energie silně zacloumala, než jsi získal pevnou půdu pod nohama. Cítil jsi volnost a nespoutanost temnoty, která se uvolňovala z amuletu a nic ji nebránilo nebo neomezovalo. Rozprostírala se všude okolo a sápala po všem v dosahu. Přesměroval jsi její tok přes sebe, stal jsi se vodičem mezi Gavem a amuletem a pevně sevřel temnotu ve své vědomé pěsti. Ukázal jsi ji své místo, naznačil, že ty jsi jejím pánem a budeš ji využívat, jak se tobě zlíbí.
Už samotné zvládnutí temnoty stačilo na to, aby se Gav stabilizoval, získal zpět sám sebe a mohl jsi jasně vnímat jeho osobu, jeho vědomí, které bylo mnohem silnější, než jsi čekal. Jasně jsi viděl, že temnota jej možná obklopila, možná ji nechal vstoupit do sebe, ale jemu se nic nestalo a vše odolal. V ten moment jsi viděl jeho potenciál, jeho schopnosti, které by mohly být lordu Sadowovi více než k užitku, kdyby je ovládl. Stejně jako jsi viděl, že by tě s nimi mohl ohrozit, získat pozici po boku toho, kterému sloužíš a srazit tě v hierarchii níže. Bylo mnoho možností, kterými se to mohlo vyvinout.

Při spojení sis ale uvědomil ještě něco jiného - Gav byl nyní otevřený a koncetrovaný tak, jak jsi potřeboval a s tvým vedením temnoty přes talisman bys mu mohl ukázat jeho schopnosti. Mohl bys mu přiotevtřít dveře k jeho skutečné síle a hlavně jej přivést k tomu, jak temnotu zvládat, jak jí poroučet a rozkazovat. Protože před tím, před tím se jí Gav jenom otevřel, plně se uvolnil a dovolil temnotě, aby do něho vstoupila. Dovolil Síle, aby skrze něho proudila, ale zároveň se nechal pohlcovat její temnou stránkou bez snahy o její kontrolu. Bylo tedy na tobě, jestli se rozhodneš toho spojení ukončit, nebo z něho vytěžit něco víc.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Výcvik pro Lilith(Carsha)

Příspěvek od Heinz »

Khar Shian, Tajná základna

Jsem katalyzátor... ale i náhodný svědek. Překvapený divák. Osoba náhodně zúčastněná, konající spíš mechanicky než vědomě. Protože jsem součástí něčeho... famózního. Magie. Ano, magie Síly.
Proti své vůli začnu k tomu člověku cítit něco jako... respekt? Ne, ten ne, spíš slabou sympatii, protože až teď, když je zbaven slupky svého těla a projevuje se jen skrz Sílu, poznávám to, co mocný Pán ve své nekonečné moudrosti a síle poznal ihned – užitečnost. Ta nenápadná, povětšinou ukňouraná bytost má v sobě moc největších Temných pánů, božskou krev, v které koluje božská Moc. A ta jen volá po chuti Temnoty.
V tu chvíli se ve mně rozlije radost, víc samovolně než vědomě, protože konečně chápu, co je mým úkolem a posláním, najednou vím, proč je rozvoj tohohle jedince přesně to, co si můj Pán přeje, proč je to tak důležité. Je výjimečný.
A tím pádem i hrozba.
Ta myšlenka je jak blesk z čistého nebe, blesk, který je důkazem, že doteď krátce setrvávající, zdánlivý klid znamenal jen to, že jsem stál v oku hurikánu.
Je víc než hrozba – je předzvěst mého zániku! Nemá smysl si cokoli namlouvat, moc, kterou může vládnout tenhle člověk, já nikdy vlastnit nebudu. Už teď, zakrnělý jak nedonošené dítě, v něm koluje divoká energie tak silně, že by mohla zabít... A jestli mu dovolím ji rozpoutat... smete mě!
Vím to, teď mi je odkázán na milost a nemilost, když budu chtít, zničím ho. Stačí nasměrovat tok energie, stačí se soustředit na jeho životní funkce. Stačí je pohltit... a zastavit.
Uvědomím si záhy, nad čím přemýšlím, a málem ustrnu hrůzou -
Nad čím to přemýšlíš! To by byla vzpoura, útok na Pána samotného! Za to bys měl sám sebe zabít! Ne, musíš tomu člověku pomoct rozvinout jeho potenciál, nesmíš zklamat Lorda, jinak jsi zrádce a ubožejší než ziostská krysa! A navíc-
Strach a vztek překryje jiný pocit, pocit nejvíc snad podobný spokojenosti.
-navíc sloužíš dobře, nejlíp, jak umíš. Tohle je zkouška tvé věrnosti, Carsho... Pán věděl, že ti to dojde a chtěl tě určitě vyzkoušet.

S nově nabytým klidem, pramenícím převážně z vlastní představy, která se rychle mění v přesvědčení, začnu Temnotu korigovat.
Mám jedinečnou šanci...
Popustím Temnou energii blíž k „tělu“ Daragona, nenechám ji převzít nad ním kontrolu, spíš ji donutím, aby ho objala jak jemně plynoucí voda, kterou může kdykoli nabrat do dlaní... voda steče, ale ruce zůstanou mokré. Chci, ať se s Temnotou zžije, přestane se ji bát a pochopí, že ji může ovládnout. Ať je jen pozorovatel, který může zasáhnout do dění, když bude chtít – protože už mi je jasné, že na něj, tohohle člověka, nesmím spěchat. A naopak, musím se přizpůsobit jeho tempu.
Nechám ho, ať si se Silou sám hraje, zvyká si... sám si určuje pravidla... Já zůstanu v pozadí jen jako mentor a koordinátor.
A snad ho konečně naučím plavat.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Lilith(Carsha)

Příspěvek od Jordi Linx »

Khar Shian, Tajná základna:
Čas plynul, spíše se líně táhnul, zatímco se v tobě rozvinul drobný vnitřní svár. Ona krátká myšlenka, která mohla vše ukončit tady a teď, po níž by zůstalo jenom mrtvé tělo. Možná by se dalo dospět i k nějaké výmluvě, tvrzení o výskytu jakési nehody. Tato varianta však prohrála, protože ti to tvá loajalita k lordu Sadowovi nedovolila.

A proto jsi přistoupil k té druhé variantě, k oné roli mentora, jež si svým způsobem zajídala. Přesto by se mohl objevit pocit toho, že kdyby tento titěrný človíček, kterým nyní byl, něčeho význačného dosáhnul, tak by pod tím byl tvůj podpis. Velký válečník lorda Sadowa, který byl žákem Carshy, kissaie ve službách Sadowových. I to by mohla být jedna z budoucností, vůči níž ses rozhodl vykročit svým rozhodnutím.

Vše mělo tedy začít tady a tys byl tím, kdo vedl temnotu a její moc postupně blíže ke Gavovi. Přesně jsi kontroloval, co si temnota může dovolit, ale hlavně jsi vedl Gava k tomu, aby se té temnoty dotknul, ochutnal její moc a hlavně ji použil. Sám jsi mu v tomto světě Síly ukazoval, jak všelijak se dá temnota uchopit. Dotkl jsi se pouhého sluhy ve vedlejší místnosti a přinutil jej rozlít vodu, kterou musel hned utřít. Přinutil jsi ho z toho mít radost, vedl jsi jeho ruku. Ukazoval jsi Gavovi moc kontrolovat, kterou temnota propůjčovala.
Poté jsi jej vzal do kobek pevnosti, kde se nacházely experimenty s tvory vzešlými z temnoty. Naznačil jsi možnost je kontrolovat skrze temnotu, ale hlavně jsi naznačil, že sám může takové tvory vytvořit. Ukázal jsi moc změny, kterou se temnota podbízela.
V nižších patrech se právě cvičili mladí massassiové v umění boje, ale ty jsi před ně vykreslil obraz hrůzy samotné, draka Hssise. Nebyl skutečný, byl to jenom obraz, přesto se ho massassiové ulekli a i ti zkušenější udělali několik kroků nazpět. Ukázal jsi moc iluze, za níž se temnota skrývala.
Další zastávkou byla kuchyň, kde se právě chystala večerní jídla. Soustředil jsi se na jakousi obdobu knedlíků, které jsi nejprve uchopil a poté pevně sevřel, drtil je a nakonec je stiskl, až se rozcákly všude okolo. Naznačil jsi moc destrukce, jejíž podstatou byla temnota.

Mohl jsi pokračovat dál, mohl jsi se kochat tím, jak Gav vše vnímal a jak jsi mu naznačil možnosti temnoty. Oba jste věděli, že to vše byla iluze a nic z toho se nestalo, ale byla to iluze reality. Toho, co temnota dokáže, kdyby chtěla. Toho, co byste vy oba mohli dokázat, kdybyste chtěli. Jenom, kdybyste chtěli. Tohle vše se však ukázalo vyčerpávající a cítil jsi, že se ti pomalu nedostává sil. Tato ukázka, tato lekce však začínala mít svoje ovoce. Gav se temnoty nebál, nebál se ji pokoušet dotknout či kontrolovat. Cítil jsi jeho rostoucí touhu chtít ji kontrolovat. Možná bys svedl ještě jednu virtuální ukázku toho, co temnota dovede, ale chtělo se ptát, zda-li toho bylo vůbec zapotřebí. V ten moment sis uvědomil, že tato tvoje lekce, tato výprava do světa temnoty zabrala již několik hodin času, který běžel mimo vás.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Výcvik pro Lilith(Carsha)

Příspěvek od Heinz »

Khar Shian - Tajná základna - laboratoř

Obrazy, iluze suplující skutečnost, ne, víc - obrazy tak reálné, že se alespoň na malou chvíli stávají skutečností, nekonečné spektrum možností pod taktovkou hlavního činitele – moci. Ale nejen moci, i zvědavosti a touhy využívat, přetvářet, měnit k obrazu svému, odhodlání si přivlastnit. Nepoddat se – ovládnout. A tak zesílit, získat moc – uzavřít kruh.
Nicméně, tohle není všechno... alespoň pro mě ne.

Naše spojení je... mohou vůbec slova vyjádřit, co se stalo? Ač tu vystupuji v roli lektora, zjištuji, že se sám touhle zvláštní výukou učím. A možná dokonce víc, než tenhle tvor, ano, určitě víc. Snad proto, že sithové již od útlého věku žijí a rostou v Temnotě, což se o tomhle muži říct rozhodně nedá, snad proto je i pro mě spousta věcí nových, zvláštních, nečekaných... Protože, co se vlastně stalo?
V jednu chvíli jsme kráčeli v moři Síly, já jako průvodce tou mocnou energií, on jako žák, který se chce učit, ale v jiný moment, jen na malou chvíli... Přásahám Síle! V jednu chvíli jsem měl pocit, že došlo k... čemu? Jako bych jednal skrz něj a zároveň byl on se mou součástí. Ne ovládání, ne vniknutí... splynutí. Nenásilné - spíš intuitivní...?!
Zdálo se mi to? Byl to jen výplod mé představivosti? A nebo... skutečně? Je tak silný, že má schopnost spojovat? Násobit?!


Donutím se odvrátit myšlenky, stejně jsou bezpředmětné, a proto zbytečné, a zaměřím se na přítomnost, protože vím, že teď nic nevyřeším. A navíc se tím jen hloupě vyčerpávám. Což mě vede k dalšímu bodu – mám pokračovat v ukázce? Tahle lekce je u konce, ten člověk je zvědavý a, co je důležitější, cítím z něj touhu nejen poznat, ale i vládnout...
Už se nebojí síly, kterou by mohl mít, ale, nemá stejný strach ze svých emocí?
Mohl bych mu ukázat, že hněv vždy nemusí znamenat ztrátu kontroly, může být zdrojem jiné síly, té vnitřní. Nebo mu ukázat sílu moci, která tkví v nenávisti... mohl. Ale neudělám. Ne teď, je příliš pozdě.
Takhle lekce je u konce.

Pomalu přesměruji tok temné energie na sebe, plynule zbavím Daragona všího vlivu amuletu a nechám ho, a s ním i sebe, ať se sám probudí.
„Teď už chápete...“
Schválně intonuji tak, aby nebylo na první pohled jasné, jestli se ptám, nebo konstatuji. Chci mu dát prostor se vzpamatovat, zamyslet - může odpovídat, může se ptát...

------
Ten pocit souznění není reakce na něco v tvém příspěvku (nebo je, ale jen sekundárně, odchyceno čtením mezi řádky), spíš to je subjektivní pocit, který může být absolutně mylný a konstruovaný spíš vlastní představivostí – to jen kdyby ses chtěl ohradit, že si moc vymýšlím. :D
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Lilith(Carsha)

Příspěvek od Jordi Linx »

Khar Shian, Tajná základna:
Lekce, dalo by se li to tak nazvat, byla u konce. Únava byla znát a i když by ještě bylo co ukázat, tak jsi dospěl k tomu, že doposud to bylo více než dostatek. A to nejenom pro Gava Daragona, ale i pro tebe, protože tohle bylo pro tebe něco nového. Něco, co jsi doposud nezažil a co tě mohlo posunout ve tvých znalostech dále, obzvláště, pokud by se ti povedlo to nějakým způsobem využít. To však nebylo otázkou následujících minut, protože další cesta tímto směrem by tě přivedla až na kraj vědomí.

Úvahy nad tím vším jsi však zanechal časům budoucím a soustředil jsi se na Gava Daragona a jeho uvolnění z toku Síly. Na uzamčení sil amuletu do jeho útrob a hlavně na pozorování toho, co by mohl Gav říci na jeho zážitek. Vlastně to byl váš společný zážitek, což se dalo též považovat za jakýsi unikát.
Gav vypadal nejprve trochu zmateně, jakoby netušil, kdeže to nyní byl, nebo jak se zde ocitl. Jeho výraz však postupně přecházel užaslý a v jeho očích jsi mohl zahlédnout i něco jako touhu po větší Síle, po něčem z toho, co jsi mu ukázal. Jakoby si to celé pro sebe vstřebával a v paměti to procházel znova, tudíž vypadal i poněkud mimo. Uplynula nejedna minuta, než se konečně podíval tvým směrem.
To všechno, to všechno je možné? Myslím, vše, co jsem viděl? Vlastně, co to bylo? Skutečnost?
vychrlil sérii otázek, jak sám tápal po svém bezprostředním zážitku, po něčem, co bylo pro něj nové. Byl tím uchvácen, stejně jako vyděšen, ale hlavně, bylo na něm doslova vidět, že toužil vědět víc.
A je to opravdu všechno možné? Tedy, viděl jsem, co dovedou Jediové, ale tohle ... já nevím, přišlo mi to ohromné až omračující svou silou,
doplnil ještě po chvíli a upřel na tebe svůj pohled. Všechno to viděl, stejně jako ty, přesto měl jisté potíže tomu uvěřit. Tedy, spíše nevěděl, jestli tomu má věřit, nebo do jaké míry. Měl až pocit, jakoby to pro něj byl jenom sen, pouhá iluze, byť to vnímal tak reálně, až mu to nahánělo husí kůži.
-------------------
Lilith, já v tom problém nevidím, naopak to beru jako zajímavé zpestření a jde o rozvoj tvojí postavy ;)
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Výcvik pro Lilith(Carsha)

Příspěvek od Heinz »

Khar Shian, Tajná základna - laboratoř:

Bedlivě ho pozoruji, jeho reakce, jeho chování... A i když se navenek jen usměji, uvnitř jsem nadšením bez sebe, když mi dojde, že jsem to dokázal - probudil jsem jeho skutečný zájem.
Je připraven stát se v Temnotě mocným.
Trpělivost mi neschází, tak mi nevadí čekat, než promluví. Naopak, teď, když mi je jen z pouhého pohledu na něj jasné, že jsem uspěl, si tu chvíli vlastního triumfu skutečně užívám.
Ano! Já to dokázal!

Konečně promluví, ale já neodpovím ihned, rozmýšlím si každé slovo.
„Správně se ptáte, ano, co to bylo. Byly to iluze. Naše iluze, které se ale skutečně staly - v realitě zhmotnělé iluze. Můžeme se jít podívat do vedlejší místnosti a určitě najdeme sluhu uklízejícího rozlitou vodu nebo alespoň stopy toho, že to před chvílí dělal. Ti válečníci ve výcvikové místnosti skutečně Hsisse zahlédli, opravdu se ho obávali... Temná strana je rozmanitá, otevírá jejímu uživateli mnohé cesty a je na každém, jak toho využije.“
Odmlčím se, slova teď volím zvlášť pečlivě.
„Se znalostí Temnoty a patřičnými schopnostmi můžete tvořit, ale i ničit, můžete zabít, ale i vyléčit. Nakonec budete schopen čehokoli.“
Na poslední slovo kladu zvlášť velký důraz a zrak se mi matně zastře. Jakoby už nepatřilo Daragonovi, ale mně samotnému... A nejspíš mu skutečně nepatří, patří mému snu, který se, jak mi už několik dní dochází, pomalu rozplývá.
Ale na tyhle myšlenky teď není čas.

Radši se mu nezmíním o mém zážitku, o iluzi skutečně iluzi? spojení, přeci jen je v chápání Síly nováčkem, proto by ho to mohlo zmást, a nebo hůř, vyděsit.
Ale rozhodně se to musí dozvědět můj Pán! Ačkoli...
Najednou nejsem tak přesvědčený.
...nebyl to nakonec jen můj pocit? Nenechal jsem se jen hloupě unést? Plýtvat časem mocného Lorda Sadowa jen kvůli tušení! Teoriím a nesmyslným představám!
Ne, musím si to u toho člověka ověřit, musím zjistit, jestli to cítil taky. Ale hlavně, musím být obezřetný, nesmím vzbudit podezření...
„Hádám, že jste unavený, měl byste si jít odpočinout, ale předtím mi dovolte jednu otázku. Chci pochopit, jak jste náš... zážitek vnímal. Můžete popsat, co jste přesně cítil?“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Lilith(Carsha)

Příspěvek od Jordi Linx »

Khar Shian, Tajná základna:
Stále sis to celé snažil nějak vysvětlit, nějak hlouběji pochopit každičký aspekt, toho, co se ti stalo. A rozhodně to nebylo nic jednoduchého, naopak se zde nacházelo stále mnoho a mnoho nezodpovězených otázek. Proto bylo třeba začít s jejich hledáním. S hledáním odpovědí, které tě posunou blíže a možná ti odhalí nová tajemství, které jen čekají až je uchopíš a využiješ. A proto jsi položil Gavovi otázku, která ti mohla pomoci v hlubším pochopení, stejně jako ti nemusela říct zhola nic.
Ze začátku jsem se v tom ztrácel, vnímal jsem tu nezměrnou sílu, která mě obklopavala, když jsem ji dovolil vejít do mě. Skoro, jako bych se místy dusil a nemohl se pohnout, vysmívalo se mi to do tváře svou mocí a nespoutanou silou. Ale poté, když jste se zapojil vy, tak se to změnilo,
pokoušel se Gav rozpomenout na svůj přesný zážitek, který se před chvílí odehrál. Vybral si nyní na chvilku pauzu, aby si poslepoval vhodná slova a mohl se pokusit to popsat co nejjasněji. A hlavně co nejpřesněji, protože sám si věděl, že i z tvého hlediska se to celé dalo popsat dost složitě.
Jakoby mě temnota pustila, ale zůstala tam a čekala na můj dotek. Na to, co jí poručím. A pak jste tam byl vy, temnota plynula okola vás a nemohla se dočkat až ji uchopíte. Nesnažila se vás pohltit jako předtím mě, ale toužila po tom, abyste ji vedl a používal. Potom ty obrazy toho, co všechno je možné. Všechno jsem cítil tak reálně, viděl jsem, jak s pomocí temnoty ohýbáte mysl těch, aby udělali to, co chcete. Cítil jsem jak jste nutil předměty poslouchat vaší vůli. Byl jsem uprostřed té iluze, tak reálné. Až to bylo skoro jako droga, něco, čehož když jste ochutnal, tak chcete víc. Ještě teď se třesu, když pomyslím, že bych to mohl taky dokázat, že bych mohl takhle ovládat a být silný ...
pokračoval Gav v popisu a ty jsi vycítil něco v pozadí jeho mysli. Možná to mohla být jakási křivda z minulosti, zahanbení někým jiným, bezmocnost a zoufalost z té pozice. Něco, co Gav nikdy už nechtěl zažít, něco, co by mohlo být hybnou silou. Palivem pro tvé plány a vedení a stačilo by jenom škrtnout správnou zápalkou a rozdmýchávat plamen tím správným směrem.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Výcvik pro Lilith(Carsha)

Příspěvek od Heinz »

Khar Shian, Tajná základna - laboratoř

Poslouchám napjatě, soustředím se na každé slovo, ale tím, co slyším, nejsem nijak překvapen. Ano, prostoupila ho. Ano, chtěla ho pohltit, chtěla ho pozřít, protože v té chvíli byla ona dravec a on byl její kořist. Ne, to není ani náhodou překvapivé...
A ani to, co mi řekne poté, mi můj zážitek neosvětlí.
Ne snad, že bych neměl radost z toho, jak dokonale můj náhlý nápad vyšel, že se mi nakonec podařilo probudit v něm hlad po vědění a moci, ale jedna moje část se nemůže ubránit zklamání. Stále mi chybí důkaz, stále nemám ani jedno nepatrné potvrzení, že ten zážitek byl víc než sen, víc než jen hloupá představa...
A to je tak rozčilující!
Ale stejně to musím jít sdělit Pánovi, i kdybych měl riskovat trest, musím ho s tím seznámit!
Ačkoli mi mysl zaměstnává vzpomínka na 'spojení', neujde mi, hádám, nechtěné odhalení Daragonovy slabiny, ukázal mi, možná nevědomky, své zranitelné místo. A to je jako dar od Temnoty.
Takže toužíš po pomstě? Chceš se pomstít za křivdu, kterou ti někdo způsobil?! Tyhle emoce mi jsou víc než známé...
Chvilkovou touhu vyzvědět něco víc potlačím okamžitě, nemyslím si, že je teď vhodná doba na zjišťování bližších skutečností. Ten člověk je unavený, a nejen on a nejspíš se mu hořkost dostala do mysli jen mimovolně, náhodou. Rozhodně vím, že se teď nebude chtít svěřovat, i když je jinak tak neopatrně a lehkovážně sdílný.
Přejít jeho monolog mlčením ale také nemohu.
„Ano, je to tak, mohl byste být velmi silný... máte dar tu Sílu, kterou jsem vám jen útržkovitě představil, ovládat - obrovský dar. Mohl byste dokázat cokoli, co si zamanete.“
Malé narážce přeci jenom neodolám.
„Už nikdy byste se nemusel cítit bezmocný. Už nikdy by vás nikdo nezlomil.“
Věnuji mu upřený pohled, částečně zkoumavý – chci vědět, jak zareaguje teď. Zjišťuji totiž, že sledovat reakce toho člověka je téměř stejně zajímavé jako pozorovat pokusy s Temnotou, někdy jedná tak nepředvídatelně... a po tom zážitku mě zajímá ještě víc. Krátkou odmlku ale záhy přeruším, to proto, že zamířím k bedně, do které chci uzamknout amulet.
„Jistě chápete, že vám zatím ten amulet nemohu půjčit, mohlo by to být nebezpečné. Snad brzy. A teď byste si měl jít odpočinout, určitě musíte být unavený. Pojďte, doprovodím vás.“
Tentokrát nevyrazím dřív než on, počkám na něj. Vyjdu až spolu s ním.
„Obávám se, že nevím, kde vám velký lord Sadow poskytl ubytování. Vyrazíme tedy k sálu, v kterém nás mocný Temný pán seznámil, doufám, že si odtamtuď pamatujete cestu...“
Lord se nezmínil, že mám člověka dovést zpátky k němu, tak bude lepší odvést ho do cely.
Ať už tě Pán skutečně přijal nebo ne, stejně musíš zůstat na očích, neustále pod kontrolou... A jestli mi budeš lhát, věř mi, že to poznám.

----
Ještě jednou všechno nejlepší, a toto máš jako dárek. :D
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Lilith(Carsha)

Příspěvek od Jordi Linx »

Khar Shian, Tajná základna:
V Gavově odpovědi jsi nenašel tolik uspokojení, nebo některá řešení, po nich jsi doufal. I proto ti to zanechalo v mysli množství otázek, na něž jsi potřeboval znát odpověď a to pokud možno co nejdříve a hlavně co nejpřesněji. Bylo tedy neodvratné, že by mohla pomoci konzultace s lordem Sadowem osobně.
Ale ještě předtím sis povšiml další informace, která by ti mohla být užitečná a to v případě tvého učení Gava Daragona. Touha po pomstě, snaha po dosažení jakéhosi zadostiučinění, to byly věci, které mohly být dlažebními kostkami pro vystavění oné temné cesty. A tato cesta se samozřejmě stavěla mnohem lépe, pokud jsi k tomu měl dostatek kvalitního materiálu, což by právě toto mohlo být ono. Přesto nikdy neškodilo pátrat po dalších zdrojích a cestách, které by mohly pomoci položit co nejpevnější základ toho, oč jsi usiloval. I proto od tebe vzešla přesně namířená otázka.
Mohl jsi Gava sledovat, jak se v něm něco přeplo, jak se zažehla v jeho očích jakási jiskra. Poprvé, když jsi zmínil, že by mohl být velice mocný. A při dalších vhodně využitých zmínkách, jako bys do vznikajícího plamene přikládal další polínka na hoření.
- cokoliv co si zamanete
- nemusel být bezmocný
- nikdy nikdo nezlomil
Možná to ještě nebyl takový plamen, který jsi už někdy mohl zahlédnout u některých mladých adeptů vlastního druhu, přesto tam ten plamen byl. A ve srovnáním s tím, v jakém stavu k tobě Gav přišel, se to rozhodně dalo považovat za posun vpřed.

Ano, tomu rozumím,
odpověděl Gav a sledoval, jak medailon uklízíš. Nebyl problém vycítit z něj zvědavost a zároveň strach, které byly propojeny s tímto medailonem. Často se z konkrétních emocí vůči nějakému předmětu dalo mnoho vyčíst, byť v tomto případě jsi to již dávno věděl.
A Lord Sadow mě již po pevnosti provedl. Tedy, bylo to rychlé, abych se zorientoval, ale pamatuji si, kde mám své pokoje. Ale rád s vámi půjdu až k sálu. Je pravda, že od něho se lépe orientuju,
pokývl hlavou Gav, abyste společně vyrazili z tvé laboratoře. V jeho odpovědi se ti nepovedlo rozpoznat žádnou lež, ale i tak vyhovovala tvému záměru.

Když jsi vstoupil do sálu, tak se od Lorda Sadowa právě otáčel vedoucí jeho massassijských válečníků. Kunrunr byl mezi svými kolegy válečníky velice respektovaný, ale jeho postoje vůči ostatním kastám byly více než nepřátelské. Jasně dával najevo, že jediný, kdo je ve skutečnosti nad ním je jeho pán Naga Sadow a ostatní jsou jeho velikosti nehodná špína. I podle toho vypadal jeho výraz, když tě míjel. Tentokrát nic neříkal, možná díky přítomnosti lorda Sadowa, ale jeho oči mluvily jasně a prozrazovaly, že by velice rád svíral tvé hrdlo a po částech tě předkládal tvorům, které lord Sadow choval v jiné části pevnosti. Gav stál trochu za tebou a ani on si nevysloužil příjemný pohled, ale víc nevraživosti choval Kunrunr vůči tobě. Ale s jeho odchodem nebyl nikdo, kdo by zaměstnával tvého pána a měl jsi tedy možnost k němu vykročit.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Výcvik pro Lilith(Carsha)

Příspěvek od Heinz »

Khar Shian, Tajná základna - sál Pána

Cítím se téměř stejně, jako když tvořím pomocí temné energie, a možná je to porovnání více než adekvátní. Mohu pozorovat, jak se v člověku zažehává jiskra zájmu. Je to tak, i teď mám pocit, že se formuje MNĚ pod rukama.
Mohu se stát Carshou, tvůrcem po neskutečně dlouhé době prvního z rasy lidí ovládajícího umění sithské magie. Mohu se stát věčným!
Jeho odpověď mě uspokojí, navíc už nemá žádné další dotazy, proto mi nic nebrání vyrazit. Ani teď mu nedám najevo svou nadřazenost tím, že bych vykročil dřív než on, moc dobře totiž vím, že pro můj úkol je důležité, abych měl jeho skutečnou důvěru.

Vejdeme do sálu a první, co nás 'přivítá', je ta massassijská špína Kunrunr. Nevím, co těmhle krysám, které neumí nic jiného než máchat lanvarokem, dává pocit, že jsou nadřazení NÁM, kněžím, kteří ovládají mocnou Sílu Temnoty! Ačkoli v přítomnosti lorda, mého Pána, se vždy věnuji jenom jemu a jakoukoli podřadnou chamraď ignoruji, tenhle směšný vůdce těch válečnických tupců mě nutí věnovat mu plnou pozornost. Nedovolí mi polevit v ostražitosti, i když mi je víc než jasné, že mně před Velkým lordem Sadowem nemůže napadnout, něco – snad intuice – mi v tom brání. Zastavím a napřímím se, ruce sepnu za zády a věnuji mu pohled stejně, ne-li snad více opovržlivý a arogantní než on mně.
Ani nevíš s jakou radostí bych tě upekl zaživa ty idiotský ignorante! Vysál bych z tebe životní energii a nechal bych tě chcípat na vyčerpání... a až u konce, kdy bych tě odnaučil té tupohlavé aroganci a kdy bys mě prosil za smrt, bych ti teprve dovolil umřít!
Jen po celý život pěstovaná disciplína a hlavně, přítomnost mého milovaného pána mi nedovolí moje toužebné přání hned na místě uskutečnit.
Ale jednou...

Předstoupím před svého Pána, v tu chvíli jako bych zapomněl na lidského učedníka i massasijskou špínu, veškerou mou pozornost pojímá Jeho Velikost. S hlavou pokorně skloněnou pokleknu.
„Můj pane, dovolte mi promluvit,“
čekám na vyzvání, nikdy bych si nedovolil přerušit velkého sith'ari v myšlenkách. A jakmile mi pokyne na souhlas, rozvážně, s hlasem rozechvělým úctou a pokorou, promluvím.
„Pane, s radostí mohu říci, že člověk Daragon pokračuje v poznávání Temnoty velmi rychle, bude z něj mocný mág."
To ale není to, co mne skutečně trápí.
"Ale to není důvod, proč před Vás předstupuji...“
Na chvíli zaváhám a podívám se směrem, kde citím člověka. Nebyla chyba vzít ho sem? Možná by to neměl slyšet...
„Pane, když jsme byli spojeni v Síle, měl jsem pocit, že cítím...“
Ani teď není o nic snazší mluvit o mém zážitku.
„... splynutí.“
Pohlédnu na Pána s jasně znatelným zmatkem v očích.
„Jako bych byl schopen vnímat skrz něj, vidět přes něj a jednat, ale zároveň on měl tu samou možnost. Jako by se naše síly... znásobily.“
Je to směšné, určitě je to nemožné!
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Lilith(Carsha)

Příspěvek od Jordi Linx »

Khar Shian, Tajná základna:
Jakmile jsi měl možnost, tak se ti v hlavě odehrával virtuální souboj s massassijským velitelem Kunrunrem. Z tvé strany to vůbec nebyl rovný boj a svého soka jsi demoloval v každém kroku. Každý zásah, každou částečku jeho utrpení sis vychutnával a jenom se s ní posiloval do dalších útoků. Jakmile bys mohl, tak bys jej vyždímal skoro do poslední kapičky jeho životní energie a poté jenom pobaveně sledoval jak bezmocně umírá a možná i prosí o život. Byl to další z vašich virtuálních souboje ve tvé mysli a neměl jsi pochyby o tom, že Kunrunrovi se hodí hlavou totéž. Přesto souboje zůstávali virtuálními dokud jste sloužili lordu Sadowovi a museli společně bojovat za jeho věc.

Když byl válečník pryč, tak jsi udělal několik kroků vpřed a uklonil se před svým pánem, které jsi požádal o svolení mluvit. Lord Sadow si trochu poposednul a začal ti věnovat plnou pozornost, když tě vybídl, abys začal. Nebyl sis z počátku jistý, co vše můžeš takto otevřeně říci při současném publiku, proto se snažil počínat si opatrně při volbě svých slov. Lord Sadow trpělivě naslouchal a vnímal každičké tvé slovo a nezasahoval, dokud jsi neskončil. Mohl zkoušet, co všechno se rozhodneš říci, nebo považoval všechny přítomné za dostatečně oprávněné k tomu, aby si to mohli vyslechnout. Každopádně následovala chvíle pravdy, protože jsi dokončil svou řeč.
Lord Sadow vstal ze svého místa a udělal několik kroků směrem k tobě. Podíval se směrem za tebe ke Gavu Daragonovi.
Můžeš nás nyní opustit, Gave. Tvůj výcvik bude pokračovat zítra,
promluvil k němu Lord Sadow a Gav se jenom uklonil a odešel, zatímco se Lord Sadow natočil k tobě, čímž jsi byl nyní na řadě. Natočil se směrem ke dveřím po straně trůnního sálu a gestem ruky ti naznačil, abys vykročil po jeho boku. I když jsi mohl kráčet vedle něj, tak to byl Lord Sadow, kdo jasně udával tempo a směr vaší cesty.
Jsem potěšen, že jsi s Gavem udělal pokroky. Plníš tím má očekávání a věřím, že brzy budou jeho schopnosti prakticky využitelné,
začal váš hovor v neutrálním tónu. Netušil jsi si tedy, zda-li byl opravdu spokojen, nebo v jakém byl skutečně rozpoložení. Nezbývalo ti tedy, než se spolehnout na obsah lordových slov.
Jenom se zdrž experimentů vztažených ke Gavovi. Mám s ním jisté plány a nesmí do té doby dojít újmy,
pokračoval a jednoznačně ti dal najevo, co je při cvičení Gava Daragona prioritu. Náznak hrozby z jeho hlasu byl více než patrný.
Ale teď mi více pověz o onom splynutí. Nebudu zastírat, že jsem o podobných praktikách mohl najít útržkovité odkazy, ale neměl jsem možnost je řádně prozkoumat. Temnota je v tomhle mnohdy velice záhadné a je jen na nás, kolik vytrhneme jejích tajemství do naší moci. Pověz mi o tom víc, zajdi do detailů, protože tohle by mohla být zbraň mocnější, než si dovede Ludo Kressh a jeho banda poskoků představit,
přešel lord Sadow ke skutečnému tématu, které vás právě zavádělo do opuštěných chodeb jeho pevnosti. Tyhle byly určeny jenom pro něj a několik vyvolených. Tyto chodby vedly mezi jeho nejsvatějšími místy, jako byly jeho komnaty, laboratoř nebo trůnní sál. Zde nehrozily uši či oči špiónů, které by mohly vyzradit temná tajemství. A ty jsi jedno z nich mohl sdílet se svým pánem, který jasně projevil svůj zájem a touhu po této znalosti.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“