výcvik pro Ainu Lux (Jordi)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

výcvik pro Ainu Lux (Jordi)

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant. chrám Jedi

789 BBY

Když Tecanah Ood spěchal chodbami chrámu, snažil se vyhnout všem a všemu, přičemž používal svou vytříbenou schopnost orientace v nepřehledných prostorech a umě míjel mistry, padawany nebo i ležící předměty. Mohlo to vypadat, jako když soutěží s časem a jeho 'překážkový běh' je součástí náročného výcviku. Ovšem Tecanah měl zcela jiné problémy...

Když doběhl do rozlehlé síně, teprve nyní se zastavil a mocně vydechl. Byl očividně rád, že Tebe i mistra Linxe zahlédl hned u vchodu, kterak spolu probíráte nějaké záležitosti. Přistoupil k vám a již bez větších známek vysílení se uklonil mistru a promluvil: "Omlouvám se, že vyrušuji, mistře Linxi. Ale zdá se, že jeden z padawanů má opět svou náladu, což si žádá Vaši přítomnost... jestli mi rozumíte..."
Tecanah byl Nautolan a tak jeho černé oči nemohly zcela prozradit, o čem to mluví, i když vypadal trochu nejistě. avšak mistr Linx nezaváhal ani na chvilku a mírným pohybem hlavy dal najevo, že velmi dobře rozumí.
"Hmm, vidím, že budu muset řečeného padawana navštívit... doprovodíš mne, Aino?" řekl.

Věděla jsi, že mistr Linx měl v době, kdy Ti přislíbil pomoc s tréninkem, padawana, ovšem příliš o něm nemluvil. Nezdálo se, že by se jím pyšnil, možná Tě nechtěl zbytečně rozptylovat, třeba nepovažoval za nutné Tě s ním seznámit...
Pravděpodobné však bylo, že Tecanah měl na mysli právě onoho Linxova žáka.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Když nás vyrušil Tecanah Ood, který byl ... padawan ? Rytíř ? No, prostě Jedi, tak jsem zrovna s Arciem probírala možné vylepšení distribuce energie ve svém světelném luku. Práce na něm, nebo výcvikové dávky od Arcia bylo v poslední době to, co mi pomáhalo nejvíce.
Je to tak složité ... jak bych se vůbec měla chovat, když tu mistr Diware už není ?
zauvažovala jsem, zatímco Tecanah sděloval Arciovi naléhavou zprávu. Nevěnovala jsem ji příliš pozornosti, protože nebyla určena pro mě, ale to už jsem nemohla říct o následné otázce.
A ... ano, Arcio, tedy .. mistře Linxi.
vypravila jsem ze sebe nejistě a začala přemýšlet, cože to vlastně nautolan Arciovi říkal. Celým tím zaskočením jsem si ani neuvědomila, že bych Arcia měla oslovovat jeho titulem, když je nyní něco jako ... můj suplující mistr ?
Dřív bylo všechno jednodušší, měla jsem přesný řád, přesně stanovené tréninky a všechno šlo hladce, ale od toho incidentu ...
postěžovala jsem si sama pro sebe a uvědomila si, jak byl Arcio oproti mistru Diwaremu v tomhle rozdílný. Jeho zaměstnanost úkoly nebyla nikterak nízká, vlastně naopak a proto s tréninky přicházel ve víceméně náhodných časech. S těmito myšlenkami jsem se jala Arcia následovat a snažit se i dávat pozor na cestu, protože se mi již několikrát povedlo prozkoumat zdejší stěny, sloupy a další dost zblízka.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi

Nautolanský mladý Jedi, který se doposud věnoval spíše vnitrochrámovým záležitostem, neboť ještě neprošel rytířskými zkouškami a neměl stálého mistra. Alespoň takové byly Tvé kusé informace o tomto padawanovi, jež jsi si stačila cestou s mistrem uvědomit.

"Asi se s Tecanahem ještě příliš neznáte. Můžete se blíže seznámit již brzy, to Ti mohu slíbit. Podle některých mistrů a dokonce i samotného Yody z něj jednou bude dobrý diplomat. Taky bys nemusela být v tomto odvětví zcela bez šancí, co říkáš?" promlouval k Tobě mistr Linx cestou.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi:
Již krátce po začátku cesty jsem si vybavila pár informací o Tecanahovi a uvědomila si, že je na tom do jisté míry podobně jako já. Tedy, ne že bych věděla, proč nemá mistra, ale předpokládala jsem nějaký podobný osud, protože pokud by neměl mistra vůbec, tak by působil někde u sborů.
Seznámit se ? Brzy ?
zarazila jsem se při prví poznámce, že mi málem ušel zbytek a musela jsem si ho zpětně dovybavit. Rychlá analýza mi vyvodila jasnou rovnici - abychom se seznámili, budeme spolu muset něco podniknout, to znamená nějaký společný úkol. Ono bylo vlastně docela logické, že bychom ho měli mít společně, když budu vycházet z toho, že jsme na tom podobně. Že by u něj Arcio působil v podobné pozici jako u mě ?
Diplomacie ?
zamrkala jsem nejistě a nevěděla, jak na to Arciovi odpovědět. Přece moc dobře věděl, že v tomhle oboru jsem ... neefektivní, to by mohl být správný výraz. Ale pravda je, že minulá zkušenost s Arciem mi prozrazovala, že podobně to zkoušel vždycky. Popichoval lidi směrem, kterým by se měli zlepšit, což jsem si mohla ověřit při konstrukci mého luku.
Nejsem si jistá, že by to bylo nejvhodnější řešení.
odpověděla jsem nakonec nahlas a nebyla si jistá, jak dlouhá byla prodleva mezi mou a Arciovo odpovědí. Trochu mě to znervóznilo, protože na Arciovi mi do jisté míry záleželo. Vždyť mi byl dobrým přítelem, ale vnímala jsem ho spíše jako staršího bratra.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi

"Věz, že i ty nejmenší náznaky toho či onoho talentu mohou časem přerůst v mistrovství v odvětví, které nás kdysi ani nelákalo..." polemizoval cestou Linx, když jste konečně spěšně dorazili na místo určení.

Coruscant, Chrám Jedi - 'Dóm tisíce fontán'

Když jste dorazili do oblíbeného místa v Chrámu, jež sloužilo nejen ke klidné meditaci padawanů i jejich mistrů, ale i jako místo odpočinku a relaxace. Právě nyní však byla aura Dómu narušena nevybíravým způsobem - sotva 10-letý chlapec, na svůj věk poměrně urostlý a s blonďatými padawanskými copánky, se snažil Silou pohybovat kameny z fontán, ale dělal to tak nešikovně, že předměty létaly na všechny strany a zurčící voda stříkala do výšky, jak kameny dopadaly na její hladinu...

Mistr Linx si jen povzdechl, zatímco mu na plášti přistála sprška vody a pohledem ulpěl na Tobě. Jako by Tě vyzýval, abys rozjíveného padawana, který vás ihned nezaregistroval, zkusila uklidnit. Jako, kdyby to nemohl udělat on sám...
Tecanah právě doběhl za vámi a marně se snažil skrýt před kapkami, které dopadaly všude kolem.
"No tak, Utwane! Říkal jsem Ti, abys cvičil někde jinde..." okřikl mladšího souputníka. Zřejmě to ale nebylo nic platné, chlapec byl 've svém živlu'.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi - 'Dóm tisíce fontán':
Arciova poznámka o možnosti rozvoje něčeho slabého v něco silnějšího měla svou logiku, ale nikterak mě nepřesvědčila.
Kde není hardware, software nic nezmůže ...
napadlo mě skoro ihned, ale nahlas jsem to neřekla. Ne, že bych se bála, ale protože jsme dorazili na místo. Tohle místo spousta obyvatel Chrámu obdivovalo a věděla jsem, že i Arcio tu rád tráví svůj čas, ale mě... mě to tu prostě mnoho neříkalo. Když jsem se potřebovala odreagovat nebo uklidnit, tak pro mě nebylo lepšího místa než dílny s droidy. Rozebírat poškozené droidy, hledat jejich chybky a opravovat je. Studovat jednotlivé jejich součástky, čipové vybavení, využití energetických zdrojů nebo jejich speciálních funkcí - u toho jsem byla schopna přestat vnímat čas na celé hodiny. A právě tam bych se nyní nejradši vypařila, zrovna když tam byl rozebraný astromech, který potřeboval dát dohromady a k tomuhle typu se jenom málokdy dostanu.

Situace přede mnou vypadala do jisté míry jako splašený droid, kterému odešly fotoreceptory a nevnímá tak, že dělá bordel místo svého skutečného úkolu. A co hůř Arciův pohled mluvil dost jasně - "udělej s tím něco".
Ale já nejsem chůva ... vždyť, vždyť ... co se má vůbec v těhle chvílích dělat ?
problesklo mi hlavou a odrazilo se to i v mém výrazu obličeje. Což bylo něco, co mi Ianto vždycky vyčítal - "Hlídej si své emoce". Něco, co jsem stále nezvládla okamžitě odchytit a proto jsem měla velké potíže někomu zalhat. Řešením mohl být příchod Tecanah, ale k mé smůle se tomu tak nestalo.

Takže to zbylo na mě - nějak diplomaticky uklidnit nezbedu neschopného zvládat svou telekinezi. Chtělo to nějaké rychlé řešení ...
Co bych udělala, kdyby to byl droid ... ? Jasně, zkratovat !
sestavila jsem si co nejjednodušší možnou rovnici a nalezla rychlé řešení. Dál už bylo všechno instinktivní a vyslala jsem k Utwanovi puls Síly dostatečně silný na to, aby ho odhodil přímo do fontány, ale zároveň mu neublížil. Příliš pozdě jsem si uvědomila, že to asi nebude nejlepší řešení vzniklé situace ...
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - 'Dóm tisíce fontán'

Chlapec, který se choval, jako kdyby zde byl sám, byl podivným způsobem zabrán do své 'činnosti', takže neslyšel svého staršího padawanského kolegu.

Na řadu jsi tedy přišla Ty sama a poměrně nejjednodušším způspbem jsi Utwana zpacifikovala, takže se záhy ozvala rozstříknutá voda a plácnutí Utwanova těla na vodní hladinu velké fontány. Kapky dopadaly všude kolem, ale mladičký učendík byl 'zchlazen' a to bylo v tuto chvíli důležitější.

Mistr Linx se podezíravě zadíval, přeskočil pohledem na Utwana a pak i na Tebe.
"Věru zajímavé řešení problému. Nepřítele bys tímto zákrokem jen ztěží přiměla ke složení zbraní, ovšem padawan po tomto usměrnění bude náležitě přiveden zpět k vnímání. Bravo!" uznale pokýval hlavou a pobaveně sledoval, jak Utwana vylovil Tecanah a byl od něj také náležitě mokrý.

Chlapec vypadal, jako by se probudil ze sna, načež následoval provinilý pohled na mistra a také hluboký úklon.
"Mistře Linxi... strašně se omlouvám. Byl... byl jsem až moc ponořen do výcviku... a nevšiml si, co dělám..." soukal ze sebe mezi výdechy.

Mistr Linx neřekl nic, jelikož svého svěřence již znal a věděl o jeho vrtochách. Zajímalo jej spíše, jak by jsi se vypořádala Ty na jeho místě - proto se k Tobě opět otočil a čekal na Tvou reakci. Byla jsi to koneckonců Ty, kdo mrštil Utwanem do vody...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi - 'Dóm tisíce fontán':
Čekala jsem pokárání, kritiku za špatně zvolené řešení nebo zklamaný výraz prozrazující moje selhání, ale zdálo se, že Arcia celé řešení spíš pobavilo. Utwan byl mezitím vyloven z vody a já měla chvilku na přemýšlení o tom, co všechno má tohle znamenat, protože mi to zatím nedávalo smysl. Utwan se začal okamžitě omlouvat ...
... on není naštvaný ?
a Arcio se opět otočil ke mně s tím, abych tuhle situaci nějak řešila.
Proč ? Je to snad nějaký trest ?
pomyslela jsem si a vrhla jsem k Arciovi pohled prosící o vysvětlení. Doslova žadonící o vysvětlení, ale něco mi říkalo, že nepřijde dříve, než zmoklé banthě Utwanovi něco neřeknu. Bylo zajímavé, že jsem si vybavila v tenhle moment zrovna pohádku o zmoklé banthě.
Každopádně jsem musela rychle vymyslet, co tomu mladíkovi říct a to tak, aby to znělo poučně a bylo to k věci.
Choval se jako přetížený droid ... dělal moc věcí, energii musel přesměrovat pouze do udržení hlavní činnosti a chyběla mu jinde ...
zhluboka jsem se nadechla, abych zformulovala odpověď:
Neměl bys dělat věci, které nezvládáš v menším množství. Potom vůbec nevnímáš okolí a zbytečně přicházíš o energii. Musíš se zatěžovat postupně a stejně tak posouvat hranici toho, co zvládneš.
zformulovala jsem odpověď a doufala jsem, že to je přesně to, co chce Arcio slyšet. Zároveň jsem zadoufala, že bych se konečně mohla dostat nějakého vysvětlení, co má celé tohle znamenat, protože mi to vůbec nedávalo smysl.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi - 'Dóm tisíce fontán'

Arcio Linx se tvářil přesvědčivě, zřejmě slyšel přesně to, co slyšet chtěl.
"Poslouchej Ainu, mluví moudře. Jedi se musí naučit trpělivosti a nenabírat si na sebe příliš objemná břemena. I když myslíš, že situaci zvládneš, může se lehce stát, že přeceníš síly a může Tě to dovést až k naprostému selhání..." přidal mistr moudro a uznal správnost Tvén reakce.

Utwan se ještě jednou poklonil a očekával mistrovy pokyny.
"Jdi se převléci, můj mladý padawane." řekl Linx klidně.

Také Tecanah by potřeboval usušit poněkud zvlhlý úbor, což Tě znovu nutilo vyloudit na tváři pobavený úsměv.
"Mistře, mám dojem, že Aina vyvázla z této situace z nás nejlépe..." poznamenal suše mokrý Nautolan.
"Zdá se, že využila mimo jiné svůj řečnický talent, nemyslíš?" opáčil mistr Arcio.
"To ano..." zněla odpověď.

Arcio Linx byl spokojen. Obrátil se k Tobě a mírně se usmál.
"Pokud se budeš stejně ohánět jazykem, jako Silou, bude z Tebe vpravdě mocná rytířka Jedi!" narážel na Tvé vhození malého Utwana do fontány.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Chrám Jedi - 'Dóm tisíce fontán':
V jednu chvíli jsem si připadala jako vyzkratovaná, tedy tak nějak úplně mimo. Ne se mi situace skládala zpět dohromady a já si uvědomila ta potřebná fakta.
Odkdy má Arcio padawana ?
zauvažovala jsem a snažila si vybavit, kdy k tomu mohlo dojít, ale nic mě nenapadalo. Pokud jsem byla s Arciem, tak mi dopřával jenom nějaký speciální trénink, jinak jsem ho ... neviděla. Většinu času jsem totiž trávila v dílně, u droidů, u strojů, kde jedinou nepřevídatelnou věcí jsou jejich poruchy.
Eh ? To s tím řečnickým talentem snad nemyslíte vážně. Já ?
vypravila jsem ze sebe dost zaraženě a předchozí domněnky upadly do zapomnění. Zdá se, že to celé byl jenom nějaký drobný test duchapřítomnosti - prostě něco jako náhodně vygenerované cvičení pro vykoušení schopností droida. Málem jsem kvůli hledání vhodné analogie ani neslyšela to, co bylo myšleno jako pochvala.
Mocná ? Jakou má vůbec schopnost v Síle jednotku ? Možná, by seto dalo měřit midichloriany ..
zamyslela jsem se a úplně jsem zapomněla na své okolí, Tecanah nebo Arcia a jenom jsem zvažovala měřítko pomocí jehož by se dala Síla měřit. Tedy Síla samotná asi ne, ale spíše schopnost ji používat.
Kdyby se ustanovilo nějaké referenční měřítko, třeba schopnost zvednout předmět o objemu 1m krychlového, zanesly se možné výjimky a různé korekce, pak by ...
pokračovalo mé zamyšlení nehledě na to, co se dělo okolo mě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“