Kdo je Hokk? - výcvik pro Luko Paloua (Jedi P. Hol)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jedi Pablo Hol
Učedník
Učedník
Příspěvky: 121
Registrován: 13.3.2011 13:34:37
Bydliště: Jaroměřice n. Rok

Příspěvek od Jedi Pablo Hol »

Coruscant - orbita

"Páni, to už jsme tu?" zeptal jsem se trochu překvapeně.
Cesta rychle utekla a já se nedočkavě těšil, až budeme na Corellii, ale ta ještě byla daleko. Kouknul jsem se z okénka dolu na obrovské Město.
"Nevím, co se ti může líbit na samím kovu. Nejsou tady žádný stromy, pomalu ani květina. Musím však uznat, že je to velkolepá planeta" pousmál jsem se mezitím co transport stále klesal.
Věděl jsem, že nebude dlouho trvat a přistaneme.
"Dejte si pozor, mistře Jedi, abyste pro vaši neopatrnost a lhostejnost nevypustili v galaxii příšeru..."
- Bodo Baas, mistr Jedi

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant - orbita

"Není to jen planeta pokrytá duraocelí - i ta duraocel žije! Celé to tu žije! A já jsem si vždy přála tady letět a být tam dole, se stovkami bytostí a užívat si života velkoměsta - Ty ne?" skoro nechápavě se Tě zeptala Lereia.

"Mládeži, připravte si své věci, budeme přesedat. Luko, obsataráš nám lístky do transportu na Corellii, poletíme třetí třídou." vydal pokyny Madurrin a obhlédl pilota, zda-li nepotřebuje s něčím pomoci.
Pak už jen sledoval, jak sestupujete hustým provozem na jednu z mnoha ramp jednoho z mnoha zdejších přístavů...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jedi Pablo Hol
Učedník
Učedník
Příspěvky: 121
Registrován: 13.3.2011 13:34:37
Bydliště: Jaroměřice n. Rok

Příspěvek od Jedi Pablo Hol »

Coruscant - orbita

"Ne." odsekl jsem.
"Já se cítím líp poblíž přírody, kde se mohu ponořit do meditace, aniž by mi za oknem hučela doprava a křik opilců.
Jestli si chceš užívat velkoměsta, tak sis zvolila špatnou cestu."


Coruscant - přístav

"Dobře Madurrine" uklonil jsem se a přistoupil k Lereie.
"Jdu pro ty lístky." rozhlédl jem se okolo, přehodil přes hlavu kápi a vykročil kupředu, abych našel nějakou pokladnu.
"Dejte si pozor, mistře Jedi, abyste pro vaši neopatrnost a lhostejnost nevypustili v galaxii příšeru..."
- Bodo Baas, mistr Jedi

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, přístav - příletová hala

Když jsi se vydal k něčemu, co se snad dalo nazvat terminálem pro odbavování cestujících, musel jsi zadržet úsměv - za přepážkou totiž nervózně těkal pohledem Givin, tedy příslušník zvláštní humanoidní rasy, která se vyznačuje hlavou, tvarem i vzhledem připomínající lidskou lebku a jejich ústa jsou stále ve stejném úšklebku, ať jsou Givinovém v jakékoliv náladě. Tito humanoidi byli známi jako skvělí matematici a prosazovali se jako vědci, stavitelé lodí nebo hvězdní navigátoři. Proto Tě mohlo překvapit, že jednoho z nich vidíš za přepážkou ve hvězdném přístavu na Coruscantu.
Ostatní pracoviště kolem byly plné, takže nezbývalo, než se zeptat na lístky onoho Givina.

Úředník vzhlédl od své práce a zeptal se nepříliš mužným hlasem: "Co pro Vás mohu udělat, pane?"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jedi Pablo Hol
Učedník
Učedník
Příspěvky: 121
Registrován: 13.3.2011 13:34:37
Bydliště: Jaroměřice n. Rok

Příspěvek od Jedi Pablo Hol »

Coruscant, přístav - příletová hala

Když jsem se prodral k terminálu, přistoupil jsem k celoročně zamračenému úředníkovy.
Vidět Givina u nějaké podřadné a nevděčné práce, jako byla tato, jsem snad jakživ neviděl a to mě zarazilo.
Tupej intelektuál? pomyslel jsem si s úsměvem.

"Dobrý den." klasicky, až ohraně, jsem humanoida pozdravil. "Chtěl bych tři lístky na Corellii do Coronet City. Třetí třídou "
"Dejte si pozor, mistře Jedi, abyste pro vaši neopatrnost a lhostejnost nevypustili v galaxii příšeru..."
- Bodo Baas, mistr Jedi

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, přístav - příletová hala

"Ach jistě, pane. A můžete mi sdělit účel vaší cesty?" překvapil Tě otázkou, byť rutinní.

Samozřejmě jsi byl v situaci, kdy každá informace o Tobě a Tvých společnících byla přísně tajná. Což Givin za přepážkou ovšem netušil.
A navíc přidal ještě jednu poměrně nevhodnou otázku: "Dále bych rád věděl, zda-li nemáte něco k proclení..."

Tihle úředníčci dokážou být někdy velmi nepříjemní v nejnevhodnější dobu... Samozřejmě jste měli u sebe něco, co jen těžko projde skenerovou kontrolou - totiž vaše světelné meče!
Otázkou tedy bylo, jak nejlépe obalamutit pracovníka letové kontroly, nebo se případně s Givinem 'dohodnout' na kompromisu...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jedi Pablo Hol
Učedník
Učedník
Příspěvky: 121
Registrován: 13.3.2011 13:34:37
Bydliště: Jaroměřice n. Rok

Příspěvek od Jedi Pablo Hol »

Coruscant, přístav - příletová hala

"Dovolená, no víte každý ji jednou za čas potřebuje " vyslovil jsem zcela běžný důvod, krerý by humanoida neměl vytrhnout a doplnil ho úsměvem.

Nevěděl jsem jestli mám pracovníka oblbovat. Napadlo mě říct, že je meč jen replika pro mého bratra, kdyby ten podvot navyšel, bylo by to nepříjemné. Nemluvě o tom, že by mezitím Hokk mohl utéct.
Nezbívalo mi než Givina nějak přesvědčit, že meč potřebuju, což byla holá pravda.

"K proclení nemáme nic důležitého, jen světelné meče, které potřebujeme. Sám určitě víte, že každý máme své povinnosti. Kdyby se stal v transportu průšvih, měly bysme jako ochránci míru problém a ty nemáme rádi asi všichni. Jestli je to ale problém, tak je můžeme odevzdat a vyzvednout si je po příletu."
"Dejte si pozor, mistře Jedi, abyste pro vaši neopatrnost a lhostejnost nevypustili v galaxii příšeru..."
- Bodo Baas, mistr Jedi

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, přístav - příletová hala

Givin se tvářil pořád stejně, jen jeho hlas se mírně změnil.
"Pokud tím máte na mysli, že jste Jediové, pak jste to měl říct hned! Přirozeně vám nemohu vyhovět bez jistých opatření. To víte, novorepublikové zákony a vyhlášky... Když budete tak laskav, přejděte i se svými spolucestujícími do oddělení celní kontroly. Chodba 15-T, dveře č. 881." zakončil naučená slova a čekal, jak zareaguješ.

Přirozeně nemohl čekat naprostou spolupráci, ale předpis je předpis.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jedi Pablo Hol
Učedník
Učedník
Příspěvky: 121
Registrován: 13.3.2011 13:34:37
Bydliště: Jaroměřice n. Rok

Příspěvek od Jedi Pablo Hol »

Coruscant, přístav - příletová hala

Myslel jsem, že bude úředník ochotnější, ale doufal sem, že když se zaředím do nudných úředních postupů, bude to rychlejší než zbytečné dohadování.
"Když říkáte zákony, tak to je jiná." odpověděl jsem.
Napadlo mně, že by ho mohl Madurrin oblbnou jediiským trikem, který mi zatím moc nešel.
Rozhlédlédl jsem se kolem. Madurrina ani Lereiu jsem neviděl. Vytáhl jsem tedy komunikátor. "Madorrine, kde jste jdeme na návštěvu k celníkům."
"Dejte si pozor, mistře Jedi, abyste pro vaši neopatrnost a lhostejnost nevypustili v galaxii příšeru..."
- Bodo Baas, mistr Jedi

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, přístav - příletová hala

Předpokládal jsi, že zkušený Madurrin se postará o co nejhladší průběh letové kontroly a Ty i Lereia se budete moci více připravovat na vaši misi. Bylo by docela nepříjemné, kdybyste se zpozdili jen kvůli tupému dodržování předpisů nějakého místního hnidopicha...

"Slyším Tě, Luko! Bohužel, musíš si poradit sám, my s Lereiou jsme zjistili, že naše zavazadla uvízla někde při vykládání z transportu. Až to vyřídíš s tím úředníkem, najdi nás u zavazadlového terminálu..." zněl v komunikátoru hlas Jedie a Tobě najednou začalo být jasné, že si momentálně užiješ nudné procedury. Jen těžko soudit, zda bude tato kontrola nudnější pro Tebe coby cestujícího, či pro Givina, který ji už dělal nejméně tisíckrát...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jedi Pablo Hol
Učedník
Učedník
Příspěvky: 121
Registrován: 13.3.2011 13:34:37
Bydliště: Jaroměřice n. Rok

Příspěvek od Jedi Pablo Hol »

Coruscant, přístav - příletová hala

"Dobře, nějak si poradím." vypnul jsem komunikátor a schoval ho.
Upřel jsem pohled na Givina. "Ach jo samý problémy. Zavazadla se nám sekly. Co kdybych šel na kontrolu bez spolucestujících? Než bysme ta zavazadla vyštrachaly trvalo by to dlouho a nechcem zdržovat. Teda jestli se chcete dneska podívat dom." Usmál jsem se a pokračoval.
"To by mohl být dobrý kompromis nemyslíte?"
podal jsem návrh, který by mohl uspět a čekal na úředníkovu reakci.
"Dejte si pozor, mistře Jedi, abyste pro vaši neopatrnost a lhostejnost nevypustili v galaxii příšeru..."
- Bodo Baas, mistr Jedi

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, přístav - příletová hala

Givinský úředník se ošil, přičemž neměnným výrazem tváře nemohl dát najevo, zda měl pochopení pro vaše důvody, či nikoliv. Přesto se pokusil o zdvořilý tón, což mu ostatně nařizoval i pracovní řád.
"Jak je libo, pane. Chodba 15-T, dveře č. 881." připomněl Ti, kam se máš vydat.

Značení coruscantských přístavů a doků muselo být vzhledem k aglomeraci a rozmanitosti zdejších ras a druhů vyvedeno v několika jazycích a přirozeně v galaktickém standartu. I tak však dalo menší práci najít dveře s udaným číslem. V jednu chvíli, když už to vypadalo, že jdeš správně, ocitl jsi se ve slepé chodbě, která byla zakončena pouze dveřmi s nápisem 'VÝCHOD'.

Coruscant, přístav -prázdná chodba

Když jsi se otočil, aby jsi se dal opět do hledání oddělení celní kontroly, cestu Ti zastoupila trojice neznámých. Jeden Gotal a dva lidé. Podle vzhledu a úboru šlo usuzovat, že ti tři nemají příliš dobrou pověst, což ihned dokázal jeden z nich.
"Zdá se, že jsi zabloudil, kámo! My Ti ale pomůžeme, že jo chlapi?" jízlivě se podsaditý chlapík s černými dlouhými vlasy ohlédnul na své kumpány a uchechtl se.
Gotal mu posměšně odpověděl: "Jistě, my tady pomáháme kdekomu!"

Na ta slova vytáhli pobudové zbraně - vibronože, obušky a jeden malý blaster typu HSB-200.
Zjevně šlo o místní bandu zlodějů! A vybrali si za své působiště opuštěnou chodbu ve vylidněné části přístavu...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jedi Pablo Hol
Učedník
Učedník
Příspěvky: 121
Registrován: 13.3.2011 13:34:37
Bydliště: Jaroměřice n. Rok

Příspěvek od Jedi Pablo Hol »

Coruscant, přístav -prázdná chodba

Konečně jsem se domluvil s úředníkem a teď, po dlouhém hledání správných dveří se zdálo, že nestane cvíle pobavení.
Zločinci, kteří mi zablokovaly cestu vytáhly nějakési pižlátka.

"Á pánové díky že jsem vás našel. Nevěděli byste kde je chodba 15-T. Víte tam se dobře žebrá." snažil jsem se, abych vypadal jak chudej blbeček.
"Ahm ahm promiňte mám hrozný kašel."
"Dejte si pozor, mistře Jedi, abyste pro vaši neopatrnost a lhostejnost nevypustili v galaxii příšeru..."
- Bodo Baas, mistr Jedi

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, přístav - prázdná chodba

Trojice znejistěla, ale zřejmě nepočítala s větším odporem a Gotal vykročil k Tobě.
"My vám moc rádi ukážeme, co hledáte. Výměnou za vaši šrajtofli, šéfe!" štěkl jízlivě.
Přidal se k němu vyzáblý zrzek s plnovousem, který třímal v ruce dva lesknoucí se vibronože: "Buď na pána laskavý, Tsimo! Jsme přece ochotní a milí občané a pomáháme svým bližním..."
Na ta slova zachřestil svými zbraněmi a čekal, co bude.

Jen poslední chlap nedůvěřivě hleděl na Tebe a něco se mu nezdálo... Každopádně si odpustil další rádobyvtipné poznámky a namířil na Tebe blaster.
"Naval všechno, co u sebe máš! A žádný blbosti, nebo to šeredně schytáš!" křikl.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jedi Pablo Hol
Učedník
Učedník
Příspěvky: 121
Registrován: 13.3.2011 13:34:37
Bydliště: Jaroměřice n. Rok

Příspěvek od Jedi Pablo Hol »

Coruscant, přístav - prázdná chodba

Chvíly jsem na sebranku nevěřícně koukal "Ach, proč mi nevěříte pánové? Vy chcete okrást i bezdomovce? A to že jste ochotní a milí."
"Mám pro vás výhodný návrh." Odhrnul jsem si plášť, sáhl pro světelný meč a zepnul ho.
Koukl jsem se na Gotalského zločince a hned pokračoval. "Nic vám nedám, řeknete mi, kde je chodba 15-T a já vás nestrčím do vězení. Co ty na to šéfe?"
"Dejte si pozor, mistře Jedi, abyste pro vaši neopatrnost a lhostejnost nevypustili v galaxii příšeru..."
- Bodo Baas, mistr Jedi

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“