Výcvik pro Kahriu Sergar = "V první linii" (N.Jung

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Transport - přistání

“stopy zavedly ke Gerllanově rodině...,“ počkat, jak „zavedly“, tém chce říct, že do toho byli zapletení? Nebo jen jako svědci?
Napjatě poslouchám, zatímco se mi v hlavě vytváří nová teorie -
jak to bylo v tý zprávě... rodiče zahynuli při leteckém neštěstí... že by to neštěstí nakonec nebyla nehoda?
Spánky mi buší jako vždy, když mám pocit, že jsem na stopě něčemu novému, proto poslouchám takřka bez dechu, a mé tušení se brzy potvrdí. Pýchou bych v týhle chvíli mohla nakrmit všechny hladový sirotky, sotva si uvědomím, že transport už přistává, čas totiž jako by se zastavil, aby mi dovolil opájet se vlastní inteligencí. Že by má úvaha mohla být mylná mě nenapadne ani na sekundu.
„Takže mistrovi rodiče stáli za atentátem na senátora?! To je síla!“
Poznámka ze mě vyletí takřka samovolně, na uvažování o vhodnosti ale už není čas, jsme skoro na zemi – na které na nás už čeká delegace.
Koukám, máme to i s delegací...
Je čas na přistání...

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Setkání

Nemohla sis ověřit dané reakce, jelikož se právě spustila rampa a všichni vyšli ven. Takto by se to dalo formulovat necvičenému oku. Tobě se však vyskytly dvě možnosti: Buď ses strefila do černého a nikdo nechtěl detaily dál rozebírat anebo ses totálně ustřelila. Tak jako tak, vyšla jsi ven za ostatními, kteří už mezitím stáli v hloučku, zatímco mistr a onen muž stáli proti sobě.

Já nejsem Jedi Gerllane, pochopíš to už?! Rozohňoval se právě velitel operace.
Mistrovi se na čele udělala vráska: Ahá, takže velký Kevin Thran je nyní gentleman?!
Já tě o tvůj post nepřipravil, ztratil si soudnost. Byl ti odebrán legitimně. Já jsem už jen voják z pár konexema a když vím, že je tu někdo lepší, než já tak mu vedení přenechám.

Dobrá... Odpověděl mistr stroze. Obraz!
Najednou se ti před očima objevil holografický obraz budovy, který byl doprovázen výkladem muže po Thranově boku.
Pro ty kdo mě neznají jsem Gaheris Rhade. Tímto zdravím nově příchozí, protože na to se nějak nedostalo... Káravě pohlédl na Thrana a Renilla, kteří už se mezitím stihli zařadit.

To co před sebou nyní vidíte je obraz budovy, kde se bude akt odehrávat. Samotný podpisový ceremoniál proběhne v sále klanů. Každá složka DOP bude mít přímé napojení na osobní stráž. Máme vyhlédnuty celkem čtyři stanoviště: Vchod do budovy, okna na protější budově, která střeží hlavní sál, zahrady objektu a samotný sál. Akce by měla začít za sedm hodin, což znamená, že za dvě hodiny se začnou sjíždět aktéři a o pár hodin později tisk a veřejnost.

Takže...
Rozhoupal se po výkladu mistr.
Freddy, tebe potřebuju jako technickou podporu v počítačové místnosti. Znáš to: Přehled o situaci.
Nico: Protější budova, odstřelovacká pozice. Dej si bacha, je to dobrá možnost k útoku.
Gaheris: Vezmeš si na starost zahrady.
Kevin: Vezmeš Kahriu a ohlídáte sál. Znáš vysoké hodnostáře líp než kdo jiný.

Dojemné...
Slyšelas Nicolase špitnout.

Já budu poblíž hlavní brány. Teď máte dvě a půl hodiny rozchod. Budovu máte vyznačenou na taktické mapě červeným puntíkem, kdybyste se ztratili. Nějaké otázky?
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Setkání

Morální vinu odložím na neurčito, tak jako vždy. Stejně se většinu života řídím heslem, „dokud mi neřeknou, že je to špatně, je to vždycky dobře.“ Navíc, mistr Rennil mě podporuje v tom, čemu ostatní říkají drzost, takže proč se tím zbytečně zatěžovat. Jen věčná zvědavost mi nedá pokoj.
Jen ho vidět, jak se tváří, alespoň na zlomek sekundy, než začne předstírat... to by mi určitě dalo odpovědi!
Na „coby kdyby“ ale není čas, skoro celé osazenstvo už je venku, byl by trapas přijít úplně pozdě.

Jen co vystoupím z lodě, udeří mě do očí prudké sluneční světlo, kterým tahle tropická planetka oplývá požehnaně. Na velké slunění ale není čas, všichni už jsou na místě. A nejen to, zvýšený hlas mistra a zatím neznámého chlapíka, o kterém se vzápětí dozvím, že jde o toho Kevina, se nedá přeslechnout.
To snad není možný, jsme tu ani ne dvě minuty a on už se stihl pohádat!
V duchu se musím smát, což navenek reflektuju jemným úšklebkem, o to větším, když mi dojde, proč se vůbec hádají.
Cože? Mistr se vzteká, že dostal velení?! To je úplně na palici! Taková zahořklost už není normální!
Snažím potlačit vlezlou myšlenku, že jestli se ti dva tak moc nesnášejí, jak to vypadá, celá tahle mise může skončit katastrofou a radši se snažím soustředit na holografický obraz budovy, v které mají vyslanci smlouvu podepsat, a doprovodný briefing. Proti své vůli začnu cítit příjemné vzrušení, proč si něco namlouvat, stát se součástí ochranky při takhle důležitém státnickém setkání se nepoštěstí každý den.

A následuje rozdělení úkolů.
Hlavní sál?
Nevím, jestli být nadšená, že budu v centru dění, nebo nervózní, že budu přímo na mušce, ale proč si zbytečně dělat vrásky, nadšení zvítězí vzápětí.
Nakonec, vždyť je to vlastně skvělý, lepší způsob ověření svých schopností těžko najdu a navíc, jsem sakra Jedi, přece se nebudu bát každýho vymaštěnce s pistolí, Síla mi všechny hajzlíky pomůže objevit dřív, než se sami rozkoukají... určitě.
Na dlouhé upevňování a stavění ega ale nemám čas, poslední slova mistra mi totiž trochu zamotaají hlavu.
Začnou se sjíždět za dvě hodiny a my máme volno dvě a půl hodiny? To všichni státníci automaticky přijíždějí s půlhodinovým zpožděním?
„Pár, možná trochu hloupých otázek, by bylo... Možná to jen blbě chápu, ale jestli se mají vyslanci začít sjíždět za dvě hodiny, proč máme volno dvě a půl hodiny? I kdybyste je hlídal vy, není to trochu málo? Jasně, atentát na vysoké představitele je rozhodně lepší uspořádat před zraky veřejnosti, novináři a tak, ale kdyby se spokojili s menším šokem, publicity by dosáhli tak i tak. K zabránění podepsání přeci nepotřebují zabít všechny, jeden bude bohatě stačit.
A jestě jedna technická, jak je prostor chráněn před bombovým útokem?“

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Setkání

Mistr se zatvářil jakoby ho kouslo opravdu hodně, hodně velké hmyzí zvířátko, ale ten okamžik trval jen chvíli.
Nejsme zrovna charitativní organizace, ačkoli by si to spousta lidí přála... Nasadil tomu korunu Kevin Thran.

...Tím chce říct, že nejsme zrovna v oblibě u Republiky, natož pak Senátu. Dalo by se říct, že celá tahle akce připomíná spíš promo akci na molu. A agentury chránící politiky je nechtějí jen tak dát z ruky. Dokončil poněkud pozměněnou myšlenku kousavě Rennil.

On ví co je to molo? Myslel jsem, že Jediové mají přísný metr na emoční výlevy. Zašeptal Freddy Gaherisovi.
Na Holonetu se dá najít věcí. Odpověděl kamarád tajemně.
Copak nekontrolujou připojení?
Jak myslíš, že se dá jinak zkousnout celibát?

Bombový útok je vysoce nepravděpodobný. Personál komplexu byl pečlivě vybírán a neexistuje ---

Začal mistr, byl však přerušen hlasitým Nicolasovým kašlem.
Tady smrdí Síla! To si vážně myslíš, že neexistuje možnost?! Vždycky je tu možnost! Poznamenal Thran.

Freddy si opět vyměnil významný pohled Gaherisem: Hodně špatně...


Kothlis – město (2 hodiny do patroly)

Naproti tomu, že setkání skončilo poněkud rozpačitě, mělas možnost udělat si celkem jasný obrázek. Rozhodla ses pročistit si hlavu. Navštívila jsi pár butiků a poznala tak i nejzajímavější výstřelky Bothanské módy. Zastavila ses u komplexu výškových budov.
Kahrio, dáš si něco? Na terase kavárny se na tebe zubili Gaheris, Freddy a Kevin.
Naposledy upravil(a) Garth Devilman dne 29.7.2011 17:47:31, celkem upraveno 1 x.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Setkání

Zase rána pod pás? Diplomatický hranice ohledně tématu „DOP“ si ještě budu muset vymezit, do složky citlivé se, jak se zdá, řadí každá kravina. Brouka z hlavy mi nevytluče ani Kevin, o toho parchanta se postará až mistr. I když ani ten mě nezbaví pochybností.
Ochranka… pche, většina najatých tupohlavů je ráda, že se naučila ovládat tělo… vždyť neuhlídají ani moč! DOP je sakra tajná rozvědka, maj snad větší pravomoce než pár vymletejch mozků!
Jeho lehce zahořklé vysvětlení už ale nehodlám komentovat, pro dnešek toho bylo dost.
Zato se ale neubráním přidušenýmu vyprsknutí, když se k mým uším dostane rozhovor těch dvou, Freddyho a Gaherise. Jen ohled vůči mistrovi Rennilovi, který je určitě musel taky slyšet, mi zabrání smát se naplno, on narozdíl ode mě bere tyhle narážky osobně – vlastně, jsou mířeny proti němu, takže na to má plný právo.
Atmosféra ale zhoustne vzápětí, konkrétně u odpovědi na mou druhou otázku.
Neexistuje? Blbost, Thran má pravdu, i kdyby to bylo nepravděpodobný, možnost vždycky existuje – čekat, že se neuskuteční je naivní!
Už už se nadechuju, že něco poznamenám, ale včas se zastavím, proč přilejvat olej do ohně. Mistr Rennil sice působí lehkovážně, ale vždycky má pár triků v rukávu a v hlavě promyšlenej plán, snad ví o čem mluví…


Kothlis – město

Kothlis, alespoň kolem Tal´cary oblíbené letovisko i navzdory ne zrovna voňavýmu vzdoušku, je podle předpokladů přecpané všemi rasami ze všech koutů napříč galaxií, ačkoliv Bothané samozřejmě převládají. O tom, že jde o turistickou destinaci i místo setkání různých obchodníků nemůže být pochyb, spousta restaurací a barů různě exotických názvů i vzhledů, obchody a hotely… Až po stovkách metrů dále od hlavní třídy začínají tovární čtvrtě, skutečné město.
Upřímně, to by mi bylo milejší než tahle promenáda nafintěných ksichtů, ale nemusím se nechat zabít místními ještě před tím, než vůbec dojde k podpisové ceremonii, vůbec totiž nepochybuju, že za těch pár metrů bude veškerá idyla civilizované společnosti v tahu a zůstane jen hnus, jako v každým větším městě.

Procházím mezi kavárnami lepší cenový kategorie, sleduju výlohy butiků a, ač se tomu bráním, jak jen to jde, začínám si připadat v prostým padawanským rouchu trapně. Bothanská móda sice dává přednost praktičnosti před extravagantností, to však nevylučuje kousky, který by se neztratily ani v bordelu. Pravda, ty se objevují hlavně v obchodech se zbožím pro cizince, ale… copak já mám na sobě srst delší než banthí? Možná by nevadilo obohatit nudnej šatník něčím odvážnějším, nikdy přeci člověk nemůže vědět, kdy se mu to bude hodit i v praxi… Ačkoliv kariéru kurvy si asi odpustím.
Nakonec neodolám a do jednoho obchodu s přihlouplým názvem Nyir, tedy krásná, poněkud rozpačitě vlezu. Ihned mě obklopí barevné oblečky všeho druhu, od společenských hávů pro příležitosti čistě oficiální až po negližé, u kterých mi představa chlupatých, do tohohle oblečených Bothanek zvedá žaludek. A to nejsem rasistka.
Od první sekundy na svých zádech ucítím pohled prodávající, Bothanky středního věku nicméně dobře vypadající, jestli to vůbec dokážu posoudit. Už ale nedokážu rozpoznat, jestli je ten pohled bojácný, protože poznala Jediho, nebo opovržlivý, protože nejdu s módou. O tom, že by mohl být dobromyslný, si iluze rozhodně nedělám.
Po pár minutách vím, že nemá smysl v tomhle obchodě dál ztrácet čas.
Asi je to tím šíleným izolacionalismem v Chrámu… určitě. Už nejsem schopná se přizpůsobit normálnímu životu, zajímat se o módu a podobný kraviny.
Zdá se mi to, nebo ve mně hlodá žárlivost?

Už při zaklapnutí dveří však ze mě ten pocit spadne, koneckonců, mám to, o čem sní každý děcko, jsem Jedi, proč bych měla závidět zbytku? Blbost!
Když procházím kolem prvních výškových domů, už jsem zase na koni, privilegovaná a proto ve skvělé náladě. Hlas patřící jednomu z mých nových známých proto přivítám s nadšením.
„Kohopak to tu máme, pánové si užívají života? Cosi dál? A co doporučujete?“
Přisednu k trojici a rozhlídnu se po procházejících chodcích, nemůžu si pomoct, vnímat tepnu města odjinud než z dálky Chrámu, přímo z první ruky, mi je rozhodně příjemnější.
„Nutno říct, že tohle je přijemnější místo na relax než na pozemcích Chrámu, meditovat se holt nedá věčně…“
A pak mě to napadne.
Není tu mistr Rennil, co zkusit vyšťourat něco o jeho rodině? Sám mi to nikdy neřekne! Teď jen na to vhodně zavíst řeč…
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Bar - venkovní terasa

Mno... Začal Nicolas, ale byl vzápětí umlčen Freddym.
Ožíráme se, co jinýho? Poznamenal a očkem mrkl po Thranovi, který byl zaměstnán něčím hodně důležitým, až když ses podívala pozorněji uvidělas v jeho rukou malý kulatý předmět.

Ale máme vychytávku, Sáhl technik do kapsy a vytáhl malou tabletku ne o moc větší než hrášek. Organismus díky tomu má zrychlenou obranyschopnost a odbourává tak alkohol.


Nicolas se potutelně usmál: A cucáš to každej den co?
Tak co to bude slečno? Jakožto nový rekrut máte první rundu zdarma...
Mrkl na tebe spiklenecky Gaheris Rhade.

Rychle si očima přejela stůl: Freddy si pochutnával na něčem co připomínalo rum, Gaheris dal přednost pivu a Kevin Thran ovocnému džusu.
Je vždycky tak odměřenej nebo ho někdo praštil? Vzhlédl Thran od hlavolamu tak nečekaně, až sebou všichni trhli.
Naposledy upravil(a) Garth Devilman dne 29.7.2011 22:36:33, celkem upraveno 1 x.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Bar – venkovní terasa

Původně jsem byla vážně přesvědčená, že si nic alkoholickýho nedám, zázračná pilulka ale samozřejmě mění situaci. Ani nemusím mít dvakrát velkou představivost, abych si před očima vybavila Rennila, Yodu a všechny ty mistry, kteří mají na starosti morální výchovu, jak s káravým pohledem varují před démonem alkoholu... ale nikdo z nich tu není – a navíc ta tabletka. To znamená jediný, mám volný pole působnosti!
Moc ráda bych teď zaperlila obšírnými znalostmi všech druhů alkoholu napříč galaxii, bohužel, tohle vzdělání chrámová výuka až povážlivě zanedbává... co se dá dělat, musím na to jinak.
„Pozvání se nesmí odmítnout...“
Letmým pohledem sjedu obsah skleniček a spíš mimoděk pokrčím rameny.
“...Ale co, vzhledem ke kouzelný tabletce, proč si nedat to samý, co má Freddy s Nicolasem?“
Už už se chystám zavolat obsluhu, když Kevin konečně promluví. A postará se tak o mou dokonalou chvilkovou zmatenost.
Cože? To mluví... o Rennilovi? Určitě, musel mu při tý slovní přestřelce hnout žlučí...
„Předpokládám, že myslíš mistra Rennila, a že otázka míří na mě. Upřímně, těžko říct jakej je, na jednu stranu nepatří k těm, kteří se ohánějí mravníma poučkama a planýma frázema při každý situaci, tak jako tři čtvrtě Chrámu, plus má smysl pro humor, na druhou ale považuje i představení se za zásah do soukromí.“
Neubráníc se rozmrzelosti, na chvíli se odmlčím, brzy však zase pokračuju.
„Mým mistrem je kolem tří let, ale stejně mám pocit, že jsem ho skutečně začala poznávat až během tohohle „výletu.“ Vlastně, vzhledem k jedijským zvykům byla i představa toho, že má nějakou rodinu, docela... divná. Což mi připomíná, říká se, že měl... má sestru, dokonce dědičku jejich rodinýho majetku, je to pravda?“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Bar - venkovní terasa

Mezitím přišel droid, který měl na starosti obsluhu. Nicolas mrkl spiklenecky na Freddyho a cosi droidovi začal šeptat. Thran se mezitím smutně usmál:
Typický Gerllan. Strč ho do bludiště o čtyřech stěnách a on ti najde pátou... Pořádně si lokl, až mu ve sklenici zůstal pouze malý objem tekutiny. Po chvíli pokračoval:

Víš jaký je rozdíl mezi Jedim a vojákem? Jedi vběhne do bitvy, poseká pár bastardů a strašně se diví, že výsledek nesplnil jejich očekávání. A proč? Mají přece Sílu, Síla vítězí... Voják počítá se ztrátami a neustále se ohlíží přes rameno. Hold, vidina moci je vidina moci. A Jedi i přes ty své morální kecy je stejně náchylný chybám stejně jako sající komár.

Droid odběhl vykonat objednávku a tak naše kvinta byla zase v plné zbroji. Při tvé otázce na Rennilův osobní život si Nicolas údivem říhnul, Freddy s Gaherisem smíchy málem spadli pod stůl a Thran cvrkl kuličkou tak, že se zastavila až na hraně protější strany stolu. Obsluhující droid, který ti právě nesl drink kuličku chytil a postavil před tebe tvoji objednávku a před Kevina jeho hračku.

To bylo hustý... Konstatoval v obličeji rudý Freddy, když pak mohl zase promluvit.

Vedla sis dobře, až na jeden drobný detail: Gerllan by ségru fakt neustál. Jako strýc a poručník má vůči ní svý závazky, ovšem i Jedi má svý hranice. Objasnil Nicolas.
Řekněme, že od té doby co máme pod ochranou Riku je trošku víc namíchlej... Doplnil Freddy.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Bar - venkovní terasa

Poslouchám přednášku o Jediijství a nevím, jestli se urazit nebo nadšeně souhlasit. Jistěže vím, že se Jediové až moc spoléhají na Sílu, ale – copak je to špatně? Vždyť Síla je dar, ne, privilegium! A navíc, Jediové platí za nejlepší stratégy, taktiky i diplomaty, chce tím snad říct, že celý řád se skládá z pitomých neřízených střel, tupých ovcí bez vůdčího berana?!
Ať se bráním jakkoliv, stejně mnou někde hluboko v hlavě hlodá červík vzteku, kterého ale, doslova, umlátím. Byla by blbost pohádat se s někým, kdo by mi mohl zachránit zadek. Místo toho jen se zpola ironickým nádechem konstatuju.
"Zapomínáš, že já jsem taky Jedi, možná ne úplný, ale pořád Jedi.“

Po otázce na Mistrův osobní život ale přijde reakce, která mi vyrazí dech. Musím určitě vypadat jako absolutní idiot, když na ně s napůl otevřenou pusou zkroucenou do něčeho, co matně připomíná úšklebek, zírám a snažím se pochytit, co, u Síly, vyvolalo tuhle reakci.
A vysvětlení, upřímně řečeno, moc nepomohlo.
„Počkat, počkat, něco mi pořád uniká... Má sestru, ale nemá sílu, chuť ani čas se o ni starat, fajn – ale pod ochranou ji přece máte vy, to znamená, že většinu jeho povinností přebralo DOP a na něj spadá jen zlomek skutečnejch závazků, kterých, vzhledem k tomu, že je jeho sestra v ohrožení, by jinak bylo požehnaně. Neměl by to snad bejt důvod k úlevě?“
Mám pocit, že mi tu něco šeredně uniká...
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Bar - venkovní terasa

Zdálo se jakoby přátelská téměř večírková nálada opadla. V odhadu pěti milisekund si mezi sebou přítomní vyměnili pohledy.
Vypadá to, že ti dlužíme poslední kousek skládanky jménem Gerllan Rennil. Vyslovil Kevin Thran pomalu a rozvážně myšlenku...

Corelia - Velvyslanectví (před 5 lety)

....

Obloha byla temná stejně jako atmosféra na Velvyslanectví. Dva příslušníci frakce DOP se skláněli nad mrtvolou člověka. Obličej měl prakticky rozstřílený na kaši a v hrudi měl vypálenou obrovskou černou díru.

To je hnus velebnosti... Pohoršil se Kevin Thran, když odstoupil od mrtvoly.
Copak už jsem vás někdy vyslal na něco hezkýho? Cyd Gallamin se při sbírání krevních vzorků včetně otisků snažil působit nenuceně ostatně jako vždy.
Tvoje svatba stála za to, zvláště Meritovy koláčky... Tady stál střelec. Poznamenala Rianna Iglesian, stojící na balkoně.
Ty si vážně myslíš, že útočník stál tam a pistolí rozrasoval tohohle chudáka jako řešeto?! Nadzvedl Thran váhavě obočí.
Čtvrtá vražda vysokého hodnostáře během měsíce, není už čas přicházet s konspiračními teoriemi? Ozval se hlas za jeho zády...

Bar - venkovní terasa ( Současnost)

...

Gerllan se k nám přidal během čtvrté vraždy. Jednalo se o asistenta velvyslankyně Keyen Rahien. Nikdy jsme přesně nezjistili důvod, proč Rada udělila svolení k jeho přijetí. Až do chvíle kdy jsme zjistili, že všechny oběti měli dočinění s Gerllanem samým. Pokračoval Thran zamyšleně.

Základna DOP - tajné místo (před 5 lety)

...

Byla dlouhá noc. Základnu pohlcovala tma a pouze záložní systémy dávali tušit, že zde někdo je.
Gerllan Rennil seděl ve své pracovně a cosi si pročítal.
Dáš si něco? Zvedl oči od konzole, aby se podíval kdo přišel.
Ne díky lidi, běžte sami... Usmál se.
Kevin se Cydem pouze pokrčili rameny a odešli.
Jedi se ušklíbl a dál si hleděl svého.

Co si myslíš, že mu je...? Otázal se Cyd Kevina dole v kantýně. Ten však jen pokrčil rameny.
Vzápětí oběma mužům začali pípat komunikátory...

Bar - venkovní terasa ( Současnost)

....

Ukázalo se, že major Wosz byl prozíravější než my. Udělal za pomocí vlivných přátel v Chrámu elektronickou šťáru a zjistil, že jméno Gerllan Rennil v Řádu vůbec nefiguruje. Po projetí dat zjistil, že Rennil soiukromně zařídil převoz patnáctileté dívky. a setkal se přinejmenším se dvěma s obětí. Jméno bylo utajeno a její příbuzní taky. Aby si Řád nezadal, vzal Rennila pod svá křídla a nám nechal tu dívku. Jemu vložili do mysli představu příbuzenského vztahu. Byla vytvořena pestrá minulost a vskutku na nic se nezapomnělo.

To děvče jsme cvičili v naději, že z ní v budoucnu snad dostanem nějaké informace o co tehdy skutečně šlo. Učila se rychle a byla velmi bystrá.
Pokračoval Freddy. Bohužel jediné co jsme našli byl před čtyřmi dny prázdný pokoj.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Bar - venkovní terasa

Poslouchám a každou další vteřinou se cítím víc a víc pod psa. A, upřímně, mám pocit, že jsem se stala nechtěnou součástí obrovský vlny splašků, která zaplavuje mírumilovnou planetku.
Mám problémy vůbec pochopit obsah jejich slov. Můj mozek je odmítá příjimout, jsou pro něj tak zatraceně abstraktní!
Ta holka je pryč? Ale jak mohla zmizet, to jí snad nehlídali? Nebo jim zdrhla sama...?
Snažím se v myšlenkách soustředit na poslední informaci, o které rozum říká, že je nejzásadnější, ale ve skutečnosti ji jen chci přikládát důležitost. Jen proto, abych se zbavila jiných, poněkud sobečtějších úvah. Pánové se totiž svou historkou postarali o další velký šrám.
Mistr, jehož minulost není nic jiného než vymyšlená pohádka? Mistr, který je mistr jen jako - jak ideální partie k padawanovi, kterýho chtěli poslat pěstovat květinky! Mistr, který je možná vrah!
Cítím se zrazená, podvedená... každý čerstvý padawan vnímá mistra jako boha, strážnýho anděla, nejvyššího a nejlepšího. Je to sice ideál, který se s lety pokřiví, ale nahradí ho pocit jiný, důležitější, mistr se stane dávno ztraceným rodičem. A teď mi ty nádhery tady ukradli i druhou rodinu.

Nevím co říct, nevím co dělat. Zrak mi padne na zatím netknutou skleničku s kdovíjakým sajrajtem a tak ji bez dlouhého rozmýšlení vypiju na jeden zátah. Je to humus, hořká a pálivá břečka s vlezlou, odporně nasládlou pachutí, díky které se lehce zakuckám. Ale alespoň přebila tu hnusnou hořkokyselost, kterou jsem měla v puse předtím. Alespoň něco.
Tlaková vlna, která mi projede tělem, mi však přeci jen pročistí hlavu a dá prostor i jiným myšlenkám.

Přestaň se litovat, přece je to pořád tvůj mistr, pořád je to člověk, s kterým jsi prožila poslední tři roky. A jestli oni ho znají líp, znají jeho minulost... ty sakra víš, jakej je teď!
A je stejně podvedenej, jako ty... ne, je mnohem podvedenější, vždyť mu zničili, zruinovali celou jeho minulost! Což ale...

V hlavě mi začne blikat velký vykřičník.
„Takže vy mi tu říkáte, že do té doby nebyl v Řádu? To je přece kravina! I kdyby Rada porušila pravidlo o nepříjimání nikoho staršího, jakože důvod k tomu měla dostatečnej, nějak se učit Síle musel. I kdyby dohnal všechna ta léta výcviku za pár let, tak blbej, aby mu nedošlo, že je ve věku rytíře a umí sotva tolik, co pitomej padawan, není. Jak při těch hrátkách s pamětí vyřešili tohle?!“
Tón hlasu je možná až moc agresivní, snad i obviňující, ale na to kašlu, diplomacie už mám pokrk, teď mám vztek. Vztek za mistra i za sebe...
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Terasa

Thran se ti dlouhou chvíli díval přímo do očí.

Vím toho asi přibližně tolik co teď ty Kahrio a nemysli si, že mi to dělá bůhví jakou radost... Platím! Pokynul droidovi, který zašel dozadu vyhotovit účet.

To ví jenom Wosz a evidentně někdo velmi vlivný v řádu. A ---

Začal Freddy větu, když se za barem ozvalo podivné pískání, bylo jasné že něco není v pořádku. Síla a následná síla výbuchu ti to potvrdila. Všichni přítomni byli prakticky vrženi do ulice.

O pár chvil později

Nebyla sis jistá kolik času uběhlo. Když jsi přišla k sobě zjistila si, že ležíš na chodníku.
Všude byl slyšet nářek. Periferně si zaznamenala jak Gaheris s Thranem vytahují z podstolu zaklíněného Freddyho. Všude bylo slyšet nářek a některá těla zůstávala nehybná.
Jsi v pořádku? Slyšelas Gaherise, který si tě všiml jako první, zatímco Kevin Ošetřoval Freddyho a cosi mluvil do komlinku.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Bar - terasa

Dlouhý pohled z očí do očí, moc dlouhý na to, aby můj vztek vydržel, a abych si neuvědomila, jak moc je v tuhle chvíli nepatřičnej. - Jako by byl pro Jedie někdy patřičnej.-
Neuhnu pohledem, ale v hlavě mi víří smršť emocí, a stud se strachem začíná převládat.
Co to, sakra, děláš?! Proč útočíš na ně... copak oni za něco můžou? Naopak, oni s tebou jednaj narovinu, férovějc než celý Řád za celý tvůj život, alespoň oni ti nelžou... Komu jinýmu teď věřit, když jsou všechny jistoty v tahu?
Konečně Thran promluví a prolomí to dusivé ticho. A přidá se i Freddy.
Žádné překvapení, ten slavný major! Možná... co to?
Pískání, který v prostředí klidného baru působí stejně přirozeně, jako žebrák na banketu velvyslanců, a téměř vzápětí prudké narušení Síly. Nestačím se však ani otočit a prudký výbuch mě pošle do říše snů.

Někde na ulici

V hlavě mi hučí a píská... mám pocit, že se rozskočí bolestí. A do toho mi před očima tancujou jiskřičky, hezky dokola, podle toho, jak jim motolice diktuje takt. A navíc, svině malý, se při každém záblesku zabodnou hluboko do mýho mozku jak dlouhé chirurgické jehly.
Otevřu oči, ale hned je raději zavřu – světlo je tak agresivní, až mi několikrát obrátí žaludek, jen tak tak, že rovnou nevrhnu.
Tak takhle se cejtí novorozenec těsně po porodu... do prdele!
Znovu se pokusím otevřít oči, tentokrát opatrně, postupně... jen mžourám, civím do země a snažím se rukou clonit vlezlému světlu v přístupu. Až ve své malé soukromé izolaci si dovolím skutečně oči otevřít, musí si zvyknout – a to chce svůj čas.
Přes hučení se ke mně přeci jen začnou dostávat i jiné zvuky, ale rozhodně nijak příjemné – řev, pláč, sténání... A nejen to, výbuch se podepsal i v Síle, bolest všech těch lidí se v ní odráží jako v zrcadle. A já si připadám jako univerzální příjemce.
Umřela jsem a tohle je peklo...? Nemělo by vypadat jako prázdnota? Tohle je...
Snažím se najít odpovádající výraz, ale rychle se vzdám, můj mozek se přímo fyzicky brání přemýšlení. A nejspíš ani žádný takový výraz, který by to skutečně vystihl, neexistuje.

Náhle ale uslyším něco, co překřičí i pištění, i nářek... uslyším hlas.
Takže jsem naživu...?!
Převalím se na záda a začnu si prohmatávat tělo.
Břicho bez bolesti, to znamená, že orgány jsou v pořádku, trochu výš, žebra, bez bolesti... Tep zvýšený, ale to není dvakrát překvapivý. Nohy reagují, jsou citlivé, to znamená, že páteř by měla být v pořádku, nehledě na to, že kdyby byla poškozená, už bych ji dolomila těma manévrama, teď ještě-
Začnu se na loktech zvedat, čímž ale vyburcuju hlavu k nepříčetnosti, přepadne mě závrať, což už můj žaludek nevydrží a vyhodí celý svůj obsah na tuniku. Bolest hlavy se navíc znásobí a celý svět se smrskne do jedné rozmazané čáry. Raději si zase lehnu.
Ležím na zemi a zhluboka dýchám, sbírám síly na odpověď.
„Jo...jo, myslím že jsem... jen, asi to bude otřes mozku, nic vážnýho... “
Doufám, že bez krvácení do mozku.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Po výbuchu - ulice

Víš to určitě? Gaheris nevypadal moct přesvědčeně a možná také proto sáhl do kapsy u kalhot.
Tady... Není to sice hojivý trans, ale snad ti to pomůže. Navíc pochybuju, že b ys něco dokázala s těmahle pohmožděninama. Hodil ti lahvičku s prášky proti bolesti.
Prosím tě neptej se, kde jsem to sebral. Vím, že Zabrakové jsou tvrdí, ale nevadilo by ti kdybych... Usmál se a bez dalších slov ti přiložil kapesník na jednu z hodně krvácejících ran.

Teprve teď sis všimla, že jeho kombinéza je na hodně místech propálená až na kůži. Sama si na tom popravdě nebyla nejlíp.

Skvělý, komunikátory nefungujou! Thran držíc stráž nad Freddym, který téměř bezvládný na nosítkách, vztekle kopl do jakéhosi dřeva.

Musíme ho dostat do nemocnice a rychle! Řekl.

A jak ty chytráku? Ušklíbl se Gar. Sotva se držíme na nohou, nemocnice je na druhý straně města!
Myslíš, že to nevim? Za toho kluka jsem se zaručil je to jeho první nasazení sakra!
Následovalo další prudké nakopnutí a následné houkání záchranných sirén...[/b]
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Příspěvek od Heinz »

Na ulici před kavárnou

„Žádná zlomenina, žádný vnitřní krvácení... A Síla by mě snad upozornila, kdyby ten otřes byl něco vážnějšího, třeba krvácení do mozku, takže jo, vím to určitě.“
Ale krk za to nedám.
Zůstávám na zemi, oči zavřené, a snažím se přes pulzující bolest spojit se Sílou; ne snad, že by to mohlo pomoct. Možná jen jako sedativum.Ve světě bactových nádrží a milionů sprejů, které vyléčí, co chtějí, mi cvičení schopnosti léčení přišlo jako holá zbytečnost. Proč začínám mít pocit, že to byl šeredný omyl?
Tak mě napadá, i ten podělanej sprej mi chybí.
Prášky proti bolesti jsou jak dar osudu, proto je přijmu s vděčným úsměvem, a taky si jeden ihned vezmu. Jen jeden, kdo ví, co je to za svinstvo. I když bychom měli být díky Síle proti chemii víc rezistentní než běžní smrtelníci, jeden nikdy neví...
Do nerfova lejna! Bombový útok! Jako bych to sakra neříkala... ale proč to bouchlo tady? Terorismus neterorismus, tohle místo nikoho nevytrhne... A že se to stalo zrovna v době, kdy jsme tu byli my? Možná jsem paranoidní, ale někdo o nás musel vědět, určitě si na nás počkal...
Ani dalšímu ošetření se nebráním, proč taky, místo toho zaměřím pozornost na Garovi popáleniny.
„A co ty? Ty jsi v pořádku? Ty popáleniny nevypadají dobře...“
Na odpověď ale nečekám, zaujme mě totiž Thranův hlas. Sama sáhnu k opasku, na kterém mám komlink. Po cestě ruka zavadí o světelný meč –
Takže meč mi zůstal, dobře, ještě by scházelo, aby si nějaký nýmand při manipulaci s ním uříznul hlavu...
Zkouška komunikace jen potvrdí to, co už jsem čekala, komlink nefunkční, bomba musela vyvolat EMP.
Budu muset zkontaktovat mistra jinak – a vůbec, kde u všech všudy je? Ten výbuch musel pěkně zatřást Silou, musel to cítit... jak to, že už tu není?
Mezitím poslouchám rozhovor Kevina a Gara, a proti mé vůli se mi stáhne žaludek a začne mrazit v zádech.
Takže Freddy to schytal vážně?! Zatraceně! To je zlý, to je sakra zlý...
Sice tuhle partu skoro neznám, ale stejně... mám pocit, že je mám radši než všechny ty rádoby kamarádíčky z Chrámu. Freddy nesmí umřít, nejen kvůli všem těm prázdným frázím o ochraně všeho živého a života samého, on nesmí umřít kvůli mně.
Proč si něco nalhávat, i když mi prášky pomůžou, sotva ho dostanu do nemocnice, a zbytek týmu je na tom snad ještě mizernějc. O léčení nevím vůbec nic, takže... Musím se spojit s mistrem Rennilem – a vůbec, jak to že tu ještě pořád není?! - jen on ho může zachránit – nebo alespoň dostat někam, kde mu pomůžou.
Posadím se a zavřu oči... musím se soustředit, zapomenout na to, kde jsem, ponořit se do Síly... snažím se ignorovat pulzující bolest i závratě, které mě rozptylují a které se horší s každou další sekundou soustředění, snažím se je nechat za sebou, splynout se Silou... A v tom marastu vystopovat bod, který oproti ostatním sálá – mistra Rennila.
A pak se s ním telepaticky spojit. Schopnost, kterou se znalostí lokace příjemce a bez poškození hlavy, bez problému ovládám. Na druhou stranu, spojení mistr-padawan, by mělo věc rozhodně ulehčit.
Mistře, kde jste? V kavárně na hlavní třídě, u výškových budov, došlo k výbuchu. Freddy asi umírá.
Zprávu opakuju alespoň patnáctkrát, do té doby, než se koncentrace stane nesnesitelnou, tak nesnesitelnou, že znovu vyvolá dávení. Jako by ještě bylo co zvracet. Ale i tak si vůbec nemůžu být jistá, jestli se k němu dostane, můžu jen doufat.
Nakonec s těžkostmi vstanu a, motajíc se, váhavým krokem zamířím k nosítkám rozhodnutá zkusit skrz Sílu zjistit Freddyho životní funkce - zjistit, jaké má šance k přežití. A sama se bojím, co zjistím.
Jestli se tu mistr neobjeví, budu muset přesvědčit doktory, aby vzali primárně jeho. I když na ně nejspíš vůbec nebudu muset žádný triky zkoušet, vypadá to, že je na tom hodně zle. A když tu nebudou do pár minut, budu ho muset do jejich příjezdu udržet na živu, předat mu pomocí Síly životní energii... což je něco, co jsem nikdy nedělala – a, ksakru, ani pořádně nevím, jak na to!
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“