Výcvik pro Disse(Naria)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Rezidenční čtvrť:
Při tvé otázce na ilegalitu se mistr po dlouhé době pousmál. Byla to příjemná, byť jenom krátká, změna ve výrazu jeho tváře.
Divila by ses, kolik Jediských aktivit bylo a je v rozporu s různými zákony. Co se týká přesvědčení, tak tam je to složitější, ale při jednání s podobným typem lidí se můžeš spolehnout, že to nebudou žádné všivárny, o něž si zkusí říct. Tenhle člověk je poctivý, i proto se tu udrží a má nějaký zisk.
odpověděl ti mistr na tvou otázku a věnoval se chvilku prohlídce stíhače, který tu byl rozestavěn. Z jeho rozjímání jej vyrušil až návrat obchodníka, který s sebou nesl datapad a chvilku v něm listoval. Zastavil se kousek od vás a oba vás přelétl pohledem.
Hm, můžu pomoci, když se vám povede mi získat volnou dovozovou licenci sem na platformu. Ale nebude to nic jednoduchého, protože tyhlety licence vydává jenom celní úřad a ten vede dobrý přítel starého Easorta. Mám potíže si udržet takto nízké ceny, když mi napaří obrovské celní přirážky za dovoz komponent a zavádí se i clo na dovoz z jiných platforem. Z čeho si myslíte, že je postavená hlavní promenáda ? Z Easortových peněz.
vylíčil obchodník problém, který ho tížil, ale zároveň poukázal na rozpor s tím, nač mistr upozorňoval a čemu se chtěl vyhnout.
Jsou jiné možnosti, jak získat volnou dovozovou licenci ?
zeptal se hned mistr a nepřímo tím naznačil, že tuto dohodu asi přijme.
Legálně ne, ilegálně ... no, v baru Luxury se nachází místní jménem Anolus, ale není vyloženě nejlevnější a já mu moc nevěřím.
odpověděl obchodník a poskytl tak tobě a mistrovi chvilku na to, abyste o tom mohli rozmýšlet. Nabídla se vám sice alternativní možnost, ale nešlo o nic extra příjemného a bylo to dle všeho v rozporu s tím, komu se chtěl tvůj mistr tady na platformě vyhnout.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Rezidenční čtvrť:

Po mé narážce se mistr usmál a odpověděl.
Tak se taky umíš usmát.
Z myšlenek mě vytrhl až obchodníkův příchod.
Licenci povídáš zajímavé. Ale Easortovi už zase to jméno.
Potom co proběhla krátká výměna názorů mezi mistrem a obchodníkem jsem se jen otočila k mistrovy s pohledem naprosté důvěry v jeho rozhodnutí.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Rezidenční čtvrť:
Nový vývoj situace jsi přešla bez komentáře a rozhodla se hrát si na hodného a poslušného padawana, který uposlechne všeho, o čem mistr rozhodne. Ten věnoval Narii krátký zklamaný pohled, jakoby zrovna teď nějaký názor očekával a otočil se zpět k obchodníkovi.
Hmm, dobře podíváme se po tom. Kudy se dostaneme na celní úřad ?
rozhodl se tvůj mistr nabídku přijmout a potvrdil to pokývnutím hlavy.
Jistě víte, jak se dostat ke kosmoportu - tak projděte okolo něj a na druhé odbočce za ním zahněte na rozbočce doprava. Dorazíte k vyšší durabetonově šedé budově, která bude jasně označená. To je ono.
vysvětlil obchodník cestu a zdálo se, že to bude vše, co byste mohli potřebovat ke splnění tohoto úkolu. Ale když mistr vykročil, tak jej obchodník ještě zarazil.
Bude lepší, když to bude nevyplněná volná licence. Rozhodně se vám bude shánět lépe, než když uvedete moje jméno.
dodal ještě a mistr odpověděl pokývnutím, že rozuměl. Následovalo strohé rozloučení a opustili jste skrze prodejnu prostory obchodu s komponenty. Mistr po opuštění obchodu nic neříkal a s neutrálním výrazem pokračoval dál na vaší cestě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Rezidenční čtvrť:

Na můj pohled se mistr zatvářil zklamaně, že bych se mu snad moje reakce nezamlouvala. Poslouchala jsem další vývoj situace.
Nevyplněná volná licence to není špatný nápad.
Následovala jsem tedy mistra pryč z tohoto obchodu směrem k ke kosmoportu.
Mistře mám otázku onen pohled. Vy jste od mě očekával nějaký komentář ?
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Rezidenční čtvrť:
Onen zklamaný pohled, který Naria mohla předtím u mistra zahlédnout ji nedal pokoje a tak, když byli oba již mimo dosah obchodníka, si nemohla otázku k tomuto tématu odpustit. Mistr si ji pozorně prohlédnul a chvilku nic neříkal.
Zajímal mě tvůj názor na situaci. Nezapomínej, že nemůžu být tvým mistrem věčně a jednou se budeš muset v podobných situacích rozhodovat sama.
poznamenal mistr Qual a v klidu kráčel dál. Tahle odpověď byla pouhým komentářem, který nic speciálního neznamenal a Naria ani nemohla vycítit nic neobvyklého, přesněji neobvyklé pocity.

Mistr nic dalšího již neříkal a tak dvojice pokračovala skrz rezidenční čtvrť, hlavní promenádu až ke kosmoportu, kde se mistr se zamyšleným výrazem zastavil.
Hmm, stalo by za úvahu se rozmyslet, s čím bychom tam mohli vejít.
poznamenal mistr a nepřímo tak Narii vybídl k reakci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Rezidenční čtvrť:

Hned po odpovědi kterou mi mistr položil na moji otázku jsem se zamyslela.
Můj názor a já jsem myslela, že po tom co jsem tak hnala a všechno chtěla vědět tak jsem chtěla aby mistr vedl můj krok ale je pravda, že mistr tu věčně pro mě nebude.
Šli jsme tedy dál přes rezidenční čtvrť kde jsem předtím tolik naléhala na tu dívku a nejspíše jsem to tolik přehnala ale i tka jsme pokračovali až ke kosmoportu kde jsme se zastavily a mistr mi položil otázku jak bychom měli pokračovat.
No tak když si to vezmu kolem a kolem, že jsme místní byť třeba z jiné platformy to asi neuhrajeme. Co třeba, že jsme obchodnící a plánujeme jsem závést dodávky nějakého zboží ?
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Před kosmoportem:
Mistr Qual si vyžádal tvůj názor na další postup v této situaci a tentokrát jsi mu jej poskytla. Dospěla jsi k návrhu týkajícího se obchodu, ale mistr se jenom pobaveně pousmál.
Dobře, ale potom by to chtěl vydat na naše jméno a na jaké konkrétní zboží by to mělo být, což není to, co přesně potřebujeme.
zamítl mistr tvou variantu pádným protiargumenty. Udělal dva kroky kupředu, čímž se k tobě dostal bokem, zamyšleně vzhlédl vzhůru a znova promluvil:
Takže, když jsi si nyní vědoma těchto faktů, s čím by jsi tam tedy předstoupila ? Jak by jsi to nasměrovala bez podezření tak, aby jsi mohla získat volnou licenci na volné zboží ?
vybídnul tě mistr znova k zamyšlení a věnoval ti ostrý pohled. Nutil tě jím, se nad celou věcí hlouběji zamyslet a nejedna podle prvního řešení, které ti přišlo na mysl.
První nápad je vždy hrubý s velkým množstvím nedostatků, druhý je proveditelný a třetí je už natolik složitý, že se nemůže provést.
přidal ještě poučku mistr, kterou jsi už mohla někdy dávno slyšet. Nejspíše to bylo během výcviku v klidnějších dobách, kdy jsi musela prokázat své schopností řešení zapeklitějších problémů jinak, než světelným mečem nebo použitím Síly.
--------------------------
Rada pro psaní: Výše jsem naznačil odkaz na možnou vzpomínku z minulosti, které se můžeš chytnout, rozumně rozvinout a tím tak obohatit svůj příspěvek něčím navíc. Ta vzpomínka byla z mé strany zmíněna dost obecně a ty zde máš prostor, protože se jedná o vzpomínku tvé postavy, jí dodat konkrétnější podobu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Před kosmoportem:

Můj návrh mistr krátce zamítl.
Asi je to pravda není to moc elegantní ale jak jinak získat tu licenci?
Mistr přistoupil ke mě a znovu se zeptal jak získat licenci.
Tak co mě napadá jenom leda tak rozvinout s tím že bychom zastupovali nějakou firmu, která se má založit a a dovážet všechno možné a nebo poslední možnost že jsme kontrola a potřebujeme ty doklady
poslední věc řeknu s úsměvem na rtech jako vtip. Sice to asi nebude odpovídat tomu co řekl. Vzpomněla jsem si na malý incident když jsem byla ještě malý padawan a všemožně se snažila přijít na to jak získat krystal do světelného meče. Ještě teď si pamatuji jak jsem narhla abych si krystal vzala z cvičného.
JO byla jsem mladá a hloupá ale to už ne sice nejsem žádný stratég abych měla dokonalé plány ale taky nejsem přece žádnej smolař co všechno zbabrá.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Před kosmoportem:
První návrh ti sice mistr zamítnul, ale rozhodně tě nepřiměl to vzdát, ba naopak. Musela jsi proto vyrukovat s dalším návrhem, který by tentokrát už splňoval vše potřebné a prošel by přísnými měřítky tvého mistra. Ale ani druhý nápad tvého mistra úplně nepotěšil, byť už se tvářil spokojeněji než dříve.
Pořád to ještě není ono - dovoz všeho možného je opravdu dobrým řešením, ale pokud budeme zastupovat konkrétní firmu, tak to bude totéž jako s konkrétní osobou. Ty doklady budou směrované stále na jedno konkrétní jméno. A pokud by se za zástupce té firmy vydával náš dobroděj, tak by to pro něj nakonec skončilo špatně.
poznamenal mistr a opět vysvětlil, proč ani tenhle návrh není úplně ten nejvhodnější. Zároveň však poznamenal, že se již blížíš k řešení, které má tvůj mistr na mysli.
I s tou kontrolou je to hodně strohé. Kontrole čeho ? Koho a proč by jsme ty doklady potřebovali ? Ano, je to úplně odlišný přístup, což není na škodu, ale jinak to má značné množství stejných chyb, jako tvá úplně první odpověď.
dodal ještě tvůj mistr k tvé spíše humorné poznámce, přičemž ukázal, že celkově se k tomu dá přistupovat i z jiného náhledu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Před kosmoportem:

Mistr stále nalézal chyby v mém návrhu a inzeivně jsem přemýělela jak je vyřešit.
Ach jo tak to bychom měli vyřešené ale jak vyřešit to s tím že bude volná.
Napadla mě ještě jedna možnost jak to vylepšit co takhle, že potřebujeme volnou licenci k tomu že budeme mít různé přepravce nebo něco na ten způsob. To ej poslední věc která mě napadá kromě úplatku. I když ještě jedna věc mě napadá ale to je asi nejméně proveditelné. Můžeme říct že nás posílají Easortsovi a my jsme pouze poslíčci kteří onu volnou licenci mají vyzvednout.[/i]
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Před kosmoportem:
Po namáhavém přemýšlení se ti dostavil poslední možný nápad a se značnou mírou nejistoty jsi se rozhodla jej prezentovat. Mistr se k tvému překvapení spokojeně usmál, byť to bylo pouze na kratičký moment. Zdálo se, že od tebe čekal právě tuto odpověď.
Řekla jsi to sice poněkud zmateně, ale víceméně přesně. Budeme zastupovat kartel různých obchodníků, kteří lítají podle potřeby sem, jindy zase onam. A protože jenom sdružujeme přepravce, tak by nám licence s jednoznačným označením byla k ničemu, protože jsme de facto jenom prostředník.
osvětlil mistr svou vidinu plánu pro tuhle situaci a vrátil se mu do tváře zamyšlený a trochu unavený výraz. Ten však neznamenal skutečnou fyzickou únavu, ale únavu let, které již prožil.
Pokud bychom chtěli přistoupit z hlediska kontroly, tak bychom mohli například kontrolovat bezpečnostní opatření na těchto licencích a jejich obranu proti hacknutí. Ale tady by mohl vyvstat problém, že by si ověřovali naši totožnost, což by v porovnání s prvním případem bylo hodně složité. A také to vyžaduje podrobnější znalosti zákonů, nařízení a to především lokální platformy a samozřejmě planety jako celku.
neodpustil si tvůj mistr ještě poznámku k té případné další variantě a pomalu vykročil do vaší lodě.
Ještě než vyrazíme, tak se převléknu do něčeho, co by více odpovídalo počestnému obchodníkovi.
poznamenal mistr a na slovech počestný obchodník ti nemohl ujít jistý zkreslený dojem. Bylo také na tobě, jestli se také podrobíš změně oblečení a nebo ne, protože mistr tě k tomu nijak přímo nevybízel, byť neříkal ani opak.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Před kosmoportem:

Po takovémto mozkovém tělocviku jsem si připadala jako by mi šedé buňky mozkové měli dát výpoveď ale to nevadilo vzhledem k tomu, že mistr konečně přijal jednu z mých možností.
Haleluja, že alespoň jedna vyhovovala mistrovým představám.
Ještě jsem poslouchala jak mistr vlastně zamítl mojí druhou teorii a oznámil mi., že se půjde převléknout.
Počkejte mistře půjdu radši taky.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Před kosmoportem:
S drobným pocitem uspokojení, že alespoň jedna teorie byla víceméně přijata jsi mistrovi oznámila, že i ty sama se převlečeš, aby vaše přestrojení bylo odpovídající vaší roli. Mistr nic nenamítal a ponechal ti tedy prostor k tomu změnit svůj vzhled.

Když bylo vše dokonáno, tak na tebe již mistr čekal před vaší lodí a nevědět a nebýt jeho typicky selkathských rysů, tak bys měla potíže jej rozpoznat. Tmavě hnědé kožené kalhoty s opaskem a blasterem, černá košile a na tom tmavě hnědé sako volnějšího střihu. Dokonce jsi na něm mohla spatřit dva prsteny, každý na jedné ruce a pevné kožené boty, které se zdály být na první pohled dost drahé. Co tě překvapilo nejvíc však bylo tetování na hraně krku, jehož symboly jsi odnikud nepoznávala. Dobře jsi věděla, že tvůj mistr doopravdy žádné tetování neměl, ale tohle jsi na několikametrovou vzdálenost nedovedla odlišit od skutečného. Co tě však mohlo zajímat nejvíce, bylo umístění světelného meče, protože se ti jej nedařilo nalézt, stejně jako nic, co by prozrazovalo jeho přítomnost.
Připravena ?
zeptal se mistr, když jsi dorazila až k němu.
---------
Rád bych viděl, jak se vyžiješ do 'oblékání své postavy', jak budeš vnímat změnu vizáže tvého mistra atd. :)
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Před kosmoportem:

Jen co jsme dorazili k lodi jsem zamířila do své kajuty. Tak jsem otevřela skříň a začala procházet svoje věci.
Hmmm tak nevím jestli mi tenhle šatník moc dlouho vydrží. Asi bych to měla doplnit není to moc pestré. Samé pláště a róby nic moc hele dohle by možná šlo?
Vzala jsem tedy šaty přiložila k tělu a podívala se do malého zrcátka na stěně.
Hmm nevím žluté šatičky to by asi moc neprošlo tak další.
Dál jsem prohrábávala svoje oblečení.
Možná tohle ? S touto myšlenkou jsem vytáhla světle hnědé kalhoty s černým páskem a oranžové triko.
No tohle by možná šlo akorát by možná neuškodilo trochu odehnat pozornost od toho vršku co třeba tahle vesta ?
Vyndala jsem tedy vestu s téměř stejnou barvou jako kalhoty a oblékla.
Jo to vypadá dobře. tak co dál boty.
S touto větou jsem přešla metr ke krabici kde mám různou obuv.
Moc vysoké, nepohodlné, neladí, co třeba tyhle né ty se mi moc nelíbí ale počkat tyhle by mohli pasovat jo dobrý.
Tak co teď rukavice! to je ono.
No jo ale kam dát meč za opasek to nepůjde ale počkej možná co tamhleten kabátek jo supr teď si dám meč na záda a nic není vidět supr!
Ještě jednou sjem se podívala do zrcátka rozpustila si vlasy a uklidila nepořádek co jsem za tu chvilku udělala. hned jsem vyrazila z lodi kde jsem potkala mistra.
Docela sekáč ale meč má kdoví kde.
Tak můžem.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Kosmoport:
Na svém převlékání sis dala záležet a následkem toho všeho byl značný nepořádek, který jsi musela posléze uklidit, stejně jako čas, který zkoušení oděvů vyžádalo. Když jsi konečně vylezla převlečená ven, tak se ti zdálo, že tvůj mistr podřimoval oblečený o jednu z přistávacích vzpěr lodi. Jeho výraz bez většího zájmu by se dal dost jednoduše zaměnit s tím, který bys mohla spatřit u běžného pašeráka. Když jsi dorazila k němu, tak tě naoko překontroloval a vyrazili jste kupředu.
Ještě než tam dorazíme, tak bychom si měli rozdělit role. Po Von-Alai se už chvilku pohybuješ a město máš prozkoumané stejně jako několik obchodů. Ptám se tedy, jaké by pro nás dva mělo být vhodné rozdělení při jednání o licenci, aby se naši protějšci cítili co nejvíce jako při jednání rovného s rovným?
zeptal se tě mistr, zatímco jste vyrazili pryč z kosmoportu, tedy hned jak jste zabezpečili vaši loď. Poslední věc, kterou by jste nyní potřebovali by bylo přijít o loď, byť poškozenou.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“