Výcvik pro Disse(Naria)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Obchod s komponenty:

Od obchodníka možná i překupníka kdo ví jsem odešla ve spěchu.
Asi bych přece jenom neměla jít na vlastní pěst a zkusit to prodiskutovat s mistrem.
S těmito myšlenkami jsem se vydala zpět k hlavní promenádě hledat svého mistra, který se nejspíše vydal za mnou.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Hlavní promenáda:
Své setkání s obchodníkem s komponenty, jehož svatostánek byl zalezlý až na v té nejnehostinější části této platformy, jsi posoudila jako neúspěšné. A nenapadlo tě jiné řešení, než se vydat zpět ke svému mistrovi a hledat moudrost řešení u něj, protože ani v jednom z obchodů jsi nepořídila a kreditů se ti rozhodně nedostávalo.

Promenáda byla tentokrát o něco vylidněnější, ale že by ti to usnadnilo hledání tvého mistra, se říct nedalo. Musela jsi nakonec sáhnout k tomu, co bylo známé jako pouto mistra a padawana, byť jsi měla o tom vašem značné pochybnosti. Ponořila jsi se do Síly a snažila se vycítit, kde se nacházelo to světélko ve tmě této platformě, které bylo tvým mistrem. Zavřela jsi oči a než jsi je otevřela, tak ses přistihla jak kráčíš směrem, kde jsi vytušila mistrovu přítomnost. Jakmile jsi jej jednou zachytila, nebylo složité vyrazit tím správním směrem, prodrat se davem a zjistit, že tvůj mistr se nacházel na začátku promenády, kde z pohodlí lavičky sledoval dění okolo. Vlastně v ruce držel kus nějakého masa na klacku a pečlivě tě pozoroval, jak k němu přicházíš.
Takže se ti již povedlo vše zařídit ?
poznamenal tak sarkasticky, že by to stačilo na zničení alespoň jednoho křižníku třídy Interdictor, což rozhodně nebyla malá loď.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Hlavní promenáda:

Když jsem procházela hlavní promenádou, dav kterým jsem se se prodírala sice už nebyl tak hustý ale i tak mi to dalo zabrat.
No a teď kde začít hledat? U kosmoportu? nebo snad u toho obchodu? ale ne myslím, že najít ho přes sílu bude jistější.
Poodešla jsem tedy kousek mimo hlavní frmol, zavřela jsem oči a hledala svého mistra.
Tak kdepak jsi, u lodi ne hle tamhle něco bylo a hned jsem veděla kterým směrem de vydat.
Vyšla jsem tedy tím směrem nevšímaje si okolního davu přímo za svým cílem. Jak jsem se blížila k začátku promenády už jsem jasně cítila jak se blížím k mistrovi. Kdžy už jsem byla na dohled všimla jsem si jeho pohledu, který byl tak známý, když jsem byla malá a udělal nějaký průšvih. Jako tehdy, když jsme hráli s ostatními padawany pazaak a on mne načapal.
Jé to byl ale průšvih no a teď to asi bude stejný.
Přišla jsem tedy blíže sklopené uši a vyslechla si velice ironické pokárání.
Ne mistře nic jsem nezařídila omlouvám se jak jsem se zachovala byla jsem ještě rozrušená ale to mě neomlouvá pouze jsem zjistila, že v obou obchodech je docela draho asi by bylo potřeba zjistit co je konkrétně rozbité.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Hlavní promenáda:
Mistr pozorně sledoval, jak se mu omlouváš, ale hned se to snažíš zastřít informacemi o tom co a kde jsi dělala a zjistila. Když skončíš, tak následuje chvilka ticha, během níž tě mistr nechá stát na místě a jenom tě bedlivě pozoruje.
Těžko hledá se něco, o čem nevíš, čím je.
poznamenal jenom stroze a nyní vypadal snad ještě starší než prve. Vypadal ustaraně a vyčerpaně a snad poprvé mohl i vypadat na tolik let, kolik mu doopravdy bylo. Nakonec se však přeci jen zhluboka nadechl a vybídl tě, aby ses posadila vedle něho.
Jsi až příliš zbrklá a o věcech skoro nepřemýšlíš. Myslíš si, že se svým mládím a tím málem, co o Síle víš, zachráníš vesmír ? Jsme ve složité situaci a nyní o to více musíme pečlivě zvažovat každý náš krok, ne však příliš dlouho, nebo skončíme stejně jako náš Řád.
pronesl již vyrovnaně svým učitelským tónem a přísnost z něj doslova čišela. Věděla jsi, že tentokrát ze své trpělivosti čerpá více, než kdy jindy a na bedrech mu spočívá váha, jež by mohla být stejná jako váha těžkého křižníku.
A nyní mi popiš, kde jsi přesně byla a co jsi odtamtud zjistila, než se rozhodneme, jak budeme pokračovat dál.
oddechnul si nakonec a přešel k důvodu, proč jste tady. Plísnit tě přece jen mohl i poté, až se odsud dostanete a budete někde v relativním bezpečí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Hlavní promenáda:

Po mistrově pokárání jsem si k němu přisedla a snažila se rozpomenout na všechyn informace které sjem zjistila.
Tak čím začít asi od začátku no.
Tady v tomto obchodě na promenádě nabízel né konkrétní součástku ale odpovídající substitut prý 1000 kreditů za kus.
Po této větě jsem ukázala na onen obchod.
A potom jsem byla v druhém obchodě teda spíše smetišti tam nabízel prý celkově za 5000 kreditů ale i s montáží myslím tedy, že bychom měli zjistit co je špatně jetli snad celé chlazení nebo jenom část a pokusit se nějak vyjednávat myslím, že budeme potřebovat každý kredit.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Hlavní promenáda:
Chvilku jsi před svou odpovědí zaváhala a poté jsi se pokusila svým úhlem pohledu vylíčit vše, co jsi zhruba zažila. Z předchozího kárání jsi k mistrově zklamání žádnou výraznou reakci nepředvedla a tak už naplno soustředil na vaši aktuální situaci. Vylovil ze svého roucha datapad, zapnul ho a nastavil ho tak, abys na něj také viděla.
Tady je kompletní výsledek z diagnostiky - hovoří o více poškozeních, které rozhodně přesahují pět kusů. Jenže i kdyby to byla jedna součástka, tak aktuálně máme jen 800 kreditů, takže nyní nehraje roli celková cena, ale alternativní možnosti získání toho, co potřebujeme.
odhalil mistr svůj objev a netajil se tak tím, že chtěl loď nechat opravit kompletně, ne jenom její část. Což bylo z dlouhodobějšího hlediska očividně lepší a vhodnější řešení.
Takže, když se na to podíváš z hlediska naší situace, kde si myslíš, že budeme mít větší šanci získat komponenty ? A hlavně, kde to co potřebujeme bude lepší kvality ?
zeptal se tě mistr na tvůj názor a rozhodl se tím podporovat styl rozvoje studenta tím, že jej nutil používat vlastní hlavu a ne jen čekat na to, až mistr něco vymyslí. Byť v tvém případě měl potíže s úpplně něčím jiným.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Hlavní promenáda:

Po chvíli kdy mistr zhodnotil naší situaci a ukázal mi datapad s konkrétními vadnými součástkami.
5 Součástek no tak to moc dobré není.
Když se mě mistr zeptal na můj názor začala jsem přemýšlet nahlas.
Když si vezmu, že bychom potřebovali kvalitní součástky tak tomu by odpovídal obchod tady na promenádě ovšem pochybuji že by šli s cenou až tolik dolů co mě však napadá, že v onom ''obchodě'' u skládky by se dalo vyjednávat na snížení ceny a kdoví snad i nějakou proti službu za další slevu na ceně. Kdoví snad bychom na lodi i našli něco přebytečného co by šlo prodat a získat nějaké další kredity.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Hlavní promenáda:
Na mistrovu pobídku jsi reagovala otevřením přemýšlením nahlas. Tomu všemu mistr pozorně naslouchal a nijak tě nevyrušoval, ani ti nevskakoval do řeči. Když jsi skončila, tak nevypadal ani nijak nadšen, ale také ani nijak výrazně zklamán.
Půjdeme opravdu do toho vzdálenějšího obchodu, už proto, že tam existuje prostor pro smlouvání a další řešení. Ale také proto, že komponenty od toho obchodníka budou mít svou kvalitu, která by mohla v mnohém převýšit tu, jež bychom mohli získat od obchodníka zde na promenádě.
vyhodnotil tvou odpověď mistr Qual, aby se zvedl a svižným krokem vyrazil směrem, odkud jsi právě dorazila. Nijak se nezaobíral čekáním na to, až zareaguješ, pouze počkal s dalším výkladem do doby, než dorazíš po jeh bok.
Co blyští se, to opravdovou hodnotu mít nemusí. Co nijak nevyniká, překvapí však hbitě.
vyslovil poučku, kterou nejspíše slyšel od svého mistra, který ji mohl slyšet od toho svého. Jakmile ti nechal několik vteřin na zpracování odpovědi, tak pokračoval dál:
A teď mi pověz, jak se může takový ledabylý obchůdek udržet v chodu při takové kvalitní konkurenci, jako je tento obchod ?
V otázce jsi mohla vycítit úmyslný důraz na slovo kvalitní. Navíc byla otázka doplněna nenápadným poukázáním směrem k obchodu, do něhož si vešla jako do prvního a který jste nyní míjeli.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Hlavní promenáda:

Po mém hlasitém přemýšlení jsem si poslechla svého mistra při proslovu se zvedl ovšem byla jsem zabraná ve svých myšlenkách.
Kvalitu přece vždyť to tam bylo jak na smetišti.
Ovšem při mém přemýšlení se mistr zvedl a vyšel směrem k druhému obchodu rychle jsem se zvedla a připojila se po jeho bok. kde pokračoval ve svém výkladu.
Zajímavé rčení asi hodně staré.
Hned na to jsem si uvědomila, že mi mistr položil otázku.
Tak když si to vezmu nemůžu říct hned že tento obchod může být kvalitní, že má lepší místo a je v lepším stavu může být jen díky nějakému známemu kdežto druhý obchodník se musí snažit o každého zákazníka a nejspíše si udržuje kvalitu aby si udržel klientelu a co jsme viděla co tam prováděl za experimenty, že i mechanik je to dobrý.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Hlavní promenáda:
Tvrzení o kvalitě se ti příliš nezdálo, ale nijak jsi to nekomentovala. Obecně jsi se k tomu vyjádřila až po položení mistrovo otázky, při níž jsi se snažila být obezřetná, aby jsi nebyla mistrem nachytána. Poté, co jsi mu odpověděla, tak nastala chvilka ticha, během níž mistr nic neříkal.
Lepší místo ano, lepší stav ? To, že je vše uspořádané a přehledné, neznamená, že je to k užitku. Kvalitou spadá do průměru , což bys zjistila, kdyby ses zeptala těch, kteří tam nakupují komponenty. Naopak ten zapadlý obchod má poctivého majitele, ochotného pomoci, byť striktního v ceně. Na kreditech mu však nezáleží, jako na poctivosti obchodu.
vysvětlil mistr, co spíše chtěl slyšet a také zmínil, jak k tomu všemu došel. Z informativního tónu plynule přešel do toho učitelského, načež se nyní zastavil a podíval se ti přímo do očí.
Kdybys nespěchala jako matshi a více uvažovala jako Jedi, tak se poptáš nejprve okolo doků u těch, kteří již mají své zkušenosti.
promluvil učitelským a opět i káravým tónem, aby poté pokračoval dále ve vaší cestě. Zmínil také rybu ze svého domovského světa Manaanu, o níž je známo, že při známce sebemenšího rozruchu okamžitě bez rozmyslu vyrazí kupředu, což ji bývá také často osudné. To jste již sešli z Hlavní promenády a vešli do obytné čtvrti, tak odlišné od centra města.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Hlavní promenáda:

Jak jsem šli po hlavní promenádě a při poslechu svého mistra jsem se i zamyslela.
No jo tak možná, že je poctivější ale mohl by to dát trochu najevo a ne hned, že ostatní jsou zloději to by člověk čekal vždycky.
Z myšlenek mě vytrhlo mistrovo přerušení hovoru podívala jsem se tedy na něj a rovnou přimo do očí.
Jeho pohled je stejně ať se tváří sebezlejc uklidňující.
Hned po tom co pokračoval ve svém proslovu jsme se vydali směrem k obytné čtvrti.
Počkat makshi copak jsem nějaká ryba která zdrhá před firaxanským žralokem ?
Ano mistře je pravda asi jsem se mohla zeptat i lidí okolo ale když si vezmu jak se ke mě choval onen muž u doků a ta dívka jak jsem se jí ptala na ty chlapy v tom landspeederu byly pomalu až xenofóbní a je to opravdu až nepříjemné když si při rozhovoru připadám jak gammorean.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Rezidenční čtvrť:
Mistrovo přirovnání k jednomu pořekadlu z jeho domovského světa se tě poněkud dotkne, ale nijak se k tomu nevyjádříš. Ale své pochyby ohledně vyptávání okolo přístaviště již vyjádříš a zmíníš i krátký rozhovor s dívkou dříve na hlavní promenádě.
Okolo doků to bývá jednodušší, protože tam jsou na cizince více zvyklý, ale ta reakce dívky mě poněkud překvapuje. Jednalo se vyloženě o xeofobii, nebo to bylo trochu odlišné ? A taky nezapomeň, že též záleží na postoji s nímž se na informace ptáš, různí jedinci reagují jinak na ten stejný postoj.
odpověděl pohotově mistr, aby se zastavil a trochu se zarazil, což nakonec dospělo až k tomu, že se zastavil a podíval na tebe. Zastavil se v místě, kdy jste už obchod s komponenty mohli spatřit z dálky, ale pozornost věnoval mistr spíše tobě.
Ale o jakém landspeederu a dívce jsi mluvila ? Nejsem si jistý, že plně chápu, kam tím míříš.
zeptal se na konkrétní věc a poukázal tak na to, že nešel přímo za tebou, ale vlastní cestou a tak se s oním landspeederem ani nemusel setkat. Čemuž se ostatně ani nijak nedalo divit, když jsi předtím z doku vyrazila tryskovým tempem a navíc jsi věděla, že mistr strávil nějaký čas vyptáváním se v okolí doků.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Rezidenční čtvrť:

Hned po mém kratičkém zhodnocení mého názoru mi mistr položil další otázku bez váhání jsem odpověděla.
Tak jak jsem šla z onoho obchodu na promenádě směrem k obchodu jak jdeme tak se středem ulice se prohnali mladíci v landspeederu štěstí, že někoho nesrazily tak jsem se slušně vedle stojící dívky zeptala kdo jsou. Nejdříve se podivila, že nevím kdo jsou. Pak mě vysvětlila, že se jedná o bratry Easortsovi prý to jsou dědici největší společnosti na této platformě a patří jim polovina všeho na této platformě. Ale nejdříve odpověděla normálně ale pak když se na mě podívala začla mluvit zdráhavě a nejistě opravdu snad pomalu jako by se mě bála. A ještě se podivila, že je neznám vzhledem k důvodu, že je většina cizinců zná.
Po tomto dlouhém proslovu jsem se vydala dále za mistrem.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Rezidenční čtvrť:
Mistr pozorně naslouchal tvému převyprávění toho, co jsi předtím pouze krátce zmínila. Při vyslovení jména Easorts ti neuniklo mírné zachmuření tvého mistra, který očividně toto jméno neslyšel poprvé.
Easortsovi, o nich se mi zmínil cestovatel z vedlejšího doku a obávám se, že těm bychom se měli vyhnout. Pravidelně jim se přilétají frachťáky s neoznačeným nákladem. Bude za tím ještě něco, mám ohledně toho podivné tušení, ale pokud to bude možné, tak se tomu pokusíme vyhnout. Rozuměla jsi ?
prozradil další střípek informací, které tvůj mistr zjistil a nakonec se s dost důrazným výrazem otočil zpět k tobě. Bylo jisté, že nebudete pokračovat dál, dokud mu to nepotvrdíš.

Poté jste opět vstoupili do onoho starého obchodu, kde vás opět přivítal onen droid a stejně jako předtím i zavedl dozadu k onomu rozestavěnému stroji, pod nímž ještě stále ležel majtel obchodu. Tentokrát opět trochu nakouknul a po krátké výměně pohledů s tvým mistrem vylezl zpod stroje a opřel se o jeho bok.
Takže tentokrát budeme mluvit s panem hlavním, takže ?
pronesl notně ostřejším tónem než dříve a vypadal hodně ostražitě.
Budu přímý, 5000 kreditů je pro nás hodně, ale moudrý muž jako vy by jistě mohl slevit. Můžete si být dokonce jistý tím, že vás již dále nebudeme ... vyrušovat od práce.
pronesl tvůj mistr a během krátké pauzy se podíval na stíhač, který byl dílem majitele. Ten si tvého mistra pozorně prohlížel a tobě nevěnoval ani špatku pozornosti.
To už jsem zjistil od vaší ... žačky ? Co tedy navrhujete jako protislužbu, muži, kterého jsem tu nikdy neviděl.
přistoupil obchodník na hru tvého mistra, který tohle rozhodně nedělal poprvé. Vlastně to osvětlovalo, proč chtěl upřednostit i tohoto obchodníka, protože to rozhodně podporovalo vaši snahu být viděni, co nejméně.
Řekněme, že dovedeme vyřešit množství problémů, které by vás tady mohly stíhat.
naznačil mistr směr, kterým by vaše výpomoc mohla směřovat. Ochodník se zamyslel a tentokrát s vás oba řádně prohlédnul.
Vydržte moment ...
podotkl jen nakonec a zmizel zpět ve svém obchodě, čímž vám na chvilku poskytl prostor k tomu, aby jste se mohli případně na něčem domluvit.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Rezidenční čtvrť:

Jakmile mi mistr pověděl informace o Easortovích a zeptal se mě zda jsem rozuměla tomu, že bychom se měli vyhnout s čímkoliv s nimi spojeného odpověděla jsem.
Ano mistře, pokud to nebude nutné vyhneme se jim a cokoliv s nimi společného.
Potom jsem následovala mistra do onoho obchodu. Kde nás droid dovedl opět k majiteli.
Copak nějakej nabručenej ? Asi se ti nelíbí, že mám posilu.
potom co se domluvily s mistrem a obchodník odešel jsem se otočila na mistra.
Mistře ale co když po nás bude chtít něco nelegálního či snad jinou věc proti našemu přesvědčení ?
Scientia est poestia
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“