Výcvik pro Disse(Naria)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Výcvik pro Disse(Naria)

Příspěvek od Jordi Linx »

Orbita Katarru:
Nedávno ti bylo sedmnáct let, co jsi se narodila -sedmnáct krušných let, během nichž jsi zažila mnoho nepříjemného, stejně jako galaxie okolo tebe. Poslední měsíce však do té příjemné části rozhodně nespadaly - se svým stárnoucím selkathským mistrem jsi byla na útěku před nebezpečím. Jednalo se především o Sithy, jejichž jednotky devastovaly Republiku a někdejší pád Malaka to spíše urychlil, než naopak. Ale přesto tvůj mistr Qual udržoval minimální kontakt s některými dalšími Jedii - aniž by věděl, kde se nacházejí, stejně jako oni. A nyní, nyní se měli všichni sejít na jednom místě, aby vyřešili, co bude dál. Tvůj mistr však během cesty pocítil silný příval agonie, díky němuž se několik minut nehýbal a i ty jsi měla špatný pocit, bolestivý, palčivý. Ale až nyní, po vystoupení z hyperprostoru jste skutečně mohli vidět, co to způsobilo. Oba jste společně hleděli na Katarr, planetu, kde se měla uspořádat konkláva a kam jste letěli pozdě. Což vás nakonec uchránilo jejímu osudu - celá planeta byla mrtvá, cítili jste to v Síle, potvrzovaly to vaše senzory. Na planetě nebyl žádný živý Jedi, žádná živá miraluka, jíž kolonie Katarr je, a ani nic jiného živého.
Ne, ne ... tohle nemůže být.
povzdechl si tvůj mistr a při pohledu na něj jsi mohla vidět, jak na něj to vše s jeho stářím doléhá. Vrásky byly hlubší než obvykle, do tvarů, kdy by se možná daly zaměnit za žábry. Nálada v kokpitu rozhodně nebyla příjemná, naopak byla ponurá, tichá až mrtvolná. Řád Jedi zde utrpěl dlší velký zásah, jenž hodně ranil i tvého mistra.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Orbita Katarru:

Seděla jsem v pilotní kabině naší lodi, po boku mého mistra Quala a očekávala kdy už vstoupíme do systému Katarr. Je to pár dní co jsem se dozvěděla od Quala, že se sem musíme vydat abychom vyřešily budoucnost řádu. Když mi to řekl okamžitě jsem provedla vše co bylo potřeba abychom mohli nejlépe hned odletět. Ke Qualovi mám absolutní důvěru dalo by se říct, že mě vychoval naučil vše co umím ale co je hlavní a co naše pouto ještě více prohloubilo bylo po tom co jsme unikly z Dantooinu a unikaly před hrozbou sithů. Ale to v tomto okamžiku bylo na druhé koleji, protože jsme mířily někam kde se rozhodne o našich dalších osudech.
Jsem zvědavá co se všechno bude dít kolik tam tak může být jediů ? Nejspíše hodně když se má rozhodnout o tak důležitých věcech.
Uslyšela jsem chraplavý zvuk a když jsem otočila hlavou viděla jsem pouze jak Qual padá k zemi. Přiskočila jsem k němu s výkřikem.
Mistře Quale !
Qual ležel na zemi v mém náručí oči vzhůru a já z něj cítila ohromnou bolest, která přecházela částečně i na mě ale zároveň jsem i cítila bolest v síle.
Co se to u sitha děje ! Zaklela jsem potichu.
Než se Qual probudil loď vystoupila z hyperprostoru a tehdy jsem to ucítila naplno. Tu smrt tu prázdnotu to utrpení. Tento pocit se nedokázal vyrovnat ničemu co jsem dosavaď zažila. Tehdy se Qual probudil a společně jsme pozorovali tu zkázu.
Dlouho po poslední věte jsme stáli ticho až jsem ho porušila větou.
A co uděláme teď ?
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Orbita Katarru:
Pod pohledem vší té zkázy jsi, té nepřirozené prázdnoty jsi se zeptala svého mistra, jaký bude další cíl vaší cesty. Ale odpověď nepřišla hned, bylo to jako by byl nyní mistr Qual duchem nepřítomen. Tohle ticho trvalo minutu, dvě, tři ... až jsi si nemohla být jistá, jak dlouho takhle byl, než se nakonec pohnul.
Porozhlédneme se ... podíváme se, co tu můžeme ... zachránit.
vypravil ze sebe ztěžka a uvědomila sis, že jsi ho takhle snad ještě nikdy neviděla. Takhle skleslého, takhle poraženého ...

Loď se vydala pomalu kupředu a Katarr se vám v průzoru stále zvětšoval, jeho hory a oceány, nyní připadající neuvěřitelně temně. Vycítila jsi, jak se mistr Qual natahoval v Síle, hledal něco, co by vám prozradilo, co se tu stalo, nebo ještě lépe - někoho, kdo by tohle mohl přežít. Ale ani po chvilce usilovného soustředění neměl svou odpověď.
Cítím jenom prázdnotu a ... temnotu. To, co se tu stalo je dílem temné strany ...
povzdechl si a zmoženě se zapřel do křesla. Nic dalšího neříkal, rozhodně to pro něj byla velká rána, i proto že mnoho z těch Jedi byli jeho přáteli, i proto, že tohle Řád Jedi prakticky zničilo.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Orbita Katarru:

Při pomalém a dlouhém letu na povrch planety jsem sledovala Quala a přemýšlela.
Jak se to jen mohlo stát ? Přece tam byly ti největší jediové, kteří zůstali a navíc jich tam byla spousta jak mohl někdo zabít je i celou planetu ?.
Otočila jsem se na mistra e zeptala se.
Mistře myslíte, že tam byli všichni ?
Po této odpoědi jsem už pouze mlčela a čekala ža dorazíme na povrch.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Orbita Katarru:
Do mysli se ti vloudily otázky, které nejspíše trápily i tvého mistra, ale nahlas ses je neodvážil vyřknout. Zeptala se pouze na tu, která se v tomto momentě zdála být nejdůležitější.
Nevím, Narie, ale doufám ... ne, věřím, že ne. Věřím, že nejsme sami ...
odpověděl po chvilce tvůj mistr a znova se chopil ovládání vašeho frachťáku, by s ním na orbitě začal manévrovat a hledat souřadnice konklávy, kde se mělo setkání konat. Věděl jsi to, že proto mistr zadával souřadnice do navigačního počítače - vypadalo to tedy, že chce přistát na povrchu. Z jeho práce ho vyrušilo několik červených bodů, které se vám objevily na senzorovém monitoru.
Ale ne, ještě tu mají svoje síly ... Nario běž do střelecké věže, musíme odsud pryč a pamatuj si, co jsem ti říkal - soustředit se a snažit se vidět do místa, kde nepřítel bude. Nenech se ošálit svým zrakem !
zabědoval mistr Qual, když si uvědomil, že se vynořily stíhače patřící nepříteli. Byla jich celá letka a mířila rovnou k vám a snaha o nenavázání jakéhokoliv kontaktu byla dostatečně vypovídající.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Orbita Katarru:

Odpověď Quala mě docela uklidnila a zároveň i podpořila přece jenom sama v to doufám. Sledoval jsem displeje jak můj mistr nařizoval počítači jak a kam přistát. Když na jiném monitoru začalo něco rudě blikat.
Co to k sakru je, že by někdo další ? proběhlo mi hlavou jenže to se na monitoru objevilo teček více v přesné formaci.
A sakra! zaklela jsem a už při slovech mého mistra jsem byla napůl cesty z pilotní kabiny. když jsem se vřítila do střelecké věže a připoutala se viděla jsem jak se stíhače přibližují na dostřel.
Proč zrovna teď a zrovna tady kurňa!
Ne, ne žádnej vztek v klidu soustředit se a spoléhat na sílu
Když jsem otevřela oči cítila jsem sílu jak mnou proudí a, že se na ní mohu spoléhat tehdy jsem zamířila a začala pálit.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Orbita Katarru:
Ani jsi příliš nečekala na to, až tě mistr vybídne k tomu, aby jsi se přemístila do střelecké věže, odkud jsi mohla váš frachťák bránit. Jakmile jsi zasedla do svého místa a chopila se ovládání kanónů, tak jsi se začala spoléhat na Sílu a střílet. První dva piloti se před tebou jenom mihli a nestihla jsi patřičně reagovat, ale další nalétával zpříma a moc svou trajektorii neměnil - nebylo tedy složité se o něj postarat a přesným výstřelem z dvojhlavňového laserového kanónu jsi jej rozprášila na atomy. Z dalších čtyř přeletů se ti povedl ještě jeden částečný zásah a jinak byly přelety natolik rychlé, že se ti nedařilo včas a dobře zamířit.
Nevyužívej Sílu k tomu, aby jsi střílela, ale k tomu, aby jsi viděla - nesnaž se je zasáhnout, snaž se vidět, kam poletí ...
ozval se z palubního komlinku hlas tvého mistra, když se váš frachťák dvakrát po sobě otřásl od zásahu. Naštěstí se zdálo, že štíty frachťáku zatím držely, otázkou však bylo, jak dlouho tomu bude trvat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Orbita Katarru:

Ve střeleckém křesle mi to nikdy moc nešlo a zrovna nyní mi to moc nepomáhalo. První výstřel se mi docela povedl ale tím můj úspěch převážně skončil. Sice jsem trefila ještě jednoho ale tím to skončilo další mi prostě unikali.
Sakra jak to, že je nemůžu sestřelit přece jsem tolik cvičila a i sílu používám!
Tehdy se ozval komlink v němž mi mistr dal radu.
Děkuji mistře okamžitě to udělám.
Takže soustředit se kam poletí dobře. Přivřela jsem oči a soustředila se. Potom jsem otevřela oči dokořán a uviděla to prostě jsem viděla ty stíhače a cítila jsem, že vím kam se pohnou.
Tak to tedy zkusíme ještě jednou. a začala sjem střílet.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Orbita Katarru:
Přes svoje dle tebe nepříliš valné skóre z prvního přeletu jsi se nad sebou rozezlila a snažila se zjistit, proč se tvůj trénink ve věži příliš nezúročoval. Nakonec ses rozhodla dbát na radu tvého mistra a jít na celou věc jinak - jenže jinou formaci zaujaly i sithské stíhače. Nyní nalétávaly dva najednou, čímž ti hodně ztěžovaly pozici. Začala jsi se soustředit a vnímat jenom jeden z těch stíhačů, snažit se vidět, kam poletí, vědět, kam vystřelit. První přelet - směr jsi vystihla dobře, ale střela přišla i tak pozdě, nebylo jednoduché skloubit techniku a následně ještě reagovat. Druhý přelet však byl už lepší, zásah jednoho z dvou přelétajících, byť nebyl zničující. Otřásla se však i vaše loď, ale to už se řítila třetí dvojice. Tentokrát to jeden schytal hned dvakrát a jeho stroj pohltila oslepující exploze. Totéž se ti povedlo i u dalšího stíhače ze čtvrté vlny, jenže váš frachťák také dostával slušné zásahy a pravidelně se pod nimi otřásal.
Snaž se je teď držet od lodi, musíme odsud pryč ! Nemusíš je sestřelit, jenom je nějak držet od lodi !
ozval se z komlinku mistr a pocítila jsi, jak letíte pryč, pryč od planety a jejího temného tajemství o osudu mnoha Jedi. Sithské stíhače se za vámi okamžitě vydaly a tentokrát létaly, již tři najednou.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Orbita Katarru:

Sakra kolik jich tady vůbec je ? zaklela jsem když jsem zjistila, že moje dosavadní snažení je vlastně k ničemu a, že stíhače čím dál více dotírají.
Tak to jsem zvědavá kolik toho tenhle křáp ještě vydrží. Ještě, že jsem mu říkala vezmeme si tamtu, ale on né, že si musíme vzít tuhle létající popelnici protože stejně ji pomalu ani nevyužijeme. Ach jo a to to bylo jen pár kreditů navíc!
Pak se ozve komlink.
Tak držet je od lodi o co se tady snažím celou dobu ! Zakleje si pro sebe.
Tak co bych zkusila něco jiného, prostě do nich budu pálit jako o život než se ten křáp zvládne dosoukat na nadsvětelnou rychlost. A začala jsem pálit ještě více a urputněji.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Orbita Katarru:
Ani přes několik úspěšných zásahů jsi se necítila o moc lépe, spíše naopak s každým zásahem vašeho frachťáku tě tvé emoce pohlcovaly o něco více. Vzhledem k nové instrukci jsi spustila nepřetržitou palbu víceméně směrem kudy by mohly stíhače přiletět, což přineslo krátké vítězství. Nepřítel zrušil formaci a rozptýlil se, aby neriskoval případný náhodný zásah, což vám koupilo několik dalších vteřinek. Přesto jsi s palbou neustala, dokud se neozvalo varovné zapípání týkající se možného přehřátí kanónu. Ustanutí palby bylo přesně to, co nepřítel potřeboval k dalšímu seskupení se do útočné formace, která však byla nyní hodně roztažená a okamžitě se vydala směrem k vám. Kanón nestihl plně vychladnout a s vědomím předchozího průběhu by tatáž taktika moc úspěchu nepřinesla - stíhače se blížily zprava, zleva a jakoby zespoda - tři směry, z každého tři stíhače a ty jsi měla k dispozici pouze jeden kanón, který byl dost rozehřátý a nepřetržitá palba by tě na dobrou půl minutu připravila o možnost střelby. Situace před tebou nebyla příliš růžová ...
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Orbita Katarru:

Takže ne jenom loď i to pitomý dělo je křáp!
Tak co teď střílet jak blázen už nepomůže protože pak by se mi to zavařilo. Systematicky je odstřelovat taky moc nepomáhá vzhledem k tomu že je jich tu jak jak psů.
Co to prováděj ! křikla jsem si pro sebe a koukám jenom jak se stíhače stahují k lodi.
Počkat to by šlo tak jo zkusíme to !
S touto myšlenkou jsem se zameřila na stíhač, který se ke mě přibližoval z levé strany a s pomocí síly mu vnutila obraz, že je těsně předním loď a musí uhnout zároveň s tímto jsem začala odstřelovat toho z zprávé strany tak aby se se nemohl vyhnout jinam než doprava.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Orbita Katarru:
Současná situace nebyla zrovna růžová a rozhodla ses zkusit nějaké kreativní řešení, zatímco tvůj mistr se snažil s lodí co nejrychleji skočit někam pryč. Nakonec jsi se rozhodla zkusit si pomoci Sílou a soustředila ses na první stíhač vlevo, zatímco kanónem jsi začala ostřelovat stranu pravou. Tvoje přesnost bez používání Síly k zaměření palby notně klesla, ale tvůj úmysl na téhle straně se pod pravidelnou přerušovanou palbou povedl - soupeř musel svůj stíhač sklonit směrem do středu, dříve, než chtěl provést nálet a ovlivnil tím i stíhače uprostřed, což narušilo jejich formaci a hlavně plán náletu. Museli prudce změnit kurz a z jejich strany tedy nebezpečí pohaslo, ale tvůj úmysl v Síle se nepovedl - stíhači zleva stále pokračovali dále a již si neměla čas na to natočit tělo. Přelet tři stíhačů otřásl lodí, která pět vteřin potom přešla do hyperprostoru, čímž pro vás bitva skončila. Vše se zdálo v pořádku, jenže cesta v hyperprostoru trvala pouze krátce, necelou minutu, než se hvězdy navrátily do původního tvaru bodů. Vaše loď tedy nejspíš utrpěla vážnější poškození, než se původně zdálo.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Orbita Katarru:

Hm to se povedlo. řekla jsme si když se loď otřásla po náporu stíhačů z levé strany na, které můj trik nezabral. Tehdy jsem ucítila škubnutí a a viděla jak se hvězdy roztahují a vstupujeme do hyperprostoru . Rozepnula jsem si pásy a vydala se dolů. Už jsem byla téměř u mistra v pilotní kabině když se loď zatřásla a já při pádu zahlédla skrz výhled z lodi jak jsme se vrátily do normálního prostoru.
Au to teda nebylo moc příjemný! zaklela jsem a mnula si naraženou ruku.
Omlouvám se mistře, že jsem zklamala a dostatečně neochránila loď jak to vypadá dostaneme ještě zpátky zálohu ? skusila jsem zavtipkovat a očekávala výtku.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Mezihvězdný prostor:
Když jsi dorazila do kokpitu, která právě mistr spouštěl diagnostický program k odhalení poškození, která jste utrpěl, tak opravdu nebyl v příliš vřelé náladě. Vstoupila jsi i kvůli tomu s omluvou a snahou o lehký vtip k ulehčení situace, ale bez jakéhokoliv očividného efektu.
Zklamala ? Pokud, tak úplně v něčem jiném ... co se obrany týká, tak jsi mi dala dost času, aby jsme vyhnuli okamžitému zničení, ale ještě nejsme ze všeho venku.
odpověděl mistr Qual a s pilotním křeslem se natočil tvým směrem. Tvářil se vážně, čímž do jisté míry přebíjel onen unavený výraz, který jsi mohl spatřit u Katarru. Jakoby ho onen střet s nepřátelskými stíhači povzbudil a trochu oživil.
Než doběhne program svou diagnostiku systému, tak bych rád věděl, v čem jsi opravdu zklamala mou důvěru v tebe. A sestřeleném pouhé čtvrtiny letky, nebo kolika, to určitě nebylo.
dodal ještě mistr Qual a otočil se zpátky, aby zkontroloval diagnostiku a vyčkal si na to, co mu odpovíš. Bylo bez pochyb, že tě jistým způsobem opět zkouší.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“