Výcvik pro Disse(Naria)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Obchod s komponenty:
Swoop uprostřed obchodu ti vybavil nějaké vzpomínky, když jsi se ty sama dostala k řízení tohoto typu stroje. Nebyly pro tebe však příliš příjemné a tak jsi se jimi příliš dlouho nezabývala a rovnou se zeptala prodavače na to, co konkrétně jsi potřebovala.
Jistě, součástky tu zajisté máme nebo můžeme objednat, ale o jaký typ se jedná a co přesně potřebujete ?
zeptal se prodavač a prohlédl si tě pohledem. Po prohlédnutí sis nemohla nevšimnout, jak se očividně zvýšil zájem o tvou osobu jistou dravostí a chtíčem v jeho pohledu.
Máte loď corellianské výroby ? Z Rendili ? Fondoru ? A kdo je výrobcem vašeho motoru - Alderaan Royal Engineers, Core Galaxy Systems nebo snad CEC ?
spustil se zájmem technickou hantýrku a snažil se tě tak oslnit svými znalostmi. Zároveň položil jasné otázky, které se týkaly původu vaší lodě, který byl ale dost podivný. Věděla jsi, že výrobcem frachťáku byly Sadon Shipwrights, ale hyperpohon byl vyměněn společností ExcelStar.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Obchod s komponenty:

Poslouchala jsem prodavačův krátký proslov a pomyslela si.
Tak ty tedy takhle na mě co takhle stejnou mincí.
Naklonila jsem se a opřela o pult a sladkým hlasem odpověděla.
Ach božínku jaké součástky konkrétně to nevím na jsem se mého spolucestujícího zapoměla zeptat snad by jste mi mohl poradit.
A co ty na to věřim, že by se ti líbilo skočit se mnou někam na oběd ale to se ti nepodaří. S touto myšlenkou jsem se vzpřímila a odměřeným ténem odpověděla.
Co já vím tak loď je z výroby Sadon Shipwrights a motor ten není originální ale byl vyměněn společností ExcelStar myslíte, že to tady najdete ?
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Obchod s komponenty:
Bylo ti už z počátku jasné, kam prodavač svým tónem směřoval, tak jsi se toho rozhodla z počátku chytit předstíráním nebohé dívky. Prodavačovi se zablýsklo v očích a začal se najednou tvářit sebevědomě a vědouce.
Ale milerád vám poradím, slečno.
odpověděl bez váhání a snažil se nahodit svůdný výraz, což se mu až tolik nedařilo. To prozrazovalo, že rozhodně mezi žádné Don Juany nepatřil, byť se o to snažil. Jenomže, jakmile jsi změnila tón a předhodila mu pevná fakta, tak se tvářil, jako bys ho nechala hodinu stát v mrazu na Hothu. Ještě mu notnou chvilku trvalo, než byl schopen ze sebe něco vypravit.
Eh ... jistě něco budeme mít ... jen se podívám ... do katalogu.
odpověděl dost zbržděně a popošel o kus dál, aby si uvědomil, že potřebuje ke konzoli a znova se tedy vrátil na pozici před tebou. Chvilku v ní hledal, aby k tobě znova vzhlédnul.
Nemáme tu přesnou komponentu, ale máme odpovídající substitut, samozřejmě v odpovídající ceně od 1000 kreditů za různé součástky v závislosti na tom, co budete potřebovat.
promluvil nyní už trochu vyrovnaněji, když mu ono listování v katalogu dopřálo času k tomu, aby se srovnal z tvé rychlé změny postoje.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Obchod s komponenty:

Docela mě potěšilo jak jsem obchodníka rozhodilaa tím překazila jeho plány se mnou.
Říkáte 1000 kreditů ou taková přemrštěná cena to nejspíše budu muset jít jinam slyšela jsem, že tu je ještě jeden obchod snad tam nebudou mít tak předraženo.
S touto větou jsem se vydala směrem z obchodu jestli snad obchodník změní názor.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Obchod s komponenty:
Poté, co jsi zaslechla cenu jsi neváhala se svým odchodem, stejně jako s komentářem, kdy jsi komponenty označila opravdu za předražené.
Pochybuji, že tam seženete takto kvalitní součástky za tak kvalitní cenu.
pronesl za tebou obchodník ve snaze přesvědčit tě o kvalitě, ale to už jsi byla na půl kroku venku. Ani tento argument tě nepřesvědčil o 'výhodnosti' této koupě a byla jsi tedy rozhodnuta pokračovat dál do druhého obchodu, byť jeho prvotní popis na vzhled prodejny byl podstatně horší.

Okolo tebe se na ulici míhalo velké množství aliaňanů, většinou vkusně oblečených a ti se na tvé oblečení a vlastně tebe samotnou bzď nedívali vůbec, nebo krajně podezřele. Nejspíše tu tedy nebyly na cizince příliš zvyklí, nebo ses jim nezdálo něco jiného. Dav tu proudil víceméně spořádaně po obou stranách, takže v prostředku byl volný koridor. Jenom občas přeběhl z jedné strany koridoru na druhou, ale to bylo vždy docela rychlé. Nyní se z jedné strany koridoru vynořil landspeeder, který rychle uháněl právě volným prostorem a vezl čtveřici osob. Kromě pilota jsi mohla spatřit ozbrojence vedle něj vpředu a významně vypadající dvojici vzadu. Dvojice vysoký alaiňanů, nápadně podobných - oba delší černé vlasy, červeno-oranžový vizor zkreslující barvu jejich očí na nose a luxusní oblečení na společenskou akci. Landspeeder měl na sobě logo trojice do sebe zaklesnutých trojúhelníků se stínováním a jenom rychle projel okolo tvé pozice. Z okolí jsi mohla zaslechnout během šuškání drby typu, že 'bratři Easortsovi se zase promenádují' a podobně.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai :

Na odchodu jsem si pomyslela.
Tak, že prý kvalitnější cena to by mě zajímalo jaké je přirovnání vysoké ceny kvalitní.
Vyšla jsem tedy z obchodu a vyrazila opačným směrem než k lodi. Cestou jsem si všimla jak mě někdo ignoruje jako bych byla vzduch a jiní mě pozorovali jak kdybych byla vězeň na útěku.
Že bych snad byla nějak špinavá? Podívala sjem se na svoje oblečení a zjistila, že je úplně čisté.
Hmm asi jim jen vadí, že nejsem od nich.
Z mích myšlenek mě vyrušil křik a nadávky. Podívala jsem se se dál na ulici a uviděla landspeeder, který jel tak rychle, že nebral na chodce.
Fíha ti se s tim tedy neserou. a koukala jak mladíci na landspeederu úplně ignorují osttaní na cestě. Po chvíly co odjeli jsem se otočila na dívku která šla vedle mě, usmála a zeptala se.
Ahoj, copak to bylo za ignoranty ? Takovouhle rychlostí by mohli i někoho srazit. Mimochodem jmenuji se Naria.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Hlavní promenáda:
Rychlý průjezd landspeeder tě zaujal natolik, aby jsi se rozhodla oslovit hned vedle stojící dívku, která byla věkem o nějaký ten rok starší. Nejprve se na tebe překvapeně podívala, cože to po ní chvilku chceš, než ti věnovala trochu nechápavý výraz.
Copak ty nevíš, kdo jsou bratři Easortsovi ?
zeptala se nejdřív nevěřícně, než si našla čas si tě pořádně prohlédnout a uvědomit si, že opravdu nejsi místní. Trochu sebou trhla a mírně znejistěla, ale zůstala stát před tebou.
... eh, většinou cizinci vědí, kdo jsou bratři Easortsovi, když k nám přiletí. Jsou to dědici největší společnosti na téhle platformě. Oba už aktivně pracují ve firmě svého otce, která zde vlastní skoro polovinu věcí.
odpověděla trochu zdráhavě, jakoby nevěděla, co všechno po ní budeš chtít. Nervozita na ní byla opravdu dobře vidět a z rozhovoru s tebou nebyla příliš nadšená, byť jsi ji ničím nehrozila. Nejradši by nejspíše byla již někde pryč, ale ze slušnosti čekala, jestli nebudeš mít ještě nějaký dotaz.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Hlavní promenáda:

Dívka na mě nevěřícně koukala jako bych jí snad chtěla něco udělat.
Ne tyto bratry skutečně neznám.
Že by byly až tak známí ? Ach jo to jsem tomu dala.
Promiň mi jestli jsem tě snad nějak polekala či jestli spěcháš běž jen mě zajímalo kdo jsou jsem tu velice krátce, neplánovaná návštěva této planety. Ahoj a ještě jednou promiň za vyrušení.
S touto větou jsem se vydala dál a nechala dívku v klidu za sebou.
Ach jo, že i dívka mého věku se mě bude takhle stranit i když je pravda, že docela vybočuju ze standartu.
S těmito myšlenkami jsem se vydala směrem ke druhému obchodu se součástkami.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Hlavní promenáda:
Neznalost nejvýznamějších osob této platformy js nijak výrazně neskrývala, ale rozhodla jsi se to dívce odůvodnit. Navíc jsi připojila i drobnou omluvu za vyrušování a to na základě svých předchozích pocitů z vašeho rozhovoru. Dívka se jenom slušně uklonila a rychle vyrazila na druhou stranu, než jsi mířila ty. Celý rozhovor ti však na náladě příliš nepřidal.

Dokud jsi šla po hlavní proměnádě, tak bylo vše hezky čisté, živé a uhlazené, ale jakmile jsi vstoupila do rezidenční čtvrti, tak to vše upadalo. Barvy byly ponurejší, budovy méně vzhlédné a vše celkově budilo nepříjemný dojem. Zde jsi už trochu bloudila, cesty byly nepravdelné a žádné směrovky nebyly na dohled. I lidé zde vypadaly otrávenějí, unaveněji. Po čtvrthodině hledání jsi dorazila do nejzazšího koutu residenční čtvrti a zde stál hledaný obchod, hned vedle skládky, u níž jsi měla dojem, že věci z ní snad přepadávají z platformy dolů, na planetu. Obchod s komponenty ležel hned vedle a ... rozhodně se nedalo říci, že by se od skládky příliš lišil, byť tam byl lepší pořádek věcí. Budova obchodu byla z pevného permabetonu, ale ověnčená spoustem haraburdí a jedním velkým vykuchaným turbolaserem na střeše budovy, až ses musela divit, že se ta střecha pod ním nezbortila.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Hlavní promenáda:

Chvilku po tom co jsem se s onou dívkou mluvila jsem opustila hlavní promenádu a hned jsem si pomyslela.
Že by jim tolik záleželo na turistech ? Přece jenom tam bylo tak krásně všechno jako nové a tady mno nic moc.
Chvilku jsem šla a hledala nějakou směrovku či ukazatel kudy mám jít.
Sakra tak kudy? Tak třeba támhle.
Hned za rohem jsem narazila na skládku.
No fůj, to je smrad. řekla jsem si pro sebe a vydala se vedle k obchodu.
Tak tohle, že je obchod pche ale co aspoň to třeba budou mít za levno. ušklíbla jsem se a vydala dovnitř.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Rezidenční čtvrť:
Poněkud rapidní změna v prostředí pro tebe byla značným překvapením a nelibost nad touto novou podobou jsi nijak výrazně neskrývala. Přesto se ti to povedlo vše potlačit, když jsi našla kýžený obchod a vyrazila jsi dovnitř.

Obchod byl vevnitř úplným opakem toho, co jsi mohla vidět v tom prvním. Starý pult z nějakého dřeva, který dlouho nebyl utíraný, součástky volně poházené po celém obchodě a množství polic za pultem. Rozsah součástek tu byl různý od těch nejmenších až po nějaké exotické, které jsi vůbec nepoznávala. Z dveří, nebo spíše rámu po něčem co bývaly kdysi mechanické dveře se vynořil roztodivný droid. Typově by se nejspíš dal zařadit do série protokolárních droidů GE3, ale nemohlo ti ujít, že jeho spodní končetiny byly nejspíše z typu droidů HK, hrudní plát byl také odlišný a hlavně to vše bylo v jiné barvě. Celkově prostě budil dojem jakési skládanky. Droid došel až k tobě a zastavil se metr před tebou.
Vítej v obchodě mistra Danomina, jsem protolární droid SGE3 a zastupuji obchodní zájmy pana Danomina. Je zde nějaký způsob, jak vám mohu posloužit ?
promluvil plynulým basicem a čekal na tvou odpověď, jestli zvolil správnou řeč. Pokud by jsi s odpovědí čekala příliš dlouho, tak se dalo očekávat, že totéž zkusí pronést i v úplně odlišném jazyce.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, Rezidenční čtvrť:

Jakmile jsem vstoupila dovnitř udivilo mě jaký nepořádek tam je.
Tohle má být obchod, vždyť je to skládka pomalu.
Jak jsem šla dál všimla jsem si i droida nic neobvyklého až na to, že tento droid byl poskládán snad ze čtyř různých.
Zajímavé, asi je šikovnej, když dovede takhle poskládat šrot.
Dobrý den k věci scháním náhradní díly k chlazení hypermotoru. Loď je z výroby Sadon Shipwrights a motor vyměněn společností ExcelStar. Myslíte, že něco takového tady najdete ?
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, rezidenční čtvrť:
Pořádek věcí v tomto obchodě se ti moc nelíbil, a proto jsi se radši věnovala droidovi a jeho žádosti, v níž se ptal na to, co potřebuješ. Rychle jsi na něj vychrlila všechny informace, které jsi měla k dispozici a zdálo se, že se droid na chvilku zasekl. Pak se na tebe podíval.
Prosím, následujte mě.
vybídl tě droid a vyrazil ke dveřím, ze kterých se předtím vynořil. Neměla jsi příliš možností, takže jsi jej následovala do úzké uličky z níž jste se vynořili na jakémsi dvorku za domkem. Dvorku plném haraburdí s tou nejabsurdnější stíhačkou, kterou jsi kdy mohla vidět. Pár částí bylo z dobře známých Aureků, ale další z tobě ještě známějších Sith fighterů, něco bylo ze stíhačů typu S-100 a S-250, dohromady prostě obdobná slátanina jako ten droid. Podezřelé na tom všem bylo, že se použitelnost tohoto stroje zdála být reálná.
A právě pod touto stíhačkou ležel alain ve staré špinavé kombinéze.
Mistře, zde tato dáma shání chlazení hypermotoru pro loď z produkce Sadon Shipwrights, ale s refitem od ExcelStaru. Nemám v databázi nic odpovídajícího.
promluvil droid, ale s Danominem to nic neudělalo. Pořád chvilku ležel pod lodí a mohla jsi zaslechnout jeho hbitost s hydroklíčem.
Něco ekvivalentního bych tu asi měl ... odhadem za pět tisíc kreditů.
zahuhlal z pod lodi, ale stále tam zůstal a nezdálo se, že by hodlal v dohledné době vylézt ven.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
Příspěvky: 130
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Příspěvek od Diss »

Von-Alai, rezidenční čtvrť:

Následova jsem droida směrem dozadu na dvorek kde jsme procházelmi podél slátaniny stíhače, který neměl daleko k tomu aby ho někdo dal do šrotu.
Vypadá to, že droida i tohle dělal ten samý.
Droid mě dovedl k tomu stíhači a poukázal směrem pod stíhač kde byl onen strůjce. Potom co se droid vyblekotal a onen nejspíš majitek obchodu odpověděl jsem si pomyslela.
Taková díra sotva by tu něco našel a ještě 5 000 kreditů docela si věří.
5000 kreditů Ha! S tím se můžete jít bodnout dokonce i na hlavní promenádě mi to nabízel 10 krát levnější. Asi jsem se hold spletla naschle.
S tímto jsem se dala na odchod pokud by se prodejce snad neozval.
Scientia est poestia
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Von-Alai, Obchod s komponenty:
Celková cena ti i tentokrát přišla značně přemrštěná a neváhala jsi v tom dát to tomu obchodníkovi najevo. Jeho droid se mezitím postavil bokem a jenom přihlížel pro případ, že by jej bylo zapotřebí. Svůj souhlas jsi rozhodla vyjádřit demonstrativním odchodem, který však majitele obchodu jenom rozesmál.
Tak o tom pochybuji dámo, protože já to nabízím komplet v celku, zatímco ti vyleštěnci na promenádě vám to prodají po součástkách a natáhnou vás až na patnáct tisíc za celé chlazení. A navíc do ceny zahrnuju montáž.
dodal obchodník a popovyjel na posuvné desce zpoza upravovaného stíhače, aby se podíval tím směrem.
Ale pořád to tam můžete zkusit, třeba to bude jenom jednou konkrétní komponentou a ta jejich bude kupodivu i funkční.
dodal ještě a pobaveně se pochechtl, než se rozhodl znovu zajet pod loď. Stihl předtím ještě pokynout droidovi, že může jít zpět do krámu a majitel obchodu si pak pobaveně pohvizdoval tobě neznámou melodii a pokračoval v práci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“