Výcvik pre Isadora Gazliho (Shisco)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Dathomir, vedecká základňa

Uchopíš svoj meč a konečne sa cítiš kompletný. Pripevníš si ho na opasok a vydáš sa za svojim majstrom, doktorkou a dievčinou. Nastúpite spoločne do výťahu a zveziete sa dole. Po pár odbočkách vybehnete von, kde vidíte kompletnú spúšť, ktorú zanechal váš boj. V strede nádvoria sa majster zastaví a pozrie sa na dievča
Tak toto je asi zbohom. Pozdravuj matku.
povie jej avšak dievča zatrepe hlavou
Tam sa už nevraciam, idem s vami, chcem preč z tejto planéty.
majster prikývne a chôdzou sa vydá von zo základne smerom k lodi.

Dathomir, loď

Loď ste po dvoch hodinách hľadania našli tam kde bola, neporušená. Majster skrytým gombíkom otvorí rampu a všetci štyria nastúpite do vnútra. Tvoj majster na teba len zakričí
Naštartuj loď zatiaľ loď a nastav kurz na Coruscant. Za chvíľu som tam.
potom odkráča smerom dozadu do lodi.

_________________________________________________________
máš voľný priestor až po odlet
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Dathomir, nádvoří vědecké základny

Když jsme vyběhli ze základny na nádvoří, ve vzduchu byl cítit pach spáleného masa. Na zemi leželi mrtví žoldáci, blasterová věžička na bráně se čas od času lenivě otočila a nevšímala si nás.
Tak proto dorazil mistr tak domlácený, napadlo mne. Těla žoldáků totiž vypadala, jako by je postřílela ta věžička. Kousek od brány stále doutnal vrak vznášedla, kterým jsme přiletěli. V nakrátko posekaném trávníčku se za ním táhla brázda, již stroj po selhání repulzoru vyoral.
Mistr pohlédnul na dívku po mém boku a chystal se s ní rozloučit, ona však chtěla odletět z planety s námi.
My tě vlastně rádi vezmeme, že, mistře?
otočím se na něj a ona se usměje.
A proč vlastně chceš letět s námi? zeptal jsem se jí po chvilce chůze, ale ona se na mě jen smutně podívala a já radši dále nevyzvídal.
Třeba mi to řekne na lodi a pokud ne, vlastně je mi do toho hovno...
Sebrali mi datapad, zkonstatuji po chvíli naštvaně. Tu hudbu v něm jsem stahoval z holonetu čtyři roky!
Mistr Brakin se jen zasmál a vytáhl ze záhybů svého šedého pláště placatý předmět z černého leštěného plastu.
Jste poklad.

Dathomir, loď

Po několika hodinách bloudění džunglí jsme nalezli onen betonový plácek, na kterém parkovala naše loď a který by se s trochou představivosti dal nazvat přistávací plochou. Mistr Brakin došel blíž, odsunul kryt číselníku a vyťukal odemykací kód, načež se rampa se zaskřípěním začala otevírat. Naskákali jsme dovnitř a rampu za sebou opět zatáhli ještě předtím, než se stačila úplně otevřít.
Mistr na mne zavolal, ať nastartuju, vyletím na oběžnou dráhu a nastavím kurs na Coruscant. Slečna se posadila na místo kopilota a viděl jsem jí na očích, že těmto věcem moc nerozumí. Jen mne svýma hnědýma očima pozorovala, jak se chápu kniplu, cvakám přepínači a mačkám tlačítka. Loď se zvolna odlepila od země. Jakmile jsme byli dostatečně vysoko, zatáhl jsem za knipl a loď vystřelila šikmo k nebi. Průlet atmosférou byl sice trochu skákavý, ale nic nebezpečného to nebylo a za chvíli už se pod námi klenula zelenomodrá koule Dathomiru. Nastavil jsem hyperpohon na notoricky známé souřadnice 0:0:0. Dosud neaktivní jednotka R2 se probrala k životu, aby propočítala skok a po několika minutách jsme již zírali do modravé změti hyperprostoru...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Dathomir, loď

Dievčina vedľa teba upadne do spánku s vyčerpania a stresu, čo zažila za celý deň. Ty sa môžeš teda naplno venovať lodi. Potlačíš páčku hyperpohonu dopredu a vaša loď sa zatrasie a skočí do hyperpriestoru. Klasické modré pozadie a vy sa ženiete neuveriteľnou rýchlosťou k vašemu cieľu, ktorým je Coruscant. Majster za chvíľku za tebou príde do kokpitu a sadne do kresla
Som na teba hrdý Isador.
povie napokon a položí ti ruku na rameno, po chvíli ju dá preč a povie
Choď sa vyspať, ja sa tu o to postarám.
nenútene ťa vyprovodí z kokpitu.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Hyperprostor, loď

Stříbrný R2 zatrylkováním upozornil na dokončení výpočtu skoku a loď sebou škubnula, roztahujíc bílé tečky hvězd do modrých šmouh. Slečna schoulená v koženkovém sedadle kopilota něco ze spaní nesrozumitelně zamumlala. Zavřel jsem oči a vychutnával si tu pohodu, přemýšlejíc o tom všem, co jsem na Dathomiru zažil. Vtom se dveře do pilotní kabiny se zasyčením otevřely a dovnitř vstoupil mistr. Vstal jsem ze sedadla a pustil ho na své místo, abych zamířil do své kajuty pořádně se prospat. Ještě než jsem opustil pilotní kabinu, poohlédnul jsem se po Slečně. Vypadala spokojeně, tak jsem ji tam nechal a šel zaspat dlouhou cestu hyperprostorem.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Coruscant, orbit

Z hlbokého spánku ťa zobudí jemné zatrasenie lodi, čo značí, že ste vystúpili z hyperpriestoru. Pretrieš si rukou tvár a posadíš sa na postel. Dlhý spánok bez sna, to sa nestávalo často. Cítiš ako loď spomaľuje. Prejdeš do kokpitu a usadíš sa na svoje čestné miesto co-pilota. Dievčina sa očividne nevyskytuje v kokpite, tak sa nepokojne zahmíriš v kresle. Majster po tvojej ľavici sa len usmeje a povie
Je v poriadku, neboj sa.
potom kontaktuje riadiacu vežu v Chráme Jedi a nastaví navigáciu na hangár Chrámu.

Chrám Jedi, hangár

V celkom relatívnom pokoji pristanete v hangári. Po dosadnutí lode na duraocelovú podlahu, pocítiš jemnú úľavu a pohodu z pocitu domova. Majster vypne motory a odopne si ochranné pásy
Tak sme doma.
povie nakoniec a vychádza pomaly z kokpitu, vojde do kajuty napravo a zobúdza doktorku a dievčinu
Už sme tu.
povie im a tleskne rukami, načo sa oni preberú. Pozviechajú sa z provizórnych lehátiek a spolu všetci kráčate k nástupnej rampe, ktorá sa otvorí a vykráčate von. Na vás tam už čaká mladý padawan, twilek, ktorý sa okamžite po vašom výstupe ukloní
Majster, Rada vás okamžite príjme. Máte zobrať aj svojho padawana.
nato sa otočí na päte a odchádza preč
No dobre, takže môžme vyraziť.
povie majster a odchádza s dievčinou a doktorkou smerom von za hangára.

Chrám Jedi

Prejdete cez mnoho hál a chodieb, až sa po chvíľke dostanete k centrálnemu výťahu. Spoločne do neho nastúpite a za sekundu už sa veziete k najvyššiemu bodu Chrámu Jedi. Po pár sekundách výťah zastaví a vy sa ocitáte na recepcii. Muž za stolom na vás pozrie a usmeje sa
Majster vy máte ísť najprv.
povie a vám ukáže na kreslá napravo a naľavo. Ženy sa usadia a vy netrpezlivo čakáte čo sa bude diať ďalej. Po chvíľke do miestnosti Rady vojdú aj ženy a ty čakáš sám na recepcii.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Loď, orbita Coruscantu

Probudilo mne nadskočení. Loď sebou při výstupu z hyperprostoru tak hodila, že jsem se málem svalil z postele na zem. Po chvilce, kterou mi zabralo zorientování kde že se to vlastně nacházím, jsem se nasoukal do pláště a vykročil směrem k pilotní kabině. Kývnutím hlavy jsem pozdravil mistra a sedl si do křesla kopilota.
Kde je Slečna? napadlo mne, než jsem si uvědomil, že tady přece nebyla po celou dobu letu a že bude pravděpodobně u sebe v kajutě.
Pohled na stříbrný kotouč Coruscantu byl uklidňující, obrovské celoplanetární město hluboko pod námi se vinulo jako zářivá pavučina utkaná gigantickým pavoukem. Holoprojektor na přístrojovém panelu se se zablikáním probral k životu a zobrazil jednoho z protokolárních droidů řádu Jedi, aby nám udělil povolení k přistání v Chrámu.
Domov, povzdechnul jsem si, když jsme prolétali nad pěti majestátnými věžemi, kde jsem strávil většinu svého života, kde jsem měl přátele a svou mladou lásku, která mi byla víceméně tolerována.

Hangár, Chrám Jediů

V té části Coruscantu, ve které stál Chrám Jedi, zrovna vládla noc a na věže lesknoucí se pod reflektory desetitisíců vznášedel byl vskutku nádherný pohled. Mistr s lodí dosedl tak hladce, jako by byla součástí jeho vlastního těla. Odepnul jsem si bezpečnostní pás a zaběhnul si do kajuty pro svou značně ošoupanou koženou tašku s věcmi, kterou jsem stejně na misi neměl možnost použít. Mistr mezitím probudil obě spící krásky a jakmile se otevřela výstupní rampa, vylezli jsme z lodi ven do hangáru. Po stěnách se ve větru třepetaly vlajky s emblémy Řádu a Republiky, načež se s rachotem zasunula obrovská duraocelová vrata a vítr ustal.
Před lodí už na nás čekal twi'lekský padawan, uctivě se uklonil a sdělil nám, že nás Rada očekává. A tak jsme vyšli, nejkratší cestou k turbovýtahu do věže Rady.

Recepce ve věži Rady, Chrám Jediů

Nejprve si pozvali dovnitř mistra. Sedl jsem si na pohovku a čekal jsem. Po nějaké době se dveře otevřely a dovnitř byly pozvány i naše dvě spolucestující. Zbyl jsem tam sám, dál seděl na pohovce a čekal.
Doufám, že z toho nebude žádný průser, přemýšlel jsem, když se mi zdálo, že už to trvá nějak podezřele dlouho. Vtom se však dveře otevřely znovu a i já byl pozván do kruhového sálu, ve kterém zasedala rada Jedi. Prohrábnul jsem si vlasy a vešel jsem. Někteří mistrové byli přítomni fyzicky, jiní byli přes holonetovou konferenci promítáni do svých křesel. Poznával jsem postavy drobného mistra Yody - velmistra Řádu, mistra Windu - představeného Řádu, mistryně Yaddle, nepřehlédnutelného mistra Yaraela Poofa a mistra Plo Koona, ty ostatní jsem znal jen od pohledu. Mistr Brakin, Slečna a vědkyně stáli uprostřed vnitřního kruhu zasedacího sálu. Uklonil jsem se, přišel jsem k nim a mistr Windu si mě změřil svým pronikavým pohledem.
Doufám, že nebude žádný průser...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Chrám Jedi, miestnosť Rady Jedi

Po chvíľke ťa zavolajú do vnútra, nervózne prejdeš cez prah dverí a mínaš sa s dievčinou a doktorkou, ktoré prechádzajú na recepciu. V miestnosti spolu s najvyššími majstrami Rádu zostal už len tvoj majster. Podídeš k nemu do stredu, otočí na teba hlavu a usmeje sa, potom odstúpi k dverám. Majster Yoda sa zamrví vo svojom kresle a povie
Sám si dokázal svojho majstra zachrániť. S tvojim majstrom sme prejednali teda, že už majstra nepotrebuješ.
po svojich slovách sa Yoda postaví z kresla a zapne svoj sveteľný meč, tak isto urobia aj ostatný majstri v miestnosti
Pokľakni!
povie majster Windu, urobíš tak a po tomto nasleduje už dlhoočakávaná veta
Za rytiera rádu Jedi ťa prehlasujem!
povie Yoda a ty sa konečne môžeš postaviť.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Chrám Jedi, Místnost Rady Jedi

Stál jsem vedle mistra a vyčkával, co se bude dít dále. Mistr Windu ze mě nespouštěl pohled. Napnutý jako struna jsem pokleknul. Slečna s vědkyní už odešly. Světla v místnosti začala pomaličku hasnout, přičemž se na mě mistr Brakin podíval a tajemně se usmál. Jakmile byla světla úplně vypnuta a kruhovou místnost Rady prosvětlovaly jen modravé hologramy nepřítomných mistrů, znenadání zaplála krátká, jasně zelená čepel světelného meče. Ten světelný meč patřil mistru Yodovi. Následovala stejně krátká, ale oranžová čepel meče mistryně Yaddle, hned nato se přidala fialová záře meče mistra Windua, další oranžová mistra Plo Koona, nezvykle dlouhý modrý paprsek mistra Yaraela Poofa a další, a další, dokonce i mistrové na opačné straně holokonference je následovali. Jako poslední zabzučel těsně vedle mé hlavy zelený meč mého mistra. Jeho vrčení mi rezonovalo v hlavě a ještě více tak stupňovalo atmosféru.
Asi už je to tak, téměř neznatelně jsem se pousmál. Asi budu pasován na rytíře Jedi. Ale že bych vyloženě já sám zachránil mistra? Spíše on zahránil mne. Kdyby se šeredně domlácený neukázal dole ve sklepení, kde jsem byl připoutaný k pitevnímu stolu a neosvobodil mne, těžko bych mohl zastřelit toho šílence ve snobském patře.
Mistr Yoda vyskočil dopředu a čistým švihem světelného meče mi uťal padawanský copánek. Sebral jsem ho ze zdobené podlahy a pohlédnul na svazek svých žlutostříbrných vlasů, na konci sežehnutý velmistrovou čepelí. Poté jsem vstal.
Nebo že by to byla skromnost, tolik ceněná vlastnost Jedie? Musím se pochválit, jak jsem skromný, uštědřím si v duchu poznámku a odložím ji na později, abych se jí mohl v soukromí pořádně zasmát.
Děkuji vám, mistrové. Slavnostně slibuji, že budu dobrým Jediem, schovám s těmi slovy svůj useknutý padawanský copánek do pláště a ukloním se.
Ještě že mě napadlo vzít si druhý plášť a převlíknout si tuniku, přeci jen předstoupit před Nejvyšší Radu a nechat se jí pasovat na rytíře Jedi v tom orvaném a špinavém kusu hadru, ve kterém jsem se válel v dathomirském blátě, by bylo poněkud trapné.
Počkám, až mistrové řeknou své a svolí k mému odchodu.
Schválně, co na to řekne Tiinan, až jí skočím kolem krku a vybalím na ni, že jsem rytíř.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Chrám Jedi, Místnost Rady Jedi

Majster Yoda vypne svoj meč a rukou ti pokynie k odchodu
Môžeš odísť.
spokojne odchádzaš z miestnosti Rady Jedi smerom na svoju izbu. Prechádzaš cez známe chodby, všetko sa ti zdá nové keď si stratil svoj padawanský copík. Vojdeš do izby a sadneš si na postel, rozvalíš sa a čakáš čo sa bude diať v najbližších dňoch.



_____________________________________________________
takže toto je koniec výcviku, som rád, že mám aspoň chvíľku času ho ukončiť. Hodnotenie doplním neskôr a tak isto aj tvoju misiu.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“