Výcvik pre Isadora Gazliho (Shisco)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Dathomir, tábor v lese

Okamžik poté, co jsem pomocí Síly hodil granát dvěma zbývajícím žoldákům zpět, k mým ušním bubínkům dolehl zvuk exploze. Vzduchem se nesl pach škvařícího se masa. Odvážil jsem se vykouknout zpoza už napůl zuhelnatělého mrtvého rancora a zkontrolovat situaci, jeden z hrdlořezů byl mrtvý a z jeho pozůstatků stoupal černý kouř, který byl zřejmě zdrojem onoho pachu. Ten druhý výbuch granátu přežil, jen s trochu sežehlou zbrojí se vyklonil zpoza šedivých plastocelových beden a pozdvihnul karabinu, aby po mně znovu vypálil. To však nestihl a než na mne vůbec dokázal zamířit, zaryl se mu šíp do mezery ve spoji hrudního plátu a přilby. Uslyšel jsem zaječení a ohlédl se jeho směrem - stála tam má pohledná posila, která sice kulhala na pravou nohu a měla velkou bouli na čele, ale jinak vypadala naprosto v pořádku.
Jsem rád, že žiješ, popojdu k ní blíž, načež vytáhne malou lahvičku s nějakým zeleným práškem, nasype si ho trochu na poraněnou nohu a začne prášek roztírat do rány.
To s tvým rancorem je mi líto, pokusím se ji aspoň trochu uklidnit, neboť ztráta zvířete jí očividně přivodila větši psychickou bolest než boj fyzickou. Náhle můj znovu zrak ulpí na plastocelových bednách.
Jak bych převážel těžké bedny a ještě k tomu takové množství? pomyslím si a přejdu k oválnému předmětu překrytému plachtou ze stejného materiálu, z jakého jsou okolní stany.
No přece landspeederem!
Strhnu plachtu a mé myšlenky se potvrdí, když se pod plachtou zaskví zelené vojenské vznášedlo vybavené protipěchotním kulometem.
Co vlastně je v těch bednách? položím řečnickou otázku a pokusím se jednu z nich otevřít. Zjistím však, že to nejde a až na to si všimnu digitálního zamykacího mechanizmu na otisk dlaně. S dívčinou pomocí přitáhnu mrtvého velitele žoldáků k bedně a přiložím jeho ruku ke čtečce, čímž bednu odemknu a její víko se odsune.
Naskytl se mi pohled na přesně to samé zvíře, které jsem viděl při svém průzkumu základny pseudovědátorů. Tvora se svázanýma nohama, menšího, zřejmě ještě mládě, rozvážu a pustím ho. Po chvilce váhání zamíří úprkem do lesa. Úplně to samé udělám se všemi zbývajícími, asi devíti bednami.
Neměli tam otvory na dýchání, zkonstatuji, když některé z tvorů najdeme v bedně mrtvé.
Bastardi...
Pak jsme ještě prolezli stany, nenašli jsme v nich nic užitečného kromě dvou zásobníků do laserové pistole, kterou jsem si nechal jako provizorní zbraň do doby než získám zpět svůj světelný meč. Dále už na nic nečekáme a naskakujeme do landspeederu, který s pomocí čipu nalezeného v pozůstatcích velitele i nastartujeme.
Řídit budu já, ty si sedni ke kulometu, dám slečně pokyn, načež odletíme.

Dathomir, nádvoří "polní" základny

Hell Is Living without you! zatlačím na čtyřsměrný volant směrem nahoru od sebe, abych se vznášedlem trochu klesnul a zavyji si do zvuku rádia, kterým je kabina vznášedla vybavena. Slečna se na mne ze sedadla střelce po mém boku pobaveně podívá.
Věnuj se radši pilotování, jo? pousměje se a zkontroluje těžkou zbraň před sebou.
Možná jsou to hrdlořezové, kteří by za pár kreditů prodali vlastní babičku... trochu zpomalím a stočím volant doprava, abych stroj udržel v celkem úzké mezeře mezi vysokými stromy, načež udělám v řeči dramatickou pauzu.
...ale mají skvělý hudební vkus.
Na to se Slečna lehce zasmála a já zpozoroval, že stezka se pomalu, ale jistě rozšiřuje, zatímco stromy se snižují a rostou čím dál tím řidčeji.
Už tam asi každou chvílí musíme být, pomyslel jsem si. Vtom stromy zmizely, jako když je utne a já poznal planinu, po které jsme přicházeli od lodi k základně.
Připrav si dělo, zlato. Řekl bych, že nás čeká vřelé přivítání.
Sotva to dořeknu, z dáli se rozštěká obranná blasterová věžička a z brány vyběhne skupinka šesti vojáků.
Asi vědí, která bije. Je mi to jasné, žoldáci se po uplynutí dané doby neohlásili a...
Když Slečna zahájí palbu z protipěchotního kulometu, rádio ještě zesílím.
Hell Is Living without your Love, Ain't Nothing without you, Touch!
Všech šest vojáků pod Slečninou palbou popadá jako kuželky. Blasterová věžička však neúnavně kropila modré výboje dál. Výzbroj vznášedla pro ni nebyla žádnou hrozbou. Po chvilce manévrování mezi deštěm střel rádio umlklo a my ucítili, jak drhneme podvozkem po zemi.
Připravena nakopat pár zadků? pohlédnu na Slečnu a vytasím ukořistěnou pistoli, připraven ze vznášedla vyskočit.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Dathomir, nádvorie vedeckého táboru

Žena vedľa teba zo sedadla strelca kosí vojakov, teda žoldnierov ako na strelnici. Padajú jeden za druhým. Keď už proti vám nikto nestojí otočíš vznášadlo smerom k základni. Ste vzdialený asi 20 metrov od plotu, ktorý vás delí od hlavnej budovy, na počudovanie na hradbách nikto nestojí, čiže vcelku ľahký vstup. Je to až prekvapivo jednoduché. Nato sa ty rozhodneš efektne vyskočiť z idúceho vozidla, blaster v ruke a pripravený na skok, lenže v tom momente vás zasiahne mína alebo raketa. Počas letu, kedy sa ti nadarmo aj nespomalý čas si nie si istý čo to bolo. Zroluješ sa do klbka a dopadneš tvrdo na zem, kúsok od teba dopadne aj tvoj spolubojovník. Za vami v praskote horí váš dopravný prostriedok. Ani nevieš ako a na chvíľku upadneš do bezvedomia, začuješ kroky, otvoríš oči a pred sebou uvidíš toho starca a doktorku v doprovode asi desiatich vojakov. Načiahneš sa po blastery, ktorý ti starec vykopne z ruky
Ale, ale koho to tu máme, nie je to snáď náš mladý Jedi?
spýta sa a pozrie na ženu vedľa teba, ktorá je očividne v bezvedomí
Zobral si si na pomoc čarodejnicu? Snáď si si nemyslel, že nás dokážeš zastaviť.
zasmeje sa starec a pôvabná doktorka vedľa neho sa usmeje, je krásna ale zároveň aj diabolská
Zoberte ich do vnútra!
prikáže starec vojakom a ty pocítiš ako ti po tvári steká niečo teplé, hlavu si si udrel dosť silno a máš ju rozbitú, upadneš do bezvedomia.

Dathomir, podzemie vedeckej základne

Preberieš sa po dvoch fackách a vedre studenej vody. Pravdaže si spútaný a ruky máš za svojim chrbtom. Obzrieš sa ale nevidíš nikoho, si sám vo veľkej miestnosti, naproti tebe je pitevný stôl, ktorý si už raz videl. Otvoria sa dvere a v nich stojí známa dvojica, starec a doktorka. Pomalým krokom sa k tebe približujú, počas toho ako idú okolo stola, starec chytí do ruky skalpel a pohadzuje si ho v rytme chôdze. Pozrie sa na teba a povie
Vieš, že by mi bolo jednoduchšie ťa zabiť?
namieri skalpelom na tvoj krk a priblíži sa na vzdialenosť jedného vlasu. Stačí nepatrný pohyb a môžeš byť za pár sekúnd mŕtvy. Doktorka potichu povie
Ešte sa nám môže hodiť. Nechaj ho tak.
starec letmo otočí hlavu a odsunie skalpel
Rád by som ho vykuchal...
vetu nedokončí, keď do miestnosti vbehne žoldnier
Ten druhý unikol!
starec skloní hlavu a zahreší
Dementi! Vyhláste poplach!
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Dathomir, nádvoří vědeckého tábora

Když jsem vyskočil ze vznášedla, které se vydatného skřípání stále setrvačností sunulo podvozkem po zemi, oslnil mne záblesk a když jsem se vzpamatoval, ležel jsem na zemi obklíčený deseti muži ve stejných pseudomandalorianských zbrojích, jaké nosili žoldáci, které jsme už potkali.
Musel jsem se asi praštit do hlavy, protože svět kolem mne byl náhle rozmazaný a pohupoval se. Přes to všechno se mi podařilo nahmatat blaster a namířit jím na starce, jenž se nade mnou skláněl.
Ne, utkvěl můj pohled na Slečně ležící v bezvědomí a už jsem vyslal ze svého zmateného mozku povel ukazováčku levé ruky, aby zmáčknul spoušť. Stařec mi blaster hbitě vykopl z ruky a modrá koule, již hlaveň vyplivla, ho neškodně minula, načež mi pistole vyletěla z ruky. Vzápětí jeden z žoldáků přistoupil blíž a praštil mne pažbou zbraně do hlavy.

Dathomir, podzemí vědecké základny

Do prdele...
Otevřu oči a po chvilce přemlouvání, aby zaostřily, poznám onen sál, ve kterém jsem byl před krátkou dobou ukrytý a kde to vlastně všechno začalo. Hlava mne bolela, jako by si s ní zahrály fotbal dva týmy statných rancorů.
Do prdele! pomyslel jsem si znovu, jakmile jsem rozpoznal snad odnikud se vynořivší tváře vědátorů, kteří nás sem s mistrem povolali a jakmile jsem si uvědomil, že jsem připoutaný k jednomu z těch hnusných pitevních stolů.
Ten prokletý dědek! Co máte vlastně v plánu?
Únos rytíře Jedi je těžký zločin. Za tohle můžete klidně dostat doživotí, otočím k němu hlavu, když se přibližuje s ostrým skalpelem v ruce a zvráceným úsměvem na tváři. Seschlý stařec se v odpověď jenom uchechtne a přiloží mi ten skalpel ke krku.
Jo? A víš, že bych ti já mohl pouhou myšlenkou rozdrtit hrdlo? Sice by mě pak ostatní žoldáci zastřelili, ale mohl bych.
Po pro mě téměř nekonečné chvíli nástroj opět odtáhl a leknutím nadskočil, když do místnosti jako udýchaný hurikán vtrhl zjizvený zelený rodián a vykřikl, že ten druhý utekl.
Ten druhý? pomyslím si, když vtom mi to dojde.
Mistře, jsem tady dole ve sklepení, pokusím se o telepatický kontakt a soustředím se i na cestu sem, abych mu ukázal svou pozici.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Dathomir, podzemie vedeckej základne

Vyšleš myšlienku smerom k majstrovi, žiadna odpoveď. Starec sa ešte chvíľku nervózne prechádza, keď sa zrazu zastaví a povie
Nespúšťajte z neho oči!
otočí sa na päte a odchádza z miestnosti preč, doktorka ho však nenasleduje a zostáva s tebou v miestnosti, spolu s ďalšími dvoma vojakmi pri dverách, ktorí na teba neustále mieria puškami. Alarm neustále húka a modré svetlo miestnosti sa prelína s červenou žiarou alarmu. Po asi piatich minútach ucítiš známu prítomnosť. Dvere sa rozletia a do vnútra vbehne tvoj majster, dobitý, kríva, s tvárou rozbitou na nepoznanie. Dvaja vojaci čo boli pri dverách skončili na druhej strane miestnosti so zlomenými väzmi. Doktorke sa nič nestalo ale krčila sa od strachu pri stene. Majster dokrivká k tebe a čosi zamumle. Skúsi to ešte raz ale keď zistí, že nemôže reálne komunikovať vyšle k tebe myšlienku
Si v poriadku?
potom sa otočí ku dverám a nato pozrie na stôl, schytí starcov skalpel a prereže tvoje putá. Ukáže rukou na dvere
Mali by sme vypadnúť čím skôr.
môžeš si všimnúť, že nemá svoj sveteľný meč. Doktorka je stále s vami v miestnosti a neskúsila ani uniknúť
Ak ho chcete zastaviť, môžem vám pomôcť.
povie trasľavým hlasom žena.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Dathomir, podzemí vědecké základny

Základnou se rozeřval alarm a ačkoli mistr na mé volání nezareagoval, nijak moc mne to nezneklidnilo.
Asi je teď příliš zaneprázdněný na to, aby se soustředil na odpověď, pomyslím si, když se stařec otočí na podpatku a nervózně vyběhne z místnosti.
Srab, pousměju se a nepatrně zakroutím hlavou, což dvěma vojákům postávajícím u dveří stačilo na to, aby na mne namířili své opakovačky. Několik minut tam jen tak stáli, když vtom masivní ocelové dveře samy od sebe vyletěly z pantů a oba za nimi stojící vojáky vzaly s sebou a přimáčkly je ke zdi, čímž jim zlomily vaz.
Páni! To mi trochu připomíná agresivní vyjednávání mistra Dorny.
Dveře se žuchnutím dopadly na podlahu a poté do místnosti vkráčel, nebo přesněji řečeno se do ní dobelhal mistr Brakin. Byl šeredně domlácený a obličej měl celý od krve. Zamířil ke kolmo k zemi otočenému pitevnímu stolu, ke kterému jsem byl připoután a otevřel ústa, aby promluvil, ale hlasivky mu vypověděly poslušnost.
Ano, jsem v pořádku. Ale co vy? Vypadáte příšerně, odpovím mistrovi na telepaticky vyslaný dotaz, zda jsem v pořádku. Ten se jen pokusil o úsměv a chopil se v přihrádce položeného skalpelu, aby mne s jeho pomocí osvobodil. Když se ke mně přiblížil, uviděl jsem, že nemá u sebe ani svůj světelný meč, natož pak můj.
Děkuju, řeknu a hbitě se od stolu odlepím, načež mistr ukáže rukou na díru po dveřích.
Vcelku mne překvapilo, že ač měla ustrašené doktorka volnou cestu z místnosti, nepokusila se utéci a ještě nám třesoucím se hlasem nabídla že nám pomůže.
Co tak najednou? řeknu jí, pohlédnu na mistra, co si myslí a pohlédnu na ni zpátky.
Vypadalas, že nás chceš mrtvé. Proč bys tak najednou obrátila? chvilku počkám, abych uviděl, jak zareaguje a potom pokračuji.
Ze všeho nejdřív první pomoc mému mistrovi, pak chceme zpět naše světelné meče. Budeme je potřebovat, pokud je máme opravdu přemoct.
Jakmile domluvím, mistr mi pokyne rukou, abych ustoupil a pomocí Síly na zemi ležící dveře opět zvedne, zasadí zpět do rámu a zamkne.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Dathomir, podzemie vedeckej základne

Majster s vypätím posledných síl zasadí dvere do pántov a zamkne ich. Potom si sadne na jedno kreslo v rohu. Doktorka prebehne krížom cez miestnosť a vyberie zo skrinky pri stene batoh s prvou pomocou, vráti sa naspäť k majstrovi a začne mu ošetrovať rany. Zatiaľ čo priloží zopár bactových náplastí na majstrove rany pozrie na teba a povie
Vaše zbrane sú v kancelárii riaditeľa tohto projektu. Dostanete sa tam jedine výťahom.
nato sa ďalej venuje majstrovi, ktorý niečo zašepká
Nechoď tam sám, počkaj na mňa.
potom odsunie doktorku, ktorá dokončila ošetrovanie a snažil sa postaviť, už to bolo o čosi lepšie. Vstále vzpriamene avšak náplaste zakrývali takmer celé jeho telo.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Dathomir, podzemí vědecké základny

Vědkyně bez odpovědi na mou otázku popadne lékárničku a započne mistra Brakina ošetřovat. Očividně měla lékařské vzdělání, protože mistr po několika minutách vypadal dokonce i zpod všech těch bactových obvazů značně lépe. Tedy alespoň z jeho a očí a nosu, které jako jediné z obvazů vyčnívaly ven, byla zřetelná úleva.
O co tady vlastně jde? zeptám se vědkyně, jakmile s ošetřováním skončí.
Slyšel jsem váš rozhovor s tím plesnivcem, z dobrého úkrytu. Na čem jste chtěli vydělat balík?
Mistr se pokusil postavit a podařilo se mu to, jen jeho zjev nyní připomínal mumii.
Ještě mu dát do ruky světelný meč a žoldáčci se podělají strachy, napadne mne a pousměji se.
Ale jak se v tomto stavu vůbec dokázal dostat až sem?
Takže, co je v plánu? počkám si na odpověď na předchozí otázku a položím další.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Dathomir, podzemie vedeckej základne

Doktorka odstúpi od vstávajúceho majstra a po tvojej otázke sa reflexívne obzrie či niekto nepočúva, jej krok si nepochopil
Ehh....no viete, tieto zvieratá Kwi, majú vo svojej žlči sérum. Po našich výskumoch sme zistili, že to sérum blahodarne pôsobí na bunky v tele a má schopnosť lieku mladosti. Čiže aj po malej kvapke z vás urobí opäť mladého človeka.
dopovie trochu koktajúcim sa hlasom. Majster skloní hlavu a povie
Preboha. To ich kvôli peniazom zabíjate? Sa nečudujem, že máte problémy s čarodejnicami, keď oni tieto zvieratá nielen, že rešpektujú ale ich aj uctievajú.
nato si dochrámanou rukou prejde po náplastiach. Potom otočí svoj zrak na teba a hovorí
Musíme zastaviť toho muža, je to očividne šialenec. Aj keď nie som moc poriadku poďme tam.
otočí sa a prejde ku dvom mŕtvym vojakom, zobere obidve zbrane a jednu ti hodí
Taký nehumánny spôsob.
zamumle si tvoj majster a otvorí dvere
A vy idete s nami. Zober ju!
pokynie ti majster a vykročí do chodby smerom k turbovýťahu. Počuješ už len zasyčanie ako sa dvere výtahu otvoria
Švihom!
ozve sa spoza chodby.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Dathomir, podzemí vědecké základny

Elixír mládí? Pche! Pochybuji, že by něco takového bylo možné,
zakroutím nevěřícně hlavou, když mi pohledná doktorka osvětlila důvod odchytu těchto zvláštních zvířat.
Po jedné malé kapce? Snílek! Nebo hůř - snílek, kterému úplně přeskočilo. Nedivil bych se, kdyby ta žluč skutečně měla jakési blahodárné účinky na tkáně, ale nesmrtelnost je přehánění vymykající se přirozenému řádu věcí. Řádu Síly! Všechno, co se zrodí, musí i zemřít.
Není snad možné tu látku analyzovat a syntetizovat? Musí ji těžit z živých tvorů?
Věnuji mistrovi, i přes utržená zranění kypícímu odhodláním, tiché kývnutí hlavou, jako že rozumím. Otočím se a následuji jeho příkladu, když až překvapivě rychle vystartuje z chodby a ještě při tom stihne sebrat na zemi ležícím mrtvým strážím jejich zbraně. Karabinu jednoho vojáka si vzal sám a pistoli toho druhého mi hodil.
Luxan Penetrator, zahvízdnu si v duchu. Tuhle svini používají jen vládní agenti a námezdní lovci, vybavila se mi informace z chrámového vyučování.
Většinou ani nemá nastavení na omráčení. Totální zbraň, stejně jako světelný meč.
Chytnu za ruku doktorku, která okamžitě vyběhla za námi a tak trochu ji za sebou táhnu, aby přidala a nedělala nám brzdu. Běžíme pro mne už známou modře nasvícenou chodbou k výtahu a když opět mineme odbočku do 'skladu se živým materiálem', naskočí mi husí kůže z všech těch věcí, které jsem tam mohl spatřit, kdybych tenkrát zabořil žlutou čepel svého světelného meče do těžkých pancéřových dveří a propálil se skrz.
Do kterého podlaží? zeptám se, když doběhneme k výtahu, jehož kabina byla od mistrova sjezdu ještě dole. Zeptám se obou, mistra i vědkyně, protože každý z nich by mohl mít trochu jiný nápad na náš další postup. S mistrem byla Síla, doktorka však budovu dobře znala a mohla nás navést nejbezpečnější cestou, nebo také naopak do pasti, pokud by její náhlá změna stran nebyla tak úplně upřímná.
A co bude se Slečnou? Pomohla mi, kde bych bez ní byl? Nemůžu ji tady jen tak nechat...
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Dathomir, podzemie vedeckej základne

Vlečieš za sebou ženu ako batoh plný kameňov. Sotva za tebou stíha a na tvoju otázku odpovie
No ide o to, že s tou látkou sme sa nikdy nestretli. Nebola v žiadnych databázach, skúšali sme všetko, aj klonovať tie zvieratá ale ich žlč nemá také účinky. Nevieme si to s ničím vysvetliť. Ale ja som tu bola najatá ako biológ. Ja v tom nemám prsty. Oni totiž platia môjmu šéfovi a ten ma povedzme, že vydiera.
dopovie vysilujúcu odpoveď a vbehne s tebou a tvojim majstrom do výťahu. Sama stlačí najvyšší gombík a váš výťah sa rýchlo vyberie smerom hore. Po pár sekundách zastaví a dvere sa otvoria. Pred tebou je rovná chodba s jednými dverami
Tam to je.
povie doktorka. Majster vykročí von z výťahu a zastaví sa
Cítim odtiaľ troch ľudí.
povie a podíde k dverám. Otvorí ich a vkročí dnu.
Ale ale, koho to tu máme. Nie sú to naši Jediovia?
spýta sa tvoj úhlavný nepriateľ sediac pri stole s dutníkom v ruke. Nevedomky schytíš doktorku pod krk a namieriš jej blaster na hlavu. Starec sa začne smiať. Nato z vedľajšej miestnosti vykročí veľký chlap v brnení držiac podobne ako ty, tvoju spolubojovníčku. Mieriac jej na hlavu blasterom
Vyzerá to na patovú situáciu. Aj keď nie je to tak ako to vyzerá. Na nej mi vôbec nezáleží.
povie smerom k tebe starec.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Dathomir, vědecká základna

Jakmile výtah zastavil v nejvyšším podlaží a jeho dveře se se zasténáním otevřely, všichni tři jsme vyběhli ven na chodbu. Vypadala o poznání víc nóbl než části základny, které jsem dosud měl možnost vidět.
Ředitelské patro, pomyslel jsem si a nevěřícně koukal na drahý koberec, po kterém jsme běželi vstříc kancelářím.
Jak typické! Šílenec a ještě k tomu zazobaný snob.
Vtom se mistr zaraženě zastavil. Tak náhle, že málem uklouznul na onom drahém purpurovém koberci, který se při prudkém zabrždění shrnul. Po chvilce naslouchání v Síle zkonstatoval, že jsou poblíž tři lidé a pokračoval, tentokrát už opatrněji, v postupu chodbou.
Od té doby jsme minuli několikero dveří a když jsme našli ty správné, mistr rozrazil dveře dokořán a namířil ukořistěnou opakovací karabinou na starce sedícího v luxusním starožitném křesle a pokuřujícího z doutníku, kterým leknutím škubnul a odsypal si tím žhavý popel na svůj bílý vědecký plášť. Bez jakéhokoliv přemýšlení jsem chytnul doktorku za krk a přiložil jí Luxan ke spánku. Starcovi se jen na tváři vynořil zlomyslný výraz a ještě zlomyslněji se uchechtnul, načež znovu potáhnul z doutníku, jehož smrad mne nyní doslova bouchnul do nosu.
Najednou dovnitř vkročil jeden z žoldáků, takový, jaké jsem potkal už na cestě sem z jeskyně čarodějek. Držel Slečnu pevně pod krkem a taktéž jí držel blasterovou pistoli přiloženou k hlavě.
Vaše zbraně jsou v kanceláři ředitele tohoto projektu, vybaví se mi doktorčina slova a hbitě místností pátrám po tolik známém tónu v Síle. Po tónu, jakým zpívá úlomek krystalu Sigil v nitru mého světelného meče.
Jakmile ho najdu, stále míříc hlavní Luxanu na doktorku ho pomocí Síly aktivuji, ať je, kde je.
To by mělo způsobit dostatečný poprask, abych stihnul ustřelit tomu žoldákovi hlavu a pak si meč přitáhnul do ruky, zauvažuji a ještě předtím, než se do toho pustím, informuji mistra telepatickým impulzem o tom, co se chystám udělat.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Dathomir, vedecká základňa

Vycítiš prostredníctvom Sily svoj svetelný meč. Sústredíš sa na gombík na jeho rukoväti. Klik. Nato začuješ klasický bzučivý zvuk keď sa meč zapne avšak nevieš kde. Nevidíš nič. Snažíš sa ho privolať Silou a nič sa nedeje. Napriek tomu to ako odlákanie pozornosti pomohlo, starec sa otočí a tak isto aj žoldnier držiaci dievča pod krkom, tá jeho nepozornosť využije a vymaní sa z jeho úchopu. Stupí mu na nohu a dá mu silný lakeť do tvár. Muž trochu ustúpi. Okolo hlavy ti preletí blasterová strela a muž už s dymiacou dierou v čele klesne k zemi. Majster epicky odfúkne dym z hlavne svojej zbrane. Dievča k tebe pribehne a schová sa za tvoj chrbát. Majster podíde ku stolu a namieri na starca. Ten začudovane na neho pozrie a začne tlieskať. Majster položí svoju zbraň na stôl a povie
Ste zatknutý v mene rady Jedi!
muž sa len zasmeje a povie
Myslím, že nie!
potom vytasí spod stola malý blaster a vystrelí na majstra. Ten padne na zem s dierou v ramene. Spomalí sa ti čas, keď hlaveň blasteru starca sa otáča smerom k tebe.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Dathomir, vědecká základna

Mistr udělal nepatrné gesto, že rozumí a já se pustil do akce. Místností se rozlehlo pro světelný meč tolik typické klap-bzzzz a přesně, jak jsem očekával, k sobě hučící paprsek přitáhnul pozornost těch dvou desperátů. Toho využila Slečna, která toho žoldáka, co ji držel, tvrdě praštila loktem do obličeje a dala tak mistru Brakinovi příležitost, aby ho jednou přesně mířenou střelou z karabiny poslal pozdravit Sílu. Jakmile klesnul mrtev k zemi, přeběhla ke mně a schovala se mi za zády. Ten starý blázen nasadil trochu šílený pohled a začal tleskat rukama jako po skončení divadelního představení. V mžiku se mu v rukou vynořil maličký blaster. Neváhal a na mistra Brakina vystřelil, modrý výboj ho zasáhnul do levého ramene a ošklivě ho popálil. Čas se mi opět zpomalil a já si opět připadal jako v nějakém sportovním utkání. Decentním pohybem levé ruky odkloním Sílou jeho blaster, abych neskončil podobně jako mistr a pravou rukou s Luxanem při tom zamířím a vystřelím dvě střely mířené na břicho.
A já myslím, že jo.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Dathomir, vedecká základňa

Vystrelíš vedcovi do brucha dve diery. Ten sa ešte nakoniec usmeje a padne tvárou na stôl. Tvoj majster sa oprie o stenu a drží si pevne svoju ranu
Musíme čo najskôr vypadnúť!
povie majster napokon a pozrie sa na doktorku
Máte tu nejaké živé zvieratá? Alebo niečo, čo vás ešte drží na projekte?
spýta sa jej a zosunie sa po stene na zem. Dievčina na teba pozrie a vrhne sa ti okolo krku
Ďakujem.
zašepká a oddiali sa. Doktorka len povie
Nie, nemáme tu nič. Všetky záznamy sú uložené v hlavnom počítači.
povie a odbehne k stolu s mŕtvym dedkom, ktorého negalantne odsunie preč a posadí sa na jeho miesto. Naťuká zopár veci do počítača, z ktorého sa vysunie malý disk a ten ti podá.
To je všetko čo tu je. Ostatné už je v prevádzke na Coruscante.
majster po jej vete len prikývne a povie
No takže nás tu už nič nedrží.
doktorka kopne do veľkej truhlice, naťuká do nej heslo a vytiahne vaše meče a zbrane dathomirskej dievčiny. Podá ti tvoj meč. A krokom prejde do chodby a k výťahu.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Dathomir, vědecká základna

Promiň, dědo, ale nedal jsi mi na výběr, kývnu na starého vědátora, když z něj vyprchávají poslední zbytky života.
Mistře, jak jste na tom? věnuji pohled svému mentorovi se spáleným ramenem a přivinu k sobě Slečnu, když na mne skočila.
Vědkyně nevybíravě odstrčila mrtvolu starce z křesla a ta s plesknutím dopadla na zem. Poté si vědkyně sedla a přiložením ruky na stůl aktivovala průhlednou holografickou obrazovku, do které několikrát zabořila prst, načež mi podala kruhový holodisk. Vzal jsem si ho a zastrčil do vnitřní kapsy již značně špinavého a potrhaného pláště, kterému chyběl rukáv.
Jakmile otevře masivní truhlici zřejmě z mandalorianské oceli, bzučení stále aktivního světelného meče nabere na intenzitě a z nitra truhly se rozline žluté světlo. Vědkyně chvíli váhá, zda hučící zbraň vzít, nebo mne nechat ať si ji vezmu sám. Nakonec však odvaha zvítězila a doktorka velmi opatrně světelný meč vytáhla ven.
S tímhle radši pozor, stisknu Sílou černé aktivační tlačítko na rukojeti, načež čepel zasykne a zmizí. Pak až meč přeberu a kývnutím hlavy poděkuji.
Aby to nedopadlo jak v Jediovi Zatoichim. 'Dělej, vem mu ho, vždyť spí. Vžummmm... JAU, TY BLBČE!' Jó, při tom filmu jsme se s padawany extrémně nasmáli...
Světelný meč si nechám připravený v ruce, protože vzhledem k okolnostem ho asi za pár chvil budu potřebovat. I mistr Brakin i Slečna se chopí svých zbraní a vydají se chodbou směrem k výtahu. Následuji je a už se v duchu těším do Chrámu Jedi na dobrou večeři s Tiinan.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“