Výcvik pre LuInka:

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Coruscant, Republikové kasárne

Ano pane!
Zakřičím, když mi do ruky padne blaster. Přemístím se na dráhu pět, kam mi major ukázal a připravil jsem se na pozici.
Major naštěloval terče, které se hned na to objevily. Už už jsem chtěl zamířit a vystřelit, když v tom mi do palebný línie vstoupil kapitán.
Debil! To si nemůže vzít svojí dráhu a...
Vytáhne blaster a ozvou se pouze tři výstřely. Všechny přesně na střed.
...a fakt skvělý, budeme si hrát na kovboje. Jen si machruj s bouchačkama, já si počkám na akci, kde mně budeš prosit, abych přestal střílet a začal šaškovat s lékárničkama...
Major se mně moc nezamlouval, ale nemůžu si vybírat. Nastavil mi terče a nechal je mně. Chvilku jsem počkal, jestli opět nechce vstoupit a vystřelit. Když se ale nic nedělo, rozhodl jsem se jednat. Ostatní na mně začali hledět a čekat co dokážu.
No co, tak si zastřílíme. Na krátkou vzdálenost jsem se dycky dobře trefoval.
Stoupl jsem si na bok, napřáhl pravou ruku, ve které jsem držel zbraň. Přivřel jedno oko a zahleděl jsem se přes mířidla. Mířil jsem na střed terče. Poté jsem pomalu zmáčkl spoušť. Poté znovu. A potřetí, stejně jako major. Počkal jsem si na hodnocení...

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Coruscant, Republikové kasárne

Po tvojich výstreloch major len pochvalne pokýval hlavou
Tak strieľať vieš, to je len v tvoj prospech.
povie a vyvolá výsledky streľby na displej. Nie všetky boli priame zásahy ale chlapom to stačilo na to, aby ťa nevypískali
Takže Stafford, za 3 hodiny odlietame, choď sa spakovať a prídi sem.
povie major a kývne rukou, aby chlapi začali znova strieľať. Celou halou sa ozýva streľba a tebe zostáva urobiť len to čo ti major povedal.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Coruscant, Republikové kasárne

Jsi dobrej, Alexi!
Pochválil jsem se, když jsem zjistil že moje výsledky nebyly kdovíjak špatné. Rozhodně nebyly tak špatné, aby se mi vojáci vysmáli a to bylo důležité. Sice jsem u nich zatím neměl žádný respekt, ale alespoň vědomí, že jsem u nich nepropad mi stačilo. Na majorovi mi nezáleželo, na vojácích ale ano. S nima přeci budu trávit nejvíce času.
Major mi ale nenechal moc času poelmizovat na vztahy, protože mi ohlásil radostnou zprávu.
Odlétáme? Konečně akce!
Zajásal jsem pro sebe a vypravil ze sebe strohé:
Rozkaz, pane!
Zasalutoval jsem, otočil jsem se na patě a vydal jsem se do kasárna, kde se sbalím. A konečně sundám vycházkovou uniformu.
Takže budu potřebovat polní uniformu, nějáké to náhradní oblečení...jo ještě bych měl skočit do skladu pro nějáký ty medpaky...
Přemýšlel jsem cestou o tom, co budu potřebovat, že jsem si ani nevšiml, že už stojím před dveřmi kasárny. Otevřu je a hned se vydám ke svému lůžku, kde otevřu skříňku a do vaku hned začnu cptá vše, co potřebuju. Konečně ze sebe také svléknu vycházkovou uniformu a převléknu se do klasické, polní. Je narozdíl od té strašné formální, co jsem měl celou dobu na sobě, pohodlná. Přilbu ještě nacpu do vaku a ten si přehodím přes záda.
Vydám se hned ke dveřím. Naposled se za sebou ohlédnu než opustím kasárnu na dobro.
Tak, a teďka do skladu pro zbytek vybavení...
Cestu tam jsem znal už dobře, protože jsem tam už několikrát šel pro zásoby do nemocnice, které nám nedovezli přímo.
Sklad byl blízko a jakmile jsem vstoupil dovnitř, vyhledal jsme zodpovědnou osobu.
Zdravím...
Letmo jsem zasalutoval.
Vyrážíme do akce s Fkem z první peší, takže bych ptořeboval nějáké vybavení...medpak. Nějáké skenery, antibiotika, anestetika - Comaren a silnější Comaren. Máte tady nějákej Dipill? Nějákej Pleezer se bude dycky hodit...á...synthaplasti. Kolto-spreje, tekuté obvazy.
Na chvilku se zamyslím.
Ještě nějáké nůžky, skalpely, šití, kdyby bylo potřeba...to by mohlo být všechno. Většina, až na některé léky by mělo být základním vybavení medkitu. Nezapoměl jsem tedy na něco?
Čekal jsem na reakci.

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Coruscant, Republikové kasárne

Muž v sklade ti podá všetko čo si si vypýtal a divno na teba pozrie. Potom vypíše pár papierov a povie
Máš všetko čo by poľný medik, aj keď niečo navyše ale nebudem ťa obťažovať s vypisovačkami. Veľa šťastia!
nato sa otočí a zájde niekam medzi regále plné zásob. Nato za tebou dobehne mladý muž okolo 20 rokov, na sebe uniformu a veľký batoh na chrbte, na rukáve si mu mohol vidieť znak, ktorým sa označujú všetci medici
Ahoj ty si Alex?
spýta sa keď už je pri tebe, stále ešte vydychuje. Blaster prehodený cez rameno, upraví ho a vystrie sa do plnej výšky. Je o dobrých 10 centimetrov väčší od teba.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Coruscant, Republikové kasárne

Díky tedy...
Přeberu všechno nářadí, které mi bylo přiděleno, a skládám ho do baťohu. Snažím se to uspořádat tak, abych měl spoustu místa na všechno. Defaultně jsou lékárny velmi špatně uspořádány a z praxe jsem poznal, že je nejlepší ve všem mít vlastní pořádek.
V tom uslyším za svými zády kroky, poměrně mladého muže. První věc, které jsem si všiml byl znak na rukávu, který značil zdravotní sbor. Nesl s sebou velký baťoh - asi takový, jako byl můj.
Jo, čau, jsem Alex. Hádám že budeš další medik z Fka?
Prohlédnu si ho pořádně. Rozhodně je vyšší než já. Hádám takovách deset centimetrů.

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Coruscant, Republikové kasárne

Mladý medik si vydýchne, usmeje sa a povie
No konečne som ťa našiel. Som Dag, Dag Spice a som medik od Fka. Máme sa okamžite dostaviť na zhromaždisko, ako vidím zásoby máš, tak hop do akcie.
dopovie a rýchlou chôdzou opustí skladisko a zamieri si to priamo k republikovému prístavu kde už čaká váš križník typu Hammerhead.
Keď ti mám pravdu povedať s Fkom som bol už v pár akciách a ošetroval som minimálne. S pomedzi všetkých rôt máme vždy najmenšie straty aj keď sme vždy prvý v akcii.
povie a po pár minútovom tichu sa dostavíte do prístavu kde sa množstvo vojakov naloďuje na križníky. V tom uzreš major ako organizuje chlapov do zástupov. Zaradíte sa do zástupu a počkáte na pokyny. Po asi pol hodine stánia major zakričí
Pripravte sa na nalodenie! Pochodooooom vchod!
a celá vaša rota s ostatnými sa pomalým pochodom začala naloďovať na križník menom Vertan. Po nalodení si sa dostal do veľkej haly kde boli zhromaždené všetky jednotky. Pred ne predstúpil generál, ktorého meno si nepoznal, zobral si do ruky megafón a spustil
Vojaci, náš kurz je Onderon. Ako už viete po nedávnej bitke na onej planéte nás povolali, aby sme zasiahli, tak my ako poctiví vlastenci Republiky, zasiahneme!
dopovedal a takmer skolaboval nakoľko je už starý človek. Potom odstúpil z pódia a odišiel. Do ruky zobral mikrofón jeho poddôstojník a povedal
Rozchod vojaci! Bude to dlhý let!
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Coruscant, Republikové kasárne

Chvilku následuju kolegu medika ke shromáždišti. Cestou několikrát změním uspořádání baťohu a zásob, kterými jsem obvěšen. Jdeme k republikovém přístavu, takže je jasné, že tam na nás bude čekat nějáký dopraní prostředek. A není to jen tak ledajaká loď, je to rovnou loď třídy Hammerhead!
Při cestě mi medik začne povídat o tom, jak mají nejnižší ztráty, že ošetřuje minimálně, ale jako ostatní, nezapomene se chlubit, že sou v akci první.
Říkáš nejmenší ztráty? Já slyšel první v akci, první línie a největší ztráty z celý armády...
Podívám se na něj a dodám.
...teda alespoň tak nějak to říkal admirál Walter. A ještě říkal, že o dalšího zdravotníka major žádal...
Takže je mi jasný jak to je. Seš zahrabanej co nejdál od bojů, a ošetřuješ jenom ty, který se k tobě stihnou dobelhat přes celou línii. To se nedivím že ošetřuješ minimálně...
Škodolibě se zasměju nad svými myšlenkami, a společně s Dagem se zařadím do formace, kterou se snaží major ukočírovat. Je tam opravdu hodně vojáků a všichni se cpou do lodí.
Všichni jsme jako jeden muž nastoupili na hammerhead pojmenovaný Vertan a seřadili jsme se v hale. Před nás přestoupil generál a začal mluvit. Nikdy jsem ho neviděl a dokonce jsem si ani nevybavoval jeho jméno, zacož jsem se trochu styděl. Jako člen armády bych měl znát jména v nejvyšším velení.
Měl krátký proslov, který byl opravdu stručný a jeho informační hodnota byla nulová. Pak málem zkolaboval.
Cože?? To mu musí bejt přes dvě stě let, když zkolabuje z takovýho krátkýho monologu, ne?
Odstoupil z podia a nějáký poddůstojník si vzal jeho mikrofon. Jeho proslov byl ještě kratší, přestože nás varoval o délce. Pak jsme měli rozchod. V tu chvíli jsem nevěděl co přesně dělat. Proto jsem se rozhodl držet Daga, zdravotníka, kterého jsem potkal ve skladě.
Tak co teď?
Snažil jsem se přeřvat hluk ostatních povídajících si vojáků, co byly kolem nás.

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Vertan, hala

Dag na teba pozrie s neprítomným pohľadom a odpovie ti
No myslím, že by sme sa mali ísť ubytovať. Počul som, že sa pripravuje nejaké utužovanie kolektívu v spoločenskej miestnosti.
pridá zvláštny dôraz na slovo utužovanie a potom na teba kývne, aby si ho nasledoval. Prechádzate cez rôzne chodby, až k výťahu do ktorého nastúpite asi s dvadsiatkou ďalších vojakov. Dag na teba pozrie a hovorí
S týmto križníkom, lietame stále, už to tu poznám ako vlastné boty.
po chvíľke výťah zastaví a vy sa ocitnete v ďalšej chodbe. Dag ťa vedie ďalej a ďalej keď napokon dorazíte do ubytovní. Dag zhodí s chrbta ťažký batoh a naprace ho silou mocou do skrinky, nato sa vyhupne hore na posteľ a vraví
Urob si pohodlie za chvíľu vyrážame za ostatnými.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Vertan, hala

Kývám na Dagovy proslovy a společně jdeme až do výtahu, kam se k nám namačká dalších dvacet vojáků.
Jo, na konci tohohle letu už ho budu taky dobře znát.
Stojím ve výtahu a čekám až dojedu do cílového patra, kde ale s Dagem jdeme další dlouhou chodbou. Už mně začínají bolet celkem záda, jak na nich celou dobu nosím.
Uff, už aby jsme byli na místě, necítím ruce.
Shodim všechny svá zavazadla na zem a postupně je narovnám do skříňky. Jen se posuměju když shlédnu, jak to dovnitř Dag rve. Já dávám přednost jemnější práci.
Jak se můj kolega vyhoupne na postel, zvednu k němu hlavu. Já sám si radši ustelu dole.
Dobře, chvilka oddechu mi neuškodí, z toho neustýlýho chození a tahání zásob mně bolí záda.
Natáhnu se a konečně, po dlouhé době, se uvolním. Cítím jak se každý sval v mém těle napíná a hned na to uvloňuje.
Ach, paráda... ani se mi nechce utužovat nějáký kolektiv, nejraději bych zůstal tady a...
...a ležel, spal, odpočíval. Cokoliv!
Až Dag "zavelí", že by jsme měli jít za ostatními, zvednu se a budu ho následovat do společenské místnosti.

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Vertan, kajuty

Po chvíľke ležania upadneš do hlbokého spánku z ktorého ťa prebudí šťuchanie do pleca
Vstávaj!
po otvorení očí a ukľudnení sa zistíš, že to je Dag. Podá ti ruku a zdvihne ťa z postele
Poďme, ostatný už čakajú.
zavelí Dag a vybehne na chodbu. Po pár metroch sa dostanete do veľkej haly, ktorá je naprataná vojakmi rôznych hodností, pár hláv sa otočí a zakričí na pozdrav. Popredierate sa pomedzi dav až ku baru, kde spoznáš toho svalovca s ťažkou opakovačkou. Len sa otočí a usmeje sa
Nováčik! Nováčik!
začne vyhukovať, nato sa k nemu pridá celá miestnosť. Barman len prikývne a zohne sa pre obrovský pohár, ktorý naplní doplna rôznym alkohol, tzv. smrteľná kombinácia
A do dna!
potľapká ťa po chrbte obrovská ruka chlapa.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Vertan, kajuty

Medííík!
Řvu a držím si střelnou ránu v břiše. Hned se ke mně jeden rozběhne a začne do mně strkat.
Vstávej, vstávej!
Křičí ale já nemůžu. Snažím se postavit na nohy, ale mé tělo mně neposlouchá.
Vstávej!
Najednou vylítnu na horu. Před sebou vidím Daga. Stále jsem ještě zmaten. Mám otevřený oči, stále ale vidím ten zasněžený kus země, na kterém jsem ještě před chvilkou, ve snu, ležel. Trvá mi pěknou chvilku, než se vzpomatuju a zareaguju na Daga, který mi oznamuje, že ostatní jsou už připravení.
Eh, jo, deme...
Odpovím, ještě sekundu sedím na posteli, abych se pak razantně zvedl, vyskočil z postele a trochu se upravil. Vyběhneme na chodbu a společenská místnost je hned vedle. Všude okolo nás různé hodnosti, obličeje a postavy, uniformy ale všechny stejné. V dálce vidím u baru starého známého, vojáka, kterýho jsme z celýho Fka poznal poprvé. Společně s Dagem se k němu "probijeme". Hned si nás všimne a začkne křičet na všechny strany o nováčkovi. A to se k němu ještě přidá zbytek místnosti. Není snad jediného vojáka, který by nekřičel, který by se nepřidal k svalounovi. Barman to pochopil a začal míchat zázračný elixír. A já pochopil, co bude následovat. Hrůzná kombinace alkoholů mně nenaplňovala optimismem. Byl sem zvyklý na různé oslavy, a Síla dej, vydržel sem dost, ale nikdy sem to nemíchal víc, než bylo potřeba.
Pocítil jsem obrovskou ruku na mých zádech a povel "Do dna", kterému nešlo odolat. Začal jsem burcovat dav. Nechtěl sem být jen tak ticho.
Jó!
Zvedl jsem nadměrnou nádobu nad hlavu.
Na smrt!!
Nadechl jsem se a přiložil si okraj k ústum. Nemohl jsem o tom přemýšlet, ani si tekutiny čuchat. To by mně odradilo hned. Místo toho jsem do sebe začal nalejvat tenhle dryák. Snažil jsem se ho do sebe dostat celý!

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Vertan, spoločenská miestnosť

Exneš tvoj mix smrti, najskôr sa ti nezdá nič divné ale po asi desiatich sekundách sa ti zatočí hlava a neubrániš sa spadnutiu na chrbát. Z davu sa ozve smiech a silná ruka ťa už chytá za rameno a ťahá ťa opäť na nohy, pomedzi smiech ti chlap povie
Klasika, takto dopadne každý.
potom ťa posunie smerom k baru, kde stojí Dag, ten sa na teba so smiechom pozrie a hovorí
No, takže mal by som ťa zoznámiť s chlapmi.
po týchto slovách vyskočí na barový pult a zakričí
Tichoo! Tichooo!
keď dav utíchne, vytiahne ťa na pult za ním a ukáže rukou na teba
Toto je Alex, nový medik našej jednotky!
dav len vykríkne nezrozumiteľné slová a potom niekto zo zadu zakričí
Preslooov!
a k nemu sa pridá skoro celá miestnosť.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Vertan, spoločenská miestnosť

Au, buzeranti, kdo se asi bude smát naposled, až vás budu ošetřovat, hmm?
Naštěstí jsem ale vrácen zpět na nohy chrabrou rukou vojáka, který se mi rozhodl, samozřejmě se smíchem jak ostatní, pomoci. Sám bych to asi nedokázal a právě jsem si vytvořil předsevzetí na celej život - nepít takový mixy!
To už se ale opět iniciativy ujme Dag, který se rozhodně, že je čas mně pořádně seznámit - a né mně opíjet, což mu přijde asi hrozně vtipný.
Lehce sem stiskl ruku v pěst. V tu chvíli mně ale Dag vytáhl nahoru. No, spíše mně chytil, táhnul nahoru a na bar jsem musel vyskočit sám. Zas to nebyl takový silák, aby mně vytáhl a spíš by mně rozerval uniformu než dostal nahoru.
Standartně mně představí a já už si pomalu myslím, že je konec. Vojáci jsou ale jiného názoru a jejich skandování o proslov mně obrací v realitu.
Lehce jsem si odkašlal a pomalu si připravoval i řeč, která byla nyní nutným zlem.
Takže, nejsem moc na proslovy a taky ještě pod vlivem vašeho elixíru, budu tedy stručný...
Začal jsem abych mohl co nejrychleji skončit.
Jak už řekl tady kolega, budu vám dělat medika. Budu se snažit, aby vám zůstali vnitřnosti v břiše a aby jste před bitvou neumřeli na rýmu. Možná si někteří z vás myslí, jaká je to zbytečná specializace, ale věřte že jsem důležitější než tady vojín Opakovačka. A i když se zatím neznáme, až budete krvácet v poli, poznám vás líp než vás kdy znala vaše matka - protože teprve před smrtí ukážeme, kým opravdu jsme...
Dopovím trochu pomalu a vážně, načež seskočím z pultu obouma nohama přímo na zem.
Nemusíte mně mít rádi. Na konci vám bude stejně jedno kdo vás vytáhne z pekla a vrátí na nohy...jdu si trochu odpočinout, ten dryák mně vysílil.
Chci odejít do pokoje, lehnout na postel a odpočívat - případně spát.

Uživatelský avatar
Jazen
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 710
Registrován: 14.12.2009 21:52:36
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jazen »

Vertan, spoločenská miestnosť

Odídeš počas nepríjemného ticha z miestnosti a zanechávaš za sebou len tváre tvojich budúcich spolubojovníkov, ktorý sa po tvojich slovách nezmohli na slovo ani žiadnu reakciu. Po pár minútach vojdeš do spoločnej kajuty a vrhneš sebou na postel, kde hneď omdlieš do hlbokého spánku. Sníva sa ti sen, ktorý ti je niečim známy. Bežíš po plání, okolo teba zúri bitka, zakopávaš o mŕtve telá a potom pocítiš pálenie v hrudi, s reflexom padáš na kolená a pozrieš sa na svoju hruď ktorá je prestrelená blasterom. Pribieha k tebe postava, ktorá je ale rozmazaná a tvoje oči sa zatvárajú. Nato sa prebudíš, vedľa teba stojí Dag a skúmavo na teba pozrie
Celú noc si kričal zo sna a trepal so sebou ako keby ti púšťajú do tela prúd elektriny.
dopovie a tebe po nose stečie kvapka potu. Potom si uvedomíš, že si celý prepotený.
Sprchy sú tam.
ukáže Dag na dvere naľavo v miestnosti.
„Vždy dva mají být; ne více, ne méně. Jeden aby moc ztělesňoval, druhý aby po ní toužil."

- Darth Bane, Temný pán ze Sithu

Uživatelský avatar
LuInk
Kadet
Kadet
Příspěvky: 98
Registrován: 25.6.2010 19:47:17

Příspěvek od LuInk »

Vertan, pokoj.

Všichni zmlknou a já mám volnou cestu ven. Nečekal jsem jinou reakci - vlastně čekal. Čekal jsem trochu bitku.
Nejdřív řvou, že není slyšet vlastního slova a teďka drží huby. Kde je potlesk, frajeři?
Pomalu otevřu dveře do své kajuty a namířím si to k posteli. Netrvá mi to moc dlouho a pod vlivem směsí alkoholů ihned odpadnu.

Musím si pospíšit, nebo to nestihnu! Ještě kousek...ještě padesát metrů. Stačí když se budu držet při zemi a... sakra, málem sem to dostal, nesmím moc vystrkávat hlavu nahoru! Mrtvá těla, strašný pohled. Chci být už odtuď pryč. Co nejdál. Pálivá rána. Je mi jasné co to je. Nemůžu být postřelený! Já ne! Musím se podívat...mám propálenou hruď, už nemůžu pokračovat, počkám na pomoc. Už se blíží! Natáhnu k ní ruku! Už nemám s...síly, neudržím otevřené oči, jen si na chvilku... na chvilku zdřímnu...

Jako by neuběhla ani sekunda, probudím se a hledím na Daga, který stojí vedle mně. I když nejsem zmatený, snahou zrekapitulovat si sen nezaregistruju ani jedno z Dagových slov. Instinktivně setřu pot z obličeje, který mně provokativně šimrá. Moc si tím ale nepomohu, protože stejně jak můj obličej, jsem zpocený celý.
Eh, jo...
Odpovím monotonně aniž bych na Daga vůbec pohlédl. Podívám se směrem, kterým ukazuje jeho ruka a stále ještě trochu zpomaleně se zvednu. Lehce se mi zatočí hlava, když stoupnu na nohy. Chvilku se přidržím postele a potom vytáhnu své hygienické potřeby. Odeberu se do sprch, kde se opřu o jednu z ledových stěn. Ucuknu, ale jen lehce, hned se opřu zpět. Pustím na sebe vodu, užívám si kapek, narážejících do mého těla, smývající ze mně všechno napětí, které jsem skrýval. Alkoholovou směs, oba sny... všechno ze mně spadlo jak batoh po dlouhém pochodu - těžce a rychle. Letmo jsem se omyl, abych nebyl cítit potem a vydal jsem se zpět na lůžko. Snažil jsem se pomalu a potichu lehnout, přesto jsem ještě nedokázal ovládat rovnováhu tak dobře, a nakonec jsem na postel stejně spadnul jako balvan. Přetáhl jsem přes sebe deku a snažil jsem se, osvěžený sprchou, usnout.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“