Žádná legrace - výcvik pro Rehma Kalefa (joemandel)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Žádná legrace - výcvik pro Rehma Kalefa (joemandel)

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi, hlavní sál

Ceremonie právě skončila.

Z Quinlana Vose se tímto stal mistr Jedi a všichni jeho souputníci z řádu Jedi mu gratulovali, ovšem každý po svém. Takže zatímco od mistra Windua si vyslechl střídmá slova o úctě a pokoře ke svému poslání, mladší kolegové mu s nadšením plácali po ramenou a potřásali rukama...

Ty a Rogash Lei jste stáli opodál v hloučku padawanů, kteří se přišli podívat na tu slávu. Jakožto starší studenti Řádu jste již měli přístup na tyto přijímací ceremoniály a proto jste si nehodlali nechat ujít jmenování svých předchůdců rytíři a mistry.

"Taky jednou budu mistr Jedi, to si piš!" pošeptal Ti Rogash a dloubl Tě přitom do boku. Rogash Lei byl patnáctiletý klučina, na svůj věk poměrně svalnaté postavy, snědé pleti a černých očí. Svoje dlouhé vlasy, padající až na záda, měl vždy svázané do úhledného copu a ani dnešek nebyl v tomto směru vyjímkou. S napětím sledoval, kterak jeho blízký přítel a krajan z planety Kiffu Quinlan Vos přijímal poctu nejvyšší - titul mistra Jedi.
___________________________________
Takže začněme! Nevím, zda jsi v hraní nějak zkušenější, ale aby byl pořádek: Začni myšlenkami své postavy, navazuj na předchozí příspěvek, můžeš zmínit i vzpomínky na minulost. Základem je nehrát za jiné charaktery, posunout děj o něco kupředu a užívat si hraní :D
Naposledy upravil(a) East.Wood dne 06.7.2010 17:19:19, celkem upraveno 1 x.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádná legrace - výcvik pro Rehma Kalefa (joemandel)

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi, hlavní sál


Sledujem, že by som raz mohol byť na tamtom mieste, ako majster Voss. Pôsobí dosť sebavedome. Minulý mesiac bol pre mňa strašný. Mňa obviňujú z toho, že sa majster Nimbus priklonil k Temnej strane. Nie, nie a ešte raz nie! Neverím tomu, že by sa z majstra Nimbusa stal temný jedi. Veď bol vždy taký neoblomný a sebaistý. Hoci som mal v poslednom čase pocit, že ho niečo trápi. Ale vždy mi vravel: "Pamätaj na kódex padawan!". Možno to bolo tým, že ľud Rylothu trpel a každý jedi občas podľahne emóciám. Je pre mňa ťažké zabudnúť na neho. Nezabudnem na ten deň, keď mi daroval kryštáľ do svetelného meča. Povedal mi, že je z jaskyne na Dantooine. Rogash mi vravel, že mám to ale šťastie. Ale čo je to za šťastie? Bez majstra? Mám azda na neho zabudnúť? Po všetkých tých rokoch? Tento chrám mi pripomína, že som často aj s majstrom meditoval pri jednom z okien a on mi vždy dal po rukách, keď som sa chcel čo i len poškriabať za nosom. Spomienky ma brzdia, ale ak mám byť jedi, musím na to zabudnúť, a posunúť sa ďalej.

Stál som tam aj s Rogashom a spolu sme sa dívali na tú slávu, kedy sa Quinlan Voss stal majstrom. Bol som príliš unesený všetkou tou pompéznosťou na to, aby som vnímal okolie. Bola tam všetka smotánka z z Najvyššej rady vrátane majstra Yodu a Windua. Želal som si byť ako oni. Chcel som byť taký múdry a silný a pritom nepodľahnúť lákavej Temnej strane. V tom ma oslovil Rogash Lei.
"No...možno."
Odvetil som mu potmehútsky. S Rogashom sa poznáme už dávno. Bola s ním dobrá reč, hoci bol o dva roky mladší. A je aj celkom dobrý bojovník.
"Ale to ja skôr porazím majstra Windua."
Dodal som s úškrnom (úšklebkom). Hovorím si, máť sen je síce pekné, ale kódex nás viaže. Spája nás a zároveň oddeľuje od iných. Zobral som to ako svoj osud už dávno keď som stretol majstra Nimbusa.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi, hlavní sál

Rogash Ti opětoval škleb ve tváři a s nadšení hodlal dokončit sledování celého procesu jmenování mistrem Jedi.

Když celé to hemžení skončilo, v tichosti se většina osob začala vracet ke svým povinnostem, ovšem hloučky rytířů a jejich mistrů tu a tam ještě zůstávaly a Jediové debatovali buďto o novém mistru mezi sebou anebo o dalších záležitostech spojených třeba s problémy s Republikou. Poslední dobou se zdálo, že řád Jedi je stále více a více zatahován do děje v senátu a nejvyšší kancléř Valorum stále častěji žádal nejvyššího mistra Yodu o pomoc s řešením mnoha situací na Coruscantu i mimo něj.

Když se roztrhala i skupina padawanů, v níž jste po celou dobu ceremoniálu postávali i vy dva s Rogashem, kývnul tmavovlasý student na Tebe omluvným gestem a spěchal popřát svému příteli Quinlanovi.
Ten jej přijal s vlídným úsměvem a bylo vidět, že si mají co říci.

Znenadání Ti někdo ťukl čímsi jemně zezadu do holeně a promluvil k Tobě nezaměnitelným hlasem: "Slávu mistra Vose vychutnat Tys přišel, hmm?"
Nemohl to být nikdo jiný, než velmistr řádu Jedi.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi, hlavní sál

Tak a je po tom. Väčšina jediov sa už rozpŕchla za svojimi povinnosťami. Ja som tam ešte chvíľu aj s Rogashom postál. Veď kto by si nechal újsť takú parádu? Ja určite nie a Rogash už vôbec. Navyše je to jeho krajan. Kto by nebol hrdý. Potom sa Rogash vybral za Vosom.
Len si choď.
Pomyslel som si. Ako som tam tak stál, zozadu do mňa štuchol sám majster Yoda. Bol najmúdrejší z majstrov. Jeho vedomosti o Sile sú viac než úžasné.
"Som len jeden z mnohých, ktorí tu stoja. Čiže asi máte pravdu. Ale veď je tu každý. A navyše, majster Vos si to iste zaslúží."
Odpovedal som mu.
Čo asi odo mňa chce? Prečo oslovil práve mňa?
____________
Quinlan Vos - pro příště... ;)
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi, hlavní sál

Mistr Yoda se zachichotal svým typickým smíchem, jemně poklepal hůlkou na podlahu a promluvil: "Rogash Lei a Ty dobrými padawany jste, i mistr Nimbus toto říkal. Ale kdo z vás skutečně následovat příkladu mistra Vose může? Co myslíš si, hmm?" promlouval Yoda a aniž by se otočil, pokynul dvojici, která za jeho zády přišla - Rogash s mistrem Quinlanem. Ten bez jakéhokoliv upozorňování na sebe samotného sklonil svou hlavu a Rogash následoval jeho příkladu.

Mistr Yoda se teprve teď otočil a promluvil k čerstvému mistru Jedi: "Zde padawan Kalef velmi ctižádostivý jest, mistře Vosi. Nemilá věc jej však potkala, on o svého mistra přišel..." mluvil velmistr, zatímco Quinlan Vos mlčky poslouchal a za ním stojící Rogash jen zvědavě pokukoval po Tobě.

Yoda nakonec zvedl svůj zrak ke kiffarskému Jedii a pronesl: "Ty mnoho moudrých rad dát mu můžeš, mistře Quinlane!" a jako by tím nakousl onen problém s Tvým mistrem, kterého jsi zkrátka nyní neměl a mohl jsi tedy využít pomoci od jiných mistrů. Lépe řečeno, měl bys, aby Tvůj výcvik nezahálel a mistr Yoda Ti to dával zcela jasně najevo...

Quinlan Vos vypadal, že tento Yodův návrh se mu příliš nezamlouvá...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi, hlavní sál

Čo urobím? Čo urobím? Čo urobím? Je mi jasné, o čo tu ide. Ale veď sa pozrite. Majster Vos sa netvári príliš nadšene a navyše, čo bude s tým twil´leckým dievčaťom, ktoré tu priviedol? Ja neviem. Možno, že som už stratil vieru v seba. Ale risknúť to môžem.

Postavím sa rovno a mierne sa ukloním.
"Bolo by mi cťou byť vaším žiakom, Majster Vos."
Popravde som ani neveril, že som to povedal. Asi sa vo mne niečo vzbúrilo, ale asi to bude tým, že už tu nechcem len tak blbo postávať a konečne niečo robiť so svojim výcvikom. Tak či tak, rád by som spoznal.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi, hlavní sál

Mistr Vos si vyslechl Tvé rozhodnutí a ve tváři jsi mu nemohl číst prakticky nic, kamenný výraz vyjadřoval jeho postoj více, než dokonale.
Ale nakonec i on promluvil: "Těší mne, že bys byl rád mnou veden, přesto musím říci jednu věc..." a obrátil se na Yodu: "Mistře Yodo, vždyť víte, že mou padawankou donedávna byla Aayla Secura. Nerad bych uspěchal výběr nového učedníka, ale pokud Rehm potřebuje pomoc a rady, mohu jej nasměrovat na správnou cestu. Já sám jsem mistra Minba znal a je škoda, že Řád o něj v podstatě přišel. Pokud tedy svolíte, mistře Yodo, převezmu na nějaký čas výcvik padawanů Kalefa a Leie a budu jim nápomocen, než se vyřeší jejich nový mistr."

Rogash se neznatelně usmál a Tebe napadlo, jestli za tím vším nestojí právě on. Přece jen znal mistra Vose lépe, než Ty a možná jej sám prosil, aby nad vámi dvěma držel chvíli patronát...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi, hlavní sál

Patronát? Sme snáď malé deti alebo čo? Som fakt zvedavý, čo z toho bude. A navyše, budeme až traja. Tak to je niečo. Dúfam, že pre mňa nebude ťažké prijať majstra Vosa ako svojho majstra. Teda aspoň na teraz. Pre Rogasha to bude predsa len ľahšie. Obaja sú z rovnakého cesta. Nuž, bude to zaujímavé.

Stál som tam, tak trochu nekľudný. Kam nás majster Vos zatiahne? Kam nás zavedie Sila? Som vzrušený, ale cítim úľavu. Predsa len, ak sa jedi učí celý svoj život, tak mňa čaká ešte veľmi dlhá cesta. Veď som toho ešte veľa nezažil. Ale povedal som to možno preto, lebo každý chcel, aby som to povedal.
"Ďakujem majster Vos. Budem sa snažiť nesklamať vás."
Spýtal som sa netrpezlivo, ale aj s náležitou úctou. Teraz mám konečne niekoho, pre koho by som sa rád snažil. Cítil som sa tak trochu nesvoj.
"Ak dovolíte, rád by som teraz strávil nejaký čas vo svojej komnate. Ak ma budete potrebovať, stačí ma zavolať."
Pomalým krokom som odišiel do svojej izby.

Coruscant, Chrám Jedi, moja komnata

Ach jaj. Mám tu ale bordel. Upratovací droid je pokazený. Chcel som ho aj opraviť, ale stále mi chýbajú nejaké súčiastky. Možno nebolo dobré odtiaľ len tak vypadnúť. Ale isto pochopia, že sa musím zmieriť s novou skutočnosťou. Chcem odovzdať to najlepšie. Aj keď je to len nateraz. Predsa len puto medzi majstrom a padawanom je vážna vec. Chvíľku potrvá, kým si na to zvyknem.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi, hlavní sál

Když jsi se vzdálil, abys věnoval zbytek dnešního dne úklidu ubikace a posléze snad ještě večeři, odešel i Rogash a nechal mistry Jedi o samotě v nyní již téměř prázdném sálu. Mistr Yoda se procházel, ťukajíce o podlahu nezbytnou hůlkou a Quinlan Vos jej trpělivě následoval, srovnávajíce s ním krok.

Yoda se podíval vzhůru na Vose, zamyslel se, zachmuřil oblyčej a promluvil: "Doufám, že správně činíme, když Tobě hned dva padawany na zkoušku svěřujeme. Snad oni něco od Tebe pochytí, mistře Qunlane. Doufám také, že brzy pro ně nový mistr najde se..." zněla jeho slova, načež mistr Vos odpovídal pouze váhavým kývnutím...

Coruscant, Chrám Jedi, Tvá komnata

Dal jsi se do menšího úklidu, přestože jsi věděl, že to nemá valného smyslu. Jelikož jsi momentálně vypadl z tréninkového rytmu, přeneslo se to i na Tvůj styl a rytmus každodenního života. Přesto jsi uznal za vhodné upravit svůj pokoj, abys třeba udělal dojem na mistra Quinlana.

Najednou se Ti zatmělo před očima, což se Ti běžně nestávalo... Před sebou jsi v mlhavém oparu na pozadí tmavé stěny svého pokoje uviděl tvář Tvého bývalého mistra! Barak Minbus jako by byl přímo před Tebou... Jen trochu bledší, než jsi ho znal.

Podíval se na Tebe smutným zrakem a mluvil k Tobě jako z veliké dálky: "Rehme, můj padawane. Jsem teď velmi vzdálen a přesto Tě musím varovat. Měj se na pozoru, mimo Chrám na Tebe čeká nemilé překvapení. Mistr Vos ví víc..." znělo Ti v uších, než se obraz mistra Minbana rozplynul a Tys stál uprostřed své ubikace...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi, Tvá komnata

"Majster Minbus!"
Vykríkol som akoby zo sna, keď som odrazu videl, ako sa predo mnou rozplýva postava môjho bývalého majstra. Tak trochu sa mi po tejto skúsenosti roztriasli ruky, ale to po čase prestalo. Chvíľu mi trvalo, kým som sa spamätal, či to bol len sen alebo skutočnosť. Pravdou je, že s komunikáciou cez Silu nemám bohvieaké skúsenosti.
Takže nemilé prekvapenie? Čo to môže byť?
Pýtal som sa sám seba, no v tom som si spomenul, že majster Vos by o tom mohol niečo vedieť. Rozhodol som sa teda ísť za ním dúfajúc, že ešte bude v sále s majstrom Yodom.

Coruscant, Chrám Jedi, koridor do hlavnej sály

Dúfajúc, že ho ešte zastihnem som bežal cez chodbu. Neviem, prečo sa s tým tak ponáhľam, ale najlepšie je kuť železo za horúca. Mal som šťastie, majster Vos bol práve na ceste zo sály. Zastavil som sa pred ním.
"Majster Vos. Potrebujem s vami hovoriť. Je to naliehavé."
Vytriasol som zo seba.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi, chodba do hl. sálu

Mistr Vos se zastavil a když vyslyšel Tvou naléhavou prosbu, uklnil se Yodovi, se kterým stále korzoval a poodešel s Tebou kousek bokem. Poté se na Tebe podíval tajemným pohledem a pravil: "Rehme, pokud chceš probrat něco ohledně výcviku, sejdeme se až ráno. Ale nic víc Ti v tuto chvíli říct nemohu, ještě ne... Nejsi připraven!" Ta poslední slova řekl s mírným nádechem rozmrzelosti a pokynem ruky Tě poslal zpět do Tvých komnat. Celkem právem jsi mohl být rozčarován, že s Tebou nechtěl mluvit, ale na druhou stranu asi měl pro to své důvody...

Nyní Ti nezbylo, než sám přemítat nad zjevením mistra Minba ve Tvém pokoji. Mělo to nějaký vedlejší smysl? Skutečně Ti něco hrozí? Nebo to byl jen výplod Tvé fantazie a mistr se Ti zjevil, neboť jej postrádáš od jeho zmizení??

Otázky a zase jenom otázky...

Chodby Chrámu se pomalu vyprázdňovaly, jelikož večerní hodina pokročila a Tobě nezbylo, než se odebrat do své komnaty, pokud jsi ovšem nechtěl provádět noční procházku Chrámem, či jeho zahradou.
_______________________________
Nevím teď zcela přesně, jaký letopočet jsme určili Tvému výcviku, ale je daný jmenováním Vose mistrem - čili 29 BBY. Pokud jsem nastínil nějaký jiný rok, omlouvám se...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi, záhrady

Bol som z toho úplne vedľa. Majster Vos odmietol so mnou o tom hovoriť, aj keď to bolo podľa mňa dosť naliehavé. Navzdory majstrovej nevôli o tom hovoriť som ešte ostal na chodbe, neskôr som išiel do záhrad, kde som kedysi zvykol meditovať. Musel som si trochu prevetrať hlavu, aj keď už bolo pomerne neskoro. Keby som spal, tá myšlienka na majstra Minbusa by sa mi možno zjavila zas. Je to skutočnosť, alebo len výplod mojej fantázie? To je to, čo mi vŕtalo hlavou. Vtedy som si uvedomil, že celý život vlastne hľadám odpovede. Odpovedí ale nie je tak veľa ako otázok. No napriek všetkému neverím, že majster Minbus sa nechal pohltiť Temnou stranou.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi, záhrady

V zahradách bylo tu noc příjemné klima, lehký vánek ovíval Tvé tělo a ve vzduchu byly cítit květiny vysázené všude kolem. Ve Tvém nejbližším okolí se nenacházel nikdo, kdo by rušil Tvé rozjímání, jen tu a tam bylo slyšet vzdálený křik jestřapýrů. Chodil jsi mezi keřy, pod klenbou stromů i kolem jezírek a všechny Tvé myšlenky se točily kolem Tvého oblíbeného mistra - Baraka Minba.

Coruscant, Chrám Jedi, vež nejvyšší Rady

Ze čtyř věží, které dominovaly Chrámu a tvořily neodmyslitelný kolorit Coruscantu, byla ta, ve které sídlila a scházela se nejvyšší Rada řádu Jedi, nejvíce využívána a frekventována. Nyní však v jejím nitru zavládl noční klid, mistři z Rady se věnovali buďto spánku, nebo meditaci ve svých komnatách. Někteří byli i mimo Chrám. Mimo planetu.

Quinlan Vos se mlčky díval oknem do zahrad a sledoval postavu, procházející se cestičkami mezi flórou tam dole. Na okamžik zavřel oči a jal se číst v mysli tohoto padawana. A to, co vyčetl, se mu nějak nelíbilo. Ještě se zavřenýma očima se mu tvář pokřivila jemným úšklebkem...
__________________________________
Můžeš popsat zbytek noci a nadcházející ráno... ;)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant, Chrám Jedi, záhrady

Ako som tak sedel, driemoty premáhali aj mňa. Neviem, či to bolo tým tichom naokolo, alebo čerstvým vzduchom. Nech som kdekoľvek, počujem hlas tejto planéty. Hlas Coruscantu. Svetlá aj Temná strana. Majster Minbus v tom sne hovoril, že mimo Chrámu ma čaká nejaké nebezpečenstvo. Ale som Jedi! Jedi predsa čelia nebezpečenstvám, aj keď ich nevyhľadávajú. Ak mám niečo urobiť, tak to urobím.

Coruscant, Chrám Jedi, moja komnata

Chystal som sa spať. Dúfal som, že zaspím aspoň na pár hodín. Zajtra ma čaká tréning s majstrom Vosom. Je fakt ťažké zistiť, čo je vlastne majster Vos zač. Dúfam, že počas tréningu sa o ňom niečo dozviem, a možno napokon aj zabudnem na majstra Minbusa. Hoci, keď mám ešte stále tento meč, je to jediná z hmotných spomienok. Jedi a svetelný meč sú dve neoddeliteľné súčasti.
"Nech už je Jedi akokoľvek zdatný v Sile, bez svetelného meča nie je ničím." vravieval majster Minbus. Povedal som si, že ho jedného dňa nájdem. A že to dokážem, o tom nepochybujem. Veď majster Minbus vravieval: "Padawan. Existujú ciele vzdialené. Nie nedosiahnuteľné."
Ale teraz už musím prestať na to myslieť. Ráno je nadohľad a ja som ani nezavrel oči. Ako by ma stále niečo tlačilo, ale možno je to len môj dojem.

Ráno som sa zobudil dosť skoro. Na chodbe sa už prechádzali nejakí padawani. Či som pripravený, alebo nie, prvý deň tréningu s majstrom Vosom je tu. Išiel som teda na cvičisko, kde by mohol byť aj Rogash. Ale neponáhľal som sa. Mal som ešte čas.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Coruscant, Chrám Jedi, Tvoje komnata

Noc byla pro Tebe spíše utrpením, protože spát se Ti do pozdních nočních hodin nedařilo. I proslovy mistra Minba Ti vyvstávaly v mysli a probíhaly ve Tvé hlavě jako splašené banthy.

Nakonec se Ti přece jen podařilo zabrat a tak Tě po pár hodinách spánku spravedlivých mohlo probudit jasné ráno.

Chrám - tělocvična

Tvé kroky nyní vedly do tělocvičny, kde jsi očekával připraveného kamaráda Rogashe, který stejně, jako Ty, čekal na svého prozatimního mistra. Popravdě řečeno jsi moc netušil, co od toho očekávat, protože Vos byl tak jako tak něčím zvláštní.
Což dokázal ihned poté, co vešel do tělocvičny: "Tak padawani, co zde děláte tak brzy? To nevíte, že vydatná snídaně je základem úspěšného dne? Ať už jste v řadě na jídlo!" dodal naoko rozzlobeně, přičemž se spiklenecky usmál.

Rogash na Tebe mrkl a řekl: "No jo, vždyť já jsem taky ještě nesnídal. Tak pojď, ať můžem začít s výcvikem..." šťouchl do Tebe a rozběhl se ke dveřím.
_______________________________
Ty slova mistra Minba by se daly považovat za hraní za druhou postavu, ale tentokráte je tam nechme, protože se hodí do děje. Příště ale už edit... ;)
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“