Výcvik pro Samuel Kartena

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Samuel Karten
Učedník
Učedník
Příspěvky: 29
Registrován: 04.5.2010 17:38:55

Příspěvek od Samuel Karten »

Neznámá planeta, Džungle:

Rozeběhl jsem se k němu s nožem v ruce rozhodnutý zaútočit a onoho tvora konečně zabít.
Vypadá to že o mě snad ani neví.
Pousmál jsem se v duchu. Bohužel jsem to asi zakřikl a tvor se ke mně otočil chvílí po tom. Když mě uviděl těsně před ním. Otevřel tlamu. Ať už to bylo z důvodu zařvat nebo se pokusit nějakým způsobem bránit. Bylo to přesně podle mého plánu a já mu vrazil ruku do tlamy a nožem jsem mu probodl horní čelist. Hned na to jsem ucítil bolest v ruce když se mi tvor zakousl do ruky když reflexivně zavřel tlamu.
To snad ne. Jestli mi tu ruku v poslední chvíli svýho pojebanýho života ukousl ruku tak ho rozkrájím na malí kousíčky pak najdu celou jeho rodinu a udělám jim to samí.
Začal jsem naštvaně a zároveň vyděšeně nadávat na učet umírajícího tvora. Ale že jsem měl ruku zatím celou a nezůstal mi jenom pahýl mi přišlo jako dobrý znamení. Tvor se začal kácet k zemi a mě táhl s sebou. Nakonec jsem skončil klečící u mrtvoly a přemýšlel co dál. Při bližším prohlížení míst kde moje ruka mizela v tlamě tvora jsem zjistil že jsem mel veliké štěstí, že tvor nescvakl čelisti úplně, z ran do kterých byli zabodnuty zuby vytékala krev. Začal jsem se rozhlížet kolem sebe a hledal nějakou pomůcku, kterou bych dostal svou ruku ven. Kolem mě byli kulatější kameny a klacek. O něco dál než jsem mohl dosáhnout byl kámen který se na první pohled zdál svým způsobem ostrý. Cit v ruce jsem pořad nějaký měl, takže jsem s ní mohl trochu pohybovat, ale protože jsem ji měl částečně nakouslou moc jsem s ní hejhat nechtěl. Nenapadal mě žádný způsob jak by se dali využit ty kameny k vyprostění mé ruky. Nakonec jsem teda popadl klacek s tím že se jeho pomocí pokusím rozevřít čelisti a zapřít je tak abych mohl ruku opatrně vytáhnout. Hypnotizoval jsem čelist tvora a přemítal jsem si v hlavě plán a snažil se vymyslet i jiné možnosti. Ať jsem se snažil jak sem chtěl v této vypjaté situaci se mi už další plán vymyslet nedařilo a tak jsem se rozhodl pro ten původní a zatím jediný, který jsem měl.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Neznámá planeta, Džungle:
Podle svých pudů jsi se rozhodl provést cokoliv, abys svou ruku zachránil, ale z vybraných předmětů se ti jako jediný vhodný zdál pouze klacek, pro který ses tedy natáhl. Klacek naštěstí nebyl vysušený, takže měl ještě nějakou pevnost, byť nebyl příliš široký. To tedy velelo k opatrnosti při jeho manipulaci, protože v případě zlomení by se počet tvých prostředků notně snížil. Našel jsi tedy mezi zuby vhodnou skulinu a klacek tam zaklínil, abys poté opatrně zatlačil a rozhodl se využívat pákového efektu. Postupně jsi zvyšoval sílu, ale čelist se stále nechtěla zvedat - nezbývalo ti, než znova přitlačit a ještě více zvýšit tlak. Podvědomě jsi již tušil, že by klacek měl začít praskat, když se čelist konečně pohnula - potřeboval jsi však ještě kousek. Znova jsi mírně přidal, ozvalo se mírně křupnutí, ale klacek držel a čelist se opět trochu zvedla. Konečně jsi mohl ruku opatrně vytáhnout ven a ujistit se, že je opravdu celá, byť rýhy od tesáků byly dle všeho hodně hluboké a hlavně zaplněné krví. Sotva však byla ruka venku, tak klacek prasknul a zuby děsivě secvakly. Byť jen z tak malé výšky to bylo dost silné zkousnutí na to, aby mohlo hodně bolet. Ale nyní jsi měl před sebou důležitější část - ošetřit svou ruku, která na tom nebyla zrovna nejlépe. Navíc jsi nemohl počítat s dýkou, která zůstala v tvorovi, protože zraněná ruka sice měla cit, ale postrádala potřebnou sílu pro vytažení dýky ven.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Samuel Karten
Učedník
Učedník
Příspěvky: 29
Registrován: 04.5.2010 17:38:55

Příspěvek od Samuel Karten »

Neznámá planeta, Džungle:

Pozorně jsem si prohlížel klacek který nebyl nijak zvlášť mohutný a nezbylo mi nic jiného než doufat že vydrží na tak dlouho aby zvládl splnit svůj účel. Prohlížel jsem si zuby a hledal správné míst kam by se dal klacek nejlíp umístit. Nakonec jsem klacek zaklínil ve skulině mezi předními zuby. Neměl jsem na co čekat a tak jsem volnou rukou zapáčil, už to vypadalo že se čelist ani nehne, tlačil jsem na klacek pořád větší silou a snažil jsem se zpozorovat nějaký naznak toho že se čelist nadzvedla. Pod mou silou se klacek ohýbal až do nepřirozeného úhlu, ale stále držel pohromadě.
Tohle už ten klacek dlouho vydžet nemůže.
Pomysle jsem si když se klacek ohnul ještě o něco víc. Každým okamžikem jsem očekával křupnutí, ale místo něj se čelist nadzvedla. Držel jsem klacek ve stejné poloze a pozoroval svou uvězněnou ruku. Pokusil jsem se ji vyprostit z tvorových zubu a dostat ven, bohužel jsem měl málo prostoru a potřeboval jsem čelist ještě trochu nadzvednout. Opřel jsem se do klacku ještě vetší silou a snažil se čelist nadzvednou ještě o něco víc. Z ničeho nic jsem uslyšel prasknutí dřeva.
A mám po ruce.
Věděl jsem, že jestli zuby v tuhle chvíli secvaknou nejspíš o ruku už doopravdy přijdu, nebo v lepším případě utrpí vážné zranění a mě to bude hodně bolet. Všiml jsem si, že křupnutí bylo doprovázeno dalším nadzvednutím čelisti do takové míry abych mohl ruku vytáhnout ven. Co nejrychleji a zároveň nejopatrněji jsem ruku z tlamy vy táhl. Vzít i dýku se mi nepodařilo byla v zabodnutá hodně hluboko a já na její vyndávaní neměl čas, prostor ani sílu. Okamžik potom co jsem svou poraněnou ruku dostal ven ozvalo se další křupnutí které oznamovalo zlomení klacku a zuby za nepříjemného zvuku secvakli. Prohlídl jsem si ruku která krvácela, měl jsem ji nespíš naraženou z toho jak ji čelist zmáčkla, ale zlomená mi nepřipadala a nebo jsem si to aspoň myslel. Rozhlížel jsem se kolem čím by se dalo zastavit krvácení listy které byly všude kolem mi vhodné moc nepřišli, protože bych je musel pořád přidržovat. Poté mi pohled padl na plášť, který jsem dostal. Na padlo mě utrhnout ze spodní strany kus látky, kterou bych si ruku stáhl, ale vybavili se mi Rhommlova slova.
Dám ti černý pevný plášť…
Vzpomněl jsem si na část Rhommlových slov.
No doufám že se spletl a tolik pevný nebude.
Řekl jsem si sám pro sebe.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Neznámá planeta, Džungle:
Ruka sice byla vyproštěna, ale nyní jsi se ještě musel vypořádat s krvácením. Velice rychle jsi zavrhnul variantu s použitím listí, když tvůj pohled padl na obdržený plášť. Vypadalo to, že to je v současnosti asi ta nejlepší volba a tak jsi nahmatal spodní část, zhruba sis odměřil potřebnou šířku a v tom místě jsi si plášť přišlápl. Pravou ruku nebylo nyní vhodné používat, tak jsi musel improvizovat. Na první pokus se ti jej však přetrhnout nepovedlo, což jen potvrdilo slova Rhommlova. Nehodlal jsi však své úsilí vzdát a zkusil jsi to znova, tentokráte s prudkým trhnutím, ale ani to neslavilo úspěch. Další pokus následoval, kdy jsi na to šel pomaleji, tahem a konečně jsi měl pocit, jakoby to trochu luplo a zabral jsi více. Povedlo se ti odtrhnout kus, než to opět nešlo - musel sis popošoupnout nohu a opět natrhnout kousek. Takhle to pokračovalo ještě nějakou chvíli, než jsi konečně odtrhnul celý pruh a během trhání ses mohl přesvědčit, že látka je opravdu kvalitní, ať už díky omaku, nebo potížím, které jsi měl s trháním.
Obvázání rány pak už bylo rutinním, stačilo vše pořádně stáhnout a nakonec pevně uvázat. Po obvázání jsi se cítil hned o dost lépe a i ruka se zdála být v lepším stavu. Jenže se opět ozval hlad, který byl o to větší, oč jsi musel ještě před chvílí bojovat o svůj život. A samotné zranění a ne úplně nejmenší ztráta krve ti energii rozhodně nepřidali.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Samuel Karten
Učedník
Učedník
Příspěvky: 29
Registrován: 04.5.2010 17:38:55

Příspěvek od Samuel Karten »

Neznámá planeta, Džungle:

Položil jsem plášť na zem a kousek od spodního kraje přišlápl. Onen kousek sem vzal do ruky a cukl jsem s ním. Bohužel jediné co se stalo že mi látka vyklouzla z ruky, když jsem cukl. Uchopil jsem teda látku znova, bohužel ani druhý pokud nevyšel.
Tak jinak.
Řekl jsem sám pro sebe. Potřetí jsem uchopil látku a začal jsem tahat pomalu. Chvilku se nic nedělo a já to už chtěl vzdát, když jsem uslyšel rupnutí a látka pod mýma rukama povolila. Posunul jsem o kousek nohu a stejným způsobem natrhnul o další kousek. Takto jsem pokračoval než jsem měl odtrhnutý celý pruh. Jeden konec jsem chytl mezi zuby a zdravou rukou jsem začal obvazovat ránu. Látka byla hodně pružná a tak jsem mohl ránu dobře stáhnout, nakonec se mi ale povedlo ránu obvázat až na potřetí protože jsem si ruku dvakrát zaškrtil.
Tak to by bylo.
Pomyslel jsem si a uvažoval co dál dělat. Rozmýšlel jsem se jestli pokračovat dál a nebo se pokusit z tvora nějakým způsobem dostat mou jedinou zbraň. Nakonec rozhodnul můj žaludek, který mi připomněl jak dlouho jsem nejedl. Zadíval jsem se na tvora a uvažoval jestli by bylo možné z něj nějak dostat maso. Po promyšlení několika možných scénářů mi bylo jasné, že bez nože to nepůjde.
Třeba by to šlo kdybych povalil na bok a sehnal si lepší klacek, když teď už můžu nějaký ideální sehnat v okolí a mám obě ruce volné. Snad by to mohlo vyjít.
Přehrál jsem si v hlavě plán jak dostat zpět svou zbraň a chystal jsem se ho realizovat.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Neznámá planeta, Džungle:
Nyní dle možností ošetřen jsi měl dostatek prostoru k tomu, aby jsi se mohl porozhlédnout po nějakém kvalitnějším nástroji, přesněji pevném klacku. Zraněná ruka sice nebyla ve stavu dělat cokoliv těžkého, ale takhle jsi mohl předpokládat, že o ni nepřijdeš. Začal jsi tedy s obhlídkou a snažil ses nalézt nějaký mohutnější klacek, nebo cokoliv jiného, co by posloužilo tvému účelu.
Po čtvrt hodině hledání jsi přeci jen našel dostatečně velké a hlavně pevné dřevo, stejně jako množství menších, nějaké ostré kameny a něco, co bylo podobné liáně. Co z toho bys mohl použít a jak, to už záviselo jen na tobě. Po návratu na místo vašeho souboje tu bylo vše ve stejném stavu, jako když jsi odcházel a mohlo tě tedy těšit, že se na tomhle tvorovi zatím nikdo nepokusil hodovat.
Bylo na čase přejít k akci - nejprve jsi s pomocí klacku, jako páky udělal vše pro to, aby tvor ležel na boku. Bylo to hodně náročné, ale nakonec se opravdu trochu převalil. Potom přešla ta náročnější část - zaklínil jsi klacek to tvorovo velké tlamy a začal jsi pomocí páky tlačit. Zpočátku se tlama nehnula ani o píď, ale když jsi se zapřel celým tělem, tak se ti ji povedlo trochu pootevřít a co bylo hlavní - pootevřená zůstala. Posmrtná křeč ze svalů tvora tedy dle všeho už vyprchala a po několika překladech klacku se ti povedlo otevřít tlamu tvora natolik, aby jsi mohl zkusit vytáhnout svůj nuž. Ale byť byl tvor po smrti, tak jeho zuby byly stále stejně ostré.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“