Výcvik pro Kachona Gazliho (Shisco)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Conductor,,Flying Jamie" někde nad Dantooine

Kdo z nás zná celou Dantooine? Tak to by mne taky zajímalo.
položím sám sobě v duchu otázku a zavrtám se hlouběji do sedačky, aby se mi lépe sedělo.
Řekněme, že mám pár kostlivců ve skříni. Že jsem udělal pár věcí, na které nejsem hrdý. Nejdřív jsem sehnal od překupníka všeho možného i nemožného ve správní budově Khoondy sithské spisy pocházející od následovníků Exara Kuna. Z těch jsem si četl, chtěl jsem se z nich naučit způsob, jak vzbudit v Kraan novou vlnu lásky, naprosto slepé a bezmezné. Pomocí Síly jsem vyhodil Iana Triga zavřeným oknem z patra Enklávy, protože chtěl Kraan uhodit. Tohoto nelituju a s radostí bych to udělal znovu. A vyhrožoval jsem světelným mečem jednomu Padawanovi, který se dozvěděl o tom, že čtu ty spisy. Tohle jsem ale fakt nemusel. Dál jsem se pokoušel vyvolávat duchy dávno mrtvých Sithů, co si vzpomínám, tak to byl Ludo Kreesh, Tulak Hord i Exar Kun samotný. A spousta dalších, někteří byli známí, někteří naprosto neznámí. Zpočátku se mi to nedařilo, pozděli jsem však objevil v zápisníku nějakou zaříkávací formuli, nebo co to vlastně bylo. Začal jsem podle toho vyvolávat, nevěděl jsem ani co dělám, bylo to ve starém sithském jazyce. A napsané abecedou basicu. Skoro jako by někdo chtěl, abych to odříkal, protože mne při tom něco posedlo. Po pár hodinách mne našel můj mistr, jak ležím ve svém pokoji na zemi s obludně rozšířenými zorničkami a něco děsivým hlasem, nebo dokonce několika hlasy zároveň blábolím. Poté, co to ze mne mistr Vandar za asistence mistra Vrooka dovymítal, jsem byl v utajení odvezen přímo na Coruscant, na svůj rodný Coruscant, kde bylo svoláno mimořádné zasedání rady, nejvyšší rady, aby rozhodlo o mém osudu. Myslel jsem, že budu vyloučen z řádu, ale mistrové mi jen kladli otázky. Když jsem je, poučený až nad mraky opouštěl, řekli mi jen: "Ruce pryč od Sithů, jsou zvrácení. Síla tě provázej, mladý Padawane". Mistr Gatario mi slíbil, že se o tom nikdo nedozví, že Síla to ví a lidem se zpovídat nemusím. A já mu na oplátku slíbil, že už nikdy nic takového neudělám.
Telepaticky povyprávím Terianovi svůj zamyšleníhodný příběh, zatímco nehybně sedím opřený v sedačce, mám zavřené oči a vypadám, jako bych meditoval.
A jak nás rozdělili, o tom opravdu nemám páru, příteli. A pokud je nás v každém raketoplánu pět, bude asi v každém raketoplánu jedna trojice.
dodám ještě, po čemž se však se zahoukáním zobrazí informace o padácích. Bleskurychle otevřu oči, zvednu se ze svého sedáku a společně s ostatními pasažéry raketoplánu si padák nasadím na záda, připraven k výsadku kamsi na povrch Dantooine.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Pedroidon
Kadet
Kadet
Příspěvky: 297
Registrován: 06.3.2010 19:12:07
Bydliště: Občas Tipoca City, nebo nějaký Acclamator, popřípadě Laťka.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedroidon »

Conductor,,Flying Jamie" někde nad Dantooine

Celkem drsný,
zamyslí se Terian,
no nic, doufám, že už seš vyléčenej.
Poté se se svým myšlenkovým štítem zahloubá a nechá tě být.
Chlapci, nasaďte si je, a jak skočíte, zatáhnete za šnůru.
Poté se hlas odmlčel a tišeji řekl.
Blbče, pročs tam psal padáky? Dyť mají takový ty hopsací koule.
Vole to je jedno.
Hej, idiote, tys to nevypl.

a tak skončila aféra se zaplým mikrofonem.
No super, s něma je sranda!
řekne s úsměvem Terian.
První dvojice jděte. zazní z éteru. Tam, kde je Gazli. Jo a jak to zapnete, dejte si kyslíkový masky.
O tevřou se dveře, Terian se usměje a skočí...

________

Pokud neznáš ty koule, jsou v the Clone Wars (seriál), 2. série, 17 díl, The Bounty Hunters.
Je to boj - Unknown

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Conductor,,Flying Jamie" někde nad Dantooine



Jo, to já doufám taky.
Mírně se usměju, což se vzápětí po vyslechnutí krátkého rozhovoru z pilotní kabiny změní ve vyprsknutí smíchy.
Tak to jo, piloti jsou veselé kopy.
Vezmu kouli a nasoukám si ji kolem pasu.
Takže jedna kulička, máme. Světelný meč mám u mistra, boty na nohou, hlavu na krku, tyčinky v kapsách, doufám, že se mi při seskoku nevysypou, medpack s tubou tekuté stravy na opasku. Co se mě týká, můžeme začít.
Takže jdeme. Teriane, připraven?
kývnu na něj, když se za houkání alarmu otevře výsadková rampa.
Tak jo!
společně se rozběhneme a vyskočíme z Conductoru. Chvíli letím volným pádem, až po nějaké době zatáhnu za provázek a nafouknu tak kouli.
ZA ŘÁD JEDI!
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Pedroidon
Kadet
Kadet
Příspěvky: 297
Registrován: 06.3.2010 19:12:07
Bydliště: Občas Tipoca City, nebo nějaký Acclamator, popřípadě Laťka.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedroidon »

Někde ve vzduchu, Dantooine

Zhruba v době tvého výkřiku zařve pateticky taky Terian.
Za Heavy Isotop!!!
Kdyžjsi se rozhlédl v dohledu jsi nikde neviděl Enklávu, ani dálší orientační bod. Pochvilce volného pádu jsi po Terianově vzoru zaáhl zašnůrku a kolem tebe se objevila koule o průměru asi dvou metrů. Přisál ses k okrajům a dýchal z jiš nasazené kyslíkové masky. Po asi půlminutě jsi dopadl na zem a ještě chvíli pohopsával. Potom se koule naráz vyfoukla a praskla a ty jsi vylezl přibližně dvacet metrů od místa, kde ležel Terian. A z pravého koutku mu tekl pramínek krve...
Je to boj - Unknown

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Neznámé místo, Dantooine

A hopla! A ještě jednou! Jó, to je nářez.
zakřičím si v kouli pro sebe, jak jen mi to kyslíková maska na obličeji dovolí, načež koule praskne a s pískotem z ní vyprchá vzduch. Na to já zareaguju tím, že se rozplácnu na břicho do trávy a naberu si do pusy hlínu.
Tak tohle jsem si užil.
vyplivnu hlínu a pousměju se.
Teriane? Teriane!
přiběhnu k Terianovi nehybně ležícímu na zádech, otřu mu rukávem roucha krev z obličeje a zatřesu s ním.
Vypadá to, že při nárazu ztratil vědomí. Zřejmě neměl tak lehké přistání jako já
zkonstatuju, načež se pokusím se nahmatat mu tep na lekku a zkontroluju dech přiložením ruky k puse, jak nás to učili na enklávě v lekcích první pomoci.
Dýchá a puls má hmatatelný, takže dobré. Ale asi chvíli potrvá, než se probere.
Promiň, příteli, nejsem přihřátý a twi'lekové mne nevzrušujou, ale tohle si prozatím vezmu k sobě.
sáhnu mu do vnitřní kapsy kalhot, vytáhnu z ní Terianův skládací luk a strčím ho do kapsy pláště k tyčinkám.
Támhle je západ, slunce to potvrzuje. A podle mého vnitřního citu jsme přiletěli z jihu.
Tak pojď,
zdvihnu bezvládného Teriana ze země, přehodím si ho přes rameno a vydám se směrem, o kterém si myslím, že je ten pravý.
A i kdyby to nebyl správný směr, tak jako Jediové víme, že ve vesmíru se nic neděje náhodou a i když nedojdu tam, kam chci, dojdu tam, kde potřebuju být.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Pedroidon
Kadet
Kadet
Příspěvky: 297
Registrován: 06.3.2010 19:12:07
Bydliště: Občas Tipoca City, nebo nějaký Acclamator, popřípadě Laťka.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedroidon »

Neznámé místo, Dantooine

Zrovna, když se Terianovi snažíš vyndat luk, uslyšíš
No, a cho For the Forch, sahat mi tam nebueš...
Když ses trošku poplašeně otočil a chystal něco, říct vyplivl na tebe Terian krev a ty ucítíš nepříjemnou pachuť umělé krve. Poté se na tebe usměje,
Poďme Gazi,
řekne, vytáhne si luk, rozloží jej, začne s tebou krátkou diskuzi na téma, kam máme jít.
Myslím, že bysme měli jít na sever, slunko ukazuje, že je to zhruba tam,
ukáže na opačnou stranu než ty, po tvé námitce říká,
Když si z někoho udělám srandu, dopřeju mu odškodnění, takže počkej chvíli.
Terian si sedne do meditační pozice a po asi čtvrt minutě řekne:
Sever, rejpavost a chlámavost,
východ, nudění,
západ, no fuj, Herbid si zpívá.
řekne a shcválně tě nechánapnutýho ohledně jihu, ,,vašeho" směru. Poznáš, že chce jen zvětšit napětí.
A Síla tě vede přesně tam, kam doopravdy chceš. A na jihu, vztek, a chamtivost spolu se strachem. Tak co? Jdem navštívit Jadena a zachránit Kraan?
zeptá se tě, vezme si šest nebo sedm klacků, vytáhne nožík a jde je ostřit.
Je to boj - Unknown

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Neznámé místo, Dantooine

No teda, dostal jsi mě. Na celé čáře. Už jsem si fakt myslel, že se ti něco stalo.
Buééé, nesnáším chuť umělý krve.
Zkřivím obličej do úšlebku, zatímco se na mne Terian směje.
Rejpavost, chlámavost? Nechápu. Od západu radši dál, nebo do bezvědomí upadnu pro změnu já.
Není nic horšího, než když si velký arkanián nasadí klobouk a začne zpívat operu.
Vztek a chamtivost spolu se strachem? To zní lákavě. Takže půjdeme?
odpovím, načež energicky vykročíme kupředu.
A počkej, co vlastně znamenalo to, co jsi řekl, než jsi na mne plivl tu břečku? To bylo twi'leksky?
zeptám se za pochodu jen tak, aby řeč nestála.
Teď je ještě otázka, odkud pochází vztek, kdo je chamtivý a po čem a kdo se bojí. A čeho. Cannoků? Nemyslím si, snaží se lidem spíš vyhýbat. Kinrathů? Pokud nevlezou přímo do jejich jeskyně, pár dobře mířených kamenů by je mělo zahnat do patřičných mezí. Možná hladu? Každý Jedi má na opasku tuby s tekutou stravou, takže nesmysl. A nebo žeby... Jadena? Chamtivost mne taky nenechává klidným, touha, chtíč? Mistr Vandar by měl připomínky, ale jemu se to řekne, jedinému svého druhu ve známém prostoru. A kdo má na koho vztek? Že by to mezi Kraan a Jadenem skřípalo? Nezdá se mi, ještě ráno v jídelně vypadali tak šťastně.
Mohl bys prosím tě upřesnit, co jsi cítil z jihu? Nevím, co si o tom mám myslet.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Pedroidon
Kadet
Kadet
Příspěvky: 297
Registrován: 06.3.2010 19:12:07
Bydliště: Občas Tipoca City, nebo nějaký Acclamator, popřípadě Laťka.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedroidon »

Neznámé místo, Dantooine

Když vykročíte, Terian odpoví,
Jasně, že ne, Lekk zní trochu jinak,
načež na tebe něco nesrozumitelně vychrlí a dodá:
Tohle byl Lekk. Tak jsem mluvil jenom proto, že jsem měl v pusince
udělá pomocí lekků (hlavo-ocasů) úvozovky,
krev.
Poté se na chvíli zamyslí a odpoví ti.
Víš, sice jsem to s tátou dost cvičil a myslím, že to umim dost dobře, ale až tak nee.
znovu se zamyslí a dodá:
Myslím, že Jaden je nasranej, jak nevim co a Kraan to cítí a snaží se chovat, jak kdyby nic a zároveň se bojí, že vypění. Takže asi půjdeme na čas.
Poté se zasměje ,,nabije" a natáhne šíp a zkusmo zamíří na veverku...
Je to boj - Unknown

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Neznámé místo, Dantooine

Nasranej? Ale proč by měl být? Já jsem ho vždycky znal jako tak klidného člověka. Nechceš pomoct s těmi šípy?
Zásah. Takže to bychom měli jednu veverku. A měli bychom ji spotřebovat dřív, než zasmrádne.
Přijdu ke stromu, na kterém veverka ještě před pár okamžiky seděla, seberu ji ze země a vytáhnu z ní šíp. Ten Terianovi podám k dalšímu využití, načež vyndám z pouzdra na opasku vlastní nožík a veverku začnu za chůze stahovat z kůže.
Máš pořád ty tyčinky? Já jsem se bál, aby se mi při seskoku nevysypaly z kapes.
položím Terianovi otázku a strčím si staženou veverčí kůži do kapsy pláště, abych ji mohl vykuchat.
Je to jenom u mě, nebo se taky cítíš bez meče tak divně? Už jsem si zvykl na to, že cítím jeho krystal na svém opasku a když ho tam teď necítím, připadám si nesvůj. Počkej, právě mne něco napadlo. Máš ještě trochu té umělé krve? Že bychom si tím namazali obličeje a ruce, jsem zvědavý, jak by ti dva reagovali.
Navrhnu mu s hlasitým smíchem.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Pedroidon
Kadet
Kadet
Příspěvky: 297
Registrován: 06.3.2010 19:12:07
Bydliště: Občas Tipoca City, nebo nějaký Acclamator, popřípadě Laťka.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedroidon »

Neznámé místo, Dantooine

No, já nevím, zas tak moc ho neznám.
Odpoví Terian na tvou otázku ohledně Jadena,
Díky.
poví ti za šíp,
Naštěstí ne. Vyskočil jsem o trochu dřív než ty a později se hodil do kuličky.
potom si rychle opatří další šíp a dodá:
Takže ty, co se vysypaly sem posbíral.
Potom se sám usměje a řekne:
Jo a s btím mečem je to pravda, necítm se úpe nejlíp.Ještě trochu té krve mám, myslím, že to bude stačit. Jinak bych doporučil sníst veverku večer, a ta si ju nasaď na hlavu, abys vypadal ještě líp.
řekne ti rovněž se smíchem, podá ti lahvičku a dodá:
Pokud bys dovolil, ptom bych si z vevči udělal toulec.
Poté se opět sehne , vezme větev, naostří ji a podá ti celkem kvalitní kopí....
Zároveň ucítíš další dvě Silové aury a podle Terianovy reakce uvidíš to samé...
Je to boj - Unknown

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Neznámé místo, Dantooine

Hele, mám novou image.
přetáhnu si kápi přes hlavu a na Terianův návrh si na ni nasadím čerstvě staženou veverčí kůži.
Sice mi od toho bude smrdět roucho, ale aspoň bude legrace. Stejně se v něm určítě za těch pět dní vyválím v bahně. Nebo v něčem horším. To mi pripomíná ten den, kdy jsme byli s mistrem na Duru a sletěli jsme do žumpy. Z pláště to nešlo a nešlo dolů!
Jak vypadám?
pobaveně se ho dotážu a přeberu od něj ampulku s umělou krví, kterou následně otevřu a potřu si s ní nezakryté části těla, aby to vypadalo, že jsem zraněný.
Kde to vlastně vzal? Toto nepatří k základní výbavě rytíře řádu Jedi.
Jistě, vezmi si ji. Ale měl by sis ji vysušit.
sundám vlhkou veverčí kožku z hlavy a vtisknu ji Terianovi do dlaně, přičemž si od něj obratem vezmu nabroušenou větev jako provizorní kopí.
Cannokové, bojte se!
zkusmo se s tou věcí oženu kolem sebe, samozřejmě tak, abych Teriana nenapíchnul.
To jsou oni. Slyšíš? Cítíš?
tlumeně se zeptám a ještě tlumeněji si lehnu do vysoké trávy, abych nemohl být viděn.
K zemi, budem chvíli poslouchat, ať víme, jak jsou na tom.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Pedroidon
Kadet
Kadet
Příspěvky: 297
Registrován: 06.3.2010 19:12:07
Bydliště: Občas Tipoca City, nebo nějaký Acclamator, popřípadě Laťka.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedroidon »

Neznámé místo, Dantooine

Když si lehnete na zem, Terian odpoví:
Jasně. Pojdˇme poslouchat.
řekne ti a už se chystáte zaposlouchat, když uslyšíte něco, co se vám moc nelíbí.
Ale, co proč...ee?
optá se pěkně zmateně Kraan a Jadenovu odpověď přehluší něco jako:
Vrrrr.... Áííík!!!
Ne Kraan! Děvko...

dodá tiše, ale to mu, ani Terianovi nezabrání v akci. Když rovněž vstaneš, uvidíš letící šíp, letící od Teriana, Kath Hounda, kterého zabíjí Jaden Gripem a Kraan která se brání před třemi dalšími zuby, nehty, nohami, rukami.
Pómóc!
zařve Kraan a prosebně k tobě vzhlédne.....
Je to boj - Unknown

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Neznámé místo, Dantooine

Co to....?
zasyknu do trávy a v mžiku se pomocí Síly vymrštím ze země na nohy. Instinktivně sáhnu na opasek tam, kde obvykle visívá můj světelný meč. Když si uvědomím, že ho vlastně nemám, skočí mi Terianem vyrobené dřevěné kopí do nastavené dlaně.
Vidím, že ani Terian nezahálí.
periferně uvidím svého twi'lekského přítele vystřelovat šípy po třech kathských psech, kteří přiběhli z malé mýtinky opodál.
Ty z dálky střílej, já do nich půjdu z blízka.
vyšlu Terianovi telepatický signál.
A hlavně nezastřel mne, Jadena nebo - Sílo nedopusť - Kraan.
dodám si pro sebe. Pomocí Síly přeskočím pár nízkých keříků, za kterými jsme byli předtím schovaní a které mne dělí od zvířat a pokusím se využít energii dopadu k tomu, abych ještě ve vzduchu vrazil kopí do psího chřtánu. Pokud se to nepodaří, zkusím zvířeti pomocí Síly rozdrtit lebku.
Děvko?
vyslovím nevěřícně a praštím dalšího dotírajícího psa tupým koncem kopí do čenichu a pokusím se saltem vyskočit psovi na hřbet.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Pedroidon
Kadet
Kadet
Příspěvky: 297
Registrován: 06.3.2010 19:12:07
Bydliště: Občas Tipoca City, nebo nějaký Acclamator, popřípadě Laťka.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedroidon »

Neznámé místo, Dantooine

Poté co vysprintuješ pomoct Kraan, uvidíš:
a) Šíp v hrdle, až krku psa,
b) několik ,, ustřihnutých" vlasů Kraan,
c) klesajícího mrtvého psa před Jadenem,
d) nazelenalé blesky spalující psa.
Po všech těchto úspěších uvidíš Teriana, natahujícího tětivu na dalšího psa, který ohrožoval Kraan, pekelně se soustředícího Jadena a konečně psa, letícího směrem na Kraan. Do tohoto zmatku vtrhneš ty, psa v letu srazíš, ale ten ti sbou kinetickou energií vyrazí kopí z ruky. Nicméně ty už na něj naskakuješ a všelijak se mu snažíš ublížit, když ucítíš podívné šimrání na krku a proti tobě letící šíp. Máš ale štěstí.
Ne!
zařve Kraan a shodí Jaden a odkloní šíp. Už čekáš, že tobylo kvůli tobě, ale ona dodá:
Nechte ho. Předtím jich bylo hodně. Tendle je sám. Myslím, že pokud všichni použijeme Animal Friend, bude snáma.
potom se začne soustředit a po jejím příkladu také Terian a Jaden.
Mimoběhem-
Mimochodem

opraví ji automaticky Jaden.
Mimoběhem, myslím, že může být oboustanně prospěšné spojit skupiny.
Potom všichni skloní hlavy a zvíře naštěstí neútočí....
Je to boj - Unknown

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Neznámé místo, Dantooine

Teda, ten se s tím neštve!
ze hřbetu divokého kathského psa vrhnu letmý pohled na Jadena, který si nebere servítky a škvaří v zápalu boje jednoho z ostatních psů Silovým bleskem. Pes to moc dlouho nevydržel a po chvíli padl k zemi mrtvý, zatímco Terianův šíp se zabořil hluboko do mordy dalšímu. Udržet se na hřbetě toho třetího bylo poměrně obtížné, protože se mne vytrvale snažil shodt a zatímco jsem si užíval rodeo, ucítil jsem poryv Síly značící bezprostřední hrozbu.
No to snad...
příliš pozdě na jakoukoliv reakci jsem si všiml, že Terian ve snaze trefit zvíře vystřelil šíp letící přímo proti mému krku. Když už jsem se však ve zlomku sekundy připravil na splynutí se Silou, Kraan šíp s výkřikem odklonila z jeho původní dráhy.
...nemyslí vážně.
Děkuju ti. Zachránila jsi mi život.
vydám ze sebe po pár okamžicích šoku z toho, že mne jeden z mých nejlepších přátel právě téměř zabil. Zvíře, na jehož hřbětě jsem zrovna seděl, jakoby vycítilo situaci a přestalo sebou házet. Pokud to nebylo tím, že Kraan sklopila hlavu a začala k němu vysílat uklidňující impulzy.
Dobrý nápad.
podotknu a následuji Kraanina příkladu, hladíc už skoro uklidněného psa za ušima.
Jo, to by mohlo být. Pokud ostatní nic nenamítají.
ohlédnu se s těmi slovy za Jadenem.
Teriane? K předchozím třiceti sekundám se raději nebudu vyjadřovat.
seskočím ze psa na zem, poplácám ho po zádech a otřu si rukávem roucha umělou krev z obličeje.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“