Výcvik pro Elinor

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Darth Revan

Výcvik pro Elinor

Příspěvek od Darth Revan »

Coruscant.

Byla jsi na akademii, jako jediná z mála jsi zatím nešla do boje proti Kaanovu bratrstvu temnoty. Právě probíhala druhá bitva o Ruusan, na světlé straně samozřejmě Hothova "Armáda světla" proti temné straně, Lordu Kaanovi.
Na Coruscantu vás bylo pár, vypadalo to, jakoby jste nebyli řád, ale nějaký klub přátel hrající si s mečem. Byl tu s tebou i tvůj mistr, který neodletěl na Ruusan kvůli tomu, aby z tebe udělal dobrého Jedie. Tvůj mistr se jmenoval Galahad Dray. Nebyl to zrovna hlučný člověk, měl rád ticho, ale říkalo se o něm, že v první bitvě o Ruusan, byl poslán s průzkumnou skupinou společně s dalšíma třema Jediema, ale přežil jenom on. Nikdo neví co je na tom pravdy, ale to nebylo podstatné. Zrovna si tě zavolal k sobě do pokoje, nevíš proč, ale rozkaz je rozkaz.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant

Událostí posledních týdnů opět potvrdily, že si vyšší složky řádu uvědomují svůj omyl s mým začleněním mezi padawany.
Dobře, od vyšších složek řádu se to očekávat nedalo, ale od mého mistra ano. Ten si to uvědomoval nepřetržitě a když jsem v posledním turnaji "přežila" dvě kola, veřejně konstatoval, že něco tak otřesného ještě neviděl. Čímž narážel na to, že místo, abych své soupeře s jejich základními mezerami v obraně a pochybnými pokusy o ataru vyřadila pomocí nějakého elegantního útoku a finty, prostě jsem je utahala defenzivou, až se nakonec vyčerpáním vzdali.
To myslím dostatečně vystihuje úroveň mých bojových dovedností i šance, jaké bych měla nejspíš na přežití v bitvě.
Tedy, pokud by nedošlo na použití Silových dovedností, protože tím by celá situace nabyla nečekaných rozměrů a bezpochyby se stala jistým důkazem toho, že Síla má smysl pro humor. Dobře - pro černý humor.
Což se ale prokázalo dostatečně už tím, že jsem za mistra dostala ostříleného válečníka, který se ve válce se sithy cítil víc doma než v chrámu. Každý normální youngling, zvlášť v mé situaci, by jásal... já z toho měla špatný pocit.
Ten jsem ostatně měla i z nenadálého předvolání na kobereček. I když z jiných důvodů. Stačila by mi nervozita z bitvy o Ruusan a z obav o kamarády - a teď se k ní přidá nějaký výchovný úkol spojený s (marnou) snahou mistra mě trochu víc adaptovat na podmínky světa, v němž žijeme. To už by spíš šlo naučit gizku lítat. Z historika a archiváře se voják dělá dost těžko.
Nakonec, smířená s osudem, protože mi stejnak nic jiného nezbývá, zaklepu na dveře mistrova pokoje a počkám si na pozvání dál.

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Coruscant

Mistr uslyšel tvé zaklepání a pomocí síly otevřel dveře a ty jsi vstoupila dovnitř. Ihned spustil.
Konečně jsi dorazila.
Nedíval se na tebe, protože slepoval republikovou loď. Byl v tom obzvlášť dobrý, měl toho vystavený celý pokoj, jak pirátské lodě, tak lodě republiky, obchodníků ale i stihů, ale i tak stíhal slepovat a zároveň mluvit.
Takže k věci, od rady jsem dostal úkol, abych tě vzal na nějakou planetu s drsnýma podmínkama, můžu si vybrat jakoukoliv, takže to bude planeta Dxun. Je to drsné místo, sám jsem tam jako malý byl a není to nic příjemného když narazíš na hejno Gizek. Bojovalo se tam v Mandalorianských válkách, jak jistě víš, tudíž je to místo velmi vzácné, najdeš tam vraky lodí, ale i kostry. Neměl by být obydlen, ale bydlí tam pár Mandalorianů, ale když jim nelezeš do zelí, nic ti neudělají. Takže se běž sbalit, vyspat a zítra vyrážíme.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi

Při zmínce o Dxunu tázavě povytáhnu obočí.
Přece jenom, jedná se o místo, kam byla před zhruba dvěmi tisíci let přemístěna hrobka jistého pochybného DSidera a nepřekvapilo by mne, kdyby tam sithové dodnes páchali svá archeologická procesí a snažili se vybrakovat to, co generace před nimi nenašly.
Zmínka o hejnu gizek se dala dosti dobře pochopit i tak, že mistr Dray DOUFÁ, že na nějaké sithské archeology natrefí a bude si moct "zalovit", protože v průběhu mého výcviku příliš času na frontě nestrávil.
Pro jistotu jsem se rozhodla to považovat za narážku na dxunskou zvířenu, která byla, podobně jako onderonská, trochu přehnaně divoká.
Nicméně ať už byly mistrovy plány jakékoli, nezbývalo mi, než konstatovat, že rozumím, jít se sbalit, vyspat se a druhý den přijít včas na sraz na přistávací ploše.

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Coruscant, chrám Jedi

Následujícího dne, už mistr brzo ráno zaklepal na tvé dveře a zakřikl.
Vstávej, za 10 minut ať jsi v hangáru. A odejde směrem k hangáru. Ty by sis měla pospíšit, protože jsi neměla moc času. Takže rychle obléknout, opláchnout a vyrazit.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Coruscant, chrám Jedi

To si dělá srandu! pomyslím si nad posunutým budíčkem. Rychle se ošplíchnu, naházím na sebe oblečení, popadnu již předem nachystané věci a vyrazím k hangáru.
Dobrá nálada pro nejbližší dobu spolehlivě zažehnána.
Jeden by si až říkal, zda se mistr nerozhodl spáchat privátní vojenský výcvik se vším, co k tomu patří.
Ta představa mne nijak nepobavila, už proto, že podle všeho bude reálná.
Otázkou ovšem zůstává, co si od toho Galahad Dray slibuje.
Mohl by mě znát natolik, aby si uvědomoval beznadějnost svých snah a ušetřit nám oběma nepříjemné situace.

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Coruscant, chrám Jedi

Doběhneš do hangáru, kde už mistr čeká a tváří se, jako tvůj otec.
Jdeš pozdě má milá. Tři minuty zpoždění, takže nasedat a vyrážíme.
Řekne mistr, ukáže do velící kabiny aby otevřeli hangár a nastoupí. Jste tam úplně sami + jeden droid, který se staral o údržbu lodi. Galahad odešel do pilotní kabiny a usedl na místo pilota, aby nastartoval motory a vyletěl z hangáru. Ty se můžeš mezitím usadit v tvé kajutě a vybalit si některé věci. Poté by jsi měla dojít za mistrem.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

na palubě lodi

K mistrově připomínce se nevyjádřím nijak.
Zatímco startuje, tak si odložím věci do kajuty a zamířím do kokpitu, kde - doufám - přijde řeč na stručné shrnutí toho, co budeme dělat na Dxunu. Tedy krom poflakování a přátelení se s místní faunou a flórou.
Po tomto odskočení se tedy usadím v křesle kopilota a čekám, s čím Galahad Dray přijde.

Darth Revan

Příspěvek od Darth Revan »

Na palubě lodi.


Takže jak jistě víš, letíme na Dxun, měsíc planety Onderon, tam tě budu muset naučit nebát se útočit na soupeře. Jak také určitě víš, je tam spousta havěti, proti nim se těžko budeš jenom bránit. Takže na nich začneme, až přejdeme k těžším věcem. Nějaké dotazy?
Řekne ti mistr a čeká na tvou reakci.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

na palubě lodi

Mistrovo shrnutí je... errr... krátké, stručné, a výstižné.
A obsahuje přesně to, co jsem čekala.
Mám z toho špatný pocit.
Ono takové soresu není zrovna nejlepší styl pro likvidaci agresivních potvor a jak to vypadá, mistr mi jejich obcházení tolerovat nehodlá.
Co konkrétně myslíte těmi těžšími věcmi?zeptám se stručně na něco, v čem bych měla radši jasno hned od začátku.
To jako budeme lovit sithské archeology?! Wow, tak na to byste potřeboval jiného padawana... kterému Síla nedělá psí kusy, když se ji snaží použít. Ačkoli, pravděpodobnost, že by z některých mých "triků" a jejich vedlejších následků umřel sith smíchy, je dosti vysoká.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“