Ina (výcvik pro Jordiho)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Adventurer, kokpit

Cay se zamyslel a pak ti odpověděl zhruba stejně hlasitě, jako jsi mluvila ty k němu:
Ano, něco jsem o Síle slyšel. Co vím, tak ji používali rytíři Jedi a v dnešní době se podobné věci vypráví o... některých výše postavených osobách v imperiální armádě.
Věnoval ti pohled, z nějž se nedalo vyčíst ani to, ani ono, ale nejspíš tě začal z něčeho "podezírat".
Účinky? Takové ty... větší a impozantnější záležitosti, co nejsou zrovna nejpřirozenější z hlediska normálních lidí. Telekineze, blesky, to, kterak lord Vader pravidelně snižuje počty svých podřízených...
Způsob, kterým poručík Arvis opsal škrcení v Síle, byl spojený spíš s lehce sarkastickým nádechem než se strachem.
A tak. Vesměs děsivé věci, jak tak nad tím uvažuju.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Adventurer, Kokpit:
O tom, že Cay pochopí důvod ztišení hlasu jsem nemusela pochybovat, což mi prakticky hned dokázal. Informace, které mi však sdělil byly hodně zkreslené a vrhaly na Sílu a její využívání ten horší z možných náhledů. Že to byla vina především Lorda Vadera se není čemu divit.
Ano, Vader je asi nejvýznamnějším uživatelem Síly, ale ta samotná má mnoho využití. Kromě vrhání předmětů pomocí telekyneze, škrcení lidí ji lze využít ke zlepšení svých reakcí, urychlení svého pohybu a v některých případech i nejen u sebe, ale i u jiných.
odpovím Cayovi a úmyslně naznačím několi věcí. Nejprve zapomenu na titul u Lorda Vadera a potom dost jasně vytknu možnosti Síly u posilování vlastností jedince. Sama s tím mám intuitivní zkušenosti ze svého mládí, kdy jsem i díky Síle unikala droidům.
Lze ji využívat mnohými způsoby a k různým věcem. Můžeš s ní pomáhat i škodit. Je mnoho jedinců, kteří ji umí používat, nejenom lidé v Císařovo okolí, navíc mnoho si ani neuvědomuje, že ji používá.
pokračuju dál a spoléhám na důvtip muže před sebou a v to, že si jednotlivé informace pospojuje dohromady.
Fakt, že Císař tyhle lidi rád shromažďuje se taky nedá popřít, ale tohle mu říkat nemusím ... bude to i lepší.
pomyslím si ještě pro sebe, než poskytnu Cayovi prostor k odpovědi.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Adventurer, kokpit

Cay trochu tázavě povytáhl obočí.
Zdálo se, že tvá slova mu dochází a tak trochu si je přebírá z různých úhlů, přičemž to, co říkáš, mu zní pravděpodobně a dává jakýsi smysl.
Což ovšem neznamenalo, že by se mu to nějak zamlouvalo.

Hmm... takže seznámení s ožehavou teorií o utajených podezřeních? obrátil se na tebe.
No, tuhle část skutečnosti ještě pobírám, ale v tom kolem toho se nějak ztrácím. Pokud to chápu dobře, tak od doby, co neexistuje řád Jedi, pochopitelně nefunguje vyhledávání a následné odlifrování v Síle nadaných dětí - přičemž patrně se jich rodí zhruba stále stejné počty, či alespoň procentuální zastoupení. Vzhledem k tomu, že Jediové pracovali s představou jakéhosi věkového omezení pro přijetí do výcviku, se dá tedy i předpokládat, že jejich talent není nijak rozvíjen a proto se rozvíjí výhradně samovolně. Na druhou stranu, ze starých - opravdu starých zdrojů se zdá, že věkové omezení bylo přijato především v rámci reakcí na vnitřní problémy řádu a pro zefektivnění výcviku, tedy, pokud si tohle vybavuji správně... což vnáší do hry další faktory.
Poručík Arvis mluvil pochopitelně tiše, dokonce se zdálo, že ještě ztlumil hlas.
Když se nad tím teď tak zamýšlím - císař by toho měl o řádu vědět vcelku dost, zvláště poté, co jím byl zrušen... a to i vzhledem ke schopnostem lorda Vadera. A když přihlédnu k tomu, že je - jak jsi sama zmínila - v Síle citlivý a že takových lidí je povícero a k císařovu smyslu pro využívání zdrojů a efektivnímu nakládání s nimi... no... jak to tak říct taktně... Ino, asi bys mě nemohla uklidnit prohlášením, že NEEXISTUJE v rámci Impéria a jeho tajnějších složek něco obdobného jako řád Jedi, a pokud ano, že tomu alespoň nevelí lord Vader?
Cay sice působil klidně a vyrovnaně, nicméně vcelku dostatečně vyplývala napovrch jistá... přirozená antipatie imperiálního vojáka k veliteli, který proslul likvidováním jiných imperiálních vojáků, trochu smísená s neklidem z nečekaných oznámení podpořených argumenty, o nichž se nedalo neuvažovat - a rovněž z tvého rozhovoru o možnostech jeho nevrácení na Thora, z kterého byl stále ještě vcelku zmatený.
Zároveň jsi měla pocit, že mu spousta věcí ještě plně nedochází a že je jeho mozek z dobré poloviny přesvědčen, že je to nějaký divný a dosti šílený sen, z nějž se vzbudí a všechno bude zase... normální.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Adventurer, Kokpit:
Otázka, kterou mi položil Cay na konec byla trochu nepříjemně zamířená, protože o inkvizitorech bych se zmiňovat neměla, přesto se mi nechce Cayovi lhát. A čím déle mu nebudu odpovídat, tím více podezřelé to bude a budu mu de facto dávat za pravdu.
Nechci ti lhát, ale jsou jisté věci, které bude lepší, aby jsi nevěděl, pro vlastní bezpečí. A Řádu Jedi se to zas tak hodně neblíží ...
odpovím mu trochu váhavým tónem, čímž chci i dát najevo, že toto téma není pro mě jednoduché k řešení a radši bych to více nrozpitvávala.
A věkové omezení mělo dle Jediů své důvody, aby mohli s dětmi více pracovat, protože dospělí jsou v jistých ohledech méně tvárnější. Ale mám pocit, že opomíjíš, nebo si spíše odmítáš připustit jistou skutečnost, na kterou se tě snaží již nějakou dobu přivést. A ještě k tomu, o čem by jsi neměl vědět ... jejich systém vyhlédávání ani zdaleka není na takové úrovni, jako byl ten u Jediů. Takže nenalezli a nepracují se všemi jednotlivci, kteří se narodí s možností používat Sílu.
dodám ještě, stále stejně tišším tónem a doufám, že k tomu Caye přiblížím. Z nějakých, pro mě nejasných pohnutek jsem totiž chtěla, aby na to, že je také schopný používat Sílu, přišel sám.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Adventurer, kokpit

Takže to můžu vzít tak, že když nebudu vyvádět banthoviny a výrazněji na sebe upozorňovat, tak jakékoli případné pátrání po nadaných v Síle - spojované s velením lorda Vadera - se mi vyhne? ušklíbl se na tebe přátelsky poručík Arvis - a najednou se zarazil. Jako by ho něco napadlo a zrovna dvakrát se mu to nelíbilo, ačkoli by to v určitém ohledu dávalo smysl. Vlastně to byl pocit, jako by se jeho vědomí najednou ocitlo uprostřed kostky ledu... a najednou nevěděl, co dělat, kdyby to, co se před ním vyhouplo jako eventualita, přece jenom byla pravda.
Sice se rozhodl doufat, že to pravda opravdu není - ale kvůli riziku, že by přece jen MOHLA být, se radši rozhodl pro přímější konfrontaci.
Tedy, ne že bych měl cokoli proti lordu Vaderovi, ale lhal bych, kdybych řekl, že se mi neulevilo.
Na druhou stranu, mé dojmy z celé této situace jsou... jak to říct diplomaticky? Poněkud zmatené? Řekněme, že je tu pár věcí, které doopravdy nechápu, a protože se to týká mých dalších osudů, byl bych vcelku rád, kdybys mohla položit karty na stůl.
Nějak mám problémy oddělit, co je v tomto případě skutečnost, co skutečná kamufláž a co kamufláž kamufláže...
Jak moc je tamten doopravdy zběhlý imperiální agent?
A... hm... no, jestli jsou ve hře skutečnosti, které by vedly k mému postavení před vojenský soud z důvodů vlastizrady, bylo by fajn mi to říct dřív. Protože to, že bych o ničem neměl ani tušení a de fakto jsem jenom plnil rozkazy, by rozhodně nebylo bráno jako polehčující okolnost.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Adventurer, Kokpit:
Po proslovu Caye si znaveně oddechnu, dopadne na mě totiž pocit, že vše co jsem mu naznačovala pochopil úplně jinak, než jsem myslela. Zhluboka se nadechnu, pomůžu si koncentrační technikou, kterou jsem si vždy umírňovala myšlenky a jejíž principy jsem bez vědomí Císaře nastudovala e zabavených holocronů a podívám se na Caye. Předtím, ale pomocí Síly uzavřu dveře(stisknutím patřičného tlačítka) do kokpitu.
Dobře, řeknu to přímo a na rovinu. Ty máš schopnost používat Sílu. A rozhodně to není taková úroveň, nad kterou by se dalo mávnout rukou. To, že si toho nikdo okolo tebe nevšiml ber jako svoje plus, jinak by jsi totiž mohl být zverbován na pozice, kde by jsi Vadera vídal častěji, než bys asi chtěl.
odpovím mu a na chvilku se odmlčím, abych si promyslela, co dalšího Cayovi prozradím. Ne, spíš o to, jak mu to prozradím, ale rozdně nemá cenu dlouho váhat.
U mě je vědomí tvých schopností v bezpečí a nehodlám o tom nikomu říkat, stejně jako mám v plánu ti pomoci na místo, kde by se ti líbilo. Což ti jistě došlo z předchozího rozhovoru, proč ? Jsi sympatický a něco mi říká, že jsme se měli setkat, toť vše. Co se týká Baillyho, tak neví, co 'umíš', ale určitě bude podezíravý, takže buď opatrný. Co se týká možné vlastizrady, tady ti nic nehrozí, protože pracuješ pro mě a já pracuju pro Císaře a jednám dle jeho vlastních rozkazů. Je ti vše jasné ? Nebo chceš ještě něco osvětlit ?
dopovím Cayovi vše na rovinu a bez použití nepřímých narážek, což je v jistých případech i pro komunikaci lepší. Hlídám si samozřejmě hlasitost a to i přestože jsem nechala zavřít dveře, protože téhle lodi nevěřím o nic víc, než Baillymu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Adventurer, kokpit

Děkuji, takhle stručně shrnuté, s potenciálními záludnými údaji pěkně uspořádanými a vyvrácenými, jsem to chtěl slyšet, vyjádřil se Cay k tvému (před)závěrečnému příspěvku do diskuze.
A... děkuji také za polopatické vysvětlení. Přece jen, toho bylo trochu moc na jeden den a vyznat se v různých druzích naznačování není zrovna jednoduché.
Zdálo se, že by do zmíněných věcí rád zahrnul i to, že informace o jeho nadání jsou u tebe v bezpečí, ale rozhodl se to vynechat. Také se zdálo, že je rád, že se z tebe nevyklubala nějaká Jedi či něco takového, protože jsi mu začínala být osobně sympatická a nerad by řešil jakékoli problémy vztahující se k jeho pojetí vojenské cti.
Dotazy žádné nejsou.

A tak tě čekala dlouhá, úmorná cesta vesmírem na Nal Kreetu - společně s poněkud pochybným agentem z IIA (trpícím trochu pocitem vlastní geniality a neprůstřelnosti) a s pilotem, jejž jsi náhodou vytáhla z destruktoru a který byl prvně zmíněným považován za cosi na způsob rafinovaně nastrčeného rebelského zvěda.
Jeden by to považoval i za námět na horor.
Ostatně... to samé by se dalo říct o tvé misi.

--- KONEC---

hodnocení bude buďto dneska velmi pozdě večer, nebo v průběhu zítřka.
Mise bude zahájena v průběhu zítřejšího dne.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Adventurer, kokpit

Děkuji, takhle stručně shrnuté, s potenciálními záludnými údaji pěkně uspořádanými a vyvrácenými, jsem to chtěl slyšet, vyjádřil se Cay k tvému (před)závěrečnému příspěvku do diskuze.
A... děkuji také za polopatické vysvětlení. Přece jen, toho bylo trochu moc na jeden den a vyznat se v různých druzích naznačování není zrovna jednoduché.
Zdálo se, že by do zmíněných věcí rád zahrnul i to, že informace o jeho nadání jsou u tebe v bezpečí, ale rozhodl se to vynechat. Také se zdálo, že je rád, že se z tebe nevyklubala nějaká Jedi či něco takového, protože jsi mu začínala být osobně sympatická a nerad by řešil jakékoli problémy vztahující se k jeho pojetí vojenské cti.
Dotazy žádné nejsou.

A tak tě čekala dlouhá, úmorná cesta vesmírem na Nal Kreetu - společně s poněkud pochybným agentem z IIA (trpícím trochu pocitem vlastní geniality a neprůstřelnosti) a s pilotem, jejž jsi náhodou vytáhla z destruktoru a který byl prvně zmíněným považován za cosi na způsob rafinovaně nastrčeného rebelského zvěda.
Jeden by to považoval i za námět na horor.
Ostatně... to samé by se dalo říct o tvé misi.

--- KONEC---

hodnocení bude buďto dneska velmi pozdě večer, nebo v průběhu zítřka.
Mise bude zahájena v průběhu zítřejšího dne.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“