Výcvik pro hráče Aran Marcheur

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Lukin013
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 783
Registrován: 06.9.2007 16:42:16
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Výcvik pro hráče Aran Marcheur

Příspěvek od Lukin013 »

Dantooine - Enkláva rytířů Jedi

Na planetě začínal nový den, slunce už bylo nějakou dobu nad oblohou.Dantooinští farmáři už nejspíš pracovali a v Enklávě začínali svůj den všichni zdejší rytíři Jedi.Mezi nimi jsi byl i ty, slunce už tě přes okno doslova opékalo a potom tě probudilo.Než ses stihl rozkoukat, vběhl do tvého pokoje nějaký padawan a snažil se tě probrat.

Arane!Vstávej, zaspal jsi, to jsi zapoměl na dnešní trénink s mistrem Kavarem?Rychle!

Nečekal na tebe a rychle běžel do tréninkové místnosti.
Obrázek

Sith Nehav - MW
Mistr Slolu Nehav - Imp
Padawan Luke - NR
válečník Zheison Sha Luke Nehav - Bojová aréna
Kapitán Erik Nehav - Vong mise
Námezdní lovec Marwollo Zhein - MPM Temný rozbřesk
Cassus Sand - MPM Chyťte ji!

Uživatelský avatar
tarion
Učedník
Učedník
Příspěvky: 43
Registrován: 15.7.2008 16:20:50
Bydliště: Chrám Jedi

Příspěvek od tarion »

Dantooine - Enkláva rytířů Jedi

Proboha, zase přijdu pozdě, blesklo mi hlavou, když mě padawanův hlas vyrušil z příjemného snění. Rychle jsem na sebe navlékl oblečení, rozházené po podlaze a spěchal za mistrem Kavarem. Doufám, že zas nebude mít kázání o tom, jak má být správný rytíř jedi přesný a dochvilný, napaldlo mne, když jsem celý uřícený doběhl ke dveřím tréninkové místnosti a vpadl do nich.

Uživatelský avatar
Lukin013
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 783
Registrován: 06.9.2007 16:42:16
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukin013 »

Dantooine - Enkláva rytířů Jedi

Vešel jsi do výcvikové místnosti.Mistr Kavar tě však jen kývnutím hlavy pozdravil a dál si tě nevšímal.Padawani se po tobě ohlédli, ale potom zase dychtivě sledovali přednášku i praktické ukázky o boji se světelným mečem.Potom se mistr otočil do davu a řekl:

Teď si padawani udělejte dvojice a procvičte si boj s mečem.

Tu k tobě přišel jeden padawan a uklonil se ti.Poznal jsi v něm toho, který tě probudil a varoval tě, že je trénink.Teď sis teprve mohl pořádně všimnout jeho vzhledu.Měl asi dvanáct let, ale už byl poměrně vypracovaný, teda tak, jak jen to na dvanáctiletého kluka jde.Vysoký byl asi stejně jako ty a na ústech mu hrál zvláštní, uvolněný úsměv.

Smím tě vyzvat?

Zeptal se tě a po úkloně vytasil svůj modrý světelný meč.
Obrázek

Sith Nehav - MW
Mistr Slolu Nehav - Imp
Padawan Luke - NR
válečník Zheison Sha Luke Nehav - Bojová aréna
Kapitán Erik Nehav - Vong mise
Námezdní lovec Marwollo Zhein - MPM Temný rozbřesk
Cassus Sand - MPM Chyťte ji!

Uživatelský avatar
tarion
Učedník
Učedník
Příspěvky: 43
Registrován: 15.7.2008 16:20:50
Bydliště: Chrám Jedi

Příspěvek od tarion »

Dantooine - Enkláva rytířů Jedi

Samozřejmě, odpověděl jsem klidně. Porazím ho, říkal jsem si. Sice vypadá silný, ale nebude až tak rychlý, a toho můžu využít. Vytasil jsem svůj meč a sebevědomě jsem vykročil vpřed. Připraven?

Uživatelský avatar
Lukin013
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 783
Registrován: 06.9.2007 16:42:16
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukin013 »

Dantooine - Enkláva rytířů Jedi

Padawan chytil meč do jedné ruky vykrýval tvé prudké a rychlé výpady.Jenže jeho rychlost a hbytost jsi poněkud podcenil.Nejen že tvé výpady vykrýval bez nějakého velkého zadýchání, ale poté vyrazil do útoku.Přeskočil tě a lehce nakopl.Tvůj další útok jednoduše nadskočil a potom se na tebe vrhnul s takovou silou, že než jsi ho zastavil, měli jste oba své čepele těsně u těl.Snažil se odklonit tvůj i svůj meč k tvému tělu a musel ses nyní sakra snažit, abys ho odrazil.

Snaž se, pouhými schopnostmi ho neporazíš.

Promluvil k tobě mistr Kavar, kterého váš souboj zaujal.

I ochránci Jedi se musí spoléhat na Sílu, to musí každý Jedi.Tvůj protivník to dobře pochopil a tak je vždy o krok napřed.Snaž se o to samé.

Dal ti svou radu mistr.
Obrázek

Sith Nehav - MW
Mistr Slolu Nehav - Imp
Padawan Luke - NR
válečník Zheison Sha Luke Nehav - Bojová aréna
Kapitán Erik Nehav - Vong mise
Námezdní lovec Marwollo Zhein - MPM Temný rozbřesk
Cassus Sand - MPM Chyťte ji!

Uživatelský avatar
tarion
Učedník
Učedník
Příspěvky: 43
Registrován: 15.7.2008 16:20:50
Bydliště: Chrám Jedi

Příspěvek od tarion »

Dantooine - Enkláva rytířů Jedi

Neměl jsem čas ani přikývnout, protože jsem se zoufale bránil padawanovým útokům. Srazil jsem jeho meč stranou, ale odskočil a kopl mě do obličeje. Zavrávoral jsem, a stále jsem ustupoval. Pak se však ozvala moje hrdost: Přece se tu před všemi ostatními nenecháš porazit... natáhl jsem se po Síle, ale padawan na mě stále dotíral a já se nemohl soustředit. Vyčisti svou mysl, vzpomněl jsem si na poučku mistra šermíře. Neexistuje nic... jen ty a tvůj nepřítel. Vše kolem mne se rozmazalo, ostře jsem viděl jen padawana, který už si myslel, že má vítězství jisté. Ucítil jsem proud Síly a nechal jsem ho mne naplnit. Zachytil jsem padawanovu drtivou ránu a přešel jsem do protiútoku. Odrazil jsem jeho čepel stranou a uhnul jeho úderu rukou. Pak jsem proti němu poslal proud Síly a současně skočil vpřed a bodl na jeho hruď. Teď nebo nikdy, napadlo mne.

Uživatelský avatar
Lukin013
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 783
Registrován: 06.9.2007 16:42:16
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukin013 »

Dantooine - enkláva rytířů Jedi

Začal ses urputně soustředit a vykryl jsi díky tomu pár úderů.Potom jsi přešel do protiútoku.Začal jsi ho zasypávat drtivými útoky.Vykrývat je stíhal jen tak tak.Korunu tomu všemu jsi nasadil, když jsi bodnul do jeho hrudi.Vykryl to sice, ale jen se štěstím.Nakonec už se neubránil tvé Síle odhození a spadnul na záda.Porazil jsi ho.
Padawan vstal a uklonil se ti.

Bojoval jsi skvěle.

Pochválil tě a odešel.Mistr Kavar potom k tobě přešel a taky tě pochválil.Potom tě poslal do archívu.
Obrázek

Sith Nehav - MW
Mistr Slolu Nehav - Imp
Padawan Luke - NR
válečník Zheison Sha Luke Nehav - Bojová aréna
Kapitán Erik Nehav - Vong mise
Námezdní lovec Marwollo Zhein - MPM Temný rozbřesk
Cassus Sand - MPM Chyťte ji!

Uživatelský avatar
tarion
Učedník
Učedník
Příspěvky: 43
Registrován: 15.7.2008 16:20:50
Bydliště: Chrám Jedi

Příspěvek od tarion »

Dantooine - enkláva rytířů Jedi

Rovněž jsem se uklonil a vydal jsem se do archivu. Cestou jsem přemýšlel, co tam po mne budou chtít. Boj s mečem mě bavil, ale ve starých knihách a vědomostech jsem žádnou zálibu nenacházel. Snad to nebude nadlouho, pomyslel jsem si, když jsem vcházel do dveří Archivu.

Uživatelský avatar
Lukin013
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 783
Registrován: 06.9.2007 16:42:16
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukin013 »

Dantooine - Enkláva rytířů Jedi

Došel jsi do archívu v podzemní části enklávy.Byla to poměrně velká místnost s dvěma patry knihoven, sochou vzadu a dvěma vedle sebe uspořádanými řadami stolů s počítači, ze kterých mohli všichni obyvatelé enklávy čerpat své vědomosti.
Zahlédl jsi mistra Doraka stojícího asi dva metry před sochou.

Dorak:Vítej padawane, jak víš, rytíři Jedi nejsou pouze bojovníci, jejich ctnostmi jsou také vědomosti.A jak jistě také víš, součástmi výuk jsou také testy, které prověří tvé znalosti hystorie.

Mistr Dorak byl hystorik a měl velký zájem učit hystorii ostatní rytíře Jedi.Bohužel né každý jeho nadšení sdílel.Mezi ty "nadšence" jsi patřil taky ty a mistr to o tobě věděl, proto taky ta přednáška při tvém příchodu.

Dorak:Dám ti asi tak hodinu, aby ses naučil vše potřebné(v sekcích Archiv a Osobnosti), co budeš pro tento malý testík potřebovat.

Za hodinu za tebou mistr Dorak přišel a v ruce držel datapad, který ti podal.Potom odešel, aby se věnoval dalším návštěvníkům.
V datapadu bylo napsáno:

Test pro padawana Aran Marcheur:

1.Kde se odehrála poslední bitva mandalorianských válek?
a)Mandalore
b)Iridonia
c)Malachor V
d)Telos IV

2.Kodex rytířů Jedi

3.Která technika boje se světelným mečem využívá připravenosti?
a)Forma II Makashi
b)Forma III Soresu
c)Forma VI Niman
d)Forma I Schii-Cho

4.Co je to holocron?
Obrázek

Sith Nehav - MW
Mistr Slolu Nehav - Imp
Padawan Luke - NR
válečník Zheison Sha Luke Nehav - Bojová aréna
Kapitán Erik Nehav - Vong mise
Námezdní lovec Marwollo Zhein - MPM Temný rozbřesk
Cassus Sand - MPM Chyťte ji!

Uživatelský avatar
tarion
Učedník
Učedník
Příspěvky: 43
Registrován: 15.7.2008 16:20:50
Bydliště: Chrám Jedi

Příspěvek od tarion »

Dantooine - Enkláva rytířů Jedi

Mistrovu přednášku jsem skoro neposlouchal... Když vyslovil poslední slova, jen jsem mechanicky pokýval hlavou. Jestli mi na to dal hodinu, nemůže to být tak těžké... pomyslel jsem si. Historii jsem sice nemiloval, ale paměť jsem měl dobrou, a tak jsem měl po hodině strávené studiem v Archivu pocit, že mě mistr nemůže žádnou svou otázkou dostat.
První otázku jsem přečetl s úsměvem a hned jsem do datapadu napsal:

1)Malachor V

Přece jen mě něco na historii bavilo... bitvy a úspěchy a chyby vojevůdců v nich...
Druhá otázka mi také přišla velmi jednoduchá. Jedijský kodex jsem si opakoval každý den. Bez váhání jsem psal:

2)Nejsou žádné emoce, je jen klid
Není žádná nevědomost, je jen poznání
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost
Není žádný chaos, je jen harmonie
Není žádná smrt, je je Síla


Při čtení třetí otázky jsem se zarazil... Svou techniku boje jsem si vybral instinktivně a ty další jsem moc neznal. Dobře, tak to zkusím vyřazovací metodou... pomyslel jsem si. Schii-Cho to není... to je využívání odhodlání.... Soresu taky ne... to je pružnost... nakonec jsem se rozhodl a váhavě napsal do datapadu:

Makashi

U čtvrté už jsem neváhal:

Holocron je záznamové zařízení, kam sithové umísťují své znalosti, záznamy a tajemství. Vypadá jako červený krystal a jeho nejčastějším tvarem je pyramida.

Stihnul jsem to tak akorát. Pak jsem datapad odevzdal mistru Dorakovi se sebevědomým úsměvem na rtech.

Uživatelský avatar
Lukin013
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 783
Registrován: 06.9.2007 16:42:16
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukin013 »

Dantooine - Enkláva rytířů Jedi

Mistr Dorak zrovna ukazoval nějaké záznamy jednomu padawanovi, když jsi mu podal datapad.Tvářil se velce nevyzpytatelně, ale s každým okamžikem se mu vykresloval stále širší úsměv.Ke konci se trochu zarazil, ale potom pokrčil rameny a pohlédl na tebe.

Musím uznat, že jsem tě podcenil padawane.Všechny odpovědi jsou správné, pouze k poslední odpovědi mám takovou poznámku:
To, o čem jsi mluvil je Sithský holocron, je to sice holocron, ale musím tě upozornit na jisté odlišnosti - Například Sithský holocron je pyramida, ale ostatní holocrony jsou krychle nebo další útvary s mnoha stěnami vytvarované skoro do hranaté koule.
Chtěl jsem tě na to jen upozornit - v Sithských holocronech je mnoho nebezpečného učení.


Sklopil hlavu a potom tě poslal, ať si jdeš po svých.
Obrázek

Sith Nehav - MW
Mistr Slolu Nehav - Imp
Padawan Luke - NR
válečník Zheison Sha Luke Nehav - Bojová aréna
Kapitán Erik Nehav - Vong mise
Námezdní lovec Marwollo Zhein - MPM Temný rozbřesk
Cassus Sand - MPM Chyťte ji!

Uživatelský avatar
tarion
Učedník
Učedník
Příspěvky: 43
Registrován: 15.7.2008 16:20:50
Bydliště: Chrám Jedi

Příspěvek od tarion »

Dantooine - Enkláva rytířů Jedi

Rozloučil jsem se s mistrem a vydal jsem se směrem ke svému pokoji. Byl jsem zamyšlený. Studium v enklávě sice bylo dobré, ale už mě přestávalo bavit. Cítil jsem se na víc, než jen na cvičné souboje a testy z historie. Proč by mi už nemohli mistři přidělit úkol? Věděl jsem však, že rytíř Jedi nemá být netrpělivý, a tak jsem se snažil tyto myšlenky potlačit. Vešel jsem do pokoje, sedl na postel a pohroužil se do uklidňující meditace.

Uživatelský avatar
Lukin013
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 783
Registrován: 06.9.2007 16:42:16
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukin013 »

Dantooine - Enkláva rytířů Jedi

Hlavou se ti honily nepříjemné myšlenky, které tě aji trochu znepokojovaly, snažil ses je zahnat a nejlepším způsobem byla meditace.Došel jsi na ubikaci a sedl sis do meditačního sedu.Sotva jsi ale zavřel oči, vyrušil tě zvuk otvírajících se dveří a tiché kroky.Jakmile jsi otevřel oči, spatřil jsi před sebou zelenou postavu velkou asi jako ty, když jsi byl v meditačním sedu.
Zelený obličej měl zvrásněný a na hlavě měl řídké šedé vlasy - následky obrovského stáří.Oblečen byl v modrém rouchu splívajícím až k zemi, i když tobě by byla asi malá a těsná.V obličeji onoho pidimužíka však nebyly pouze vrásky, na rtech mu hrál veselý a přívětivý úsměv.Byl to mistr Vandar.

Á, padawane, vidím, že právě medituješ, smím se přidat?

Pozdravil tě a posadil se do stejného sedu jako ty.
Obrázek

Sith Nehav - MW
Mistr Slolu Nehav - Imp
Padawan Luke - NR
válečník Zheison Sha Luke Nehav - Bojová aréna
Kapitán Erik Nehav - Vong mise
Námezdní lovec Marwollo Zhein - MPM Temný rozbřesk
Cassus Sand - MPM Chyťte ji!

Uživatelský avatar
tarion
Učedník
Učedník
Příspěvky: 43
Registrován: 15.7.2008 16:20:50
Bydliště: Chrám Jedi

Příspěvek od tarion »

Dantooine - Enkláva rytířů Jedi

Byl jsem překvapen, když mistr Vandar přišel do mého pokoje a sedl si vedle mne.

Samozřejmě, mistře.

Odpověděl jsem mu zdvořile. Zajímalo mě, co m chtěl. Doufám, že nějak nezjistil, na co myslím... takové pochybnosti k rytíři Jedi nepatří, napadlo mne.

Uživatelský avatar
Lukin013
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 783
Registrován: 06.9.2007 16:42:16
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukin013 »

Dantooine - Enkláva rytířů Jedi

Mistr Vandar po chvilce otevřel oči a zatvářil se znovu velmi přívětivě.V jeho obličeji jsi ale nemohl nic vyčíst.Mistr se na chvíli zatvářil zamyšleně a potom otevřel oči.

Padawane, ty se nesoustředíš.Podívej, poradím ti.Zavři oči a ukolébej se skoro k polospánku, zbav se všech svých myšlenek, vytvoř si proti nim bariéru, v tomhle ohledu ti nejsou ani trochu nápomocné, naopak obtěžují.
Obrázek

Sith Nehav - MW
Mistr Slolu Nehav - Imp
Padawan Luke - NR
válečník Zheison Sha Luke Nehav - Bojová aréna
Kapitán Erik Nehav - Vong mise
Námezdní lovec Marwollo Zhein - MPM Temný rozbřesk
Cassus Sand - MPM Chyťte ji!

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“