Výcvik pro RomanArts(Roman Arad'as)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Chrám Jediů:
Sedl jsem si na sedadlo u konzole a vložil disk, zběžně jsem projel nabídku a popřemýšlel co zjistit jako první, byl jsem dost netrpělivý. Vzpomněl jsem si na několik přednášek nejrůznějších mistrů o trpělivosti.
Musím se uklidnit.
Zhluboka jsem se nadechl.
Tak třeba historie.
A označil jsem "Historie rytířských zkoušek".

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chrám Jediů, Coruscant:
Po označení zvoleného podtématu se ti celá obrazovka změnila a vyjel ti následující text:

Kód: Vybrat vše

Historie rytířských zkoušek:
Samotné rytířské zkoušky jsou staré jako řád Jedi sám o sobě. Už pradávní mistrové řádu zkoušeli své padawany zda-li jsou připraveni a hodni nosit titul rytíře řádu Jedi. Je známo, že v historii existovali zkoušky znalostí Jediského kódu, který je v současnosti brán jako samozřejmý a mistr se během výcviku ujasní, že jeho padawan porozuměl jeho výkladu. Druhým prádávným testem bylo složení vlastního světelného meče, ale tento test byl vzhledem k situace brzo zrušen a padawani začali konstruovat své vlastní světelné meče mnohem dříve. Padawani také mohli být zkoušeni různými testy v jejich prostředí, kdy byli vyhodnocováno jejich rozhodování, schopnost jednat a řídit někdy až kritickou situaci. Zkoušky se měnili v čase společně s řádem a současná podoba zkoušek byla vypilována léty rozvoje a potřeby pro současného rytíře řádu. Přesto lze některé zkoušky pominout vzhledem k akcím, jíž se padawan zůčastní a které svým charakterem nahradí samotnou podstatu zkoušky. 
Vše si pečlivě pročteš a přijde ti, že zkoušky u pradávných mistrů možná byli jednodušší, alespoň, co se jejich charakteru týká.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Chrám Jediů:
Dočetl jsem záznam a chvilku o tom přemýšlel.
Proč jen jsem se nenarodil v jiné době?
Přišlo mi, že dřívější zkoušky byly o mnoho snadnější.
No nic.
Řekl jsem si pro sebe, vyndal datové zařízení a zvedl se od konzole. Vrátil jsem toto zařízení na příslušné místo a vydal se pryč z Archivu.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chrám Jediů, Coruscant:
Po uložení záznamu jsi opustil archív a zamířil rovnou do svého pokoje. Procházel jsi chodbami chrámu, kde teď bylo k nočním hodinám stlumené osvětlení a skoro nikdo tu teď nešel. Bylo to až trochu strašidelné, přesto pozoruhodně relaxující. Na chvilku jsi se zastavil a náhle si pocítil to, co tě tolik uklidňovalo. Bylo to něco jako proud Síly, který obíhal chrám, byl to vzrušující, lakavý a uklidňující pocit. Napadlo tě, jestli to je chrámem samotným nebo Jedi zde přítomnými. I když místy se ti zdálo, že ten proud není takový jaky by měl být, vybočoval, nebo jako by na chvilu přestal téct. Po tomto neuvěřitelném zážitku jsi se vrátil na svůj pokoj, kde jsi ulehl ke spánku.
Ráno jsi se probudil akorát, když začalo svítat slunce nad Coruscantský chrám a pod dveřmi ležel list papíru podepsaný mistrem Qui-Gonnem. Chvilku po snídani tě čeká zkouška, nechtěl jsem tě budit, proto ten vzkaz. Sejdeme se u snídani, rytíř Jedi Qui-Gonn Jinn.
stálo na něm.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Chrám Jediů:
Ráno mě probudily paprsky slunce lámající se o žaluzie na okně. Vstal jsem z postele a oblékl se. U dveří jsem našel vzkaz od svého mistra. Vzal jsem si svůj světelný meč z místa, kam ho odkládám, ze stojanu na stolku vedle postele. Otevřel jsem dveře a vyšel do nového dne. Cesta do jídelny byla dlouhá jak život samotný, nevěděl jsem co se se mnou děje, mé pocity se zbláznily a já je nedokázal úplně potlačit. Až nakonec jsem dorazil do jídelny. Porozhlédl jsem se kolem, zda neuvidím mistra.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chrám Jediů, Coruscant:
V jídelně bylo tentokrát dost lidí, chvilku jsi se rozhlížel a zahlédl jsi třeba Adi Galliu nebo Ki-Adi Mundiho, kteří patří mezi známé členy řádu. A poté v rohu i svého mistr Qui-Gonn Jinna. Vyzvedl jsi si snídani a zamířil jsi přímo k němu.
Dobré ráno Romane, jak ses vyspal ?
zeptá se Qui-Gonn bez známky, toho že by se něco důležitého mělo dít.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Chrám Jediů:
Ihned jsem zamířil ke sému mistrovi.
Vyspal jsem se dobře mistře, jak se dnes daří vám?
Jak asi, zůstanu mu na krku ještě pár let...
Položím jídlo na stůl a přisednu si. Dám se do snídaně.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chrám Jediů, Coruscant:
Mistr Qui-Gonn k tobě vzhlédnul a měl možná trochu nepříjemný pohled.
Cítím v tobě chmurné myšlenky Romane. Trápí tě snad něco k tvé zkoušce, která bude půl hodiny po snídani ?
pronese Qui-Gonn a se zvědavým výrazem očekává, co řekneš.
Neměl by ses tím zbytečně zaobírat, pokud Síla chce aby ses stal rytířem řádu Jedi, tak se jím staneš. I já jsem měl pochybnosti, ještě teď si vzpomínám, jak mi můj mistr Dooku říkal: Qui-Gonne netrénoval jsem tě a necvičil celá ta poslední léta jen tak pro nic za nic. Trénoval jsem tě, aby jsi se stal Jedim a tím se taky staneš. Řekl to takovou razancí, že jsem se až zalekl.
dodá ještě Qui-Gonn a usměje se, aby se pokusil odlehčit situaci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Chrám Jediů:
Podíval jsem se na mistra a sebevědomě prohlásil:
Jsem v pořádku mistře.
Vyslechl jsem mistrův příběh z dob, kdy on skládal zkoušku, bylo to příjemné odlehčení situace.
Říká se že mistr Dooku je nejpřísnější mistr v Chrámu, včera jsem se s ním setkal v jídelně, ale moc jsme si nepopovídali.
Čekal jsem, že mi mistr vysvětlí Dookovo chování.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chrám Jediů, Coruscant:
Po tvých slovech se Qui-Gonn zamyslí a zapře se o židli.
Když jsi to teď zmínil, tak mistr Dooku byl vždy přísným mentorem, možná až perfekcionistou. Proto je to i skvělý Jedi, ale poslední dobou není takový sdílný. Vždy rád aspoň dával kázání, poslední dobou ho nejčastěji vídám bavit se s mistrem Sifo-Dyasem. Ale kdo ví, třeba spolu řeší nějaký úkol od rady.
zamyslí se nahlas Qui-Gonn, ale pak spolkne poslední sousto, i když mu na talíří ještě něco zbyde a vstane.
Je čas jít, padawane Arad'asi.
pronese náhle oficiálním tónem Qui-Gonn a počká až se taky zvedneš a společně odnesete talíře.
Ještě máš možnost se zeptat na cokoliv, co by jsi mohl potřebovat. Jakmile zkouška jednou začne, tak už to nebude možné.
dodá ještě mistr Jinn, zatímco zamíříte do spodních pater rady, o kterých výš, že tam jsou nějaké tréninkové místnosti, ale nikdy do nich nechodí padawani.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Chrám Jediů:
Odnesl jsem jídlo a následoval mistra do nižších pater chrámu.
Už nemám dalších otázek mistře.
Prohodil jsem cestou a zamýšlel se nad spodním patrem, věděl jsem, že je tam tréninková místnost.
Tam ale padawani nesmí.
Netroufal jsem se mistra zeptat kam jdeme nebo co mě čeká, snažil jsem se najít odpověď v toku Síly a s napětím očekával co se bude dít dál.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chrám Jediů, Coruscant:
Po chvilce jste dorazili ke dveřím do tréninkové místnosti a společně jste vešli dovnitř. Tam už byl přítomen mistr Yoda, wookijský mistr Tyvokka a mistryně Jedi Yaddle, kteří stáli okolo prostory vymezené pro soubojový trénink. Uprostřed stál tobě neznámý Jedi v cvičné robě. Mistr Qui-Gonn ti pokynul, aby jsi došel vedle Jediho a sám se postavil na poslední čtvrtou stranu okolo dueliště.
Vítej, mladý padawane Arad'asi. Zde tvé zkoušky na rytíře započnou. Testem prvním, zkouška schopností bude. Mistr Tyvokka cvičný meč ti poddá a ty poté bojovat s Jedim po tvém boku budeš. Fakt, že Jedi je v potaz nesmíš brát. Schopnosti své s mečem musíš nám dokázat. Mezi základními schopnostmi, které předvést v boji musíš, je využití Síly, superiorní znalost jedné formy a umění vržení světelného meče. Pokud dotazu k náplni testu nemáš, souboj započít může.
pronese s typickým tónem Yoda a ostatní mu jenom souhlasně přihlížejí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Chrám Jediů:
Postavím se na své místo a doposlechnu mistrovu řeč.
Nemám dalších otázek, jsem připraven.
Rukou sáhnu na levý bok a odepnu meč od opasku. Vhodně a pevně ho uchopím a aktivuji. Postavím se do obrané pozice.
Teď se ukáže na co mám.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Chrám Jediů, Coruscant:
Jedi se ti lehce uklonil a zažehnul svůj světle zelený meč. Chvilku jste proti sobě stáli a pozorovali se navzájem, aby pak Jedi proti tobě vyrazil a zahájil útok údery do tvých tělesných zón. Poznal jsi v tom první formu, která se v chrámu vyučuje, ještě před padawanstvím. Shii-Cho, první a základní forma boje se světelným mečem. Někteří ji považovali za slabou v porovnání s jinýma, ale tvůj soupeř tě přesvědčoval o opaku, protože jeho údery byli rychlé a tvrdé a nebezpečně blízko k rukojeti. S vypětím jsi je však odrážel a po chvilce se ti nabídla skulinka k přechodu do protiútoku.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
RomanArts
Učedník
Učedník
Příspěvky: 116
Registrován: 23.12.2007 09:32:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanArts »

Chrám Jediů:
Snažil jsem se bránit, jak nejlépe jsem uměl. Naskytla se možnost přejít do protiútoku. Využil jsem ji jen z části, tvrdě jsem zaútočil na hrudník, protivník se musel bránit, přestal na okamžik vnímat okolí. Použil jsem Sílu a přeskočil ho. Po dopadu jsem použil Sílu odražení.

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“