Star wars: Droidworks (recenze)

Napište recenze a své názory na jednotlivé hry ze světa SW

Moderátor: Moderátoři

Star wars: Droidworks (recenze)

Příspěvekod Xavier » 07.3.2010 19:18:57

Toto je již starší hra od Lucas Learning. Pokud vás překvapuje že to není Lucas Art. Tak je to tím, že se jedná o edutikativní hru.
Přestože běží na stejném enginu jako SW: Dark Forces 2, jedná se o úplně něco jiného, a to o lehce zábavně vyučovanou Fyziku a různé fyzické jevy (řešíte tam problémy s kladkou, pákou, lomem světla a podobně)

Příběh je takový že na Tatooinu si impérium postavilo továrnu na zabijácké droidy. Aliance tedy vyslal svého nejdůvěrnějšího agenta aby továrnu sabotoval, naštěstí se nejedná o Luka Skywalkera ani nikoho z dalších značně profláknutých hrdinů. Pravou totožnost totiž ani dokonce nezjistíte, neboť je tento rebelský agent převlečený za Jawu, doprovázený C3PO, R2-D2 a létajícím robůtkem Cammy.
Takto se mu podaří infiltrovat Jawský Sandcrawler a zde staví droidy, které poté ovládá.
Možností, co se týče výroby droidů je docela dost, jsou dvě základní rozlišení robota, buď má nohy (a může tedy skákat) a nebo kola či pásy(a je rychlejší a vyjede i strmější stoupání). Kreativitě se meze nekladou a tak na torzo z R2 droida můžete nasadit hlavu lékařského droida, či naopak na humanoidní postavu nasadit kopulku astromecha. Různé díly mají i různé schopnosti, některé hlavy jsou schopné komunikovat, některé vidí ve tmě, některé si svítí,.... V zadání mise máte vždy co váš droid musí umět (či jestli nemá nějaký požadavek na váhu droida, či zda nemusí být z magnetických materiálů), aby misi mohl splnit a u vyšších úrovní vám to různými požadavky ztěžuje. Také si můžete droidy vybarvit jak chcete(i když daného droida po dokončení mise stejně nejspíš sešrotujete, neboť budete potřebovat úplně jiného)
Na začátku dostanete k dispozici omezený výběr dílů, a ten rozšiřujete o další a další části, jak plníte jednotlivé úkoly. Nejdříve totiž musíte splnit mise zadané Jawy, abyste si osvojili ovládání robota zjistili jak se poprat s různými mechanickými či optickými záležitostmi, a pak již můžete začít s přípravou na infiltraci továrny a následné přepsání droidů. Kařdá mapa má 3 úrovně a za splnění každé úrovně dostanete další část, kterou můžete využít při stavbě.
Ve hře je celkem obsáhlá encyklopedie daných jevů (tak trochu učebnice fyziky pro ZŠ) kde se dá nastudovat co se po vás chce.

Hra je to celkem zábavná a přemýšlivá. Já ji hrál jako odpočinek od akčních her a protože je to celkem chytlavá logická záležitost, s možností postavit si nejpodivnější droidy

(Screeny možná později)
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
It's 12th October 1985. Tonight Comedian died in New York.
Gentleman, welcome to Dubai.
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
 
Příspěvky: 2651
Registrován: 18.11.2008 11:55:38

Zpět na Recenze her

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron