Pouť pozůstalého

Knihy, které již vyšly v češtině

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Pouť pozůstalého

Příspěvek od Ryen »

Pouť pozůstalého

Autor: Timothy Zahn

Obrázek

Děj této knihy se odehrává tři roky od událostí vylíčených v románu Vize budoucnosti.
Z Nirauanu, planety, na níž se kdysi usadil velkoadmirál Thrawn, přichází šokující zpráva - po padesáti letech byly na okraji galaxie nalezeny zbytky Mezigalaktické výpravy, což byla expedice rytířů Jedi s cílem objevit život v jiných galaxiích. Tu však kdysi právě Thrawn zničil.
Na výpravu k jejím pozůstatkům se spolu s Lukem a Marou vydává také důstojník post-palpatinovského Impéria doprovázený oddílem stormtrooperů, skupina diplomatů cizího národa, který uctívá padlé rytíře Jedi a velvyslanec Nové Republiky, který ovšem sleduje své vlastní záměry.
Výpravu brzy začnou sužovat záhadné události, vyvolávající řadu podezření a pochybností. Největší nebezpečí však skrývají trosky samotné Mezigalaktické výpravy. Když starobylý vrak vydá svá tajemství, Luke a Mara zjistí, že v sázce je nejen jejich vlastní existence, ale i vše, zač bojují.

Omlouvám se, ale recenzi jsem víceméně opsal z obalu knihy. Je to totiž již dost dlouho, co jsem tuhle knížku četl a nechtěl jsem psát nějaké nesmysly. Pamatuji si ovšem, že ačkoliv jsem od této knihy moc nečekal, nakonec mne nadchla zpracováním děje. Navzdory mým očekáváním jsem se při čtení nenudil, naopak mne její četba zaujala. Ale není se co divit, když knihu napsal T. Zahn, že? ;)

Jako zajímavost doporučuji si před četbou téhle knihy přečíst nejprve Mezigalaktickou výpravu. Myslím, že to zážitek zpestří a získáte i větší vztah k jejím troskám, které jsou v tomhle příběhu prohledávány... Ale samozřejmě to není podmínkou pro pochopení děje knihy.
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Uživatelský avatar
R.O.F.L
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 497
Registrován: 23.3.2008 18:50:45
Bydliště: Kdesi v předaleké galaxii, kde mozky v hlavě nenosili
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R.O.F.L »

já bych s tvým doporučením nesouhlasil.. lepší je nejdříve přečíst pouť a teprve pak až mezigalaktickou výpravu. Mezigalaktická výpravy obsahuje spoustu detailů mozaiky, které ale nepostřehnete, pokud jste pouť před tím nečetli a připravíte se o část zážitku.
,,Není záludnějšího nepřítele, než sebe sama."
Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

A zkoušel jsi to i opačně ? Možná ti tam zůstane pár střípků mozaiky (když už, tak to dělá Timothy schválně), ale o to lepší je zase potom uvědomění zpětně, takže já se přidávám k Ryenovi, přečíst dle časové souslednosti :) A pokud by se to provedlo opačně, tak by člověk zase předem znal nějaké věci v té druhé knize a nevychutnal si ji tolik.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Příspěvek od Ryen »

U mně to bylo tak, že jsem nejprve četl Pouť a až potom se mi do rukou dostala Mezigalaktická výprava... Ale za sebe můžu říct, že jsem se při čtení Výpravy tolik do příběhu nevžil, právě proto, že jsem věděl kde a jak skončí. Proto bych to doporučil číst tak, jak to jde za sebou + to, že když přečteš nejdřív Pouť, tak k tý ztroskotaný lodi nemáš takový "vztah", když nevíš, kdo na ní byl a co všechno zažila apod.

Ale to všechno je samozřejmě jenom otázka vkusu - každému vyhovuje něco jiného ;)
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Odpovědět

Zpět na „Recenze knih“