Zatýkání Palpatina = jatka mistrů v pěti vteřinách!???

Debaty o záležitostech ze Star Wars, tématech v rámci fóra, či jiných věcech

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Zatýkání Palpatina = jatka mistrů v pěti vteřinách!???

Příspěvek od MrTukan »

Víte co mi vždycky vrtalo hlavou? Jak dokázal Palpatin ala Darth Sidious, když si pro něj Windu s Fistem, Kolarem a Tiinem příšli, zabít tak rychle tři mistry blízké nejvyšší radě (nejsem si teď jistej, jestli tam zasedali všichni tři, to asi ne, ale minimálně Kolar ano)... Ta scéna z E3 mě prostě vždycky pohoršuje, jak si tam Palpatin jen tak skočí a oni, aniž by cokoli udělali, prostě zařvou. Sakra, vždyť byli čtyři a měli dost času na to, aby nějak zareagovali, proč se Kolar nechal tak hloupě a jednoduše propíchnout a přitom neměl ani připravenej meč k obraně (měl ho nahoře)? Proč se Tiin nechal tak hloupě seknout a přitom neměl ani připravenej meč k obraně (měl ho taky nahoře)? To byli oba tak neschopní a proto byli velkými mistry? :D A proč se Kit Fisto, kterej prošel tolika bojema, nechal tak hloupě seknout do boku (po asi třech odraženích Palpatinovejch útoků), když již v minulosti odrazil desítky a stovky rafinovanějších útoků? To asi měli všichni tři hodně špatnej den. Hlavně že Windu ho pak sám dokázal porazit, úlet tahle scéna, vážně.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Odpověď je jednoduchá: scénáristům tohle přišlo jako efektivní scéna, která bude působit patřičně dramaticky. :? ;)

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Hm, to zní logicky.. Jako já bych pochopil, kdyby je zabil postupně a v nějakým rovným boji, ale tady když je zapíchne a ani nepohnou ani brvou, to mě štve... Proč tam asi přišli čtyři pro něj žeo... :D
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Tukan: asi takhle, jsem schopná vymyslet nějaká zdůvodnění, ale vždycky mi to bude znít jako příšerné okecávání. Ta scéna tak, jak je postavená, prostě nedává smysl. Protože ti mistři tam jsou s výjimkou Windua jako na motejly... a vzhledem k tomu, že tam poslali to nejlepší, co bylo k dispozici, tak... :D
Další věc je, kolika lidem to přijde divné (ano, všem skalním fanouškům, kteří se neomezují jenom na filmy) z hlediska zaměření na cílové skupiny - obecně mi přijde, že LucasArt se minimálně od doby nové trilogie dost přiklání k tomu, aby upoutával pozornost mladších ročníků a působil kchůůůůl a dramaticky a zábavně (ačkoli to není tenhle případ :D).
Bez ohledu na již předtím vytvořené věci z knížek, komixů, atp.

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

"Na motejly" :D To je dobrý... Asi by to mohlo zapada do té snahy udělat z toho něco cool, ale tahle scéna mi do toho stejně nezapadá.. Jenom to podporuje kult osobnosti Darth Sidiouse jako nejdrsnějšího vrahouna všech dob.. Zabít vlastníma rukama (skoro) čtyři velký mistry v jedné půlhodině, to je totiž určitě rekord. :D Nepočítáme-li teda Rozkaz 66, ale tam to neudělal sám.. :D
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

... Eli správně vyjádřila, že většina skalních fanoušků se nad tímhle pozastavuje, a já nejsem vyjímkou. Ono takovýhle nesmyslů jsou plné první tři filmy a proto jsem tu založil i Projekt Lucas to má špatně. Ale to patří jinam. S touhle cenou absolutně nesouhlasím, protože čtyři členové rady, čtyři mistři Jedi, kteří skoro denně bojovali po předcházející tři roky ve válkách se nechají propíchnout (tři z nich tedy) během pěti vteřin od někoho, kdo celé ty roky prakticky jenom vysedával, dělal politiku a málokdy měl možnost trénovat na serióznější úrovni. Takže ano, tohle je jeden z největších omylů ve filmech ...
... mimochodem, kdyby takhle vyskočil, tak nevím, proč ho někdo Silou neodhodil zpátky - že to nenapadlo ani jedno ze čtyř válkou protřelých a zkušených bojovníků ...
(Tuky: Jak jsem zmínil, všichni čtyři byli v Radě slušní šermíři)
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Dokonce byli všichni čtyři členy Rady? Dobrý.. :D Ale tak víš co, já bych pochopil, kdyby je třeba postupně nějak zlikvidoval, v delším boji (protože to přostě bylo potřeba), ale tohle je vážně trapný.. Já bych tu scénu rozhodně napsal úplně jinak. :D Místo čtyř, bych tam poslal spíš jenom tři, aby byli slabší. Jednoho z nich by třeba mohl zabít poměrně rychle - nějaký moment překvapení nebo já nevím - třeba by ho přitáhnul a narval mu meč do břicha hned potom, co vstal (neukázal by předtím meč, aby byli vážně překvapení, páč oni tam šli s tím, že zatknou politika a ne sitha.. No a s těma dvěma zbylejma by mohl svést rovnocenej souboj, přičemž by jednoho z nich v pozdější fázi zabil, ale na Windua by už neměl dost sil, a tak by ho porazil jak ho porazil a už by to tak pokračovalo... :D
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

No to si nejsem zcela jistá - přece jen, jestli pošleš čtyři nejlepší šermíře zatýkat politika... :?

Uživatelský avatar
Shall Yall
Učedník
Učedník
Příspěvky: 40
Registrován: 23.1.2008 20:58:29
Bydliště: Tartan cruiser Valya, Outer Rim patrol fleet

Příspěvek od Shall Yall »

Tu scénu si již nepamatuji, trojku jsem dlouho neviděl. Ale to proč to bylo tak rychlé, bylo to, že mistři Jedi podcenili Palpiho? Byl to přecijen politik, hlava státu vystupující veřejně jako přívětivý stařík, a tak tam šli s předpokladem toho, že se Palpi vzdá a bude spolupracovat a proto se na svůj úkol tak nesoustředili? A Palpi využil jejich polevené ostražitosti, a než si mohli uvědomit, že ten stařík má světelný meč, tak již bylo pozdě?

Jako, je to asi okecávání, založené na tom, že si tu scénu jen matně pamatuji, ale smysl (okecaný) by to dávalo.
Obrázek

rGAG Vivat

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Nj, jenže Windu řek, že ho jdou zatknout a všichni čtyři aktivovali meče.. A pak bylo docela dost času mezitím, co dramaticky vytáhnul Palpatin svůj meč a řek jim, že jsou zrádci a tím než je rozsekal... :D
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

... jenom politik ? Moc dobře věděli, že jdou zatýkat Sitha, proto měli připravené meče a proto je blbost, aby s tímhle nepočítali, takže tenhle argument mi přijde dost mimo ... souhlasím s tím, co řekl Tuky - že to měli více vyvážit, protože dle všech skutečností nevěřím, že by Palpatine sám porazil v boji 1 ku 4 členy rady, možná některé 1 vs 1, ale tak dobrý šermíř rozhodně nebyl ...
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Shall Yall
Učedník
Učedník
Příspěvky: 40
Registrován: 23.1.2008 20:58:29
Bydliště: Tartan cruiser Valya, Outer Rim patrol fleet

Příspěvek od Shall Yall »

Jop, tak to bylo jinak než si pamatuji, aneb když čloěk viděl E III asi před rokem, tak to tak dopadá :D

A když už tady lpění na faktech je, čtyři neporazil...
Dva zabil zpočátku, fista o chvíli později při seknutí v otočce do krku. což byla fistova chyba, S windem mu pomohl Anakin... a to dost zásadně, nebýt toho, že ani zastavil Mace, tak by yl Palpi po smrti......
Obrázek

rGAG Vivat

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

No hele, možná nevěděli, že jdou na Sitha.. I když podle osobností, které byly v té skupině by se dalo soudit, že spíš věděli nebo předpokládali, že budou potíže no... No on zas nebyl tak špatnej, kdyby se snažil, tak by v 1vs1 měl podle mě navrch nad každým z těch tří, vyjímaje Windua, s tím byl podle mě rovným soupeřem - počítáme-li nejen schopnosti s mečem, ale i Silou.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Shall Yall
Učedník
Učedník
Příspěvky: 40
Registrován: 23.1.2008 20:58:29
Bydliště: Tartan cruiser Valya, Outer Rim patrol fleet

Příspěvek od Shall Yall »

Proč tasili meče? Možná jako pádný argument: "Kancléři, budete dělat potíže a zůstane z váš sushi" krom toho, meč Jediů je takový symbol autority, že to myslí vážně.
Obrázek

rGAG Vivat

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Ehm. Celkově si vezmi výbor pro zatýkání Palpyho - to bylo fakt komando na zatčení sitha...

Odpovědět

Zpět na „Diskuze“