Dlouhá cesta domů - Stanley Grigs

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Dlouhá cesta domů - Stanley Grigs

Příspěvek od Kazma »

Úvod

Psal se rok 3964 BBY. Zkusme se jenom chvíli tvářit, že galaxie je mírumilovné a klidné místečko pro život, že se zde vlastně nic neděje a že všechno je v nejlepším pořádku. Ano, v nejlepším pořádku, nebo mě raději přašťte něčím těžkým a donuťte říkat alespoň část pravdy. Zhruba před 10-12 lety započali za okrajem Republiky drobné problémy s Mandaloriany, Řád to neřešil. Před deseti lety se něco stalo s Catharem, ale Řád to neřeší, není přece posláním Jedijů vést válku, jsou přece strážci míru, že ano? Stráží mír a nezapojují se do žádného střetu. Teď už zbývá jenom otázka, zda-li střeží mír v galaxii, nebo pouze Republice, protože jestli střeží mír galaktický, tak zřejmě někdo něco hodně pokazil.
Ale to není tvoje starost.

Dantooin, na dohled Enklávy Jedi

Tvojí starostí v tuto chvíli je svačina. Úžasné nemyslíš? Několik drobností snězených ve společnosti tvých přátel během posezení ve stínů obrovského stromu takhle z kraje léta. Je parné odpoledne a vy si podáváte několik lahví s kdovíčím. Než mě někdo upozorní na to, že to je krajně podivné pro členy Řádu Jedi, jejichž věk se pohybuje mezi 19 a 21, uvedu tě do příběhu.
Před třemi hodinami jste se po dlouhé době konečně zase všichni potkali. Ty, Rob, Dann i Nina jste se neviděli dobré tři měsíce pohromadě, vždy byl někdo pryč kdesi v chladné neosobní galaxii, teď byl čas na chvíli přátelského posezení a novinek. Čas na přátelství. Navíc, po třech hodinách, kdy jste každý přidali svou vzpomínku, to vypadá, že se doteď smutná Nina konečně rozmluví.
„No tak, Nino.“
Začal Rob snad již po padesáté během dneška.
„Co se stalo?“
A kupodivu, Nina se rozmluvila. Konečně.
„Já … Teda ona … Prostě je pryč.“
„Kdo je pryč? Tvoje mistryně zemřela?“
Zvedl Dann prudce hlavu.
„Ne, já nevím, nejspíš, ona, ona mě opustila, … říkala že, že nevěří tomu co tvrdí Rada.“
Její nádherné tmavé oči se upřeli k obzoru:
„Že to musí pochopit a ověřit si to, že nebude riskovat můj život a ať se vrátím zpátky na Enklávu.“
Nina zmlkla. Její mistryni si párkrát viděl, byla to velmi starostlivá žena, tvá kamarádka ji měla velmi ráda.

-------
Tak se do toho nějak dáme. Začátek bude nejspíš trošku kostrbatější, neboť jsem to už chvilku nedělala. Co dělat víš, ne? Jenom upozorním tak jako vždy, nehraj za jiné postavy, než svoji. Nebráním se tomu, aby ses vracel ve vzpomínkách a vzpomínal co jsi s přáteli dělal, nebo co dělali, nebo navykládali oni.
Tákže hodně štěstí nám oběma a nechť hra během měsíce neskončí.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá cesta domů - Stanley Grigs

Příspěvek od Stanley »

Dantooin, na dohled Enklávy Jedi

Už dlho som čakal na tento deň. Už keď som sa ráno prebudil, vyšiel som von na vzduch, videl to paradné počasie som vedel že dnes bude výnimočný deň. Samozrejme, veď predsa dnes sme sa konečne po dlhej dobe mali stretnúť s našou partiou po kope. A to v komplet zostave. Žiaľ, tieto momenty sú čoraz viac vzácnejšie, čoraz menej samozrejmé.
Nikdy som nepatril medzi ľudí, ktorý by sa až príliš skupinkovali. Skôr naopak. Viem, že čoraz viac osobností spoznám a s čoraz viac ľuďmi budem udržiavať dobrý vzťah, budem mať viac možností. S ľuďmi som pracoval na veľmi jednoduchom príncipe typu ,,Dáš a dostaneš" čiže som sa snažil ľuďom pomôcť a očakával som za to určité kamarátske protislužbičky v prípade že som to ja potreboval.
A i keď som veľmi rád v spoločnosti, veľmi som sa tešil že sa stretnem s mojou skupinkou ľudí, s ktorými som prakticky vyrastal. Fungovala medzi nami dokonalá symbióza a dôvera. Neboli sme len obyčajná skupina, ale rodina. Ku každému z nich sa viaže nejedna vtipná historka. A práve dnes sme sa mali stretnúť konečne pokope po dlhých troch mesiacoch.
V popoludní sme si sadli neďaleko od Enklávy pod jeden strom kde sme mali možnosť konečne kecať. Po dojedení (na pomeri Enklávy celkom fajn) občerstvenia, som konečne mohol zamachrovať s niekoľkými fľaškami tvrdšieho pitia. Bol to sitce alkohol, ale chutil skôr ako typ alkoholu s ktorým prečisťujú motory kluzákov. Zohnal som to za fajn cenu z dôvodu že som ich kúpil väčšie množstvo. Teraz už ale viem že nie to bol ten dôvod. Čoraz viac som mal pocit že tento biznis nebol ten správny. Kupodivu to ale nikomu z ostatných nevadilo. Alebo možno im bolo len trápne sa ozvať lebo som bol jediný kto by vedel niečo také zabezpečiť. To nebolo tajomstvo. Dokonca je možné že o tom vedia aj majstri a iný vychovávatelia ale nebudú sa predsa zaoberať takouto zbytočnosťou. Ba čo viac, dokonca podľa mňa týto ľudia dobre vedeli kde sme a čo robíme ale podľa mňa mali na to taký názor, že nám nebudú zakazovať niečo také, čo viac-menej nevedia, najmä pri takejto výnimočnej príležitosti. Môj majster vedel veľmi dobre o tom, ako ich mám veľmi rád. Často sme dabatovali o tom, či je správne byť taký naviazaný na nich. Môj majster Jinn Chaar mal názor že moje schopnosti komunikovať a ovplivňovať ľudí spôsobuje to, že sa na mňa ľudia až príliš naviažu. Často sme sa bavili o tom, či ľudia okolo mňa si vedia spraviť aj vlastný názor na určité klúčové veci. Samozrejme, ja som mal na to odlišný názor. Snažil som sa len prejavovať prirodzený záujem o ľudí.
Každopádne sme dnes mali možnosť zaspomínať na dávne časi keď sme začínali a podeliť sa o skúsenosti z určitých misii (keď to tak môžem nazvať, nakoľko nebolo to nič vážne, skôr nudné, teda aspoň u mňa). Nebolo to ale také aké som očakával. Akokoľvek sme sa snažili vžiť do tej správnej nálady, a uvoľniť sa, nešlo to. Najmä Nina bola akási čudná. Na šarmantnej mladej babe s tvárou, ktorej sa hodí len úsmev si človek ľahko všimne že niečo nieje v poriadku. Samozrejme, mala niekedy aj v minulosti dni, kedy proste vstala s ľavou nohou ale tentoraz bolo iné. Rob sa všemožne pokúšal zistiť, čo je vo veci. Nakoniec, i keď nátlakovo, Nina prehovorila. Dostala sa do situácie, ktorú sa nám pokúšala aspoň približne načrtnúť, no bolo vidieť že ani sama nepochopila tej veci ktorá sa jej prihodila. Keď nám konečne odpovedala na otázky, začal som byť zvedavý. Mal som viac otázok ako odpovedí. Týkalo sa to najmä jej majsterky, ktorú som rešpektoval. Patrila presne medzi tých ľudí s ktorými sa moje názori stotožňovali. Bolo mi ľúto že som ju zatiaľ nemal možnosť bližšie spoznať, ale často sme sa o nej bavili s mojím majstrom. O to viac som sa čudoval a rozmýšľal nad tým čo nám práve Nina hovorila.

Celí čas je ticho, zamyslená a keď má hovoriť o tejto veci, koktá a trasie sa. Zaujímavé...

Pozreli sme sa na seba s Robom, vedel som že oboch nás napadla tá istá otázka...

Čo sa mohlo stať také vážne že jej majsterka neverí v rade majstrov a musela zmyznúť? Vraj pochopiť a overiť niečo...ČO?

Bolo to fakt podivné. Zamyslel som sa nad tým. Rozmýšľal som, že musela mať dosť vážny dôvod na takýto čin. Či už opodstatnený alebo nie, správny alebo nie, ale určite vážny.
Položil som ruku na Nininé rameno

,,Nina...počúvaj ma dobre... tvoja majsterka ťa má veľmi rada. Pozbieraj sa. Vážne veríš tomu že by bola schopná ťa opustiť? Toto je hlúposť a ty to vieš. Keď odišla, mala na to asi fakt nejaký vážny dôvod ale určite ťa neopustila. Ty zato určite nemôžeš. Sama si vravela že nechce riskovať tvôj život. Hlavne kľud, a dôveruj svojej majsterke. Pokiaľ mala s radou nejakú nezhodu, určite sa všetko vysetlí a vyrieší... Rozumieš? Takže hlavne kľud."

Posnažil som sa trocha ukľudniť situáciu. Napil som sa z toho "božského" pitia a pokračoval som zamysleným kľudným hlasom:

,,...ale zase na druhú stranu, neuškodilo by pokiaľ by sme sa pokúsili povyzvedať že čo je vo veci. Čo poviete?"

Uprel som pohľad na skupinku a čakal na pozitívnu odpoveď. Ja som bol už rozhodnutý že si pôjdem pre odpovede či už snimi, alebo bez ale ich pomoc sa by sa mi určite hodila. Dúfal som, že budú zvedavý aspoň tak ako ja.
Keď Egypťania dokázali postaviť pyramídy bez strojov, ty minimalne dokáže postaviť svoj biznis bez výhovoriek!

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Dlouhá cesta domů - Stanley Grigs

Příspěvek od Kazma »

Dantooin, na dohled Enklávy Jedi

„Já vím.“
Povzdechla si Nina:
„Hele neřešme to. Ani jeden z nás není na té úrovni, aby se o to mohl bezpečně zajímat a zjistit nějaké informace, navíc …“
V očích se ji zaleskli jiskřičky rošťáctví a na obličej se vrátil náznak úsměvu.
„Navíc už nejsme banda malých younglingů, kteří myslí jenom na to, jak rozšifrovat obrovské tajemství, nechte to plavat, ono se to vyřeší samo.“
Rob ji raději podal láhev, aby se napila. Nikdy to nebyla osoba mnoha slov.
„Fajn, hele tak až se to vyřeší, dáš nám vědět?“
Zeptal se Danny. Dřív než mu Nina odpověděla, podívala se na tebe:
„Nebude ti vadit nechat to být?“
Už vypadala v pořádku, jako by to jenom potřebovala někomu říct, někomu jinému, než Radě, které to nejspíš musela nahlásit. A jak všichni známe Radu, má tendence pokládat různě složité otázky.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá cesta domů - Stanley Grigs

Příspěvek od Stanley »

Dantooin, na dohled Enklávy Jedi

Ale no tak... však ma poznáš a vieš že to samozrejme bude problem...

Po jej otázke sa javila by taká uvolnenejšia. Celí čas ju niečo trápilo a jak sa vyrozprávala zdalo sa akoby jej bolo tým lepšie. Napadlo ma ako by to prebiehalo kebyže sa dá do konverzácie s niekym iným. Mala akoby na čele napísané že ju niečo trápi. Takáto informácia v nesprávnych rukách by mohla spôsobi veľa problémov pre Nininu majsterku, a čo mňa trápi viac, aj Nine. O to viac sa mi zvýšila moja zvedavosť že čo o čo mohlo ísť a vedel som že som nebol jediný. Aj na Nine bolo vidie že by chcela vedie viac o tejto záležitosti. Že prečo to vtedy nepriznala, je divné. Ale bol som rád že sa konečne po prvy krát dnes usmiala.
Každopádne som vedel že čo mám robiť. Bol som rozhodnutý že hneď jak sa vrátime domov, dám sa do vyšetrovania.

Možno by bolo správne sa o tom aj porozpráva o samote s Ninou či by naozaj nechcela vedie že kam išla jej majsterka

Nemohol som jej nič sľúbiť ani jej odporovať. Klamať jej nebudem a hádať sa s ňou nemienim. Vedel som že keď si chalanov neskôr odchytím a preberiem to s nimi individuálne určite mi pomôžu. Plánoval som sa k tomu neskôr vrátiť. Teraz ale zatiaľ nie. V ten deň na to nebola vhodná doba.
Prehrabal som sa vo vlasoch, a usmial sa na ňu.
Chytil som fľašku a pozdvihol.

Pripime si... Že aj po toľkých rokoch vždy dokážeme stờ pri sebe a že vždy budeme držať po kope. Dnešný deň je náš priatelia ale čo je dôležitejšie budúcnosť je naša.
Keď Egypťania dokázali postaviť pyramídy bez strojov, ty minimalne dokáže postaviť svoj biznis bez výhovoriek!

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Dlouhá cesta domů - Stanley Grigs

Příspěvek od Kazma »

Dantooin, na dohled Enklávy Jedi

„Ták.“
Prohlásil Rob a pozvedl láhev, a společně s Dannem a Ninou jste si připili na zářnou budoucnost, ve které není místo pro všechny ty podivné a špatné věci, jichž je vesmír plný až po okraj. Vlastně v záři slunce byl celý svět najednou mnohem lepším krásnějším místem.
Jenže všeho moc škodí, jak se říká a střídmost patří mezi cnosti. (Možná právě proto se většina egoistických sebestředných Silově nadaných osobností stává Sithy, i když prý to že jsi Jedi, není to samé, co debil, ale těžko říct.) První, co zapípalo a narušilo tak ono ticho, byl tvůj komunikátor, mistr se po tobě sháněl, nejspíš se rozhodl, jak už to tak bývá, že necelá týdenní pauza od poslední mise je už poměrně hodně. Ano, věděl, co zrovna děláš a s kým, ovšem pokud už tě sháněl, muselo to být opravdu nutné a nejspíš to odkladu nesneslo.
Ostatně, tak ti to i naposled říkal, bylo to něco jako „Odpočiň si, až to bude nutné, tak tě zavolám“, no, už to zřejmě důležité být začalo.
„Problém?“
Kouknul na tebe Dann.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá cesta domů - Stanley Grigs

Příspěvek od Stanley »

Dantooin, na dohled Enklávy Jedi

Pripili sme si na budúcnosť a na ušľachtilé vízie a plány ktoré sme mali. Práve teraz to už vyzeralo celkom sľubne. Atmosféra sa uvolňovala a už aj Nina mala lepšiu náladu. Rob a Dann samozrejme tiež nesklamali a tak isto ako aj počasie nám prialo čiže to celé vyzeralo na celkom fajn kľudný podvečer. Lenže tento celkom fajn kľudný podvečer ale musel počka nakoľko mi zazvonil komunikátor a to akurát v tom najlepšom.

Ale no ták...

Volal ma majster. Už som aj čakal že niektorý deň mi zavolá lebo už asi týždeň sme odpočívali na Enkláve a to už bola celkom dlhá doba bez nejakej hoci aj menšej úlohy. Úprimne, nechcelo sa mi ale tak čo už. Keď treba ísť tak treba ísť.

Keď vyrazím okamžite, možno sa ešte stihnem vrátiť. No uvidíme.

Vstal som, zozbieral sa zo zeme a dal svoju fľašku Dannovi.

,,Ale kdeže...žiadný problem sa nekoná. A keby náhodou hej, tak problémy sú nato aby sa riešili, no nemám pravdu? Užite si zvyšok dnešného dňa. Neskôr si vás ešte niekde odchytím."


Vyrazil som do Enklávy za mojím majstrom a ozval sa mu do komunikatora.

Ano majster už som na ceste naspäť. Kde vás nájdem?
Keď Egypťania dokázali postaviť pyramídy bez strojov, ty minimalne dokáže postaviť svoj biznis bez výhovoriek!

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Dlouhá cesta domů - Stanley Grigs

Příspěvek od Kazma »

Dantooin, na dohled Enklávy Jedi

„Jo, problémy jsou od toho, aby se řešily. Vyřeš to co nejdřív a vrať se zpátky.“
Rob ti pokynul flaškou, zatímco Dann zavrčel něco neurčitého a zamával ti. A Nina, Nina se na tebe usmála:
„Mi tu na tebe budeme čekat.“
Znělo to v tu chvíli tak doonale, až by se o tu vzpomínku jeden bál, jak by se mohla zkazit a změnit v noční můru. Tvý přátelé se s tebou rozloučili a ty si cítil jejich pohledy ještě ve chvíli, kdy už sis to rázoval k Enklávě. Z komunikátoru se ozval hlas tvého mistra:
„Za patnáct minut na odletové plošině, zabal si, jen tak se nejspíš nevrátíme.“
Hlas Jinna byl poznamenán stopou veselí a poměrně dobré nálady.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá cesta domů - Stanley Grigs

Příspěvek od Stanley »

Dantooin, na dohled Enklávy Jedi

Ten pohľad v resp. obraz na mojích priateľov pri odchode bol dokonalý. Bol to taká ta momentka keď si človek uvedomý že je na správnej ceste. Sítce na začiatku cesty ale hlavne že ide tým správnym smerom. A druhá parádna vec, so správnymi ľuďmi. Pohľad a výzor tváre každého bol v tom momente taký, aký v skutočnosti sú. Ich pravá charakteristika. Rob, vždy správne naladený, chudák mal (slušne povedane) troška jednoduchšie rozmýšľanie a povahu, ale srdce mal na správnom mieste. V jeho tváry je vždy vodno úprimnú radosť keď ma vidí. Dann, naopak troška komplikovanejšia osobnosť, bolo v ňom vidieť že nieje rád že odchádzam. Na jeho pohľade si všímam ten pravý záujem tráviť čas so svojími najbližšími priateľmi i keď to ťažšie dáva najavo. Čo sa týka Niny, je jediná o ktorej ťažko povedať čo si myslieť. Jej úsmev skrýval veľa vecí, no som si istý že že zájem tráviť spolu čas patril medzi nich. Tento obraz si uložím medzi spomienky. Bude to priemné pripomenutie toho, že nech je situácia akákoľvek ťažká, vždy tu budem mať ľudí na ktorých sa môžem spoľahnúť. Mojích parťákov. Pre mňa osobne, toto je to čo mi dáva zmysel. Pre toto sa mi oplatí trénovať. Denno denne. Pre tieto momenty. Práve pre takýchto ľudí, s ktorými to budem cestu Jediov ťahať celí život. Pre mojích parťákov a majstra. V skupine v ktorej sa dopĺňame s rôznymi schopnosťami je to o to ľahšie. Treba sa obklopovať s tými najlepšími ľuďmi s ktorými máme spoločné ciele a s týmito máme navyše dokonalí vzťah čo je parádny bónus ktorý mnoho iných ľudí nemá. Treba sa obklopiť vlkmi s ktorými si vytvorím takú cestu, na ktorej prekážky spoločne zožerieme. Túto cestu Jediho s takýmto spôsobom bude o to lepšie záživnejšie robiť a navyše celý život. Nikdy nezabudnem slová svojho otca: ,,Synak, pravý podnikateľ je podnikateľom celí život.". V podstate cesta Jediho v resp. príncip nieje o nič inší. To že mám úžasného majstra a úžasných priateľov a aj mimo okruhu najbližších mam parádne vzťahy tomu dodáva tú pravú silu. Som rád a som vďačný že patrím tam, kde patrím. Tento obraz na mojích priateľov práve toto ukazuje. Nádhera.

Jak som sa otočil smerom k Enkláve, jak som sa ozval do komunikátora mojmu majstrovy, prišla studená sprcha. Vravel že sa mám zbaliť lebo odchádzame a že sa tak skoro nevrátime. Troška mi to trhalo srdce. Dúfal som že mi dá len nejaký briefing k misíi, ktorú niekedy v blizkej budúcnosti budeme riešiť. Mýlil som sa.

Tak briefing bude asi v rýchlosti po ceste. Čo už...

,,Rozumiem, budem tam."

Na druhú stranu som sa na to snažil pozerať pozitívne (nič iného mi nezostávalo). Čakali ma nové skúsenosti a nové známosti, čo je super. Nehovoriac o nových veciach čo som sa mohol naučiť od majstra.

Dantooin, Jedijská Enkláva

Vstúpil som do Enklávi a prešiel smerom ku svojej izbe. Prezliekol som sa do svôjho novučičkého rúcha ktorý som nedávno kúpil, v resp. dostal od skvelého starého známeho. Dostal som jedno tmavohnedej farby, to som si aj obliekol a dostal som dve čiernej farby. Na Enkláve nikto príliš nenosil čiernu alebo príliš tmavé fraby ale mne sa páčia. Tmavé farby podla môjho názoru sú elegantné, a preto som si zbalil aj jedno z čiernych rúch ktoré som mal. Keďže človek nikdy nevie kde sa ocitne, zbalil som si aj jeden kabát k rúchu ktorý bol tiež tmavohnedý, dokonca takmer čierny. Pre zmenu, tento sa mi ani tak moc nepáčil lebo vyzeral skôr ako koberec než ako kabát ale tak keď je zima tak potreba vyzerať štýlovo je až druhoradá. Zbalil som si aj pár hygienických potrieb, niekoľko drobných trvanlivých potravýn a ďalšie drobnosti. Pobalil som si aj lekárničku so základnými zdravotníckymi potrebami. Táto lekarnička bola robená sitce na normi človeka ale dvojté davky. Preistotu. Na papieri to bola lekárnička určená pre takpovediac väčšie humanoidy aby bolo všetko v poriadku. Zaujímavosťou bol aj pribalený adrenalín.

Hmmm....možno by nebolo odveci zohnať si časom aj nejaký malí blaster. Hodil by sa na nejaké infiltračné misie. A už by som mohol pomali myslieť aj na súčiastky na druhý sveteľný meč čo si chcem vyrobiť. No, uvidíme koľko priestoru budeme mať.

Mal som ešte pár minút preto som pristúpil k terminálu a odoslal som hlasovú správu Nine kde som sa chcel od partie rozlúčiť od nej a samozrejme aj od partie. Nepoužil som komunikátor lebo to by vyvolalo v nich len ďalšie otázky a na takúto konverzáciu už nebol čas.

,, Čauko Nina. Bol som povolaný na nečakanú misiu...alebo vlastne ani neviem čo to vlastne ideme riešiť. Prišlo to ale tak náhle... no proste vyzerá to ale tak že sa tak skoro zasa neuvidíme takže som sa chcel len rozlúčiť aspoň takýmto spôsobom. Nezabúdaj čo som ti vravel na dnešnom posedení. Vieš že ja mám vždy pravdu hehe... Takto na HoloNete cez terminál budeme udržiavať kontakt. Priebežne mi dajte vedieť ako sa máte. Toto odkáž aj chalanom. Jaaaj a dávaj na nich pozor. Drž ich ďalej od problémov, nech si pekne počkajú kým sa vrátim aby som nič napínavé nevynechál hehe... Pokúsim sa vrátiť čo najskôr. Maj sa krásne, oddychuj. Daj si na seba pozor... aj chalani. Vidíme sa."

Popadol som veci v batohu a hneď som bežal na pristávaciu plošinu.

Jaaaaj už meškám 1 minutu.

Prebil som sa cez ten dav ktorý bol na ceste. Bolo to nezvyčajné na pomeri Enklávy že toľkoto ľudí, aj neľudí sa pohybovalo v komplexe. Dostal som sa na pristávaciu plošinu a hľadal majstra.
Keď Egypťania dokázali postaviť pyramídy bez strojov, ty minimalne dokáže postaviť svoj biznis bez výhovoriek!

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Dlouhá cesta domů - Stanley Grigs

Příspěvek od Kazma »

Dantooin, frachťák Sleepwalker

A jako několikrát předtím, je i teď načase sbalit si to málo, co jeden může vlastnit a vydat se dál. V tomto případě někam mezi chladivé hvězdy a prázdnotu beze světla. Ale ještě před tím samozřejmě na vzletovou plochu. S přihlédnutím k tomu, že ta nebyla tak velká, aby ses zde mohl poztrácet mezi množstvím lodí, bylo hned jasné, o které že to mistr mohl mluvit.
Frachťák třídy Dynamic na sobě nesla výrazné znaky, jak Republikové, tak diplomatické. Rozhodně tohle nebude žádná bojovka, minimálně ne ze začátku. Před otevřeným vstupem stál již Jinn, jako obvykle v bílém s dlouhým hnědým pláštěm a jako obvykle nakrátko střiženými vlasy a vousy, obojí už notně protkávaly šediny. Vedle něj stála žena, nepříliš vysoká, zato ale poměrně šlachovitá. Zelená kůže a kratší černé vlasy stažené do ohonu, společně s několika vedlejšími znaky, tě nemohli nechat na pochybách, faleenský bezpečák. Oblečena byla v černém. Kalhoty, tílko a bunda bez rukávů s diplomatickými insigniemi Republiky, o zbraňovém pouzdru na noze se zmiňovat nebudeme.
Když si přicházel blíž, zaslechl si hlas mistra.
„Nemusíte se obávat seržantko, už se to nestane.“
Jinn si tě prohlédl nesouhlasným pohledem, ve kterém se skrýval náznak drobného úsměvu, zřejmě se něco stalo, ale ne tolik, aby tě za to činil příliš odpovědným. Fallenka něco zavrčela a odešla do lodi.
„To byla seržantka Zarach.“
Prohlásil tvůj mistr.
„Má dneska výtečně společenskou náladu. Pojďme, nebo odletí bez nás. Přípraven na další misi?“
Zeptal se, zatímco tě vedl do útrob lodi.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá cesta domů - Stanley Grigs

Příspěvek od Stanley »

Dantooin, frachťák Sleepwalker

No paráda. Môžem povedať, parádne som sa predstavil tej faleenke.

Chvíľu som meškal. Cítil som tú nervozitu z tej fallenky kvôli tomu meškaniu. Tú by ale vycítil každý, vôbec som nemusel byť Jedi na to, aby som vedel že prvý dojem nebol nejako pozitívny. Na druhú stranu uznávam, meškať sa nepatrí. Čas je drahý, či už môj, majstrov, alebo tej faleenskej ženy ktorá sitce na prvý pohľad nevyzerala že je boj jej silnou stránkou, temperament mala na správnom mieste. Ešte po pár pravdepodobne nepriemnym poznámkach, ktoré som zreteľne sitce nepočul, ale bolo evidentné že boli určené na moju adresu, sa mi majster prihovoril.

,,Tak to vidím. Ospravedlňujem sa majster. Nečakal som že budeme odchádzať takto náhle, nebol som v pohotovosti. Posnažím sa, aby sa to už v budúcnosti neopakovalo."


Takisto som plánoval zájsť aj k seržatnke a taktiež sa ospravedlniť. Možno jej podarovať aj menší darček, lieky na ukludnenie by boli bezpochyby na mieste.
Z hlasu majstra Jinna, sa dalo cítiť že sa niečo deje. Že sa niečo veľké chystá. Nevedel som s určitosťou povedať či niečo dobré alebo zlé, no určite zaujímave.
Ľoď s ktorou sme mali letieť vyzerala celkom fajn, i keď nebola moc zameraná na boj. V prípade, že by sme sa mali brániť by to bolo určite zaujímave.

Jasne majaster. Vždy hotový zažiť niečo nové. O čo ide?

Spýtal som sa, pomalým krokom vyrazil k lodi a nedočkavo čakal na odpoveď.
Keď Egypťania dokázali postaviť pyramídy bez strojov, ty minimalne dokáže postaviť svoj biznis bez výhovoriek!

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Dlouhá cesta domů - Stanley Grigs

Příspěvek od Kazma »

Frachťák Sleepwalker

„To by bylo vhodné.“
Přikývl Jinn zatímco tě dovedl do lodi a navedl do jedné z menších místností, ve které byly tři palandy na jedné straně a několik úschovných prostorů na straně druhé. Na jedné z paland ležel blonďák v černých kalhotách a kanadách, na sobě měl košili a byl přikrytý stejnou bundou, co seržantka. V uších měl nastrčené sluchátka, ruce za hlavou, oči zavřené.
„Shoď si tady věci. Tohle je Max Immelman, možná do něj raději nebudeme šťourat.“
Zašklebil se mistr, počkal, než si odložíš a vedl tě dál. Nejdřív jste si udělali zastávku u řízení, v křesle hlavního pilota seděl člověk s nakrátko střiženými hnědými vlasy, levým kybernetickým okem a dělal něco s ovládacími konzolemi, na druhé židli seděla faleenka a s výrazem osoby, která zrovna nemá co na práci, koukala před sebe.
„Seržantku Zarach si už viděl, tohle je Dave Amstrong, kapitán Sleepwalkeru. Jdeme dál.“
Než si stihl cokoliv říct, táhl tě Jinn dál.
„Pokud potkáš osobu, kterou jsem ti neukázal, je to Janus Goyle, jejich lékař, … no a tohle.“
Vešli jste do místnosti, která byla upravená jednak jako konferenční, tak i jako společenská. Uprostřed oválný stůl a několik židlí. Seděla zde žena s jemnou tváří a bledou kůží, černé dlouhé vlasy měla vyvázané ve složitém uzlu zdobeném složitými zlatými sponami. Oči byli podmalované jenom jednoduše. Jak to říct, oblečena do rudých, zlatem vyšívaných šatů bez rukávů vypadala vážně dokonale. Při vašem příchodu se postavila.
„Stanley, toto je diplomatka Antje Amiri. Slečno, Stanley Grigs, můj padawan.“
„Těší mne.“

Antje lehce sklonila hlavu, měla neobyčejně měkký hlas:
„Prosím posaďte se.“
Poukázala na volná místa a sama usedla. Jakmile jste zabrali místa, rozhovořila se.
„Naše cesta nás zavede na planetu Esoris, její připojení k Republice a významné obchodní styky s tamní vládou, jsou moje práce, s přihlédnutím k tomu, kde planeta je a co se v tuto chvíli v Republice děje, byl Řád požádán, aby mne doprovodil, to je vaše práce.“
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá cesta domů - Stanley Grigs

Příspěvek od Stanley »

Frachťák Sleepwalker

Po našom menšom rozhovore sme sa s majstrom pobrali na ľoď ktorú mi najskôr poukazoval. Ukázal mi najskôr (zjavne) moju izbu a prvého spolubívajúceho. Nechali sme ho oddychovať. Zložil som si veci a pokračovali sme ďalej. V riadiacej miestnosti mi zbežne predstavil kapitána našej ľodi. K tomu tu mal pobehovať aj nejaký doktor. Týto ľudia sa mi v tom momente hodili skôr na pirátov ako na vojakov. Cez to všetko vyzerali schopne. Nepochyboval som o tom, že budeme spolu vychádzať.
Ozajstné prijemné prekvapenie prišlo ale až po tom. Jinn ma predstavil s kľúčovou osobou našej misie. Bolo to niečo nádherné. Nebola to taký ten typ krási aký ma Nina. Toto bolo niečo iné, niečo nevinnejšie. Teda aspoň tak to vyzeralo. Nemohol som sa nechať oklamať, nakoľko aj ona bola len diplomatka, ale tak či onak, vyzerala výnimočne. Bolo fajn spoznať diplomatku. Je to ďalší cenný kontakt. A tak sa zdalo že bol celkom vplivný nakoľko riešila obchodné styky medzi ich vládou a republikou. Veľmi cenná misia.

Zaujímavo charizmatická slečna. Hmmm, nieje diplomatkou len tak náhodou.

,,Je mi cťou, slečna Amiri."

Tiež som sa pozdravil ľahkou poklonou.
Misia bola viacmenej jasná, trebalo ju len doprevadiť z bodu A do bodu B, nič zložité. Nuž ale Antje a očividne aj Jinn tomu dodávali vážnosť. Vypočul som si priebeh briefingu.

Hmm Esoris. Myslím že o tej plánéte som ešte nepočul.

,,Rozumiem, slečna Amiri. Tak teda..."

pozrel a usmial som sa na Jinna a chytil ho za rameno:

,,...môžem vás ubezpečiť že lepší team na túto úlohu ste nemohli dostať."

Uprel som pohľad na Antje Amiri a sebavedome s úsmevom som podotkol:

,,Bezpečne vás odprevadíme na Esoris. To vám garantujem."

V tej chvíli som si vravel:

Však čo zlé by sa mohlo stať pri takejto jednoduchej úlohe?

Vypýtal som si ďalšie podrobnosti:

,,Čo ďalšie mi viete povedať o našej ceste? Na čo môžeme naraziť? Čo nás čaká a neminie? "
Keď Egypťania dokázali postaviť pyramídy bez strojov, ty minimalne dokáže postaviť svoj biznis bez výhovoriek!

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Dlouhá cesta domů - Stanley Grigs

Příspěvek od Kazma »

Frachťák Sleepwalker

Tvůj mistr se omluvně usmál na diplomatku, ale nic neříkal, Antje mu v protiodpověď pokývla hlavou a zaměřila se na tebe.

„Jsem si jistá, že Řád dělá vždy správná a moudrá rozhodnutí.“

Řečeno hebce bez stop po ironii, jako by celá intonace hlasu říkala, že všechny okolo sebe nadmíru respektuje a považuje je za sobě rovné, či postavené mnohem výš.

„Esoris je velmi distingovaná planeta z bohatým uměleckým vyžitím. Nižší třída je utlačena do pozadí, takže svým pohybem nenarušuje běžný chod mezi vyšší střední a vysokou třídou. Rozdíl je skutečně propastný, věřím ovšem v to, že jako členové Řádu nebudete nijak narušovat jednání slovy o společenských změnách, morálce, ani lidskosti. Nemůžeme ochránit všechny, to není v silách nikoho.“

Jak jsem říkala, tahle ženská byla diplomat, ale ne ten slizký typ, spíš ten mnohem nebezpečnější.

„Na některá jednání budete tvořit můj doprovod, popřípadě budete provázeni po různých místech na planetě a bude vám dovoleno obdivovat tamní dokonalou architekturu a společnost. Prakticky řečeno, mistr Chaar bude zastávat pozici druhého diplomata, vy pak budete třetím. Co se týče informací časových a konkrétních, nejsem schopná zatím sdělit nic uspokojivého, tyto věci se dozvíme na místě.“
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlouhá cesta domů - Stanley Grigs

Příspěvek od Stanley »

Frachťák Sleepwalker

Pozorne som počúval čo hovorí a ako to Antje hovorí. Jej profesionalný prístup k práci bol priamo úmerný jej elegantnému výzoru.

,,Tak o tom, čo je a čo nieje v niekoho silách by sa dalo veľmi dlho diskutovať. "

Jak som ju tak počúval, dovolil som si v niektorých veciach nesúhlasiť. Samozrejme nie tým spôsobom aby som niekoho urazil, to nie. Pri jej briefingu bolo ale vidno, že Antje nemá celkom jasno v tom, od čoho tu Jediova sú. Ale ani to nebola moja úloha aby som jej to vysvetloval pretože som vedel že by to bolo k ničomu. Jednalo sa o silnú osobnosť, a takú osobu je len veľmi ťažké ovplivniť, najmä pred touto misiou, keď je všade na lodi tak veľmi dusná a napätá atmosféra. Nehovoriac o tom že by mi to majster potom možno aj vyčítal a to by som bol nerád. Práve preto som len podotkol túto poznámočku a nechal slečnu Amiri ďalej hovoriť.

Hmmm takže ďalšia diplomatická misia. Čiže prechádzať sa, pozerať a "obdivovať" dokonalú architektúru. To je celkom ... no nuda. No nič. Aspoň budem mať príležitosť ponakupovať si nejaké veci, čo som potreboval a možno aj niečo exkluzívne do plusu a popredávam to na Enkláve. Možno pozoznamovať sa s vplyvnými ľuďmi. Ako tretí diplomat určite bude príležitosť nabrať nove známosti.

,,Rozumiem... "

Kývol som na Antje a na Jinna a čakal na ďalšie inštrukcie.
Keď Egypťania dokázali postaviť pyramídy bez strojov, ty minimalne dokáže postaviť svoj biznis bez výhovoriek!

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Dlouhá cesta domů - Stanley Grigs

Příspěvek od Kazma »

Frachťák Sleepwalker

Diplomatka si tě ne poprvé prohlédla a bylo jasné, že ne naposled, jako by se dívala dovnitř tvé duše.
“Na diskuzi naneštěstí není v tuto chvíli vhodná doba. Omluvte mě prosím.”
Antje se zvedla a vydala se k odchodu z místnosti. Tvůj mistr zůstal sedět na svém místě a svůj zrak směřoval k tobě.
“Kancléř si myslí, že Esoris by mohl ohrozit život jeho osobní diplomatky.”
Řekl, když se za ní zavřeli dveře.
“Je otázka, zda je nutné očekávat nějaké problémy, či ne. Sám jsem Esoris ještě nikdy nenavštívil a netuším, čemu by vůbec Republice mohl být prospěšný, neboť se nejedná o nijak výraznou oblast.”
Povzdechl si.
“Možná je dobrým diplomatem, ale může být i poměrně arogantní a ignorovat svou bezpečnost, nezapomínej na to.”
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“