Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Jordi Linx »

Tanjay IV, Výcvikové středisko:
Přesně jak jsem očekával, situace se stala komplikovanou a nevole některých byla až odrazující, nicméně jsem se nehodlal vzdát a o to víc mě potěšil přístup některých těch, kteří se de facto postavili za mě a jali se mi pomáhat. Snažil jsem si je zapamatovat, protože něco mi říkalo, že zrovna o tyhlety se budu moci opřít, když to bude zapotřebí, stejně jako oni si zaslouží mou podporu.
Už se zdálo, že to celé nakonec stihnu, když jsem se dostal do bodu, kdy zbývalo poslední jméno a to zrovna to první v pořadí. Když jsem k ní dorazil, tak buď velice dobře předstírala tvrdý spánek, nebo doopravdy spala a opravdu se mi nechtělo někoho přemlouvat nebo doprošovat.
Navíc to byla žena ...
uvědomil jsem si svůj postoj, jenž patřil mezi jeden z důvodů, proč jsem se nakonec tolik neprosadil ve své vlastní společnosti a proč jsem i mimojiné odešel. Nakonec jsem se rozhodl to nejprve zkusit relativně po dobrém a zhluboka se nadechnul. Našel jsem na její části postele místo, které bylo největší a zprudka se posadil, aby to s postelí co nejvíce zamávalo.
Ahoj, předpokládám, že asi nejsi nadšená z toho, že bys se mnou měla mluvit, ale potřebuju znát tvoje jméno kvůli rozpisu hlídek, který je pro nás všechny povinný. Určitě jsi zaslechla, že podle vymyšleného režimu bys měla jít první. Je to nepříjemnost, ale měla by sis zase uvědomit, že potom dlouhou dobu nepřijdeš na řadu a vyhnou se ti nepříjemnosti, které by někteří mohli udělat, pokud by zjistili, že se vyhýbáš povinnostem, kterým oni nemohli. Neříkám, že tu jsou s námi špatní lidé, ale každý když se naštve, může udělat něco, čeho by později litoval. A protože nikdo nechce ničeho litovat, tak si vybírá ty, pro nějž bývá tohle vylití frustrace důkazem spravedlnosti. Takže se zeptám ještě jednou a promiň, že jsem k tobě tak vpadnul, každopádně jsem chtěl mít tvou pozornost. Mohla bys mi sdělit tvé jméno?
začal jsem dost hlasitě mluvit, takže mě museli slyšet i ti v nejbližším okolí, nicméně zdržoval jsem se od toho, abych musel křičet. Zároveň jsem přemýšlel nad náhradním řešením - sice jsem ji mohl prohodit za sebe, ale tím bych narušil nastolená pravidla hned ze začátku. A na paměti mi vyvstanula lekce s mým učitelem boje, který mi určil tři pravidla a postavil mě do situace, kdy nejlepším řešením bylo porušením toho prvního. To vše však jen proto, aby se mi celá pravidla hned na to sesypala na hlavu.
Jak přimět ty, kteří nemají jméno, aby nějaké měli?
přemýšlel jsem během čekání odpověď od zeltronky a snažil se objevit nějaký záchranný plán. A nešlo tolik o to, že by mi vadil trest, ale že jsem nechtěl selhat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Xavier »

Tanjay IV, Výcvikové středisko

Zpoza přikrývky pouze vykoukla ruka. Gesto, které ti ukázala jsi neznal. Ale co znamenalo jsi pochopil bezpečně.
Pozóór!
Ozvalo se vedle.
Poddůstojníci právě dorazili. Sice okamžitě vylezla a tvářila se zcela čile, ale ty jsi již neměl čas se jí na cokoli ptát, neboť ses musel přesunout na své místo.
Kadete Eltianisi?
Přešel k tobě seržant.
Máte pro mne něco?
Vyzval tě.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Jordi Linx »

Tanjay IV, Výcvikové středisko:
Gesto dívky mě poněkud zarazilo, ale došlo mi, co tím měla přesně na mysli. Již dříve jsem se sice setkal s gesty neúcty, ale rozhodně ne něčím takovým a ... vlastně jsem ani nevěděl, jak přesně bych to popsal.
Mluva ulice?
napadlo mě akorát, abych byl vyrušen příchodem našeho nadřízeného důstojníka. Znamenalo to snad porážku, kdy se mi nepovedlo splnit můj první úkol. Kolem mě hodně čile proskočila zeltronka, jakoby se nic nestalo a ona ani neležela na svém místě. Došlo mi, že to celé bylo od ní jenom předstírání a notně mě to dopálilo. Samozřejmě jsem nezačal rudnout vzteky, pořvávat okolo, nebo se dovolávat pomsty. Vybavilo se mi však jedno cvičení s Lenni, s jedinou ženou v mém životě, s níž jsem mohl bojovat. Tedy šlo spíše o cvičení, kdy jsem to bral pouze jako trénink, zatímco Lenni se mě snažila porazit. A tehdy se jí povedlo mě překvapit natolik, abych skončil ležet na zemi. Zaskočen jsem se jí zeptal, jak se tato nová technika, kterou jsem doposud neznal, jmenovala.
Nevím, říkám ji překvápko pro bratra, protože tohle pojmenování se mi líbí nejvíc,
smála se tehdy, když mi nechtěla prozradit onen název. A právě nyní jsem si díky tomu něco uvědomil a to mi spravilo náladu, nyní už jen doufat, aby mi to prošlo u nadřízeného.
Postavil jsem se do pozoru a vyčkal, než budu osloven a tím dostanu prostor promluvit.
Ano pane, jen mi dovolte dopsat poslední jméno. Sice nejsem zběhlý v zeltronských gestech, ale zde kadetka Iriia, jak jsme tu shodli nazývat naší kolegyni, se mi právě před momentem nahlásila jako první dobrovolník. Přezdívku si zvolila z obavy před vyzrazením před nepřítelem,
informoval jsem seržant, spěšně dopsal do první kolonky Iriia a předal papír se jména seržantovi, abych se posléze vrátil do pozoru a čekal na jeho rozsouzení. V ten moment mi bylo jedno, jak to dopadne, protože jsem věřil, že do jisté míry jsem obstál. Navíc jsem se v duchu bavil označením zeltronky, protože Iriia se dalo vyložit jako "první nadšení", což se doslova hodilo pro tuto situaci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Xavier »

Tanjay IV, Výcvikové středisko

Seržant se na seznam ani nepodíval. Rovnou ho roztrhl a hodil ti ho k nohám.
Děláte si ze mně srandu kadete?!
Zařval ti do obličeje.
Nebo se mě jen a prostě snažíte nasrat?
Vypadal že každou chvíli vybuchne.
To se vám totiž dost povedlo.
Nezdálo se, že by tvou improvizaci ocenil.
Ostatní si nějakou přezdívkou oslovujte, když vás bude mrdat na hajzlu do prdele. Ale nikdy! Nikdy! Netahejte nějaký zasraný přezdívky na rozpis hlídek, ani na žádný podobný seznam!
Otočil se od tebe a kousek poodešel, pak se na tebe zpět otočil.
Je vám to jasné kadete?
Počkal na předpisovou odpověď a otočil se ke zbytku.
Chápete to i vy ostatní?
Otočil se zpět na tebe.
Ale vám asi kadete prospěje, když bude tato lekce podpořena.
Usmál se, až tě poněkud zamrazilo.
Takže oblíct, plnou polní na záda a trošku si zaběháte.
Ostatní si potajmu dovolili mírný škleb. Nikdo ti cvičení navíc nezáviděl.
Seržant udělal několik kroků ke dveřím, než se zarazil, jako by na něco zapomněl.
Jo, málem bych nezmínil jednu věc. Coby jednotka musíte táhnout za jeden provaz. Tudíš vás ostatní více než rádi podpoří a doprovodí vás. Takže všichni za tři minuty venku připravený s plnou polní. Rozchod.
Zavelel a vyšel ze dveří.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Jordi Linx »

Tanjay IV, Výcvikové středisko:
Když mi začal řvát do obličeje, tak jsem zprvu nechápal, o co mu vlastně šlo. Potřeboval si snad připadat důležitý a shodit veškerou snahu, kterou jsem já a ještě někteří další vložili do toho, aby byl sestaven alespoň nějaký seznam? Pomalu se ve mně začínal mísit vztek nad tím, co si o sobě ten muž přede mnou vůbec myslel. Chápal jsem přísnost na své učedníky, tady spíše podřízené, ale tohle mi prostě připadlo jako trochu moc.
Je mi to naprosto jasné, nejsem blbej. Nebo to snad chceš to písemně?
napadla mě odpověď, která by však celou situaci ještě více vyhrotila a s trochou přemáhání se mi povedlo říci pouze "ano, pane", byť jsem podezíral, že na pane jsem dal poněkud specifický přízvuk. Pokud by si toho všiml, tak by to pro něj mohl být jen další důvod, jak na někoho křičet.
Sotva dořekl, že se mám obléct do plné polní, tak jsem vyrazil ke svému místu, abych se začal hned strojit i proto, že se zdálo, že odchází. Při jeho dalším otočení a několika dalších slovech jsem však musel potlačit mírný úsměv. To, že v tom jedou se mnou i všichni ostatní bylo jistou satisfakcí za to, jak odmítali spolupracovat v tak prostém a jednoduchém úkolu, kterému se stejně nikdo z nich nevyhne. Tedy pokud nebudeme zrovna dělat nějaké další cvičení.
Něco mi ale říká, že tohle někteří nebudou nést dobře,
vydechl jsem, abych pokračoval v oblékání. Nic dalšího jsem zatím nahlas neříkal, žádné "kdybyste nahlásili jména, tak se to nestalo a podobně". Nechtěl jsem s tím začínat a prostě jsem se jen co nejrychleji obléknul a pomalu soustředil na nadcházející cvičení. Nasrat toho vola ještě se možná mohlo zdát nemožné, ale zatím jsem to nehodlal zkoušet. Navíc takhle budeme mít náskok před jinými jednotkami a rychleji se vytřídí to jádro.
Všechno utrpení s sebou skýtá něco, co tě může posílit,
říkával mi mistr během mých lekcí, když mě mnohdy dost tvrdě vyškolil a doslova mi "vnutil" toto heslo do života.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Xavier »

Tanjay IV, Výcvikové středisko

Z pohledu na ostatní tváři jsi pochopil, že momentálně mezi svými kolegy nemáš jediného přítele.
Vzhledem k tomu, že jste se v požadovaném čase všichni ven dostavili, další kolo řvaní se nekonalo a rovnou jste se vydali k běžeckým tratím.
Zde ti velmi brzo zmizel úsměv ze rtů. Sprcha a kraťoučký odpočinek tě sice osvěžily, ale energické rezervy jsi dobít prostě nestačil a tak jsi velmi brzo sotva pletl nohama. V jeden okamžik jsi se málem již začal loučit s kurzem. Neboť jsi zakopl a taktak ses udržel na nohou. Bylo ti jasné, že ze země by ses dostatečně rychle nezvedl.
Na konci běhu vás bylo opět méně. Odešli další dva kadeti. Jeden z nich ti dokonce pomohl získat další jména do tvého seznamu hlídek a sám bez řečí přijal službu. A nyní vás opustil.
Tak slečinky, pět minut na to aby jste byli opět připravení do kanafasu.
Propouštěl vás instruktor opět před vaší ubykací.
A vy kadete Eltianisi, od vás budu očekávat nový rozpis hlídek. A tentokrát mě radši fakt neštvěte. Radím vám dobře.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Jordi Linx »

Tanjay IV, Výcvikové středisko:
Mohl jsem být trénovaný sebelépe, vlastně kdokoliv od nás, ale všichni máme někde nějakou hranici a já jsem té svojí byl nebezpečně blízko. Povedlo se mi ale ustát i další běh a na konci mi bylo jedno, kolik lidí okolo mě na mě může být naštvaných. Naštvaný bych měl být spíš já na ně, protože v podstatě za to mohli oni a opravdu jsem nechtěl z každého vymlátit jeho jméno. Po pravdě jsem chtěl rozpis hodit nadřízenému do tváře s tím, že s takovými kolegy nechci nic mít, když nechápou, co to znamená spolupracovat. Něco mi však říkalo, že by mi to nijak nepomohlo a hlavně jsem to ještě nehodlal vzdát. Každopádně nyní jsme dostali rozchod a čas navrátit se zpět na své ubikace. Předtím jsem relativně ležérním "ano, pane" jasně odpověděl, že jsem rozuměl instrukcím, kdy jsem byl připraven tón hlasu připraven svést na únavu.
Při cestě nazpět jsem se pokoušel opět uvolnit za chůze co nejvíce svalů, aby nebyly ztuhlé a mohly se i lépe zregenerovat během následujícího odpočinku, který měl přijít a tentokrát jsem již doufal, že i přijde.
Jakmile bychom byli na ubytovnách, tak jsem se postavil u dveří, aby na mě všichni mohli dobře vidět a zamával jsem papírem se seznamem jmen, která už byla vyplněna.
Nehodlám už nic řešit nebo něco nahánět. Všichni jste viděli, co nás čeká, když tenhle seznam nebude kompletní a je úplně jedno, kdo to má na starosti. Ať už udělá průser kdokoliv, stejně se svezeme všichni, takže je jenom ve vašem vlastním dobru se doplnit. A když se nedoplníte, tak mě zase seřve a nažene nás ven běhat a takhle to bude opakovat, dokud nepadneme všichni, nebo ten blbý seznam neposkytneme,
řekl jsem jednoduše a prostě, nalezl volný stůl a tam papíry položil, abych se sám rychle převlékl a připravil na večerku. Pokud ti lidi tady okolo měli trochu rozumu, tak už se tam dopíšou a pokud ne, tak holt půjdeme běhat znovu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Xavier »

Tanjay IV, Výcvikové středisko

V rychlosti ses stačil znovu vysprchovat a připravit ke spánku.
Když ses vrátil ke stolku, měl jsi již seznam.
Zda tam jsou všichni napsaní, nebo někdo chybí jsi nevěděl, na to vás bylo celkem dost a abys počítal jména na seznamu a své kolegy jsi čas neměl.
Měl jsi nyní slabou minutu a půl, aby jsi ze seznamu jmen vytvořil rozpis hlídek a uvědomil příslušné kadety, že mají službu.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Jordi Linx »

Tanjay IV, Výcvikové středisko:
Se sprchou ani ničím jiným jsem příliš neotálel, přesto čas utíkal rychleji, než by se mi líbilo. Naštěstí ostatním došlo, že se hlídkám budeme muset podřídit a měl jsem připravený seznam, na jehož kontrolu však nezbývalo mnoho času. Ani jsem to teď nechtěl nijak víc řešit, nebo se tím zabývat. Kdyby z toho měl být další průser, tak by to nebylo na mně, ale mohli by si za to ostatní sami.
Abyste neřekli, že zneužívám pravomoci, tak se napíšu jako první a pak budu jen dál přepisovat seznam. Pokud někdo chybí, tak si to potom vyřiďte mezi sebou - mě může být jedno, že někdo hlídku mít nebude, zatímco vy ji mít místo něho budete,
zahlásil jsem dostatečně nahlas, zatímco jsem rychle přepsal prvních pár jmen. Zároveň jsem jmenoval všechny ty, kteří budou mít dneska a zítra hlídku podle toho, jak byli napsaní. Čas by mi měl vyjít tak akorát, abych sepsal dnešní rozpis a byl připraven, až dorazí někdo další, kdo se rozhodne nás komandovat a hlavně si převezme připravený seznam.
Teď alespoň dává smysl, proč nás chtějí alespoň nějak vycvičit, než nás pošlou na bojiště. Dovedu si jasně představit, že kdyby nás tam poslali takhle, tak nás půlka pochcípá během prvního dne,
zauvažoval jsem nad některými postoji, které ještě jakžtakž dávaly smysl. A bylo i pravdou, že některým natvrdlým se to prostě muselo vtloukat do hlavy skoro násilím, aby pochopili, že je nečeká jenom střílení, ale také nějaké povinnosti.
Než dorazil instruktor a pokud by mi zbýval nějaký čas, tak jsem se chtěl podívat po svých "kolezích" a zkusit zjistit nebo přemýšlet nad tím, co mohlo motivovat je k tomu, aby se přidali k válečnému úsilí. Chtěli něco dokázat, nebo si jen zastřílet, pomstít se? Nebo snad unikají před něčím? Variant bylo mnoho a já se zatím jenom mohl domnívat, která z nich je ta pravdivá.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Xavier »

Tanjay IV, Výcvikové středisko

Ostatní tvé rozhodnutí přijali jen kývnutím hlavy, někdy ani to ne. Všichni jste byli již moc unavení na to, aby jste se snad chtěli hádat.
Pozóór!
Zazněl unavený hlas kousek od tebe, jak příslušný kadet hlásil příchod instruktorů.
Váš přesun k příslušným pozicím, měl do bleskového nástupu hodně daleko, ale tentokrát vás nechali být.
Kadete Eltianisi? Rozpis hlídek?
Zastavil se jeden z desátníků před tebou. Neřval. Mluvil klidně, z nějakého důvodu tě to znervózňovalo více než řev.
Převzal od tebe seznam a prošel si ho.
Jsou všichni seznámeni s tím že mají službu?
Otázal se tě. po tvé kladné odpovědi se opět ozval.
Víte kdy máte hlídku kadete Kirtole?
Otázal se náhodné ho jména ze seznamu.
Ano, pane. Těsně před budíčkem.
Desátník spokojeně pokýval hlavou a společně s ostatními instruktory odešel, když poslední z nich opouštěl místnost udeřil do vypínače světel a zařval do místnosti.
Večerka všichni zalízt!
Osaměli jste.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Jordi Linx »

Tanjay IV, Výcvikové středisko:
Kontrolní hlídka důstojníků dorazila prakticky na čas a tentokrát dokonce i trochu tolerovali ne úplně nejrychlejší nástup. Seznam jim tentokrát vyhovoval a uspokojila je i následná kontrola jmen v pořadníku, což vedlo k ukončení návštěvy důstojnictva a jejich odchodu. Pro mě to znamenalo, že mě čekala ještě hodina hlídky a já si rychle vybavil a přemýšlel, kdo je další na řadě hned po mně. Vzpomněl jsem si na jméno a otočil se daným směrem.
<<jméno>>, za hodinu tě přijdu probudit - nějaké info, aby ses po mně ze spánku neohnal? A pro ostatní - zjistěte si, kde jsou lidé, kteří mají jít po vás, abyste tady potom nebudili ostatní a nehledali své nástupce. Zítřek všichni zvládneme líp, když bude víc utahaných jenom pár z nás, než všichni,
pronesl jsem ještě nahlas a čekal jsem na odpověď. Doufal jsem, že ostatní si vezmou moji radu v potaz a poté, co bych dostal vhodnou odpověď, jsem byl připraven jít ven hlídku.

Jindy bych řekl, že hodina hlídky nebude nic složitého, prostě jen vydržet o hodinu déle vzhůru, ale po tom všem co jsem dneska absolvoval se mě ujaly jisté pochyby.
Pojmu to jako cvičení, něco podobného jsem už absolvoval na Eshanu,
rozhodl jsem se a nejprve se trochu protáhnul a snažil se uvolnit svalstvo. Byla to série dobře míněných protažení, což by mi na hlídce také zabralo nějaký ten čas. Poté bych se jen postavil vedle dveří - ideálně na druhou stranu, než se otevírají a soustředil se na cvičení. Středně rychlé tempo dýchání, které má bojovníka udržet v pohotovosti v očekávání přicházejícího útoku. Pravidelné těkání očima do různých směrů, pokud možno v nepravidelném rytmu a občas tiché překročení chodby, otočky a vrácení se zpět na pozici. Takhle jsem hodlal strávit svou část hlídky do doby, než bude čas ke střídání.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Xavier »

Tanjay IV, Výcvikové středisko

Hlídka se neskutečně táhla, zdálo se ti že chronometr nade dveřmi jde snad chvílemi pozpátku. Protažení ti prospělo v tom, že tě svaly přestaly částečně bolet.
Nakonec však tvá hodina uběhla a tobě se podařilo po nesnadném buzení předat hlídku.
Chronometr ukazoval že jsi spal něco přes patnáct minut když dovnitř opět vtrhli výcvikový instruktoři a vyhnali vás na "buzerplac" kde proběhla kontrola početního stavu. Poté jste se mohli vrátit zpět do postele.
Zdálo se ti, že jsi sotva zavřel oči a už tebou někdo začal cloumat.
Vstávej! Máš hlídku!
Budil tě jeden z tvých kolegů, podle času, si tě spletl s tím posledním co měl dnes hlídat.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Jordi Linx »

Tanjay IV, Výcvikové středisko:
Hlídku se mi povedlo ustát dostatečně při vědomí, aby mi nic neuniklo a já na ní neusnul, kdy jsem mohl shledat, že má cvičení měla odpovídající efekt. Přesto jsem byl rád, že se mi povedlo vzbudit dalšího na seznamu a konečně zapadnout do postele, abych si odpočinul a nabral onu potřebnou sílu. Bylo bez pochyby, že i zítra budou následovat podobná cvičení jako dnes.
Spánek mi však asi neměl být dopřán, protože sotva jsem mohl trochu víc zabrat, už jsme se museli seřadit venku na nádvoří pro početní kontrolu. Ta se naštěstí obešla bez nějakých větších potíží a opět jsme se mohli vracet ke spánku.
Spí ti instruktoři vůbec někdy? Nebo jedou na směny, kdy jedni půl dne buzerují všechny ostatní a druhou půlku spí, aby si nás takhle vychutnávali o to víc?
zvažoval jsem těsně před tím, než jsem mohl konečně zabrat a poddat se slastnému spánku. Netřeba asi říkat, že po tom všem jsme velice rychle a velice tvrdě usnul. Dodržovat spánkový režim jsem se naučil ze svého předchozího výcviku, kdy bylo na pořadu brzké ranní vstávání, protože to bylo pro trénink nejlepší.

Nicméně předčasné buzení jsem moc v oblibě neměl a tak jsem se při pokusu o něj po dotyčném nejprve ohnal rukou, než jsem postupně přicházel k vědomí. Zpětně jsem si dal dohromady význam jeho slov a rozespale se na dotyčného podíval.
Chlape, já měl první hlídku, ne poslední. Spletl sis postel,
odpověděl jsem mu patřičně rozespalým hlasem, ale ideálně potichu, abych zbytečně nebudil ostatní. Zároveň jsem se nenutil k plnému vědomí, abych mohl ještě případně rychle zabrat a nasbíral ještě něco sil.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Xavier »

Tanjay IV, Výcvikové středisko

sakra... Ty nejsi Kukutch.
Zaklel polohlasně, naštěstí byli tví kolegové natolik unaveni, že je to neprobudilo.
sakra, kde jen leží.
Vydal se od tvé postele dávaje tušit, že nemálo kadetů bude probuzeno podobně jako ty.
Připadalo ti, že jsi ani pořádně nezavřel oči a už tě opět budili.
Tentokrát to však byla nevelká výbušnina uprostřed místnosti.
...chni sou mrtvý! Celá vaše jednotka je kurva mrtvá kadete! Protože chrápete tak tu všichni pochcípali!...
Zaslechl jsi během vstávání řev ode dveří. Bylo zcela jasné, co se stalo, hlídač zdříml a instruktoři toho krutě využili.
Ale to jste již všichni stáli v pozoru před kavalci.
Kadet Eltianis?
Zařval seržant a počkal než se ozveš.
Váš kolega kadet Kukutch usnul na hlídce. Vy jste byl pověřen zajištěním hlídek a odpovědností z toho plynoucích je tak?
Ani nečekal na souhlas.
Kdyby jste tu nebyli ve zcela přátelském prostření výcvikové centra, byli by jste do jednoho tuhý. Kvůli jednomu mamlasovi co neni schopen uhlídat jednotku.
Něco takového, jako voják spící na hlídce nemůže být tolerováno a takovýto prohřešek žádá příslušný trest.

Zastavil se přímo před tebou a podíval se ti zpříma do očí.
Coby voják odpovědný za noční hlídky máte nyní povinnost vojáka, který závažně ohrozí bezpečnost jednotky, exemplárně potrestat.
Ucítil jsi na sobě zoufalý pohled. Ohlédnout se po postiženém vojáku jsi však nemohl.
Trest bude proveden v poledne. Do té doby musíte vymyslet příslušný trest. Schválí-li ho poručík bude vykonán. Pamatujte však že přijít s nevhodným trestem je taktéž selhání. Selhání důvěry ostatních vojáků ve vaší férovost.
Nehodlal ti to ulehčit. Měl jsi pocit, že pokud bys zvolil vysloveně špatně, mohl by ses ocitnout na pranýři též.
Ale teď všichni oblíkat a za pět minut venku nastoupený s plnou polní.
Zavelel seržant a odešel s ostatními instruktory.
Několik málo vteřin po jejich odchodu se nikdo nehýbal jen na tebe hleděli a přemýšleli jak se zachováš. Pak se však každý vrhl na své věci a vyrazili jste ven.
Dopoledne uteklo podobně jako včerejšek, jen s rozdílem že jste byli zatíženy těžkými batohy a tak bylo vše ještě náročnější, nehledě na to že krátký spánek rozhodně nedoplnil veškeré energetické rezervy.
V poledne vás nahnali na prostranství, kde se konaly hromadné nástupy, kromě osazentva vašeho baráku zde bylo i několik dalších čet.
Kadete Eltianisi! Jaký trest jste zvolil pro kadeta Kukutche?
Otázal se tě poručík bez úvodu.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Jordiho (Eltianis)

Příspěvek od Jordi Linx »

Tanjay IV, Výcvikové středisko:
Neplánované probuzení nepatřilo mezi ty příjemné, ale dotyčný hodně rychle pochopil, že nejsem ten koho hledal. Nakonec jsem nebyl jediný probuzený, ale to už jsem se rozhodl dál nevnímat. Odpočinek jsem dost potřeboval a nehodlal jsem se ho jen tak vzdát.
Další probuzení opět nepatřilo mezi ta příjemnější, ale rychle jsem se přiměl k pozornosti. Rychle jsem vyskočil z postele, když jsem poznal hlas jednoho z instruktorů a během toho jsem si začal dávat dvě a dvě dohromady. V podstatě to nebylo nic složitého - jeden z lidí na hlídce usnul a byl při tom přistižen.
Když zaznělo moje jméno, tak jsem podvědomě zatnul zuby, abych posléze v pozoru vystoupil z řady.
Zde, pane,
přihlásil jsem se a čekal, co se bude dít.
Požene mě snad k zodpovědnosti za to, že on usnul, jen protože jsem byl donucen sestavovat seznam hlídek, i když jsem nikoho neznal?
uvažoval jsem krapet paranoidně, když jsem se rozhodl velitelům nevěřit ani nos mezi očima, pokud ho tedy jejich druh měl. Důvod mého předvolání se nakonec ukázal poněkud odlišný, avšak neméně složitý.
Rozumím, pane,
potvrdil jsem dle předpisů a potichu si pro sebe zaklel. Bylo mi jasné, že na mě nyní směřovaly mnohé pohledy, ale mě spíš zajímalo, s jakým trestem bych měl přijít.

Měl jsem na to skoro celé dopoledne, nebýt takových věcí jako náročného výcviku a toho všeho okolo. Kde jsem se rozhodl přizpůsobovat tempo nějakému tomu průměru, abych zbytečně nehnal ty za sebou, ale zároveň nebrzdil ty před sebou. Teoreticky by to mohlo ušetřit i nějaké síly a během toho samozřejmě rozmýšlení, jak bych měl ospalce potrestat.

Skoro jsem se nenadál a nestihl vydýchat a už jsem byl volán poté, co jsme byli všichni nastoupeni. Udělal jsem krok vpřed a natočil hlavu směrem k instruktorovi.
Pokud bychom byli na bojišti a kadet Kukutch by své selhání přežil, tak by byl nucen pomáhat se zraněnými a pohřbíváním mrtvých, aby si vryl do paměti, co ho taková chyba stála a už ji neopakoval. Protože jsme na cvičišti, tak bych mu přidělil znovu noční hlídku, aby toto potrénoval ještě dříve, než bude muset držet hlídky na bojišti, kde by to mělo smrtelné následky a k tomu bude mít na starosti úklid podlahy, aby očistil následky svých "mrtvých" kamarádů,
přednesl jsem návrh svého trestu a čekal na vyjádření velitele. Snažil jsem se být spravedlivý a bral jsem v potaz, že na bojišti se nám každý voják může hodit. Zároveň jsem si říkal, že jenom hlídka dnešní noci by mohlo být vnímáno jako příliš jednoduchý trest a tak jsem přidal i úklid, který i trochu navazoval na moji zmínku ohledně bojiště.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“