Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Hotel Landsvik: (82 BBY)
Probral jsi se v levném, ale obstojném hotelu, který se stal tvým první útočištěm po odchodu z Chrámu. Byl to tvůj první den, kdy jsi nebyl členem Řádu Jedi, neměl jsi žádné závazky, povinnosti nebo tušení, kdy by za tebou mohl někdo přijít s nějakým úkolem. Svým způsobem jsi byl poprvé v životě svým pánem, i když to znamenalo, že jsi neměl práci, trvalé bydlení, pár set kreditů v kapse, jeden starší blaster a trochu civilního oblečení, které ti bylo zanecháno Řádem. Tvůj bývalý mistr ti nabízel, aby sis nechal i svůj světelný meč, ale nepochodil u tebe.
Byla to trochu ironie, že jsi měl pokoj s výhledem na Chrám, který byl poslední roky tvým domovem. Mohl jsi sledovat vozidla, která přilétala a zase odlétala z té monumentální stavby, která byla jistojistě centrem zdejší čtvrti.
Otázkou však bylo, co budeš chtít dělat dál, protože jako Jedi jsi sice získal množství různých zkušeností, ale otázkou bylo, jak se ti povede je uplatnit jiným způsobem.
Vzhledem ke znalosti planety svého původu, Corulagu, ses včera podíval na lety, které tam směřovaly. Pokud bys letěl levnou dopravou, tak by tě to stálo zhruba čtvrtinu tvých úspor a mohl bys letět před poledním nebo až k večeru. Teoretickou šancí na levnější cestu by mohlo být přihlášení se k nějaké posádce jako dočasná výpomoc, obletět s nimi několik planet, možná i něco vydělat. To ale znamenalo vyrazit do kantýn poblíž kosmoportů, kde se podobné nábory dělaly nebo zkusit oficiálnější cestu přes nějaké pracovní kanceláře. Tam se však uzavíraly oficiální kontrakty a většinou tam bylo množství času a práce, které jsi musel odvést. Nicméně volba byla na tobě a to, že jsi byl již trochu hladový na to mohlo mít svůj vliv.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Coruscant, Hotel Landsvik

Probudil jsem se časně, orbitální zrcadla nedávala této části planety příliš světla. Přesto jsem nemohl klidně spát, mé rozhodnutí na mne konečně dopadlo celou vahou. uvědomoval jsem si nyní věci, které jsem dříve pominul, či je zlehčoval. Nejvážněji se nyní rýsovala otázka budoucí obživy. V řádu mě naučili leckterým dovednostem, na druhou stranu o tom, že by zrovna to byly ideální dovednosti pro nějakou slušnou práci. Což vedlo k další otázce. Jakou práci si vlastně mám hledat? Nevěděl jsem dost dobře co by mne za povolání mohlo bavit, či co by mi šlo. Nad tím jsem také měl popřemýšlet již kapku dříve.
Zamyšlen jsem přešel jsem k oknu a vyhlédl z něj. Jedno ze zrcadel zrovna nyní přeneslo více světla. Bylo namířeno na chrám Jediů. Nevěděl jsem, zda to bylo tak schválně, zda tím chtěli jediové dosáhnout toho, že takto ráno bude chrám vypadat ještě impozantněji, či to byla jen náhoda, ale nutno dodat, že pohled za setmělé město, kde se tyčí monumentální stavba chrámu, jako jediná za plného světla, to bylo opravdu působivé.
Zadíval jsem se na chrám.
Vypadal jinak. Jinak než za celá ta léta, co jsem ho nazýval domovem. Způsob osvětlení na to nebyl, i dalším částem města se dostalo více světla a tak se vše vrátilo do normálu. Přesto chrám působil jinak, než za celá ta léta.
Odstoupil jsem od okna. Měl jsem teď jiné věci na práci. hlavně jsem se musel rozhodnout čím mám začít. Asi bych měl najít nějakou práci a vydělat si tak nějaké peníze abych se mohl přestěhovat do nějakého vlastního bytu a nebýt stále jen v hotelu. Na druhou stranu. Chtěl jsem najít svou rodinu na Corulagu. A čím více zde budu zařízen, tím hůře se mi bude opouštět zázemí, co si vybuduji. Mohl bych tedy vyrazit rovnou. Práce by se měla sehnat i tam.
Začal jsem tedy sbírat své věci a připravovat se odejít.
A pokud se nechám najmout jako námezdní síla nějakou loď, ať již přímou, nebo okružní, mohl bych značně snížit cestovní výdaje, ne-li si dokonce i trochu vydělat.
Rozhodnut to takto udělat jsem si raději sbalil komplet všechny své věci. Přeci jen, nemusel by být čas se pro ně vrace a zas až tak moc věcí jsem také neměl. Vyrazil jsem tedy směrem na kosmoport vstříc svému osudu, a snad i lodi co mě vezme za rodinou.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Kosmoport:
Po probuzení a zamyšlení nad vývojem událostí jsi nakonec dospěl k pouhým dvěma variantám toho, co bys mohl dělat. A protože tvoje touha nalézt něco více o tvé rodině převažovala nad tím si najít práci, kdy nevíš, kterou bys chtěl, která by tě bavila a kterou bys mohl dostat, tak jsi vyrazil směr kosmoport.
Levné landspeederové taxi tě za chvilku ne příliš příjemné jízdy za pár drobných vysadilo nedaleko kosmoportu. Už z dálky jsi mohl vidět čilý ruch, jak do velkého kosmoportu neustále přilétaly nová plavidla, zatímco jiná odlétala.
Co jsi věděl ze svých studií a zkušeností, tak bary v největší blízkosti byly většinou vhodným místem pro hledání dočasných členů posádek, kteří měli v pořádku doklady, ve většině případech tedy, a nebyli až tak nároční na finance.
Nicméně tu byla otázka, do kterých kantýn se budeš chtít směřovat. Protože stejně, jako byl kosmoport rozdělen na sekce, tak se to vztahovalo i na kantýny v okolí. Hlavní rozdělení kosmoportu bylo na nákladní, soukromý, civilní a vojenský, i když ten byl v poslední době stále menší a menší. Nepříliš vhodnou volbou byla i ta luxusní část, kde posádky prakticky nikdy nesháněly i z toho důvodu, že se tam mnohdy vyžadoval speciální výcvik.
Co se civilního a nákladního týká, tak tam ta šance mohla být rovnocenná, možná u civilního to mohlo být jednodušší v přijetí, ale tam to vyžadovalo práci po celou dobu cesty, kdy to mohla být služba v kuchyni, úklidy a další jednoduché a nepříliš populární práce, na něž se najímali nováčci, zatímco mazáci dělali ty záživnější. Oproti tomu šance dostat na nějakou nákladní mohla být o něco menší, ale práce tam bývala mnohdy výrazně lehčí. Neslo to s sebou ale větší riziko, protože nákladní lodě byly častěji terčem různých pirátů, zlodějů a také to nebývalo na nějakou výraznější smlouvu, než jako dohodu. A změna plánů tam také nebývala nic neobvyklého, zatímco civilní doprava se striktně držela leteckých řádů. Musel ses nyní rozhodnout, kterým směrem se vydáš a budeš zkoušet své štěstí. Také sis mohl zkusit vybírat mezi velkými dírami nebo trochu slušnějšími kantýnami, ale dle toho jsi mohl očekávat i nároky na kvalifikaci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Coruscant, Kosmoport

Nad výběrem, do které části kosmoportu se vydám bylo třeba řádně popřemýšlet. Vojenský jsem zavrhl okamžitě, šance, že by tam někoho nabírali byly v podstatě nulové. Personál na jejich lodích bývá čistě vojenský a naverbovat jsem nehodlal.
Na luxusní jachty jsem se také rozhodl nezamířit. Do luxusního sektoru se nehodím a nároky by byly jistě celkem vysoké. Nákladní jsem nakonec zcela nezavrhl, ale nechal ho jako poslední možnost. Míst zde nebude tolik jako v civilním sektoru. Vyrazil jsem tedy tam. Poté co jsem prohlédl, jak to zde vypadá, jsem se rozhodl zalézt do jedné z kantýn, která patřila spíše k lehce nižšímu středu kvality. Do úplného pajzlu jsem nechtěl, tam bych nemusel dobře dopadnout a ani do těch lepších jsem také nešel, zde by asi moc výpomoci nesháněli a měli mne spíše za zloděje.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Kantýna U zbloudilého Mynocka:
Po zvažování možností, kam bys měl vyrazit, jsi nakonec zvolil část okolo civilního přístavu. Z možných kantýn jsi nakonec zapadl až do té třetí, které nesla název "U zbloudilého mynocka".
Nebyl to žádný luxusní podnik, ale také ne nejhorší kantýna na Coruscantu. Prostě podnik, kde se scházeli piloti a personál těch lacinějších dopravců, kteří létali déle a měli i menší objem služeb, byť některé z těchto prostředků mohly být riskantnější.
Bylo zhruba tak z poloviny plno, ale i tak jsi mohl najít nějaký ten volný stůl, nebo zaujmout pozici u baru.
Osazenstvo bylo různodruhové, byť většinu jako obvykle drželi lidé, ale zahlédl jsi zde množství twi'leček a zeltroňanek, nějaké zabraky, jednoho sullustana a pár dalších druhů, kdy jsi jeden dokonce nepoznával.
Kantýna vypadala relativně uklizená a udržovaná, barman byl ithorian a pomáhaly mu dvě trochu starší lidské servírky, které se snažily nenechat žádnou sklenku suchou, byť se až tolik snažit nemusely.
Ještě, než sis mohl vybrat místo k sezení, tak sis všiml jakésy holografické nástěnky nedaleko baru, kde svítily různé informace o nadcházejících letech stejně jako množství dalších informací.
Hlavní však bylo, že se tam nacházely i nějaké nabídky na práci. Ta první se tvářila jako relativně slušně placená nabídka, která zahrnovala výpomoc do kuchyně na linkovém transportu směřujícím po Metelloské obchodní cestě, byť se jednalo o menší společnost. Druhá byla na linku do sektoru ke Cato Neimoidii, kde hledali výpomoc v kuchyni a za něco menší peníze, byť tam byla možnost po dohodě pracovat pouze jedním směrem - tedy v některé z cílových destinací vystoupit a pokračovat dál svou cestou. Byl tam i kontakt do řídící kanceláře na kosmoportu, kdybys měl již zájem, nebo jsi ještě mohl vyčkávat, zda-li se objeví něco dalšího.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Coruscant, Kantýna U zbloudilého Mynocka

Nástěnka mne zaujala okamžitě. Chvilku jsem po ní přejížděl očima o hledal vhodné nabídky. Tu o Metelloské obchodní cestě jsem se rozhodl ignorovat. Ta byla opačným směrem.
Druhá co jsem našel byla dost možná o něco zajímavější, i když jsem byl mírně zklamán, že se zde nenachází žádná nabídka pro loď, co by obsluhovala Perlemianskou trasu.
Cato Neimodia. Raději jsem nechtěl vědět co za pasažéry by loď mohla mít. O neimodianech sem si myslel svoje. Nicméně jsem si ani z hlavy nebyl schopen vybavit přesnou polohu Neimodie, natož, jaké trasy k ní vedou. Přímá k ní, co jsem si vybavoval, nevedla. A zda ona nepřímá,po které ona loď letí, vede poblíž Corulagu jsem opravdu netušil, ale mohl bych se dostat o něco blíže, či alespoň zvednout své šance na zaměstnání na nějaké vhodnější lodi, získáním nějakých zkušeností.
Rozhodl jsem se tedy kontaktovat styčnou osobu té lodi a informovat se o její trase.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Kantýna U zbloudilého Mynocka:
Z dvou nabídek na nástěnce jsi tu první zavrhnul, protože směřovala opačným směrem a více pozornosti ses rozhodl věnovat té druhé. Ta ti přišla mnohem zajímavější a i proto jsi se podíval na kontakty, které tam byly uvedeny. Dobře sis je poznamenal a bez nějakého zdržování jsi kantýnu zase opustil, aniž by sis zde něco dal.
Správní centrum kosmoportu jsi našel poměrně jednoduše, i když jednoduchost v orientaci končila hned po vstupu. Již z venku jsi mohl vidět, že budova má několik pater vzhůru, ale teprve vevnitř sis všiml, že turbovýtahu jezdí i dolů a rozhodně to nebylo jen do nějakých sklepení.
K tomu všemu sis mohl připočíst velmi čilý ruch, nespočet různých druhů brebentících mnoha jazyky, až z toho hlava přecházela kolem. A na první pohled nic, co by tě nasměrovalo správným směrem - tedy, pokud by sis nepoznamenal, že máš hledat ve třetím patře společnost CoCoGT.
Musel sis počkat na druhý příjezd turbovýtahu, jak byl ten první nacpaný k prasknutí a teprve poté jsi vyjel do třetího patra, kde to s davem bylo jen o něco málo lepší. Zamířil jsi na jednu ze stran chodby a sledoval cedule označující, které čekárny místností patřily té či té společnosti. Skoro až na konci jsi našel tu správnou a vešel do místnosti, kde kromě tebe byli čtyři další jedinci. Tři očividně čekali na pozvání ke vstupu dovnitř, zatímco ten čtvrtý, v oblečení, které bylo typické pro pašeráky, dobrodružné přepravce a podobnou sortu lidí, dle všeho podřimoval v rohu s nohami nataženými a rukama založenýma na hrudi.
Po chvilce čekání vyšel ze dveří jeden ithorian něco si nespokojeně mumlajíc a zamířil rovnou ven.
Další,
vyzvala ke vstupu nepříliš atraktivní lidská pracovnice a nyní vešel lidský muž ve středních letech.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Coruscant, pobočka CoCogtu

Došel jsem k pobočce společnosti, která nabírala lidi na let k Neimodii.
Absence pohledné sekretářky byla... zneklidňující. Místo ní tu byla.... nazvěme to, vzhledově neurčená sekretářka.
No, co se dá dělat.
Vycházející, očividně nespokojený ithorian mi náladu také nezvedl.
Nedalo se ale dělat nic jiného než čekat až přijdu na řadu. i když, dalo, mohl jsem předbíhat. ale to by bylo.... nekultivované.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Pobočka CoCoGTu:
Situace v tvém okolí nepůsobila tím nejpřívětivějším dojmem a i když tě napadaly nějaké metody, které by danou situaci mohly trochu řešit, tak jsi se k nim rozhodl z různých důvodů neuchýlit. Rozhodl jsi se tedy naklonit ke své trpělivosti, které sis za svých dob v Řádu užil více než dost.
Doba plynula relativně pomalu a postupně se před tebou vystřídali všichni lidi ve frontě a přidalo se i několik dalších po tobě. Lidé se tam střídali relativně pravidelně a konečně přišla řada i na tebe.
Kancelář byla relativně stroze zařízena, velké logo společnosti na stěně, terminál, pár skříní a pak dveře do dalších místností. Žena tě vyzvala, ať se posadíš naproti ní a připravila si na terminálu nějaký formulář, než k tobě vzhlédla s relativně otráveným výrazem někoho, kdo tohle musí dělat celý den.
Nejprve potřebuji vaše jméno, bydliště, planetární příslušnost. I kdybyste neuspěl, tak si vás založíme do archivu s možností vás v budoucnu kontaktovat v případě možné další spolupráce. Případně kdyby jste se ucházel o nějakou další pozici u nás v budoucnu,
začala nejprve a vyžádala si tvoje základní informace, plus tě poučila, jak s nimi bude zacházeno.
Poté bych ráda věděla, jaké máte předpoklady pro místo, o něž se ucházíte, praktické zkušenosti se stejnou nebo podobnou pozicí a čím vás naše nabídka na zaměstnání zaujala,
odříkala prakticky naprosto strojově až se nechtělo věřit, že to nepředčítala z nějaké učebnice. Ale těch pár let, které tu nejspíše zažila by na to nejspíše mohlo mít vliv.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Coruscant, Pobočka CoCoGTu

Úřednice, ke které jsem nakonec dorazil do kanceláře byla.... raději o ní nemluvme.
Stačilo pár slov a byl jsem na vahách zda se nemám rovnou rozloučit a odejít, obzvláště po tak dlouhém čekání jsem již neměl příliš náladu na různé slovní pře. Nehledě na to, že jsem neměl příliš moc vhodných odpovědí co by se jí mohli líbit a dalo se tedy očekávat, že bude stále více a více nepříjemná.
Nicméně jsem se rozhodl říci pravdu.
Jmenuju se Xier Rolg. Planetární příslušnost... Coruscant, v současné době mimo stálé bydliště.
Začal jsem, ne příliš přesvědčivě.
Ale co, když to nevyjde je tu furt možnost se upsat někomu jinýmu.
Moje zkušenosti jsou .... v provádění jednoduchých pomocných technických a kuchyňských prací.
To byla pravda, v chrámu jsme museli pomáhat s úklidem a podobně, v mládí jsme to viděli spíše jako snaha řádu ušetřit na uklízecích droidech a podobně, a vida, jak se to teď hodí.
Zaujala mne tím, že letíte po trase, která mne zajímá a je i možnost, se přihlásit byť i jen na část trasy.
Řekl jsem jak to je.
S tím, že bych se rovnou rád zeptal, na kterých onen váš spoj na Neimodii staví.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Pobočka CoCoGTu:
Jakmile došlo na otázky, nebyl jsi zrovna nadšen a to už kvůli vědomí, že by tvé odpovědi nemusely být v porovnání s ostatními úplně vyhovující. Úřednice si vše poznamenávala a nijak výrazněji to nekomentovala, takže jsi dostal i prostor pro položení vlastní otázky. Místo odpovědi ti byl podán jiný, laciný model datapadu, kde byla zobrazena trasa, takže sis ji mohl prostudovat sám.

Kód: Vybrat vše

Linka č. 157
Plánovaná trasa: Coruscant - Aargau - Xorth - Vuma - Fedalle - Balmorra - Neimoidia - Foundry - Commenor - Vladet - Cato Neimoidia
Doba setrvání na zastávkách: 2-3h
Technická kontrola na: Neimoidia
Kapacita linky: 415 pasažérů
K tomu byla přiložena i mapka, takže jsi vše dobře viděl a mohl si představit, kudy bude cesta vést, nicméně trasa nevedla přes tvou destinaci.
Měla jsem na mysli praktické zkušenosti s prací na linkových lodích, ale protože jste mi neodpověděl rovnou, tak předpokládám, že konkrétně nulové, pouze znalosti procesů v rámci kuchyně,
poznamenala a provedla další zápis do svého datapadu. Ten posléze chvilku kontrolovala, než k tobě opět vzhlédla.
Váš zdravotní stav včetně psychologického, rodinný stav. Byl jste někdy trestán na některé z planet nebo se nějakým jiným způsobem dostal do potíží se zákonem? A upozorňuji vás, abyste nelhal, informace si stejně můžeme prověřit, když to bude nezbytné,
pokračovala další otázkou, což naznačovalo, že pohovor stále pokračoval.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Coruscant, Pobočka CoCoGTu

Chvíli jsem prohlížel mapku a seznam zastávek, neudělala mi příliš radost. Skoro to vypadalo, že se Corulagu chtěli co nejvíce vyhnout. Nedělal jsem si ani předtím přílišné naděje, na to, že by letěli přímo přes něj, a doufal spíše, že se o něco přiblížím.
Tato trasa by mne ale jen od něj vzdálila, bez ohledu na to, kde bych vystoupil.
Fedalle, byla v praxi jedinou planetou, na které by mělo smysl vystupovat, s tím, že bych mohl doufat v to, že chytnu nějakou loď co poletí po Hydianské cestě směrem na Brentaal. A z Brentaalu už je to jen skok.
Ze zamyšlení mě vytrhly další otázky.
Zdráv, jak fyzicky, tak duševně. Svobodný. Potíže se zákonem jsem nikdy neměl.
Odpověděl jsem poněkud dotčeně, to že mi hned osočila z toho, že bych jim mohl lhát mne skutečně namíchlo.
Není emocí, je pouze mír.
Opět jsem se uklidnil. Ještě jednou se podíval na plán cesty a rozhodl se.
No, vzhledem k tomu jaké je sestavení zastávek jsem se rozhodl, že s vámi na této trase nepoletím.
Oznámil jsem jí rovnou. Asi to nebyl nejtaktičtější přístup, ale věřil jsem, že najdu nějakou jinou linku, která by mi pomohla lépe.
Nehledě na to, že kdo by mohl věřit společnosti co zaměstnává ošklivé sekretářky.
Vyčkal jsem jsem ještě okamžik, zda k tomu nebude mít nějaké připomínky, rozloučil se a odešel.
Rozhodnut se podívat i do nějakých dalších kantýn, zda tam nebude nějaká jiná další nabídka.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Pobočka CoCoGTu:
Zatímco jsi ledabyle odpovídal odpovídal na otázku ohledně zdraví a trestního rejstříku, tak jsi upíral většinu pozornosti směrem na plánek trasy, který se ti příliš nezamlouval. Vlastně vedl úplně mimo planety, které sis vytyčil jako přípustné cíle na cestě k té, jež se dala i označovat za tvou původní domovinu. Žes na ní během výcviku v Chrámu nikdy nezavítal byla již jiná věc.
Každopádně nevhodný plán, tobě se nezamlouvající sekretářka a pár dalších nevhodných parametrů CoCoGTu tě přimělo vynést jednoduché řešení, kdy ses zvedl, protože jenom nedbale pokrčila rameny a opustil jsi místo svého prvního pohovoru poté, co jsi skončil v Řádu Jedi. V podstatě jsi mohl říci, že spousta věcí tě bude nyní čekat poprvé.
Když jsi opustil kancelář, pokud bys to tak nazval, tak jsi se navrátil do čekárny, kde čekala opět čtveřice rekrutů a muž, který prve dle všeho podřimoval a neměl se k tomu, aby vešel dovnitř.
Mizerná nabídka od mizerné sekretářky pracující pro mizernou společnost?
poznamenal, když jsi prošel okolo něho a něco ti v ten moment říkalo, že tu rozhodně nebyl jako kandidát pro nábor ke CoCoGTu, ale z jiného důvodu. Posadil se pořádně a přeměřil si tě pohledem, aby znale pokýval.
Vypadáš jako někdo, kdo se umí docela slušně ohánět - ať už při tvrdé práci, ale také aby ses nenechal zastrašit prvním vytaženým blasterem. Ale jdu k věci - vypadáš schopně a možná bych pro tebe měl dost slušnou práci s jistým rizikem. Samozřejmě za dobrý kredit, který si jako soukromý dopravce osob můžeme dovolit,
promluvil a s dravým pohledem očekával na tvou odpověď. Na první pohled se ti zdál jako někdo, kdo ví, co chce získat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Xavier »

Coruscant, Pobočka CoCoGTu

Když jedno podivné individuum okomentovalo můj odchod z kanceláře, jen jsem pokýval. Trefil to docela výstižně.
Po jeho dalších slovech jsem se ale již zarazil.
Chvíli jsem si ho musel přeměřovat a odhadovat, než jsem se dostal alespoň trochu do obrazu.
Z toho co řekl mi vylezly dvě možnosti, co bych u něj měl dělat. Piráta, nebo ochranku. vzhledem k tomu, že nabíral lidi způsobem jakým je nabíral, mi z toho vyšlo, že má na mysli spíše něco z té špatné strany zákona. Ne-li zcela tak rozhodně to bude něco, co do svého životopisu dávat chtít nebudu.
Pardon, ale já nejsem ten typ, kterého hledáte. Nehledě, na to, že s lidmi, kteří ani nepozdravili neobchoduji. Nashledanou.
Rozloučím se s ním raději, a vrátím se k původnímu plánu, tedy prubnout nějaké další kantýny.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Xaviera(Xier Rolg)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Pobočka CoCoGTu:
Oslovení neznámým mužem tě z počátku trochu překvapilo, stejně jako jeho nabídka. O ní jsi ale neuvažoval příliš dlouho, protože jsi automaticky dospěl k názoru, že se bude nejspíše jednat o nějakou činnost na pokraji zákona. Muži jsi tedy relativně jasně sdělil svůj názor a byl jsi odhodlán odsud odejít směrem k některé z kantýn.
Dotyčný si to ale nechtěl nechat líbit a po jednom přehledu dalších přítomných vyrazil za tebou.
Omlouvám se, ve vášni hledání vhodného kandidáta jsem zapomněl na zdvořilosti. Přeji vám tedy hezký den. Jmenuji se Elwin Costra a mám v rámci své společnosti důležitou a dobrodružnou funkci lovce talentů a vhodných kandidátů na volné pozici. A určitě byste tomu nevěřil, ale vy mi jako jeden takový talent a naděje vesmíru připadáte,
rozřečnil se a bylo znát, že to přehrával, každopádně ti bylo jasné, že to bylo z čistého úmyslu. Srovnal s tebou krok tak, aby na tebe nemusel křičet a nasadil spíše nenucený výraz.
Neříkejte mi, že jste chtěl slyšet něco takového - jsem praktický muž a potřeboval jsem vás zaujmout. A s oslovením - promiňte, ale měl byste minutku, se v dnešním světě nikdo nepozastaví, nebo se na mě bude dívat jako na exota. Zvlášť v těhle podmínkách, protože slušní hoši nehledají práci v takovýchto zapadlých firmách. Nechci, abyste se mi hned upsal - jen abyste si mě vyslechl a dopřál mi aspoň trochu pocitu, že jsem v té čekárně nevyhlížel několik hodin kandidáty jen tak pro nic za nic,
pokračoval dál tentokrát vážným tónem a čekal na tvou odpověď, zatímco jste mířili k turbovýtahům. Nezdálo se, že by se chtěl výrazně vnucovat, jenom chtěl, abys jeho nabídku zvážil po hlubším rozvážení a zjištění dalších faktů.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“