Min Laalsey - Doby dávno minulé

Zde se odehrává výcvik nové postavy pod vedením moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Min Laalsey - Doby dávno minulé

Příspěvek od Gnost Kohn »

"Opravdové poklady všech,
každého velkého dobrodruha,
ty jsou neprobádaná území,
jejich vlastních duší."




Ferocious, můstek

Ferocious byla průzkumná loď, na kterou jsi se nalodil a na které jsi pracoval už skoro přes rok. Posádka se prakticky neměnila, jen nebyla nějak extra početná. Ferocious nebyl postavený podle plánů a tak byl menší než standartní lově využívané Řádem a proto měl posádku menší než sto. Vaše poslední zastávka byla planeta Mycroft, kde posádku opustil tvůj kolega, mistr jedi, a technicky velitel výpravy, který se kvůli svému věku raději přesunul na post instruktora v Chrámu.
Na palubě jste zůstali tři jediové, spolu s asi dvaceti členy pomocných sborů a dalším pomocným personálem. Na cestě jste byli už pět dní a proletěli jste dva z osmi sektorů, které jste měli za úkol prozkoumat. Dostali jste se do hraničních sektorů známého vesmíru a nejspíše se dostanete až za hranici.
Váš pilot, rodian Toodro, ti zrovna oznámil, že vstupujete do hyperprostoru a přesouváte se do dalšího sektoru.
Byli jste informování, že některé z těchto sektorů se kdysi vyznačovaly sithskou aktivitou, ale zároveň vás ujistili, že byli všichni sithové vyhnání Armádou Světla.
Myslíš, že něco najdeme? Na druhou stranu by bylo nepravděpodobný z osmi sektorů nic, ani barbary nebo něco.
Ozvala se zpoza tebe tvoje zabracká jedijská kolegyně Felicity K'ato. Měla ve zvyku se takhle zjevovat, jako duch. Dost často jsi o ní však věděl, než promluvila, nebo vůbec přišla.
Daron ještě asi medituje, nemá cenu ho rušit, dokud budeme v hyperprostoru. Něco nového?
Dodala o chvilku později a zároveň se zeptala. Technicky nebylo, co komentovat. Planety byly buďto neobyvatelné, nebo neobydlené a to ani, když jste na některých přistáli a nespoléhali se jen na data ze sond. Zrovna Daron se ale na jedné z planet, hned druhé, kterou jste navštívili chytil do starodávné pasti a od té doby pobýval ve společnosti bacty, kvůli hlubokým sečným ranám a zlomeným prstům. Na druhou stranu skořápka tohoto člověka se ukázala dost odolná, takže už bude moct nejspíše i bojovat.

____________________________________________________
Co napsat :) hodně štěstí, užij si to a snad se ti to bude líbit.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Min Laalsey - Doby dávno minulé

Příspěvek od Jordi Linx »

Ferocious, Můstek:
I když měl právo vzhledem ke svému pokročilému věku opustit naši skupinu, tak jsem to pořád vnímal jako značnou ztrátu. Pořád nám všem mohl předat mnoho zkušeností a to i kdyby jen zůstával a koordinoval dění z lodi nebo hlavního tábora. Nicméně Mycroft byl již značnou řádku světelných let za námi a Síla nás vedla dál, do dalších neprozkoumaných sektorů. Nekonečná pouť a objevování nového - ale hlavně nádherných světů s mnoha neuvěřitelnými tajemstvími.
Z mých myšlenek mě vyrušilo až zaregistrování mé kolegyně - Felicity K'ato. Ještě jsem vlastně nevěděl, co přesně ji táhlo k tomu, aby se přidala k Exploration Corps - jestli to byla ta touha po objevování nového a neznámého, možnost spatřit mnoho neviděného a z toho všeho se poučit jako to bylo v mém případě, nebo se jednalo o něco jiného.
Vždycky něco najdeme, novou planetu, měsíc, mrtvou skálu,
pousmál jsem se napůl vážně myšlenou větou a také jsem očekával, co na nás čekalo tentokrát. Tušil jsem, že by to mohlo být více než jen velký opuštěný asteroid s nesčetnými jizvami od meteorů a dalších kosmických částic výrazně menších než on.
A nového je jen to, že jsme na cestě o kus dál. Jinak jsi mi připomněla, že jsem poměrně dlouho nemeditoval, ale to počká až dorazíme. Stejně radši medituji na nových místech a pod čerstvým vzduchem, nebo alespoň atmosférou z části obsahující kyslík,
odpověděl jsem Felicity na její otázku a vybavil si, že některé tradice jsem v poslední době zanedbával. Tedy na pravidelný trénink jsem si našel čas vždy, protože mnohé skoky hyperprostorem byly relativně dlouhé a obzvlášť pokud vedly vyznačenými cestami, tak nebylo zapotřebí čehokoliv dalšího, ale meditace mi tak nějak z toho unikala. Nedalo se ale říci, že bych ji nějak duševně postrádal, spíše mě víc trápil pocit, že jsem na to pozapomínal, než že by mi chyběla.
Hyperprostor, nekonečný vesmír, mocné gravitační vlivy, tak nepatrné, byť tak silné,
zavřel jsem oči a ponořil se do Síly okolo nás, dál mimo loď a hluboko do prostoru, který nás obklopoval. Navigace prostorem s pomocí Síly nebyla jednoduchá a ve skutečnosti bylo zapotřebí vnímat víc než jenom přítomnost gravitace, ale tím nejjednodušším bylo vždy dobré začínat. Obzvláště, pokud se chtěl Jedi ponořit hluboko do spleti hyperprostorových cest.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Min Laalsey - Doby dávno minulé

Příspěvek od Gnost Kohn »

Ferocious, můstek

Mám raději hmatatelné objevy. Nebo alespoň známky civilizace. Ne jen zbytky budov a prach kostí. Ale máš pravdu... všechno se dá považovat za nález.
Řekla možná trošku sklamaným hlasem a sklopila hlavu.
Vstoupili jste do hyperprostoru a hvězdy na předním skle se protáhly v mihotavé šmouhy. Vstup do hyperprostoru byl úspěšný a teď vás čekala cesta do dalšího sektoru.
Zatímco ty ses ponořil do hlouby vesmíru, Felicity si začala něco prozpěvovat v rodném jazyce. Ještě, než jsi opustil lodní paluby, ucítil jsi Darona, jak bloumá lodí. Cítil jsi, že je jaksi zmatený, to se stalo poprvé. Vždy přesvědčený, rozhodný a možná arogantní jedi, jak jsi ho neznal. Věděl jsi o něm, že se dal stejnou cestou, jako ty a vaše společná kolegyně jen proto, že chtěl nalézt něco úžasného. Alespoň to tvrdil, ačkoli jsi s ním na palubě už celkem dlouho, nedozvědel jsi se nic z jeho minulosti.
Rozšířil jsi své vnímání až za hranice lodi a putoval dál do vesmíru. Zprvu jsi necítil nic výjimečného, trvalo dlouho, než jsi ucítil něco zvláštního. Ačkoli pilot propočítával souřadnice několikrát a poté je kontroloval, ucítil jsi obrovskou gravitační masu. Možná jste neletěli přímo do ní, ale při nejlepším proletíte nebezpečně blízko.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Min Laalsey - Doby dávno minulé

Příspěvek od Jordi Linx »

Ferocious, Můstek:
Bylo jen málo úžasnějších pocitů, než se naplno ponořit do Síly až k bodu, kdy jste byli jedno. Jako se říkalo, že velikost nehraje roli při zvedání předmětů pomocí Síly, tak v rámci této techniky nehrála žádnou roli vzdálenost. Pokud jste se ponořili hodně hluboko, tak jste mohli doslova cestovat mezi hvězdami, hřát se v jejich teple, slunit se v jejich záři. Hlavně jste vše ale viděli z úplně jiného náhledu - ze sil, které běžný člověk nevnímal, nebo je nepovažoval za nějak významné, byť udávaly běh vesmíru a naprostá většina z nich vycházela gravitace. Mocné Síly držící objekty v hvězdném řádu, síla držejíc nás při zemi, táhnoucí nás dolů a z jistého náhledu i jeden z klíčových prvků pro život, jak byl známý.
Ponořen v tomto vnímání jsem mohl vnímat slabou gravitaci hvězd, které jsme měli míjet a nebyl očekáván žádný výrazný problém, protože jsme letěli relativně známou trasou. Ale přece ...
... byl to pocit, jak bych se plavil po známém jezeře a najednou mě uchopil mocný proud a táhnul k jakémusi víru. Mé objevitelské tužby se chtěly vydat tím směrem, ale rozum a svědomí mi jasně říkali, co bylo potřeba udělat. Podívat se na vzdálenost, určit, kolik ještě bude času, aby bylo bezpečné a poté jsem jenom otevřel oči a položil pilotovi ruku na rameno.
V plánované cestě je překážka se silným gravitačním polem, přičemž asi nebude nejlepší nápad to zkusit proletět po současném kurzu. Pokud dovolíte, tak udělám korekce, abychom vystoupili včas na bezpečném místě, ale zároveň mohli zjistit, co je toho příčinou. Podle map by tahle cesta měla být bezpečná,
promluvil jsem klidným a vyrovnaným hlasem, byť jsem ještě cítil mírné vzrušení z mé cesty vesmírem. Také jsem nechtěl nikoho vyřešit a od mistra jsem si dobře pamatoval, že klid se z rytířů Jedi přenáší na všechny přítomné. Snažil jsem se proto držet podobné principu, i když jsem vnitřně vyhlížel místo výskoku jako mladý a nadšený padawan, který si bude moci poprvé spustit svůj vlastní světelný meč.
Možná přeci jen něco objevíme,
pousmál jsem na Felicity a úplně jsem zapomněl na zjištěný poznatek od Darona. Možná si to vybavím někdy později, ale nyní mě zajímala jediná věc, která ležela kdesi před námi.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Min Laalsey - Doby dávno minulé

Příspěvek od Gnost Kohn »

Ferocious, Můstek:

Felicity si začala podezřívavě prohlížet tebe i paprsky hvězd před vámi.
Podle map je vždycky cesta bezpečná... mapám se nedá věřit.
Usmála se Felicity a Toodro si začal na svém postu cosi prospěvovat. Nechal tě upravit souřadnice. O nějakou dobu později jste vystoupili z hyperprostoru a před vámi bylo... nic.
Tak co jsem našel? Doufám, že něco převratného.
Ozvalo se za tebou. Nemusel jsi se otáčet, aby jsi věděl, že je to Daron. Zněl unaveně a dokonce tak vypadal. Ale skze cílu už byl cítit, jak se jeho smysly upínají na prázdno před vámi.
Je tam loď. Je stará, hodně stará. A taky opuštěná a nechaná tady uprostřed ničeho.
Zdálo se, že napůl spí, mluví ze spaní, protože jste zatím neměli loď ani na senzorech, které by viděl kdokoli jiný než pilot. O chvíli později, když už se plně aktivovaly všechny senzory se na nich objevila loď, přesněji křižník, a pilot natočil loď tak, abyste ji viděli.
Má zapnutý generátor gravitačních studní. To proto ta nepředpokládaná gravitace.
Felicity přešla po můstku a podívala se pilotovi přes rameno.
Je tam ještě jedna loď.
Oznámil pilot a na senzorech se vykreslila o dost menší loď.
Vezmeme si... vezmete si raketoplán, ten generátor by nás byl schopnej vtáhnout. I s touhle lodí... zůstanu tady, ještě se necítím.
Navrhl Daron a zdálo se, že spí za pochodu a celkově, jakoby každou chvíli měl padnout na zem ve tvrdém spánku. Než jsi otoči hlavu stála u něj Felicity a podepřela ho.
Daron má občas předtuchy... Někdy vize, ale většinou jenom pocity i pocity ostatních ještě než se to stane.
Řekla ustaraně a podívala se na tebe.
Vím to jenom pár dní...
Dodala ještě.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Min Laalsey - Doby dávno minulé

Příspěvek od Jordi Linx »

Ferocious, Můstek:
Daronovo zjevení mě trochu překvapilo a to i proto, že jsem byl myšlenkami úplně někde jinde. V analýze objektu mě posléze předčil, byť jsem ani nezačal - obecně mě víc spíše lákaly hlubiny vesmíru a jeho tajemství než hledání běžných předmětů v okolí. Každopádně Daron se tvářil a choval jako obvykle a já neustále přemýšlel, která z jeho vlastností mi lezla na nervy nejvíce. Jeho přehnané sebevědomí určitě okupovalo přední příčky, nicméně favoritů tam bylo více.
Nejdřív bychom je měli zkusit kontaktovat. Třeba se někdo ozve, navíc bližší informace ze senzorů by se nám taky hodily, takže si můžeme dovolit přiletět ještě o něco blíže. Nerad bych tam šel v plavkách, když bych potřeboval skafandr,
poznamenal jsem dostatečně nahlas, aby to všichni slyšeli, ale zároveň jsem to neadresoval nikomu konkrétnímu. Má zvědavost mi samozřejmě velela skočit na nejbližší raketoplán a upalovat tím směrem, ale tyhle časy byly už dávno za mnou a téhle mé stránce se dostávalo uvolnění jen při průzkumu nových divočin na neobydlených planetách nebo za podobných situací.
Teprve poté jsem se zarazil nad Daronovými slovy.
Generátor gravitačních studní? O tom jsem snad četl jen v historických textech ...
uvědomil jsem si, co mi tu nesedělo. O zmíněné technologii jsem si mnoho nepamatoval, snad jen to, že v současné době nebyla využívaná a naposledy se dočkala aktivního nasazeních před nějakými třemi tisíci lety.
Nechceš snad říct, že by ta loď mohla být stará několik tisíciletí?
otočil jsem se na Darona, které ho už musela podepírat Felicity. Opravdu se nezdálo, že by byl v optimálním stavu a tak jsem se vydal jej podepřít.
Toodro, vem nás o něco blíž a zkus je pozdravit na běžných frekvencích. Ale udržuj bezpečnou vzdálenost - a my půjdeme do ošetřovny. Nezdá se, že bys byl v nejlepší formě,
požádal jsem pilota o úpravu kurzu, zatímco jsem se chystal podepřít Darona z druhé strany a jasně jsem naznačil, kam mám v plánu jej dostat. Že mi Felicity o tomhle stavu neřekla, jsem neměl důvod jí zazlívat - spíš by bylo fér, kdyby se o to dříve podělil Daron sám.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Min Laalsey - Doby dávno minulé

Příspěvek od Gnost Kohn »

Ferocious, můstek

Toodro začal plnit příkazy dle pořadí, které se mu... které mu nejspíše vyhovovalo. Když jste se přiblížili, ukázalo se, že nejde o zase tak malou loď. I ze značné dálky, ze které jste ji pozorovali bylo vidět, že je značně poškozená. Některé sekce chyběly úplně a jejich místo zdobily jen očouzené prázdné díry.
Sithský Interdictor, alespoň to praví počítač. Neodpovídá na žádné volání.
Oznámil pilot a hlavou kmital sem a tam. Design vytvořený před tisíci lety a v některých případech používán ještě před několika staletími. Jak jste se přiblížili, loď se lehce roztřepala, ale pod zručnýma rukama Toodroa se vše srovnalo.
Zdá se, že štít není aktivní.... Energie má loď nejspíše dost, ty ze zbraní, které zbyly jsou funkční.... Známky života nula.
Pokračovali v hlášení různí členové posádky na můstku, tedy do té doby, než všemi milovaný rodianský pilot zamával rukou ve vzduchu, což značilo, nerušte. Po chvilce jste se zastavili a on se opřel.
Dokud bude fungovat generátor na té lodi, tak se nikam nedostaneme... zůstaň tady. Odvedu ho na ošetřovnu. Jeden z nás tady musí zůstat.
Řekla Felicity a Daron ti položil ruku na rameno, přitáhl se k tobě a začal šeptat.
Nech ruku v ohni jen chvíli, nebo se spálíš.
Pak se odtáhl, usmál se a kývl hlavou.
Jo?
Felicity se na to dívala a nebylo zcela jasné, jestli to slyšela, nebo ne.
Jeden z nás by tady měl zůstat a... však víš. Já ho tam odvedu.... tohle zvládnu.
Potom semkla rty do úzké čárky, když se Daron s fascinovaným výrazem dotkl jednoho z jejích růžků. Nejspíše si vzam víc léků na bolest, než je zdrávo a efekt v otupění mysli se dostavil... s malým spožďovačem.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Min Laalsey - Doby dávno minulé

Příspěvek od Jordi Linx »

Ferocious, Můstek:
Nechtěl jsem ani pomyslet na to, co všechno si Daron vzal, že se dostal do takového stavu a byť dovedl být občas užitečný, tak v současné chvíli to bylo spíše úplně naopak. A pak ještě prohodil tu poučku.
Vize budoucnosti? Nějaká hříčka? A myslel to vůbec vážně?
honilo se mi hlavou, zatímco Daronova medikace zabrala v plné síle. Felicity se nabídla, že jej odvede do ošetřovny sama a navrhla, abych tu zůstal, což byl dobrý nápad. Pokynul jsem ji hlavou, že jsem tomu rozuměl a hlavně, že nic nenamítám a vyprovodil jsem svou kolegyni pohledem s povzdechem na stavem našeho kolegy. Až bude později čas, tak určitě bude vhodné, abychom si několik věcí vyjasnily, ale nyní tu byla důležitější věc na práci.
Je jasné, že to tu nemůžeme takhle nechat a jen tak odletět. Ale než se tam poletím podívat, tak bych rád věděl co nejvíce,
promluvil jsem k posádce celého můstku, abych je zasvětil do toho, co bude zapotřebí udělat. Přeci jen jsme byli součástí Řádu Jedi a naší povinností bylo udržovat mír v galaxii a bránit život. A bylo nepředstavitelné nechat tu zapnutou gravitační studni, aby tu stahovala lodi nebo hůře, aby se dostala do rukou nějakému huttovi nebo něco podobného.
Takže to shrnu - máme tu dvě lodě, jeden starý interdictor bez známek života, který nám tu dělá bordel a pak ještě jednu menší loď, kterou nejspíš chytil do pasti. Zkuste se podívat na tu menší loď - známky života, zavolat a takové to běžné. Potom se mi podívejte, jestli má kterákoliv z těch lodí nějaké označení. Nerad bych zjistil, že ta malá loď není až tak v pasti, ale je to nějaký nadšený pirát, který našel toho interdictora. Co se jeho týká ... no, co málo si pamatuju, tak jej mělo více stran, než jenom Republika, což je znát již dle názvu.
zanalyzoval jsem nahlas situaci a vybídl posádku, aby se pokusila zjistit nějaké bližší informace o obou lodích v dosahu. Velice nerad bych šel do pasti a taky by bylo dobré vědět, jestli na té menší třeba někdo nedošel ke zranění.
A k tomu interdictoru - jak vážně má poškozený trup, hangáry nebo možná místa k přistání či zadokování a kolik z jeho systémů je on-line? Sice pochybuju, že bychom tam mohli vejít bez skafandru, ale jeden nikdy neví,
požádal jsem ještě o další informace než ... než jsem se rozhodl zkusit použít "vlastní" senzory. Zhluboka jsem nadechl a zaposlouchal do Síly, abych se v jejích osidlech pokusil vydat směrem k oběma lodím. Bylo mi jasné, že nedovedu určit, co všechno na těch lodích je, ale chtěl jsem vědět, jestli mi něco v Síle odpoví. Vlastně jsem se pokoušel v Síle ptát do okolí, zachytit něco bližšího Síle.
Těžko říci, jestli jsem to zkoušel z jisté míry paranoiy, nebo mě vzhledem k Daronovi, stáří lodi a nepředvídatelnosti situace jímal divný pocit.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Min Laalsey - Doby dávno minulé

Příspěvek od Gnost Kohn »

Ferocious, Můstek

Posádka můstku ihned začala plnit své povinnosti a tvé rozkazy. Všichni ztichli a nějakou dobu sbírali informace, o které jsi požádal.
Ty jsi zatím vstoupil do nekonečka kolem vás skrze Sílu a natáhl se k oběma lodím. Trosky odlupující se od Interdictoru byly všude kolem, dokonce i kusy stíhaček. Malá loď se ti zdála velice mrtvá, alespoň na první pocit. Natáhl jsi se hlouběji a ucítil malý záblesk života. Nepatrný, téměř minimální, mohla to být rostlina, nebo nějaký malý tvor. Víc ti tvé schopnosti nedokázaly prozradit. Moc je přehlušovalo prázdno a divný pocit, který jsi měl z Interdictoru. Ten pocit sílil, čím blíže k němu jsi se dostával.
Dotkl jsi se Interdictoru a přejel ti mráz po zádech. Zdál se živější než menší loď. Cítil jsi pohyb, ale spíše než život, nebo cokoli jiného jsi cítil rostoucí Temnou stranu. Lodi jsi se dotkl jen okrajově a už to bylo zřejmé. O pár vteřin jsi ucítil a uslyšel zvuk, jako by se loď třásla, kov se dřel o kov, začala tě obklopovat temnota, zvuk zesilovat a nyní zněl spíše jako výkřik, více než jeden, výkřiky se překrývaly a tato Loď duchů tě ne a ne pustit. Cítil jsi, jak se ti vyprázdnily plíce.
"Pane?"
Zaslechl jsi, jakoby byl někdo moc daleko. Nedokázal jsi k tomu dosáhnout, vlastní tělo se ti vzdalovalo. Pak jsi najednou ucítil pichlavou bolest na tváři, potom na druhé. Potom jsi ucítil zlávštní pocit, který vycházel z vaší lodě. Ferocious ti zasvítil, jako maják na cestu. Nyní jsi se dokázal odpoutat od Interdictoru a vrátit zpátky.
"Prober se..."
Znělo to, jako prosba, šeptání, žadonění. Oteřel jsi oči. Možná až k udivení jsi stále stál na nohách, před tebou stála Felicity a pozorovala tě.
"V pořádku?"
Zeptala se starostlivě a pochopil jsi, že tě nejspíše profackovala, ale musela udělat daleko víc.
"Pořád vypadáš lépe než Daron... stíhl říct, že se tam stalo něco strašného. To bylo to, co tě tam drželo?"
Skoro šeptala a to, co říkala se zdálo pravděpodobné. Pokud se tam stalo, nebo dělo něco opravdu zlého, mohlo se to promítnout na místě.
Většina posádky dokončovala své hlášení, někdo se na tebe díval, jiní se starali o svoje.
"Pane... menší loď je úplně bez kyslíku. Poškození minimální až žádné. Všechno je vypnuté a energie je soustředěna do jediného místa. Nacházím tam jednu životní formu, nejspíše ve stázi, víc zatím neřekneme. Označení žádné. Na volání neodpovídá.... oprava, nyní vysílá nouzový signál."
Ozvalo se z jedné strany můstku.
"Ve většině Interdictoru je dýchatelná atmosféra. Detekujeme pohyb, ale ne životní formy, možná jde o droidy. Podpora života, umělá gravitace, zbraně funkční, štíty vypnuté. Hyperpohon se zdá nefunkční, stejně jako motory. Generátory gravitačních studní funkční. Hangár je zavřený a dveře lehce poškozené, šly by otevřít. Vypadá to, že menší loď byla spojená, ale nějaká z trosek je od sebe roztrhla. Raketoplán by se měl dokázat napojit minimálně na třech místech.Označení Nové Sithské Impérium."
Poslední věta zněla až velice udiveně, možná vystrašeně. Loď mohla být stará několik stovek, ale i taky tisíců let.
"Za Interdictorem detekujeme trosky. Křižník třídy Hammerhead, Republikové značení. Možná více než jeden. Neobyvatelné, bez známek života."
Oznámili ti ještě a zdá se, že Daronova teorie je více než pravděpodobná.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Min Laalsey - Doby dávno minulé

Příspěvek od Jordi Linx »

Ferocious, Můstek:
Když jsem se vypravil v Síle dál, do lodí, které stály před námi, nořil jsem se hlouběji a hlouběji do jejích proudů a více vnímal vše okolo, i díky čemuž jsem mohl vycítit známku života na menší lodi. Nepříliš patrnou, ale přesto dost na to, abychom ji mohli prohlásit za živou. Bylo nad hvězdy jasné, že ji tam samozřejmě nemůžeme nechat, nicméně v tomto svém poletování prostorem jsem pokračoval dál, až k mohutnému Interdictoru.
Čím blíže jsem se dostával, tím více jsem to vnímal - temnotu, která Interdictor obklopovala. Chtěl jsem vědět více, abych se mohl lépe připravit, ale než jsem se nadál, tak mě skoro obklopila a pohltila. Příliš jsem se nechal unést svými smysly, Sílou, nechal jsem příliš volnosti a byl bych ztracen, nebýt hlasů členů mé posádky a Felicity. Někteří by ji označili v tu chvíli za anděla, který vás vytáhl z pekelných hrozeb a propadli by radosti ve výrazu, že k ničemu vážnějšímu nedošlo, nicméně to nebyl můj případ. Zhluboka jsem se nadechl, zklidnil svou mysl a to akorát včas na to, abych mohl poslouchat hlášení přicházející od členů posádky.
Jedna lidská forma života ... jen utvrzení toho, co se mi již povedlo zjistit,
zaregistroval jsem první informaci a drobným úsměvem jsem ujistil Felicity, že budu v pořádku. Sice jsem nepochyboval, že všechny ty pocity z Interdictoru nezmizí tak rychle, ale opět jsem byl zpět ve svém těle, ve své mysli a plně v kontrole.
Zjistěte mi ještě, pokud to bude možné, jestli se na Interdictoru nachází nějaká další plavidla - stíhačky, raketoplány, vše co budete moct získat z našich senzorů. Jinak nechte připravit raketoplán k cestě. Potvrďte příjem nouzového signálu, nicméně našim prvním cílem bude ten Interdictor. A promiňte ten výpadek, zapomněl jsem se, když se tam byl podívat ...
vyžádal jsem si ještě další informace a vysvětlil posádce, co se dělo. Někteří možná měli ponětí o Síle a něco málo ovládali, ale ne natolik, aby se z nich stali padawani. Netušil jsem, do jaké míry byli schopni rozeznat, co se se mnou dělo, ale předpokládal jsem, že jim dojde postavení situace. Nenápadně jsem mezitím Felicity zatáhnul o krok nazpět, abych s ní mohl mluvit ve větším soukromí.
Nevím, kolik jsi z toho byla schopna vnímat, ale na tom Interdictoru je značná koncentrace temné strany. Nedovedu říct, jestli jen jako pozůstatek něčeho nebo dokonce někdo. Každopádně není pochyb o tom, že se tam budu, budeme, muset vypravit. Už proto, abychom tu loď zneutralizovali, zachránili tu jednu známku života na té malé lodi a pokud možno i zjistili, co přesně se tu stalo. Nějaké nápady nebo postřehy?
sdělil jsem tak, že to mohla slyšet jenom ona, protože na nás dvou teď de facto stálo rozhodování, když byl Daron mimo. Již jsem byl odhodlaný tam vyrazit, deaktivovat nebo zničit generátory gravitačních studní a zamezit tomu, aby se tato loď dostala do špatných rukou. Nezapomínal jsem však na opatrnost, kterou budu muset pojmout vůči temnotě, s níž jsem se již setkal.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Min Laalsey - Doby dávno minulé

Příspěvek od Gnost Kohn »

Ferocious, Můstek

Felicity chvíli jezdila očima po můstku, než se ukotvila na tobě a olízla si rty. Stále s přemýšlivým výrazem tě probodávala pohledem a nejspíše se snažila srovnat si myšlenky.
"Nemusela jsem se natahovat, jako ty, abych to cítila. Dokud jsi tam byl... bylo to docela. Blízko, možná skrz tebe, ale kdo ví. Možná to reagovalo na tvoje... sondování, nebo na auru světlé strany."
Přemýšlela chvilku nahlas a potom několikrát sem a tam.
"Možná, kdybychom se pokusili vyvarovat používání Síly. Nebo se zamaskovat v Síle. Což, nevím jestli umíš, ale i tak bysme snížili riziko, že by nás to... objevilo."
Nyní mluvila vcelku potichu. Možná jí naháněl hrůzu pocit, že tě to tam málem "vcuclo", nebo představa, co tam můžete najít.
"Vezmeme si malou skupinku. Jenom vojáky a technika, medika."
Jen, co to dořekla něco blízko vás zapískalo. Když pohledy vás obou sjely dolů, uviděli jste malého tvorečka druhu chadra-fan, který pro jistotu Felicity tahal za nohavici, abyste si ho všimli. Podal jí datapad a potom zase pomalu odcupital na svůj post.
"Takže... podle odhadů by nás ten interdictor... rozstřílel prakticky okamžitě, kdyby... někdo chtěl."
Řekla a chvilku jezdila po datapadu očima.
"Zdá se, že by se dokonce dal opravit. Má dva hangáry, dveře jednoho jsou poškozené a nepůjdou otevřít. Celý je zaplněný... něčím co jsme zatím neidentifikovali. Ve druhém je raketoplán, jestli je funkční to nevíme. Pokud otevřeme na dálku bránu, měl by se zapnout štít, jinak bysme museli vzít skafandry. Cesta k druhému hangáru i na můstek by měla být průchodná. I ke všem hlavním systémům lodi, škody jsou jen ve vnějších oblastech a nesahaly příliž hluboko. Detekovali pohyb. Ale ne život. Droidi?"
Nyní s tázavým výrazem pozorovala jedno místo na datapadu, ale nakonec se podívala na tebe.
"Nejspíše uvidíme, až tam dorazíme..."
Pokusila se o úsměv a potom se podívala na tu "Loď duchů" která před vámi plula prostorem naprosto bez života, ale to jí neubíralo na děsivosti.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Min Laalsey - Doby dávno minulé

Příspěvek od Jordi Linx »

Ferocious, Můstek:
Má kolegyně Felicity se rozhodla podělit se mnou o své pozorování ohledně temného vlivu přicházejícího z Interdictoru, stejně jako se podělila o své obavy. Samozřejmě byly naprosto pochopitelné, protože ta temnota byla neobvyklá a nebylo potřeba ji brát na lehkou váhu, ale měl jsem pocit, že se toho Felicity bála možná až moc. Než jsem jí na to mohl odpovědět, tak se dostavil chadra-fan, který mojí kolegyni předal datapad s dalšími informacemi a tak jsem se rozhodl posečkat až po těchto informacích, k nimž byl brzy doplněn i návrh Felicity. Rozhodně toho přednesla spoustu k zamyšlení.
Domnívám se, že nás to už objevilo a i kdyby ne, tak maskování jsem se zatím nenaučil. Můžu to zkusit, pokud bys mi s tím pomohla, ale nevím, jestli na to máme dostatek času,
pousmál jsem se sebejistě a vybavil si lekci od jednoho známého pašeráka, který slavil mnoho úspěchu se slečnami. Říkal mi, že se mám za každou cenu snažit vypadat sebejistě, že tím získávám na větší důvěře, ale také více povzbuzuji lidé okolo sebe. Ani nevím, kdy jsem to začal přejímat automaticky sám od sebe.
S tou skupinkou musím souhlasit, řekl bych čtyři další lidi a budeme se držet dohromadě a nebudeme se zbytečně rozdělovat. Musíme navštívit můstek, zjistit co je v tom druhém hangáru, třeba vzdáleně a vypnout projektor gravitačních studní, pokud to bude možné, tak samozřejmě z můstku. Mimo jiné bychom taky na můstku měli být schopni zjistit více o tom, co je to vlastně za loď či co se na ní stalo. Našim lidem doporučíme převážně iontové pušky, ty budou na droidy účinnější a taky zajistíme i druhý raketoplán. Zapomněl jsem na něco?
prohloubil jsme naše plánování dále a přidal další body, s nimiž bychom měli počítat, ale ještě jsem případně Felicity zarazil, než by mohla cokoliv říci.
Vlastně na tu hlavní věc, co s tím Interdictorem? Pokusit se ho zničit, což vzhledem k jeho síle nemusí být vyloženě špatný nápad a tedy si sebou vzít i nějaké výbušniny nebo bychom se měli pokusit tu loď získat a předat republikovým silám?
dodal jsem, než jsem poskytnul možnost Felicity, aby mi nějak odpověděla. Mezitím jsem vrhnul pohled právě na Interdictor, jenž byl naším dalším cílem. Byl mohutný a jen těžko jsem si dovedl představit, jak ničivou zbraní by mohl být a co by dovedl ve špatných rukou. Samozřejmě bylo nutné, aby Republika disponovala nějakou vesmírnou flotilou, ale takovéto lodě mi přišly už poněkud příliš.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Min Laalsey - Doby dávno minulé

Příspěvek od Gnost Kohn »

Ferocious, Můstek

Felicity tě trošku zamračeně pozorovala. Nic nenamítala, občas pootevřela pusu, nadzvedla obočí, ale to je všechno, jinak se zkoumavě dívala kolem a bedlivě poslouchala.
"Starouš věděl od čeho tě tady máme."
Usmála se a přešla sem a tam. Její tón byl trošku nadšený, ale pak se zamračila a složila ruce. Zastavila se na místě a podívala se ti do očí. Pár vteřin mlčela, než znovu promluvila.
"Myslíš, že by si věděli rady co s tíhme?"
Otočila hlavou směrem k Interictoru a zpátky na tebe.
"Ano nejsme daleko, pro to ho předat, ale... jaký vliv to bude mít na nás. Ta loď... je stará, silná, hodně nebezpečná. Raději bych ji zničila, než někomu předávala. Výbušniny na správném místě by měly udělat svoje. Zařídím lidi a výbavu pro všechny případy. Zručného technika a tři vojáky. Plány lodi..."
Mluvila potichu a zdá se že u toho ještě byla napůl zamyšlená. Možná trošku ustaraná. Těžko říct proč, jestli kvůli Daronovi, křižníku, nebo půdobením lodi na Darnova. Po chvilce ti nastavila datapad, kdyby ses taky chtěl podívat.
"Půjdu to zařídit, jestli tě něco napadne ozvi se. Ošetřovnu máš po cestě blíž než já. Daron bude, napůl vzhůru, nemůžou ho teď uspat, aby si odpočinul, tak kdybys mu to řekl. Mohl by to brát jako urážku, že nic neví."
Věnovala ještě jeden další pohled na Interdictor, zpátky přejela přes tebe a pak za tebe. Udělala krok, dva... trošku nejistě se na tebe podívala a potom vyrazila pryč z můstku takovým tím pomalým, trošku nerozhodným krokem.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Min Laalsey - Doby dávno minulé

Příspěvek od Jordi Linx »

Ferocious, Můstek:
Poznámku ke staroušovi jsem mohl brát jako lichotku a opravdu mě mírně potěšila, ale nesměl jsem se touto emocí nyní zabývat, protože by to mohlo vést k samolibosti. A viděl jsem už hodněkrát, jak právě taková samolibost dovedla dotyčnému podrazit nohy, protože nevěřil, že by to bylo možné.
Dobře, takže se shodneme, že ho rozdělíme na materiál, který se pak bude moct zrecyklovat,
pousmál jsem se a potvrdil tím, že výbušniny a zničení lodi budou nejspíše nejlepším řešením. Navíc, když jsem vždy Republiku vnímal jako trochu podivnou. Bylo tam sice množství voleb a svobod, ale o mnoho více jich bylo zneužíváno těmi ostatními, jež si jich tolik nevážili. A ze svých cest po různých systémech jsem věděl, že ani ostatní zřízení nebyla až o tolik lepší.
Tam kde někteří chtějí, tam se korupce vždy vytvoří ...
pomyslel jsem si krátce poté, co Felicity opustila můstek a já se jí pokusil věnovat jeden povzbuzující úsměv navíc. Datapad jsem od ní přijal s tím, že sis jej projdu cestou na ošetřovnu. Před opuštěním jsem ještě zkontroloval, jestli vše probíhá jak má a někdo nechce něco sdělit a pak jsem vyrazil už za Daronem.
Nedalo se říct, že bych se nějak těšil na setkání s ním, protože mi obecně nebyl sympatický, každopádně jsme v tomhle byli spolu a spolupráce tedy byla nevyhnutelná. Navíc jsem byl přesvědčen, že chce vše vyřešit co nejlépe stejně jako já, takže společný cíl a vazba na Řád Jedi by měly postačovat, aby náš vztah fungoval bez větších obtíží.
První starostí pak samozřejmě mělo být projevení o jeho zdravotní stav a to předtím, než bych mu sdělil, že se tam vydáme s Felicity, čtyřčlenným týmem, s pár třaskavými překvapeními a snahou zjistit něco o osudu této lodi ještě před tím, než ji rozsvítíme jako čerstvě vybuchnuvší supernovu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Min Laalsey - Doby dávno minulé

Příspěvek od Gnost Kohn »

Ferocious, Můstek

Felicity tvůj úsměv zaregistrovala, ale hned poté se otočila, takže jsi neviděl její případnou reakci. Posádka můstku pokračovala ve své práci a již nevyžadovala tvůj dohled, či nevyžadovala tvoji přítomnost. Vždy bylo ale možné, že se za minutu, co opustíš můstek ozve, že se máš dostavit na můstek.
Z datapadu jsi se nedozvěděl nic nového... když se vynechaly všechny technické kecy a bláboly, které nikdo nepotřeboval vědět, dalo se to shrnout v několika málo větách.

Jako zodpovědný jedi jsi se šel nejdříve informovat o stav tvého kolegy. Ve dveřích jsi viděll jednoho z jeho ošetřujících, který poslušně zacouval zpátky, když viděl, jak přicházíš a čekal na tebe uvnitř.
"Zdravím, určitě se zajímáte o stav vašeho kolegy."
Podíval se ti do očí a usmál se. Byl o něco vyšší než ty, jeho dlouhé blond vlasy měl sepjaté vzadu do culíku s vyholenými spánky. Mohlo mu být mezi třiceti a čtyřiceti.
"Bude určitě v pořádku. Není v ohrožení na životě. Rány na hrudi budou brzo zahojené, ale neměly by ho omezovat. Prsty jsme mu museli znovu zlomit, špatně srůstaly. Můžete si s ním promluvit, jenom bude možná trošku pomalejší. Za pár hodin ho uvedeme do umělého spánku, pokud nebude chtí využít nějaké ty vaše tranzy, meditace, či jak tomu říkáte."
Dal ti krátké školení o Daronově stavu a ustoupil stranou od dalších dveří, za kterými ležel na posteli tvůj kolega. Zdál se uvolněný, nebo možná i spal. Ruce měl sepjaté a volně položené na klíně, několik polštářů za jeho zády mu zajišťovalo polohu v polosedu a hlavu měl svěšenou. Pomalu ji ale zvedal, kdyby měl otevřené oči, díval by se na tebe a po chvilce naklonil hlavu na stranu.
"Je vzhůru... "
Dodal lékař, než odešel kousek k jedné z konzolí.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Odpovědět

Zpět na „Výcvik SR“