Evan Blake - Kdo seje vítr, sklízí bouři

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Evan Blake - Kdo seje vítr, sklízí bouři

Příspěvek od Shisco »

Prolog
EVAN BLAKE - KDO SEJE VÍTR, SKLÍZÍ BOUŘI

Psal se rok 22 BBY a galaxie, nebo aspoň Galaktická Republika, si užívaly dlouhé období klidu trvajícího tisíc let. Řád Jedi je na vrcholu sil a tisíce rytířů se oddaně starají o to, aby tento mír i vydržel. Není však jisté, zda se jim to podaří, neboť politické machinace, korupce a zdegenerovanost Senátu Republiku rozežíraly zevnitř a činily ji tak zranitelnou. V posledních letech narůstá v srdcích lidu neklid a klíčí semínka sváru, což ve svém důsledku způsobuje, že se mnohé soustavy rozhodly od Republiky odtrhnout s tím, že ji nepotřebují.
Nebyly to však myšlenky na politiku, co zrovna trápilo lidského Padawana Evana Blakea, který se v komnatách coruscantského Chrámu Jediů probouzí ze svého hrozivého snu...

Coruscant, tvůj pokoj v Chrámu Jedi

Spocený ses s výkřikem probudil na své posteli ve své malé komnatě, skromně, jak se na Jedie sluší, avšak vkusně vybavené a vyzdobené, s výhledem na nikdy nepohasínající panoráma coruscantské megapole za oknem tvořeným průhlednou transpariocelovou stěnou.
Nepamatoval sis přesně, co jsi ve snu viděl a co tě tak vyděsilo, ale když ses posadil, sebral zpod polštáře svůj světelný meč, který sis tam dával pro zahnání právě takovýchhle nočních můr, a sevřel jej pevně v dlaních, začínal ses rozvzpomínat.
Stál jsi v nějakém sále se šikujícími se válečníky, snad gladiátory nebo žoldáky, to jsi nedokázal přesně určit, a všichni ti válečníci měli stejnou tvář. Najednou vběhli dovnitř sálu, kde se to odehrávalo, Jediové s planoucími světelnými meči v rukou, ale nebyli to tak úplně Jediové, byli to younglingové. Malé děti, přičemž válečníci na ně bez váhání zahájili palbu. Younglingové padali jako kuželky, většinou se jim nedařilo odrážet příval střel, který proti nim mířil.
Pak tě, zatímco jsi doposud jenom tak stál v sále, jako bys nezúčastněně sledoval holofilm, něco povalilo na záda a naskytnul se ti pohled na hlaveň blasterové pušky, jak ti míří rovnou mezi oči a následně z ní vyletí modrý záblesk.
A potom se všechno rozpilo a tys měl pocit, jako kdyby ses začal měnit na fotony, rozpadat se na čisté světlo. A potom už ses probudil.
O několik minut později, zatímco jsi se oblékal a prováděl ranní hygienu, ozvalo se zaťukání na tvé dveře a vzápětí dovnitř vešel tvůj mistr.
Mistr Kaz-Quietus byl vysoký, v typické béžovohnědé jediské tunice oblečený a asi dva metry dvacet měřící modrý humanoid se čtyřma červenýma očima, jenž se řadil k rase T'surrů. Za pasem se mu pohupovaly dva světelné meče, přičemž jsi věděl, že jeden, ten starší, co si mistr Kaz-Quietus postavil ještě jako Padawan, byl modrý a ten druhý, který měl teprve rok, byl černý a v jeho srdci dlel velice vzácný krystal, jaký měl ve svém meči snad jedině jeden nebo dva Jediové v celé zaznamenané historii Řádu. Oba meče byly uzpůsobeny pro Niman, jenž byl také Kaz-Quietusovým primárním stylem boje.
Dobré ráno, Evane. Vypadáš nějak rozhozeně, stalo se něco? pronesl, když tě přejel pohledem svých čtyř očí a zatvářil se zamyšleně.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
UPIRIK2
Učedník
Učedník
Příspěvky: 56
Registrován: 06.1.2013 18:20:59
Bydliště: Knowhere

Re: Evan Blake - Kdo seje vítr, sklízí bouři

Příspěvek od UPIRIK2 »

Coruscant, můj pokoj v Chrámu Jedi

Převaloval jsem se neklidně na posteli, zřejmě jsem měl nějaký děsivý sen. Najednou jsem vyskočil celý spocený a ruka mi automaticky zajela pod polštář pro světelný meč. Chvíli jsem jen tak seděl na své posteli a hleděl na meč v mé ruce. Snažil jsem se vzpomenout na ten sen co mě tak vyděsil. Zavřel jsem oči a najednou jsem si vzpomněl na šikující se davy válečníků, na zabíjené younglingy a na to jak mi míří hlaveň do mého obličeje a střílí. Celý jsem se otřásl a pak jsem vstal došel jsem k umyvadlu, pustil jsem vodu a nabral ji do dlaní a pak do nich položil svůj obličej.
Co to bylo? Bože. Znovu jsem se otřásl a pak jsem si šel hodit sprchu. Po té jsem se oblékl a vyčistil jsem si zuby. Ozvalo se zaklepání na dveře a pak vešel můj mistr. Mírně jsem se pousmál, ale moc mi to nešlo, stále mě trápil ten sen.
Dobré ráno mistře. Odpověděl jsem a pak jsem dodal:
Měl jsem špatný sen mistře, hodně špatný. Přemýšlel jsem jestli mám povyprávět co se v něm stalo a nakonec jsem se rozhodl že ano.
Stál jsem před nějakou šukující se armádou, pak jsem stál v nějaké místnosti a sledoval jsem jak zabíjí younglingy. Nemohl jsem nic udělat, jen jsem tam tak stál a pak mě jeden z nich porazil a vystřelil mi do obličeje. Znovu jsem se otřásl nad tou strašnou vidinou. Podíval jsem se na mistra:
Byl to jen špatný sen, že ano mistře?
Obrázek


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, tvůj pokoj v Chrámu Jedi

Mistr Kaz-Quietus ti položil ruku na rameno a pravil:
Sny mají hodně často nějaké poselství, Padawane. Buď reflektují něco, co nosíš uvnitř své hlavy, myšlenky, kterými se zabýváš, věci, kterých se bojíš, nevyřešené problémy z dřívějška. Ale sny můžou být i jiné povahy, ve snech můžeš i věštit budoucnost, obzvlášť když jsi mocný v Síle.
Pak se na několik úderů srdce odmlčel a pak se zasmál. Zaznělo to jako zaprskání kocoura, kterému někdo šlápnul na ocas a někoho, kdo tvého mistra nezná, by ten zvuk až vyděsil, ty jsi ale věděl, že u jeho rasy je tohle smích.
Šukující se armáda? Máš poněkud zvrácené myšlenky na Jedie, okomentoval tvé přeřeknutí, aby trochu odlehčil atmosféru a donutil i tebe se ušklíbnout.
Můžeme o tom snu zkusit společně meditovat, ale napřed se půjdeme najíst a u jídla ti povyprávím o misi, na kterou nás poslala Rada.

___________________________
Poznámka pod čarou: "Šukující se armáda"? To si nedokážu představit, jak to vypadá, a nejsem si jistý, jestli chci. A Jedi, který říká "Bože"? Jediové nemají s "Bohem" nic společného, věří v Sílu, takže v takových situacích říkají "Pro Sílu" nebo něco na ten způsob.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
UPIRIK2
Učedník
Učedník
Příspěvky: 56
Registrován: 06.1.2013 18:20:59
Bydliště: Knowhere

Re: Evan Blake - Kdo seje vítr, sklízí bouři

Příspěvek od UPIRIK2 »

Coruscant, můj pokoj v Chrámu Jedi

Přemýšlel jsem nad jeho slovy, a pak jsem jen pokrčil rameny.
Teď se tím nebudu zabývat, ale někdy se k tomu vrátím. Musel jsem se ušklíbnout nad jeho poznámkou.
Snad víte že jsem se přeřekl. Zakroutil jsem hlavou nad tím blbým písmenkem, které mi omylem skočilo do pusy.
Meditovat o tom můžeme někdy jindy, teď by jsme měli jít k jídlu. Pokýval jsem hlavou a následoval jsem mistra s vyhlídkou dobrého jídla.
Příště si musím prvně zformulovat větu, než něco řeknu. Znovu jsem nad tím zavrtěl hlavou a s úsměvem.
Co to bude za misi? Nedočkavě jsem se zeptal sám sebe v myšlenkách a nadšeně jsem pochodoval vedle mistra.
Obrázek


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

Jistěže vím, ušklíbnul se mistr. Ale musel jsem si rýpnout, však znáš mě.
Vykročili jste tedy chodbami Chrámu Jediů směrem k nejbližší z jídelen. To znamenalo proplést se chodbami od ubikací až do místa, kde tyhle chodby ústily, do velkého sálu s vysokým klenutým stropem, sálu, kde mlčky stály kovové sochy dávných Jediů svírajích v rukou světelné meče a neúnavně bdících nad děním v Chámu.
Odtamtud už to byl kousek a mezi sochami v nadživotní velikosti se proplétala různorodá směska Jediů, Padawanů, rytířů i mistrů všemožných ras.
Když jste dorazili do jídelny, byla relativně prázdná, nebo aspoň prázdnější než bývalo zvykem. Přistoupili jste k okénkům, zpoza kterých servírovací droid vydával pokrmy, a mistr upřel své dva páry očí na displej, na němž bylo zobrazeno dnešní menu. Na výběr pro humanoidní bytosti byl steak z nerfa se smaženými hranolkami, miska míchaných vajíček nebo zeleninové rizoto.
Kaz-Quietus se bez jakéhokoliv rozmýšlení natáhnul pro nerfa, načež jste se posadili ke stolu a začali jíst.
Rada Jediů nás pověřila, abychom vyšetřili zmizení senátorky z Chandrily, vysvětloval mistr v mezeře mezi sousty, zatímco trhal svými ostrými špičatými zuby lahodně vonící a dozlatova propečené maso.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
UPIRIK2
Učedník
Učedník
Příspěvky: 56
Registrován: 06.1.2013 18:20:59
Bydliště: Knowhere

Re: Evan Blake - Kdo seje vítr, sklízí bouři

Příspěvek od UPIRIK2 »

Coruscant, Chrám Jedi

Jo, znám mistře. Nasupeně jsem procedil, že když má mistr příležitost okamžitě se jí chopí a rýpne si. Prošli jsme chrámem až do jídelny a pak jsme se propletli k servírovacímu droidu.
Tak co je to dneska? Zeptal jsem se nahlas sám sebe a sledoval jsem co je na výběr. Nějakou dobu jsem se rozmýšlel a nakonec jsem si vzal tu misku míchaných vajíček. Posadil jsem se naproti mistrovi a položil jsem před sebe misku.
Tak je čas to zkusit. Prohlásil jsem a pustil jsem se do jídla a také jsem pozorně poslouchal.
Aha, takže kde máme začít? A jak to že zmizela senátorka? Ona nemá ochranku? Ptal jsem se svého mistra a když jsem sledoval že zatím jí jen maso zeptal jsem se.
Budete ty hranolky? A zadoufal jsem že řekne ne, pak jsem do sebe už zase cpal sousto za soustem.
Obrázek


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

Ale přirozeně že měla ochranku, zasmál se mistr, aby však vzápětí opět zvážněl. A ne tak ledajakou. A o to je to horší, doprovázel ji jeden z našich, lidský rytíř Jedi jménem Tobias Te'mas.
Mistr rychlým rozrušeným pohybem nabodnul na vidličku steak, div neprobodnul skrz talíř, na kterém ležel, a strčil si ho celý do úst.
Na senátorku Jenni Norenbeck byl v minulosti už jednou spáchán pokus o atentát. Nikomu se ale do dneška nepodařilo zjistit, kdo za tím stojí, proto ten jediský doprovod.
Senátorka Norenbeck a mistr Te'mas měli namířeno do echanijského prostoru známého jako Šest sester. Od té doby, co jejich loď skočila do hyperprostoru, o nich nikdo neslyšel.

Kaz-Quietus ohromující rychlostí spořádal ostatní své steaky, kterých si už tak nechal od droida naložit více, než bys ty dokázal sníst za den.
Věděl jsem, že se na to zeptáš, ušklíbnul se a přistrčil k tobě svůj talíř. Jeho jinak nebezpečně vyhlížející tvář vypadala neobvykle spokojeně, když se do syta najedl.
Hranolky si nech.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
UPIRIK2
Učedník
Učedník
Příspěvky: 56
Registrován: 06.1.2013 18:20:59
Bydliště: Knowhere

Re: Evan Blake - Kdo seje vítr, sklízí bouři

Příspěvek od UPIRIK2 »

Coruscant, Chrám Jedi

Takže ji doprovázel mist Jedi. Řekl jsem víceméně sám pro sebe a dojedl jsem svou mísu míchaných vajec. Poslechl jsem si mistrova další slova a pak jsem pokýval hlavou.
Zdá se že někdo má velký zájem aby senátorka zemřela. Suše jsem poznamenal a o celé té záležitosti jsem přemýšlel.
Už jeden nepovedený atentát, nedopadený pachatel. Přidělený mistr Jedi jako ochranka a nyní zmizení? To je podezřelé. Pomyslel jsem si ale zatím jsem nic neříkal nahlas. Sledoval jsem jak mistr spořádal tolik steaků, že už jsem to ani nestačil počítat. Usmál jsem se když mi mistr přenechal hranolky a s radostí jsem se do nich pustil. Poté co jsem je spořádal jsem se upřímně podíval na mistra a s kamennou tváří jsem řekl:
Někdo má velkou starost aby byla senátorka odstraněna. A dokonce zmizí i mistr Jedi? Tohle je hodně podezřelé mistře.
Obrázek


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

No právě, přitakal mistr a na jeden zátah vyprázdnil půllitrovou sklenici s nafialovělou sladkou šťávou.
A proto je my dva poletíme hledat. Vydáme se do soustavy Kantelis, právě tam měli namířeno, aby se zúčastnili diplomatického jednání. Nebo tak mi to aspoň řekla Rada.
Mistr se zvednul, aby odnesl talíř a dolil si ještě jednu sklenici šťávy. Pak jeho čtyři oči chvíli zamyšleně civěly do země.
Včera došlo k dalšímu pokusu o atentát na další lidskou senátorku, Padmé Amidalu z Naboo. A mně vrtá hlavou, jestli spolu tyhle dva případy nějak nesouvisí. Určitě souvisí, to by v tom byl Sith... pronesl mistr Kaz-Quietus jako kletbu a tehdy ještě neměl nejmenší ponětí o tom, jak moc se - ačkoliv to bylo jen zaklení - přiblížil pravdě.
Bavil jsem se o tom případu s mistrem Kenobim. On a jeho Padawan Skywalker útočníka zneškodnili, ale nestihli ho vyslechnout, něco ho zabilo.
T'surr si modrou pětiprstou rukou se dvěma proti sobě stojícími palci soustředěně hladil kostěné výběžky pod kůží na svém obličeji a přemýšlel dál.
Co je spojuje? Obě jsou lidské ženy, obě jsou senátorky, obě pochází z docela mírumilovné planety, obě dostaly Jedie, aby je chránil. Hmmm... Napadá tě něco?
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
UPIRIK2
Učedník
Učedník
Příspěvky: 56
Registrován: 06.1.2013 18:20:59
Bydliště: Knowhere

Re: Evan Blake - Kdo seje vítr, sklízí bouři

Příspěvek od UPIRIK2 »

Coruscant, Chrám Jedi

Dobrá takže je letíme hledat do Kantelisu. Pomyslel jsem si a pokýval jsem nad touto možností. Odnesl jsem špinavé nádobí a pak jsem si vyslechl mistrova další slova.
Cože? Dva útoky na dvě senátorky a strážené Jedi? Vyhrkl jsem a přitom mi skoro přeskočil hlas. Bylo to šokující.
Kdo by se snažil o atentát v přítomnosti Jedie? Pomyslel jsem si a nešlo mi to do hlavy. Po té jsem přemýšlel o mistrových dalších slovech.
No možná je důvod úplně jiný mistře. Co v poslední době chtěli udělat? Zeptal jsem se a zamračil jsem se, jak jsem se snažil na něco dojít.
Obrázek


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

"Počkej, dej mi chvilku... Že by..." přemýšlel mistr nahlas. "Obě jsou v opozici, senátorka Norenbeck neváhá otevřeně vystupovat proti kancléři Palpatinovi. Amidala ho sice taky nějak moc nemusí, ale narozdíl od ní proti němu vyloženě nebrojí, zato však přesvědčovala senát, aby neschvaloval Zákon o vytvoření armády..."
Pak, jakmile jsi i ty odnesl svůj talíř a sklenici, se mistr otočil ke dveřím, chystaje se odejít.
"Nemá cenu si s tím lámat hlavu, prostě se tam vydáme, převlíkneme se za žoldáky nebo něco na ten způsob a budeme improvizovat. Jdu nám sehnat nějakou loď, ty se mezitím pojď přichystat a čekej mě za hodinu v hangárech jako obvykle."
Kaz-Quietus vykročil z jídelny, aby se ještě přes rameno ohlédnul a dodal:
"A podívej se po skladu po nějakém odpovídajícím vybavení, ty jako člověk bys neměl mít problém najít něco, co ti padne."

_______________________________
Začínám přidávat uvozovky, protože když je text jenom zvýrazněný, na některých monitorech skoro nepoznáš rozdíl.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
UPIRIK2
Učedník
Učedník
Příspěvky: 56
Registrován: 06.1.2013 18:20:59
Bydliště: Knowhere

Re: Evan Blake - Kdo seje vítr, sklízí bouři

Příspěvek od UPIRIK2 »

Coruscant, Chrám Jedi

Kýval jsem hlavou a přitom poslouchal mistra.
"Dobře mistře, zkusím najít i něco pro vás." Kývl jsem na něj a odešel jsem dál do chrámu. Procházel jsem chodbami a v tom mě napadlo:
Ve skladu určitě budou mít nějaké hadry i blastery. Rozběhl jsem se směrem ke skladu. Když jsem tam dorazil, tak jsem jen vešel dovnitř a motal jsem se mezi haldami různých věcí. Pak mi padly do oka nějaké ty hadry, co vypadali na pašeráka. Okamžitě jsem ho zvedl a prohlédl si ho důkladně. Bylo to dokonalé přestrojení.
"Teď ještě zkusit jestli má i dobrou velikost." Poznamenal jsem si por sebe. Vyzkoušel jsem si ho a opravdu mi padlo, tak jsem ho sundal a dal jsem si své Jediské oblečení.
"Tak tohle by šlo." Zasmál jsem se a poohlédl jsem se i po něčem pro mistra. Hromady oblečení jsem prohraboval snad hodinu, a pak jsem něco našel. Popadl jsem to a pak jsem běhal dál po skladu a hledal nějaké ty blastery. Pro sebe jsem si vzal ten s označením S-5 a pro mistra WESTAR-34. V seznamech jsem našel že můj blaster dokáže vystřelit kotvu s lanem až o délce 20 metrů. S tímto vším jsem běžel do svého pokoje.

Coruscant, můj pokoj

Přiběhl jsem do pokoje a hodil jsem svou Jediskou tuniku na postel. Olbékl jsem si černé kalhoty a upevnil je opaskem, nasadil jsem si černé boty. Po té jsem na sebe navlékl bílou košili, na ni jsem si navlékl černou vestu. Světelný meč jsem si schoval do pouzdra vzadu na opasku. Na pravé stehno jsem si přidělal pouzdro s blasterem a pak jsem popadl věci pro mistra a vydal jsem se zpět do chodeb chrámu, kde jsem jej hledal. Někdo kdo by mě neznal by rozhodně nepoznal že jsem padawan.
Obrázek


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

Poté, cos opustil skladiště, kde ti dali, co jsi potřeboval, ses vydal chodbami Chrámu, abys našel mistra. Výběr se ti opravdu vydařil a na pohled by nikdo nedokázal určit, že patříš k Řádu, přičemž svůj světelný meč jsi skryl do upraveného pouzdra na blastery vyrobeného ze syntetické kůže, které bylo nenápadné a meč v něm byl dobře dostupný, kdybys ho potřeboval rychle vytáhnout. Jediným problémem, který zbývalo vyřešit, zůstal tvůj padawanský copánek, který bys mohl schovat pod šátek, i když to vlastně ani nemuselo být potřeba, protože nikde není řečeno, že když někdo nosí copánek, tak to musí nutně znamenat, že je Padawan.
Kráčel jsi chodbami a hledal Kaz-Quietuse, když vtom ti zapípal tvůj malý zápěstní komunikátor, připnutý na nátepníku na ruce.
"Padawane, kde jsi?" ozval se z komlinku hlas, který si nešlo s ničím splést, hlas tvého mistra.
"Říkal jsem, že na mě máš čekat v hangáru, a to za hodinu," pokáral tě.
"A říkal jsem to před hodinou a deseti minutami, takže sebou pohni, možná hrajeme o čas."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
UPIRIK2
Učedník
Učedník
Příspěvky: 56
Registrován: 06.1.2013 18:20:59
Bydliště: Knowhere

Re: Evan Blake - Kdo seje vítr, sklízí bouři

Příspěvek od UPIRIK2 »

Coruscant, Chrám Jedi

Úplně jsem zapomněl že mám jít do hangáru a tak jsem povyskočil leknutím, když se ozval hlas mistra.
"Omlouvám se mistře, zdržel jsem se ve skladišti a pak jsem byl ještě v pokoji. Ztratil jsem pojem o čase."
A taky místě. Dodal jsem pro sebe v myšlenkách a zamířil jsem do hangáru. Když jsem došel do hangáru, nahodil jsem takový ten nevinný výraz:
"Moc mě to mrzí mistře." Pak jsem mu podal vše co jsem nesl a prohlásil jsem:
"Našel jsem něco i pro vás. Trvalo to dlouho ale myslím že je to dobré." Pousmál jsem se a čekal jsem na jeho reakci.
Obrázek


Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Coruscant, Chrám Jedi

"No to je dost," přivítal tě mistr zostra hned, jak ses objevil v hangáru obtěžkán zátěží, kterou jsi nesl.
Mistr si ale obstaral vlastní výbavu. Měl na sobě širokou lesklou stříbrnou zbroj trochu podobnou těm, jaké nosí Mandaloriané, s mohutnou opakovací blasterovou puškou připevněnou popruhem na zádech. Vypadal opravdu jako žoldák nebo dobře zaopatřený lovec lidí na volné noze, což se ke tvojí vizáži spacera a pašeráka hodilo. Jestli mistrovo běžné vzezření vypadalo hrozivě, nyní by si při pohledu na něho nejeden "drsný" chlapec ukáknul do trenclí. Bude to působit jako dobře se doplňující dvojka; obluda a prcek, svalovec a chytrák.
Mistrovy světelné meče jsi nikde neviděl, ale byl sis naprosto jistý, že je má u sebe, a navíc tak, aby byly dobře dostupné, přičemž jsi musel uznat, že je schoval opravdu bravurně.
"A co to s sebou vláčíš?" okomentoval při pohledu na zbroj a vybavení, jež jsi mu nesl.
"Aha, jo takhle... Ehm, díky. Já už jsem si sice vybavení sehnal, ale není na škodu mít něco v záloze, navíc kdyby nám někdo prohledával loď, budeme působit věrohodněji. Hoď to do někam dozadu do lodi."
Vaše loď byla obouchaný, tvarem želvě podobný lehký frachťák Ghtroc 720 nesoucí jméno Bručoun. Mistr se dotknul rukou tlačítka na trupu lodi, načež se vysunula rampa a tys mohl vejít.
"Ale Westarku si vezmu," dodal ještě Kaz-Quietus a zazubil se, když si pouzdro s ní připínal k opasku. "Díkes."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“