Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Zde se odehrává výcvik každého nového hráče.

Moderátor: Moderátoři

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvekod Jordi Linx » 11.12.2018 23:16:24

Stanice Void, Centrum:
K odpovědi ses nechtěně dostala jako první a dle pozorování tvá slova nijak výrazně neohromila, ale ani neměla opačný efekt. Vrchní služebná jen přikývla a přešlo s toutéž otázkou k dívce vedle tebe a pak dále. Většina odpovídala v podobném duchu - tvá "kolegyně" z testu nepopřela, že jí šlo o dobrý výdělek. Až se dostala na řadu poslední dívka s dlouhými černými vlasy, které ji kompletně zakrývaly uši.
Tuto práci potřebuji kvůli získání dostatečného obnosu, abych mohla vycestovat na nějakou akademickou planetu a tam absolvovat studia, což však není zadarmo. Do budoucna chci dosáhnout vysokého postavení na to, aby možnost dalšího studia byla rozšířená víc v galaxii,
odpověděla sebejistě, byť se ostatní dvě nové kolegyně neubránila pousmání nad těmito cíli. Ale ty sis přeci jen dovedla během chvilky všimnout, že dotyčná skrývala zašpičatěné konečky uší. Nebyl problém si poté uvědomit, že se nejednalo o běžného člověk, ale buď sephi nebo některý z druhů blízkých lidem.
Dobrá, to je hezký cíl, ale pamatujte jedno. Vaším hlavním cílem je, aby náš pán byl spokojený a nemusel se zabývat povinnostmi, které nespadají do jeho pracovních záležitostí nebo zábavy. Jmenuju si Dorothy a jsem tu jako hlavní služebná. V následujících dvou týdnech se budete zaškolovat. Během té doby budete všechny pouze na premisách pozemku a vždy přiděleny k nějaké zkušenější služebné, abyste se naučily, jak tu co funguje, co jak správně dělat, kdy a kde být nebo nebýt a také abyste věděly, kde se co nachází,
představila se nyní Dorothy a prozradila vám, co vás v nejbližší době čeká.
Budete mít společně pokoje po dvou. Nyní si společně projdeme sídlo, abyste se pomalu začaly orientovat. Vyzvedneme uniformy, ukážeme ubytování a dostanete kratší cvičení, nějaké otázky?
zeptala se ještě nakonec Dorothy a pohledem přelétla všechny čtyři přítomné.
-------------------
Po této obchůzce bych nechal provést "časový skok" právě o dva, možná tři týdny, které by tvá postava mohla pojmout pasivně. Přeci jen jde o infiltraci a tam by vždy měl být nějaký čas na zapadnutí do prostředí. Pokud tedy nebudeš nic namítat, tak to v dalším příspěvku poskočím.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6598
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvekod Safira » 16.12.2018 19:42:58

Stanice Void; Centrum:

Má slova nikoho nevyvedla z míry, přesně jak jsem chtěla a jak jsem i očekávala. Ze začátku jsem si sice myslela, že to je další zkouška, možná lest, ale z upřímnosti, s jakou odpověděly mé nové kolegyně jsem usoudila, že tomu tak není.
Když jsem nad tím trochu uvažovala, došla jsem k názoru, že se tím pravděpodobně Dorothy snažila navázat alespoň jemný vztah mezi námy - tím, že k sobě máme budeme upřímné. A řekla bych, že se nás tím snažila sama poznat.
Vzpomněla jsem si, jak jsem byla v Chrámu mimo jiné učena, abych byla upřímná k druhým, abych nelhala, a díky této vzpomínce jsem se na jeden kratičký okamžik trochu zastyděla. Na ten okamžik jsem se cítila jako zrádce - zradila jsem učení Jediů, něco, čím jsem, něco, čemu jsem byla učena celý svůj život.
Tenhle pocit téměř ihned zahnala myšlenka, že to dělám pro větší dobro.
Tyto dívky nesmějí vědět, kým jsem, pokud má být má mise úspěšná, bylo už od začátku jasné, že nebudu moct být upřímná a budu se muset uchylovat nanejvíš k polopravdám ohledně mého původu, nechápala jsem, proč jsem s tím na ten krátký okamžik měla takový problém.
Je špatný čin s vyšším dobrým záměrem stále dobrý nebo špatný?
Ale kuš, teď nejsi Jedi, teď jseš své alter-ego a to by jenom těžko trápily podobné otázky. Tak se podle toho zařiď. Přijmy situaci, jaká je a nesnaž se na ní něco pozměnit. Prostě dělej, co se od tebe očekává
, vynadala jsem si a soustředila jsem se opět na rozhovor.
Na slova Sephi - nebo jsem ji alespoň považovala za Sephi - jsem nijak zvlášť nezareagovala, ani jsem moc nechápala, proč se mé kolegyně tak usmívaly. Mně osobně to připadalo jako cíl jako každý jiný. Dokonce díky němu Sephi trochu vzrostla v mých očích - líbilo se mi, že už od začátku myslela na konec, že měla přesně rozplánované, co s penězi podnikne a že je nevyhodí někde v baru nebo na nákupech, ale využije je k něčemu, co má smysl.
Ale řekla jsem si, že bych si k těm dívkám žádné citové pouto vybudovat neměla, abych se díky nějaké konverzaci neprozradila, a tak u mě nic víc, než malé uznání ani Sephi, ani jiná z dívek nezískaly.
Pak jsem opět svou pozornost věnovala Dorothy a jejímu proslovu.
V duchu jsem se pousmála nad myšlenkou, že i na místech mimo Chrám funguje něco ve stylu “mistr - učedník”, jenom mezi jednotlivými osobami nevzniká takové pouto, jaké jsem zdílela já se svým mistrem. Uvědomila jsem si, že se alespoň z těch prvních dnů budu muset držet trochu zkrátka, jak už tomu na misích bývá, abych služebnou, která mě bude mít na starost neoslovila omylem ‘Mistryně’, nebo tak podobně, ale věděla jsem, že zrovna tenhle detail bych měla zvládnout s přehledem.
Kratší cvičení? pomyslela jsem si, ale nahlas jsem neřekla nic - bylo by zbytečné se ptát na něco, co hned v zápětí zjistím.
Mlčky jsem Dorothy pohled opětovala a čekala jsem, až se půjdeme porozhlédnout po sídle.


————

Nic nenamítám.
Safira
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 35
Registrován: 25.3.2018 07:02:10

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvekod Jordi Linx » 22.2.2019 21:11:17

Stanice Void, Centrum:
Sídlo, kterým vás Dorothy provázela, se zdálo zevnitř mnohem větší, než vypadalo zvenčí. Tři podlaží, desítky místnosti, velká jídelna, dvě menší, veliká kuchyně, množství toaleta, odpočinkové místnosti, bazén, garáže a mnoho dalšího. Úvodní prohlídka sídla obnášela kuchyni, jídelny, prádelnu, sklady zásob, prádla a čistících prostředků, úvodní halu a poté část sídla, kde byly pokoje služebnictva. Zastavily jste se až u dvou pokojů více vzadu, kde jste měly bydlet - tvou spolubydlící byla nakonec určena dívka, kterou jsi odhadovala na Sephi, ale neměly jste více než času než na odložení si věcí a následovaly jste Dorothy dále.

Další zastávkou byl sklad oblečení včetně uniforem služebnictva - tam jste nejprve obdržely oblečení vhodné velikosti a pak i tři další sady navíc. Své civilní oblečení i náhradní oblečení jste si pak odnesly do svých pokojů, abyste se pak připravily na cvičení. Tím se ukázala být příprava ložního oblečení a seznámení s úklidovými postupy, stejně jako množství drobných tipů, jak se pohybovat a počínat si ve vašem současném oblečení. Dorothy zmínila i to, jak dlouho by vám jaké které úkony měly trvat, ale zároveň si nedělala iluze, že to takhle rychle budete zvládat z počátku. Na konci pak definovala časy, kdy máte prostor pro snídani, samozřejmě dle toho, kdo má jakou službu a zbytek večera vám ponechala volný s tím, že první vstávání vás čekalo ve čtyři ráno místního času.

Následující dva týdny jsi pak byla vždy půl dne přidělena pod jinou služebnou a vypořádávala ses s běžným úkoly k tomu náležejícími. První části byl úklid a praní prádla, což s ohledem na počet pokojů zabralo docela dost času. Teprve až v druhém týdnu jste začaly pomáhat i v kuchyni a několikrát se dostaly do kontaktu s pánem domu - Grolem Ve'tu. Ten vám nevěnoval příliš pozornosti a věnoval se svému. Navíc povětšinou nebyl v sídle přítomen.
Tvá spolubydlící se nakonec ukázala být jiného druhu než sephi - konkrétně to byla Iliitivanenka. Pocházela z planety stejného názvu, která ležela mimo obchodní trasy galaxie, neměla žádné významné suroviny a obecně by se dala označit za "zapadákov" galaxie. Nicméně její druh se od lidí kromě uší a lepšímu sluchu odlišoval i délkou života přesahující dvě sta let.

V půlce třetího týdne se ti povedlo vypozorovat, že pán domu kromě běžné práce, druhý a čtvrtý den v týdnu odcházel večer kolem deváté a vracel se až někdy k půl dvanácté. Nebral si vůz ani šoféra, s nimiž jezdíval běžně a doprovázel jej pouze bodyguard. Ty měl celkem tři a na služebnictvo shlíželi s poměrně nadřazeným nadhledem, nicméně k žádnému konfliktu doposud nedocházelo. V sídle ses nyní navíc dobře orientovala a již jsi věděl, kde jsou Grolovy pokoje, stejně jako pracovna. Také jsi si byla vědoma toho, že na hlavních chodbách byly umístěny kamery, navíc některé umístěny opravdu nenápadně.

Teď jsi se nacházela ve svém pokoji i se Sanni a za hodinu jsi si měla vyměnit informace s tvým mistrem, což znamenalo se na něco vymluvit a dostat se nezpozorována na místo, kde jste si měli předávat informace.
----------------
Máš možnost se "prohrabat" ve svých vzpomínkách během uplynulého dva a půl týdne a poptat se na věci, které mohla tvá postava vidět, všimnou si jich a já je doplním.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6598
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Re: Výcvik pro Safiru (Re-La Aavim)

Příspěvekod Safira » 24.2.2019 21:17:03

Stance Void, sídlo Grola Ve’ta:
Sídlo mi připadalo opravdu velké - ne tolik, jak Chrám kde jsem vyrůstala, ale i tak to rozhodně bylo... impozantní. Na velikosti mu přidávalo i velké množství všelijakých místností. Naše úvodní prohlídka se však skládala pouze z místností, které v našich rolích nových služebných budeme potřebovat, takže jsem v tom až tak velký nepořádek neměla. Celkově to nebylo nic neočekávaného, vzhledem k tomu, že mi připadalo, že by se za podobné sídlo nemusel stydět kde-jaký senátor.
Při cvičení jsem již některé postupy znala, protože i můj mistr po mně chtěl se svým “uklizený pokoj je i uspořádaná mysl“, abych měla ve svém pokoji jakž takž uklizeno. I tak pro mne byly některé postupy nové a typy, jak se lépe pohybovat v šatech jsem opravdu uvítala.
První týden jsem měla za úkol uklízet a prát prádlo, z čehož jsem moc velkou radost neměla a tyto úkoly několikrát zakoušely mou trpělivost, ale pak jsem se naučila toho využívat a pomalu zjišťovat, který pokoj patří komu. Údaje jsem každý večer zaznamenávala do svého datapadu a občas jsem se pak vypravila k jižní stěně, nebo do jednoho z obchodů, kde jsem informace zanechala svému mistrovi. Nechodila jsem pryč pokaždé, aby to nebylo zbytečně podezřelé a z části také proto, že jsem až tolik výmluv, proč se vytratit neznala.
Až v druhém týdnu jsem se dostala do kuchyně, což pro mne bylo trochu známější bojiště a připadalo mi, že v těchto úkolech jsem o něco lepší než v těch uklízecích.
Setkání s pánem domu moc nebylo a málokdy si služebných všímal, často ani nebyl ve svém sídle. Něco takového jsem i vzhledem k povaze mise očekávala - určitě bude mít nějakou tu “legální práci”, nicméně jsem zpozorovala, že pán domu jezdí i mimo tyto časy někam pryč. Nebral si sebou šoféra, což mohlo být podezřelé, ale nechtěla jsem ho rovnou z něčeho obviňovat - přecejen, až tak velké město to asi nebude a třeba jen tak chodí na procházky po okolí, nebo do nějakého baru si něco popít s nějakým svým známým -, ale i tak jsem to do svého datapadu také připsala, včetně přibližného času, kdy odchází a kdy se vrací.
Když jsem i to zapsala, chvíli jsem přemýšlela nad jeho bodyguardy. Přemýšlela jsem, jak asi umí bojovat a jestli bych je přeprala i já.
Také jsem chvíli přemýšlela nad možným ‘projektem’, skládající se z toho, že bych mohla zmapovat celé sídlo, popsat pokoje, konkrétně to, co v nich je, čí jsou nebo k jakému účelu jsou, a poté tam přidat i umístění kamer. Pak jsem to ale zavrhla jako zbytečnost. Rozhodně se nejedná o nic, co by se nedalo vyhledat, pomyslela jsem si, vyndala jsem z datapadu datakartu a schovala jsem si jí do kapsy, ke kreditům.
„Jdu do obchodu, chtěla by jsi něco přinést?” otočila jsem se ve dveřích na Sanni.
Pokud by něco chtěla, zbývala mi celá hodina danou věc sehnat a pak se vymluvila třeba na to, že obchod, kam jsem původně šla byl zavřený, byla tam fronta nebo tak něco a kdyby nic nechtěla, volnou hodinu bych strávila meditací schovaná někde v zahradě poblíž jižní stěny. Častá meditace, na kterou jsem si v Chrámu navykla mi teď trochu chyběla, stějně jako jistý nadhled, který jsem při meditaci získávala, ale při přítomnosti ostatních jsem meditovat nemohla.
Safira
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 35
Registrován: 25.3.2018 07:02:10

Předchozí

Zpět na Výcvik SR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků