Xavier Fly - Méně než člověk

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Vortex
Učedník
Učedník
Příspěvky: 83
Registrován: 08.4.2017 22:59:43
Afghanistan

Xavier Fly - Méně než člověk

Příspěvek od Vortex »

Hyperprostor
Konečně nadešel ten den. Den, kdy dostanš šanci prověřit svoje schopnosti v akci. Ráno, ještě dříve než jsi se svými klonovanými bratry stačil dosnínat, dorazil rozkaz, že se všuchni máte dostavit do malého konferenčního sálu. Když vás všech dvanáct dorazilo na místo, tak už na vás čekal poručík Dormo Umnis. Byl to ambiciózní mladík, jeden z mála neklonovaných členů posádky a oblíbenec kapitána Genna Gildera. V ruce držel datapad a znuděně na něm poklepával prstem.
"Dobře, že jste dorazili... hrdinové." přivítal vás poručík Umnis. Věděl jsi, že takovéto poznámky říká často a většinou je nemyslí plně vážně. Počkal, než jste se posadili. "Jistě jste plni dychtiví zjistit, kam nás štáb velkoadmirála Thrawna poslal. Já mám tu čest - nebo spíš smůlu - že vám tuto informaci sdělím. Takže: Na planete Okorobia vypukl hladomor. Oficiální prohlášení jejich prozatimní vojenské amdinistrativy je takové, že hladomor způsobila občanská válka. Což není úplně důvěryhodné prohlášení, jelikož naše rozvědka tvrdí, že konflikt na Okorobii nebyla občanská válka. Spíše pouluční boje pár pomatenců, terosristů a pochybných živlů. A teď se dostáváme k problému samotnému.
Sice nás utrpení lidu na Okorobii moc mrzí, ale nyní nemáme zdroje na pomoc. Co ale víme je, že takzvaná Nová Republika - spíš než republika je to špatný vtip - hladomor vyvolala úmyslně. Naše kontakty v administrativě Nové Republiky - schopní lidé oddaní naší věci - zjistili, že republika za rouškou humanitární pomoci buduje na planetě tajnou vojenskou základnu. Dodávka dalšího materiálu a asi i další posádky má dorazit na planetu za chvíli.
Váš úkol je primitivní - i na klony: zničit vše, co se vynoří s hyperprostoru. Rutiní akce. Nějaké otázky?"
"Zkázou republiky bude její korupce a zkázou Řádu Jedi jeho váhavost."
- mistr Jedi Blasuo Kaat

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Xavier Fly - Méně než člověk

Příspěvek od Xavier »

Hyperprostor

Tak konečně přišel čas akce. Nechtěl jsem si stěžovat, ale život na této prastaré lodi byl poněkud nudný, když se nic nedělo.
To, že poručík Dormo Umnis neměl rád klony mi nevadilo, takových lidí bylo víc, ale i on věděl že bez klonovaných posádek by Impérium tyto lodi nedostalo do provozu ještě dlouhou dobu.
To, zda je někde hladomor, nebo ne, mne nezajímalo a poslouchal jsem jen na půl ucha, to pro misi nebylo důležité. Nicméně mne překvapovalo, že rebélii byl ochoten pojmenovat jako Novou Republiku, to mezi důstojníky nebylo vůbec běžné, dokonce ani velkoadmirál Thrawn je vždy označoval jen jako rebélie, ale můj problém to nakonec nebyl.
Otázky jsem neměl. Bylo by to zbytečné. Pochybovat o tom, zda to je skutečně materiál na základnu a ne pomoc mi nepříslušelo a co všechno můžeme očekávat mi taky nikdo neřekne.
Zůstal jsem tedy zticha a čekal, zda se někdo zeptá, budou podány další informace nebo budeme rozpuštěni.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Vortex
Učedník
Učedník
Příspěvky: 83
Registrován: 08.4.2017 22:59:43
Afghanistan

Re: Xavier Fly - Méně než člověk

Příspěvek od Vortex »

Hyperprostor
Po chvíli ticha se štíhlý a vysoký důstojník pousmál a řekl: "Dobrá, když nemáte dotazy - u klonů mě to ani nepřekvapuje - tak se budete moct za chvíli rozejít k přípravám."
Na tvářích tvých klonovaných bratří jsi viděl, že jim přístup poručíka Umnise ke klonovaným členům imperiální armády a flotily vadí, ale plavovlasý poručík by na vás nic nepoznal.

"Velitelem akce bude 44 SV-0012." určil poručík velitele letky. "Výstup z hyperprostoru za čtyřicet minut. Můžete odejít."
Klonovanému bratru s číslem 0012 jste říkali Temňas. Velká část neklonovanýh členů impéria jména a přezdívky klonovaných vojáků a pilotů nebrala v potaz. Pro Dorma Umnise jsi byl pouze klon číslo 44 SV-0018.

Tvoji bratři se začali rozcházet. Několik z nich spolu prohodilo pár slov.
"Umnis je možná hajzl," řekl ti šeptem Por Mnata, 0017. "Ale bez lidí jako on by jsme byli Thrawnovi k hovnu."
"Zkázou republiky bude její korupce a zkázou Řádu Jedi jeho váhavost."
- mistr Jedi Blasuo Kaat

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Xavier Fly - Méně než člověk

Příspěvek od Xavier »

Hyperprostor

Otočil jsem se na Por Mnata a šeptem mu odpověděl.
Anebo by jsme byli mnohem efektivnější, neboť by jsme čas, co musíme poslouchat litanie na téma, že jsme podlidi a že jsme méněcenní mohli využít nějakou produktivnější činností.
To, že se na nás ostatní dívali svrchu mi nevadilo, to jsem dokázal pochopit. Co mi již vadilo, že si někteří potřebovali léčit komplexy a honit ego, a kdoví jestli jenom ego, na tom že nám neustále předsouvali, že by jsme nuly a oni jsou ti lepší.
Důstojníky sice potřebuješ, ale vojáky nepotřebuješ o nic míň. Bez nás je zase k ničemu on.
Vyjádřil jsem svůj názor a šel se připravovat na misi a zkontrolovat svůj Tie. Čas u jsem měl tak akorát abych vše pohodlně stihl a mohl jsem být připraven k odletu, jakmile příjde čas.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Vortex
Učedník
Učedník
Příspěvky: 83
Registrován: 08.4.2017 22:59:43
Afghanistan

Re: Xavier Fly - Méně než člověk

Příspěvek od Vortex »

Hyperprostor
Společně s Porem jsi prohodil pár sov na účet poručíka Umnise. Bok po boku jste se vydali do hangáru, kde jste zkontrolovali stíhačky TIE. Technici odvedli dobrou práci, tvůj TIE Fighter byl skoro jako nový.

Směrem k tobě se vydal s datapadem v ruce hlavní technik Moor. Poznal jsi, že se netváří zrovna dvakrát nadšeně.
"Tvoje stíhačka má problémy s napájením motoru," řekl a prsty nervózně poklepával na datapad. Kapitán nebyl rád, když něco nefungo a starej Moor měl pověst jednoho z nejlepších techniků flotily. "Takže nikam neletíš. S Kolem a Parkonem se ti na to mrkneme, ale bude to trvat. Sice to vypadá, že je motor v pořádku, ale v stroji moji technici našli trochu uniklého paliva. Nemůžeme riskovat, že tvůj TIE samovolně exploduje."
"Zkázou republiky bude její korupce a zkázou Řádu Jedi jeho váhavost."
- mistr Jedi Blasuo Kaat

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Xavier Fly - Méně než člověk

Příspěvek od Xavier »

Hyperprostor

No do ......
Začal jsem nadávku. Celá mise pro mne končila ještě dřív než začala.
Je aspoň nějaká šance, že bych se mohl přidat do akce v průběhu? Nerad bych, aby někoho sestřelili, protože jsem mu nemoh hlídat záda.
To, že moje kariéra začínala takovouhle smůlou nebylo nic dobrýho, ale já na štěstí stejně nevěřil, takže zatim mě to zas až tak moc nevzrušovalo.
Kdyby jsme byli na nějakém destroyeru nebo na Ton-Falku, tak by byla i šance, že by byl náhradní stroj, ale zde byly hangáry moc malé na to, aby se tahaly stroje navíc.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Vortex
Učedník
Učedník
Příspěvky: 83
Registrován: 08.4.2017 22:59:43
Afghanistan

Re: Xavier Fly - Méně než člověk

Příspěvek od Vortex »

Hyperprostor
"No," odkašlal si hlavní technik. "Trvalo by mi to tak dvě až šest hodin za předpokladu, že by jsem pracoval jen na tvém stroji. K tvojí smůle mám i naléhavější věci na práci." Moor se otočil na podpatku a vydal se směrem k druhému konci hangáru. Asi po pěti krocích se zastavil. "Ale neboj se, klone," dodal. "V týhle díře nějakou chvíli zůstaneme, takže se do akce dostaneš."

Okorobia, orbita
S pro tebe již známým trhnutím se tvoje mateřská loď vynořila z hyperprostoru. Před pár minutami nasedlo do stíhaček zbylých jedenáct pilotů. Když nasedali, viděl si v jejích očích vzrušení. Konečně akce. Okorobia byl pololesnatá a polopouštní svět. Toto neobvyklé uspořádání biotopů měly na svědomí dvě slunce, okolo kterých svět obíhal. A také veliká vesmírná bitva na orbitě světa. I po několika stovkách let se v poušti daly najít zbytky lodí - od stíhaček po křižníky.
"Vykliďte hangár! Stíhače dostanou zelenou za třicet sekund," hlásil dle předpisu kapitánův hologram. Technici a droidi posbírali nástroje a začali se ubírat pryč.
"Zkázou republiky bude její korupce a zkázou Řádu Jedi jeho váhavost."
- mistr Jedi Blasuo Kaat

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Xavier Fly - Méně než člověk

Příspěvek od Xavier »

Okorobia, orbita

Bylo to na prd. Bude to trvat x hodin, než se podívam ven. Zatracená smůla.
Hodně štěstí kluci.
Popřál jsem alespoň ostatním.
Když zazněl povel k vyklizení hangáru dosti nerad jsem odešel. Ale teď zde nijak nepomohu, co se dá dělat.
Vyšel jsem alespoň na pozorovací palubu, nemám zde nyní co dělat, tak jsem alespoň chtěl vidět co se bude dít.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Vortex
Učedník
Učedník
Příspěvky: 83
Registrován: 08.4.2017 22:59:43
Afghanistan

Re: Xavier Fly - Méně než člověk

Příspěvek od Vortex »

Okorobia, orbita
Na pozorovací palubě již postávalo několik lidí. Po dlouhé době nějaká akce. Mezi postávajícími byl i Milien Argo. Muž, o jehož důvodu přítomnosti na palubě jsi nevěděl zhola nic. Nebyl oděný do žádné uniformy. Měl jednoduchou pilotní kombinézu a za pasem blaster a vibronůž. Mezi posádkou se šuškalo, že on je pravý důvod letu na Okorobii. S nikým kromě kapitána a poručíků se moc nebavil, a tak vám jeho úmysly zůstaly utajené.

Stíhačky TIE se vyřítili do prostoru klasickou rychlostí. Letěli v trojicích. Jen tvoje vlastní loď způsobila mezeru v poslední formaci. Asi deset sekund na to se z hypeprostoru vynořily 3 nákladní lodě doprovázené dve X-Wingy. Imperiální stíhače se kolem nich prohnali a zasypaly je proudem zelených střel. První nákladní plavidlo se vychýlilo z kurzu a narazilo do druhého. Neměli štíty a tak se jejich kolize stala opravdu devastujícím problémem. Co vás, lidi na plošině, zaujalo bylo, že poslední plavidlo štíty mělo.
Rebelské stíhače okamžitě zaútočily a na TIE a jedna z vašich stíhaček explodovala. K tvému zděšení to byla jedna ze dvou z formace, kde jsi chyběl. Přesně jak si řekl, jelikož si jim nekryl záda, jeden tvůj klonovaný bratr právě zemřel.
"Do kosmu!" uslyšel si zaklít jednoho ze svých společníků. Cizinec, který stál mírně vpravo před tebou to sledoval až s ledovou lhostejností.
Piloti stíhačů TIE nezaháleli a dvě skupiny zaútočily na X-Wingy. Jeden z nich explodoval a druhému vypadly motory a tak se neřízeně řítil vesmírem do neznáma. Osamocený pilot impéria se rozhodl pomstít svého druha a s prudkým pravotočivým obratem se vydal rebela zničit. Poslední formace se rozptýlila a křížovou palbou zaútočila na sražené lodě. Přestože jedna okamžitě explodovala a na druhé došlo k několika lokální výbuchům, se cizinec zamračil: "Idioti!" Poznal jsi proč, jelikož poslední loď se štíty unikala.
Muž uchopil komlink: "Milien Argo můstku! Ať piloti okamžitě napadnou zbylé plavidlo!"
Po chvíli se ozvala odpověď z můstku: "Hotovo, pane!"
A opravdu. TIE se okamžitě přeformovali a zaútočili. Po minutě a půl bylo i po něm.

Milien Argo se na tebe otočil: "Ty jsi ten pilot s rozbitým TIE?" Vyznělo to spíše jako konstatování. "Mám pro tebe práci."
"Zkázou republiky bude její korupce a zkázou Řádu Jedi jeho váhavost."
- mistr Jedi Blasuo Kaat

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Re: Xavier Fly - Méně než člověk

Příspěvek od Xavier »

Okorobia, orbita

Bitva nevypadala moc dobře. Nevím jaké rozkazy udílel velitel letky, ale zcela ignorovat stíhací doprovod bylo vskutku tristní.
No krucinál.
Zaklel jsem, když jeden TIE explodoval.
Mili Argo, nebo jak že se jmenoval se zachoval jako pravý čumil a vše zkritizoval a ještě halekal na můstek skrz komlink.
Když chceš radit, proč si na ten můstek nešel rovnou, ušetřil by si čas.
Pak ale kdoví proč vyrazil za mnou.
To, zda má zde nějaké pravomoce a zda mi může udílet nějaké rozkazy či ne, jsem moc nevěděl.
Na druhou stranu můstek ho dle všeho poslouchal a nikdo jinej pro mě žádný rozkazy neměl.
OK.
Pokrčil jsem tedy po chvilce rozmýšlení rameny a čekal s čím příjde.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“