Významné lokace Staré Republiky

Obsáhlý archív mapující období od konce Nových Sithských válek až po konec Klonových válek.

Moderátor: Archiváři

Významné lokace Staré Republiky

Příspěvekod Jordi Linx » 02.6.2008 08:44:35

Chrám Jedi
Planeta: Coruscant
Nejvýznamnější budova pro řád Jedi, protože byla jejich hlavním sídlem a centrem. Jeho lokace byla vybrána úmyslně, protože chrám samotný byl postaven nad posvátnou horou, které obsahovala Silový nexus. Samotná budova sestávala z zigguratu(něco jako pyramida), který obklopoval základ hory a na jeho plochém vrchu bylo pět věží, jedna největší uprostřed, čtyři další okolo ní, přičemž každá měla jiný účel. Prostřední zvaná Chrámová Věž a nálezala se zde například Hala Rytířství a mnoho meditační místností(tzv. meditační balkóny okolo špičky). První z okolních věží Věž Nejvyšší Rady obsahovala místnost Rady Jedi, která stála v čele celého řádu a rozhodovala o jeho dění. Další věž sloužila Radě Prvních Vědomostí, která sestávajíc se z nejstarších členů řádů poskytovala pomoc a radu všem, kteří požádali včetně Nejvyšší Rady. Třetí byla Věž Rady Smíření, která hledala mírová řešení pro všechny konflikty v Republice. Poslední byla Věž Rady Rozřazení, která určovala umístění Jediů, Padawanů i Younglingů. V samotném zigguratu jste pak mohli najít pokoje Jediů, Archívy řádu a místnosti pro younglingy v okolí pod Věží Prvních Vědomostí, dále tu byli samozřejmě Jediské Hangáry, Řady cvičných hal, komunikační centra, lékařské středisko, cely, výzkumné laboratoře. Okolo hlavní věže byla také řada zahrad, ať už pro pěstování potravy nebo pro meditaci. Pokoje nejvýznamějších Jedi byli většinou umístěné blízko některé z věží. Nejznámější zahradou byl pokoj Tisíce fontán, kde se nacházeli až neuvěřitelné vodní scenérie(kasády vodopádů), mnoho rozmanité flóry a spousta dalších nádherných míst, často vyhledávaný pro meditaci, nebo trávení volného času, bylo zde možné si i zaplavat.
ObrázekObrázekObrázek

Dům Galaktické Opery
Planeta: Coruscant
Tento dům se nacházel v horním distriktu Uscru a vlastnil ho Romeo Treblanc. Byla velice oblíbená kancléřem Palpatinem a hráli se tu různé představení s velkou škálou vizuálních efektů, které jenom prohlubovali zážitek ze samotné hry. Jednou z nejznámějších her je Mon Calamarská opera Jezero Kalamárů.
ObrázekObrázek

Dexova jídelna
Planeta: Coruscant
Jídelna umístěná v CoCo town, čtvrti nedaleko senátního distriktu, kterou vlastnil Dexter Jettster. Jednalo se o malebnou jídelnou, kterou místní obvytelé doslova zbožňovali, ať už díky skvělé atmosféře, příjemné obsluze nebo dobrému jídlu(i když bylo dost nezdravé). Občas sem zavítal i Obi-Wan Kenobi nebo Quinlan Vos, kteří tu mimojiné vyhledávali rady Dextera, který byl velice zběhlý ve znalostí různých zbraňí.
Obrázek

500 Republica
Planeta: Coruscant
Jednalo se o exkluzivní blok budov v Sektoru Ambasadorů a proto zde žilo mnoho významných a bohatých lidí, mimojiné senátor a později Palpatine nebo Raith Sienaar, Bail Organa či Padmé Amidala. Samotná budova obsahovala více jak 100 Turbovýtahů pro diskrétnost zde žijících obyvatel a 53 samostatných ploch pro přistání, navíc všechny vchody, koridory byli neustále pod dohledem holokamer.
Obrázek

Budova senátu
Planeta: Coruscant
Samotná budova, která svým tvarem přípomínala houbu, byla navržena tak, že pokud by byla zničena nějakou zbraňí, tak ta zbraň by zničila i celou planetu. Samotná budova o průměru přesahujícím 2 km a výšce několik stovek metrů stála uprostřed senátního distriktu. Její největší čast zabírala samotná Velká Jednácí Sněmovna, která obsahovala 1024 repulzorových gondol, které se mohli v případě řečnění daného senátora přemístit na vyšší pozici. Uprostřed stál vyvýšené pódium určené pro kanceléře, zástupce a poradce. Samotná budova datuje své počátky až do roku 3996 BBY.
ObrázekObrázekObrázek

Hutě
Planeta: Coruscant
Jednalo se o obrvskou industriální oblast, která byla až nečekaně blízko senátnímu distriktu. V tomto obrovském manufakturním prostoru se vystřídalo nespočetně společností, i když většina z nich později přesídlila mimo planetu za levnější pracovní sílou. Protože tedy velké množství huťí chátralo, tak se pro jejich vyčištění a znovuvyužití prostoru, který zabírali, využívali Stonemiti, Durabetonový slimáci a potrubní červi. Ale především měl v tomto místě svoji tajnou skrýš Darth Sidious.
Obrázek

Jediské Tréninkové Centrum
Planeta: Kamparas
Jednalo se o jedno z tréninkových center Jediů umístěné mimo industrializovaný Coruscant. Toto bylo umístěné na lesnaté planetě s množstvím údolí, skalisek i džunglí. Mezi známé studenty zdejšího centra patřili Jorus C'Baoth, Aris-Del Wari nebo Lexia Ginorra. Mezi známé Jedi, kteří přispívali při rozvoji na Kamparasu patřil Sharad Hett nebo Yaddle. Ve vybavení centra byla takyskupina stíhaček Delta-7 Aethersprite.

Mos Espa
Planeta: Tatooine
Vesmírný přístav na Tatooine, odkud pocházeli Shmi a Anakin Skywalkerovi. Byl proslulý také obchodníkem Wattem, ale především závody kluzáků, když se tu každoročně pořádal závod Boonta Eve Classic. Samotné město řídili a ovládali Huttové(nejznámější byl asi Jabba) a tak se tu dařilo pašování a dalším nezákonným činnostem.
ObrázekObrázek

Vojenský komplex Tipoca City
Planeta: Kamino
Bylo to největší klonovací zařízení na Kaminu, obecně také známé jako Klonový Vojenský vzdělávací Komplex. A to především proto, že zde byla trénována armáda klonů, kteří se později stali Velkou Armádou Republiky. Samotný komplex dominoval celému Tipoca City a s ním bylo spojeno i velké množství přistávacích ploch a monitorovacích stanic. Bylo zde vše potřebné, od ubytovacích buněk, jídelen, shormaždišť, až po akademie pro pokročilé klony, tajného cetra pro výcvik ARC jednotek a velkého množství různorodých výcvikových hal, které byli schopny simulovat většinu známých prostředí(členitý terén, silný vítr, různé atmosférické podmínky).
ObrázekObrázek

Aréna Petranaki
Planeta: Geonosis
Aréna na Geonosis původně určená pro zábavu, později pro zábavu spojeno s exekucí věznů. Pro to se využívalo různých zápasů s různorodými nebezpečnými tvory jako byli třeba Nexu, Mongworst, Acklay nebo Reek. Samotná aréna byla vytvarována staletím působení větru a poté doupravena Geonosiany, její podklad se skládal předevší z písku. Na stěnách oddělujících arénu od hlediště byli ztvárněny historicky významné bitvy v dějinách této arény. Navíc bylo možné celou arénu zatopit, pro případné vodní souboje.
ObrázekObrázek

Kachirho
Planeta: Kashyyyk
Pobřežní wookiejské město, které leželo ve Wawaattském soustroví na Kashyyku a bylo centrem bitvy, která se zde odehrála na konci klonových válek. Samotné město bylo vystavěno okolo 984 stop vysoké stromu wroshyr, který stál u břehu velké modré laguny. Sídlila zde i gilda Claatuvac, která se sestávala z wookiejských kartografů a navigátorů. Na všech brnách vedoucích do města bylo ve wookiejštině napsáno: Přijďte v míru do našeho domovského stromu Vikkilynn.
ObrázekObrázekObrázek

Saleucamský klonovací komplex
Planeta: Saleucami
Jednalo se o klonový komplex postavený v magmatických jeskyňích na Saleucami. Hlavním produktem tohoto komplexu, který byl v provozu hlavně během klonových válek, byli klony Morgukaiů, což byla původně tajná společnost Niktanů pocházejících z Kintanu. Dohled nad tímto komplexem měl temný Jedi Sora Bulq, kdysi učitel boje se světelným mečem v jediském chrámu na Coruscantu.

Pau City
Planeta: Utapau
Jednalo se o město umístěné v obrovské díře do povrchu planety Utapau, které vznikali díky silným větrným prouděním, která byla na této planetě přirozená. Také zde byl největší vesmírný přístav na Utapau. Město samotné bylo vybudováno v jeskyňích a stěnách této díry a s jinými městy v jiných dírách bylo propojeno dlouhými podzemními tunely. Samotné město bylo složeno ze 4 úrovňí - Občanské, Obchodní, Produkční a Těžební. Ke Konci klonových válek se zde ukryl generál Grievous a byl zde poté i vyhledán a zneškodněn Obi-Wanem Kenobim.
ObrázekObrázekObrázek

Otoh Gunga
Planeta: Naboo
Největší město gunganského národa, kde sídlil i jejich hlavní úřad, bylo situováno v hlubinách jezera Paonga, což mu dopřávalo přirozenou obranu před většinou nepřátel. Samotné město bylo tvořeno shluky bublin, jež byli založeny na principu hydrostatického silového pole, které zadržovalo vodu mimo ně, zatímco gungani mohli volně procházet skrz. Zakladatelem města byl šéf Gallo, který proslul sjednocením většiny gunganů do jednoho celku a založením jejich velké armády.

Královský palác v Theed
Planeta: Naboo
Architektonický skvost, jenž byl vystavěn na pokraji ústavu v hlavním městě planety Naboo Theed, byl sídlem vládnoucího monarchy. Palác se sestával z množství věží a konali se zde veškerá politická jednání na planetě. Jedním ze zvyků, který musel každý nový monarcha udělat bylo přistavení nové věže nebo budovy do komplexu paláce. Nejvýznamější částí budovy byl trůní sál, kde kromě monarchy bylo místo pro jeho rádce a osobní služky(se speciálním výcvikem). Dalším významným místem bylo Palácové Náměstí, kde se konali veškeré velké ceremonie včetně slavnosti na udržení nezávislosti po odražení Obchodní Federace.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6571
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Zpět na Archiv Chrámu Jedi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron