Adria Drayven - Na kočku a na myš

Zde se odehrávají mise hráčů.

Moderátor: Moderátoři

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvekod Kyell » 30.1.2018 14:24:05

Keren, místo setkání

Všude bylo tak ticho, skoro bych se až nechala unést tím klidem, kdyby neměl pachuť smrti. Téměř jsem ji cítila na patře, nechutnou hořkost, která se šířila dál a dál. Další dlouhý výdech, ano, to pomohlo.
Mistr po jisté době přišla zpět, snažila se mě nerušit, ale už jen její ozvěna v síle byla jako maják v černočerné tmě, cítila jsem její... sklíčenost.
Byla tak pozorná, že se posadila vedle mě a ještě chvíli mě nechala meditovat. Teprve až promluvila, pootočila jsem hlavou, aby měla jistotu, že ji věnuji pozornost.
"Já jsem vylíčila celou situaci panu Sereovi, rovněž jsem ho požádala, aby zaslal někoho pro Lonovo tělo, přece jen je to rodinná záležitost, takže bych předpokládala, že se o to bude chtít postarat osobně."
Shrnula jsem mistrovi, jak jsem se poprala s úkolem, se kterým mě zde zanechala.
Při poznámce o radě jsem si musela povzdechnout.
"Omlouvám se za svou upřímnost, ale nemyslím si, že je dvakrát moudré, aby sem Rada posílala další potencionální terče. Už vůbec ne další Jedie. Ale to je pouze můj názor."
Sklonila jsem opět hlavu.
"Jestli jsem si něčím jistá, tak je to tím, že tenhle Nikto se zajmout nedá a i kdyby se nám to nějakým neuvěřitelným zázrakem povedlo, zabije se dřív, než ho někam převezeme. Je to fanatik a věří každému svému slovu. S těmihle se nevyjednává. Převážet ho na hustě zalidněnou planetu je šílenství samo o sobě, pokud se budeme bavit o Coruscantu."
Neodpustila jsem si poznámku, po které nastala trapná chvíle ticha.
Mistr se zřejmě ostýchala zeptat na svou další otázku, která na sebe nenechala dlouho čekat.
Upřímně jsem nevěděla, jak mám odpovědět, protože jsem toho pociťovala příliš mnoho najednou.
"Když jsem vyrůstala v chrámu, žila jsem v domnění, že budu občany Republiky chránit, přinášet mír a spravedlnost, přinášet naději tam, kde je jí nejvíce potřeba. A podívejte co má arogance způsobila."
Stočila jsem pohled k bezvládnému tělu.
"Místo abych si uvědomila své skutečné možnosti, snažila jsem se sama sebe přesvědčit, že zvládnu víc. Pýcha mi zaslepila úsudek a to stálo život nevinného muže, který se pro mě téměř obětoval. Jako potencionální budoucí rytíř Jedi jsem dnes absolutně selhala. A zjistila, že každé mé chybné uvážení může stát někoho život. Jestli něco vím, tak je to fakt, že na tuhle lekci do smrti nezapomenu, protože to bude mé břímě."
Klesla jsem hlasem a založila si ruce na prsou, protože jsem z nějakého důvodu pocítila nepříjemný chlad.
"Víte mistře, cestujeme spolu už dlouho a neměla bych to říkat, ale tohle je poprvé, kdy se skutečně bojím toho, co teprve přijde."

Belief is not a matter of choice, but of conviction.

Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Naboo

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvekod Phate » 03.2.2018 16:48:22

Keren, místo setkání:

Mistr pochmurně přikývla. Nesouhlas s rozhodnutím Rady na ní byl vidět. Rozhodně nepodceňovala schopnosti Jediů, ale z toho co viděla, tak tenhle NIkto byl nejlepší bojovník, se kterým se kdy setkala. A ke všemu to prapodovné rušení v Síle.

Říkala jsem jim to samé, ale trvali na tom jakmile jsem zmínila, že jde nejspíš o někoho z Morgukai. Dál se o tom nechtěli bavit.
Ani neřekli, koho pošlou."
škočial ti do řeči trochu rozezleně, ale vzápětí se zase uklidnila, když jsi pokračovala.

"Lon byl dospělý a velmi rozumný, Adrio. Věděl do čeho de a tvé neuposlechnutí rozkazu," trochu si rýpla, protože si opravdu neuposlechla rozkaz svého mistra, za což tě, až se trochu uklidníš, bude čekat nemilý rozhovor.
s jeho smrtí nemělo co dělat. Už byl na cestě sem, chtěl těm útokům přijít na kloub. Taky mě neposlechl. Můžeme být jedině rády, že aspoň ty jsi přežila." dokončila myšlenku.

To už se zvenku ozvaly repulzory několika vozů. Vyšly jste ven, kde před vámi stál pan Sereo s velmi přísným pohledem.
"Kde...?" zeptal se jenom. Mistr mu beze slova ukázala na budovu za vámi. Pan Sereo vešel sám a chvíli se v budově zdržel.
Když vyšel, vypadal zdrceně. Pokynul třem mužům, kteří vyčkávali u vozu s repulzorovým vozíkem.

"Jak tohle vysvětlím své sestře..." šeptem, spíš pro sebe, než pro vás. Sledovali jste, jak je Lonovo tělo převáženo na vozíku, zakryté tmavou látkou. Do odjezdu těla jste neřekli ani slovo.
"Říkala jste, že vrah byl nad vaše síly, mladá Jedi. Byl sám? Kdo se může postavit Jediovi?" zeptal se příkře. Nemyslel to tak, ale v téhle situaci se prostě neovládl.

"Takových je v galaxii velmi mnoho, pane Sereo. Jeden z takových zabil vašeho synovce. Nebylo moudré sem přijet." odpověděla mistr, ale pan Sereo svůj pohled stále upíral na tebe. Chtěl zřejmě obšírnější vysvětlení.
In Peace, Vigilance
In War, Victory
In Death, Sacrifice

Uživatelský avatar
Phate
Moderátor Roku
Moderátor Roku
 
Příspěvky: 967
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvekod Kyell » 06.2.2018 17:41:49

Keren, místo setkání

Rozhodnutí rady jsem dál nikterak nekomentovala, jen jsem doufala, že nebudou natolik hloupí, aby posílali dalšího Jediho. Někdy jsem si připadala opravdu zvláštně, co se Rady týče, jejich myšlenkové pochody byly mimo mé chápání a většinou mi byly proti srsti.
Při zmínce o Lonovi jsem sebou trochu trhla. Jeho jméno mi bude v hlavě rezonovat jako nekonečná ozvěna snad do konce věků. Nikterak jsem Mistrovi neodporovala ani se nesnažila něco namítnout, vše co bych řekla by bylo stejně zbytečné a Lona by to k životu stejně nepřivedlo. Moc dobře jsem věděla, že tahle situace bude mít ještě dohru, ale to až později, až budeme s Mistrem někde v soukromí a nebude nám hrozit nebezpečí v podobě Morgukaiského asasína.
Mistrův monolog přerušil hukot vozů. Pan Sereo sem vtrhl jako tělo bez duše, přísahala bych, že veškerou svou barvu zanechal někde v pracovně. Neměla jsem odvahu pozvednout tvář a podívat se mu "z očí do očí".
Když zmizel ve skladu, pocítila jsem hořkost v hrdle a nepříjemnou tíhu na prsou. To nejhorší teprve přijde, až pan Sereo vyjde ze skladu. Pokud jsem si myslela, že byl bledý, už když přijel, nyní byl dočista průhledný a přesně jak jsem čekala, vypálil po mě dost nepříjemnou otázku.
Mistr se sice snažila o diplomatickou odpověď, ale rozpáleného pana Serea to nezastavilo, proč by taky mělo. Viníka měl před sebou.
Sebrala jsem poslední zbytky odvahy a pozvedla jsem hlavu, aby se mi mohl dívat přímo do obličeje, i když z něj nebylo moc vidět skrze kápi.
"Ano, díky Síle byl sám, pane Sereo."
Klesla jsem na hlase a v rychlosti se snažila dát dohromady nějakou diplomatickou odpověď. Něco, čím ani neurazím, ani nepoukážu na svou naprostou neschopnost.
"Jak jistě víte, kde je světlo, tam je i stín. A tohle je něco obdobného. Rytíři Jedi nejsou bohužel všemocní, padawani jako já už vůbec. A stejně tak jako může být třeba vlk predátorem i kořistí, nyní jsme se stali kořistí my. Jelikož jsme narazili na někoho, kdo je celý život připravován na boj s Jedii a jeho cílem je Jedie likvidovat. "
Odvětila jsem panu Sereovi s nadějí, že se v tom nebude dál moc šťourat. Každopádně jsem tomu moc nevěřila, na jeho místě bych se po vrahu, který je navíc schopen zabít Jedie, pídila ještě víc.

Belief is not a matter of choice, but of conviction.

Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Naboo

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvekod Phate » 07.2.2018 16:41:39

Keren, místo setkání:

Mistr Sereo se držel co mohl, ale jakmile jste s mistrem promluvily, začala se mu vracet barva do obličeje. A aby toho nebylo málo, začal vypadat opravdu vytočeně. Mistra umlčel máchnutím ruky. Ucítila jsi její nesouhlas, ale nechala to být. Chápala ho.

"Nechte si ty filozofický kecy!" okřikl vás. Otisk jeho hněvu v Síle byl takřka hmatatelný. Pokud by pan Sereo dokázal ovládat Sílu, těžko by se v tomhle stavu vracel zpět ke světlu.
"Ta vaše úžasná Síla mu život nezachránila. Já chci vědět co byl ten parchant zač! Chci vědět kdo to byl a chci jeho hlavu, ať to stojí co to stojí!" nepřestával křičet. Jeho zaměstnanci udělali pár kroků od vás a vytřeštěně na svého zaměstnavatele hleděli.

"Pane Sereo, tímhle přís..." spustila Gyzadi, ale v polovině věty se zasekla. "Pozor!" zakřičela přesně ve chvíli, kdy jsi sama vycítila bezprostřední nebezpečí. Následující tři vteřiny ti přišly jako hodina. Mistr odmrštila pana Serea pomocí Síly a zvládla lehce popostrčit několik jeho podřízených, kteří stáli nedaleko vás.

V ten moment vybuchla implozivní nálož. Nezaměnitelný zvuk, který tenhle typ nálože dělal před explozí, se nedal s ničím splést. Budova explodovala a rozletěla se do všech stran. Instinktivně jsi zaštítila sebe i mistra.

Letící trosky vás sice srazily na zem, ale neublížily vám nějak víc, než bylo pár oděrků. Když jsi se vzpamatovala, uviděla jsi budovu rozmetanou po okolí. Pan Sereo ležel bezvládně na zemi.
In Peace, Vigilance
In War, Victory
In Death, Sacrifice

Uživatelský avatar
Phate
Moderátor Roku
Moderátor Roku
 
Příspěvky: 967
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvekod Kyell » 07.2.2018 20:38:39

Keren, místo setkání

V panu Sereu bouchly saze! Doposud se projevoval jako klidný člověk, sem tam trošku zvýšil hlas, ale to co předvedl nyní, to mělo do vyrovnanosti velice daleko. Bohužel jsme ho já ani Mistr nemohly vinit. Měl právo na to být bez sebe.
Dokonce umlčel i Mistra, nešlo by ani o to, že ji přerušil, co na tom bylo šokují, byl fakt, že to ho Mistr nechala být
a nevyjadřovala se.
Jak jsem předpokládala, ani má taktická odpověď nestačila a spíš jsem přilila olej do ohně. Doslova jsem jeho hněv cítila, přísahala bych, že jsem začala zatínat pěsti a rty jsem stáhla do úzké štěrbiny. Jestli měl někdo právo vědět, kdo ten Nikto byl, byl to právě pan Sereo. Bohužel jsem se nevyznala v kodexu našeho řádu natolik, abych si byla jistá, zda jsem oprávněná povídat cizincům o tom, že existují asasíni trénování přímo pro eliminací Jediů. Proto jsem toto vysvětlení ponechávala na Mistrovi. Ta, zdálo se, chtěla nechat pana Serea nejprve vyzuřit, aby s ním byla dále kloudná řeč.
Dřív než stačila cokoliv říct se ozval prazvláštní a povědomý zvuk. Nemohla jsem si vzpomenout, odkud ten zvuk znám, ale věděla jsem, že to pravděpodobně nebude nic dobrého. Za další vteřinu se má paměť vzpamatovala a já si uvědomila, v jak velkém průseru jsme. Díky bleskurychlé reakci Mistra se pan Sereo poroučel k zemi a jeho lidé taktéž poodskočili o něco dál. Já sama jsem měla co dělat, abych nějakým způsobem zabezpečila sebe spolu s Mistrem, jelikož jsme stály téměř vedle sebe.
Nebylo to ale dost na to, aby se nás trosky nedotkly, avšak stačilo to ke zbrždění sutin, které nás jen povalily a naštěstí nezabily.
Netuším jak dlouho jsem ležela na zemi, možná pár vteřin, možná několik dlouhých minut. Když jsem si plně uvědomila, co se dělo, mé tělo zdobilo několik dalších větších oděrek a šrámů. Okamžitě jsem vystřelila na nohy a rozběhla se za bezvládným tělem pana Serea. Pomocí svého vnímání jsem kontrolovala jeho ozvěnu v Síle.
"Pane Sereo! Pane Sereo! Proberte se!"
Několikrát jsem ho "šetrně" poplácala po tváři, aby nabyl vědomí. Doufala jsem, že se mu nic vážného nestalo. Kde byli jeho lidé jsem netušila, instinktivně jsem se rozběhla přímo k němu.

Belief is not a matter of choice, but of conviction.

Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Naboo

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvekod Phate » 13.2.2018 18:01:44

Keren, místo setkání

Hvizd v uších neustával. Rychle jsi klopýtala k tělu pana Serea, které nejevilo žádné známky života. Věděla jsi, že není po smrti. Jeho zvěna v Síle byla stále přítomná. Velmi slabá, ale byla tu.
Mistr kontrolovala další zaměstnance. Vypadalo to, že jsou zde nějaká vážnější zranění, ale nic smrtelného.
Když jsi se dostala k Sereovi, snažila jsi se ho šetrně probrat, až jsi trochu přitvrdila. Nebylo to k ničemu. Starší muž ležel v prachu a nevěděl o světě.

Hasiči a policejní složky už se blížily, což si poznala podle vuku sirén, které vystřídaly nepříjemný hvizd v uších.
"Adrio...Adrio...Adrio!" znělo čím dál tím hlasitě z tvé pravé strany. Gyzadi se snažila upotat tvou pozornost, což se jí po chvilce vytrvalého hulákání podařilo.

"Jsi v pořádku? Není ti něco? Jak je na tom Sereo?" vychrlila několik otázek a kusem svého oděvu zavázala řezné zranění jednoho ze Sereových zaměstnanců.
In Peace, Vigilance
In War, Victory
In Death, Sacrifice

Uživatelský avatar
Phate
Moderátor Roku
Moderátor Roku
 
Příspěvky: 967
Registrován: 28.12.2012 20:08:27
Bydliště: Coruscant

Re: Adria Drayven - Na kočku a na myš

Příspěvekod Kyell » 20.2.2018 13:16:39

Keren, místo setkání

Nepomáhalo to, ať jsem ho praštila sebevíc, nereagoval. Přiložila jsem mu dlaň k hrudníku. Nic, kdybych necítila jeho ozvěnu v Síle, myslela bych si, že je mrtev. Byl sice naživu, ale to se mohlo brzo změnit, potřeboval lékařské ošetření, protože ať mu bylo cokoliv, byl z poloviny pryč.
Byla jsem natolik vystresovaná, že jsem ani nevnímala hučení v uších, které mi téměř znemožňovalo vnímat okolí jinak než pomocí Síly. Jediné co jsem vnímala byla mizivá ozvěna pana Serea a bubnování vlastní krve v uších. Až po chvíli jsem zaznamenala známý zvuk sirén a poté jsem dokonce zaregistrovala své jméno. Slyšela jsem ho velice slabě, jakoby z opravdu velké dálky a hlas neustále sílil a přibližoval se. To se mi začal sluch vracet zpět do normálu po tak velké tlakové vlně. Rozeznala jsem mistrův hlas a uvědomila si, co se to vlastně stalo. Okamžitě jsem jí začala hledat kolem sebe. Snažila se dělat to, co já panu Sereovi, jenomže jeho zaměstnanci na tom byli hůře a bylo jich víc.
"Mistře!" Já jsem v pořádku, jen pár oděrek. Ale pan Sereo! Potřebuje okamžitě ošetřit jinak...
Nedokončila jsem větu a zkontrolovala jsem ho pohledem. Pokusila jsem se vstát a musela jsem udělat několik kroků stranou i zpátky, abych se nesesunula zpět na zem. Pohledem jsem přejela celou scenérii, byla to hotová katastrofa.
"Mistře, je Vám něco? Jste zraněná?!"
Vychrlila jsem na ni okamžitě, ale ani na krok jsem se nevzdalovala od pana Serea a vyhlížela jsem blížící se pomoc.

Belief is not a matter of choice, but of conviction.

Uživatelský avatar
Kyell
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 04.1.2017 12:22:44
Bydliště: Naboo

Předchozí

Zpět na Mise SR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků