8. Sraz Akademie Sily - 6.8.-10. 8. 2014

Zde je uplatnění pro nápady, komentáře a novinky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

8. Sraz Akademie Sily - 6.8.-10. 8. 2014

Příspěvek od Jordi Linx »

Loni naším univerzem otřásla velká událost, jenž by mohla a nejspíše i změní osudy mnohých, ať již námi milovaných nebo naopak opovrhovaných postav. Intergalaktický Disneyho Klan totiž získal práva na proudění Síly a pomalu začal hýbat se stavidly, které doposud utvářely naše oblíbené univerzum, byť poslední ředitel vypouštění dat na svět, jistý G. Lucas se už zdál býti chorobně nemocným a ne úplně způsobilým. Nutno ještě podotknout, že on i nadále zůstává a to jako mistr nových, kteří budou nyní kontrolovat tato stavidla. Každopádně pro nás to znamenalo jediné - svolání konference Jediů, Sithů, pašeráků a dalších obyvatel galaxie k rokování a rozhodování o osudu našeho univerza. Centrem tohoto rokování byla zvolena Malá Skála(krycí označení pro jeden z pozůstalých asteroidů po planetě Alderaan, nutno říci, že jednom z nejhezčích) a sezvána celá Akademická obec.

Pro mne započala cesta drobnými rekonstrukcemi mého soukromého plavidla den před cestou, kdy utrpělo vandalstvím gangu Černé Tváře(možná odnož Černého slunce, nutno ještě prověřit) a také již opotřebením z hlediska času. Samozřejmě bylo nutno i zabalit zásoby, oblečení pro různé společenské situace(nikdy nevíte, jestli se nebude pořádat nějaký večírek pro smetánku nebo snad MandaMetalový koncert) a poté již druhého dne vyrazit, předtím samozřejmě po dohodě na bodech setkání s ostatními účastníky.

Cestu jsem zahájil v dopoledních hodinách doplněním antihmoty a pod plným plynem dále na místo setkání. Na širších obchodních cestách jsem naplno využil plné síly svého plavidla a mohl uhánět rychlostí, kterou by i imperiální síly tiše záviděly, tedy to vše do doby, než jsem ve zhruba třetině cesty narazil na několik plavidel turistů z Hapesu, kteří prostě museli jet to svou královskou pomalostí, aby je každý měl čas uctívat. A vzhledem k jejich koloně, obsazenému protiproudu a dalším omezením jsem i já strávil notný čas sledujíc jejich hypermotory. Naděje sice svitla zhruba v půli cesty, kdy značná část turistů odbočila a já mohl opět zatáhnout hyperpáku až k zemi, ale to jen proto, abych narazil na bandu zemědělců z Chandrily, kteří prostě nemohou zvolit jiný způsob přepravy svých zásob a strojů. A tak po dalším soužení se za nimi jsem po zastávce na meditaci k opětovnému nalezení svého klidu vyrazil konečně plným tempem vstříc cíli cesty. Naštěstí jsem posléze narazil na hlavní obchodní tepnu, kde jsem mohl veškeré turisty z expanzního regionu nechat za sebou a zanedlouho jsem dorazil do své destinace.

Po nalezení vhodného místa k přistání jsem se již mohl setkat s kolegou MrTukanem, kteří si už dopřával místního pohoštění a společně jsem vyslali hyperprostorový signál majitelům rezortu, jenž byl poskytnut pro naše rokování. Do doby jejich příjezdu zbývalo dostatek času pro oběd a tak jsme mohli poprvé okusit mnohé z rozličných jídel, která nám Malá Skála mohla dopřát. A i když se naše čekání poněkud protáhlo, zanedlouho jsme s MrTukanem obdrželi klíče od rezortu, který jsme shledali za více než odpovídajícím našemu účelu. Mohlo tedy dojít k zásobovací cestě do přilehlého Duraželeného Brodu, abychom zde získali zásoby z obchodu Kredit(rozumějme Penny) a následně vyrazili nazpět v dešti jak na Kaminu, byť jsme byli informováni, že na Malé Skále prakticky neprší. Po návratu jsme zásoby dali chladit a přes namítání MrTukana nakonec vyrazili vstříc hlavnímu balíku příjezdivších. Skupina byla vyzvednuta na hlavním kosmoportu a odnavigována do občerstvovacího zařízení především pro pašeráky - Falconovna(rozumějme Sokolovna). Zde docházelo k veselému popíjení, prvním hlubokým diskuzím i značně hlasitým projevům MrTukana, až jsme se mohli obávat upoutání pozornosti nějaké imperiální patroly. K tomu ale naštěstí nedošlo a po chvilce se vyrazilo směrem k naší rezidenci na vrchních patrech asteroidu, což mnozí nepřijali úplně s nadšením, přesto v pořádku došli na místo. Překvapivou(?) výjimkou však byl MrTukan, jenž při spolupráci s Gnostem prohlásil správnou odbočku za "ta to ještě není" a málem by vykráčeli až na samotný povrch asteroidů, kdyby nebylo obětavého boje Mandaloriana a mé maličkosti, kdy jsme oba s přiměřenou silou zpacifikovali a dotáhli na základnu, v níž se ostatní již začínali ubytovávat. A protože první večer byl spíše znovuseznamovací, tak i jeho zbytek pokračoval v duchu vyprávění si historek, doplňování tekutin(byť ne každému, jako například mně, ideálně sedlo množství a kombinace tekutin) a všeobecného veselí.

Abychom získali dobrý nadhled pro naše rokování, bylo rozhodnuto, že prvního dne vyrazíme do historického sídla původních obyvatel, které leželo na jednom z nejvyšších vrcholků asteroidu, jenž nás hostil. Prvotní stoupání však bylo až překvapivě strmé a místy i úzké, že by muselo být prohlášeno za nebezpečné gunganům, kteří by odtamtud jistojistě rádi padali dolů. Leč vytrvali jsme a značně zadýcháni dorazili až na vrchol, díky čemuž jsme získali přehled o rozložení sil a to jak nepřátelských tak i našich. Naše další cesta pokračovala strmými lesy, v nichž jsme naštěstí nenarazili na žádné ewoky a tudíž je můžeme doporučit členům klonových jednotek, kteří se obávají o své helmy. Po čase jsme dorazili do opevnění, jehož prohlídky se zúčastnila pouze dvojice MrTukan a Gnost(ostatní označili cenu za rebelskou a to obzvláště po škrábání se do takového krpálu a po takové cestě), což vzhledem k jejich extempore z předchozího dne začalo budit podezření o vztahu těchto dvou. Nehledě na to jsme však pokračovali dále, abychom usoudili, že je ideální čas na návrat a navštívení jednoho z míst pro občerstvení. Po doplnění mnoha chybějících sil se celá skupina přemístila k místní řece a to konkrétně do Zátoky u žluté dianogy(= Žlutá plovárna), kterou se rozhodla navštívit trojice nejotužilejších - MrTukan, East.Wood a Shisco, zatímco ostatní přešli k taktickému pozorování.

Poté, co se dotyční dostatečně pomazlili s vodou, dobyli od místních malých dětí poslední stůl alderaanské šlechty(jenž byl ukotven uprostřed řeky), vyrazilo se zpět na základnu, kde započaly přípravy na taktickou simulaci přepadení Disneyho lodě s daty o nové epizodě. Toho se zúčastnila pod mým vedením skupina s Xavierem, Merthorem, MrTukanem, Gnostem a Mandalorianem. Toho dne byly vytvořeny profily vhodných agentů a po návratu a vyzvednutí dalšího člena rokování simulace i započala, aby doběhla do prvotních fází.
Ve správnou hodinu pak skupina vyrazila vyzvednout první dámskou účastnici našeho srazu - Hayasan, aby ji odnavigovala zpět na základnu, kde dál pokračovalo obecné veselí a zatímco jedna skupina prováděla simulaci, druhá studovala galaktickou ekonomiku v předchůdci hry Imperiále nezlob se(ještě verze se Soudruhem). Prozradím už jen, že nejlepším Imperiálem se podle všeho stal tentokrát Shisco, který porazil například i velezkušeného Kenyho.

Protože jsme usoudili, že pro nejnovější epizodu je vhodné čerpat u kořenů všeho - vyrazili jsme následujícího dne na původní Tythonské sídliště (rozumějme Drábovnu), což představovalo výzvu v podobě nutnosti zvýšené pozornosti pro Merthora, jenž musel sahat častěji k použití Síly, aby pokračoval dál. Po nabití inspirace jsme pokračovali dále na nejbližší asteroid Turnov a to nevyzpytatelnou a proměnlivou cestou s mnoha spletitostmi. Nakonec jsme však město narazili a rozhodli se nalézt stravovací zařízení schopné pojmout náš značný počet i nároky. To se ukázalo jako jeden z náročnějších úkolů, ale i na ten jsme nalezli odpověď a mohli poté linkovým vozidlem navrátit zpět na naší základnu. Toho dne už následovalo jen čekání na posledního účastníka rokování - Lilith, která již sama obsadila místo U Bithů(U Boučků) a byla následně vřele přivítána. Tímto jsme se mohli postupně uchýlit k hlavnímu bodu a tedy rokování o tom, co by mělo být s naším univerzem dále.
Tíha tohoto úkolu však nesla potřebu mnoha občerstvení a tekutin a to do takové míry, že jsme se někteří zásobovali více, než bylo zapotřebí. Nebylo tedy divu, že akademici padali jako TIE a takto se na seznam obětí přidali i Merthor s Xavem. Oba naštěstí vše ustáli a Xavova nastávající tak nebude muset místo bílého oblékat barvy smuteční.

Následujícího dne došlo k uklizení napáchaných škod a částečně zdevastovaný tým se v tvrdším jádře vydal nazpět k vodě, aby zde East a Tuky mohl pokračovat v dobývání Alderaanského stolu(pozn. - protože to byl šlechtický stůl, tak se špatně dobýval a o to hůře se na něj lezlo). Po jejich občerstvení se tato šestičlenná skupina rozhodla rozhýbat v HoloVoloBallu(Plážový volejbal), populárním to letním sportu. Po rozdělení týmu na mou maličkost, Xava, Merthora proti Tukymu, Eastovi a Hay mohlo široké(a nedívající se) publikum okolo vidět urputný souboj. I když utkání obnášelo mnoho pohybu mimo kurt, dlouhé láskyplné pohledy Easta a Tukyho, jak si laskavě pouštěli balón navzájem a můj vřelý úsměv pokaždé, když jsem šel podávat, rozhodně je nutno seznat, že šlo o výtečnou podívanou a o výborné sportovní výkony. Poté už následoval osvěžení Easta s Tukym, průzkumu vodní hrany mnou a Xavem, než se po domluvě se zbytkem týmu vyrazilo k Bithům na další stravování. Poté se skupina rozdělila a Lilith vedla tu svou pro vyrovnání náskoku ostatních v občerstvování. Zbytek dorazil zpět na základnu, aby se zde věnovali rozjímání, hazardu(a jiným karetním hrám) či literatuře. Celý tým se v rezidenci sešel až k noční hodině, kdy jsem přemýšlel nad jedním z možných designů plavidel pro novou éru, než se přešlo k závěrečným fázím rokování. A zatímco někteří vytrvali až do téměř ranních hodin, jiní vzhledem k cestovním plánům ulehli dříve.

Naše rokování skončilo následujícího dne, kdy se jako první prakticky vypařil Xav(pod rouškou spánku ostatních), zatímco ostatní vyráželi na společný let o poznání později. Tomu předcházelo balení, úklid a u některých i vzpamatovávání se z posledních příjmů tekutin. Když bylo vše hotovo, tak vyrazila nazpět první a vlastně hlavní skupina - Keny, Mandalorian, Merthor, East.Wood a Shisco s Hay, kdy poslední dva zmínění rozhodli překročit omezení svých domovských světů a rozhodli se navázat hlubší vzájemnou spolupráci. Tato skupina v doprovodu všech vyjma Lil vyplenila poslední zásoby místního zásobu a poté už vyrazila svou cestou. Zbytek se vrátil ještě dokončit nějaké poslední úklidové práce a zajištění rezidence, než Tukan s Lil vyrazili na kosmoport, zatímco já naložil použitou munici, Gnosta a vyrazili jsme do Turnova. Tam jsem se rozloučil i s Gnostem a plnou rychlostí vyrazil směr loděnice na Mladém Kuatu, abych tam zastavil a rozhodl se zbavit použité munice. K mému znepokojení patrony z Lehonu(Louny) a zásobník z Rothany(base od Rohozce) odmítali přijmout a byl jsem tedy nucen si tyto ponechat. Naštěstí cesta nazpět proběhla bez potíží a já se mohl dostat domů rychlostí, kterou by mi záviděl i Han Solo.

Výsledky rokování lze shrnout za ... řekněme, že naše setkání bylo skvělé, jen jsme tak nějak nesplnili jeho hlavní náplň a to zjistit, jakže bychom vlastně měli postupovat ohledně situace s Disneyem. Nezbývá než tedy poznamenat, že bude zapotřebí za rok svolat rokování znovu.

S úctou podepsán Jordi Linx, toho času administrátor, velmistr Jedi a jeden z účastníků VIII. srazu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: 8. Sraz Akademie Sily - 6.8.-10. 8. 2014

Příspěvek od Merthor »

Jordi tam má zase všechno nádherně shrnuté, přesto bych si dovolil navázat a doplnit pár věcí.

Ve středu 6. 8. jsme se po roce opět dočkali a mohli jsme vyrazili za dalším, již osmým setkáním. Hlavní skupina si zvolila směr s bodem setkání v Imperiálním centru, zatím, co Jordi Linx a MrTukan nemněli přes tuto část jádra cestu a tak se mu spolu s dalšími případnými přepravními problémy z pochopitelných důvodů takticky vyhnuli.
East.Wood a Mandalorian se potkali už po sedmé hodině na kosmoportu v Ostravě Svinově. Zamířiv na Imperiální centrum.
Na poslední zastávce okraje (v Olomouci, naše linková loď stavěla až v Imperiálním centru) jsem se k Eastovi a Mandalorianovi přidal já.Takže mi tři jsme pak měli většinu naší cesty z okraje do jádra i dál společnou. Naše rokování začalo už během cesty první linkovou lodí a už tato část cesty nám ubíhala relativně rychle a snad i v dost dobré zábavě. Rokovalo se o ledasčem.

Na jednom z kosmoportů centra říše nás u výstupní rampy očekával Shisco. Ve čtyřech už jsem mohli dost dobře něco podniknout, zvlášť když ve skupině byli minimálně dva Jediové (Já a Shisco). Rozhodli jsme se zahájit průzkum v kantýnách.
Já a Shisco bychom snad měli chuť na nějakou tu diverzní činnost o čemž svědčil i Shiscův průzkum obchodu s rozličným zábavným čtivým obsahem do datapedů. Ale vzhledem k přítomnosti na prvním místě Mandaloriana a pak i Easta jsem toho moc neprováděli a spořádaně obešli skoro celý kosmoport. Jenže najít vhodnou kantýnu ve vyšších patrech Imperiálního centra, kolem onoho kosmportu není zase tak jednoduché. Když už tam nějaká je, tak v ní necháte všechny svoje kredity.
Nakonec jsme ale přeci jen jednu kantýnu s exotickým jídlem (čínskou) našli a dali si menší oběd a něco na zahnání žízně.
Kromě toho jsme ale skoro nic nezjistili, mohli jsme být rádi, že jsme se nedostali do problémů a navíc začal docházet čas.
Dali jsme se raději na taktický ústup zpět na kosmport. Po cestě jsem alespoň upustil menší detonátor šikovně maskovaný (měl podobu láhve plné sudového vína). Jeho exploze zasáhla minimálně jednu dodávkovou loď, ale z části zasáhla i mě a poněkud mě potřísnila svým obsahem. Já jinak vyvázl bez nehody, Imperiální loď to taky nějak ustála, což je na jednu stranu škoda na druhou stranu jsem na sebe upozornili jen minimálně a to se taky počítá.

Všechno probíhalo celkem dobře a my si koupili pár drobností, potkali se s Kenym, Gnost Kohnem a Xavierem a společně jsme pak nastoupili další přímý let do finálního místa konání setkání, na Malou skálu. Během cesty propukla živá diskuse o hrách. Probíral se Mass Effect a spoustě dalších. Diskuse trvala většinu cesty až na kosmporotu na Turnově, kde jsme se na cestu mezi posledními dvěma zastávkami naší cesty museli přesunout blíž lodní přídi. Na Malé skále už jsme mezi tím byli očekáváni Jordim a Tukanem. Ti dva dorazili na místo určení jako první, protože nemuseli čekat na svoje spoje v Imperiálním centru.
To už jsme byli pro tu chvíli všichni a na společném směru jsme se pak shodli celkem snadno. Proti další kantýně nikdo neprotestoval. Naopak pivo teklo proudem a nenašel se nikdo, kdo by se nedostal do nálady. Někteří se dostali do té správné u jiných byla nálada až příliš dobrá. Někteří se v tomto ohledu doslova prohýbali pod záchvaty smíchu, mezi první patřili Tukan a Gnost. Možná to bude znít trochu paradoxně, ale tenhle večer stoupnul můj respekt k ním oběma. Za jednu z nejcennějších mincí totiž beru upřímnost a to když vím na čem jsem a přesně toho se mi ten první večer dostalo v míře vrchovaté.
Obecně by se to dalo považovat za shrnutí většiny odpolední a večerů. Jak již bylo řečeno, i já jednou smíchy skoro prasknul.
Navíc první večer teklo proudem jen pivo a možná trochu medovina. Později se přidali i jiné formy tekutin a to už bylo horší.
Mluvit taky bylo pořád o čem a to ne jen proto, že jsem se celý rok neviděli jinak než na Mchatu.

Co se týče našeho ubytování, to bylo opravdu kvalitní. Řekl, bych, že to bylo ještě o dost lepší než loni a víc věcí k dispozici tam bylo zcela určitě. Já sebou táhl karimatku i spacák, ale nakonec jsem byl celkem vděčný za to, že jsou tam postele.
A řekl bych, že někteří, jako Jordi by to zhodnotili podobně i když Jordi spal na posteli ve spacáku. Někde se spacáky i hodily.
Vlastně si myslím, že tam vůbec bylo celkem všechno, co jsme mohli potřebovat. I sprcha a ten přehrávač byly dobré dobré.
Ne jen, že vybavení bylo dobré, ale ani cena nebyla za to všechno vyšší. Takže za to náleží Lilith opravdu velké poděkování od nás všech, co jsme na srazu byli.

Druhý den, kdy byl stanoven průzkum okolí a první výprava po vrcholech skal jsem zůstal na chatě.
Na základně je často dobré mít nějakou službu a já se pro tuhle roli alespoň jednou propůjčil. Urovnal jsem si svoje věci, udělal jsem pár fotek chaty a okolních kopců a pak jsem si vzal sluchátka a malý přístroj pro odposlouchávání známek nepřátelského vysílání, abych ostatní mohl varovat v případě jakéhokoliv hrozícího nebezpečí. Ale kromě námahy ostatním snad nic nehrozilo.
Po návratu ostatních jsem se k nim připojil po cestě na něco k jídlu.
Čeho trochu lituju, že simulace neprobíhala víc dní, ne pouze tenhle jeden když jsem se vrátili z plovárny na chatu a to jsme oproti minulému srazu skončili relativně brzy (Tj. asi o čtvrt na jednu. minule se to dva večery táhlo skoro do půl třetí).
Příště bych možná uvítal hrát trochu delší dobu, protože takhle jsem se nedostali vůbec nikam, ale jinak bylo i na tom odehraném kousku hraní docela dost zábavného. Minimálně Tukanovo koření bylo dost dobré (s tím padaly hlášky taky často i mimo hru) a Xavova balící hláška o zvuku motorové pily se taky dobře pamatuje. Na to, že bychom se nudili si opravdu není možné stěžovat. O Jordiho podmínkách bych řekl, že se z části osvědčily. Příprava předem se docela hodila.
Ti, kteří si připravovali nové postavy je měli připravené rychle. Přesto, kdyby bylo připravené všechno, mohli jsem hrát déle.
Pak jsme se ještě chvíli bavili o možnostech pokračování hry, později se rozhovor stočil jinam a alespoň ten rozhovor se protáhl pěkný kus za skončení hraní. Postupně jsme se sice rozcházeli, ale hovor utichl až tak kolem třetí hodiny ranní.

Třetí den se šlo na další průzkumnou výpravu a já se tentokrát rozhodnul jít taky. Původně jsem váhal, ale udělal jsem dobře, že jsem váhal jen krátce. Prozkoumali jsem co se dalo a rokování z části probíhalo i během průzkumu, takže jsem rád, že jsem se zúčastnil a víc jak jednou jsem jako služba na chatě zůstávat nemusel. Za tuto cestu náleží jedno ze zvláštních poděkování Jordimu, protože Jordi mě v použití Síly dost podporoval a z části skenoval prostředí za mě.
Je pravda, že jsem pak chyběl při další cestě do kantýny a mezifázi rokování v intenzivnější podobě, ale intenzitu rokování jsem si dostatečně vynahradil právě tento večer. A na tomto místě musím vyslovit další zvláštní poděkování za pomoc a to opět Jordimu, Shiscovi a Eastovi, kteří se o mě dost dobře postarali a snad i díky nim jsem dopadl ještě celkem dobře.

Ale než večer nadešel, tak jsem si stejně jako někteří další mohl odpočinout po náročném průzkumu. Když jsem během odpočínku zaslechl Clone Wars, které si Shisco pouštěl z telefonu, musel jsem se trochu usmívat. Už jenom kvůli Jordimu.
Bylo vidět, jak v té jedné chvíli, kdy jsme si toho charakteristického zvuku všimli Jordi dost trpěl.
Přesto jsem za Shiscem alespoň nahlédnul a nadále se musel tak trochu usmívat.
Nakonec nahoru vyšel i Mandalorian a dívali se spolu se Shiscem. Já si raději místo toho s Xavem šel popovídat o Magicích a dostalo se mi takové instruktáže, že jsem znovu zalitoval svého špatného zraku. Vidět líp, opravdu rád bych si s Xavem zahrál a poučil se přitom, jakou porážku by mi dal slíznout. Vlastně líp vidět, přál bych si podniknout víc věcí ale, je to, jak to je.
Myslím, že se to stalo právě ten den, že Jordi si vzpomněl, že byl požádán o Louský ležák. Když se toho člověk napije a zjistí, že to zanechává na jazyku divnou pachuť a pak slyší reakce dvou dalších lidí, tak i to je docela vtipné. Souhlasím s Mandem, že to ani není pivo, že to chutná jako voda a dodal bych,. že voda v níž někdo vyvařil špinavé ponožky.

U předposledního čtvrtého dne jsem byl celkem rád, že byl takový odpočinkový a já se mohl po předešlém velmi intenzivním rokování trochu vzpamatovat. Jinak jsem si dával celkem pozor a k podivu některých jsem se tentokrát zvlášť intenzivního rokování nezúčastnil a nepodléhal jsem jeho následkům. Ostatní ovšem opět rokovali pádně, s intenzitou na slovo vzatou.
Dokonce si při tom rozdělali oheň a kouře jiného druhu než od ohně tam taky bylo taky víc, než dost.
Jinak mi v paměti nejvíce uvízla možnost zatrénovat si v základech používání Síly. S její pomocí jsem si totiž pohazovali s míčem. Na to, že mezi námi byli zkušení forceuseří v čele s velmistrem Linxem, tyto pokusy nám příliš nevycházely.
Chyběla nám větší míra spolupráce a taky přesnost. Ale po předchozím večeru se tomu zase tolik nedivím. Síla a natolik intenzivní rokování taky nejdou zrovna moc dohromady. Plus připočítám, že každá konkrétní činnost v použití Síly je lepší trénovaná. Ale zábava to rozhodně byla. Mistr Linx předvedl při použití telekineze celkem slušný výkon a Xav dost pomáhal.
Jinak témat rokování bylo taky spoustu. Po skončení Silového tréninku jsem si povídal hlavně se Shiscem a s Hayasan a poslouchal s nimi hudbu. Bylo to takové příjemně relaxační odpoledne a večer stál taky za to. Nato jsem byl nějakou dobu přítomen projektantským pokusům Jordiho. Nutno říct že nechat Cannon a jeho podrobnosti na takových jako jsou Jordi a Xav by možná pro vývoj univerza mohlo mít celkem velký význam, protože by zůstalo zachováno to, co ještě dává nějaký smysl.

Utíkalo to opravdu rychle a tím spíš utekl i poslední den, protože poslední část srazu netrvala déle než do jedenácti hodin.
To už jsme měli všichni sbaleno, vyrovnané dluhy, něco bylo i poklizeno a pomalu jsme se loučili. Polovina nás nasedla do rychlolodi na kosmporot v Pardubicích. Tam byla naše poslední zastávka a i tam jsme měli poslední jídlo a připili si na další společné setkání. Když dojedli odpojili se od nás Shisco a Hayasan, kteří zamířili směr Brno. My ostatní jsem taky už moc dlouho neotáleli. Za nějakou tu chvíli jsme dopili i já Mandalorian a East a také se začali zvedat. Za chvíli nám přistál transport.
Ale cesta zpátky už byla skoro smutná. Já a Mandalorian jsme jen procházeli HolonetNews a East spíš pospával.
Všem mám bylo líto, že rokování už skončilo a vlastně už v tu chvíli jsme se začali těšit na to, že příští rok bude další setkání.
Pak jsem já vystoupil na svém skoro domovském kosmoportu v Olomouci a tím pro mě sraz skončil definitivně.
Mandalorian vystoupil v Hranicích a nejpozději vystoupil East. Po příjezdu domů jsem viděl, že ostatní rychle přibývají zpět na Akademii a alespoň to byla taková malá náplast na lítost z toho, že naše rokování už skončilo.

S Jordiho závěrem souhlasím. Výsledky z tohohle rokování nejsou moc přesné a další rokování v příštím roce je určitě potřeba.
Já bych k tomu doplnil osobní závěr. Setkání s ostatními bylo opět ohromným zážitkem. Všichni ti, které jsem viděl na dvou srazech u mě nají ohromný respekt, protože jsou to skvělí lidé a všechny je považuju za své přátele. Když říkám všechny, tak tím myslím opravdu všechny. Gnosta, Xava i MrTukana. Je pravda, že mám stále hodně co zlepšovat, že mám stále ještě naivní názory, které se těmto nemusí líbit, ale chtěl bych na sobě pracovat a považoval bych za ohromnou čest, aby i mě těchto deset lidí dokázalo jednou považovat za jednoho ze svých kámošů.
Jinak nevím, jak říct, který z obou srazů byl pro mě lepší. Vlastně v případě toho druhého opět těžko nacházím dost vhodných superlativ. Snad první část toho slova by to docela dobře vystihovala. Bylo to prostě super a já už se teď doopravdy těším na další ročník těchhle setkání na všechny ty perfektní lidi a třeba i na nějaké nové tváře.
Naposledy upravil(a) Merthor dne 11.8.2014 22:43:05, celkem upraveno 2 x.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: 8. Sraz Akademie Sily - 6.8.-10. 8. 2014

Příspěvek od Gnost Kohn »

Gnostův deník, hvězdné datum 06.08.2014

Poté co jsme my Gnost byli probuzeni malou otravnou chlupatou příšerou jsme si uvědomili, že je čas vyrazit z domu. Po krátké snídani a naložení menšího množství proviantu jsme vyrazili z našeho tajného sídla do většího kosmodromu na setkání se Sithským duchem Kenym. My Gnost jsme jako obvykle vyjeli moc brzo a poté na místě určení trávili meditací. O chvíli později se dostavil i Keny, který po tajném pozdravu aplikoval nějaké to koření, které bylo určené ke kouření. Po menších nejistotách, které plavidlo je to naše jsme bleskově nastoupili a vydali se na cestu.

Cesta proběhla vyprávěním válečných historek a snažením se, nevyvraždit armádu jawů, kteří nastoupili již před námi a v půli cesty jim byl otevřen vzduchový uzávěr. Po dosažení dopravního uzlu jsme se vydali na pochod z důvodu otestování funkčnosti kloubů a jejich správném promazání. Vzhledem k neznalosti cesty jsme byli nuceni zapojit iDataphone a najít cestu na místo zvané Hlavní nádraží, kde Sithský duch Keny svým zrakem zachytil naši inkvizitorskou spojku Xaviera. A tak se vydal temný jedi, inkvizitor a sitshký duch na cestu dál naváděni jedním z nejnebezpečnějších pistolníků všech dob East.Woodem. Bohužel jsme pojali cestu špatně a vyrazili přímo za nosem. Naštěstí naši neznalost a hloupost zarazil Mandalorian, došlo tedy k otočení kurzu na ten správný.

O chvíli později jsme se setkali i se zbytkem našeho Bratrstva kushibaní packy - East.Woodem, Shiscem a Merthorem. Zatímco pistolník se rozhodl zajistit dopravu dále, Shisco zajistil doplnění chladíci kapaliny u Nás - Gnosta a předání daru ve formě republikové insignie pro případ zajetí. Cesta do naší finální destinace proběhla v duchu dlouhých debat (které si nepamatuju) a kterých se nezúčastnili East.Wood a Keny, kteří raději u okna nasávali čerstvý vzduch a Shisca, který se rozhodl k meditaci pro doplnění energie.

Následné vyzvednutí velmistrem Jordim a bývalým jediem, pašerákem Tukanem proběhlo za opatrnosti blízkých patrol renegátních imperiálů. Všichni byli po dlouhé cestě žízniví a někteří i hladoví. Proto jsem začali prolévat naše hrdla lahodným mokem a občas nějakým jídlem. I my Gnost jsme se rozhodli se najíst a proběhlo by vše v pořádku, kdyby se jeden nejmenovaný člen nerozhodl, že už nemáme hlad a opakovaně si nepřivlastňoval jídlo. Po doplnění tekutin a hmoty jsme vyrazili. My, Gnost, obtěžkání batohem, taškou a Tukanem jsme vyrazili jako poslední. Po nějaké době jsme se zbavili tašky a nakoenc i batohu a s Tukanem vyrazili dál, neboť nás chtěli oklamat. (Klamání se ukázalo za naši domněnku.) Po zastavení naší dvojčnenné skupinky jsme se odebrali na místo určení.

Další debaty, debaty a debaty, naše počty se ztenčovaly až nakonec zbyla jen jedna postel, bleskově zabrána námi, Gnostem, a nakonec zkonfiskována velmistrem Jordim s odpovědí na "Jordi, to je moje postel." slovy "Už není." Nebyli jsme ale zastaveni a došlo k zabrání balkónu naší osobou, Gnostem, Kenym a Mandalorianem.
(konec oslovení My Gnost)

Gnostův deník, hvězdné datum 07.08.2014

Ráno začalo tím, že mě Tukan přesvědčoval ať nespím na tom slunci. Samozřejmě byly jeho přípomínky přehlíženy a spánek pokračoval. Poté nadešel čas na dobrodružnou výpravu. Lesy byly hluboké a temné, místy bych řekl že místo nemá daleko od Dathomiru. Složité výstupy a strmé cesty dolů byly překonány. Vstup na první zastávce byl předražen a Disneyho lákání jsme odolali všichni. Druhá zastávka očivině nebyla ovlivněna temnými silami, než jsme disponovali my, ale někteří si říkali, že jsme jí s Tukanem nejspíše propadli a spřádáme plány proti ostatním. Po následné cestě zpátky jsem svedl obrovský boj při zastávce na jídlo a byl jsem poražen. Následné rozdělení na dva tábory bylo nevyhnutelné. Vodní druhy a suchozemské krysy.

Další pokračování našeho příběhu začína na chatě plánováním útoku pod vedením Jordiho a za konzumace buchet od Tukanovy babičky a Hayasan.Naše různorodá vše ne jen skupinka byla nakonec postavena před veliký úkol, ke kterému jsme se bohužel už další dny nedostali a byla pohřbena do propadliště legends. Ale spojitost s motorovou pilou a kořením nezapomeneme. Po přerušení hraní nadešel spánek, tedy po dlouhé debatě posledních dvou osob na balkóně, mě a Manda, který během mého dlouhého monologu opustil svět bdících a já následoval chvíli poté.

Gnostův deník, hvězdné datum 08.08.2014

Další dlouhý výlet pln zajímavých skal bez života, který jsme ani neočekávali najít. Malá procházka městem, jídlo, cesta turbovlakem zpátky. Opětovné obsazení bunkru proběhlo v pořádku a o nějakou dobu později se naše výprava rozhodla vydat se na tajnou operaci, setkání s Lilith. Během dne vytáhl Xavier také zákeřnou karetní hru, ve které jsme byl drtivě poražen. (přesný den hraní mi není znám). Plánované opékání buřtů se nakonalo z důvodu nedostatku buřtů i po celý zbytek srazu. Další bitva svedená akademiky, kdy byli někteří poraženi, někteří se zamotali a jiní přeskupili.

Gnostův deník, hvězdné datum 09.08.2014

Začátek tohoto dne byl spíše pomalejší. Někteří se věnovali spánku, jiní se rozhodli vyrazit se osvěžit do nedalekého vodního toku. Roztržení skupinky na bdělé a spící proběhlo rychle a já byl zanechán jako strážce spících. Velice rychle jsem ale podlehl spánku. Následné probuzení, synchronizace týmu a pochod na jídlo. Zde byla skupina opět rozdělena, někdo se vydal do bezpečí bunkru, jiní riskovali odhalení imperiální patrolou. Dlouhé debaty a litry piva protékaly, bunkrová skupina si zašla na pár piv a jídlo, ale brzo zase odešli a my byli zanechání bez kontroly. Po jídle a zkonfiskování několika lahví s mokem, jejiž cena neodpovídala chuti následovala další cesta zpátky. Náš velmistr se rozhodl vytvořit novou loď, která by byla použitelná proti silám společnosti Disney. Tukanova hláška "Von tam nemá motory." I když mu byly ukázány byla vzhledem k jeho stavu pochopitelná.
Další pití, debaty a nakonec spánek. Na náš milovaný balkón se ale nahrnulo vícero lidí, naštěstí má pozice se nezměnila a nebyl jsem nucen zvykat si na jiné dřevo, než na kterém jsem ležel.

Gnostův deník, hvězdné datum 10.08.2014

Poslední den započal uklízením a balením, které jsme já s Tukanem poctivě oddalovali. Tukan spánkem a já... chozením sem a tam. Někteří se rozhodli nás opustit. Nákup snídaně, její následná konzumace v kosmodromu, kde jsem byli svědky kotěte, které bylo naháněno dvěma dalšími jawy (očividně skrývalo mechanické součástky). Po rozloučení se se všemi vyrazili Tři mušketýři, já, Jordi a Tukan zpátky do bunkru za Lilith. Nyní jsme byli s Tukanem nuceni zabalit kufry a několikrát prohlédnout vrchní patro, po případných zapomenutých věcech bez vlastníka, které by bylo vhodné zkonfiskovat.
Naše už tak prořídlé řady se znovu rozdělili. Tukan s Lilith vyrazili po svých tlapkách do kosmodromu a Jordi spolu s mou úžasnou společností vyrazil ve svém pro jistotu slepeném plavidle. Poslední zastávka s posledním účastníkem srazu na kosmodromu sousední planety neproběhl bez úsměvu, jehož příčinou byl Jordiho pokus o udržení nebržděného plavidla pouhým užitím telekineze, který nevyšel a bylo raději zaparkované.načilo konec "Gnostova druhého srazu" a Osmého srazu Akademie pro mě.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 8. Sraz Akademie Sily - 6.8.-10. 8. 2014

Příspěvek od East.Wood »

Ani nevím, kde začít. Řečeno už bylo v podstatě vše a z různých pohledů. Zřejmě nemá smysl sraz znovu rozebírat na dny, takže jen souhrn toho nejpodstatnějšího.

Možná spíš taková statistika:

- uteklo to strašně rychle, asi nikomu se nechtělo domů, ale zas máme aspoň nějakou dobu o čem přemítat a na co vzpomínat
- sešla se opět dobrá parta lidí a každý už tak nějak věděl, co od toho druhého čekat... přesto nakonec někteří překvapili, ba přímo šokovali
- zase jsme navštívili zajímavá místa, příroda nás pohltila (náčelníky Kulhajícího buvola alias Shisca a Bystrého sokola alias Merthora málem doslova a do písmene) a vodní živel příjemně zchladil unavené údy
- večery se stávají stále více alkoholovějšími na úkor hraní her - pokud se člověk ovládá, není to na škodu... jen je dobré mít k dispozici dva a více hajzlíků
- možná bych propříště zvolil pití z umělohmotných lahví na úkor skla - střepy možná přinášejí štěstí, ale jak komu...
- je třeba stále víc a víc peněz - bez nich do sokolovny raději nelez!
- teprve druhý sraz s ženami... a první s milostným románkem...
- kytara se hodí i o půlnoci, kdy už ne všichni jsou schopni poslouchat, zpívat a tančit...
- příště hodlám zabojovat a místo srazu tlačit na severovýchod - pro pražáky nebezpečné místo, ale jsem ochoten to risknout. Takže Ostrava kandiduje na příští rok, hombres! 8)


Asi už víc nevypotím, byť je zase jedna z těch dusných letních nocí.

Tak zas ahoj za rok a třeba i s novými skvělými lidmi. A s těmi zkušenými se rád potkám kdykoliv mimo sraz... :wink:


East.Wood
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: 8. Sraz Akademie Sily - 6.8.-10. 8. 2014

Příspěvek od Jordi Linx »

Po delších útrapách, bojem se společnou fotkou a spoustě zabitého času vám nyní přináším vizuální podklady ze srazu!

Epizoda VIII - Osud budoucnosti

Akt I. - První kroky na asteroidu Malá Skála
Někteří se občerstvovali cestou, zatímco Tukan kontroloval čerstvě navršené skladové zásoby.
ObrázekObrázekObrázek

Akt II. - Uvítací pohoštění
Xav ukazoval, jak velký by chtěl steak, na což si Tukan připíjel. Jen Eastovi se to nějak nezdálo ...
ObrázekObrázekObrázek
Zde se Gnost doslova rozplývá nad svým jídlem, zatímco Tukan by hladem i Kenyho sněd. Manda si zatím vytváří filtrované pivo.
ObrázekObrázekObrázek

Akt III. - Vzhůru a ještě výš
Tři fáze Tukana - Odhodlání, Rezignace a Halucinace při cestě nahoru.
ObrázekObrázekObrázek
Těžká krize před vrcholem, která postihla i Gnosta, ale Tukan ji schytal mnohem více.
ObrázekObrázek

Akt IV. - Základna
Fotka naší základny a hlavního taktického stolu.
ObrázekObrázek
Za dveřmi základny jste mohli najít Kenyho s Gnostem, nebo před ní divou zvěř, kterou si ochočil Xavier.
ObrázekObrázek

Akt V. - Cesta k počátkům
Díky vyvýšené pozici jsme měli dobrý taktický rozhled, na druhém snímku viditelné následky naší návštěvy(dříve honosný hrad).
ObrázekObrázek
Zde trojice vybraná pro vodní průzkum - East, Tukan a Shisco, první dva se navíc pokusili obsadit Kaminoánský ostrov uprostřed vodstva.
ObrázekObrázekObrázek

Akt VI. - Druhá výprava
Návštěva historického města prvotních obyvatelů galaxie a rozjímání nad jejich osudem.
ObrázekObrázek
Vlevo tajný hangár TIE, vpravo gunganí jezera.
ObrázekObrázek
A zatímco mladší generace Jediů razí odhodlaně vpřed(Merthor a Shisco), tak i zkušený Sith neodmítne osvěžení u pramene.
ObrázekObrázek
Společná chvilka ve wroshyrovém lese a Shisco oceňujíc prostornost lokálního turbovlaku
ObrázekObrázek

Akt VII. - Regenerace
Velmistr Linx regeneruje po náročné výpravě, zatímco Xavier demoluje Tukana v hazardních hrách.
ObrázekObrázek
Doplnění tekutin je nutné i po příjezdu posledního člena rokování.
Obrázek

Akt VIII. - Tekutý odpad
Zde seznam rebelů, kteří se jali okusit "pivo", jehož konzistence jest odpornější než složení jabbovo letních bahenních lázní. (Mandalorian, Tukan, Gnost a Lilith)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Zkušený velmistr naopak rázně odmítal i přes nátlak Mandaloriana.
Obrázek

Akt IX. - Večerní tance a oslavy
Mistr hudebník East vyplnil horkou noc přijemnou hudbou, což ocenil Gnost palcem nahoru a Tukan notoval do rytmu. Později do rytmu s míčem zatančila i Lilith.
ObrázekObrázekObrázek

Na tajné lavičce za barákem naproti mezitím Mandalorian představil ráznou tekutinu. K ochutnání velebil například Hayasan, na níž dohlížel Shisco, zatímco Jordi, Xav nebo Merthor se až tak přemlouvat nenechali.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Jasné světlo Síly v podání velmistra Řádu.
Obrázek

Akt X. - HoloVoloBall
Tvrdé jádro se pustilo i do demonstrace sportovních aktivit, zatímco Hayasan s Tukanem vyhlíží vysoký balón, Xav to bral tvrdě od země, zatímco Jordi ukazoval svou techniku Force Serve.
ObrázekObrázekObrázek

Bonus - Cesta srazová nikdy nekončí
I když z některých srazů odcházíme třeba i bos, na ty další se vrátíme plní sil!
Obrázek

A nakonec fotka všech přítomných, letos bohužel ve zhoršené kvalitě vzhledem k světelným podmínkám a kapalným podmínkám.
Horní řada zleva: Shisco, Merthor, Hayasan, Xavier, Gnost Kohn, MrTukan, Lilith, Mandalorian, Keny
Spodní řada zleva: East.Wood, Jordi Linx
Obrázek
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Vše k Akademii Síly“