Vedení Akademie informuje

Zde je uplatnění pro nápady, komentáře a novinky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Vedení Akademie informuje

Příspěvek od Jordi Linx »

Zakládám tento topic proto, aby pomocí jeho informoval osazenstvo Akademie o případně provedených novinkách a změnách, které se týkají všech a nemuseli by jste si jich hned všimnout, či pochopit proč tomu tak je.

Začnou rovnou prvním oznámením - na souboje v Aréně byl zaveden 14-denní odpovídací limit ! Přesné znění tohoto pravidla můžete nalézt v sekci Bojová Aréna/Pravidla (jak nečekané).
Důvod zavedení je prostý - množí se souboje, které nejsou dokončeny a blokují tak hráče, kteří by rádi bojovali pravidelněji. Slibujeme si od toho plynulejší provoz v Aréně a více zakončených soubojů.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Někteří si jistě všimli, že došlo k přejmenování dvou herních oblastí. Přesněji:
Mandalorianské války -> Mandalorianské a Sithské války
a
Stará Republika -> Nové Sithské války a Pád Republiky

Ptáte se na důvod ? Jednoduché - Mandalorianské války pokrývaly příliš krátké období, a proto k nim byla přidružena další a bylo nutno je tedy přejmenovat, aby více odpovídaly oblasti, kterou obsahují.

Totéž se dá říci o Staré Republice, která však byla redukována. V rámci původního názvu by se totiž daly zahrnout třena i Mandalorianské války a další tisíciletí předtím, což jak jistě uznáte je poněkud moc ...

Nijak vážně by se však tato změna neměla nikoho dotknout - jde pouze o oficiální urovnání, naopak to přinese nové možnosti, jako třeba hratelné Sithy i v dalším období.

Pro větší přehlednost byly vytvořeny i seznamy hratelných postav, které naleznete v Přihláškách pro dané období, hned na vrchu. Tyto seznamy jsou ve všech obdobích a obsahují i stručný přehled některých nejvýznamnějších událostí, které do těchto období spadají.

Také došlo ke změně v pravidlech ! Bylo upřesněno pravidlo č. 1 a zavedeno pravidlo č. 9 týkající se právě výše popsaného. Číslování dalších pravidel se tedy posunulo o jednu ( z minulé 9 ky je desítka atd.). V souvislosti s tím došlo i k menší úpravě FAQ.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Pozor, pozor! Na vědomost se dává, že ctihodní kandidáti a čekatelé na stolec moderátorský East.Wood a Atalon byli administrátorskou radou uznáni jako prověření, schopní a spolehlivý zastávat funkci moderátorskou a stát se plnohodnotnými členy moderátorského týmu! Tímto je tedy z moci vyplývající z mého postavení jmenuji moderátory a současně jim přeji hodně štěstí v další práci!
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Vzhledem k blížícímu se srazu chci oznámit, že vyhlášení hráče měsíce se může dočkat nejspíše jednodenního zpoždění (tedy 11. 8.). Zároveň bych chtěl požádat modery, aby se pokud budou mít možnost podívali na rozpis pro průběh vyhlášení za tento měsíc a v případě možnosti se pokusili dostavit k odhlasování či nominaci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Dnes došlo ke dvěma úpravám co se pravidel týká.

1, V sekci hlavních pravidel přibyly dva podbody u bodu číslo 9, , které se zaměřují na údaje, které v přihláškách jako modeři neradi vidíme. A to opakující se vzory - sirotek Jedi z Tatooine apod. .

2, Ve vzorové přihlášce přibyl nový bod - Rozsah znalostí o SW. Byl vymezen, aby moderátoři věděli o tom, jak znalí jsou noví hráči a jakým směrem by tedy měli nebo naopak neměli směřovat výcvik. Vězte, že univerzum SW je neuvěřitelně obsáhlé a mít pod palcem opravdu všechno je velice složité.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

... takže, protože jsem nechtěl připustit čekání na Godota(Romana), tak jsem se rozhodl to dát dohromady sám a hle, mělo by vše pracovat. Problém byl očividně s poškozenou tabulkou a systém byl schopen ji sám opravit po správném ... řekněme přesvědčení, že to má udělat. Jinak pomalé načítání apod. jsou stále záležitostí našeho drahého a milovaného poskytovale (<< rozumějte ironie^2 )
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Po Atalonově upozornění došlo k drobné úpravě vzorové přihlášky pro ne-Jediské charaktery, což znamená jiný požadovaný formát nových přihlášek.

Přibyla zde nově kolonka Povolání, které přesněji definuje, co bude váš charakter dělat. Podrobnosti naleznete v popisku u vzorové přihlášky.

Kód: Vybrat vše

http://akademiesithu.phorum.cz/hra/viewtopic.php?t=1324#32253
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Příspěvek od MrTukan »

Jak jste si jistě všichni všimli, Atalon je dlouhodobě nepřítomen a já o něm nemám vůbec žádné zprávy. Tímto se tedy omlouvám všem hráčům, které Atalon vede a až se mi začne ozývat, tak si to s ním rozhodně vyřídím podle toho, proč se neozýval..

Vy z vás, kterým vede výcviky a je to váš první a jediný výcvik, máte mé svolení založit si novou přihlášku v jiném období, než je váš výcvik s Atalonem. Nějaký hodný moder se vás tam posléze jistě ujme.

Až se Atalon ukáže, vyřešíme co s těmi rozjetými výcviky od něj. Snad je jeho nepřítomnost jenom přechodného rázu a brzy se k nám zase vrátí.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Drazí kolegové, hráči a kamarádi!

Nadešel čas rozloučení...


Jelikož se na Akademii v současnosti objevili dva velmi schopní nováčci v řadách moderátorů, kteří si jistě s elánem a radostí vrhnou na nové i stávající hráče, nebrání již nic tomu, aby jeden z nejstarších členů AS a širšího vedení odevzdal žezlo mladším.

Delší dobu jsem zvažoval všechna pro a proti a došel k závěru, že posledních několik měsíců moje moderování stálo za starou belu! Skutečně jsem nenacházel čas a klid k psaní odpovědí a nemohl trávit hodiny na netu, jako tomu bývalo dříve. A to ze dvou důvodů:
1) rodina - dcerka bude mít co nevidět 1 rok a momentálně pomáhám manželce s radostmi a starostmi všeho druhu...
2) práce - jednak zaměstnání, pak také vedlejšák (psaní článků do novin - tomu bych se chtěl v budoucnu věnovat, takže volný čas nyní zčásti zabírá právě tento koníček)

Když jsem zde začínal, tak nebylo problém sedět několik hodin u PC a psát a psát (Tukan může potvrdit, svého času se mě ptal, zda se z AS vůbec někdy odhlašuji...) :) Jenže časy se mění a priority jsou někde jinde. A protože v poslední době jsem mou neaktivitou ubližoval i mým hráčům, rozhodl jsem se pro razantní řešení a končím!

Ne však natrvalo, jako hráč se zde budu objevovat i nadále a to v podobném rozsahu, jako nyní např. keny, Eli nebo R.O.F.L - takže se vlastně zařadím mezi zkušené matadory, kteří budou vyhlížet a držet palce svým nástupcům. A na to se docela těším... ;)

Díky všem za trpělivost se mnou coby moderem!!!

EAST
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Informuji, že došlo k drobným úpravám vzorových přihlášek!
- přibyla nepovinná položka Rok narození, která však mnohdy pomůže a já osobně nad tím třeba často dumám
- položka Poznámky byla přejmenována na Vzhled, poznámky, aby lépe vystihovala svou podstatu
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Vedení Akademie informuje

Příspěvek od Jordi Linx »

Během včerejška došlo k přejmenování naší wikie.
Nyní už má stejné jméno jako naše nová doména a adresa na ní je:

Kód: Vybrat vše

http://cs.forceacademy.wikia.com/index.php
Stará adresa také funguje, ale přesměrovává vás na novou, proto prosím, abyste kvůli předejití různých problémů přistupovali již přes tu novou adresu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Vedení Akademie informuje

Příspěvek od Jordi Linx »

Tak a vylepšování Akademie pokračuje i dál! Koho omrzel základní skin Akademie, tak si ho může změnit na nový!
Pro ty, kteří neví jak - Uživatelský panel, záložka Nastavení a položka Vzhled fóra.
Zatím ho nenastavují jako výchozí a to z důvodu hledání chyb - pokud byste nějaké našly, tak informujte do Bugů apod.

Při úpravě stylu chci poděkovat Dissovi, kdy naprostá většina byla jeho dílem, zatímco já jsem řešil pouze drobné korekce v kódu.

P.S.: ... mChat nefunguje v novém stylu úplně korektně(respektive blbne přidávací panel pro smajlíky a nelze odkazovat na hráče), jsem si toho vědom a budu to v dohledné době řešit.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Vedení Akademie informuje

Příspěvek od Jordi Linx »

Tímto bych chtěl informovat o vytvoření nové hodnosti - Force Artist a téže i jejím udělení hráči Diss. Tato hodnost byla vytvořena speciálně jako odměna pro něj za jeho přínos ve tvorbě vzhledu fóra a webu.

Její udělení závisí čistě na rozvaze adminstva a to a výjimečných okolností.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Vedení Akademie informuje

Příspěvek od Jordi Linx »

Tímto oznamuji o povýšení hráčky Lilith na pozici Archiváře a to po vzájemné konzultaci a shledání ji vhodnou na tuto pozici.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Vedení Akademie informuje

Příspěvek od MrTukan »

Proběhl velký úklid. Vzhledem k personálnímu stavu moderátorského sboru, který brzo opustí několik členů, vzhledem k špatnému stavu mnoho výcviků a misí a také vzhledem k aktivitě hráčů bylo mnoho výcviků, misí a dalších věcí přesunuto do sekce Dokončené a uzavřené a v případě, že se nikdo neozve tam také zůstanou v takovém stavu, ve kterém jsou. Pokud by však někdo postrádal svůj výcvik a misi, ve kterém chce za každou cenu pokračovat, nechť se ozve mě, případně se domluví s nějakým aktivním moderátorem na přebrání jeho výcviku/mise. Pokud to bude v našich silách, to to zkusíme nějak udělat, ovšem v současné době jsou možnosti moderátorského sboru poměrně vyčerpané.
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Odpovědět

Zpět na „Vše k Akademii Síly“